PDA

View Full Version : Κοιταξτε συμπεριφορα...



kalant
03/12/2006, 09:54
μοτοσυκλετιστων μετα απο ατυχημα...

http://www.youtube.com/watch?v=Q2Jp3Ffvsf8&mode=related&search=

στην ελλαδα αν γινει στραβη και πεσεις μπορει να σου κορναρουν οι επομενοι για να περασουν κιολας...

ασε που μενουν κομματια απο φλας και γυαλια στο σημειο του ατυχηματος για καμια βδομαδα τουλαχιστον...

ελα μωρε, δεν βαριεσαι...

:smokin:

gloum
03/12/2006, 13:35
Σε παρόμοιες φάσεις (ευτυχώς όχι με εμένα πρωταγωνιστή) έχω δει παρόμοια συμπεριφορά πάντως. Στα στροφιλίκια στην Επίδαυρο σκουπίζαμε τον δρόμο το καλοκαίρι.Μακάρι όλοι να κάνουν ίδιο

kalant
03/12/2006, 15:03
περισσοτερο σε κουτακηδες αναφερομουν για ελλειψη συμπεριφορας και παιδειας...

ενταξει αναλογως και τους δρομους και τις περιοχες, σε στενακια στο κεντρο συνηθως οταν τρακαρουν δεν σκουπιζουν το δρομο...

μου εχει τυχει πολλες φορες να αποφευγω γυαλια τελευταια στιγμη...

ασε που δεν βαζουν σχεδον ποτε τριγωνο για να ενημερωνουν αυτους που ερχονται...

gloum
03/12/2006, 15:52
Οκ.τώρα το το κατάλαβα...χεχε αργώ αλλά τα πιάνω..Δυστυχώς για πολλούς κουτάκηδες ισχύει..όχι για όλους αλλά σίγουρα για πολλούς:beer:

suzukimaniac
03/12/2006, 17:21
παιδια οπως το ειπατε....Τα υπολειμματα μιας πτωσης μενουν εκει για να μας θυμιζουν οτι καποιος επεσε....Αλλα απο αλληλεγγυη μεταξυ μας πιστευω πως υπαρχει ακομη σε μερικους. Θυμαμαι και εγω που κατευθυνομουνα για Κηφισια και στο υψος της Αγ./Βαρβαρας βλεπω μεσαια λωριδα ενα ΒΜW650 να εχει πεσει κατω, δικαβαλο. Προσπαθουσε ενας με την κοπελα του να την βαλει στην ακρη μιας και ειχε σπασει η αλυσιδα και παλευε τωρα η κοπελα να σηκωσει τα 100 τοσα κιλα....Σταματω, κανω δεξια με αλαρμ, βοηθαω στο σηκωμα, ακολουθουν αλλα 2 μηχανακια για βοηθεια και το παιδι παει στην ακρη....ΣΩΟΣ πλεον..Και στο τελος με τις ευχαριστιες να εχεις τον οδηγο ενος λεωφορειου να σου κορναρει επιμονως....Ελλαδα.....

AFTER
03/12/2006, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από suzukimaniac
παιδια οπως το ειπατε....Τα υπολειμματα μιας πτωσης μενουν εκει για να μας θυμιζουν οτι καποιος επεσε....Αλλα απο αλληλεγγυη μεταξυ μας πιστευω πως υπαρχει ακομη σε μερικους. Θυμαμαι και εγω που κατευθυνομουνα για Κηφισια και στο υψος της Αγ./Βαρβαρας βλεπω μεσαια λωριδα ενα ΒΜW650 να εχει πεσει κατω, δικαβαλο. Προσπαθουσε ενας με την κοπελα του να την βαλει στην ακρη μιας και ειχε σπασει η αλυσιδα και παλευε τωρα η κοπελα να σηκωσει τα 100 τοσα κιλα....Σταματω, κανω δεξια με αλαρμ, βοηθαω στο σηκωμα, ακολουθουν αλλα 2 μηχανακια για βοηθεια και το παιδι παει στην ακρη....ΣΩΟΣ πλεον..Και στο τελος με τις ευχαριστιες να εχεις τον οδηγο ενος λεωφορειου να σου κορναρει επιμονως....Ελλαδα.....


Την συνεχεια με τον οδηγο δεν μας ειπες

Εγω μια φορα επεσα με 5χλμ/ω σε ενα στενο απο λαδια, και το πισω αμαξι απο εμενα σταματησε να με βοηθησει
Πισω απο αυτον ηταν ενα λεοφωρειο που κορναριζε.
Μολις ο οδηγος του αυτοκινητου βεβαωθηκε οτι ειμαι καλα, μετα βιας κρατηθηκε να μην κανει ασηκωτο τον οδηγο του λεοφωρειου.
ΖΩΑ

kalant
03/12/2006, 20:06
ενας φιλος μου ειχε πεσει με το παπι του σε μια στροφη στο κεντρο της αθηνας και ηταν μια σειρα απο αυτοκινητα πισω του, ενω αυτος ηταν ξαπλωμενος και σοκαρισμενος του κορναραν για να σηκωθει και να παρει το μηχανακι για να φυγουν...

ουτε ενας δεν βγηκε να τον βοηθησει...

ρε τι μ@λ@κες που ειναι μερικοι ανθρωποι...

aposperiths
04/12/2006, 10:25
# Φορτηγό τρακάρει και ακινητοποιήται σε ανηφόρα στον Λυκαβιτό (στενάκι). Σχεδόν κάθετα στο δρόμο και σφηνομένο ανάμεσα σε τοίχο και παρκαρισμένο.
# Ο οδηγός τοποθετεί τρίγωνο στην προηγούμενη διαστάυροση και αρχή της ανηφόρας.
# Μετα απο 2' σκάει ο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Μην έχοντας δεί καν το τρίγωνο, και πατόντας το φυσικά,
κολάει πίσω απο το φορτηγό και με το χέρι πατημένο στην κόρνα λέι: Πάρτε το μπ@υρδέλ@ να φύγουμε απο δώ!!!!!
:confused: :confused: :confused: :confused:

jbear
04/12/2006, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από aposperiths
# Φορτηγό τρακάρει και ακινητοποιήται σε ανηφόρα στον Λυκαβιτό (στενάκι). Σχεδόν κάθετα στο δρόμο και σφηνομένο ανάμεσα σε τοίχο και παρκαρισμένο.
# Ο οδηγός τοποθετεί τρίγωνο στην προηγούμενη διαστάυροση και αρχή της ανηφόρας.
# Μετα απο 2' σκάει ο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Μην έχοντας δεί καν το τρίγωνο, και πατόντας το φυσικά,
κολάει πίσω απο το φορτηγό και με το χέρι πατημένο στην κόρνα λέι: Πάρτε το μπ@υρδέλ@ να φύγουμε απο δώ!!!!!
:confused: :confused: :confused: :confused:


:mad: :a26: :a24: :a31:

VegasKitty
04/12/2006, 10:50
Βρε παιδες, εδω πεφτει πεζος (η τον χτυπαει κουτι) και εκτος του οτι σηκονοντε να φυγουν οι οδηγοι, ολοι οι απο πισω κορναρουν αντι να βγει καποιος να βοηθεισει!!!! :mad:

Εδω τις προαλλες ενα κουτι χτυπησε τη θεια μου, τη πεταει κατω, και αντι να σταματησει και να τη βοηθεισει, παταει γκαζι και φευγει!!! :eyepop: Οχι τπτ αλλο, ηταν και αστυν. μπροστα και ουτε ενας δε κοιταξε να σταματησει τον μλκ οδηγο η να δωσει ενα χερακι να σηκωθει η θεια μου... :a018: :a018: :a023: :a023:

Ελεος!!!!!!!