PDA

View Full Version : Ena Servaki Sta 50000



SOL-VFR-VTEC
06/12/2006, 00:38
EKANA MERIKA PRAGMATAKIA...STO MOTORI
EXOUME KAI LEME
BOUZAKIA=80
FILTRO AEROS=40...EXO KAI KN...ALLA DOULEVEI KALYTERA ME TO MAMA...LEO EGO
LADAKIA.SILIKOLINE
FILTRO LADIOU
KAI LADIA WP STA KALAMIA....AN KAI HTAN KALA....AFOU TA VGALA OMOS..SIGOURA THA EINAI PIO SUPER////
APO GRANAZOALYSIDA....GAI GNYSIA DEN TO SIZITAME.....:eek: :eek: 250+FPA...
THN VRIKA TH LYSH SE AFTER MARKET.....

FYSIKA EXO ALAKSEI YGRA SE FRENA KAI SYBLEKTH
KAI PARAFLOY STO PSYGEIO...

OSO GIA VALVIDES...DEN TREXEI MIA(gia mena)....THA THS KANO KAI ALLA POLLA XLM..KAI VLEPOUME....

MAGES...TO NOUSAS..GIATI LASKAROUN... APO VIDES KOLARA..KAI SXEDON OLA
KATHARISA TOUS AVLOUS KAI THS PETALOUDES APO TA KARBYLATER....
KAI OI SYNDEZMOI OI LASTIXENIOI...HTAN LASKA....


EIDIOS OI SFIKTIRES APO TA KOLARA....TSEK OPOTE VGAZETAI TA FERING...
KAI OLES THS VIDES...IPOPLAISIOU SKELETOU......LOGO V OPOU EXEI POLLOUS GRADAZMOUS...

KAI GIA TON FILO HORNET OPOY MOU EIPE GIA TO PRASINO KALODIO STHN PLEKSOUDA....POU EPATHA GAGATSA STHN TSEXIA
HTAN TELIKA AFTO...
ALLA TOU EKANA PATEDA KAI TO SYNDESA KATEFTHIAN....

TO NOU SAS KAI EKEI...

AFTA TA OLIGA:wave2: :wave2:


71265

SOL-VFR-VTEC
06/12/2006, 00:45
AN THELEI KAPOIOS GIA TH LADI..KAI POSA EKATOSTA BENOUN SE KATHE BOTA
EDO EIMAI EGO:wave2: :wave2: :wave2: ......
KAI PROSOXH STO SPIROMA APO THS TAPES.......+ OTI LASKAROUME TAPES PRIN VGALOUME TA KALAMIA.......GIATI META...DEN LASKAROU ME TIPOTA
KAI FYSIKA GINETAI ZHMIA...


71266

ruyjin
06/12/2006, 10:49
από μια κουβέντα με το Σωτήρη εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=31874&perpage=15&pagenumber=1)

οπότε εγώ στα 28.000 που ειμαι τώρα δε πειράζω τίποτα από μπουζί - βαλβίδες
πάλι καλά γιατί δεν ειμαι για να ξηλώνομαι αυτή την περίοδο
θα αρκεστώ σε αλλαγές φίλτρο και λαδιού και να αλλάξω και υγρά σε φρένα, συμπλέκτη, ψυγείο αν είναι
τίποτε άλλο μου διαφεύγει?
λάδια στις μπουκάλες?


και μια ερώτηση:

πριν κάποιο καιρό είχα ποσταρει ένα προβληματάκι που είχα επειδή μου έσβηνε
αυτό τελικά μου το έκανα πάλι τον τελευταίο μήνα αρκετές φορές
έχω παρατηρήσει πως όταν το κυκλοφορώ σε στενα όπου το μηχανάκι ζεσταίνεται εύκολα τότε πάει να σβήσει
όταν σβήνει μηδενίζει την ώρα και δε παίρνει αν δε το σπρώξω
μέτρησα μπαταρία και ανορθωτή και είναι οκ
μου είπαν ότι μαλλον θελουν καθαρισμα τα μπεκ - παίζει να ευθύνεται αυτό που σβήνει?

αν έχετε να προτείνεται κάτι και εσύ Τάκη δεκτό

αλλά επειδή μέχρι τις γιορτές είμαι χωρίς πινακίδες-δίπλωμα-άδεια λόγο φοτο-κλήσης από Μαλιακό θα το πάω για τα παραπάνω και γι αυτό το πρόβλημα μετά τις γιορτές

:wave2:

SOL-VFR-VTEC
06/12/2006, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
από μια κουβέντα με το Σωτήρη εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=31874&perpage=15&pagenumber=1)

οπότε εγώ στα 28.000 που ειμαι τώρα δε πειράζω τίποτα από μπουζί - βαλβίδες
πάλι καλά γιατί δεν ειμαι για να ξηλώνομαι αυτή την περίοδο
θα αρκεστώ σε αλλαγές φίλτρο και λαδιού και να αλλάξω και υγρά σε φρένα, συμπλέκτη, ψυγείο αν είναι
τίποτε άλλο μου διαφεύγει?
λάδια στις μπουκάλες?


και μια ερώτηση:

πριν κάποιο καιρό είχα ποσταρει ένα προβληματάκι που είχα επειδή μου έσβηνε
αυτό τελικά μου το έκανα πάλι τον τελευταίο μήνα αρκετές φορές
έχω παρατηρήσει πως όταν το κυκλοφορώ σε στενα όπου το μηχανάκι ζεσταίνεται εύκολα τότε πάει να σβήσει
όταν σβήνει μηδενίζει την ώρα και δε παίρνει αν δε το σπρώξω
μέτρησα μπαταρία και ανορθωτή και είναι οκ
μου είπαν ότι μαλλον θελουν καθαρισμα τα μπεκ - παίζει να ευθύνεται αυτό που σβήνει?

αν έχετε να προτείνεται κάτι και εσύ Τάκη δεκτό

αλλά επειδή μέχρι τις γιορτές είμαι χωρίς πινακίδες-δίπλωμα-άδεια λόγο φοτο-κλήσης από Μαλιακό θα το πάω για τα παραπάνω και γι αυτό το πρόβλημα μετά τις γιορτές

:wave2:


naso kalhsreres....kiai fysika mono ladakia kai filtro.......exeis akoma gia bouzi kai valvides......polla xlm...(pada leo thn gnomh mou...kai perno thn efthinh sto mhxanaki mou gia oti ginei)....den dino simvoules....oyte exo kanei seminario sthn honda.....

pera apo afto....koita opos kathese thn aristrerh pleksouda..(prasino kalodio)....anoiksethn...kai des thn epafh ths.....

na fadasths...emena..oyte asfalia akege....kai ekane thorivo sto kadran.....ase pou anava flas kai anavosvine to poreias..+ OTI MOU ESVINE TO MOTER....ola ta hlektrika......pathane GAGATSA..
makari na einai afto
an oxi.....to ksanasizitame to thema
:wave2: :wave2: :wave2:

hornet
08/12/2006, 10:14
παιδια το πρασινο καλωδιο ειναι στανταρ βλαβη και ειναι ανακαλυψη και απο τα δυο international site του vfr οπου εχει ξεχωριστη θεση στις βλαβες αμα πεις αυτα τα συμπτωματα σου λενε....α τα γνωστα εαν εισαι σε εγγυηση αλλαξε τη πλεξουδα ( η μικρη) εαν δεν εισαι πεφτει πατεντα κανεις παρακαμψη τη φισα οπως και σωστα εκανε ο σωτηρης

τωρα νασο εσυ μπορεις να εχεις και κατι αλλο εχει παρατηρηθει στα παλαιοτερα οτι η πλεξουδα στο υψος του μπροστινου abs αριστερο φερινκ,τριβεται με τον καιρο και πληγωνεται η πλεξουδα με αποτελεσμα να κανει σωμα με διαφορα αποτελεσματα

επισης σωστα και δεν κανατε σερβις στα 24000 και εγω εχω σκοπο να το αφησω λιγο ακομα ειμαι στα 38000

νασο επισης εαν δεν εχει γινει ουζο το μπροστινο αστο ακομα με τα λαδια της μαμας
παραφλα εγω εχω αλλαξει λογω της προσφατης βλαβης στο κυκλωμα ψυξης..παρεπιπτοντως τωρα δουλευει καμπανα!!!

τελος εαν θελετε πληροφοριες εχω και το service manual εαν χρειαζεστε πληροφοριες πειτε μου και εμενα μηπως μπορω να βοηθησω καπου

ruyjin
08/12/2006, 10:27
thanks Τάκη - Στάθη
θα το παω κάποια στιγμη και θα πω στο μαστορα ότι μου είπατε
ελπίζω να βγει άκρη

θα ενημερώσω μόλις έχω αποτέλεσμα

:wave2: