PDA

View Full Version : Αστυνομία στην υπηρεσία του....ΟΑΣΑ



paramedic
06/12/2006, 15:53
Σήμερα το πρωί γυρνώντας απο νύχτα στην δουλειά, σε φανάρια στην Πειραιώς πριν την εθνική μου κάνει σήμα τροχαίος να κάνω δεξια." Όπα λέω έλεγχος? Μα καλά κάνουν και στους πολύ προβλεπόμενους?"(φοράω πάντα κράννς,γάντια,μπουφάν, μπότες...α και μπαλακλάβα). Μπα να με Επαινέσουν θα θέλουν!!!
Βγάζω φλάς και σταματάω δεξια μπροστά απο το περιπολικό και περιμένω τον αστυνομικό να έρθει. Προσέχω όμως μια κοπέλα μπροστα με ένα μπλοκάκι και μου λέει "προχωρήστε έδω παρακαλώ". "Μπα βάλαμε και μωρά στην υπηρεσία για να είναι πιο γλυκός ο έλεγχος?" σκέφτομαι. Πηγαίνω έκει και μου λέει
"Καλημέρα σας! Ειμαστε απο το ΟΑΣΑ".
"Συγνώμη" της λέω "αλλά με σταματήσανε για έλεγχο δεν έχω χρόνο"
"Όχι για έμας σας σταματήσανε. Για πείτε μου απο που έρχεστε?"
" Ε απο εδω πίσω απο το Μετροπολιταν"
"Που είναι αυτο? Πειραιά?"
"Ναι εδω πίσω"
"Και που πάτε"
"Σπίτι μου"
"Περιοχή?"
"Ανω Λιόσια"
"Ποιος είναι ο σκοπός της μετακίνησης σας"
"Να πάω για ύπνο γιατι είχα δύσκολη βάρδια και καταλαβ....."Είχα και όρεξη για χούμορ πρωι πρωι με την νύστα βλέπετε.
"Δεν με ενδιαφέρει αυτό κύριε.Δηλαδή για δουλεια μετακινείστε"
"Ναι αλλά είμαι με την μηχανή δεν κατέβηκα απο το λεωφορειο. Φαντάζεστε να έμπαινα με όλα αυτα σε λεωφορείο? Θα τρόμαζε ο κόσμος"
"Έχετε όρεξη για χιούμορ βλέπω κύριε πρωί πρωί"
"Ε χάσαμε που χάσαμε το φανάρι ας πούμε τίποτα μέχρι να ανόιξει πάλι το πράσινο να φύγουμε"
"Καλόν ύπνο κύριε. Σας ευχαριστώ" Σημείωσε κάποια πράγματα σε ένα χαρτί(Προφανώς πόσο όμορφα μάτια έχω, πόσο ωραίος φαίνομαι πάνω στην μηχανή, πόσα ώραία μηχανή έχω κλπ)και φώναξε άλλον.

Αυτά είναι φίλοι μου. Η αστυνομία στην υπηρεσία του ΟΑΣΑ.

gloum
06/12/2006, 15:57
Είναι απλό.Θα πάρεις μέρος στην έρευνα θες δεν θες.Δεν την γλυτώνεις απο ερωτηματολόγια:)

Cpt. Haddock
06/12/2006, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Αυτά είναι φίλοι μου. Η αστυνομία στην υπηρεσία του ΟΑΣΑ.

Έρευνα του ΟΑΣΑ είναι, μαζεύει στατιστικά στοιχεία για τις μετακινήσεις

Η αστυνομία βρίκσεται επικουρικά γιατί αλλιώς κανένας δε θα σταμάταγε :lol:

zzr2005
06/12/2006, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Έρευνα του ΟΑΣΑ είναι, μαζεύει στατιστικά στοιχεία για τις μετακινήσεις

Η αστυνομία βρίκσεται επικουρικά γιατί αλλιώς κανένας δε θα σταμάταγε :lol:

όντως για αυτό το λόγο υπάρχει η αστυνομία
εξαλλου όποιος δεν θέλει δεν πέρνει μέρος....δεν είναι υποχρεωτικό....

morpheus
07/12/2006, 21:53
:rotflmao: :rotflmao:

εγώ να δεις τι έπαθα όταν με σταμάτησαν και δεν είχα πινακίδα, κι εκεί που περίμενα κράξιμο, έρχεται η κοπέλα με pda παρακαλώ και όχι μπλοκάκι και μου έλεγε που πάω και αν κάνω την διαδρομή κάθε μέρα....

και ο τροχαίος ατάραχος ατενίζοντας το άδειο πλαίσιο της πινακίδας...

taxydromos
08/12/2006, 14:08
αυτοι του οασα δεν εχουν καθολου μυαλο..
αν ανοιγε η κοπελιτσα ενα θρεντ στο μοτο.γρρ θα κατεγραφε χιλιαδες απαντησεις!!!!:smokin:
:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

zzr2005
08/12/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
αυτοι του οασα δεν εχουν καθολου μυαλο..
αν ανοιγε η κοπελιτσα ενα θρεντ στο μοτο.γρρ θα κατεγραφε χιλιαδες απαντησεις!!!!:smokin:
:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

η έρευνα έχει ανατεθεί από τον ΟΑΣΑ σε εταιρίες δημοσκοπήσεων...σας το λέω γιατί δουλεύω σε μια απο αυτές τις εταιρίες που έχουν αναλάβει το project....

οι εταιρείες δημοσκοπήσεων εφαρμόζουν επιστημονικά κριτήρια για την καταγραφή του δείγματος της έρευνας και δεν είναι δυνατόν να εμπιστευτούν το ιντερνετ ....
η έρευνα γίνεται σε συγκεκριμένα σημεία ώστε οι συγκοινωνιολόγοι του ΟΑΣΑ να βγάλουν τα κατάλληλα συμπεράσματα...δεν είναι δυνατόν μέσω στοιχείων από το ιντερνετ όπου ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει να βγουν σωστά αποτελέσματα....

ΑΑ...και κάτι άλλο είναι απίθανο να σας γράψει ο αστυνομικός που σας σταμάτησε για να συμμετάσχετε στη έρευνα....οι αστυνομικοί παρευρίσκονται για να σταματάνε απλώς τα αυτοκίνητα ....αν αρχίσουν να γράφουν θα γίνει μποτιλιάρισμα και θα πάει πίσω η έρευνα.....:lol: :lol:

fantacid
11/12/2006, 01:34
πριν καποια χρονια μου κανει νοημα τροχεος με το τουτου, δε φορουσα ζωνη κ σκεφτηκα οτι την εκατσα κ αρχιζα να καταριεμε τη γκαντεμια μου σταματαω ανοιγω παραθυρο μου λεει καλημερα κ μου λεει θα σου κανει καποιες ερωτησεις ο βοηθος μου παρακαλαω να συνεργαστειτε, καλα του λεω αφου δε με γραφεις κ τουμποες κανω!!
κ ερχετε ενα παιδακι (δημοτικο μαλλον) κ μου εκανε 5-6 ερωτησεις δε θυμαμε τι ακριβως αλλα προφανως θα ηταν καποια εργασια σχετικη με κυκλοφοριακη αγωγη ή κατι τετοιο!

η Αστυνομία λοιπον κ στην υπηρεσία των....μαθητων!!!

Vstrommer71
11/12/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
η έρευνα έχει ανατεθεί από τον ΟΑΣΑ σε εταιρίες δημοσκοπήσεων.
Ε ρε μεροκαματαααα!
Σεμνα και ταπεινα οπως παντα!
Και μετα κλειστε ρε και πουληστε τα ολα γιατι εχουν ελειμματα αμε:mad:
Α ρε βρεγμενη σανιδα που σας χρειαζεται

zzr2005
11/12/2006, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Ε ρε μεροκαματαααα!
Σεμνα και ταπεινα οπως παντα!
Και μετα κλειστε ρε και πουληστε τα ολα γιατι εχουν ελειμματα αμε:mad:
Α ρε βρεγμενη σανιδα που σας χρειαζεται

ακυρή τελείως η τοποθέτησή σου.....

το δεύτερο πληθυντικό σε ποιους απευθύνεται??
τι έπρεπε να κάνει δηλαδή ο ΟΑΣΑ??να βάλει τους οδηγούς του να κάνουν ερωτηματολόγια???
και μετά να προσλάβει ειδικούς αναλυτές κ στατιστικολόγους να βγάλουν τα συμπεράσματα?

ή μήπως δεν έπρεπε να κάνει την έρευνα??η συγκεκριμένη έρευνα δεν πρέπει να έχει ξαναγίνει από τον ΟΑΣΑ...ή αντε να έχει γίνει πριν 10 χρόνια.....
πως ακριβώς θα βελτιωθούν οι συγκοινωνίες δηλαδή???με βουντου???

απο εκεί θα έρθουν τα ελλείματα??απο μια έρευνα για την καλύτερη εξυπηρέτηση του κοινού???