PDA

View Full Version : Περί ορέξεως...



DimChios
07/12/2006, 01:36
Κολοκυθόπιτα θα μου πείτε αλλά εγώ ρωτάω...

Τί της βρήκατε?

Γιατί την συγκεκριμένη?

Τί σας προσφέρει?

Τί σας "φτιάχνει" και πόσο την γουστάρετε?

Τι θα λέγατε σε κάποιον για να τον πείσετε (άν υπάρχει, που δεν υπάρχει, λόγος) να πάρει σάν την δικιά σας?



Φυσικά για τις μοτοσυκλέτες μας μιλάω και πραγματικά μιλάω σοβαρά!

:smokin:

Cpt. Haddock
07/12/2006, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τί της βρήκατε?
Γιατί την συγκεκριμένη?

:smokin:

Γιατί είναι BMW...

:smokin:

rsp
07/12/2006, 08:52
Αυτος KLE δεν εχει....?:smokin:

div400
07/12/2006, 08:54
γιατι εχει μεγαλο ταλεντο στα χειλη....:rolleyes:

Cpt. Haddock
07/12/2006, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Αυτος KLE δεν εχει....?:smokin:

(και) KLE...

:winka:

rsp
07/12/2006, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
(και) KLE...

:winka:

Μοιαζουν τοσο πολυ που θα μπερδευτικα....:rolleyes:


:smokin:

Alx 84
07/12/2006, 08:56
Για να δούμε!

Γραμμικός κινητήρας, ομορφιά (για εμένα το ομορφότερο naked 600cc), 4 κύλινδροι!!:a01: :a01: :a01: ναι ναι ναι! γουστέρνουμε τα 4κύλινδρα! μπασμένο σύνολο (ότι πρέπει αν είσαι τάπας)

Προσφέρει γκάζι, φρένα, super σασμάν, ανετότατη θέση οδήγησης και... ωραίο σύνολο γενικώς (τώρα πολλά ζητάτε. πάτε να το οδηγήσετε :mad: )

Με φτιάχνει ΤΡΕΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ η ουρά και οι καμπύλες στο ντεπόζιτο και τα χρυσά πυρούνια και... ε, τέλος πάντων. μου αρέσει! :lol: :lol:! και τη γουστάαααρω πολύ! (τώρα υπάρχει μέτρηση γι αυτό;;; )

τίποτα, να πάει να το οδηγήσει. αν του αρέσει έχει καλώς! αλλιώς δε πειράζει! ΚΑΛΥΤΕΡΑ! να είμαστε σπανιότεροι!:winka:

Electra
09/12/2006, 16:02
Εγώ πάλι δε θα έμπαινα στη διαδικασία να πείσω ποτέ και κανέναν να πάρει μια μοτοσικλέτα σαν τη δική μου!

Ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες και ποτέ δεν είναι απόλυτο ότι θα συμπίπτουν με του άλλου!

Το τί μου αρέσει πάνω της και τί μου προσφέρει εμένα ευχαρίστως να το μοιραστώ.

Η μοτοσικλέτα πιστεύω πως είναι καθαρά προσωπική υπόθεση!

DimChios
09/12/2006, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Εγώ πάλι δε θα έμπαινα στη διαδικασία να πείσω ποτέ και κανέναν να πάρει μια μοτοσικλέτα σαν τη δική μου!

Ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες και ποτέ δεν είναι απόλυτο ότι θα συμπίπτουν με του άλλου!

Το τί μου αρέσει πάνω της και τί μου προσφέρει εμένα ευχαρίστως να το μοιραστώ.

Η μοτοσικλέτα πιστεύω πως είναι καθαρά προσωπική υπόθεση!




Δεν έγραψα να πείσεις κανένα! ΑΝ όμως υπήρχε λόγος να το κάνεις τι επιχειρήματα ΘΑ χρησιμοποιούσες...

Αυτό που γράφεις παρακάτω λοιπόν..."Το τί μου αρέσει πάνω της και τί μου προσφέρει εμένα ευχαρίστως να το μοιραστώ." κάν 'το!

:D

Electra
09/12/2006, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Δεν έγραψα να πείσεις κανένα! ΑΝ όμως υπήρχε λόγος να το κάνεις τι επιχειρήματα ΘΑ χρησιμοποιούσες...

Αυτό που γράφεις παρακάτω λοιπόν..."Το τί μου αρέσει πάνω της και τί μου προσφέρει εμένα ευχαρίστως να το μοιραστώ." κάν 'το!

:D

OK λοιπόν!

Το δικό μου δίκυκλο, το αγόρασα, και θα το πρότεινα, για τους εξής λόγους:

*Έχει όσα κυβικά χρειάζεται κανείς για να μετακινηθεί μέσα στη πόλη (αλλά και για χαλαρές βόλτες) και διαθέτει τους απαραίτητους χώρους για να αποθηκεύσεις τα... απαραίτητα!

Εγώ το χρειάζομαι μόνο για τη δουλειά μου.

*Είναι ευκολοδήγητο, είναι ψεκαστό (αρκετά οικονομικό στη κατανάλωση) και όπως είπε και ένας φίλος: "Είναι ο καταλληλότερος υπηρέτης. Μια αξιόπιστη αγορά"

*Είναι Honda!! :p

*...και ωωω ναι!! Είναι scooter!!:beer:

fantacid
10/12/2006, 01:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra

*...και ωωω ναι!! Είναι scooter!!:beer:


δλδ τα αβαταρ που βαζεις δεν ειναι δικα σου???

κριμα ..........:(

EVI
10/12/2006, 16:05
αν ηθελα να πεισω καποιον να παρει Ζ θα ελεγα οτι θα τους εχει ολους και αυτο θα αρκουσε :rotflmao: :rotflmao:



οκ σοβαρα


Ζ ωραια στημενο μηχανακι θα βλεπεις στροφη και θα γουσταρεις ,για μεγαλες βολτες (και για μικρες φυσικα),με κινητήρα διαμαντι,παιρνεις το καλυτερο στην κατηγορια με τα λεφτα που κανει, δε βγαζει προβληματα (φυσικα και εννοείτε οπως ολες οι μηχανες οταν δεν τις βιαζουμε αλλα τις προσεχουμςε....λιγο..)
ομορφο (υποκειμενικο) , γρηγορο (αν αντεχεις λογο του οτι ειναι γυμνο)4 κυλινδροι rules the streets!


αν ηθελα να πεισω καποιον να παρει freewind θα ελεγα οτι ειναι οτι πρεπει μεσα στην πολη (το τιμονι του κοβει περισσοτερο απο παπι ναι ναι )οτι ειναι οικονομικο , σκυλι (βγαζει προβληματα αλλα στα σκαει μετα απο αρκετα χιλιομετρα και δεν ειναι κατι σοβαρο αν το προσεχεις ) κλασσικο μονοκυλινδρο με 47 αλογακια (υπερ του δεοντως αρκετα για μεσα στη πολη) πας παντου και μακρυα και κοντα με ελαχιστη καταναλωση σελα πολυθρονα το φορτώνεις με βαλιτσες και αντε γεια
φυσικα ειναι παλαιομοδιτικο πλεον αλλα τιμιο οτι σου λεει οτι θα σου δωσει στο δίνει, επισεις ειναι πολυ καλο για νεους αναβατες που θελουν να πανε σε μεγαλου κυβισμου μηχανη και ναι αμα εισαι μαγκας παταει και χωματακι με τα καταλληλα λαστιχα

αν ηθελα να πεισω καποιον να παρει το typhoon?θα ελεγα οτι ειναι οκ μεσα στη πολη βολικο να κανεις τις δουλειες σου σκυλακι και αυτο απο το 96 και εν ετη 2007 μου τραβαει κατι ζορια 125cc μια χαρα με αποθυκευτικους χωρους αρκετους (εγω παω σουπερ μαρκετ και ολα ειναι κατω απο τη σελα τιποτα στο τιμονι) βεβαια θελει ως γνησιο διχρονο (ιταλικο γαρ) μπουζι λαδια και βενζινη πιο συχνα απο οτι αγοραζεις τσιγαρα (υπερβολικη ειμαι οκ) αλλα δεν σε προβληματιζει (γκαζι -φρενο) δεν βρεχεσε λασπωνεσε κλπ κλπ


αυτα




:beer: :beer:

GIXXERAKIAS
10/12/2006, 16:13
:eyepop: :eyepop: Τι μονο αυτα εχεις?:D :D



:p :p :p :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
10/12/2006, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:eyepop: :eyepop: Τι μονο αυτα εχεις?:D :D



:p :p :p :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





ε ναι τα αλλα ειναι κιντερ εκπληξη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




:beer: :beer:

Respect
10/12/2006, 17:10
Πολύ απλά, η μηχανή μου είναι.......

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ!!!!! :a54:

Electra
10/12/2006, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
δλδ τα αβαταρ που βαζεις δεν ειναι δικα σου???

κριμα ..........:(

Τα avatar είναι ΟΛΟΔΙΚΑ μου... όμως δε βλέπω το λόγο να πείσω κάποιον να πάρει μία μοτοσικλέτα για αγωνιστική χρήση που έχει υποστεί αρκετές μετατροπές.

To μόνο που μπορώ να πω γι'αυτά, είναι πως το CRF 250 R με έχει βολέψει γιατί είναι αρκετά ελαφρύ (σαν κι εμένα!) και έχει ικανοποιητικό γκάζι για το επίπεδό μου στο χώμα!
Το CRF 450 sm είναι επίσης για τη πίστα!

Το θέμα είναι ότι δεν είναι στη διαθεσή μου για να μετακινούμαι καθημερινά. Γι'αυτό το λόγο επέλεξα να πω δυο πράγματα για το δίτροχο με το οποίο διανύω τα περισσότερα χλμ και το οποίο καλύπτει τις ανάγκες μου στις καθημερινές μετακινήσεις.

:winka: :beer:

kalant
10/12/2006, 22:20
ολοι geopolis μαγκες...

δεν καιει τιποτα, ειναι 250 και τραβαει καλα...

ειναι πανεμορφο...

εχει 17αρες ζαντες...

εχει φρεναρες...

το μεγαλυτερο χωρο απο τα μηχανακια της κατηγοριας του, δηλαδη αυτα με τους μεγαλους τροχους...

χωνεται παντου...

εχει αρκετα αραια service σε σχεση με αλλα...

τα αρνητικα του ειναι για μενα μονο η τιμη του και οτι σε κοιτανε ολοι στα φαναρια, μεχρι και αυτοκινητακιας εχει σταματησει και το εβλεπε εκει που το ειχα παρκαρει...

για οσους δεν το ξερουν,


71640

kalant
10/12/2006, 22:21
2


71641

gixxerpap
11/12/2006, 01:54
θα αρχιζα και γω να γραφω...........αλλα προβλεπω πολυ δουλεμα...:look:

DimChios
11/12/2006, 01:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
θα αρχιζα και γω να γραφω...........αλλα προβλεπω πολυ δουλεμα...:look:


Ασε τα σάπια!!! :evil:

Ειδικά εσύ έχεις πολλά να πείς!!!

Ξεκίνα και μη βαριεσαι!!! :mad:

:wave2: :smokin:



παω να φτιαξω ποπ κορν.... :wacko:

adam_tsouk
11/12/2006, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Μοιαζουν τοσο πολυ που θα μπερδευτικα....:rolleyes:


:smokin:


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

και για να μην με [πει ο dim100islands spammer)


εγω δεν θελω τπτ παραπνω απο...... αυτο που μου λειπει κ θα το εχει η επομενη κουκλαρα!!!!



:a2: :a25: :a25:

GST
11/12/2006, 11:59
το επελεξα γιατι μου τη λενε ολοι .... επειδη μου περισευουν και γουσταρω να τα χωνω στα συνεργεια ... επειδη ειναι προβληματικη οπως και γω ....επειδη χανει λαδι οπως και γω ...επειδη κουδουνιζει και μου θυμιζει τα πρωτα μου χρονια στη κουνια ...επειδη ηθελα να παντρευτω ...επειδη ειμαι σιγουρος οτι με αυτους τους λογους θα την αγαπησετε και σεις!!!:D

gloum
11/12/2006, 12:32
Επείδη είτω έρως κεραυνοβόλος.Ήθελα το z μέχρι που την είδα..και όταν την καβάλησα απλά έκλεισε το κεφάλαιο z για πάντα:DΚαι επίσης γιατί είναι σταθερή σαν τραίνο,στρίβει με την σκέψη και άνετη ώστε να βάζεις σταυροπόδι την ώρα που οδηγάς:)

vassilis88
11/12/2006, 14:44
electra ετρεχες μηπως στο κυπελλο γυναικων η γενικα σε τπτ αγωνες?μπραβο μπραβο!!:beer: :beer: :beer: :beer:

για να μεινω ον τοπικ,χμ τι να πω για το δικο μου...:ZZZ: ....το πηρα για να μαθω το συμπλεκτη....χμμ γι αυτο καλο ειναι...
τωρα θελω να μαθω κ κατι παραπανω!το ξυνειν δια του αγκωνος!:D
σοου αι γουιλ τσειντζ μαι μπαικ σουν ειναφ αι χοουπ...του γκοου εντ ρεις, εντ τραι το πας μεσιε τζον μπουστας..εντ μεσιε βαλεντινο ολσοου...

...
....:bawl: :bawl:

ernti
11/12/2006, 20:52
Γιατι ειναι τοσο απιστευτα καλοστημενο μηχανακι,και τοσο δυνατο, που ξερω οτι δε θα ερθει καποια στιγμη που θα μου φανει (λιγο) για τις δυνατοτητες μου. Αν και δε κυκλοφορω (σχεδον) ποτε μεσα στη πολη, απο τοτε που το πηρα καποια καλοκαιρινα βραδυα ανακαλυψα και κατι αλλο.... Κατι γιαλαντζι μηχανοβιοι, το περνανε για LC4. Μου εχει τυχει 5-6 φορες...
Τα κλασσικα...Ψαχνονται για κοντριτσα,στραβες ματιες στο φαναρι,γκαζιες κ.τ.λ. Ξεκινανε με χιλια απ το φαναρι,εγω πιο χαλαρα για να μεινω πισω,και μετα...Ηθελα να βλεπα τη μουρη τους την ωρα που τους περναει κατι πορτοκαλι με σουζα...