PDA

View Full Version : βοηθεια για CRM 250



crmaris
04/07/2004, 17:21
Kαλησπερα.ειναι το πρωτο post που κανω στο forum αυτο οπότε καλώς σας βρήκα!

Θα ηθελα αν γινεται να με διαφωτισετε σε καποια πραγματα.
εχω ενα honda CRM 250 AR του 1999 στο οποίο θελω να κανω κατι ψιλομαζεματα.
καταρχην η πισω αναρτηση ξερασε τα λαδια και ψαχνομαι.Αξίζει να την επισκευασω και που και με ποσο κοστος η να παρω αλλη;
Επισης θελω να αλλαξω πιστονια και ελατηρια και ψαχνομαι κυριως για aftermarket.Αν ξερει κανεις που να βρω θα με βοηθουσε πολυ!

Τα αυτοκολητα στα πλαινα απο τον ηλιο ψιλοδιαλυθηκανε και ψάχνω κανα μαγαζι για να αγορασω αλλα οχι απαιρητητα γνησια που απο οτι ξερω ειναι πανακριβα.

Και για μπροστινο φτερο και πισω τι προτείνεται να βαλω μιας και σκεφτομαι να τα αλλαξω και αυτα μιας και ξεθωριασανε απο τον ηλιο;

τελος παω και για αλλαγη αλυσιδας και γραναζιων οποτε καθε γνωμη για το τι να βαλω και απο που ευπρόσδεκτη.


Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω χρονια που τα παρατησα με τις βελτιωσεις και σερβις μηχανων και ασχολουμαι μονο με τετρατροχα οποτε οπως καταλαβαινεται εχω μεινει αδιαβαστος.
Ευχαριστώ!

BIKENEST
07/07/2004, 09:37
Tηλ το γιατρο!! BIKENEST και ολες οι αποριες σου θα λυθουν!!!!!!!!!!!!!! 4957134!! :beer: :beer: :beer:

tifoso4ever
30/07/2004, 14:34
Μηπως το πουλας? Λοιπον...
πλαστικα για πεταμα, πισω αμορτισερ για πεταμα, γραναζια - αλυσιδα, πιστονι - ελατηρια και πιθανοτατα ρεκτιφιε, σιγουρα θελει σερβις και το πηρουνι, τα ηλεκτρικα του ειναι ενταξει?Ποιο μοντελο ειναι ακριβως?Ειναι το AR? Στειλε μου φωτο και αριθμο πλαισιου. Αν εδωσες πανω απο 900 ευρω, σε πιασανε κοτσο!

Spazz
30/07/2004, 15:58
εγω θα σου πω μονο για αλυσιδογραναζα .....κατα την γνωμη μου τα afam αν οχι τα καλυτερα ειναι σιγουρα απο τα παρα πολυ καλα