PDA

View Full Version : Βλάκας ή... Εγκληματίας;



alximistis
08/12/2006, 12:44
Θέτω έτσι την ερώτηση για να μην έχουμε ακόμα ένα ποστ που θα λέμε όλοι α τον ηλίθιο, α τον ΄πείξε το δείξε και πάει λέγοντας.
Αυτός ο άνθρωπος που θα περιγράψω τι ήταν τελικά, βάση τςη πράξης του; Ανεγκέφαλος ή εγκληματίας;
Και γιατί δηλαδή γι' αυτούς τους ανθρώπους να μην ισχύει το έγκλημα εκ προμελέτης και όχι εξ αμελείας που κατηγορούνται όταν πάνε στο δικαστήριο;


Χτες βράδυ-σήμερα δηλαδή τα ξημερώματα κινούμαι στη λεωφόρο Κύμης με την τίγρη μου.
Κόκκινο φανάρι ΝΑ μπροστά μας, λίγο πριν βγούμε Κηφισίας. Στο σημείο που είναι η γέφυρα για να καταλάβετε που ευθεία και αριστερά βγαίνεις Κηφισίας προς Κηφισιά κλπ και μετά το φανάρι δεξιά πας προς Αθήνα.
Λοιπόν κόκκινο καρακόκκινο και έχω κάτσει κανονικότατα και περιμένω. Απέναντι μου ΙΧ επίσης περιμένει ο άνθρωπος.
Στον καθρέφτη μου βλέπω φως το οποίο πλησιάζει γρήγορα... πολύ γρήγορα. Πάρα πολύ γρήγορα!
Κοίτα το μαλάκα λέω με το ζόρι θα σταματήσει... μα τι κάνει... δεν κόβει, δεν θα προλάβει...
και ο αρχιδολοφόνος περνά με μεγάλη ταχύτητα μιλάμε για πραγματικά μεγάλη ταχύτητα κανονικότατα το κόκκινο χωρίς να κόψει ούτε κλάσμα του δευτερολέπτου. Στεγνότατα!!!!!!!
Δεν πρόλαβα ούτε αριθμό να συγκρατήσω ούτε να τον δω καλά΄ούτε τίποτα.
Μετά έκατσα και κοίταγα τον τύπο στο ΙΧ που περίμενε ο ανθρωπάκος κανονικά κι αυτός εμένα. Σίγουρα σκεφτόμασταν περίπου το ίδιο πράγμα:
"Αν εκείνη την ώρα πέρναγε ένα παπάκι ή μία μοτοσικλέτα..."
Κι εγώ σκέφτηκα:
"Αν ήταν ένας από μας... από τα παιδιά που μιλάμε";;;

loukasfilm
08/12/2006, 12:50
Η ερώτηση φίλε μου είναι ρητορική. Ο τύπος μόνο φονιάς εκ προμελέτης μπορεί να χαρακτηριστεί. Τι άλλο να πει κανείς? Μόνο προσοχή όλοι μας.

villy
08/12/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Σίγουρα σκεφτόμασταν περίπου το ίδιο πράγμα:
"Αν εκείνη την ώρα πέρναγε ένα παπάκι ή μία μοτοσικλέτα..."
Κι εγώ σκέφτηκα:
"Αν ήταν ένας από μας... από τα παιδιά που μιλάμε";;;




Κατ'εμε είναι εγκληματίας. :mad:



Κι εγώ σκέφτηκα κάτι, λίγο διαφορετικό.

"Αν εκείνη την ώρα πέρναγε ένα φορτηγό... θα του άξιζε;"


...

gloum
08/12/2006, 12:53
Mου φαίνεται ότι το να τον πεις βλάκα η ηλίθιο είναι πάρα μα πάρα πολυ μαλακό.Ο άνθρωπος(?!?!?!?:eyepop: :eyepop: ) είναι απλά ένας ανεγκέφαλος εγκληματίας

Cpt. Haddock
08/12/2006, 12:57
όλοι εσείς που εύκολα υπερθεματίζετε σε χαρακτηρισμούς δε σας έχει τύχει ποτέ να αφαιρεθείτε, να ξεχαστείτε;



:rolleyes:



λέω εγώ τώρα... :sad:

loukasfilm
08/12/2006, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
όλοι εσείς που εύκολα υπερθεματίζετε σε χαρακτηρισμούς δε σας έχει τύχει ποτέ να αφαιρεθείτε, να ξεχαστείτε;



:rolleyes:



λέω εγώ τώρα... :sad:

Ναι μου έχει τύχει να ξεχαστώ και να χυθεί ο καφές.:rotflmao:

zephyr1
08/12/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Θέτω έτσι την ερώτηση για να μην έχουμε ακόμα ένα ποστ που θα λέμε όλοι α τον ηλίθιο, α τον ΄πείξε το δείξε και πάει λέγοντας.
Αυτός ο άνθρωπος που θα περιγράψω τι ήταν τελικά, βάση τςη πράξης του; Ανεγκέφαλος ή εγκληματίας;
Και γιατί δηλαδή γι' αυτούς τους ανθρώπους να μην ισχύει το έγκλημα εκ προμελέτης και όχι εξ αμελείας που κατηγορούνται όταν πάνε στο δικαστήριο;


Χτες βράδυ-σήμερα δηλαδή τα ξημερώματα κινούμαι στη λεωφόρο Κύμης με την τίγρη μου.
Κόκκινο φανάρι ΝΑ μπροστά μας, λίγο πριν βγούμε Κηφισίας. Στο σημείο που είναι η γέφυρα για να καταλάβετε που ευθεία και αριστερά βγαίνεις Κηφισίας προς Κηφισιά κλπ και μετά το φανάρι δεξιά πας προς Αθήνα.
Λοιπόν κόκκινο καρακόκκινο και έχω κάτσει κανονικότατα και περιμένω. Απέναντι μου ΙΧ επίσης περιμένει ο άνθρωπος.
Στον καθρέφτη μου βλέπω φως το οποίο πλησιάζει γρήγορα... πολύ γρήγορα. Πάρα πολύ γρήγορα!
Κοίτα το μαλάκα λέω με το ζόρι θα σταματήσει... μα τι κάνει... δεν κόβει, δεν θα προλάβει...
και ο αρχιδολοφόνος περνά με μεγάλη ταχύτητα μιλάμε για πραγματικά μεγάλη ταχύτητα κανονικότατα το κόκκινο χωρίς να κόψει ούτε κλάσμα του δευτερολέπτου. Στεγνότατα!!!!!!!
Δεν πρόλαβα ούτε αριθμό να συγκρατήσω ούτε να τον δω καλά΄ούτε τίποτα.
Μετά έκατσα και κοίταγα τον τύπο στο ΙΧ που περίμενε ο ανθρωπάκος κανονικά κι αυτός εμένα. Σίγουρα σκεφτόμασταν περίπου το ίδιο πράγμα:
"Αν εκείνη την ώρα πέρναγε ένα παπάκι ή μία μοτοσικλέτα..."
Κι εγώ σκέφτηκα:
"Αν ήταν ένας από μας... από τα παιδιά που μιλάμε";;;

Εγω πλεον,συμμετεχω ενεργα στην αντιμετωπιση τους.Η τους κυνηγαω η σταματαω και τους μιλαω.
Καλα τον τιγρη γιατι τον εχεις?:lol:
Εχτες σε δρομο διπλης κατευθηνσης,με μια λωριδα κυκλοφοριας για τον καθε οδηγο,δρομος χωρις πολυ κινηση,οδηγος κουτιου ειχε κατσει στο αντιθετο ρευμα με αλαρμ αναμμενα και δεν ξερω εγω τι περιμενε.
Σταματησα και του ζητησα να μπει στο κανονικο ρευμα κυκλοφοριας.Ενα παπακι ερχονταν και του αναβοσβησα τα φωτα να καταλαβει τι συμβαινει και εκοψε ευτυχως.
Περιμενα και ξαφνικα βγαινει ο συνοδηγος και μου ζηταει συγνωμη.Εγω εξακουλουθησα να περιμενω και να αναβοσβηνω τα φωτα στα οχηματα που ερχονταν,γιατι ταυτοχρονα 2 οχηματα δεν χωραγαν στο δρομο.
Τελικα ξερετε τι εγινε.
Ο συνοδηγος εκανε μαθηματα οδηγησης στον οδηγο στις 10 η ωρα το βραδυ στο αντιθετο ρευμα.:a31:
Κατεβηκε πηρε τ'αμαξι και εφυγαν.
Προλαβετε τους πριν σας προλαβουν.
Αν γινει το κακο μετα δεν διορθωνετε τιποτα.:sad:

bartlal
08/12/2006, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
όλοι εσείς που εύκολα υπερθεματίζετε σε χαρακτηρισμούς δε σας έχει τύχει ποτέ να αφαιρεθείτε, να ξεχαστείτε;



:rolleyes:



λέω εγώ τώρα... :sad:

δεν λες παλι καλα που ο π@παρας ειδε αυτη τη φορα το κοκκινο και δεν το περασε ΠΑΛΙ για πρασινο? :D

alximistis
08/12/2006, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Εγω πλεον,συμμετεχω ενεργα στην αντιμετωπιση τους.Η τους κυνηγαω η σταματαω και τους μιλαω.
Καλα τον τιγρη γιατι τον εχεις?:lol:
Εχτες σε δρομο διπλης κατευθηνσης,με μια λωριδα κυκλοφοριας για τον καθε οδηγο,δρομος χωρις πολυ κινηση,οδηγος κουτιου ειχε κατσει στο αντιθετο ρευμα με αλαρμ αναμμενα και δεν ξερω εγω τι περιμενε.
Σταματησα και του ζητησα να μπει στο κανονικο ρευμα κυκλοφοριας.Ενα παπακι ερχονταν και του αναβοσβησα τα φωτα να καταλαβει τι συμβαινει και εκοψε ευτυχως.
Περιμενα και ξαφνικα βγαινει ο συνοδηγος και μου ζηταει συγνωμη.Εγω εξακουλουθησα να περιμενω και να αναβοσβηνω τα φωτα στα οχηματα που ερχονταν,γιατι ταυτοχρονα 2 οχηματα δεν χωραγαν στο δρομο.
Τελικα ξερετε τι εγινε.
Ο συνοδηγος εκανε μαθηματα οδηγησης στον οδηγο στις 10 η ωρα το βραδυ στο αντιθετο ρευμα.:a31:
Κατεβηκε πηρε τ'αμαξι και εφυγαν.
Προλαβετε τους πριν σας προλαβουν.
Αν γινει το κακο μετα δεν διορθωνετε τιποτα.:sad:


Σωστά όλα αυτά αλλά φίλε μου.. κόλλησα!
Έμεινα σου λέω εκεί! Δεν μπορούσα να το πιστέψω αυτό που είδα. Όπως έμεινε και ο άλλος ο κακομοίρης ο οδηγός απέναντι μου.
Σε πολλές περιπτώσεις βρίζεις, βλαστημάς κάνεις κάποιο νόημα... εχτές τίποτα!
Δύο άτομα είχαμε μείνεικαι απλώς κοιταζόμασταν. Ούτε νεύμα δεν κάναμε...
Αλλά να σας πω κάτι;
Θα το πω κι ας με παρεξηγήσουν κάποιοι και είναι η πρώτη φορά που λέω κάτι τέτοιο:

Χάθηκε εκείνη την ώρα να περνάει ο τρελλός των ΒΠ με το χάμερ;;;;;;;;; Χάθηκε;;;;;;

villy
08/12/2006, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
όλοι εσείς που εύκολα υπερθεματίζετε σε χαρακτηρισμούς δε σας έχει τύχει ποτέ να αφαιρεθείτε, να ξεχαστείτε;

:rolleyes:


λέω εγώ τώρα... :sad:




Το παρακάτω σου δείχνει άνθρωπο που ξεχάστηκε;

Αν δεν υπήρχε άλλος στο φανάρι, λέω ΟΚ, μπορεί και να αφαιρέθηκε και να μην είδε το φαναρι.


Στο φανάρι ήταν ήδη σταματημένοι 1 μηχανή και 1 αυτοκίνητο. Λες να μην τους είδε;






Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis

Στον καθρέφτη μου βλέπω φως το οποίο πλησιάζει γρήγορα... πολύ γρήγορα. Πάρα πολύ γρήγορα!
Κοίτα το μαλάκα λέω με το ζόρι θα σταματήσει... μα τι κάνει... δεν κόβει, δεν θα προλάβει...
και ο αρχιδολοφόνος περνά με μεγάλη ταχύτητα μιλάμε για πραγματικά μεγάλη ταχύτητα κανονικότατα το κόκκινο χωρίς να κόψει ούτε κλάσμα του δευτερολέπτου. Στεγνότατα!!!!!!!
Δεν πρόλαβα ούτε αριθμό να συγκρατήσω ούτε να τον δω καλά΄ούτε τίποτα.

stavrogin
08/12/2006, 13:27
Ο τυπος ειναι βλακας κι οχι εγκληματιας.

Ο εγκληματιας κανει ενα φονικο λογο δολου συμφεροντως παθους και ως ενα σημειο εχει την αισθηση της πραξης του ,οτι ας πουμε, αφαιρεσε μια ζωη.

Ο βλακας περνα ενα κοκκινο και σαν οφελος εχει μονο την ευχαριστηση της ταχυτητας, την καταπατηση των κανονων (καταπιεσμενος) και λιγα λεπτα συντομοτερη διαδρομη.Αν εμπλακει σε ατυχημα ακομα κι αν δεν χτυπησει ο ιδιος εχει τεραστιες πιθανοτητες να μπλεξει νομικα οσο και ηθικα (πχ τυψεις αν σκοτωσει ενα παιδι). Δηλαδη κανει μια ενεργεια οχι εγκληματικη,δεν παταει σκανδαλη σε οπλο στραμενο πανω σε καποιον,απλα περναει ενα κοκκινο φωτακι.Το αποτελεσμα μπορει να ειναι το ιδιο ,αυτο ομως του διαφευγει.αυτος ειναι ο βλακας.

VANDA
08/12/2006, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ο τυπος ειναι βλακας κι οχι εγκληματιας.

Ο εγκληματιας κανει ενα φονικο λογο δολου συμφεροντως παθους και ως ενα σημειο εχει την αισθηση της πραξης του ,οτι ας πουμε, αφαιρεσε μια ζωη.

Ο βλακας περνα ενα κοκκινο και σαν οφελος εχει μονο την ευχαριστηση της ταχυτητας, την καταπατηση των κανονων (καταπιεσμενος) και λιγα λεπτα συντομοτερη διαδρομη.Αν εμπλακει σε ατυχημα ακομα κι αν δεν χτυπησει ο ιδιος εχει τεραστιες πιθανοτητες να μπλεξει νομικα οσο και ηθικα (πχ τυψεις αν σκοτωσει ενα παιδι). Δηλαδη κανει μια ενεργεια οχι εγκληματικη,δεν παταει σκανδαλη σε οπλο στραμενο πανω σε καποιον,απλα περναει ενα κοκκινο φωτακι.Το αποτελεσμα μπορει να ειναι το ιδιο ,αυτο ομως του διαφευγει.αυτος ειναι ο βλακας.

Δε νομίζω να του διαφεύγει επειδή δεν έχει το μυαλό να το καταλάβει. Απλά δεν κάθεται να σκεφτεί τι αποτέλεσμα ενδέχεται να έχει αυτή του η κίνηση. Ισως δεν έχει χρόνο για τέτοιες σκέψεις, του πέφτουν βαριές. Και αυτό δεν είναι βλακεία, είναι από ανωριμότητα εως καφριλίκι.

cityfly
08/12/2006, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Το παρακάτω σου δείχνει άνθρωπο που ξεχάστηκε;

Αν δεν υπήρχε άλλος στο φανάρι, λέω ΟΚ, μπορεί και να αφαιρέθηκε και να μην είδε το φαναρι.


Στο φανάρι ήταν ήδη σταματημένοι 1 μηχανή και 1 αυτοκίνητο. Λες να μην τους είδε;


δε λες ευτυχώς που τους είδε και πέρασε από δίπλα...

soundstorm
08/12/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ο τυπος ειναι βλακας κι οχι εγκληματιας.

Ο εγκληματιας κανει ενα φονικο λογο δολου συμφεροντως παθους και ως ενα σημειο εχει την αισθηση της πραξης του ,οτι ας πουμε, αφαιρεσε μια ζωη.

Ο βλακας περνα ενα κοκκινο και σαν οφελος εχει μονο την ευχαριστηση της ταχυτητας, την καταπατηση των κανονων (καταπιεσμενος) και λιγα λεπτα συντομοτερη διαδρομη.Αν εμπλακει σε ατυχημα ακομα κι αν δεν χτυπησει ο ιδιος εχει τεραστιες πιθανοτητες να μπλεξει νομικα οσο και ηθικα (πχ τυψεις αν σκοτωσει ενα παιδι). Δηλαδη κανει μια ενεργεια οχι εγκληματικη,δεν παταει σκανδαλη σε οπλο στραμενο πανω σε καποιον,απλα περναει ενα κοκκινο φωτακι.Το αποτελεσμα μπορει να ειναι το ιδιο ,αυτο ομως του διαφευγει.αυτος ειναι ο βλακας.

ακριβως..

The Great
08/12/2006, 14:14
Συμβαινουν αυτα.... ΔΥΣΤΥΧΩΣ....
Παιδες... ΠΡΟΣΟΧΗ
Πρεπει να προσεχουμε ακομα και ''αυτους''....

anf125
08/12/2006, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ο τυπος ειναι βλακας κι οχι εγκληματιας.



Δε νομίζω πως απαιτείται ιδιαίτερη ευφυία για να καταλάβει κάποιος πως πρέπει να σταματάει στα κόκκινα. Εγκληματίας. Μηδενική ανοχή. :a016: :a56:

dirtbird
09/12/2006, 09:24
Θυμηθείτε και την περσινή ιστορία του DimChios....
Mπορεί να είναι οτιδήποτε.... εγκληματίας, ψυχοπαθής, βλάκας.....

Όπως έτυχε σε συγγενή μου σε επαρχιακό δρόμο (με αυτοκίνητο) μία τρελλή θεια που προσπαθούσε να τη βγάλει από το δρόμο. Με τα πολλά την έκανε μέσα σε ένα βενζινάδικο και η τρελλή πήγε κι έπεσε σε κάτι ταμπέλες στην είσοδο και σταμάτησε.

Τελικά αφού ήρθε και η τοπική αστυνομία, ξέρετε τι βρήκαν (οι δικοί μου)?

Ότι η θειά είχε χάσει παιδί σε τροχαίο κι έκτοτε ήταν με ψυχοφάρμακα και συχνά έβγαινε παγανιά στους δρόμους......... εν γνώση των τοπικών αρχών.


Ποιός είναι ο δολοφόνος?

Νομίζω στη διαδρομή Σέρρες-Θεσσαλονίκη (για όσους τύχει να περάσουν-μπορεί να τριγυρνάει ακόμα ελεύθερη).

el_hymador
09/12/2006, 10:50
Υπάρχουν ενέργειες που έχουν ως αποτέλεσμα :


1 -Προσωπικό όφελος
-Όφελος προς τρίτους

2 -Προσωπικό όφελος
-Ζημία προς τρίτους

3 -Προσωπική ζημία
-Όφελος προς τρίτους

4 -Προσωπική ζημία
-Ζημία προς τρίτους


Το 1 προφανώς είναι οι κοινώς αποδεκτές ενέργειες
Το 2 είναι οι ενέργειες σκοπιμότητος , χωρίς ηθική
Το 3 είναι οι αλτρουιστικές ενέργειες

και το 4....οι μαλακισμένες ενέργεις που πράττοντε απο ηλίθιους.

DimChios
09/12/2006, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Θυμηθείτε και την περσινή ιστορία του DimChios....
Mπορεί να είναι οτιδήποτε.... εγκληματίας, ψυχοπαθής, βλάκας.....





Να συμπληρώσω σε παρακαλώ?

Ηλίθιος, ανίδεος, στ' @@δια του, κ@υλομένος, μ@λάκας ή απλώς...

ΤΥΦΛΑ ΣΤΟ ΜΕΘΥΣΙ! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23234)


Δεν έχει τόση σημασία ποιός θα ερχόταν απέναντι...άν θα ήταν μοτό, αμάξι ή φορτηγό! Θα έμπλεκε κάποιος που πήγαινε απλώς στη δουλειά του με μόνη διαφορά ότι αναλόγως του οχήματος θα χτυπούσε ή όχι! Σημαντική διαφορά θα μου πείτε...

Ο μ@λάκας όμως παραμένει μ@λάκας και θα εξακολουθεί αν δεν το ΚΥΝΗΓΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ!!! :mad:

gian_nykt
11/12/2006, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Θέτω έτσι την ερώτηση για να μην έχουμε ακόμα ένα ποστ που θα λέμε όλοι α τον ηλίθιο, α τον ΄πείξε το δείξε και πάει λέγοντας.
Αυτός ο άνθρωπος που θα περιγράψω τι ήταν τελικά, βάση τςη πράξης του; Ανεγκέφαλος ή εγκληματίας;
Και γιατί δηλαδή γι' αυτούς τους ανθρώπους να μην ισχύει το έγκλημα εκ προμελέτης και όχι εξ αμελείας που κατηγορούνται όταν πάνε στο δικαστήριο;


Χτες βράδυ-σήμερα δηλαδή τα ξημερώματα κινούμαι στη λεωφόρο Κύμης με την τίγρη μου.
Κόκκινο φανάρι ΝΑ μπροστά μας, λίγο πριν βγούμε Κηφισίας. Στο σημείο που είναι η γέφυρα για να καταλάβετε που ευθεία και αριστερά βγαίνεις Κηφισίας προς Κηφισιά κλπ και μετά το φανάρι δεξιά πας προς Αθήνα.
Λοιπόν κόκκινο καρακόκκινο και έχω κάτσει κανονικότατα και περιμένω. Απέναντι μου ΙΧ επίσης περιμένει ο άνθρωπος.
Στον καθρέφτη μου βλέπω φως το οποίο πλησιάζει γρήγορα... πολύ γρήγορα. Πάρα πολύ γρήγορα!
Κοίτα το μαλάκα λέω με το ζόρι θα σταματήσει... μα τι κάνει... δεν κόβει, δεν θα προλάβει...
και ο αρχιδολοφόνος περνά με μεγάλη ταχύτητα μιλάμε για πραγματικά μεγάλη ταχύτητα κανονικότατα το κόκκινο χωρίς να κόψει ούτε κλάσμα του δευτερολέπτου. Στεγνότατα!!!!!!!
Δεν πρόλαβα ούτε αριθμό να συγκρατήσω ούτε να τον δω καλά΄ούτε τίποτα.
Μετά έκατσα και κοίταγα τον τύπο στο ΙΧ που περίμενε ο ανθρωπάκος κανονικά κι αυτός εμένα. Σίγουρα σκεφτόμασταν περίπου το ίδιο πράγμα:
"Αν εκείνη την ώρα πέρναγε ένα παπάκι ή μία μοτοσικλέτα..."
Κι εγώ σκέφτηκα:
"Αν ήταν ένας από μας... από τα παιδιά που μιλάμε";;;

Ρε αυφού δεν έσκασε απάνω σου ή αφού δεν περνούσε κανείς εκείνη την ώρα με το πράσινο που είχε ο άλλος δρόμος....πάλι καλά να λές.......Πολύ Αμερικανάκια την έχουν δει μερικού θαρώ!!!! Δλδ...πέρνουμε φόρα κι όποιον πάρει ο χάρος?? Εντελώς ανεγκέφαλοι και ανεύθηνοι!!!Δλδ μιλάμε για χοντρό σκηνικό........!Απαπαπα........άλλη βλακεία αυτή...πάς σαν τον άθρωπο στο ρεύμα σου κι έρχετε ο κάθε μάπας και πέφτει απάνω σου στα καλά καθούμενα!!!!Αντε μην αρχίσω με κάτι τέτοιους μλκες!!!Αντε.....πρωϊνιάτικα!!:a02: :a37:

div400
11/12/2006, 09:29
στελιο τα σχολια για τον τυπα περιττα......

απο εκει και περα θα θυμισω αυτο που μας ειπαν στο 0-300 (στο τελως στο μαθημα ασφαλους οδηγησης εντος πολης...)

ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΗΜΑΝΣΗ Ή ΦΩΤΕΙΝΟ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΗ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΤΑΙΡΕΟΤΗΤΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΛΕΝΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ!!!


ναι ξερω ουτε εγω το κανω παντα αυτο.....:sad:


ΜΗ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ!!!!!

zireous
12/12/2006, 15:46
Δεν ωφελεί να κάνουμε ψυχανάλυση στο τύπο που πέρασε με κόκκινο ή που βγήκε από στενό.

Ωφελεί όπως προϋπώθηκε να έχουμε το νού μας και να προβλέπουμε τη κίνηση έχοντας κατα νου τη χειρότερη περίπτωση...


Κλασική περίπτωση και η φετινή η δικιά μου που κουτί φρέναρε πριν βγει σε λεωφόρο, και μόλις πέρναγα (αφού σιγουρεύτηκα ότι είχε σταματήσει και συνέχισα τη πορεία μου), χωρίς καν να κοιτάξει προς το μέρος μου, πάτησε γκάζι και βγήκε...

Το λάθος μου; Δεν κόρναρα αρκετά νωρίς (το ότι δεν με βλέπουνε το θεωρώ δεδομένο κάργα).

H.A.Balafoutre
13/12/2006, 13:00
Εγκληματίας.:mad:

zephyr1
14/12/2006, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Σωστά όλα αυτά αλλά φίλε μου.. κόλλησα!
Έμεινα σου λέω εκεί! Δεν μπορούσα να το πιστέψω αυτό που είδα. Όπως έμεινε και ο άλλος ο κακομοίρης ο οδηγός απέναντι μου.
Σε πολλές περιπτώσεις βρίζεις, βλαστημάς κάνεις κάποιο νόημα... εχτές τίποτα!
Δύο άτομα είχαμε μείνεικαι απλώς κοιταζόμασταν. Ούτε νεύμα δεν κάναμε...
Αλλά να σας πω κάτι;
Θα το πω κι ας με παρεξηγήσουν κάποιοι και είναι η πρώτη φορά που λέω κάτι τέτοιο:

Χάθηκε εκείνη την ώρα να περνάει ο τρελλός των ΒΠ με το χάμερ;;;;;;;;; Χάθηκε;;;;;;

Τωρα καταλαβα οτι σου ειπα μαλακια γιατι πιανεσε στον υπνο ετσι οπως περνανε.Και αμα τον κυνηγησεις τι θα πετυχεις?τιποτα.

Εχτες στην μαραθωνος 2 ατομα παραβιασαν κοκκινο και δεν προλαβα να κανω κιχ.

Ευτυχως ο νεος κωκ θα τους τακτοποιησει ολους.:lol: :rotflmao: :bawl:

DimChios
14/12/2006, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Τωρα καταλαβα οτι σου ειπα μαλακια γιατι πιανεσε στον υπνο ετσι οπως περνανε.
Και αμα τον κυνηγησεις τι θα πετυχεις?τιποτα.

Εχτες στην μαραθωνος 2 ατομα παραβιασαν κοκκινο και δεν προλαβα να κανω κιχ.

Ευτυχως ο νεος κωκ θα τους τακτοποιησει ολους.:lol: :rotflmao: :bawl:




:rolleyes: άντε πάλι, θα νομίζετε ότι το κάνω επίτηδες στο τέλος....


Ε, ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23234) :mad:

zephyr1
14/12/2006, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:rolleyes: άντε πάλι, θα νομίζετε ότι το κάνω επίτηδες στο τέλος....


Ε, ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23234) :mad:

Ρε dim τι σχεση εχει το δικο σου περιστατικο με τα νεκρα κοκκινα που παραβιαζουν καθημερινα οι ανθρωπες.

Εισαι στην μαραθωνος περιμενεις στο κοκκινο,δεν κινειται τιποτα και ξαφνικα εμφανιζεται ΙΧ τσεκαρει και περναει.
Δεν ειμαι απ'τους τυπους που δεν κανουν τιποτα,αλλα εκεινη την στιγμη τι να κανω(οταν ο αλλος ειναι και νορμαλ)να παιξω το ρολλο του αστυνομικου? :confused:

Και μενα προχτες ενας πηγε να με πεταξει πανω στης μπαριερες και μετα επηδει του αναψα τα φωτα σταματησε για να με δειρει κιολας.Ξερεις τι επαθα κατεβηκα κατω του ριξα 2 χαστουκια και μετα μου ζητησε συγνωμη.
Μετα στεναχωρηθηκα για την πραξη μου χωρια οτι μπορει να εμπλεκα πολυ ασχημα κιολας.:sad:

Παντως πολλες φορες ευχομαι να ημουν Ζητας.:evil:

DimChios
14/12/2006, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ρε dim τι σχεση εχει το δικο σου περιστατικο με τα νεκρα κοκκινα που παραβιαζουν καθημερινα οι ανθρωπες.

Εισαι στην μαραθωνος περιμενεις στο κοκκινο,δεν κινειται τιποτα και ξαφνικα εμφανιζεται ΙΧ τσεκαρει και περναει.
Δεν ειμαι απ'τους τυπους που δεν κανουν τιποτα,αλλα εκεινη την στιγμη τι να κανω(οταν ο αλλος ειναι και νορμαλ)να παιξω το ρολλο του αστυνομικου? :confused:

Και μενα προχτες ενας πηγε να με πεταξει πανω στης μπαριερες και μετα επηδει του αναψα τα φωτα σταματησε για να με δειρει κιολας.Ξερεις τι επαθα κατεβηκα κατω του ριξα 2 χαστουκια και μετα μου ζητησε συγνωμη.
Μετα στεναχωρηθηκα για την πραξη μου χωρια οτι μπορει να εμπλεκα πολυ ασχημα κιολας.:sad:

Παντως πολλες φορες ευχομαι να ημουν Ζητας.:evil:




Oups, SORRY!!! :sick:
ΝΑΙ έχεις δίκιο σε αυτό που αναφέρεσαι!!! Εγώ ο μλκς που έχω τη "μύγα" το πήγα αλλού!
Όντως σε αυτή την περίπτωση, τί να κάνεις? Τον αστυνόμο?
Καλά τα λές! Και πάλι συγνώμη! Παρερμήνευσα!!!

:wave2: :wave2: :beer:

lyk0s
07/01/2007, 13:41
Ο τυπος ειναι εγκληματικα βλακας...

Ειναι να μην σου τυχει...αλλα μπορεις πολυ να μειωσεις τις πιθανοτητες να σου συμβει κατι τετοιο κανοντας αυτο που λεει ο div400. Να κοβεις ταχυτητα στις διασταυρωσεις ακομα και αν εχεις πρασινο και να ελεγχεις πριν περασεις. Εγω δυστυχως η ευτυχως μαλλον το εμαθα με ενα σπασμενο ποδι μονο.

Τωρα για να περναει ο αλλος κοκκινο με αυτοκινητα και μηχανες σταματημενα πολυ πιθανον κατι να εχει πιει η παρει. Αν θα μπορουσα να τον ακολουθησω και να υποδειξω στην αστυνομια που ειναι για να τον μαζεψουν πριν βαλει σε κινδυνο και αλλους, οπως εκανε ο dimchios και αλλα παιδια που εχουν αναφερει παρομοιες περιπτωσεις στο παρελθον, θα το εκανα.