PDA

View Full Version : αγορα μοτο μεσω ιντερνετ



kostas71
11/12/2006, 10:47
καλημερα σε ολους.ειμαι καινουργιο μελος και θα ηθελα να ρωτησω για αγορα μοτο μεσω ιντερνετ.μεσω email επικποινωνησα με τον κατοχο της μοτο και μου απαντησε λεγοντας πως μπορει να μου τη στειλει με πλοιο να την τσεκαρω.τα χρηματα θα τα παρει μετα απο 5ημερες απο την παραλαβη.εαν καποιος εχει κανει κατι παρομοιο παρακαλω ας μου απαντησει. ευχαριστω προκαταβολικα .:confused:

gloum
11/12/2006, 10:58
Σου στέλνει την μηχανή με πλοίο να την δεις από την καλή του θέληση?Μιά χαρά τον βρίσκω..Πάντως ΜΗΝ δώσεις λεφτά αν δεν είσαι σίγουρος για τον τύπο.Ο αδερφός μου ΑΚΟΜΑ περιμένει μια φωτογραφική μηχανή να του έρθει και έχει κάνει κατάθεση χρημάτων 6 μήνες τώρα:)

symvoulos
11/12/2006, 11:23
ΝΩΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ......ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....
ΠΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΦΟΤΟΤΥΠΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΝΞΕ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΜΕΝΗ:look:

zzr2005
11/12/2006, 19:26
θα σου στείλει τη μηχανή να τη δεις χωρίς να ξέρει ποιος είσαι καν και επικοινωνήσατε μόνο μέσω ιντερνετ????
δεν γίνονται αυτά ....πολύ κουλό μου φαίνεται!!!!θα εμπιστευόσουν εσύ να στείλεις τη μηχανή σου σε έναν άγνωστο??πως ξέρεις ότι δεν θα την κάνει ανταλακτικά ???
και η μεταβίβαση πως θα γίνει??μέσω ίντερνετ και αυτή???

να μου πεις ο άλλος έχει το πρόβλημα...αλλά και πάλι κατι παίζει ...είναι πολύ κουλό....

αν σου στείλει φωτοτυπία πρέπει να είναι επικυρωμένη να ξέρεις ότι δεν είναι ψεύτικη η φωτοτυπία της άδειας.....αλλά ποιος θα στείλει μια επικυρωμένη φωτοτυπία άδειας ????

SeNNinhA
11/12/2006, 19:36
ΠΡΟΣΟΧΗ

Μήπως σου ζήτησε να βάλεις πρώτα τα χρήματα σε μια τριτη εταιρεία που λειτουργεί σαν μεσάζοντας, μετά αυτός να σου την στείλει, να την τσεκάρεις 5-7 ημέρες και αν είσαι ευχαριστημένος τότε μόνο αυτός θα μπορέσει να πάρει τα χρήματα από την εταιρεία?

Αν ναι, τότε είναι 99,9% απάτη

Υπάρχουν μεν τέτοιες εταιρείες έμπιστες όπως μια που συνεργάζεται το ebay αλλα συνήθως οι πωλητές δεν τα γουστάρουν αυτά και σίγουρα δεν σου το προτείνουν αυτοί.

ΠΡΟΣΟΧΗ