PDA

View Full Version : 750 vs 1000 ....!



ystefanidis
11/12/2006, 11:42
apla k omorfa..!
gia sas paides....
to problima an 8eorite problima ine oti de xero ti na paro...
Ennoate...milame gia Suzuki pada (oxi oti exo kati enantion Yamaha,Honda,Kawasaki...ktl) ma exo faei skaloma me ta Suzukoidi.
opote to GSX-R 750 k6 i to 1000 k6 an k to deutero xefeugi oligon apo tis dinatotites tis tsepis mou alla an ine na me afini afono gia xronia tote xalalei tou...
i xrisi 8a ine sxedon ka8imerini k mesa k exo apo tin poli kirios exo apo polis...trabao boltes polles.
diabasa k akousa polla k gia ta dio apla pite mou pos kanate esis tin epilogi sas...

euxaristo prokatabolika...

kalant
11/12/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ystefanidis
apla k omorfa..!
gia sas paides....
to problima an 8eorite problima ine oti de xero ti na paro...
Ennoate...milame gia Suzuki pada (oxi oti exo kati enantion Yamaha,Honda,Kawasaki...ktl) ma exo faei skaloma me ta Suzukoidi.
opote to GSX-R 750 k6 i to 1000 k6 an k to deutero xefeugi oligon apo tis dinatotites tis tsepis mou alla an ine na me afini afono gia xronia tote xalalei tou...
i xrisi 8a ine sxedon ka8imerini k mesa k exo apo tin poli kirios exo apo polis...trabao boltes polles.
diabasa k akousa polla k gia ta dio apla pite mou pos kanate esis tin epilogi sas...

euxaristo prokatabolika...

φιλε σιγουρα θες κατι απο τα δυο?

ειναι πιο πολυ για πιστα τα συγκεκριμενα, αν οπως λες ξεφευγει και απο τις δυνατοτητες σου τοτε γιατι δεν στρεφεσαι καπου αλλου...

αμα ειναι και για καθημερινη χρηση μεσα στην πολη δεν τα λυπασαι τα καημενα?

GIXXERAKIAS
11/12/2006, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
φιλε σιγουρα θες κατι απο τα δυο?

ειναι πιο πολυ για πιστα τα συγκεκριμενα, αν οπως λες ξεφευγει και απο τις δυνατοτητες σου τοτε γιατι δεν στρεφεσαι καπου αλλου...

αμα ειναι και για καθημερινη χρηση μεσα στην πολη δεν τα λυπασαι τα καημενα? +10000 :D

Μηπως θα ηταν καλυτερα για σενα να παρεις το 750 για τις εξορμησεις σου εκτος αθηνων και γιατι οχι και πιστα για βελτιωση της οδηγησηας σου και τα λεφτα που θα περισεψουν απο την αγορα του 1000 να τα παρεις ενα σκουτερ η παπακι για μεσα στην αθηνα?


Δεν ακουγεται λογικο?:beer: :wave2:

makis206
11/12/2006, 12:19
Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες.

Και το εφταμισάρι είναι καλόοοοοο !:cool:

:lol: :beer: :beer:

gloum
11/12/2006, 12:22
Τώρα αν πω ότι συμφωνώ και εγώ θα με πείς στημένο?Πίο πολύ θα σε κουράσουν (ειδικά το 1000) παρά να είναι άνετα για την χρήση που θες:)

ruyjin
11/12/2006, 12:51
εφτάμιση να 'ναι και ότι να 'ναι!!! (όπως λέγανε και στα '80s)

κοινώς 750 με τα χίλια, και όχι 1000 :)
όχι ότι δεν ειναι καλό μια χαρα σουπερ τιγκα εργαλειο ειναι -αν και δεν εχω εμπειρια απο ss- αλλά ότι θα κανεις και με το 750 θα κανεις και με το 1000 φίλε μου

και θα σου περισεψουν και χρηματα

:wave2:

DUKASII
11/12/2006, 12:56
οποιο γουστάρεις πιο πολύ...λες και οσοι εχουν σσ πανε πιστα.
τα πιο πολλά σσ εξω απο καφε τα βλέπεις η μεχρι τα λιμανάκια Κυριακή ξεκρανωτοι.

αμα δες να σου κουνιέται τιποτα και να ανοιγεις γκαζι και να κανεις τσισακια..παρε το 1000..
δε βρίσκω για ποιο λόγο τελικά να πάρει καποιος το 750.

ystefanidis
11/12/2006, 13:26
pros to paron thanks....
to sigouro ine oti de kani gia mesa sti poli k oti to lipame gia auto...
apo tin alli gia kafe xoris kranos k dermatinia de pao pote....
gia ta pedia pou milan gia A8ina na po oti ime apo Giannitsa k i treli i kinisi briskete sto mpaxalo tis Thessalonikis opou anebokatebeno mesobdomada.
tis boltes tis megales tis krato sini8os gia psk....
i empiria mou elaxisti pano sta SS xekinisa apo kati danika skouterakia kati papia sto likio kati danikes boltes me VFR k R1 alla sti katoxi mou exo ena GSR 600 opou ine apsogo gia mesa sti poli k kontines boltes ma ginete k poli kourastiko sta polla km kirios logo aera.
to 8ema ine oti to motori 8a to paro me makran k xamili dosi opote milame sigoura gia 4-5xronakia...

H.A.Balafoutre
11/12/2006, 13:31
Για να καταλάβω, έχεις το GSR και θες άλλο εργαλείο?:rolleyes:

vassilis88
11/12/2006, 14:31
εφταμισι.εχει γεμισει ο τοπος 1000.το λογοτυπο 750 ειναι ολα τα λεφτα.

kalant
11/12/2006, 14:37
οπως σου ξαναειπα ειναι υπερβολικα για τη χρηση σου και τα δυο μοντελα...

απο και και περα αν εχεις κολλησει με αυτα τα δυο παρε αλλα το 750 τουλαχιστον...

το gsr ομως γιατι δεν σου αρεσει? ακομα πιο καταλληλο ειναι για την χρηση που θες...

ystefanidis
11/12/2006, 14:58
ti den maresi sto GSR...
to kopanima tou aera pano apo ta 170 tros poli xilo k zelatina de tou bazo giati otan pernis gimno to 8es opos ine...k en oligis otan ime e8niki k me perni maresi gia ligo na plakonome...
to allo pou me pirazi ine i apokrisi tou gkaziou ine ligo argi kateme...
k min mou pi kanis oti to Z750 i to CB600F i to Fazer600 ine diaforetika giati ligo k apo auta exo glika8i...
apo diafora sidirisis metaxi tous? 750 - 1000?
ANYWAY to 8ema ine oti apo palia ixa skaloma me ta SS mou aresoun trela emfanisiaka gia to gkazi tous giati genikos mou ka8onte kalitera me genizoun san ergalia, asxeta an blepis pio polla apo auta stis kafeteries para stous dromous...

ps: an emena se mia poli san tin A8ina k de trabaga boltes 8a ka8omoun sta auga mou k 8a eliona me to GSR mou, pou makari na mporousa na to kratousa k auto..

DUKASII
11/12/2006, 15:16
παρε το 1000 γιατι...

εχει καλητερη μεταπωληση.
εχει πολυ παραπάνω γκάζι(και ετσι οπως λες οτι θα το κυκλοφορειρ κρίμα να μη το εχεις το παραπανω γκαζι..)
ειναι 1000...δηλαδη..εισαι large Πως να το κανουμε...
ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ να στο παιξει μαγκας.(σημαντικο αυτο)..(εκτος αν ειναι αλλος με 1000 και της ιδιας μαρκας..)
δε θα χρειαστει ποτέ σε καποιον απο τους απο πανω στο φαναρι..να τους πεις τι ειναι ..(αν ειναι 1000 η 750..) θα το καταλαβουν (και εσυ μαζι..) μολις ανοίξεις το γκαζι..

ειναι πολύ το γκαζι οποτε θα εχεις το ματι της κουκουβαγιας καθε φορα που κατεβαίνεις..και θα εχεις εξπερματώσει δυο τρεις φορες πριν κατέβεις..απλα ανοιγωντας σε μια ευθεία.


τα 750 τα εχεις για πλάκα...

στο ταξιδι το 1000 ειναι πιο ομορφο..μιας και κανει το ταξίδι μικρότερο..
επίσης μπορείς να το εχεις στην ιδια ταχυτητα που θα είχες και το 7,5 αλλα θα καις και λιγότερο...

μολις το βαρεθείς(λεμε τωρα..) του βάζεις μια εξατμιση και θα κανεις παλι τσισάκια απο το γκάζι.

μπορεις να κάνεις σουζα απο δω μεχρι τη χαλκίδα.
μπορεις να βαζεις 5 και να μην αλλάζει ποτε...

και άλλα πολλά.

αν το βάλεις πιστα αλλάζουν τα δεδομένα..

gregorgeous89
11/12/2006, 17:16
Μην σε δω να κάνεις αυτά που γράφει ο DUCASII θα σε δαγκόσω ακούς? Τα άλα παιδιά γράψανε πολύ λογικά. Αν λοιπόν δεν πάρεις την τέλια moto (vfr) που θεωρείς ότι είναι για 40ριδες
:confused: πάρε τουλάχηστον το 750 να σε προλαβένουμε.
Άντε μας έπρηξες με τα superbike. Να δω την γυνέκα που θα την βάζεις.

GIXXERAKIAS
11/12/2006, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
παρε το 1000 γιατι...

εχει καλητερη μεταπωληση.
εχει πολυ παραπάνω γκάζι(και ετσι οπως λες οτι θα το κυκλοφορειρ κρίμα να μη το εχεις το παραπανω γκαζι..)
ειναι 1000...δηλαδη..εισαι large Πως να το κανουμε...
ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ να στο παιξει μαγκας.(σημαντικο αυτο)..(εκτος αν ειναι αλλος με 1000 και της ιδιας μαρκας..)
δε θα χρειαστει ποτέ σε καποιον απο τους απο πανω στο φαναρι..να τους πεις τι ειναι ..(αν ειναι 1000 η 750..) θα το καταλαβουν (και εσυ μαζι..) μολις ανοίξεις το γκαζι..

ειναι πολύ το γκαζι οποτε θα εχεις το ματι της κουκουβαγιας καθε φορα που κατεβαίνεις..και θα εχεις εξπερματώσει δυο τρεις φορες πριν κατέβεις..απλα ανοιγωντας σε μια ευθεία.


τα 750 τα εχεις για πλάκα...

στο ταξιδι το 1000 ειναι πιο ομορφο..μιας και κανει το ταξίδι μικρότερο..
επίσης μπορείς να το εχεις στην ιδια ταχυτητα που θα είχες και το 7,5 αλλα θα καις και λιγότερο...

μολις το βαρεθείς(λεμε τωρα..) του βάζεις μια εξατμιση και θα κανεις παλι τσισάκια απο το γκάζι.

μπορεις να κάνεις σουζα απο δω μεχρι τη χαλκίδα.
μπορεις να βαζεις 5 και να μην αλλάζει ποτε...

και άλλα πολλά.

αν το βάλεις πιστα αλλάζουν τα δεδομένα.. Φιλε μου (εσυ που πρωτο ποσταρες το τοπικ)αν τελικα παρεις το 1000 θα πουλας μαγκια εσυ σε αλλους που θα εχεις το χιλια και οι αλλοι τα 600αρια και τα 750αρια?Αν το κανεις εισαι και πολυ καγκουρας συγνωμη αλλα η γνωμη του κυριου DUKAS II ειναι τελειως αχσετη με το θεμα σου!Στις στροφες τι θα κανει το παλικαρι DUKAS II ???Θα τρωει τσαγια απο τα 600αρια και τα 750αρια?Και αν νομιζεις οτι εχουν τεραστια διαφορα τα 1000αρια με τα 750αρια εισαι πολυ γελασμενος!!!Στο μοναδικο πραγμα που ισως να εχεις δικιο ειναι για την μεταπωληση τους.Και γιατι λεω ισως?Πλεον τα φερνει η αντιπροσωπεια στην ελλαδα δεν ειναι παραεισαγωγης οπως τα προηγουμενα οποτε και αυτο παιζει να ειναι "μειον":beer: :wave2:

ΜΟΖΑΡΤ
11/12/2006, 19:54
http://www.imported-bikes.com/webapps/bike_details.jsp?bikeId=382

kostom
11/12/2006, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
παρε το 1000 γιατι...

ειναι 1000...δηλαδη..εισαι large Πως να το κανουμε...
ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ να στο παιξει μαγκας.(σημαντικο αυτο)..(εκτος αν ειναι αλλος με 1000 και της ιδιας μαρκας..)


Στο γκάζι και στην ευθεία όλοι μάγκες είναι
αλλά μόλις πιάνει η πρώτη στροφή τα led
των στοπ καίγονται...:lol: :lol:

Πολύ μαγκιά και τρέντυ έγιναν τα χιλιάρια
και ανάθεμα άν οι ποιο πολλοί που τα
αγοράζουν, ξέρουν γιατί πραγματικά τα
αγοράζουν...:yuck:


71753

H.A.Balafoutre
12/12/2006, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
παρε το 1000 γιατι...

εχει καλητερη μεταπωληση.
εχει πολυ παραπάνω γκάζι(και ετσι οπως λες οτι θα το κυκλοφορειρ κρίμα να μη το εχεις το παραπανω γκαζι..)
ειναι 1000...δηλαδη..εισαι large Πως να το κανουμε...
ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ να στο παιξει μαγκας.(σημαντικο αυτο)..(εκτος αν ειναι αλλος με 1000 και της ιδιας μαρκας..)
δε θα χρειαστει ποτέ σε καποιον απο τους απο πανω στο φαναρι..να τους πεις τι ειναι ..(αν ειναι 1000 η 750..) θα το καταλαβουν (και εσυ μαζι..) μολις ανοίξεις το γκαζι..

ειναι πολύ το γκαζι οποτε θα εχεις το ματι της κουκουβαγιας καθε φορα που κατεβαίνεις..και θα εχεις εξπερματώσει δυο τρεις φορες πριν κατέβεις..απλα ανοιγωντας σε μια ευθεία.


τα 750 τα εχεις για πλάκα...

στο ταξιδι το 1000 ειναι πιο ομορφο..μιας και κανει το ταξίδι μικρότερο..
επίσης μπορείς να το εχεις στην ιδια ταχυτητα που θα είχες και το 7,5 αλλα θα καις και λιγότερο...

μολις το βαρεθείς(λεμε τωρα..) του βάζεις μια εξατμιση και θα κανεις παλι τσισάκια απο το γκάζι.

μπορεις να κάνεις σουζα απο δω μεχρι τη χαλκίδα.
μπορεις να βαζεις 5 και να μην αλλάζει ποτε...

και άλλα πολλά.

αν το βάλεις πιστα αλλάζουν τα δεδομένα..

Εγώ θα συμφωνήσω με τον DukasII, αλλά θα σου πω και τα εξής, είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις πως το κατά τα άλλα γ@μηστερό GSXR1000 έχει το ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΓΚΑΖΙ από το GSR με ότι αυτό συνεπάγεται. Όπως, έχει τρελή συντήρηση, σε λάστιχα και γενικά στα πάντα και πως θα πρέπει να είσαι εγκρατής, αν τελικά θες να φτάσεις σε σημείο να το πουλήσεις μετά. Κατά τα άλλα, αν το γουστάρεις ρε παλίκαρε πάρτο, αλλά να ξέρεις και τις υποχρεώσεις και τους περιορισμούς του. Από εκεί και πέρα κι αν είσαι και σωστά εξοπλισμένος δεν βλέπω το λόγο να τυρρανιέσαι.

DUKASII
12/12/2006, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Φιλε μου (εσυ που πρωτο ποσταρες το τοπικ)αν τελικα παρεις το 1000 θα πουλας μαγκια εσυ σε αλλους που θα εχεις το χιλια και οι αλλοι τα 600αρια και τα 750αρια?Αν το κανεις εισαι και πολυ καγκουρας συγνωμη αλλα η γνωμη του κυριου DUKAS II ειναι τελειως αχσετη με το θεμα σου!Στις στροφες τι θα κανει το παλικαρι DUKAS II ???Θα τρωει τσαγια απο τα 600αρια και τα 750αρια?Και αν νομιζεις οτι εχουν τεραστια διαφορα τα 1000αρια με τα 750αρια εισαι πολυ γελασμενος!!!Στο μοναδικο πραγμα που ισως να εχεις δικιο ειναι για την μεταπωληση τους.Και γιατι λεω ισως?Πλεον τα φερνει η αντιπροσωπεια στην ελλαδα δεν ειναι παραεισαγωγης οπως τα προηγουμενα οποτε και αυτο παιζει να ειναι "μειον":beer: :wave2: ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ..
ΑΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΤΡΙΒΩ ΜΕ ΕΝΑ 600..ΜΕ ΤΟ 1000 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΧΟΛΕΙΟ Ε??

DUKASII
12/12/2006, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ..
ΑΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΤΡΙΒΩ ΜΕ ΕΝΑ 600..ΜΕ ΤΟ 1000 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΧΟΛΕΙΟ Ε?? Και πως το πες το αλλο ?οτι τα 7,5 με το 1000 δεν εχουνε μεγάλη διαφορα???


:eek:

SeNNinhA
12/12/2006, 10:10
To 1000 έχει πολύ γκάζι αλλά είναι γενικώς οδηγησιμο χωρίς να τρομάζει. Παραμένει όμως πολύ γκάζι που προσωπικά δεν με ενδιαφέρει σε καθημερινή χρήση ή ακόμη και για χρήση πίστας. Δεν είμαι σε αυτό το επίπεδο που να μπορώ να το εκμεταλευτώ εκτός της ευθείας όπου και εκεί αν δενείναι τουριστικό για κάλυψη από τον αέρα για πολύ λιγο μπορείς να πας.

Το 750 είναι κατά την γνώμη μου πιο παιχνιδιάρικο στον δρόμο και υπολείπεται ελάχιστα στο 1000 γενικά. Έχει πιο γεμάτη απόδοση από το 600 και νομίζω ότι μπορείς να το εκμεταλευτείς καλύτερα και πιο άφοβα. Ίσως βοηθάει περισσότερο να ανεβάσει κάποιος το οδηγικό του επίπεδο. Απλά δεν είσαι ο αρχοντας της ασφάλτου και καλά μούρη στους άλλους.

Εμφανισιακά είναι ίδια οπότε εγώ θα έκλεινα στο 750. Αφού έχεις και το GSR για τις καθημερινές σου μετακινήσεις τότε είσαι κομπλέ

Καλή σας μέρα

ystefanidis
12/12/2006, 14:58
thanks k pali...

pedia ti ginete otan eno ise pano teliko psisimo tis apofasis k erxete enas kalos sou filos pou molis x8es bgike apo to nosokomia opou tin kiriaki pou perase stoukare mazi me ena Honda600RR k ek 8aumatos glitosan k autos alla k i kopelia me to RR...?
den sas leo tin istoria giati den ine pisteuti alla ta pedia ixan Agio mazi tous asxeta apo ti blakia tous pou kirios oli exoume en kero....

ta logia tou...
skeftese akomi na kratisis ti mixani i k na tin allaxis telika?
file mou tou leo exo faei skaloma megalo, katalabeno en meri ti 8es na mou pis ma na kano piso den 8elo...
ego pados terma me tous dio troxous...ekana blakia ma xero oti ta rimadia ine epikindina asxeta to poso kalos i kakos odigos ise...poso prosexeis i oxi...ekti8ese me to parapano...
min tin allaxis ti mixani sou i akomi kalitera poulatin k pare amaxi...
to pos glitosa ine 8auma auto exo na po...

pedes de 8elo na sas kouraso...
napo tin ali8ia mpika se skepsis alla de nomizo na kano piso mono pou blepo ta motoria trelenome...
8a prospa8iso na prosexo oso mporo na perno metra asfalias k oti gini apo eki k pera...
axizi den axizi ine prosopiko to 8ema...

pedia na prosexoume tous eautous mas ma pano apola tous allous...(toulaxiston na to exoume san skepsi)...

Ps: erotisis...
poso k giati i oxi ine na agorasoume used i new SS...? apopsis apla k omorfa...

DrIoannis
12/12/2006, 15:56
Λυπάμαι για τους φίλους σου:( .Η μηχανή θέλει πολύ προσοχή και συνήθως αυτός που φταίει είναι ο άλλος.Αυτό συμβαίνει γιατί ο συνηδειτοποιημένος οδηγός μηχανής προσέχει 10 φορές περισσότερο από τον αυτικινητιστή.Στο θέμα μας τώρα.Τα γκάζια του 1000 δεν είναι αστείο.Φίλος πήρε το 1000 Κ4 (προηγούμενες μηχανές GSXR 600,VTR 1000) και μου λέει ότι πρέπει να προσέχεις πολύ ιδιαίτερα στην έξοδο της στροφής όπου εύκολα ανοίγεις το γκάζι.Σου δίνει πολύ εμπιστοσύνη και με τους δρόμους που έχουμε...Εγώ προσωπικά θα πήγαινα για 600 ή το πολύ 750(κλείνω προς αυτό).Είναι πιο όμορφο κατά την γνώμη μου και από γκάζι δεν θα στερηθείς τίποτα πίστεψέ με.

gregorgeous89
12/12/2006, 21:59
ego pados terma me tous dio troxous...ekana blakia ma xero oti ta rimadia ine epikindina asxeta to poso kalos i kakos odigos ise...poso prosexeis i oxi...ekti8ese me to parapano...
Αν λόγο βλακείας την επόμενη φορά καρφωθεί με το αμάξη (πολυ πηθανό έτση που οδηγάει) τι θα πάρει τρένο.
Καταλαβένο όταν κάποιος λέει κάτι τέτιο αφού καρφοθεί λόγο βλακείας άλου.Όταν κάποιος δεν μπορεί να το ελένξει γενηκός δεν φταίει η μηχανή αλά εμείς.
Περαστικά του παιδιού.
Γράφε Ελληνικά επητέλους ρε συντροφε.Μεχρη και εγω το κάνω.

675
12/12/2006, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89

Γράφε Ελληνικά επητέλους ρε συντροφε.Μεχρη και εγω το κάνω.

εγω οταν ποσταρα το πρωτο μου ποστ στα greenglish να δεις πως κανανε ολοι....:p

ε μετα ειπα να γινω λιγο περισσοτερο "ελληνας" και να γραφω στη δημοτικη:smokin:
:a01: :a01: :a01:

675
12/12/2006, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
εγω οταν ποσταρα το πρωτο μου ποστ στα greenglish να δεις πως κανανε ολοι....:p

ε μετα ειπα να γινω λιγο περισσοτερο "ελληνας" και να γραφω στη δημοτικη:smokin:
:a01: :a01: :a01:

και λιγο spammer...:a27:

gregorgeous89
13/12/2006, 00:42
και λιγο spammer...

κάνε τη δουλιά σου...:winka:

kalant
13/12/2006, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ystefanidis
thanks k pali...

pedia ti ginete otan eno ise pano teliko psisimo tis apofasis k erxete enas kalos sou filos pou molis x8es bgike apo to nosokomia opou tin kiriaki pou perase stoukare mazi me ena Honda600RR k ek 8aumatos glitosan k autos alla k i kopelia me to RR...?
den sas leo tin istoria giati den ine pisteuti alla ta pedia ixan Agio mazi tous asxeta apo ti blakia tous pou kirios oli exoume en kero....

ta logia tou...
skeftese akomi na kratisis ti mixani i k na tin allaxis telika?
file mou tou leo exo faei skaloma megalo, katalabeno en meri ti 8es na mou pis ma na kano piso den 8elo...
ego pados terma me tous dio troxous...ekana blakia ma xero oti ta rimadia ine epikindina asxeta to poso kalos i kakos odigos ise...poso prosexeis i oxi...ekti8ese me to parapano...
min tin allaxis ti mixani sou i akomi kalitera poulatin k pare amaxi...
to pos glitosa ine 8auma auto exo na po...

pedes de 8elo na sas kouraso...
napo tin ali8ia mpika se skepsis alla de nomizo na kano piso mono pou blepo ta motoria trelenome...
8a prospa8iso na prosexo oso mporo na perno metra asfalias k oti gini apo eki k pera...
axizi den axizi ine prosopiko to 8ema...

pedia na prosexoume tous eautous mas ma pano apola tous allous...(toulaxiston na to exoume san skepsi)...

Ps: erotisis...
poso k giati i oxi ine na agorasoume used i new SS...? apopsis apla k omorfa...

σιγουρα εχουν τους κινδυνους τους οι μηχανες, για μενα κυριως απο τους αλλους, δυο φορες εχω τρακαρει απο μ@λ@κια αλλων...

αν εχεις το μυαλο στο κεφαλι σου και ντυνεσαι καταλληλα δεν εχεις προβλημα...

αν προβλεπεις και την μ@λ@κια των αλλων, κατι που ερχεται μεσα απο τις εμπειριες, τοτε δεν παθαινεις τιποτα...

δεν ξερω τι εκανε ο φιλος σου και τι εγινε γενικοτερα αλλα οταν βλεπουμε στους δρομους ατομα που κανουν οτι μ@λ@κια τους κατεβει στο κεφαλι και ειναι και χωρις εξοπλισμο τοτε τα θελει ο κ@λος τους κιολας...

εσυ ξερεις καλυτερα απο τον καθενα τι πρεπει να παρεις και γιατι...

:beer:

:wave2:

gregorgeous89
13/12/2006, 22:41
Το 750 να πάρεις...θα έρθεις αύριο ρε για καφέ να δοκημάσουμε και τις Αγγλήδες?

S16
14/12/2006, 11:42
Εγω παντως σκεφτομαι να δωσω το CBR 1000 ου εχω, μοντ 05 και να παρω ενα GSXR 750 k6.
Βεβαια για να πω την πικρη μου αληθεια θα πηγαινα για το 1000 αν δεν ειχα ενδιασμους για το πλαισιο του.
Δεν πηγαινεις απο 1000 σε 750 ευκολα.:nono: :nono: :nono: