PDA

View Full Version : Μια βόλτα που έγινε πριν λίγο καιρό



sas
11/12/2006, 16:27
Δεν είναι ταξιδιωτικό γιατί απλά δεν έχει αρκετή περιγραφή. Απλά κάποιες φώτο που τραβήξαμε.

Πριν κανά μήνα τα 2 μου κουμπαράκια, ένας φίλος και γω αποφασίσαμε να κάνουμε ένα 2μερακι χωμάτινο προς Αθ.Διάκο. Ο προορισμός δεν επιλέχτηκε τυχαία αφού πληρή τις αυστηρές προϋποθέσεις (καλό τσίπουρο και κοψίδια).
Ξεκινήσαμε πρωϊ 5πμ....αν και περιμέναμε κανά μισάωρο (τον ένα κουμπάρο τον είχε ο Μορφέας στην αγκαλία του και δεν έλεγε να το αφήσει ο πούστης). Λόγω και των χωμάτινων ελαστικών επιλέξαμε να πάμε από παλαιά Εθνική προς Θήβα.
Νωρίς το πρωϊ βρεθήκαμε να κατεβαίνουμε προς Αμφισα (στόχος ήταν το 51 για να μπούμε στο χωμάτινο κομμάτι)

Και καθώς η Ιτέα ξυπνάει...
εμείς πίναμε τον πρώτο καφέ


71704

sas
11/12/2006, 16:28
Γρήγορα βρεθήκαμε στο 51 οπότε και ξεκίνησε η αναβαση σε ένα πολύ καλό πατημένο χωματόδρομο (τα φορτηγά τον έχουν κάνει σχεδόν άσφαλτο).


71705

sas
11/12/2006, 16:30
Η θέα προς τα κάτω..


71706

sas
11/12/2006, 16:34
Και ενώ η βόλτα είχε ξεκινήσει με τους καλύτερους οιωνούς.....μια ατυχία-απροσεξία-κακή στιγμή μας συννέφιασε τη διάθεση. Ευτυχώς χωρίς να υπάρχουν τραμαυτισμοί, ο φίλος με την μηχανή κατέβηκε πατάκι στο 51 για να φορτωθεί και να επιστρέψει.
Αν και η διάθεση δεν ήταν η καλύτερη, η εκδρομή συνεχίστηκε (ο ένας κουμπάρος - καπετάνιος στο επάγγελμα - ήταν ένα χρόνο σε μπάργκο και περίμενε πως και πως).

Προσοχή στον συγκεκριμένο δρόμο, κινούνται ποΛΛά φορτηγά, που πολλές φορές έχουν περιέργες διαθέσεις

sas
11/12/2006, 16:36
Η βόλτα επομένως συνεχίστηκε γύρω στις 2 το μεσημέρι. Ο καιρός συνέχιζε να είναι σύμμαχος. Έτσι ξεκίνησε γα 2η φορά η ανάβαση οπότε και μας βρήκε να έχουμε φτάσει κορυφή και να αρχίζουμε να καβατζάρουμε για στρώμη.

Τα φιδάκια στο περίπου καβατζάρισμα 1


71707

sas
11/12/2006, 16:38
Αν και δεν είχαμε gps ή πυξίδα, και τη διαδρομή δεν την είχαμε σχεδιάσει, δεν χαθήκαμε.

Τα φιδάκια στο περίπου καβατζάρισμα 2


71708

sas
11/12/2006, 16:40
Η διαδρομή κυλούσε όμορφα χωρίς καμία δυσκολία αφού ο δρόμος ήταν ΣΤΡΩΤΟΣ, τόσο που είχε αρχίσει να μας σπάει τα νεύρα. Βλέπεις είχαμε φορέσει και τα χωμάτινα και δεν είχαμε ακόμα διαπιστώσει σε μεγάλο βαθμό την χρησιμότητα τους.

Τα φιδάκια στο περίπου καβατζάρισμα 3


71709

sas
11/12/2006, 16:42
Πλέον είχαμε πέσει από την άλλη μεριά του βουνού και βάση του χάρτη προορισμός μας ήταν η Στρώμη


71710

sas
11/12/2006, 16:44
Η διαδρομή είχε αρκετή ομορφιά αφού περνούσε μέσα από καταπράσινο δάσος

Προς Στρώμη 2


71712

sas
11/12/2006, 16:45
Και 2 φώτο από μία στάση για τσιγάρο, οι οποίες πρέπει να πω ότι ήταν αρκετές αφού δε βιαζόμασταν καθΟΟΟλου.


71713

sas
11/12/2006, 16:46
και μία με όλο το team-1


71714

sas
11/12/2006, 16:49
Το σκεπτικό ήταν να σταματήσουμε Στρώμη για ανασύνταξη (όπως είπα δεν είχαμε χαράξει διαδρομή και έπρεπε να δούμε πως θα κινηθούμε) και φυσικά για να βρέξουμε το λαιμουδάκι μας. Στρώμη δε βρήκαμε τίποτα επομένως αποφασίσαμε να κινηθούμε προς Μαυροληθάρι.

Το γεφυράκι που σε βάζει στον χωματόδρομο για Μαυροληθάρι


71715

sas
11/12/2006, 16:52
Αφού πέξαμε λίγο με τα νερά, δροσιστήκαμε κομματάκι (όχι όμως με τον προβλεπόμενο τρόπο)


71716

sas
11/12/2006, 16:53
αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε..


71717

sas
11/12/2006, 16:56
ο δρόμος προς μαυροληθάρι ήταν πιο ενδιαφέρον από πλευράς χώματος, είχε όμως πολλές διασταυρώσεις. Το ένστικτο μας έβγαλε γρήγορα στο χωριό όμως μιας και η διαδρομή ήταν μικρή.

Μαυροληθάρι


71718

sas
11/12/2006, 17:05
Αφού καθίσαμε λίιιιγο....ίσα για ένα μεζέ, ξεκινήσαμε με προορισμό τον Αθ.Διάκο. Η διαδρομή αυτή ήταν και η καλύτερη μέχρι τώρα, αφού δεν ήταν πολύ πατημένη από αυτοκίνητα και συναντήσαμε και λίγο λάσπη (πάλι καλά) για να δούμε την συμπεριφορά των ελαστικών). Το ένστικτο αυτή τη φορά δε λειτούργησε και πολύ σωστά αφού αντί να βγούμε αθ.Διάκο, βγήκαμε λίγο κάτω από την Κ.Μουσουνίτσα. Το μόνο καλό ήταν ότι το πέρασμα ήταν χαμηλά και είχε αρκετή λασπούλα.

Τελικά βρεθήκαμε στον προορισμό μας και απ'ευθείας πιάσαμε τραπέζι. Η μάσα περιττό να σας πω ότι ήταν άψογη (όπως πάντα άλλωσετ στο συγκεκριμένο μαγαζί) όπως και το τσιπουράκι.


71720

sas
11/12/2006, 17:13
και ενώ η ώρα είχε αρχίσει να περνάει, αρχίσαμε να σκεφτόμαστε για το που θα στήσουμε σκηνές. Επειδή όμως η κατάσταση με το τσιπουράκι είχε τραβήξει αρκετά θέλαμε κάπου κοντά ώστε να μη χρειαστεί να μετακινηθούμε αρκετά. Ο καιρός ήταν μια χαρά, επομένως η επιλογή μας να πάμε με σκηνές είχε αποδειχτεί σοφΗ.
Ρωτήσαμε το παλληκάρι στο μαγαζί που μπορούσαμε να στήσουμε το τσαντίρ, και με μεγάλη έκπληξη τον ακούμε να μας λέει ότι στα 50 μέτρα χτίζει οικοδομή και θα μπορούσαμε να πάμε εκεί.

Ήμουν αντίθετος (αφού ήθελα ύπνο κάτω από τον ουρανό), αλλά η πλειοψηφία είχε άλλη άποψη, και όπως θα δεις παρακάτω, μερικές φορές......η πλειοψηφία έχει δίκιο.

sas
11/12/2006, 17:14
Έτσι βρεθήκαμε να χτίζουμε μέσα στην οικοδομή:rotflmao: , ο ένας, γιατί οι άλλοι 2 θεώρησαν ότι το sleeping bag ήταν υπεραρκετό.


71721

sas
11/12/2006, 17:21
Η συνέχεια της βραδιάς δεν είχε sex (όπως έχετε συνηθίσει στα 2-3-10μερα) που κατά καιρούς οργανώνονται:eyepop: :lol: , αλλά λογοδιάροια. Ο ύπνος μας βρήκε τελικά με το τσίπουρο αγκαλιά. Αυτό είναι να μένεις μπουκάλα.

Όλο το βράδυ έβρεχε (με φαντάζομαι στο σκηνάκι το καλοκαιρινό στην ύπαιθρο :bigcry: ) μέχρι το πρωϊ στις 5, όπου ο ύπνος διακόπηκε για πότισμα των φυτών.

Η διαδικασία του ύπνου ολοκληρώθηκε στις 7 το πρωϊ, όπου εμένα με βρήκε με τα δόντια να παίζουν κλακέτες. Βέβαια είχα κοιμηθεί σε 2 sleeping bag καλοκαιρινά, αλλά το θεωρούσα απαράδεκτο (για έναν άνδρα σαν και μένα:sick: με την επικάλυψη της τρίχας που μου χάρισε ο θεός) να κρυώνω έτσι.

Δεν ήταν τυχαίο όμως....όταν σηκωθήκαμε από το κρεβάτι είδαμε αυτό


71722

sas
11/12/2006, 17:21
και αυτό :eyepop:


71723

sas
11/12/2006, 17:29
Το μάζεμα ξεκίνησε γρήγορα....μπας και ζεσταθούμε. Ο καλός ταβερνιάρης πέρασε για να βεβαιωθεί ότι δε θα βρει παγωκολώνες, και όταν μας είδε αμέσως προσφέρθηκε να μας κεράσει ΖΕΣΤΟ καφεδάκι. Όπως καταλαβαίνεις σύντομα βρεθήκαμε στη ζεστασία του μαγαζιού του με το μαγγάνι να βγάζει μια απίστευτη ζέστη. Μετά από καμιά ώρα αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε προς τα κάτω (Λιδορίκη) και ανάλογα με το πως θα πηγαίναμε θα ψάχναμε να βρούμε να κόψουμε χωμάτινα (έπρεπε να γυρίσουμε σχετικά νωρίς πίσω).
Αφού φορτώσαμε ξεκινήσαμε με προσοχή μήπως και συναντήσουμε πάγο

Προς κάτω μουσουνίτσα


71724

sas
11/12/2006, 17:32
Στο δρόμο προς Λιδωρίκη


71725

sas
11/12/2006, 17:33
Στο Λιδωρίκη έγινε στάση για φαϊ και για να δούμε από που θα μπορούσαμε να κινηθούμ χωμάτινα (είχαμε βαρεθεί την άσφαλτο). τελικά αποφασίτηκε να πάμε προς καρούτες

Προς Καρούτες...στο βάθος η είσοδος στην ομώνυμη πεδιάδα


71726

sas
11/12/2006, 17:35
Ο χωματόδρομος από Καρούτες προς Αγ.Ευθυμία (δίπλα στη Ιτέα) είναι τόσο καλός που μέχρι και ss τον περνάνε με ευκολία.

Η πεδιάδα στις Καρούτες 1


71727

sas
11/12/2006, 17:36
Η πεδιάδα στις Καρούτες 2


71728

sas
11/12/2006, 17:37
Με μια παράκαμψη των 6 χλμ από τον κεντρικό δρόμο μπορείς να βρεθείς στο Δασικό χωριό Καψίστα. Μου άρεσε (το χωριό)

sas
11/12/2006, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Με μια παράκαμψη των 6 χλμ από τον κεντρικό δρόμο μπορείς να βρεθείς στο Δασικό χωριό Καψίστα. Μου άρεσε (το χωριό)


71729

sas
11/12/2006, 17:39
Η επιστροφή ήταν βαρετή (όπως πάντα άλλωστε).

Να 'μαστε καλά να βολτάρουμε:wave2: :beer:

SPORAKIAS
11/12/2006, 17:52
μπραβο ρε παιδια....:beer:

παντα τετοια,.....:beer:

σας ζηλεψα.....:winka:

με καει να παρω και εγω ενα χωματινο....:p

πρεπει να εχω και εγω καποιο μικροβιο ....:smokin:

marios8
11/12/2006, 20:06
:a18:

DimChios
11/12/2006, 20:12
ΑΨΟΓΟΣ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ!!!

2 προς 1 ήσασταν ε? :D


Εμ, είμαστε πολλοί οι Αφρικάνοι σε τούτη τη χώρα!!!

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!! ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΕΜΟΡΦΑ!!!

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

taxydromos
11/12/2006, 20:32
:a08:
πολυ ομορφη εκδρομη..:cool:
μου ανοιξε την ορεξη........για κοψιδια:beer: :beer:

DimChios
11/12/2006, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
:a08:
πολυ ομορφη εκδρομη..:cool:
μου ανοιξε την ορεξη........για κοψιδια:beer: :beer:



"ΚΟΨΙΔΙΑ" ΤΟ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ???? :lol: :lol: :lol:


ΑΝΤΕ, ΞΕΚΟΥΝΑ ΚΑΙ ΣΚΟΥΡΙΑΣΑΜΕ!!!

:smokin:

taxydromos
11/12/2006, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
"ΚΟΨΙΔΙΑ" ΤΟ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ???? :lol: :lol: :lol:


ΑΝΤΕ, ΞΕΚΟΥΝΑ ΚΑΙ ΣΚΟΥΡΙΑΣΑΜΕ!!!

:smokin:

ξεχασες οτι δουλευεις τα βραδια????:cry:

DimChios
11/12/2006, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ξεχασες οτι δουλευεις τα βραδια????:cry:


Nαι αλλά τις καθημερινές και τα πρωινά κάθομαι...!

:smokin:


ΕΣΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ!!!

Ε ΜΑ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ!!!

:look: :sick:

Zid
11/12/2006, 20:59
Βλέπω τα χιόνια στη photo και εμείς εδώ βράζουμε δεκέμβρη μήνα :sick: θα δούμε κανα χιόνι τον Ιούνιο στη πάρνηθα έτσι που πάει η δουλειά...!!!!:dizzy: :dizzy:
Πολύ καλή βόλτα :wave2: :wave2:

tati
12/12/2006, 08:43
Πανέμορφα τοπία!! Πανέμορφες φωτό βέβαια:)

ζήλεψα και εγω!!:bigcry: :bigcry:

μπράβο σας πάντως :beer: :beer: :beer:

Dodok edessa
12/12/2006, 09:55
Μπα γαυρακο sas σε αφηνει το μικρο σου να καβαλάς και μηχανακια ???:lol: :rotflmao:

Ομορφες φωτο !!ομορφη βολτα ....:beer: :wave2:

crs-k
12/12/2006, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
...


Ανεβηκατε λοιπον (οπως λες) απο την Νοτια (και κακη λογω λατομειων) πλευρα της Γκιώνας κια αφου καβατζαρατε την "Τρύπη", κατω απ' την Μαύρη Κορφή (1880μ) πεσατε στα "Μνήματα" (σημειο 2 στον Χαρτη).

Απο εκει φανταζομαι οτι πηγατε αριστερα προς Στρώμη (μιας και ΔΕΝ αναφερεις περασμα μεσα απ' τον Πανουργιά) και μετα Μαυρολιθάρι, περνωντας στην Οίτη.

Απο το Μαυρολιθαρι ξαναγυρισατε λιγο πισω και πιασατε τον χωματινο που σας εφερε μεχρι τον Μόρνο, χαμηλα, κοντα στην (Κατω) Μουσουνίτσα (μιας και δεν αναφερεις οτι πηγατε προς Καστριώτισα) κι απο 'κει ασφαλτινα ανεβηκατε στον Αθανάσιο Διάκο (Ανω Μουσουνίτσα), πανω στα Βαρδούσια πια.


Καταλαβα καλα? :look: :dizzy: :confused:


:lol: :rotflmao: :lol:








Παντα τετοια Γιαννακη!


:smokin: :beer: :wave2:


.


71772

Cpt. Haddock
12/12/2006, 10:31
:a18:

sas
12/12/2006, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ανεβηκατε λοιπον (οπως λες) απο την Νοτια (και κακη λογω λατομειων) πλευρα της Γκιώνας κια αφου καβατζαρατε την "Τρύπη", κατω απ' την Μαύρη Κορφή (1880μ) πεσατε στα "Μνήματα" (σημειο 2 στον Χαρτη).

Απο εκει φανταζομαι οτι πηγατε αριστερα προς Στρώμη (μιας και ΔΕΝ αναφερεις περασμα μεσα απ' τον Πανουργιά) και μετα Μαυρολιθάρι, περνωντας στην Οίτη.

Απο το Μαυρολιθαρι ξαναγυρισατε λιγο πισω και πιασατε τον χωματινο που σας εφερε μεχρι τον Μόρνο, χαμηλα, κοντα στην (Κατω) Μουσουνίτσα (μιας και δεν αναφερεις οτι πηγατε προς Καστριώτισα) κι απο 'κει ασφαλτινα ανεβηκατε στον Αθανάσιο Διάκο (Ανω Μουσουνίτσα), πανω στα Βαρδούσια πια.


Καταλαβα καλα? :look: :dizzy: :confused:


:lol: :rotflmao: :lol:








Παντα τετοια Γιαννακη!


:smokin: :beer: :wave2:


.

Τώρα που το βλέπω και στο χάρτη κάτι μου θυμίζει:rotflmao: , ναι ναι αυτή ήταν η διαδρομή, απλά θέλαμε να βγούμε απ'ευθείας Αθ.Διάκο (αλλά τον είχαν μεταφέρει λίγο πιο πάνω γαμώτο:lol: ) και μου το λεγε ο κουμπάρος

-βρε μαλάκα από δω πρέπει να πάμε
-όχι ρε νίκο...μια χαρά δε μας έβγαλα μέχρι τώρα?

Αν και τώρα που το ξαναβλέπω νομίζω ότι πήγαμε από Καστριώτισα:eyepop:

(τι σου κάνει λίγο τσίπουρο ρε γαμώτο):D

Nik0s
12/12/2006, 10:45
:a18: Γιάννη, πάντα τέτοια !


:wave2:

sas
12/12/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Μπα γαυρακο sas σε αφηνει το μικρο σου να καβαλάς και μηχανακια ???:lol: :rotflmao:



Σκουληκάκι...τους είπα ότι θα πάω για πάνες;)

OldMan
12/12/2006, 10:49
:wave2: :beer: :wave2:

Μπράβο ρε Γιάννη (που δεν χαθήκατε πάρα πολύ...) :lol:


Υ.Γ.
Το "μαγγάνι" βγάζει νερό (από το πηγάδι...)

Το "μαγγάλι" βγάζει ζέστη (από τα κάρβουνα...)

sas
12/12/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:wave2: :beer: :wave2:

Μπράβο ρε Γιάννη (που δεν χαθήκατε πάρα πολύ...) :lol:


Υ.Γ.
Το "μαγγάνι" βγάζει νερό (από το πηγάδι...)

Το "μαγγάλι" βγάζει ζέστη (από τα κάρβουνα...)

Ήταν μαγγάνι σε συνδυασμό με μαγγάλι και κάναμε σάουνα:hypnotize , οοοοοχουυυυυυυ:wacko:

crs-k
12/12/2006, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
..............................
Αν και τώρα που το ξαναβλέπω νομίζω ότι πήγαμε από Καστριώτισα:eyepop:

(τι σου κάνει λίγο τσίπουρο ρε γαμώτο):D


Και πως βρεθηκατε στην (Κατω) Μουσουνίτσα πρωτα? :confused:

Ακολουθησατε δηλαδη την παρακατω διαδρομη? :look:

Περασατε μεσα απο ρεμα (μιας και ΔΕΝ εχει γεφυρι το περασμα στο Αρκουδόρεμα) ? :confused:

Μηπως τελικα ΔΕΝ βρεθηκατε στην (Κατω) Μουσουνίτσα πρωτα ? :confused:


Μηπως ειχατε πιει παραπανω τσιπουρο ? :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:


.


71773

sas
12/12/2006, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Και πως βρεθηκατε στην (Κατω) Μουσουνίτσα πρωτα? :confused:

Ακολουθησατε δηλαδη την παρακατω διαδρομη? :look:

Περασατε μεσα απο ρεμα (μιας και ΔΕΝ εχει γεφυρι το περασμα στο Αρκουδόρεμα) ? :confused:

Μηπως τελικα ΔΕΝ βρεθηκατε στην (Κατω) Μουσουνίτσα πρωτα ? :confused:


Μηπως ειχατε πιει παραπανω τσιπουρο ? :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:


.

Σίγουρα ήταν η Κ.Μουσουνίτσα και........ ωωωωω ΝΑΙ περάσαμε και ένα ρεματάκι:D
λέγε λέγε θα μου θυμίσεις και άλλα που είχα διαγράψει από το καμμένο μυαλό μου :wave2:

crs-k
12/12/2006, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Σίγουρα ήταν η Κ.Μουσουνίτσα και........ ωωωωω ΝΑΙ περάσαμε και ένα ρεματάκι:D
λέγε λέγε θα μου θυμίσεις και άλλα που είχα διαγράψει από το καμμένο μυαλό μου :wave2:


Τοτε ΟΝΤΩΣ καταφερες να ΧΑΘΕΙΣ για τα καλα, ακολουθωντας την παραπανω διαδρομη ... :sick:



Μια χαρα σε κοβω ... :dizzy:

Την αλλη φορα να εχετε και σφυριχτρες μαζι ... :(

Και καμμια φωτοβολιδα ΔΕΝ βλαφτει ... :p


:lol: :rotflmao: :lol:

sas
12/12/2006, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τοτε ΟΝΤΩΣ καταφερες να ΧΑΘΕΙΣ για τα καλα, ακολουθωντας την παραπανω διαδρομη ... :sick:



Μια χαρα σε κοβω ... :dizzy:

Την αλλη φορα να εχετε και σφυριχτρες μαζι ... :(

Και καμμια φωτοβολιδα ΔΕΝ βλαφτει ... :p


:lol: :rotflmao: :lol:

Την άλλη φορά λέω να βάλω άλλον μπροστά για να μπορέσω να βρίζω:D

Πλάκα πλάκα όμως από Μαυροληθάρι φαινόνταν ένα χωριό που θεώρησα ότι ήταν ο Αθ.Διάκος (τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν η Κ.Μουσουνίτσα).Με βάση αυτό που είχα αποτυπώσει στο μυαλό μου επέλεγα ποιά διασταύρωση θα ακολουθούσαμε.
Επομένως ο προσανατολισμός σωστά λειτούργησε, αλλά είχαμε λανθασμένο σημείο αναφοράς:wacko:

crs-k
12/12/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Την άλλη φορά λέω να βάλω άλλον μπροστά για να μπορέσω να βρίζω:D

Πλάκα πλάκα όμως από Μαυροληθάρι φαινόνταν ένα χωριό που θεώρησα ότι ήταν ο Αθ.Διάκος (τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν η Κ.Μουσουνίτσα).Με βάση αυτό που είχα αποτυπώσει στο μυαλό μου επέλεγα ποιά διασταύρωση θα ακολουθούσαμε.
Επομένως ο προσανατολισμός σωστά λειτούργησε, αλλά είχαμε λανθασμένο σημείο αναφοράς:wacko:



Ο Αθανάσιος Διάκος ηταν αυτος που φαινοταν, απλα βιαστηκες ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να στριψεις αριστερα! :winka:


Ο "πατημενος" δρομος σε εβγαζε κατ' ευθειαν στο χωριο, αρκει να ΜΗΝ εστριβες αριστερα λιγο πιο μετα, για τα Καταφυγια και την Αρτοτίνα ... :cool:

sas
12/12/2006, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ο Αθανάσιος Διάκος ηταν αυτος που φαινοταν, απλα βιαστηκες ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να στριψεις αριστερα! :winka:


Αυτό τώρα γιατί το είπες :bigcry:

DimChios
12/12/2006, 12:23
:a014: :a014: :a014:

O καθένας στη δουλειά του κι ο Λουμίδης τους καφέδες!!! :D


ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΧΡΗΣΤΟ!!!

:lol: :lol: :lol:

nimbus
01/02/2007, 20:33
ωραίες φωτο:beer:
πάντα τέτοια:wave2:

OldMan
02/02/2007, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
πάντα τέτοια:wave2:

Τι "πάντα τέτοια" ρε Θοδώρα ..???:look:

Αυτοί παραλίγο να χάνανε και τα σώβρακά τους ...!!!:D
(θα τους έβρισκε η ΕΜΑΚ την άνοιξη που θα λιώνανε τα χιόνια...)

sas
02/02/2007, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τι "πάντα τέτοια" ρε Θοδώρα ..???:look:

Αυτοί παραλίγο να χάνανε και τα σώβρακά τους ...!!!:D
(θα τους έβρισκε η ΕΜΑΚ την άνοιξη που θα λιώνανε τα χιόνια...)


Σωβρακολογείς ρε????

thks Θεοδώρα

Άσχετο
τελικά θεοδώρα να την βγάλω την κόρη η ουρανία???

bartlal
02/02/2007, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Σωβρακολογείς ρε????



γιατι? περιμενες κατι καλυτερο απο τον ντολμαν?




φευ

:sad:

OldMan
02/02/2007, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
γιατι? περιμενες κατι καλυτερο απο τον ντολμαν?

Διαχειριστής ...

Που γυρνάς, γαμώ το φελέκι μου !!!:smokin:

bartlal
02/02/2007, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Διαχειριστής ...

Που γυρνάς, γαμώ το φελέκι μου !!!:smokin:

καπου θα τυρβαζει (sic)...


εσενα τι σε νοιαζει?


:smokin:

ronin1
02/02/2007, 16:11
:a23: :a23: :a23:

ολα τα λεφτα η βολτα...

μπραβο παιδια..:beer:

FZMAN
03/02/2007, 20:25
Μπράβο παιδιά πολύ καλή βόλτα.

nimbus
05/02/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Σωβρακολογείς ρε????

thks Θεοδώρα

Άσχετο
τελικά θεοδώρα να την βγάλω την κόρη η ουρανία???


βρε σεις, δεν έχω διαβάσει τι και πώς:look: μονο τις φωτο είδα:D :dizzy: