PDA

View Full Version : ΠΕΡΙ ΚΛΟΠΗΣ



kanikes
11/12/2006, 19:48
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ!!!
ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΚΛΟΠΗΣ!!!!
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ 1200GS ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΚΛΟΠΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑ Η INTERAMERICAN.
ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!
¨Η ΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ Ή ΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ!!!!
ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝ BMW ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ!!!


ΕΡΩΤΗΣΗ: ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????
ΕΧΕΤΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΛΟΠΗΣ????
ΤΟ ΒΑΖΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ PARKING ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΑΒΑΛΑΤΕ???
ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΚΛΟΠΗΣ? ΚΑΙ ΠΟΥ?


ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ


:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

harlek
11/12/2006, 20:16
Συμπάθα με, αλλά τι σε εμποδίζει να την ασφαλίσεις στην... Interamerican?

Trickster
11/12/2006, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από harlek
Συμπάθα με, αλλά τι σε εμποδίζει να την ασφαλίσεις στην... Interamerican?

και αφού απαντήσεις σε αυτό για δώσε μας περισσότερο info για το οτι λένε, πως δεν μπορούν να στην κλέψουν!!!

kanikes
11/12/2006, 20:24
ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ.
ΓΙΑ INTERAMERICAN ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ

Trickster
11/12/2006, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kanikes
ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ.
ΓΙΑ INTERAMERICAN ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ

Δεν ξέρω τι λένε για τις bmw αλλά με τις transalp πάνε κουτί κουκουλίτσες, λουκέτο μπροστά και αλυσίδα πίσω με χαλκά σε τοίχο για τις κρύες νύχτες του χειμώνα.. Και ας έχει immobilizer και συναγερμό επάνω.. :lol: :lol:

Αν είχα μηχανή ακριβότερη των 10.000 ευρω θα έβαζα και μια ασφάλεια κλοπής μέσα..

Konti
12/12/2006, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από kanikes
ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ.
ΓΙΑ INTERAMERICAN ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ

Φίλε μου εγώ όταν πήρα την moto μου μέσω της αντιπροσωπία έκανα ασφάλεια (αστική ευθύνη-ασφάλεια κλοπής {στο πακέτο είχε και ασφάλεια πυρκαϊάς και οδική βοήθεια-αν και σου δείνει η BMW}) όλα αυτά στην Ατλαντική Ένωση!

Cpt. Haddock
12/12/2006, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kanikes
ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Κατ' αρχήν ηρέμησε.

Αν είναι να αγχώνεσαι έτσι, μην αγοράσεις τίποτε.

Έπειτα είναι αλήθεια οτι τέτοιες μεγάλες (και ακριβές ) μηχανές δύσκολα τις κλέβουν..

Για τα κλεφτρόνια είναι άχρηστες λόγω μεγέθους (κι ας λένε οι άχρηστοι δημοσιογράφοι "διέφυγαν με μηχανή μεγάλου κυβισμού" :rotflmao: :rotflmao: )

Για ανταλλακτικά πάλι, δύσκολα ο κάτοχος Bmw (λόγω και ψωνίασης) θα πάρει "μαύρα"


άρα;

Πάντως ασφάλεια κλοπής να κάνεις και φυσικά να την κλειδώνεις!

:beer: :beer:

kanikes
12/12/2006, 14:31
ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ!!!
Η INTERAMERICAN ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΙΩΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ!!!
ΑΤΛΑΝΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΤΙ ΛΕΕΙ????
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΑΥΤΩΝ ΣΕ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ!!!
ΤΙΜΕΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΙΔΙΕΣ!!!!

dukeandthecity
12/12/2006, 14:39
ρε παλικαρι μου τι ακριβως εχεις ακουσει για την interamerican ή για οποια αλλη ?

Γενικα οι ασφαλιστικες ειναι ου μπλεξεις αλλα διαβαζεις το συμβολαιο και αν θες υπογραφεις αν θες ζεις με το αγχος.

Και αν δεν τα πας καλα με τα συμβολαια ζήτα νομικη συμβουλή.

:wave2: :wave2:

gloum
12/12/2006, 14:49
Πάρε μια βαθιά ανάσα βρε καταρχάς...Χαλαραααααααααα:)

lord_dimos76
12/12/2006, 15:49
ΓΚΑΡΑΖ?

kanikes
12/12/2006, 15:50
στο ενοικιο
αλλα οταν πας εκτος????

Cpt. Haddock
12/12/2006, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kanikes
αλλα οταν πας εκτος????

-συναγερμός
-κλειδωμα τιμονιού
-immobilizer
-κλειδαριά στο δισκόφρενο
-ασφάλεια κλοπης

και μερικά ηρεμιστικά :lol: :lol:

χαλάρωσε μάστορα :wave2:

sniper
12/12/2006, 15:52
Καλά ρε φίλε μην μας ζαλίζεις τα @@....

αν είναι το 1ο σου μηχανάκι το 1200 κάνε ασφάλεια ζωής....

αν δεν είναι κάνε ότι έκανες και στα υπόλοιπα μηχανάκια σου....

μην μας τα πρήζεις όμως

:smokin:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 15:56
εεεεπ!

όχι τέτοια ώρα....

:evil:

kanikes
12/12/2006, 16:19
ΑΝ ΕΣΕΝΑ SNIPER ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΝΟΗΜΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΑ 15000 ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ!!!
ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ!
ANY WAY NO HARD FEELINGS

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

sniper
12/12/2006, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kanikes
ΑΝ ΕΣΕΝΑ SNIPER ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΝΟΗΜΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΑ 15000 ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ!!!
ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ!
ANY WAY NO HARD FEELINGS

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


Ναι - και την μηχανή και το σκάφος.... έχω και τον Cpt. Haddock στο πλήρωμα.... (ναυτόπαις)....

Κανένα hard feeling αλλά όλοι μας έχουμε ανυσηχία με το θέμα. Απλά ακουστηκες υπερβολικός!

τεσπα - βάλτη σε κλειστό γκαράζ.... όπως κάνουμε όλοι μας....

:smokin:

SeNNinhA
12/12/2006, 17:24
Η INTERAMERICAN κάνει ασφάλεια κλοπής μόνο όταν αγοράσεις καινούργια και μάλιστα πρέπει να μεσολαβήσει το μαγαζί και η διάρκειά της είναι μόνο όσο διαρκούν οι δώσεις που θα κάνεις. Αλλά πρέπει να κοστίζει 300+ ευρώπουλα το εξάμηνο οπότε για εμένα δεν αξίζει να δίνεις τόσα πολλά. Καλύτερα να δίνεις κάποια για κλειστό γκαράζ και δυο σουπερ καλές κουλούρες παρά 600+ χρόνο

samoure
12/12/2006, 18:20
Παιδια και εμενα με ενδιαφερει αμεσα αυτο το θεμα.Απο βδομαδα περιμενω το Κ6 επιτελους.Μετραω τισ ωρες!!:D
Οσο για αυτον που το ειδε λεπτομερεια και μαλακια το αγχος μη σου φανε τη μηχανη,τι να πω αν το βλεπει αστειο πραγμα,εγω παντως εχω ΤΡΕΛΟ αγχος,εδωσα 10 χιλιαρικα για τη μηχανη και ξεπατωθηκα στη δουλεια και θα σαλταρω αν γινει μαλακια...
Ας εχεις και παρκινγκ,συνεχεια εκει θα το εχεις το μηχανακι??
Και μη μου πει κανεις οτι οταν βγαινει εξω δε τη χανει απο τα ματια του...
Εχουνε φαει μηχανες και μπροστα σε ολο τον κοσμο.

Εγω μιλησα με interamerican,που απο οσο γνωριζω ειναι η μοναδικη που ασφαλιζει για κλοπη.
Κοστος 560 το χρονο για το κ6.Ειναι πολλα τα λεφτα αλλα νομιζω ειναι μονοδρομος.
Επισης ποιο πολυ με καει να μαθω αν υπαρχουν αλλες ασφαλιστικες που το κανουν αυτο
και τι ασχημα εχουν ακουστει για INTERAMERICAN??Μη τους δωσω τοσα λεφτα τσαμπα:confused:

BELZEBOYLIS
12/12/2006, 19:23
Όπως σου είπε και ο Καπετάνιος κατ αρχήν ηρέμησε :wave2:

Το ότι δεν έχουν αναφερθεί κλοπές σε bwm , ή αν έχουν είναι ελάχιστες σε σχέση με τον αριθμό που κυκλοφορούν , είναι σημαντικό ! :D

Αν αγοράσεις το GS θα διαπιστώσεις ότι ανταλλακτικά θα βρίσκεις , μόνο της μαμάς εταιρίας και φυσικά των εταιριών που κατασκευάζουν ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο μοντέλο ! :(

Αυτό συνεπάγεται ότι δύσκολα κάποιος θα την βάλει στο μάτι για ανταλλακτικά , αφού θα ζοριστεί να τα πουλήσει !! Μην ξεχνάς ότι τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία ,είναι λίγα και τα υπόλοιπα αγοράζουν ότι χρειάζονται από την αντιπροσωπεία :beer: :wave2:

kanikes
12/12/2006, 20:34
ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ MUST
ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝ ΑΠΟ 350 ΜΕ 450 ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΗ ΣΟΥ!!!
Η INTERAMERICAN ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΘΕΩΡΟΥΝ ΚΑΛΗ ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΞΑΠΛΩΘΕΙ.ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΦΟΥΝΤΟ!!!ΘΑ ΑΝΑΚΑΜΨΕΙ??ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ!!ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΧΡΕΩΣΕΙ!!!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ GENERAL UNION ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΕΣ!!

Konti
13/12/2006, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kanikes
ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ MUST
ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝ ΑΠΟ 350 ΜΕ 450 ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΗ ΣΟΥ!!!
Η INTERAMERICAN ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΘΕΩΡΟΥΝ ΚΑΛΗ ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΞΑΠΛΩΘΕΙ.ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΦΟΥΝΤΟ!!!ΘΑ ΑΝΑΚΑΜΨΕΙ??ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ!!ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΧΡΕΩΣΕΙ!!!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ GENERAL UNION ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΕΣ!!

Φίλε μου δεν μπορώ να σου πώ αν είναι καλή ή κακή η Ατλαντική Ένωση γιατί δεν έχει τύχει να χρησιμοποιήσω τις υπηρεσίες της (και ελπίζω να μην χρειαστεί ποτέ)! Πάντως είμαι ευχαρηστημένος μέχρι στιγμής! Όταν έκανα την ασφάλεια δεν μου έβαλαν κανέναν όρο, (δηλαδη να έχω την μηχανή σε κλειστό γκαράζ ή κάτι άλλο). Επίσης η ασφάλεια δεν ισχύει μόνο κατά την περίοδο καταβολής των δόσεων (εγω την moto την εξόφλησα με την αγορά) και δεν ξέρω αν συμβαίνει και αυτό, ψιλοαπάτη μου φαίνετε!

Και στο προσκείμενο: Τα ασφάλιστρα είναι 300 ευρώ το εξάμηνο (600 δηλαδή στην ουσία)

Πάντως ένας λόγος (βασικός) που διάλεξα την συγκεκριμένη ασφαλιστική ήταν ότι έγινε μέσω την αντιπροσωπείας-που επίσης έχουν ασφαλίσει κάποια μαγαζιά τους στην συγκεκριμένη.

Αυτά :wave2: :wave2:

kanikes
13/12/2006, 11:15
Απο πια αντιπροσωπεια την πηρες γιατι εμενα μου ζηταν 420 το εξαμηνο!!!βεβαια εξαρταται και το bonus malus που εχεις!!!Ποσο καιρο εχεις το διπλωμα???

Konti
13/12/2006, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kanikes
Απο πια αντιπροσωπεια την πηρες γιατι εμενα μου ζηταν 420 το εξαμηνο!!!βεβαια εξαρταται και το bonus malus που εχεις!!!Ποσο καιρο εχεις το διπλωμα???


Απο το '99 το έχω αλλά νομίζω ότι είναι μεγάλη η διαφορά για να καλύπτεται απο το bonus malus! Τη μηχανή την πήρα απο τον Βαγιανέλη!
Απο την συγκεκριμένη ασφαλιστική που σου είπα σου ζητάνε τόσα? Κοίτα παίζει βασικό ρόλο και η αξία της μηχανής, π.χ εγώ έχω το DAKAR, οπότε το 1200 (που έχει μεγαλύτερη αξία) θα το ασφαλίζουν πιο ακριβά!

Konti
13/12/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kanikes
Απο πια αντιπροσωπεια την πηρες γιατι εμενα μου ζηταν 420 το εξαμηνο!!!βεβαια εξαρταται και το bonus malus που εχεις!!!Ποσο καιρο εχεις το διπλωμα???

Σου έστειλα μήνυμα δές τα π.μ. σου

Ταξιδευτής
13/12/2006, 14:00
Αγαπητε φιλε, καταρχας ΗΡΕΜΗΣΕ!!!

Οπως ειπαν πολλα παιδια εδω, αν ειναι να αγχωνεσαι τοσο πολυ τοτε παρε ενα ωραιοτατο αμαξακι με αυτα τα 15 χιλιαρικα και εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Οσον αφορα την interamerican, επειδη οι γονεις μου ειναι ασφαλιστες κ εχω λιγη γνωση απο τον χωρο, μπορω να σου πω οτι δεν εχεις κατι να φοβασαι -ασχετα απο αγοραπωλησιες κλπ.
Εγω προσωπικα θα εμπιστευομουν καλυτερα το ονομα της interamerican παρα της Ατλαντικης ενωσης, αν και οπως και να εχει αν συμβει το χειροτερο κ κλεισει η εταιρια, παλι καλυπτεσαι απο το επικουρικο κεφαλαιο (αλλα ειναι ου μπλεξεις...)

Η καλυτερη αντικλεπτικη ασφαλεια ειναι να την εχεις ασφαλισμενη για κλοπη. Εγω την ασφαλισα στην interamerican με το που την πηρα και μπορω να σε βεβαιωσω οτι αυτα περι ασφαλειας μονο καινουργιων μηχανων κλπ ΔΕΝ ισχυουν. Πληρωνω 280 ευρω το εξαμηνο και καλυπτει ολο το κεφαλαιο αγορας της μηχανης.

Κανε λοιπον την ασφαλειουλα σου, μην φοβασαι αν η εταιρια Χ η Ψ ειναι καλη -γιατι ΕΙΝΑΙ- και απο εκει και περα να εισαι λιγο "πονηρος". Δεν παμε να αφησουμε ολοκαινουργια μηχανη χυμα στην Γκραβα 12 τα μεσανυχτα πχ, και γενικα οπου πας να την αφηνεις σε σημεια με κοσμο η αν ειναι δυνατον εκει οπου εχεις οπτικη επαφη μαζι της.

Λουκετακι, αλυσιδιτσα κλπ κ εισαι αρχηγος!!! :) Τι μου αγχωνεσαι λοιπον; :wave2:

sniper
13/12/2006, 14:02
Δεν εχει να κάνει με τις BMW.... το πάω στις γενικές

Haddock αργείς :D

:smokin:

SeNNinhA
13/12/2006, 14:24
Και ΠΡΟΣΟΧΗ

κάθε χρόνο η αξία ασφάλισης της μηχανής μειώνεται αυτόματα λόγω παλαιότητας οπότε θα πρέπει να ζητάτε να σας μειώνουν και τα ασφάλιστρα αντίστοιχα γιατί από μόνοι τους δεν το κάνουν

kanikes
13/12/2006, 16:27
thanks guys
μαλλον παω για ατλαντικη ενωση που μου κανει η αντιπροσωπεια