PDA

View Full Version : Που βαδίζει το forum?



Σελίδες : [1] 2

filipp0s
12/12/2006, 10:54
Που βαδίζει ρε παιδιά αυτό το forum?
Και εξηγούμαι: μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός οτι διάφοροι χρήστες του moto.gr δεν είναι ΚΑΝ κάτοχοι μοτό και πολλοί επίσης κυκλοφορούν με παπιά(!) και σκούτερ...Μα είναι forum αυτό για μηχανές? Και δε λέω εντάξει, μπορεί κάποιος να είναι εν δυνάμει κάτοχος μηχανής αλλά ρε παιδιά τα σκούτερ και τα παπιά ΔΕΝ είναι μηχανή και η οδηγική τους συμπεριφορά δεν έχει καμμία σχέση με μηχανή!
Φανταστείτε φορουμ για φορτηγά και κάποιος να ποστάρει με smart!
Και για να μην παρεξηγηθώ δεν προσπαθώ να αποκλείσω κανέναν (ποιος είμαι αλλωστε?) αλλά δεν παυει να με προβληματίζει το γεγονός, και ιδιαίτερα όταν τα avatar είναι παραπλανητικά(εγώ δεν έχω ακόμα και παρ' όλο που είμαι κατοχος μιας bmw F650 λέω να βαλω ένα παπί!).

Μη με παρεξηγήσετε το βάζω ως προβληματισμό αν και το ξέρω μάλλον θα γίνει της π@@τ@ν@ς!

:confused:

gloum
12/12/2006, 10:56
Καλημέρα φίλε...διάβασε λίγο αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=31758) :)

Vstrommer71
12/12/2006, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Που βαδίζει ρε παιδιά αυτό το forum?
Και εξηγούμαι: μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός οτι διάφοροι χρήστες του moto.gr δεν είναι ΚΑΝ κάτοχοι μοτό και πολλοί επίσης κυκλοφορούν με παπιά(!) και σκούτερ...Μα είναι forum αυτό για μηχανές? Και δε λέω εντάξει, μπορεί κάποιος να είναι εν δυνάμει κάτοχος μηχανής αλλά ρε παιδιά τα σκούτερ και τα παπιά ΔΕΝ είναι μηχανή και η οδηγική τους συμπεριφορά δεν έχει καμμία σχέση με μηχανή!
Φανταστείτε φορουμ για φορτηγά και κάποιος να ποστάρει με smart!
Και για να μην παρεξηγηθώ δεν προσπαθώ να αποκλείσω κανέναν (ποιος είμαι αλλωστε?) αλλά δεν παυει να με προβληματίζει το γεγονός, και ιδιαίτερα όταν τα avatar είναι παραπλανητικά(εγώ δεν έχω ακόμα και παρ' όλο που είμαι κατοχος μιας bmw F650 λέω να βαλω ένα παπί!).

Μη με παρεξηγήσετε το βάζω ως προβληματισμό αν και το ξέρω μάλλον θα γίνει της π@@τ@ν@ς!

:confused:
Φορουμ για μοτοσυκλετιστες κι οσους αγαπουν την μοτοσυκλετα(κι ας εχουν και ποδηλατο!):smokin:

filipp0s
12/12/2006, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Καλημέρα φίλε...διάβασε λίγο αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=31758) :)


Το έχω διαβάσει, το ξέρω οτι έχει ξαναμπεί παρόμοιος προβληματισμός. Λέω και κάτι παραπάνω...

kalant
12/12/2006, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Φορουμ για μοτοσυκλετιστες κι οσους αγαπουν την μοτοσυκλετα(κι ας εχουν και ποδηλατο!):smokin:

ετσι μπραβο...

:beer:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 11:02
Όπως τα λέει ο Γιάννης (vstrommer71)

Δεν μπορείς (και καλώς) να θέσεις προϋπόθεση για να γραφτεί κάποιος να έχει μηχανή, πολλώ μάλλον να έχει συγκεκριμένο είδος δικύκλου

Απο την άλλη, εναπόκειται στον καθένα που γράφεται και συμμετέχει στο φόρουμ αυτό (άσχετα αν έχει ή όχι μηχανή) να αναλογιστεί αν του ταιριάζει το φόρουμ, αν τον καλύπτει και τέλος αν έχει να προσφέρει κάτι σχετικό με μηχανές ή απλά γράφει για να περνάει η ώρα, να τσατάρει και να έχει μια "ηλεκτρονική" παρέα.

Θεμιτά όλα, αλλά με μέτρο

:smokin:

filipp0s
12/12/2006, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Φορουμ για μοτοσυκλετιστες κι οσους αγαπουν την μοτοσυκλετα(κι ας εχουν και ποδηλατο!):smokin:

Εντάξει πάσο ακόμα κι αν δεν συμφωνω...γιατί με κάποιους που ΔΕν έχουν καλύτερα να μιλάμε για τον καιρο...

gcrook
12/12/2006, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Εντάξει πάσο ακόμα κι αν δεν συμφωνω...γιατί με κάποιους που ΔΕν έχουν καλύτερα να μιλάμε για τον καιρο...

Καλα και πολλους απο αυτους που εχουν 2 και 3 μοτοσυκλεταρες, και δεν εχουν να πουν τιποτα, τι να τους κανουμε, που οι σκουτεροπαπακηδες τους βαζουν τα μυαλα σε θεματα παιδειας και ενασχολησης με το αντικειμενο;

Να τους στειλουμε στους φορτηγατζηδες;
Η μηπως δεν κανουν ουτε για κει τι λες;

:rolleyes:

gian_nykt
12/12/2006, 11:23
καλά...άσε....κι κάποιοι που έχουν μοτο βλέπω πως μιλάνε....και δες και κάποιοι με scooter και παπιά τι απόψεις έχουν....Αμ δεν κάνουν τα ράσα τον παπάααα!!!!
Όλοι όσοι έχουν αγάπη και τους αρέσουν οι 2 τροχοί πρέπει να είναι ευπρόσδεκτοι σε εναν τέτοιο χώρο!
Αλλά και να κρατάμε και κάποιο επίπεδο.....μην αρχίζουν πάλι οι παρεξηγήσεις και οι κόντρες!!

gloum
12/12/2006, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Εντάξει πάσο ακόμα κι αν δεν συμφωνω...γιατί με κάποιους που ΔΕν έχουν καλύτερα να μιλάμε για τον καιρο...

Γιατί τέτοια επίθεση βρε?Δεν χρειάζεται..Όλοι εδώ μέσα μοιραζόμαστε μια κοινή αγάπη και αυτό είναι όλο:)

symvoulos
12/12/2006, 11:34
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ Ο ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΠΑΠΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ 1000;;;;
ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΙ ΑΞΙΖΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ;;;
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΣΤΡΕΙΒΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΜΗΛΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΅ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ΅ ΑΣ ΠΟΥΜΕ;;;:a21:

FLIPTOPBOX
12/12/2006, 11:42
Eτσιιι ετσιιιιιιι


Πεστα ρε μουτρο:a66:

billpos
12/12/2006, 11:44
Η ένοια των δικτυακών forums έιναι να αποτελούν ένα εναλλακτικό χώρο συζήτησης του πραγματικού, αφού πλέον χρόνος για πραγματική επικοινωνία 'παρέας' δεν βρίσκεται έυκολα.

Βοηθάει βέβαια και η τεχνολογία φέρνοντας σε επικοινωνία άτομα που σε κανονικές συνθήκες δεν θα αντάλλασαν κουβέντα, είτε λόγω απόστασης είτε λόγω άλλων διαφορών...
Τα μειονεκτήματα που προκύπτουν από την ανωνυμία είναι γνωστά :
1. Γίνονται εύκολα παρεξηγήσεις
2. ο καθένας δηλώνει ότι θέλει

Παρ' όλα αυτά, η γνώμη μου είναι ότι το forum πρέπει να αντιμετωπίζεται σαν "δικτυακή καφετέρια". Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ελαφρότητα απόψεων ή έλλειψη σοβαρότητας, αλλά ένα χώρο σαν αυτόν που θα μπορούσες να πάς να βρής τους φίλους σου και να μιλήσετε για ότι γουστάρεις.

Και επειδή 'γουστάρουμε' μοτοσυκλέτες, μπήκαμε στην δικτυακή καφετέρια moto.gr/forums. Αν γουστάραμε κινητά τηλέφωνα θα μπαίναμε στο myphone.gr (πιθανόν και άλλού)

Εν κατακλέιδι, δεν πιστεύω ότι θα είχαμε πρόβλημα αν στο τραπέζι που καθόμαστε και πίνουμε τον καφέ μας και συζητάμε για μοτοσυκλέτες, κάθονται και άτομα που δεν έχουν κάν μηχανή ή έχουν παπί ή σκούτερ, και ενίοτε να λένε και την γνώμη τους, τηρουμένων βέβαια των αναλογιών.

Αν κάποιος που έχει παπί ξέρει για κάποιο μαγαζί με προσφορές στα κράνη δεν θα με χάλαγε καθόλου, όπως επίσης και άν κάποιος που δεν έχει καθόλου μηχανή αλλά θέλει να πάρει, έχει ψάξει την αγορά και ξέρει κάποιο καλό πακέτο από κάποιον αντιπρόσωπο.

Επίσης, οι έχοντες παπί και σκούτερ αλλά και οι μή κατέχοντες, μέσω της επικοινωνίας με το forum, έχουν την ευκαιρία να ακούσουν γνώμες από μοτοσυκλετιστές με πολύχρομη εμπειρία, που δεν θα την έβρισκαν αλλού. Στην πραγματικότητα ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να προσελκύουμε 'κόσμο' στο forum γιατί είτε ως νέοι, είτε ώς εν δυνάμει μοτοσυκλετιστές μόνο κερδισμένοι θα βγούμε όλοι.

sniper
12/12/2006, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Που βαδίζει ρε παιδιά αυτό το forum?
Και εξηγούμαι: μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός οτι διάφοροι χρήστες του moto.gr δεν είναι ΚΑΝ κάτοχοι μοτό και πολλοί επίσης κυκλοφορούν με παπιά(!) και σκούτερ...Μα είναι forum αυτό για μηχανές? Και δε λέω εντάξει, μπορεί κάποιος να είναι εν δυνάμει κάτοχος μηχανής αλλά ρε παιδιά τα σκούτερ και τα παπιά ΔΕΝ είναι μηχανή και η οδηγική τους συμπεριφορά δεν έχει καμμία σχέση με μηχανή!
Φανταστείτε φορουμ για φορτηγά και κάποιος να ποστάρει με smart!
Και για να μην παρεξηγηθώ δεν προσπαθώ να αποκλείσω κανέναν (ποιος είμαι αλλωστε?) αλλά δεν παυει να με προβληματίζει το γεγονός, και ιδιαίτερα όταν τα avatar είναι παραπλανητικά(εγώ δεν έχω ακόμα και παρ' όλο που είμαι κατοχος μιας bmw F650 λέω να βαλω ένα παπί!).

Μη με παρεξηγήσετε το βάζω ως προβληματισμό αν και το ξέρω μάλλον θα γίνει της π@@τ@ν@ς!

:confused:

Όσοι δεν έχουν BMW μπορούν να γράφουν;:confused:

OldMan
12/12/2006, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όσοι δεν έχουν BMW μπορούν να γράφουν;:confused:

Έχουν δάχτυλα τα σκουλήκια ?? :confused:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όσοι δεν έχουν BMW μπορούν να γράφουν;:confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Έχουν δάχτυλα τα σκουλήκια ?? :confused:

:a022: :a019: :a27: :a17: :a16: :a12: :a57: :a52:

VegasKitty
12/12/2006, 12:19
Να κανω τωρα και γω μια ερωτηση??

Εγω δλδ που γουσταρω τις μηχανες, που το εχω υπ'οψιν μου μολις μπορεσω να αποκτησω μια να το κανω, κτλ, κτλ, δε θαπρεπε να γραφτω στο φορουμ??

Πρεπει δλδ πρωτα να παρκαρω τη μηχανη μου απ'εξω και μετα να μπω εδω??? :hypnotize :uplate:

Ωραιες ιδεες εχεις τι να σε πω.... :rolleyes:

:smokin:

gcrook
12/12/2006, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Να κανω τωρα και γω μια ερωτηση??

Εγω δλδ που γουσταρω τις μηχανες, που το εχω υπ'οψιν μου μολις μπορεσω να αποκτησω μια να το κανω, κτλ, κτλ, δε θαπρεπε να γραφτω στο φορουμ??

Πρεπει δλδ πρωτα να παρκαρω τη μηχανη μου απ'εξω και μετα να μπω εδω??? :hypnotize :uplate:

Ωραιες ιδεες εχεις τι να σε πω.... :rolleyes:

:smokin:

To καταλαβαινω οτι σου αρεσουν οι μηχανες και θες να συμμετεχεις, αλλα μαλλον τα προβατα τα πας περισσοτερο...
Και οχι μονο εσυ.:rolleyes: :sad:

VegasKitty
12/12/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
To καταλαβαινω οτι σου αρεσουν οι μηχανες και θες να συμμετεχεις, αλλα μαλλον τα προβατα τα πας περισσοτερο...
Και οχι μονο εσυ.:rolleyes: :sad:


Δλδ θα επρεπε να γραφω μεσα στα τεχνικα χωρις να ξερω τι λεω??? :hypnotize

Και το γεγονος οτι δε γραφω μεσα σε καποια θρεαντ, σε ολο το μοτο, δε παει να πει οτι δεν διαβαζω αυτα που λεγοντε...

Αλλα δε θα μπω κιολλας να γραψω για πραγματα που δε ξερω...

Και να ενοχλεισε τοσο πολυ απο τα μεροι που γραφω ποστ να το ξερω να ζηταω την εγκριση σου πριν γραψω μεσα στο φορουμ.... :rolleyes:

OldMan
12/12/2006, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
To καταλαβαινω οτι σου αρεσουν οι μηχανες και θες να συμμετεχεις, αλλα μαλλον τα προβατα τα πας περισσοτερο...
Και οχι μονο εσυ.:rolleyes: :sad:

Γλυκό και ανέμελο αγόρι ... :nono: :nono: :nono:


(ξέρουμε ότι έγινες άντρας πλέον, αλλά ....) :smokin:

Λεωνίδας
12/12/2006, 12:27
chat.moto.gr :rolleyes:

DUKASII
12/12/2006, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty


Και να ενοχλεισε τοσο πολυ απο τα μεροι που γραφω ποστ να το ξερω να ζηταω την εγκριση σου πριν γραψω μεσα στο φορουμ.... :rolleyes:
+1
να ρωτάς και μένα μετα απο αυτόν.

VegasKitty
12/12/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
+1
να ρωτάς και μένα μετα απο αυτόν.


Αμα ειναι, για να μη μπερδευτω, να μου δωσει καποιος την ιεραρχια που πρεπει να ζητησω εγκριση καθε φορα πριν στειλω...

Μη ξεχασω κανενα και μετα υπαρχει θεμα... :o

Uriah Heep
12/12/2006, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Να τους στειλουμε στους φορτηγατζηδες;
Η μηπως δεν κανουν ουτε για κει τι λες;


Σε λίγο καιρό θα βρούνε "στέγη" κι αυτοί!
Άντε Στέργιο, ακόμα να πάρεις Dominator?
Έχουμε πελατεία στο club...:sad:

:beer: :beer: :beer:

DUKASII
12/12/2006, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Αμα ειναι, για να μη μπερδευτω, να μου δωσει καποιος την ιεραρχια που πρεπει να ζητησω εγκριση καθε φορα πριν στειλω...

Μη ξεχασω κανενα και μετα υπαρχει θεμα... :o άμα είναι να μπερδεύεσαι ..και να μας ζαλίζεις...
αστο καλύτερα
μη γράφεις.διαβαζε μόνο.

sniper
12/12/2006, 12:32
Εγώ δεν έχω BMW αλλά σας γράφω στα @@ μου και γράφω.....

Με γράφετε κι εσείς.... και είμαστε ΟΚ...

Και άδεια από ποιον να πάρω εγώ;

(Ο ββκος παίρνει απο τον julius.... έτσι κάνουν τα πουτανάκια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

DUKASII
12/12/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ δεν έχω BMW αλλά σας γράφω στα @@ μου και γράφω.....

Με γράφετε κι εσείς.... και είμαστε ΟΚ...

Και άδεια από ποιον να πάρω εγώ;

(Ο ββκος παίρνει απο τον julius.... έτσι κάνουν τα πουτανάκια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ) εσυ πάρε μια αδεια ρε 5 λεπτη να πας να γαμηθείς μια..

Julius
12/12/2006, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ δεν έχω BMW αλλά σας γράφω στα @@ μου και γράφω.....

Με γράφετε κι εσείς.... και είμαστε ΟΚ...

Και άδεια από ποιον να πάρω εγώ;

(Ο ββκος παίρνει απο τον julius.... έτσι κάνουν τα πουτανάκια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )


mono ta ekpedeymena, ksereis poso kero mou peire na ton ekpedeyso ton xamouri

sniper
12/12/2006, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εσυ πάρε μια αδεια ρε 5 λεπτη να πας να γαμηθείς μια..

Τι καλά :blush:

DUKASII
12/12/2006, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
mono ta ekpedeymena, ksereis poso kero mou peire na ton ekpedeyso ton xamouri εσυ γαμήθηκες πριν..μια χαρά..
οποτε αραξε..αυριο αδεια παλι.

VegasKitty
12/12/2006, 12:35
Βρε συ Sniper, επιδη δε με λεει ο DukasII, ξερεις την ιεραρχια εγκρισης εσυ???

Α ναι ξεχασα να ρωτησω: gcrook & DukasII επιτρεπετε να ποσταρω εδω μεσα??? :look:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Να κανω τωρα και γω μια ερωτηση??

Σε ποιόν;




Κοίτα, κανείς δεν είπε σε κανένα να φύγει. Ούτε νομίζω έχει τεθεί ποτέ σαν κριτήριο εγγραφής ή/και παραμονής στο φόρουμ να έχει κανείς μηχανή.

Το θέμα είναι αν αυτός που γράφεται έχει να πει κάτι περισσότερο απο ανούσιο chatάρισμα.

Για μένα μετράει όχι η κατοχή διτρόχου αλλά η συνολική "προσφορά" εδώ μέσα. Τι να τον κάνω τον όποιο μηχανόβιο αν γράφει μόνο στα πρόβατα και ούτε κοιτάει τι λέμε παραέξω.




Και, για να προλάβω οποιονδήποτε, αυτά είναι ΚΑΘΑΡΑ προσωπικές μου απόψεις και δεν έχουν να κανουν με το τι θέλει η διεύθυνση του φόρουμ

:wave2:

super_toto
12/12/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Που βαδίζει ρε παιδιά αυτό το forum?
Και εξηγούμαι: μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός οτι διάφοροι χρήστες του moto.gr δεν είναι ΚΑΝ κάτοχοι μοτό και πολλοί επίσης κυκλοφορούν με παπιά(!) και σκούτερ...Μα είναι forum αυτό για μηχανές?

Ρατσισμός ακόμα και στα μηχανάκια???
Αν είναι έτσι εγώ έχω να προτείνω κάτι άλλο. Να ποστάρουμε εδώ μόνο όσοι έχουμε μηχανή που τελικιάζει στα 200+. Συνεπώς εσύ δεν είσαι μέσα με το BMW. Λυπάμαι

:a31:

sniper
12/12/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σε ποιόν;




Κοίτα, κανείς δεν είπε σε κανένα να φύγει. Ούτε νομίζω έχει τεθεί ποτέ σαν κριτήριο εγγραφής ή/και παραμονής στο φόρουμ να έχει κανείς μηχανή.

Το θέμα είναι αν αυτός που γράφεται έχει να πει κάτι περισσότερο απο ανούσιο chatάρισμα.

Για μένα μετράει όχι η κατοχή διτρόχου αλλά η συνολική "προσφορά" εδώ μέσα. Τι να τον κάνω τον όποιο μηχανόβιο αν γράφει μόνο στα πρόβατα και ούτε κοιτάει τι λέμε παραέξω.




Και, για να προλάβω οποιονδήποτε, αυτά είναι ΚΑΘΑΡΑ προσωπικές μου απόψεις και δεν έχουν να κανουν με το τι θέλει η διεύθυνση του φόρουμ

:wave2:

Είδες αν έχεις BMW? Είσαι σοβαρό αγόρι.... κι απαντάς επί της ουσίας....

ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ!!!!

Cpt. Haddock
12/12/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Α ναι ξεχασα να ρωτησω: gcrook & DukasII επιτρεπετε να ποσταρω εδω μεσα??? :look:

Ξεκόλαααα :rolleyes:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είδες αν έχεις BMW? Είσαι σοβαρό αγόρι.... κι απαντάς επί της ουσίας....

:blush:

DUKASII
12/12/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Βρε συ Sniper, επιδη δε με λεει ο DukasII, ξερεις την ιεραρχια εγκρισης εσυ???

Α ναι ξεχασα να ρωτησω: gcrook & DukasII επιτρεπετε να ποσταρω εδω μεσα??? :look: εσενα μου πε οτι σε εχει αναλαβει ο κυριος Julius...
δε μου επιτρέπεται να σου απαντησω.

Julius
12/12/2006, 12:42
Loipon............, opoios thelei na grafei edo prepei :

A. Na odigaei pano apo deka xronia

B. Na exei toylaxiston mia motosykleta me pano apo 50 aloga

C. Na einai gnostis texnikon thematon

D. Na kanei etoisios toylaxiston dyo megala service



parakalo steilte fototypia diploma, adei kykloforias motosykletas kai service manual sto 09064521452 15"/0.6euro




:a022: :a026: :a41: :a41: :a41:

filipp0s
12/12/2006, 12:43
Προφανώς ξέφυγε η κατάσταση...
Οκ να μην ξαναμπεί τότε κανένας προβληματισμός για το θέμα...γιατί πάντα θα καταλήγει σε παρεξηγηση. Εγω το είπα δεν τίθεται ζήτημα να αποκλειστεί κάποιος, ο καθενας όπου γουστάρει μπαίνει και όπου γουστάρει γράφει απλά συνεχίζω να πιστευω πως είναι πρόβλημα...




Ας είμαι κι ο μόνος που το πιστεύει!:smilea:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
D. Na kanei etoisios toylaxiston dyo megala service


αυτό το βάζεις για τα ΚΤΜ μάστορα;

:lol: :lol: :lol:


:beer:

VegasKitty
12/12/2006, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ξεκόλαααα :rolleyes:

Γιατι, νομιζεις οτι σας εχω παρει στα σοβαρα??? :eyepop:

Ο καθενας κανει και λεει οτι πιστευει και οτι θελει... το ιδιο και εγω... :winka:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


@DukasII: εφ οσων δεν επιτρεπετε να με απαντησεις γιατι με απαντς??? :evil:

super_toto
12/12/2006, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Προφανώς ξέφυγε η κατάσταση...
Οκ να μην ξαναμπεί τότε κανένας προβληματισμός για το θέμα...γιατί πάντα θα καταλήγει σε παρεξηγηση. Εγω το είπα δεν τίθεται ζήτημα να αποκλειστεί κάποιος, ο καθενας όπου γουστάρει μπαίνει και όπου γουστάρει γράφει απλά συνεχίζω να πιστευω πως είναι πρόβλημα...




Ας είμαι κι ο μόνος που το πιστεύει!:smilea:

Οκ πες μας τουλάχιστον που ακριβώς έγκειται το πρόβλημα αν ποστάρουν οι παπέοι και οι σκουτεράδες. Προσωπικά είμαι κάτοχος ενός Hornet και ενός παπιού. Πειράζει να μαθαίνω και πραγματάκια από την εμπειρία ενός άλλου που αφορούν το παπί? Αν ναι τότε να πάρω το δίκανο να το εκτελέσω το καημένο το Birdie μου

gcrook
12/12/2006, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty


Και να ενοχλεισαι τοσο πολυ απο τα μερη που γραφω ποστ να το ξερω να ζηταω την εγκριση σου πριν γραψω μεσα στο φορουμ.... :rolleyes:



Αι μειντ μαι ποιντ:rolleyes:



Εκατσα και εγραψα 2 πραγματα αλλα τα εσβησα.
Θα το πω πιο ωμα αυτο που εσβησα.
Αυτος που αγαπαει την μοτοσυκλετα και θελει να παρει, κανει μπαμ.
Αυτος που θελει να παρει και να δωσει φαινεται.

Να δω τι θα κανει το μισο φορουμ αμα κοπουν 2 κατηγοριες εδω μεσα.
Στο διπλανο φορουν διαβασα τις προαλλες οτι ο CD και με το δικιο του ξενερωσε με το σπαμ καμια 10αρια ατομων σε μοτοφορουμ.
10!
ΓΟΥΑΟΥ!!!

Που να ηταν αντμιν εδω.
Θα ειχε τιναξει τα μυαλα του στον αερα.

Πλεον ολο το φορουμ σπαμαρει.

Πολλοι λιγοι εχουν την διαθεση να ασχοληθουν.
Γιατι να κατσω να λαβω μερος σε μια συζητηση που με ενδιαφερει αφου το πιο πιθανο ειναι οτι θα γαμηθει απο την γεννηση της;
Τεσπα εχω αρχισει να βαριεμαι πλεον.













ΠΟΥΝΑΙ ΟΙ ΒΟΛΤΕΣ ΟΙ ΓΑΜΑΤΕΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΦΕΥΓΑΜΕ ΜΕΣ ΤΑ ΠΟΥΤΣΟΚΡΥΑ 30 ΑΤΟΜΑ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟ;
ΠΟΥ ΕΠΕΦΤΕ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ 3 ΦΟΡΕς ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΟΝΤΙΝΗ Η ΚΑΙΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΑΜΕ Ε;
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΠΑΜ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΕΝ ΦΤΑΙΕΙ;
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;
ΠΩΣ ΦΤΑΣΑΜΕ ΕΔΩ;
ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΑΓΙΝΑΜΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΗ ΕΔΩ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΠΑΧΑΛΟ;
ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΤΙ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ;
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΟΤΟ 10 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΧΙΛΙΟΙ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΞΕΣΤΑΥΡΙ ΜΟΥ......



ΕΣΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΑΠΟ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΔΕΣ ΓΙΑΤΙ;

OldMan
12/12/2006, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
αυτό το βάζεις για τα ΚΤΜ μάστορα;

Εσένα δεν σε έστειλε κανείς να γαμηθείς και ανησύχησες ??? :D

zephyr1
12/12/2006, 12:48
Εγω εχω και φορτωτη.

Γινομαι mod?




:lol:

gcrook
12/12/2006, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γλυκό και ανέμελο αγόρι ... :nono: :nono: :nono:


(ξέρουμε ότι έγινες άντρας πλέον, αλλά ....) :smokin:

Προτιμω να μου τα λενε χυμα και ας τσουξει πιο πολυ απο τις μπηχτες Αντωνη.
Τωρα που ανδρωθηκα μπορω να τα δεχτω καπως καλυτερα:rolleyes:




Δεν πειραζει που γινομαι αδικος καμια φορα.
Δεν ειμαι ο μονος.

bonepeeler
12/12/2006, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook


ΠΟΥΝΑΙ ΟΙ ΒΟΛΤΕΣ ΟΙ ΓΑΜΑΤΕΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΦΕΥΓΑΜΕ ΜΕΣ ΤΑ ΠΟΥΤΣΟΚΡΥΑ 30 ΑΤΟΜΑ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟ;
ΠΟΥ ΕΠΕΦΤΕ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ 3 ΦΟΡΕς ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΟΝΤΙΝΗ Η ΚΑΙΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΑΜΕ Ε;
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΠΑΜ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΕΝ ΦΤΑΙΕΙ;
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;
ΠΩΣ ΦΤΑΣΑΜΕ ΕΔΩ;
ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΑΓΙΝΑΜΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΗ ΕΔΩ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΠΑΧΑΛΟ;
ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΤΙ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ;
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΟΤΟ 10 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΧΙΛΙΟΙ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΞΕΣΤΑΥΡΙ ΜΟΥ......



ΕΣΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΑΠΟ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΔΕΣ ΓΙΑΤΙ;

+1000

Μαζί σου.

maintenance
12/12/2006, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αι μειντ μαι ποιντ:rolleyes:



ΕΣΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΑΠΟ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΔΕΣ ΓΙΑΤΙ;


τώρα θέλεις να απαντηθεί το ερωτημα σου, ενώ ήδη έχεις απαντήσει;

:wave2:


new wave πλέον......:rolleyes:

KaTaNaS
12/12/2006, 13:03
Γιώργο μην στενοχωριέσαι ρε ΦΙΛΕ .


θελουμε δεν θέλουμε είναι μικρογραφία εδω μέσα!


πέρσι και πρόπερσι είχαμε περισσότερο χρόνο ελέυθερο προφανώς!


η σκατοζωή στους ρυθμούς της καθημερινότητας πιέζει αφόρητα!


αλλά όπως και στη ζωή που ειναι γεμάτη απο λοφίσκους και κοιλάδες, απο ακμές και παρακμές που διαδέχονται η μια την άλλη, έτσι και εδώ, αλλάζουν τα στάνταρ... επανέρχονται και ουτο καθ'εξής!


εγω πάντως πέρσι και πρόπερσι έβλεπα 30 να πηγαινουμε πολλες φορες διχως αυριο χωρις να ξερουμε πως και γιατί σε δημοσιους δρόμους...


και τωρα τους βλέπω να γυροβολούν σε πίστες ψαχνοντας την τελευταια λεπτομέρεια...



και αυτο με χαροποιεί ιδιαίτερα, διοτη κάπως έτσι υποσεινηδητα η Παιδεία η μοτοσυκλετιστική ανεβαίνει σκαλοπάτια!

filipp0s
12/12/2006, 13:03
Το πρόβλημα είναι τελικά οτι κανένας δεν θέλει να συζητήσει τελικά και πάντα(ή σχεδόν πάντα ΟΛΑ καταλήγουν σε διαμάχη...Δηλαδή με τους χαρακτηρισμούς και τα βρισιδια που γράφτηκαν να θεωρήσω οτι αν τα συζητάγαμε από κοντά μάλλον θα έπεφτε ξύλο. Τι να πω κρίμα!


ps. το σκουλήκι με την bmw!

bonepeeler
12/12/2006, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
τώρα θέλεις να απαντηθεί το ερωτημα σου, ενώ ήδη έχεις απαντήσει;

:wave2:


new wave πλέον......:rolleyes:

Εσύ δε θες καφέ αλλά παστό χοιρινό.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

maintenance
12/12/2006, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Το πρόβλημα είναι τελικά οτι κανένας δεν θέλει να συζητήσει τελικά και πάντα(ή σχεδόν πάντα ΟΛΑ καταλήγουν σε διαμάχη...Δηλαδή με τους χαρακτηρισμούς και τα βρισιδια που γράφτηκαν να θεωρήσω οτι αν τα συζητάγαμε από κοντά μάλλον θα έπεφτε ξύλο. Τι να πω κρίμα!


ps. το σκουλήκι με την bmw!



τις παλιές καλές εποχές....:rolleyes: επίσεις πέφτανε βρισίδια.
Αλλά πέφτανε και μπύρες:beer:

Τωρα όμως διακρίνω....ειρωνεία, ψιλοδούλεμα, και αδιαφορία.


όσο για τις βόλτες που είπε πρίν ο Γιώργος;

Πραγματικά, δεν ήξερες σε ποιά να πρωτοπάς.

ελπίζω να είναι περαστικά!

Cpt. Haddock
12/12/2006, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Το πρόβλημα είναι τελικά οτι κανένας δεν θέλει να συζητήσει τελικά και πάντα(ή σχεδόν πάντα ΟΛΑ καταλήγουν σε διαμάχη...Δηλαδή με τους χαρακτηρισμούς και τα βρισιδια που γράφτηκαν να θεωρήσω οτι αν τα συζητάγαμε από κοντά μάλλον θα έπεφτε ξύλο. Τι να πω κρίμα!

ps. το σκουλήκι με την bmw!


Ξεκόλα ρε κι εσύ, μην ακους τον παλιάνθρωπα και όποιον άλλο τι λέει για τις bmw

Μια "ζωντανή" συζήτηση πάντα θα έχει και μια διαμάχη αλλιώς πεθαίνει. Στο κάτω κατω την άποψή σου είπες και καλώς, άσχετα αν δεν είχες σε όλα δίκιο (κατ' εμέ), ειπώθηκαν αρκετά πράγματα που έπρεπε να ειπωθουν.



ps. το έτερο σκουλήκι με την bmw :lol: :lol:

OldMan
12/12/2006, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
ps. το σκουλήκι με την bmw!

Τώρα εσύ ή παρεξήγησες ή πολύ καλά κατάλαβες ...!! :look:

airamhag
12/12/2006, 13:09
γιατι ολα πρεπει να ειναι ασπρο η μαυρο ?








οσο για τις βολτες..ανθρωποι γουσταρουν χωμα/ασφαλτο/διαδρομη/περιπετεια/ταχυτητα θα υπαρχουν παντα...


το θεμα ειναι για ποσο θα τα γουσταρουν...


δηλαδη φταινε τα ανεκδοτα κ οι γενικες που δεν πατε βολτες?

:lol: :lol: :lol: :lol:






οσο για το ποιοι ειναι εδω μεσα κ γιατι ...ο καθενας για τους δικους του λογους..

OldMan
12/12/2006, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Προτιμω να μου τα λενε χυμα και ας τσουξει πιο πολυ απο τις μπηχτες Αντωνη.


Ζωρζ, κατάλαβες τι σΕ είπα ??? :confused:

gcrook
12/12/2006, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ζωρζ, κατάλαβες τι σΕ είπα ??? :confused:

Λογω τιμης ΟΧΙ ρε Αντωνη:rotflmao:

Nostra
12/12/2006, 13:17
Υπάρχει αρκετοί παλιοί χρήστες που διαβάζουν και δε γράφουν γιατί η database γνώσεων επάνω σε τεχνικά θέματα και μοντέλα τους καλύπτει και δεν έχουν να συμβάλουν ή να ρωτήσουν κάτι επιπλέον.

Υπάρχουν αρκετοί α-μήχανοι που διαβάζουν και δε γράφουν επίσης αλλά ενημερώνονται για τις μηχανές και μαθαίνουν πράγματα που ο περίγυρός τους δε μπορεί να τους μεταδώσει.

Υπάρχουν άτομα που έχουν μηχανή, συμβάλουν στην αύξηση της γνώσης (έστω και μέσω αποριών και διαδικασιών) και παράλληλα συμμετέχουν και στα πιο "ελαφρά" θέματα του φόρουμ αλλά με φειδώ και με προτεραιότητα τη μηχανή.

Υπάρχουν αρκετοί (και με αυξανόμενη τάση) μοτοσυκλετιστές που βλέπουν το moto.gr να ασχολείται κατά ~70% με άσχετα θέματα από τις μηχανές. Ξενερώνουν και τελικά οι άνθρωποι που θα μπορούσαν να ανεβάσουν ακόμα περισσότερο το ποιοτικό (ως προς τις μηχανές) περιεχόμενο του φόρουμ, σταματούν να ασχολούνται.

Υπάρχει κόσμος που δεν έχει μηχανή, θα ήθελε να έχει μηχανή αλλά πιθανότατα ποτέ δε θα αποκτήσει και αντί να διαβάζει και να μαθαίνει πράγματα ασχολείται μόνο με το cosmopolitan.

Δεδομένα.

1. Υπάρχουν πολλά fora στο ελληνικό Internet με θεματολογία συγκεκριμένη.
π.χ. adsl.gr, cosmopolitan.gr, jokes.gr, kourema.gr, anekdota.gr, stixoi.gr , podosfairo.gr, zoo.gr, syntrofoi.gr, gamitheite.gr

2. Ως χρήστες μοτοσυκλέτας δε παύουμε φυσικά να είμαστε πολίτες, φίλοι, χιουμορίστες κλπ. συμμετέχουμε στα κοινά, παρακολουθούμε την κοινωνία της οποίας είμαστε μέρος, πολλοί επαγγελλόμαστε ιδιότητες που μας κάνουν κοινωνούς ή πολέμιους των πραγμάτων , καταστάσεων που βιώνουμε και ως εκ τούτου στο φόρουμ του βασικού μας ενδιαφέροντος (μηχανές) θα ασχοληθούμε και με τα κοινά.

3. Η έλλειψη επικοινωνίας και η μοναξιά πολύ κόσμου τον οδηγεί στο internet ως διέξοδο κοινωνικοποίησης και ένα πλούσιο, πολυπληθυσμικό και ενεργότατο forum (όπως είναι το moto.gr) αποτελεί σημείο επαφής ακόμα και για κόσμο που αδιαφορεί για το κυρίως θέμα του φόρουμ.

Σχόλια.

Κανείς εκ των χρηστών ή/και συντηρητών (Moderators) δεν είναι σε θέση να διώξει ή να αποτρέψει κόσμο να μπαίνει και να συμμετέχει στο φόρουμ.

Οι διαχειριστές (administrators) και οι αρχικοί δημιουργοί του forum το ξεκίνησαν ως μια παρέα με κοινή συνισταμένη τη μηχανή. Στην πορεία από 500-2000 άτομα (τα πρώτα χρόνια) οι χρήστες εκτοξεύτηκαν στους 16000 με αρκετούς από αυτούς να είναι ενεργοί. Ο έλεγχος γίνεται πιο δύσκολος.

Οι χρήστες θεωρούν το φόρουμ δικαίωμα/κτήση/δεδομένο και, καλώς κατά μία έννοια, χώρο τους. Ιδιοκτήτες όμως υπάρχουν. Και μπορούν ανά πάσα στιγμή να οριοθετήσουν τη θεματολογία , να αποτρέψουν ή να επιτρέψουν την όποια θεματολογία. Το αν ή πότε θα το κάνουν και ποια θα είναι η αφορμή δε ξέρω.

Αυτό που ξέρω είναι ότι από τα 10 νέα τόπικς, δύο με τέσσερα αφορούν τις μηχανές. Ολα τα υπόλοιπα κατανέμονται σε ανέκδοτα (απαραίτητο το χαμόγελο στη γαμωζωή μας), στις ποδοσφαιρικές διαμάχες και σε άλλα cosmopolitan threads. Οποιος είναι ευχαριστημένος με αυτό παραμένει. Αλλοι την κάνουν.

Οπως έχει ειπωθεί και θα ξαναλεχθεί, όποιος δε γουστάρει του επιστρέφεται η άυλη συνδρομή του και γεια μας ή τρώει μόνο τις πατάτες από τη γάστρα.

Η προσωπική μου θέση είναι ότι το τελευταίο διάστημα το κακό έχει παραγίνει. Χάνουμε αξιόλογο μηχανόβιο κόσμο που με τη συμμετοχή του θα κερδίζαμε αρκετοί. Εχουμε αρκετούς και κυρίως αρκετές που μπαίνουν εδώ μόνο για την πλάκα, τον χαβαλέ και το cosmopolitan και για να νομίζουν ότι ανήκουν κάπου και δεν έχουν ούτε θα έχουν καμία σχέση με μηχανές. Δε θα αναφερθώ στη πιθανότητα ανεύρεσης συντρόφων γιατί το θεωρώ προσβλητικό και για τους μεν και για τους δε. Είναι μεν μέσα στη ζωή μας αλλά δεν είναι ούτε πανάκεια ούτε ο σκοπός του φόρουμ.

Παραμένω θεατής, χρήστης, συμβάλω στη συντήρηση εκεί όπου μπορώ να βοηθήσω αλλά παύω να θεωρώ συμφορουμίτες/συμφορουμίτισσες όλους όσοι μπαίνουν μόνο για το θεαθήναι. Αν ήθελα να συμμετέχω σε φόρουμ "για ότι να 'ναι" θα έψαχνα φόρουμ "για ότι να είναι". Αν δεν είχα κάτι να πω ΔΕ θα έγραφα. Τους γνωστούς και φίλους που μπορεί να έχω κάνει εδώ μέσα μπορώ να τους δω και εκτός Δέλεαρ ή /και να τους μιλήσω σε άλλο μέσο.

Μιλώ ως απλός χρήστης της τρίτης κατηγορίας. είμαι ο Τάσος και είμαι (?) καλά....









:wave2:

g.papalexis
12/12/2006, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Το πρόβλημα είναι τελικά οτι κανένας δεν θέλει να συζητήσει τελικά και πάντα(ή σχεδόν πάντα ΟΛΑ καταλήγουν σε διαμάχη...Δηλαδή με τους χαρακτηρισμούς και τα βρισιδια που γράφτηκαν να θεωρήσω οτι αν τα συζητάγαμε από κοντά μάλλον θα έπεφτε ξύλο. Τι να πω κρίμα!


ps. το σκουλήκι με την bmw!

AYTA EXEI H ANΩΝΥΜΙΑ ΤΕΛΙΚΑ.
ΕΝΩ ΑΝ ΕΙΣΑΙ LIVE ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥΡΕΙΣ.
ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ (ΑΠΟ ΤΟ PC)ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
EMENA PANTVS DEN ME PEIRAZEI AN EXEI MHXANH H TRAKTER KAPOIOS ALLA
ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ.
ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΝΤΩΣ , ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΘΕΙ.

KaTaNaS
12/12/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
είμαι ο Τάσος και είμαι (?) καλά....
:


Τάσο πολύ σωστή απογραφή!

ΣΠΑΜ off απο εμένα!


Ρεσπέκτ!

FZR600R
12/12/2006, 13:24
το trakter.gr ειναι ακομη ελευθερο.

gcrook
12/12/2006, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.papalexis
AYTA EXEI H ANΩΝΥΜΙΑ ΤΕΛΙΚΑ.


Μαλλον δεν εχεις ιδεα.
Οι περισσοτεροι εδω μεσα ειμαστε "επωνυμοι" σε ανησυχητικο βαθμο.
Μεχρι και που θα μας βρεις ξερεις.
Αν ψαξεις (πολυ) λιγο μεχρι και αναλυση ουρων θα βρεις για τον καθενα μας.:rotflmao:
Και μιλαμε ετσι οπως μιλαμε μερικοι, ακριβως γιατι δεν ειμαστε ανωνυμοι.
Σκεψου το λιγο να δεις ποσο λαθος εισαι.
Παραεξω ξυλο δεν ριχουμε μονο καμια μπυρα πινουμε.
Αλλα αμα γινει κανα μπραφ βαζουμε τον Tai και καθαριζει.:rotflmao:

Οσο για το αν βοηθας και ποσο δεν με απασχολει προσωπικα.
Απο την στιγμη που αγαπας την μοτοσυκλετα και εισαι εδω ΚΥΡΙΩΣ για αυτον τον λογο εισαι φιλος μου, και δεν χρειαζεται να μαθω κατι παραπανω για σενα.


:wave2:




Σταυρο(ΚαΤαΝα) !

Εχεις απολυτο δικιο για τα περι πιστας και για τα επρι οδιγηκου επιπεδου αντιληψης βελτισης κτλ
Επισης εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που ειπες.
Ειμαστε ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ της κοινωνιας.




Ναι!













Αλλα μιας ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΗΣ κοινωνιας.
Με τους γνωστες τους ασχετους, τους καγκουρες, τους ψαγμενους, τους προθυμους, τους απροθυμους, τους καλους και τους κακους ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ!

Και ΜΟΝΟ!

:wave2:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 13:43
Τασος (nostra)
Σταύρος (katanas)
Ζωρζ :lol: (gcrook)

well said mates!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sniper
12/12/2006, 13:51
Κάτσε να τα κάνω μπ@υρδέλο τώρα....

Κύριοι.... τσάμπα γράφετε..... τα πρόβατα δεν ακούν....

OldMan
12/12/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κάτσε να τα κάνω μπ@υρδέλο τώρα....

Ναι ρε Νίκο (μην γ@μήσω τίποτις ...) !!!


Αρχίσαμε αμέσως τις μπύρες ....

VegasKitty
12/12/2006, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ναι ρε Νίκο (μην γ@μήσω τίποτις ...) !!!


Αρχίσαμε αμέσως τις μπύρες ....


:a36:

Αυτο ειναι καλυτερα??? :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


(σορρυ αλλα δε μπορουσα να αντισταθω.... :o )

:evil:

Λεωνίδας
12/12/2006, 14:01
ανοίξτε το chat ρε παιδιάαααα
θέλετε βοήθεια; και server έχουμε και java applets :p

KaTaNaS
12/12/2006, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ανοίξτε το chat ρε παιδιάαααα
θέλετε βοήθεια; και server έχουμε και java applets :p

πράγματι ίσως αποσυμφώρηζε!

alximistis
12/12/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αι μειντ μαι ποιντ:rolleyes:



Εκατσα και εγραψα 2 πραγματα αλλα τα εσβησα.
Θα το πω πιο ωμα αυτο που εσβησα.
Αυτος που αγαπαει την μοτοσυκλετα και θελει να παρει, κανει μπαμ.
Αυτος που θελει να παρει και να δωσει φαινεται.

Να δω τι θα κανει το μισο φορουμ αμα κοπουν 2 κατηγοριες εδω μεσα.
Στο διπλανο φορουν διαβασα τις προαλλες οτι ο CD και με το δικιο του ξενερωσε με το σπαμ καμια 10αρια ατομων σε μοτοφορουμ.
10!
ΓΟΥΑΟΥ!!!

Που να ηταν αντμιν εδω.
Θα ειχε τιναξει τα μυαλα του στον αερα.

Πλεον ολο το φορουμ σπαμαρει.

Πολλοι λιγοι εχουν την διαθεση να ασχοληθουν.
Γιατι να κατσω να λαβω μερος σε μια συζητηση που με ενδιαφερει αφου το πιο πιθανο ειναι οτι θα γαμηθει απο την γεννηση της;
Τεσπα εχω αρχισει να βαριεμαι πλεον.













ΠΟΥΝΑΙ ΟΙ ΒΟΛΤΕΣ ΟΙ ΓΑΜΑΤΕΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΦΕΥΓΑΜΕ ΜΕΣ ΤΑ ΠΟΥΤΣΟΚΡΥΑ 30 ΑΤΟΜΑ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟ;
ΠΟΥ ΕΠΕΦΤΕ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ 3 ΦΟΡΕς ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΟΝΤΙΝΗ Η ΚΑΙΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΑΜΕ Ε;
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΠΑΜ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΕΝ ΦΤΑΙΕΙ;
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;
ΠΩΣ ΦΤΑΣΑΜΕ ΕΔΩ;
ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΑΓΙΝΑΜΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΗ ΕΔΩ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΠΑΧΑΛΟ;
ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΤΙ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ;
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΟΤΟ 10 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΧΙΛΙΟΙ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΞΕΣΤΑΥΡΙ ΜΟΥ......



ΕΣΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΑΠΟ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕΔΕΣ ΓΙΑΤΙ;



ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μόνο αυτό έχω να πω. Μπράβο ρε φιλαράκι!!!!! Μπράβο!!!!!!
Τώρα ξαλάφρωσα λιγάκι από τη δουλειά και είδα τι γράφεται.
Δεν θα πω τίποτα για αυτά που διάβασα. Μένω μόνο στην απίστευτα σωστή και εύστοχη παρατήρηση του gkrooki.
Και απλώς θα προσθέσω κάτι κι ας με "φάτε" όλοι.
Καλό είναι αυτά που λέει ο Gkrookis-αεροπόρδος-ξύνομαι στον στρατό να μην τα ακούμε και να συμφωνούμε μόνο θεωρητικά!!!! Και μόνο εδώ μπροστά στο Pc μας.
Ας τα κάνουμε έστω στο ελάχιστο πράξη... για το χαβαλέ και μόνο!!!
Και όχι να κοροϊδεύουμε και να κάνουμε πλάκα που κάποιοι πάνε κοντινές βόλτες και χαίρονται.
Ας σκεφτούμε ότι μόνο αυτές απέμειναν...

g.papalexis
12/12/2006, 14:06
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
[B]Μαλλον δεν εχεις ιδεα.
Οι περισσοτεροι εδω μεσα ειμαστε "επωνυμοι" σε ανησυχητικο βαθμο.
Μεχρι και που θα μας βρεις ξερεις.
Αν ψαξεις (πολυ) λιγο μεχρι και αναλυση ουρων θα βρεις για τον καθενα μας.:rotflmao:
Και μιλαμε ετσι οπως μιλαμε μερικοι, ακριβως γιατι δεν ειμαστε ανωνυμοι.
Σκεψου το λιγο να δεις ποσο λαθος εισαι.
Παραεξω ξυλο δεν ριχουμε μονο καμια μπυρα πινουμε.
Αλλα αμα γινει κανα μπραφ βαζουμε τον Tai και καθαριζει.:rotflmao:

Οσο για το αν βοηθας και ποσο δεν με απασχολει προσωπικα.
Απο την στιγμη που αγαπας την μοτοσυκλετα και εισαι εδω ΚΥΡΙΩΣ για αυτον τον λογο εισαι φιλος μου, και δεν χρειαζεται να μαθω κατι παραπανω για σενα.

:wave2:
καταρχάς είπα ότι έχω βοηθηθεί και όχι βοηθήσει.
Καταδεύτερον μιλάω με το ονοματεπώνυμό μου όπως βλέπεις(Γιώργος Παπαλέξης-gpapalexis)
και προτιμώ να μην κρύβωμαι πίσω από ψευδώνυμα.Επιλογή μου και προτιμώ και αυτούς που το επιλέγουν,και στην τελική δεν μου χρειάζεται κανένας Tai κ.λ.π να καθαρίσει για πάρτη μου αν και όταν χρειαστεί. Αρκώ και μόνος μου φίλε gcrook. Και δεν βλέπω το λόγο σε ένα χώρο που θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να ανταλλάσονται απόψεις να χρειαστεί και ράβδος εκτός από λόγο.
Oδηγώ μηχανές πάνω από 20 χρόνια κι ακόμη τις γουστάρω.Μπήκα σε αυτό το φόρουμ για μια πληροφορία ,την βρήκα,και λέω να μείνω για κάμποσο ακόμη χωρίς να δημιουργώ πρόβλημα και να μ@λ@κίζωμαι με άσχετα περί μηχανής θέματα.


[

airamhag
12/12/2006, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κάτσε να τα κάνω μπ@υρδέλο τώρα....

Κύριοι.... τσάμπα γράφετε..... τα πρόβατα δεν ακούν....


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



τα προβατα επειδη ειναι ζα κ δεν εχουν επιπεδο περιμενουν απο εσας τους λυκους , που ειστε τσακαλια κ αλλη φαρα , σας περιμενουν να τα χασαπομαχαιριασετε..


αλλα ουτε αυτο δεν κανετε...μενετε στα σχολια κ τις ειρωνιες..

χαρακτηριζετε κοσμο επειδη γραφει μονο στα προβατα..κ που ξερετε ποιος κ τι ειναι ο καθενας εδω μεσα?

Λεωνίδας
12/12/2006, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
χαρακτηριζετε κοσμο επειδη γραφει μονο στα προβατα..κ που ξερετε ποιος κ τι ειναι ο καθενας εδω μεσα? τουλάχιστον το χαρακτηρισμό spammer μπορούμε να τον δώσουμε :confused:

airamhag
12/12/2006, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
πράγματι ίσως αποσυμφώρηζε!


ξεφευγουμε...


οχι γιατι παλι θα υπαρχουν "προβατα"... στο μοτο...

ουτε το chat ουτε τα ανεκδοτα χρειαζονται...γνωμη μου..

Cpt. Haddock
12/12/2006, 14:17
α καλά.....

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Λεωνίδας
12/12/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ξεφευγουμε...


οχι γιατι παλι θα υπαρχουν "προβατα"... στο μοτο...

ουτε το chat ουτε τα ανεκδοτα χρειαζονται...γνωμη μου.. καταργήστε τα ανέκδοτα να μην έχω και την ανακύκλωση στο κεφάλι μου :lol:
καταργήστε και τον καράφλα mod
καταργήστε και τον κουρεμένο (άσχετο αλλά ας τον πάρει η μπάλα τώρα που γυρίζει)
:rotflmao: :rotflmao:

VegasKitty
12/12/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ξεφευγουμε...


οχι γιατι παλι θα υπαρχουν "προβατα"... στο μοτο...

ουτε το chat ουτε τα ανεκδοτα χρειαζονται...γνωμη μου..


Να σε πω, τωρα εσυ γιατι αρπαχτηκες???

Οπως εχεις εσυ τη γνωμη σου, ετσι την εχουν και οι αλλοι (ειτε αυτα που λενε αρεσουν η οχι)....

Οσο να ειναι ειμαστε ακομα σε ελευθερη χωρα... :winka:

(και ελπιζω τωρα να μην παρεξηγηθεις με αυτο που σου λεω....)

zireous
12/12/2006, 14:19
Που βαδίζει το forum;

Κάντε μια σοβαρή ερώτηση σχετικά με μηχανές και το εμπλεκόμενο σύμπαν γύρω τους, και πιθανότατα θα λάβετε και μερικές σοβαρές απαντήσεις, θα ρίξετε και λίγο γέλιο.


Μια χαρά είναι το φόρουμ, αυτό που λείπει από πχ εμένα είναι να τραβηχτώ τίποτα βόλτες να βάλω τίποτις φώτο στο σωστό φόρουμ...
:wave2:

airamhag
12/12/2006, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
τουλάχιστον το χαρακτηρισμό spammer μπορούμε να τον δώσουμε :confused:


ναι..



αλλα σε ολους...:winka:

γιατι κ στις διαμαχες κ στα τεχνικα εχω δει σπαμ...

κ σιγουρα εγω δεν εχω γραψει εκει ( εκτος κ αν δεν θυμαμαι ...να ειναι μια ή δυο φορες -κ αυτο το λεω γιατι ξερω πως δεν εχω καλη μνημη...)

μπορει να παρακολουθω καποιες συζητησεις..ως ασχετη απο τεχνικα θεματα ομως δεν μπορω να ποσταρω..λογικο νομιζω ειναι ...

κατιδιαν ρωταω φιλους κ μαθαινω αυτα που θελω..

Cpt. Haddock
12/12/2006, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Οσο να ειναι ειμαστε ακομα σε ελευθερη χωρα... :winka:

μια μικρή διευκρίνιση

άλλο η ελέυθερη χώρα, άλλο ένας ιδιωτικός χώρος όπως το φόρουμ.

φιλοξενούμενοι είμαστε όλοι εδώ

:wave2: :wave2:

airamhag
12/12/2006, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Να σε πω, τωρα εσυ γιατι αρπαχτηκες???

Οπως εχεις εσυ τη γνωμη σου, ετσι την εχουν και οι αλλοι (ειτε αυτα που λενε αρεσουν η οχι)....

Οσο να ειναι ειμαστε ακομα σε ελευθερη χωρα... :winka:

(και ελπιζω τωρα να μην παρεξηγηθεις με αυτο που σου λεω....)


δεν αρπαχτηκα...

απλα λεω οτι αν ανοιξει το τσατ ο οποιοσδηποτε μπορει να μπει κ να πει οτι βλακεια -ασχετη με μηχανες - θελει..

κ το θεμα του συγκεκριμενου θρεντ ειναι οτι το μοτο σιγα σιγα ξεφευγει..

γι αυτο ξαναλεω ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ .


κ μιλαω σοβαρα , οχι ειρωνικα...

VegasKitty
12/12/2006, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
μια μικρή διευκρίνιση

άλλο η ελέυθερη χώρα, άλλο ένας ιδιωτικός χώρος όπως το φόρουμ.

φιλοξενούμενοι είμαστε όλοι εδώ

:wave2: :wave2:


Εννοω ελευθερη χωρα απο την αποψη να μπορουμε να εκφρασουμε τη γνωμη μας!!!

Οσο για τον ιδιωτικο χωρο του φορουμ συμφονω απολυτα!!! :winka:

:wave2:

k600
12/12/2006, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook



Γιατι να κατσω να λαβω μερος σε μια συζητηση που με ενδιαφερει αφου το πιο πιθανο ειναι οτι θα γαμηθει απο την γεννηση της;
Τεσπα εχω αρχισει να βαριεμαι πλεον.





Πολλοι θα ηθελαν να ανοιξουν μια νεα συζητηση πραγματικα σοβαρη κ να ρωτησουν για καποιες αποριες τους η ακομα να μεταφερουν κ καποιες εμπειριες τους κ γενικα να ανταλαξουν καποιες πληροφοριες !
Τελικα ποτέ δεν το κανουν!!!!
Την απαντηση πιστευω πως την εχει δωσει ο gcrook!:sun:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από k600
Πολλοι θα ηθελαν να ανοιξουν μια νεα συζητηση πραγματικα σοβαρη κ να ρωτησουν για καποιες αποριες τους η ακομα να μεταφερουν κ καποιες εμπειριες τους κ γενικα να ανταλαξουν καποιες πληροφοριες !
Τελικα ποτέ δεν το κανουν!!!!

Δεν τους εμποδίζει κανείς

Έχουν ανοιχτεί ένα κάρο ωραίες σοβαρές ή σοβαροφανείς συζητήσεις εδώ.

Και κ@λος έχουμε γίνει :lol: και τις :beer: ήπιαμε στο τέλος

Δε βλέπω ποιο είναι το πρόβλημα.

airamhag
12/12/2006, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν τους εμποδίζει κανείς

Έχουν ανοιχτεί ένα κάρο ωραίες σοβαρές ή σοβαροφανείς συζητήσεις εδώ.

Και κ@λος έχουμε γίνει :lol: και τις :beer: ήπιαμε στο τέλος

Δε βλέπω ποιο είναι το πρόβλημα.

δεν σε ενοχλουν οι σοβαροφανεις συζητησεις ???:eyepop: :eyepop:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 14:42
εγώ λέω να αφήσουμε τα πολλά λόγια και να...

την (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=32523) κάνουμε (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=32524)


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
δεν σε ενοχλουν οι σοβαροφανεις συζητησεις ???:eyepop: :eyepop:

όχι, γιατί έχω να απαντήσω... στο αντίστοιχο σοβαροφανές πνεύμα.

Λεωνίδας
12/12/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ναι..

αλλα σε ολους...:winka: :nono: δεν τους ξέρεις όλους :wave2:

airamhag
12/12/2006, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
όχι, γιατί έχω να απαντήσω... στο αντίστοιχο σοβαροφανές πνεύμα.


πολυ ωραια !!

νομιζα πως μονο στα σοβαρα απαντας..κ οχι στα σοβαροφανη θεματα..

airamhag
12/12/2006, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:nono: δεν τους ξέρεις όλους :wave2:



αν θες να παιηξουμε με τις λεξεις ειναι καλυτερο το σκραμπλ..:lol: :lol: :lol:

Λεωνίδας
12/12/2006, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
αν θες να παιηξουμε με τις λεξεις ειναι καλυτερο το σκραμπλ..:lol: :lol: :lol: δε θέλω να παίξω με τίποτα
μη βάζεις στο ίδιο τσουβάλι και τα (αρκετά) μέλη που ΔΕΝ ξέρεις γιατί πολύ απλά ΔΕ γράφουν ανέκδοτα, καλημέρες, χρόνια πολλά κλπ αλλά μόνο μοτοσυκλετιστικά θέματα

αν θες να το σοβαρέψουμε θα χαλάσουμε τις καρδιές μας και δεν υπάρχει λόγος :wave2:

k600
12/12/2006, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
όχι, γιατί έχω να απαντήσω... στο αντίστοιχο σοβαροφανές πνεύμα.



Ολοι εχουν να απαντησουν στο αντιστοιχο σοβαροφανες πνευμα, το οποιο μετα απο μερικες απαντησεις ξεφευγει απο "πνευμα" κ καταληγει μια μικρη διαμαχη!!
Μηπως αυτο ειναι το προβλημα τελικα?οτι ολοι εχουν να απαντησουν κ θελουν να απαντησουν???:sun:

airamhag
12/12/2006, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δε θέλω να παίξω με τίποτα
μη βάζεις στο ίδιο τσουβάλι και τα (αρκετά) μέλη που ΔΕΝ ξέρεις γιατί πολύ απλά ΔΕ γράφουν ανέκδοτα, καλημέρες, χρόνια πολλά κλπ αλλά μόνο μοτοσυκλετιστικά θέματα

αν θες να το σοβαρέψουμε θα χαλάσουμε τις καρδιές μας και δεν υπάρχει λόγος :wave2:

ειναι ηδη σοβαρο..κ δεν χαλαω ποτε την καρδια μου...

κ καταλαβες οταν λεω ολους τι εννοω...κ μεσα στους ολους εισαι κ εσυ κ εγω...

Λεωνίδας
12/12/2006, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ειναι ηδη σοβαρο..κ δεν χαλαω ποτε την καρδια μου...

κ καταλαβες οταν λεω ολους τι εννοω...κ μεσα στους ολους εισαι κ εσυ κ εγω... και οι άλλοι που δεν είναι μέσα στους όλους τι φταίνε;

airamhag
12/12/2006, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
και οι άλλοι που δεν είναι μέσα στους όλους τι φταίνε;

οταν λεω ολους εννοω τους περισσοτερους...
λαθος εκφραση /λεξη ...συγνωμμη.

οι περισσοτεροι λοιπον εχουμε κανει σπαμ εδω μεσα...οκτωρα?

vassilis88
12/12/2006, 15:55
εχει δικιο ο gcrook

εγω ειμαι μελος απ το 2004 αλλα εμπαινα κ πιο πριν σαν επισκεπτης,κ θυμαμαι μελη που εγραφαν παλια κ δε γραφουν τωρα.οντως παλιοτερα ειχε πολυ κουβεντα γυρω απο μηχανες κ ηταν σαν να διαβαζα περιοδικο καλυτερα μαλιστα γι αυτο παρεμεινα δω.

τες πα..

φταιει που δεν εχει αγωνες τωρα.υπομονη να αρχισει το καινουριο πρωταθλημα!:lol:

bartlal
12/12/2006, 16:02
(αρκετοι/ες απο σας) παιδες, ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι ΔΕΝ εχετε καταλαβει καποια πραγματα.
οταν το admin team ανοιξε και συνεχιζει να συντηρει οικονομικα και οχι μονο, αυτο το φορουμ, ειχε μια εικονα/ιδεα στο μυαλο του. φορουμ ΜΕ ΚΟΙΝΗ ΑΓΑΠΗ τις μηχανες, και με συζητησεις παρελκομενες αυτων.
αρκετες θεματολογιες ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να λειπουν σε μοτοσυκλετιστικο φορουμ (βολτες/ταξιδιωτικα/τεχνικα/αγγελιες κλπ)

καλως ή κακως για αρκετους απο εμας, τα ανεκδοτα αλλα και οι γενικες ή οι προβληματισμοι, ειναι ΟΤΙ ΔΗΛΩΝΕΙ ο τιτλος τους. ΕΙΝΑΙ κομματι ΚΑΙ της ζωης μας, ΚΑΙ κυριως του moto.gr. Αρα δεν γινεται να εξαφανιστουν επειδη "εχει φουσκωσει" απο αποψεις (επομενως με περισσοτερο ενδιαφερον, μιας και αυξηθηκαμε). Ετσι το ΒΡΗΚΑΜΕ και οφειλουμε να το σεβομαστε, ασχετως αν καποιες (αν οχι ολες τις) φορες μας ενοχλει.

οκ, ισως εχει (και κατ' εμε) παρεκτραπει απο την αρχικη του μορφη το φορουμ (αν και στην τελικη, κυκλος ειναι και γυριζει, οποτε τα περιττα μελη απο μονα τους θα φυγουν μιας και ΔΕΝ μπορουν να συντονιζονται συνεχεια στο παρεϊστικο φορουμ των εδω μεσα ΜΗΧΑΝΟΒΙΩΝ).

οσο ομως υπαρχουν γενικοι κανονες λειτουργιας και συμπεριφορας εδω μεσα, και (οσο προλαβαινουμε οι εχοντες και αλλες δουλειες εκτος του moderating) τους εφαρμοζουμε. Παραλληλα, ολοι οφειλουμε να τους τηρουμε (αλλοτε λιγοτερο, αλλοτε περισσοτερο, αλλα ΠΡΕΠΕΙ να τους σεβομαστε και τηρουμε, και να καταλαβαινουμε ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ οτι ειμαστε λαθος, και να ΜΗΝ το περνουμε πατριωτικα οτι μας την ειπαν με αποτελεσμα να εναντιωνομαστε.)

αρα: ...ξεκαθαρισματα τοπιων/μελων/θρεντς, επισης δεν γινονται.





με λιγα λογια, σε καθε παρεα συνυπαρχουν διαφορετικοι χαρακτηρες. ολοι ομως πρεπει να ξερουμε πότε και που πρεπει να σταματαμε προκειμενου να συνυπαρχουμε = ΔΕΝ ειναι αναγκη να γραφουμε ΟΠΩΣ + ΔΗΠΟΤΕ προκειμενου να δειχνουμε την παρουσια μας με περιττα ποστς.

κατα τ'αλλα, συμφωνω 99,4% με το μακροσκελες κειμενο του nostra (και ας αμφιβαλει αν ειναι καλα!:lol:)

ο ομιλων ως απλος χρηστης, και οχι ως mod,

bartlal

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

vassilis88
12/12/2006, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Στο διπλανο φορουν διαβασα τις προαλλες οτι ο CD και με το δικιο του ξενερωσε με το σπαμ καμια 10αρια ατομων σε μοτοφορουμ.
10!
ΓΟΥΑΟΥ!!!

Που να ηταν αντμιν εδω.
Θα ειχε τιναξει τα μυαλα του στον αερα. [/B]

ο cd εφτιαξε κ ξεχωριστη κατηγορια σπαμμινγκ....
για να μενουν κ πιο καθαρα τα τοπικς με ουσια..

nikos force
12/12/2006, 16:13
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩς ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΜΑΙ ΕΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΜΙΣΗΧΡΟΝΟ.ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ(ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΒΑΡΟΝΤΑς ΜΥΓΕΣ)ΜΠΑΙΝΩ 6-7 ΦΟΡΕς ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΝΕΩΝ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ. ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ 2-4 ΣΕΛΙΔΕς ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΕΚΤΟς ΣΚ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΛΛΑ...:rolleyes: ΚΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΒΛΕΠΩ Τ ΜΥΒΗΜΑΤΑ ΔΙΑΟΡΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ ΝΑ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩς ΝΑ ΒΛΕΠΩ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥς ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ. ΤΕΣΠΑ ΕΓΩ ΟΝΤΩΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΝΙΩΘΩ , ΤΟ ΤΙ ΒΡΙΣΚΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΘΕΜΑΤΑ. ΑΠΛΑ ΟΛΟΙΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ(ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ)ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ.ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ. LASTS TOP POSTS:KATANA'S ENDURO POSTS AND DIRT BIRD ΤΑ ΕΧΩ 300

airamhag
12/12/2006, 16:17
δηλαδη το αρχικο ποστ



Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Που βαδίζει ρε παιδιά αυτό το forum?
Και εξηγούμαι: μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός οτι διάφοροι χρήστες του moto.gr δεν είναι ΚΑΝ κάτοχοι μοτό και πολλοί επίσης κυκλοφορούν με παπιά(!) και σκούτερ...Μα είναι forum αυτό για μηχανές? Και δε λέω εντάξει, μπορεί κάποιος να είναι εν δυνάμει κάτοχος μηχανής αλλά ρε παιδιά τα σκούτερ και τα παπιά ΔΕΝ είναι μηχανή και η οδηγική τους συμπεριφορά δεν έχει καμμία σχέση με μηχανή!
Φανταστείτε φορουμ για φορτηγά και κάποιος να ποστάρει με smart!
Και για να μην παρεξηγηθώ δεν προσπαθώ να αποκλείσω κανέναν (ποιος είμαι αλλωστε?) αλλά δεν παυει να με προβληματίζει το γεγονός, και ιδιαίτερα όταν τα avatar είναι παραπλανητικά(εγώ δεν έχω ακόμα και παρ' όλο που είμαι κατοχος μιας bmw F650 λέω να βαλω ένα παπί!).

Μη με παρεξηγήσετε το βάζω ως προβληματισμό αν και το ξέρω μάλλον θα γίνει της π@@τ@ν@ς!

:confused:

ειναι ατοπο ??






δηλαδη ...να πιασω ενα κασονι μπυρες ( κ ρακομελο ) , να οργανωσουμε μια βολτα/εξοδο κ ολα καλα ?:look: :D ( μπας κ γινουν ?? )









:look:

Cpt. Haddock
12/12/2006, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τασος (nostra)
Σταύρος (katanas)
Ζωρζ :lol: (gcrook)

well said mates!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

+Ζωρζ (bartlal)

again very well said

:beer: :beer: :beer: :beer: