PDA

View Full Version : Triumph speed triple



DionK
12/12/2006, 12:29
H γνώμη σας.....?????????

dukeandthecity
12/12/2006, 12:31
θα σου ελεγα να παρεις το z1000 αλλα εχω ακουσει οτι ειναι ψοφιο και βγαζει και προβληματα. :wave2: :wave2: :D :D

DionK
12/12/2006, 12:33
εχω άδικο επ' αυτού ή εχεις να μου αντιπαραθέσεις?

SeNNinhA
12/12/2006, 13:38
SUPER ΜΗΧΑΝΗ

μοναδικό μειωνέκτημα η ανύπαρκη προστασία από τον αέρα

H.A.Balafoutre
12/12/2006, 15:10
Πέρυσι έκανα test ride και το Speed Triple και το 675 και το Sprint ST.

Το γυμνό της Triumph μου άρεσε πολύ σε εμφάνιση, είναι μικροσκοπικό σχεδόν δεν πιστεύεις πως είναι 1050c.c., μου άρεσε κι ο ήχος του κινητήρα, το τράβηγμα του κινητήρα στις μεσαίες, αν και το 675 στα ψηλά δεν παίζεται. Επίσης σε πολύ καλή τιμή. Για το δίκτυο δεν ξέρω, διότι το μεγαλύτερο πρόβλημα στις συνειδήσεις των ελλήνων είναι τα συνεργεία που υποστιρίζουν την Triumph. Αν και τα τελευταία χρόνια έχουν κάνει μεγάλη προσπάθεια να το αλλάξουν αυτό. Πιστεύω μια πολύ καλή γυμνή μηχανή. Πάντως αν θες προστασία από τον αέρα, το Sprint ST είναι πολύ πιο άνετο.


71791

yiagt
12/12/2006, 15:22
Το μηχανάκι είναι απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ ! ! !
Θέμα σύγκρισης με το Ζ1000 είναι απλά ιεροσυλία:nono:
μπορεί να δίνεις γύρω στα 12000 ευρώ αλλά τα λεφτά του τα κερδίζει πανάξια!
Πραγματικό streetfighter, μέσα στην πόλη δεν έχει αντίπαλο με τον κινητήρα του να αποδίδει από το ρελαντί και με αποθέματα ροπής για να έχεις να δίνεις...και στους άτυχους που θα βρεις στο δρόμο σου;). Μάλιστα σε συγκριτικό σχεδιάγραμμα ροπής με Ζ1000, FZ1, KTM κτλ. νομίζεις οτι τη στιγμή που σχεδιαζόταν η γραμμή έγινε σεισμός κ αυτή ξέφυγε 2-3kg παραπάνω (δεν έγινε κανένας σεισμός)
Μειονεκτήματα θα βρει μόνο ο συνεπιβάτης αφού χώρος για 2ο άτομο απλά σχεδόν δεν υπάρχει:bigcry:
Αν δε, σου αρέσει και η αισθητική των μπροστά φαναριών (που η θα σε ξετρελλάνουν ή θα τα μισήσεις, κάτι ενδιάμεσο δεν υπάρχει) τότε να ευχαριστείς την Triumph γι'αυτό το θεϊκό εργαλείο που προσφέρει στον απλό κόσμο:beer:

Lazio
12/12/2006, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
θα σου ελεγα να παρεις το z1000 αλλα εχω ακουσει οτι ειναι ψοφιο και βγαζει και προβληματα. :wave2: :wave2: :D :D

Πιο συγκεκριμενος δεν μπορεις να γινεις? Ετσι πεταμε ενα 'βγαζει προβληματα' . Δεν ειναι κριμα να επηρρεαζουμε λαθος καποιους ανθρωπους που επροκειτο να χαλασουν ενα σεβαστο ποσο για να αγορασουν κατι? Αλλωστε για το speed triple ρωτησε ο ανθρωπας που κολλαει το Ζ1000 σε αυτο το ποστ?

Φιλικα
Νικος

SeNNinhA
12/12/2006, 16:04
Όλα τα μηχανάκια βγάζουν προβλήματα. Το θέμα είναι να είναι επουσιώδης και όχι τίποτε σοβαρά ακόμη και μέσα στην εγγύηση. Αν και νομίζω ότι τώρα πια ακόμη και τα κινέζικα ελλάχιστα προβλήματα έχουν. Εγώ έχω συνέχεια μεταχειρισμένα και όλοι μου έλεγαν οχι οχι οχι και τελικά κανένα απούτως πρόβλημα δεν είχα. Μάλιστα είχα λιγότερα από άλλους με ολοκαίνουργια. Θέλει και λίγο τύχη. Αν το φροντίζεις το μηχανάκι τότε λίγα έχεις να φοβηθείς είδικά όταν έχει και εγγύηση.

Πάντως το Ζ1000 με το speed Triple είναι μέρα με την νυχτα. Εκτός και αν δεν σου αρέσει οπτικά. Από κάλυψη αέρα το ίδιο χάλια είναι και α δύο και λυπόμουνα κάποιους που έβλεπα στν εθνική με 170 να ταλαιπωρούνται και να μην μπορούν να αξιοποιήσουν την δυναμη του κινητήρα. Στις στροφές όμως το Triple το πιάνει μονο το Super Duke και τίποτε άλλο.

Απο εμφάνιση το Triple είναι απλά SUPER και όλος ο κόσμος το κοιτάει και το γουστάρει. Και από ήχο πάντως ΣΚΙΖΕΙ. Θα το ήθελα χαλαρά στο γκαράζ μου.

DUKASII
12/12/2006, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Όλα τα μηχανάκια βγάζουν προβλήματα. Το θέμα είναι να είναι επουσιώδης και όχι τίποτε σοβαρά ακόμη και μέσα στην εγγύηση. Αν και νομίζω ότι τώρα πια ακόμη και τα κινέζικα ελλάχιστα προβλήματα έχουν. Εγώ έχω συνέχεια μεταχειρισμένα και όλοι μου έλεγαν οχι οχι οχι και τελικά κανένα απούτως πρόβλημα δεν είχα. Μάλιστα είχα λιγότερα από άλλους με ολοκαίνουργια. Θέλει και λίγο τύχη. Αν το φροντίζεις το μηχανάκι τότε λίγα έχεις να φοβηθείς είδικά όταν έχει και εγγύηση.

Πάντως το Ζ1000 με το speed Triple είναι μέρα με την νυχτα. Εκτός και αν δεν σου αρέσει οπτικά. Από κάλυψη αέρα το ίδιο χάλια είναι και α δύο και λυπόμουνα κάποιους που έβλεπα στν εθνική με 170 να ταλαιπωρούνται και να μην μπορούν να αξιοποιήσουν την δυναμη του κινητήρα. Στις στροφές όμως το Triple το πιάνει μονο το Super Duke και τίποτε άλλο.

Απο εμφάνιση το Triple είναι απλά SUPER και όλος ο κόσμος το κοιτάει και το γουστάρει. Και από ήχο πάντως ΣΚΙΖΕΙ. Θα το ήθελα χαλαρά στο γκαράζ μου. το πιάνει το πάει λίγο κωλοφεράτζα..και το αφήνει μετα πισω κανα 2 βουνα.
:smokin:

ρε ξεκολάτε με τα μπρίκια λέμε.παρτε ενα σουπερ ντουπερ ντουκ.

MIKE_16V
12/12/2006, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
το πιάνει το πάει λίγο κωλοφεράτζα..και το αφήνει μετα πισω κανα 2 βουνα.
:smokin:

ρε ξεκολάτε με τα μπρίκια λέμε.παρτε ενα σουπερ ντουπερ ντουκ.



Γεια σου ρε Κυριε Αντικειμενικε:D

Πες τα να μαθουμε οι νεοι

:lol:

SeNNinhA
12/12/2006, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
το πιάνει το πάει λίγο κωλοφεράτζα..και το αφήνει μετα πισω κανα 2 βουνα.
:smokin:

ρε ξεκολάτε με τα μπρίκια λέμε.παρτε ενα σουπερ ντουπερ ντουκ.

Ρε συ παλιοπετούγια DUKA II τι μιλάς? Εσύ πάντα ένα citybike ήσουνα. Πότε βγήκες από το αυγό και ξέρεις και από βουνά? Αντε πιες κανα καφέ και πήγαινε και καμια βόλτα μέχρι τα λιμανάκια το πολύ πολύ. Τα υπόλοιπα είναι για ΑΝΤΡΕΣ.

χε χε χε χε χε χε...... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tolkmt-03
12/12/2006, 16:37
Ο Βασιλιάς των Streetfighters κατά την ταπεινή μου γνώμη.Βγαλμένο από το Mad Max και προσαρμοσμένο στην εποχή μας.Που θα μου πάει.......

byron
12/12/2006, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε ξεκολάτε με τα μπρίκια λέμε.παρτε ενα σουπερ ντουπερ ντουκ.

Γιατί δεν τά λεγες ρε duka νωρίτερα, και πήγα και πήρα το 3μπούρδελο........:sad:

DUKASII
13/12/2006, 09:07
αλλα νέα??:sick:

jbear
13/12/2006, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Γιατί δεν τά λεγες ρε duka νωρίτερα, και πήγα και πήρα το 3μπούρδελο........:sad:


:eek: :hypnotize :uplate: :wacko: :sick: :dizzy: :eyepop:


ε? πλακα κανεις εννοειται!!!

gian_nykt
13/12/2006, 11:44
αν ήταν πιο σωστό για συνεπιβάτη το σκεφτόμουνα κι εγώ!!!!
Αλλά ποιος μάπας σχεδίασε την πίσω θέση ήθελα ναξερα....βαρέθηκε να βάλει έστω λίγο χαμηλότερα τα μαρσιπιέ και να στενέψει λίγο τις εξατμίσεις ώστε να μπούν πιο μέσα??????? Ήμαρτον ρε γαμώτο!!!

byron
13/12/2006, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
ε? πλακα κανεις εννοειται!!!


Δεν είμαι και τόσο σίγουρος..... Σύμφωνα με ότι διαβάζω τα ΚΤΜ είναι μακράν τα καλύτερα, με δεύτερα τα Z.....

Έχει πλάκα η ταύτιση με την μάρκα που έχουμε (κατά τα πρότυπα των ποδοσφαιρικών ομάδων) αλλά το να βγαίνουν μπρίκια όλα τα υπόλοιπα...........εεε απέχει λιγο.
Πιθανόν ο SD να είναι λίγο πιο γρήγορος σε απόλυτα νούμερα, αν και η καμπύλη ροπής του speed triple είναι εντυπωσιακή.
Σε καμμιά περίπτωση δεν πιστεύω πάντως ότι μεταξύ οδηγών ίδιων δυνατοτήτων θα υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές. (2 βουνα και 3 λαγκάδια... )

DUKASII
13/12/2006, 12:00
ρε παιδιά μια κουβεντα είπα.
αν ειναι να βάλει κανεις τα κλάματα να τη διαγραψω.
το sd ειναι καλό ΟΠΩς ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.
οποιο σας βολεύει παρτε.

idi
13/12/2006, 12:11
ρε πονηρηδιδες ολο το Ζ1000 εχετε στο θάψιμο αλλα οι πωλησεις του (παγκοσμίως) σας βαζουν παντοφλα στο στομα... ΕΛΕΟΣ... εκτίθεστε οταν λετε μπουρδες! δε διαβαζουν μονο ασχετοι!

στο θεμα μας... αν ηταν να επιλεξω μεταξυ superduke και speedtriple (μιας και ειναι το ιδιο χαλια αγορα σαν μεταπωληση - εξοδα χρησης - αξιπιστια κτλ) θα επρεπε να ειναι 2-3 χιλιαρικα φτηνοτερη αγορα το triumph για να εχω καποιο δίλημμα ...γιατι το superduke απλα... μαμαει...

α και το triple εχει τον πιο ασχημο κωλο απο οσα μηχανακια εχουν βγει τα τελευταια 3 χρονια ΤΣΕ βαλε (εμπρος ειναι ομορφο IMO)

vassilis88
13/12/2006, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
α και το triple εχει τον πιο ασχημο κωλο απο οσα μηχανακια εχουν βγει τα τελευταια 3 χρονια ΤΣΕ βαλε (εμπρος ειναι ομορφο IMO)

+1

ηχο 3κυλινδρου δν εχω ακουσει,καλος ειναι?
ντιουκ κ ειδικα τουονο κανουν τρελο ηχο!μελωδια λεμε!
ο Ι4 ειναι συνηθισμενος πλεον δν με εντυπωσιαζει .....μονο η αγκουστα ακουγοταν λιγο διαφορετικα.:D

DUKASII
13/12/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
+1

ηχο 3κυλινδρου δν εχω ακουσει,καλος ειναι?
ντιουκ κ ειδικα τουονο κανουν τρελο ηχο!μελωδια λεμε!
ο Ι4 ειναι συνηθισμενος πλεον δν με εντυπωσιαζει .....μονο η αγκουστα ακουγοταν λιγο διαφορετικα.:D to sduke με τις μαμά εξατμίσεις κάνει σα τράτα στο Σαρωνικό που πάει για παραγάδι.

jbear
13/12/2006, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Δεν είμαι και τόσο σίγουρος..... Σύμφωνα με ότι διαβάζω τα ΚΤΜ είναι μακράν τα καλύτερα, με δεύτερα τα Z.....

Έχει πλάκα η ταύτιση με την μάρκα που έχουμε (κατά τα πρότυπα των ποδοσφαιρικών ομάδων) αλλά το να βγαίνουν μπρίκια όλα τα υπόλοιπα...........εεε απέχει λιγο.
Πιθανόν ο SD να είναι λίγο πιο γρήγορος σε απόλυτα νούμερα, αν και η καμπύλη ροπής του speed triple είναι εντυπωσιακή.
Σε καμμιά περίπτωση δεν πιστεύω πάντως ότι μεταξύ οδηγών ίδιων δυνατοτήτων θα υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές. (2 βουνα και 3 λαγκάδια... )

Ισως το ΚΤΜ να ειναι λιιιιγο καλυτερο... δεν εχω οδηγησει κανενα απ τα 2 για να μπορω να πω.
Το θεμα ειναι αν γουσταρεις που καβαλας τη μηχανη που χεις, ειτε ειναι ΚΤΜ ειτε ειναι Aprilia ειτε ειναι Triumph ειτε ειναι ... Enfield!!! :D

Aμα γουσταρεις τα αλλα δε σε νοιαζουν (ειδικα αν οι διαφορες ειναι πολυ μικρες) ;) :beer: :beer: :beer:


A! Kαι στο tuono η καμπυλη ροπης ειναι γραμμικοτατη, πραγματικα υποδειγματικη (το αντιθετο απ το νεο R6 :D )!!!:beer:

gian_nykt
14/12/2006, 08:55
στο Speed Triple που εχω οδηγήσει ειναι ΠΟΛΥ καλό....αίσθηση...θόρυβος....θέση.....δέσιμο.....φρένα.....απλά κι εμενα με ξενερώνει η θέση (κυρίως λόγο εξατμίσεων μαρσιπιέ κι οχι ως σέλα) του συνεπιβάτη....πράγμα που πιστεύω οτι φτιάχνει αν ασχοληθείς λίγο και ντε και καλά θέλεις να κάθετε άνετα κι ο πίσω.
Τώρα αισθητικά...περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.....κι εμενα δεν μου αρέσει ο κόλος και ιδίως αυτό το κολοφάναρο.....ΕΔΩ μου κάθετε, άσε που ειναι και γενικά κοντός...και γενικά, αυτό το μηχανάκη είναι μεριές που το βλέπεις και γουστάρεις και άλλες που είναι χάλια.......
Πάντως το SuperDuke μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά....
Απο αξιοπιστία δεν ξέρω τι παίζει.....το Triumph δεν εχω ακούσει να παρουσιάσει τπτ, ειναι και το νεο μοτερ 1050!, το KTM ειναι ο 950 υπερκυβισμένος, τώρα τερτίπια περί κατανάλωσης λαδιού πχ ακούγονταν στον 950...για 990 δεν ξέρω.....και ειναι κι αυτο το μικρό ντεπόζιτο ρε παιδί μου που έχει κατι τρελλές αυτονομίες....αμάν πια....λυπήθηκαν να βάλουν ενα μεγαλύτερης χωρητικότητας????
Πάντως όλα ειναι TOP στην κατηγορία!!! Δύσκολη επιλογή....κι ότι και να πάρεις....καλό θα είναι....

ckc
16/12/2006, 17:48
μεχρι πριν 3 εβδομαδες ειχα και γω το δειλημα. Super duke, Z1000, FZ1 or Speed Triple.

Δεν ξερω τιμες στην Ελλαδα αλλα εδω το Super duke ειναι πανακριβο $22000 και τα service του επισης πανακρηβα, απο $600 και πανω. Μ'αυτα τα λεφτα καλυτερα να εβαζα αλλα $2000 και να παιρνα ενα K1200R.

Υστερα απο test rides κτλ πηρα το S3. ακομα στο στρωσημο αλλα σαν μηχανημα ειναι φοβερο. οσο για το πισω καθησμα, αναλογα το ατομο που θα καθησει. Η κοπελα μου ειναι μικροκαμωμενη οποτε βολευεται ανετα- καλητερα απο οτι στο NSR που ειχα. Το μονο που λειπει ειναι 2-3 πραγματακια οπως fuel gauge και helmet hooks αλλα αυτα ειναι λεπτομεριες που ξεχνιουνται μολις ανοιξεις το γκαζι και ερθει η τρελη ροπη. αλλα και οταν ανεβασει λιγες στροφες και αρχισει αυτος ο πορωτικος ηχος και...καλητερα να σταματησω εδω.

Γι αυτο που ζηταω απο μια μηχανη το S3 ειναι ιδανικο. Αλλα η διαφορα απο το fz1 κυριως ειναι τοσο μικρη. ολα τα γυμνα που κυκλοφωρουν αυτη τη στιγμη ειναι ωραια εργαλεια, οτι και να παρεις θα το ευχαριστηθεις

λοιπον, γεια σας απο το Sydney (sorry για την εκθεση και τη χαλια ορθογραφια)

yiagt
16/12/2006, 21:02
Καλορίζικη, καλοτάξιδι κ πάντα όρθιος!:beer:
έκανες εξαιρετική επιλογή!
βάλε κ καμμιά φώτο να γευτεί το μάτι μας:eyepop:

panjimnakos
17/12/2006, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Δεν είμαι και τόσο σίγουρος..... Σύμφωνα με ότι διαβάζω τα ΚΤΜ είναι μακράν τα καλύτερα, με δεύτερα τα Z.....

Έχει πλάκα η ταύτιση με την μάρκα που έχουμε (κατά τα πρότυπα των ποδοσφαιρικών ομάδων) αλλά το να βγαίνουν μπρίκια όλα τα υπόλοιπα...........εεε απέχει λιγο.
Πιθανόν ο SD να είναι λίγο πιο γρήγορος σε απόλυτα νούμερα, αν και η καμπύλη ροπής του speed triple είναι εντυπωσιακή.
Σε καμμιά περίπτωση δεν πιστεύω πάντως ότι μεταξύ οδηγών ίδιων δυνατοτήτων θα υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές. (2 βουνα και 3 λαγκάδια... )

Φιλε εχεις το super εργαλειο! Τι συγκρινεις τωρα με τα KTM (Καθε Τριτη Μαστορα)???

GIXXERAKIAS
18/12/2006, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
Φιλε εχεις το super εργαλειο! Τι συγκρινεις τωρα με τα KTM (Καθε Τριτη Μαστορα)??? :eyepop: :eyepop: και γω νομιζα τοσο καιρο οτι ηταν


ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΑΣΤΟΡΑ



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

panjimnakos
18/12/2006, 00:06
Και ΤΡΙΤΗ και ΤΕΤΑΡΤΗ θελουν μαστορα τα ΚΤΜ!!!:rotflmao:

byron
18/12/2006, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
Φιλε εχεις το super εργαλειο! Τι συγκρινεις τωρα με τα KTM (Καθε Τριτη Μαστορα)???

Φίλε μου δεν έχω Speed Triple...... Tuono έχω. Απλά πιστεύω ότι οι μοτοσυκλέττες αυτής της κατηγορίας είναι κοντά σε αυτά που προσφέρουν.


:wave2:

DUKASII
18/12/2006, 12:18
καλα που υπάρχει και η καραμέλα οτι τα κτμ χαλάνε να λετε παιδιά και έχετε να πειτε και κατι άσχημο για αυτο το μηχανάκι...

panjimnakos
18/12/2006, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Φίλε μου δεν έχω Speed Triple...... Tuono έχω. Απλά πιστεύω ότι οι μοτοσυκλέττες αυτής της κατηγορίας είναι κοντά σε αυτά που προσφέρουν.


:wave2:

Το ξερω φιλε οτι εχεις TUONO γιαυτο σου ειπα οτι εχεις super εργαλειο!!!:beer:

gian_nykt
19/12/2006, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
καλα που υπάρχει και η καραμέλα οτι τα κτμ χαλάνε να λετε παιδιά και έχετε να πειτε και κατι άσχημο για αυτο το μηχανάκι...


χαλάνε???
για το 950 ξέρω μονο οτι καίνε λαδάκη! και στην αρχή τα πρώτα μοντέλα οτι ειχαν πρόβλημα στην καμπάνα συμπλέκτη. Τώρα το 990 δεν ξέρω!

H.A.Balafoutre
20/12/2006, 02:44
Ρε παιδιά τα πάντα χαλάνε και όλα τα μοντέλα είναι απίστευτα.

Αν είμαστε λίγο πιο συγκρατημένοι στο γκάζι και πιο προσεκτικοί στα συνεργεία που εμπιστευόμαστε η ζωή μας θα ήταν πολύ καλύτερη.

Έχω λάθος?

:wave2:

tolkmt-03
20/12/2006, 15:13
Το έκανα τεστ σήμερα!Τι απίστευτο εργαλείο είναι αυτό ρε!!!
Ξυράφι και με πολυ ελαφριά αίσθηση!Κ**λα!!!!!

nikos force
20/12/2006, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
Το έκανα τεστ σήμερα!Τι απίστευτο εργαλείο είναι αυτό ρε!!!
Ξυράφι και με πολυ ελαφριά αίσθηση!Κ**λα!!!!! που το εκανες τεστ???και εγω ψηνομαι

tolkmt-03
20/12/2006, 19:20
Στην Θεσσαλονίκη,στην Εγνατία όπως πας για κέντρο στο δεξί σου χέρι είναι η αντιπροσωπεία της Triumph.Πες τους ότι σε στέλνει αυτός που ήθελε να ανταλλάξει το νεφρό του με το speed triple!:uplate:

Πέρα από την πλάκα μου έχει καρφωθεί για τα καλά πλέον στο μυαλό.Δεν έχω οδηγήσει άλλη μηχανή αυτής της κατηγορίας(sd,tuono,z) αλλά δεν μου αρέσουν κιόλας οι άλλες.



ΥΓ:Αν το πάρεις για τεστ,πρόσεχε λίγο την δευτέρα γιατί το σηκώνει χωρίς πολλά πολλά...

nikos force
20/12/2006, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
Στην Θεσσαλονίκη,στην Εγνατία όπως πας για κέντρο στο δεξί σου χέρι είναι η αντιπροσωπεία της Triumph.Πες τους ότι σε στέλνει αυτός που ήθελε να ανταλλάξει το νεφρό του με το speed triple!:uplate:

Πέρα από την πλάκα μου έχει καρφωθεί για τα καλά πλέον στο μυαλό.Δεν έχω οδηγήσει άλλη μηχανή αυτής της κατηγορίας(sd,tuono,z) αλλά δεν μου αρέσουν κιόλας οι άλλες.



ΥΓ:Αν το πάρεις για τεστ,πρόσεχε λίγο την δευτέρα γιατί το σηκώνει χωρίς πολλά πολλά... με χαλασες με το Θεσσαλονίκη...και γω ψηνομαι...τρελα...για το λευκο περλα...μεσα μαρτιου θα γινει...ειναι απο τα γυμνα που δεν εχω οδηγησει και ψηνομαι και μονο που το κοιταω...ελπιζω να ειναι πριονακι...

jbear
21/12/2006, 02:08
Μ αυτην την εξατμιση (zard full system) ειναι κορυφη!!!


72725

jbear
21/12/2006, 02:09
2

Εξαφανιστηκε ενας τεραστιος ογκος που ζυγιζει και σχεδον 7 κιλα :eyepop: και λεπτυνε απιστευτα η ουρα!!! :beer: :beer: :beer:
Ακομα πιο μικροκαμωμενο!!!
Πολυ το γουσταρω ετσι!!! :D :beer:


72726

jbear
21/12/2006, 02:11
βγαινει και σε μαυρη...:winka:


72727

jbear
21/12/2006, 02:14
Για οποιον το παρει το μηχανακι επιβαλλεται η παραπανω εξατμιση!!!
Σιγουρα η μονη μου επιλογη αν το ειχα...:)


ΑΑΑ, παραλιγο να το ξεχασω...τετοια εξατμιση εχει και η Arrow (παλι ολοκληρη) και την πουλαει η triumph...

jbear
21/12/2006, 02:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
Για οποιον το παρει το μηχανακι επιβαλλεται η παραπανω εξατμιση!!!
Σιγουρα η μονη μου επιλογη αν το ειχα...:)


ΑΑΑ, παραλιγο να το ξεχασω...τετοια εξατμιση εχει και η Arrow (παλι ολοκληρη) και την πουλαει η triumph...


72728

ckc
22/01/2007, 08:25
Αν και λογο computer δεν εχω ερθει στο forum για πολυ καιρο ειπα να βαλω μερικες φωτογραφιες.


75066

ckc
22/01/2007, 08:26
αλλη μια


75067

ckc
22/01/2007, 08:27
sorry για την ποιοτητα αλλα ειναι απο το τηλεφωνο

AKIS77
24/05/2007, 17:26
He he :D
Τωρα το είδα το ποστ... μετά τόσους μήνες...
Τελικά το πήρες? :beer:
Αν οχι καλύτερα για να μην γίνουμε πολλοί σαν τα ΚΤΜ και τις μύγες :D :rotflmao: :lol:

AKIS77
02/06/2007, 04:32
:confused: :confused: :confused: :confused:

simple76
06/01/2019, 14:48
παιδια καλησπερα ξερω το ποστ ειναι 10 χρονια πισω , αλλα για να μην ανοιγο καινουριο ποστ μετα την ιταλιδα μου λεω να παω σε αγγλιδα και βρηκα ενα speed treple 1050 με 40000 χιλ του 2010 θα ηθελα αν μπορει καποιος κατοχος να μου πει αν βγαζει σοβρα προβληματα το σηγκεκριμενο μοντελο ευχαριστω πολυ

Manalishi
18/08/2023, 15:48
Τελικά δεν έμαθες ποτέ ή δεν βγάζυν προβλήματα?

Για ένα φίλο μου ρωτάω...

rainmike
18/08/2023, 17:25
Τελικά δεν έμαθες ποτέ ή δεν βγάζυν προβλήματα?

Για ένα φίλο μου ρωτάω...

Απο το χωριό?:lol:

Bowleno
18/08/2023, 17:59
Τελικά δεν έμαθες ποτέ ή δεν βγάζυν προβλήματα?

Για ένα φίλο μου ρωτάω...

Δεν έχουμε δουλειά και ανοίγουμε τάφους; :D

Manalishi
28/02/2024, 13:27
Περιμένοντας τον Γκοντό....

Πείτε ρε admins..... έλα τωρα που γυρίζει....speed triple του '13, το κοιτάμε ή πάμε για άλλα?
Βαράνε μπιστόνια αυτά, βαράνε τίποτε άλλο?

harris_x
28/02/2024, 14:33
Περιμένοντας τον Γκοντό....

Πείτε ρε admins..... έλα τωρα που γυρίζει....speed triple του '13, το κοιτάμε ή πάμε για άλλα?
Βαράνε μπιστόνια αυτά, βαράνε τίποτε άλλο?

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο.

Τα πρώτα είχαν θέματα μαζί με τα επίσης πρώτα Tiger 1050.

Εγω θα το έπαιρνα.

Nomand
28/02/2024, 20:31
Περιμένοντας τον Γκοντό....

Πείτε ρε admins..... έλα τωρα που γυρίζει....speed triple του '13, το κοιτάμε ή πάμε για άλλα?
Βαράνε μπιστόνια αυτά, βαράνε τίποτε άλλο?

Πηνια και μίζα έβγαλαν μερικά μοντέλα πρώτης γενιάς όμως

lospsi
28/02/2024, 21:47
Περιμένοντας τον Γκοντό....

Πείτε ρε admins..... έλα τωρα που γυρίζει....speed triple του '13, το κοιτάμε ή πάμε για άλλα?
Βαράνε μπιστόνια αυτά, βαράνε τίποτε άλλο?

Ωραίο μηχανάκι, αν έχεις βρει κάτι σε λογικά χρήματα παρ' το!

Έχε υπόψη σου ότι μεταπώληση κλάμα ...

panos_zip
29/02/2024, 00:17
Το μοντέλο του 13 ειναι το τελευταίο και το πιο βελτιωμένο απ ολα τα Speed triple.
Εκτός απο το λουκ που ειναι ποιο όμορφο, έχει και το βελτιωμένο μοτέρ όπως και το Tiger sport.
Ελαφ΄ρως πιο γρηγορο από τα παλιότερα, και δεν έχει καμία σχέση με τα προβλήματα του παρελθόντος, τα οποία αφορουσαν μονο κάποιες συγκεγκριμένες παρτίδες.

Κατά τα άλλα ότι σου είπαν και οι απο πάνω.

Manalishi
29/02/2024, 13:46
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Η καρδιά(συναίσθημα) έχει κατασταλάξει, αλλά το μυαλό (λογική) λέει άλλα...Αλλά, ὀψόμεθα!

harris_x
29/02/2024, 14:41
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Η καρδιά(συναίσθημα) έχει κατασταλάξει, αλλά το μυαλό (λογική) λέει άλλα...Αλλά, ὀψόμεθα!

"Φολου γιορ χαρτ" λεν' στο χωριό μ' :D

pektis
29/02/2024, 16:43
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Η καρδιά(συναίσθημα) έχει κατασταλάξει, αλλά το μυαλό (λογική) λέει άλλα...Αλλά, ὀψόμεθα!

Ακολουθα την καρδια σου που λεει και ο Χαρης...Παρτο αφου σου αρεσει...!