PDA

View Full Version : FZR600R vs 636 Ninja



Σελίδες : [1] 2

FZR600R
13/12/2006, 01:48
Σημερα εχασα σε περιπου 2 λεπτο αγωνα περιπου 20 μετρα διαφορα.

Λυπημενος αλλα το Kawasaki 636 ηταν γρηγοροτερο.

Ξεκινησα πρωτος και εφτασα δευτερος.

simitis
13/12/2006, 01:56
Καταλαβα παλι βλεπω καμια 10αρια σελιδες αυριο......:D :D :D

FZR600R
13/12/2006, 02:00
Επισης ημουν 15 κιλα βαρυτερος + τα 20 της μηχανης = 35 κιλα

98 αλογα fzr και 120 αλογα η και παραπανω το 636.

Αλλα ναι εχασα και συγχαρητηρια στον αναβατη του 636, μπραβο του.

fantacid
13/12/2006, 02:02
που ειναι το βιντεο??
:confused:

FZR600R
13/12/2006, 02:04
Δε τραβηξαμε video.

fantacid
13/12/2006, 02:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Δε τραβηξαμε video.


ε μλκια εκανες!!!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

H.A.Balafoutre
13/12/2006, 02:44
Το 636 είναι πολύ δυνατό για τα μέτρα των 600αριών. Ακόμη και 2κάβαλο. Απλώς δεν είχες καμία τύχη.

FZR600R
13/12/2006, 02:47
H πλακα ειναι οτι ειχε ενα ατομο δικαβαλο πριν την κοντρα, το εφτανα ετσι στο warm-up ισως και να τον περνουσα, ειχα περιθωρια, μπορει και οχι, αλλο μονός οπως ειπες δεν ειχα καμια ελπιδα.

Εχασα αξιοπρεπως στα 20 μετρα διαφορα στο διλεπτο, οσο αυξανε η αποσταση θα εχανα και αλλο εδαφος αν ηταν μεγαλυτερη.

FZR600R
13/12/2006, 02:51
Επισης τα post αυτα τα γραφω σαν reports για να γινομαι κατανοητος, τιποτε αλλο.

Ειναι ενδιαφεροντα.

div400
13/12/2006, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Σημερα εχασα σε περιπου 2 λεπτο αγωνα περιπου 20 μετρα διαφορα.

Λυπημενος αλλα το Kawasaki 636 ηταν γρηγοροτερο.

Ξεκινησα πρωτος και εφτασα δευτερος.



Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Επισης ημουν 15 κιλα βαρυτερος + τα 20 της μηχανης = 35 κιλα

98 αλογα fzr και 120 αλογα η και παραπανω το 636.

Αλλα ναι εχασα και συγχαρητηρια στον αναβατη του 636, μπραβο του.


και επρεπε να κανεις κοντρα για επιβεβαιωσεις το αποτελεσμα;;;:alien:
:a21: :a24:

kalesin
13/12/2006, 08:37
αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι δεν επικροτω το θεμα της κοντρας, μου αρεσει ο τροπος που το αντιμετωπιζεις

:beer:

Xrider
13/12/2006, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Το 636 είναι πολύ δυνατό για τα μέτρα των 600αριών. Ακόμη και 2κάβαλο. Απλώς δεν είχες καμία τύχη.
Εχει απολυτο δικιο.

DrIoannis
13/12/2006, 08:43
"Που πα ρε Καραμήτρο":nono: .Είναι δυνατόν να βάλεις το καημένο το FZR600R με το πιο δυνατό 600αρι που υπάρχει?Ούτε καν θα το σκεφτόμουν να διαγωνιστώ(σε ελεγχόμενο χώρο βεβαίως βεβαίως) γιατί απλά δεν θα είχα ελπίδες.

PortisHead
13/12/2006, 09:05
Ευχομαι η κόντρα να εγινε χωρίς κράνος και με το Marlboro τυλιγμένο στο μανίκι αλά James Dean....αλλιώς δεν είχε νόημα....

:lol: :lol:

adam_tsouk
13/12/2006, 09:30
α στο καλο κ ελεγα οτι θα περναγε το 636 να γελασουμε...



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kalant
13/12/2006, 10:04
ρε γμτ γιατι ανοιξε νεα συζητηση?

ειχα πει οτι βλεπω την προηγουμενη με το βιντεακι για 7σελιδο αλλα ειναι στις 6 ακομα, δεν απανταει και καποιος εκει?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
13/12/2006, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
α στο καλο κ ελεγα οτι θα περναγε το 636 να γελασουμε...



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OYAAXAXAXAXXA:rotflmao: :rotflmao:

idi
13/12/2006, 10:19
μπορει να ειναι οπως τα γραφετε παραπανω αλλα δικαβαλα τα 600ρια δε πανε μια...

bored
13/12/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
μπλα Και γω, είδα μια χελώνα, κάποτε...

gixxerpap
13/12/2006, 13:21
εγω παλι δεν καταλαβα το διλεπτο:confused: :confused: :confused:

MIKE_16V
13/12/2006, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εγω παλι δεν καταλαβα το διλεπτο:confused: :confused: :confused:


Σε 2 λεπτα κοντρας...(εχει χρονομετρο το παιδι...τι το περασες) "εφαγε" τοσο.....


Σε 3 λεπτα θα ετρωγε......τοσο... και παει λεγοντας:lol: :lol: :lol:

gixxerpap
13/12/2006, 14:29
ρε θα σοβαρευτειτε, η να αρχισω τα μπινελικια παλι?????

που πηγαν δυο λεπτα κοντρα????

σκεφτειτε οτι ενα 600αρι της προκοπης χρειαζεται λιγοτερο απο 12'' για τα 400 μετρα στα οποια εχει ηδη ταχυτητα 200+ και βγαλτε τα συμπερασματα σας.....

αλλα βεβαια, για τον τυπακο του παραμυθιου μας, 30'' μπορει να φανουν και δυο λεπτα......

ετσι περναει ο χρονος πανω στα υπεργαλαξιακα οχηματα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bored
13/12/2006, 15:00
Είναι αυτό που ήθελα να πω... 2 λεπτά δεν είναι κόντρα. είναι αγώνας :dizzy:

SPORAKIAS
13/12/2006, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
Είναι αυτό που ήθελα να πω... 2 λεπτά δεν είναι κόντρα. είναι αγώνας :dizzy:

εισαι για μια μεχρι τη θηβα....??? :smokin: :evil: :lol:

div400
13/12/2006, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
Είναι αυτό που ήθελα να πω... 2 λεπτά δεν είναι κόντρα. είναι αγώνας :dizzy:

οποιαδηποτε...''αντιπαραθεση'' μεταξυ οχηματων διεξαγεται σε ΜΗ ελενχομενο περιβαλον (βλ. πιστα , λεμε τωρα) ειναι κοντρα.....:smokin:

:look: :look: :alien:

gcrook
13/12/2006, 16:31
Εγω ρε μαγκες δεν χαφτω τιποτα απο τις φανταστικες ιστοριες, (γιατι περι τετοιων προκειται) , του ΕφΖεΧρεπαρ.
Και πολυ ασχοληθηκαμε με εναν τυπο που δεν εχουμε καταλαβει ακομα αμα μιλαει, η απλα κλανει απο τον οισοφαγο.

ΜΟΖΑΡΤ
13/12/2006, 20:02
καλα σε περασε το 636 απιστευτο.μαλλον δεν ησουν σε καλη μερα.

GIXXERAKIAS
13/12/2006, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
καλα σε περασε το 636 απιστευτο.μαλλον δεν ησουν σε καλη μερα. :eyepop: :eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Xrider
13/12/2006, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
Είναι αυτό που ήθελα να πω... 2 λεπτά δεν είναι κόντρα. είναι αγώνας :dizzy:
:confused: :confused: Ειναι η πρωτη φορα που θα συμφωνησω με τον Πικατσου :confused:

zireous
14/12/2006, 10:16
Η ουσία είναι ότι πολλά ταλαίπωρα παιδάκια σαν τον FZR600R θα νομίσουν ότι κάτι τρέχει στα γύφτικα άν τα χώνουν καί αυτοί με μηχανές που όπως καί ο ίδιος δεν έχουν ιδέα πως οδηγούνται και θα καταλήξουν στα θυμαράκια.

Και ενώ αυτός πουλάει τρελλίτσα και το παίζει βοδιμπιλντεράς και νιρβανέμπορας ποιητής και βγαίνει κάθε βδομάδα με το πραπρά του για βόλτα, κάποιοι (που μπορεί να διαβάζουν τις παπαριές του καί εδώ με ρομαντική διάθεση) θα τσιμπήσουν και θα φάνε το κεφάλι τους μια ώρα αρχύτερα.



Θυμίζω ότι ο αναφερόμενος "κοντράκιας" άρχισε τη σταδιοδρομία του όταν του βγήκε "παππούς" με κουτί και παραλίγο να σκοτωθεί επειδή δεν ήξερε να φρενάρει, παλαιότερα μας έλεγε για μια κόντρα με ένα RX-8, και τώρα μας λέει για το πως τον άφησε μόνο 20 μέτρα πίσω ένα 636. Όλα αυτά στο μιλητό.

Και το μόνο βιντεάκι που έβαλε, δείχνει ένα χάνο που οδηγάει με σπορτέξ, τζιν, μπουφάν της πλάκας, χωρίς γάντια, αλλά τουλάχιστον με κράνος, και που σε μια ευθεία ανοίγει μια δευτέρα, προσπερνάει ένα κουτί ενώ την ίδια στιγμή έρχεται άλλο από την αντίθετη πλευρά -τόσο στόκος-, και σχεδόν κλείνει το γκάζι σε στροφή -που τη παίρνει τελείως λάθος...



FZR600R, άν έχεις τίποτα αγωνίες με το μοτόρι σου κάνε μας τη χάρη και χρονομέτρησε κάποιες διαδρομές με μηδενική κίνηση για αρχή, μόνος σου. Άρχισε να μετράς και πόσο σου παίρνει να φρενάρεις από τα 200+ και κοίτα να τα φρενάρεις σωστά.

Στη τελική, στο έχω ξαναπεί, μπες σε μια πίστα, επέλεξε το γκρουπ των αρχαρίων (μη γίνεις τελείως ρόμπα), και άρχισε να μαθαίνεις να οδηγάς.


Αλλιώς είσαι άλλο ένα κινούμενο φέρετρο που πουλάει μούρη. Στα βιντεάκια που λες, εξαιρείς τις τούμπες που είναι στάνταρ όταν αρχίζεις τις μαλακίες, εσύ απλά δέν κάνεις τέτοια. Κάποιοι από μας που κάναμε αρκετές αηδίες, και έχουμε φάει το κεφάλι μας, έχουμε και το λίγο νιονιό να τη λέμε σε αυτούς που νομίζουν ότι θα τα καταφέρουν χωρίς σωστή εξάσκηση τουλάχιστον ή προτιμότερα σωστή καθοδήγηση.



Ο κανόνας λέει ότι δεν τη βγάζεις καθαρή άμα είσαι άσχετος με μηχανές και τη παραψάχνεις απότομα... Χωνέψτε το.



Βάλε λίγο μυαλό, ή τουλάχιστον σταμάτα να νομίζεις ότι τσιμπάμε σε ότι μαλακία ποστάρεις, άν θέλουνε τίποτα πρότυπα της προκοπής οι πιτσιρικάδες, υπάρχουν οι αγωνιζόμενοι (καί Έλληνες), που δείχνουν τον δρόμο...
:a41:

FZR600R
14/12/2006, 11:01
Νομιζω ο,τι το sig σου λεει πολλα>>>
"Δεν αρκεί να βγάλεις δίπλωμα οδήγησης, πρέπει να τη ψάξεις για να επιβιώσεις."


Εχεις βιωματικες επιπλοκες ακομη πριν απο την ωρα που εβγαλες διπλωμα, τιποτα παραπανω.


Οσο για το video, το τραβηξα για πλακα στη γειτονια, τιποτα επιληψιμο - θαρρώ.

Ταξιδευτής
14/12/2006, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Και το μόνο βιντεάκι που έβαλε, δείχνει αλλά τουλάχιστον με κράνος, και που σε μια ευθεία ανοίγει μια δευτέρα, προσπερνάει ένα κουτί ενώ την ίδια στιγμή έρχεται άλλο από την αντίθετη πλευρά -τόσο στόκος-, και σχεδόν κλείνει το γκάζι σε στροφή -που τη παίρνει τελείως λάθος...

Αλλιώς είσαι άλλο ένα κινούμενο φέρετρο που πουλάει μούρη. Στα βιντεάκια που λες, εξαιρείς τις τούμπες που είναι στάνταρ όταν αρχίζεις τις μαλακίες, εσύ απλά δέν κάνεις τέτοια. Κάποιοι από μας που κάναμε αρκετές αηδίες, και έχουμε φάει το κεφάλι μας, έχουμε και το λίγο νιονιό να τη λέμε σε αυτούς που νομίζουν ότι θα τα καταφέρουν χωρίς σωστή εξάσκηση τουλάχιστον ή προτιμότερα σωστή καθοδήγηση.




:mad: :mad: Μα καλα ρε FZR! Εισαι ΤΕΛΕΙΩΣ φυτο; Οταν ησουν μικρος σε βαραγανε στο κεφαλι για αυτο και χαζεψες τελειως;; :mad:

ΔΕΝ διαβασες τα οσα ΠΟΛΥ σωστα σου ειπε ο Zireous; Οι περισσοτεροι εδω μεσα σπαμε μεγαλη πλακα με τα οσα κατα καιρους γραφεις και αναφερεις, αλλα καποια στιγμη παυει να ειναι πλακα και γινεται κουραστικο!

ΔΕΝ καταλαβαινεις οτι εισαι αστειος;; "ένας χάνος που οδηγάει με σπορτέξ, τζιν, μπουφάν της πλάκας, χωρίς γάντια," και συνηθως χωρις κρανος (να συμπληρωσω εγω -η μηπως ξεχναμε τις φωτο που εχεις ποσταρει)

ΔΕΝ καταλαβαινεις οτι σε κοροιδευουν οι ΠΑΝΤΕΣ και εσυ συνεχιζεις το βιολι σου περι Αρχοντα του Συμπαντος, περι αστρικων προβολων σε ...θεικες γυναικες που σε θελουν κλπ;;;

ΔΕΝ καταλαβαινεις οτι εχεις ενα παλιο και κακομοιρο χρεπι για μηχανη που δεν ειναι σε θεση να ανταγωνιστει ακομα και γυμνο 600αρι, ποσο μαλλον Supersport μηχανες η καλοστημενα σπορ αυτοκινητα οπως το RX8;;;

Για να μην μιλησω για τις ΤΡΑΓΙΚΕΣ σου οδηγικες ικανοτητες.... Ρε μεγιστε, αν κρινω απο το βιντεακι σου πιτσαδοροι στο δρομο και συνταξιουχοι με βεσπες στριβουν πιο ταπα απο εσενα!

Και αν ακομα νομιζεις οτι εισαι μαγκας οδηγος, ραντεβου στις Σερρες στην πιστα με καποιον απο εδω που θα χαρει να σου πιει το αιμα (ολο και καποιος θα βρεθει)! Και ΕΚΕΙΝΗ την ...κοντρα να εισαι σιγουρος οτι θα την βιντεοσκοπησουμε! :mad:

Αει σιχτιρ πια με τις ανοησιες σου τοσο καιρο!!!! :mad: :mad: :mad:

Υ.Γ. Να μαθεις να ΣΕΒΕΣΑΙ τους μεγαλυτερους και πιο εμπειρους σου! :mad:

zephyr1
14/12/2006, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής


Και αν ακομα νομιζεις οτι εισαι μαγκας οδηγος, ραντεβου στις Σερρες στην πιστα με καποιον απο εδω που θα χαρει να σου πιει το αιμα (ολο και καποιος θα βρεθει)! Και ΕΚΕΙΝΗ την ...κοντρα να εισαι σιγουρος οτι θα την βιντεοσκοπησουμε! :mad:

Με φωναξε κανεις?:look:

FZR600R
14/12/2006, 11:25
Να μαθεις να ΣΕΒΕΣΑΙ τους μεγαλυτερους και πιο εμπειρους σου!

Θελω video, που ειναι.


ραντεβου στις Σερρες στην πιστα με καποιον απο εδω που θα χαρει να σου πιει το αιμα

Σας εχω προκαλεσει ποσες φορες, παμε μια κοντριτσα προς Χαλκιδικη, μασας?


Εχει και ωραιες στροφουλες.

Αλλα με 600αρι οχι 636 η 750. Αντε να δουμε.

Δεν εχω πατησει το ποδι μου σε πιστα ουτε στολη εχω.

Ταξιδεμενε... δε σπρεχαρω λογακια, ελα να σε στειλω adios με ενα 600αρι, και αντε raus.

Ταξιδευτής
14/12/2006, 11:34
Δεν εχω πατησει το ποδι μου σε πιστα ουτε στολη εχω.

:lol: :lol: Τωρα αυτο το λες για κατορθωμα;;; ΜΟΥΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑ! :lol: :lol:


Ραντεβου στις Σερρες στην πιστα ειπα! ΕΚΕΙ να δεις κατι ωραιοτατες στροφουλες που εχει!!! :evil: :lol:

Το αντεχει ο εγωισμος σου να γινεις σωβρακο; Θα βαλουμε και 400αρι αν θες για να ειναι πιο δικαιο (για εσενα!)
Ελα με τα σπορτεξ (μην ξεχασεις την ασπρη καλτσα!), το τζιν και το αστρικο σωβρακο! :D

Κατι μου λεει οτι συσσωμο το Moto.gr θα ερθει να παρακολουθησει την τσοντα.... :lol:


Υ.Γ. Εγω δεν σου κανω διοτι εκτος των αλλων εχω 750! Αλλα να εισαι σιγουρος οτι ολο και καποιος θα βρεθει εθελοντης στο ξεβρακωμα! :lol:

Xrider
14/12/2006, 11:37
Ti egine re paides?

FZR600R
14/12/2006, 11:42
Ελα μορτη, φερε το Ζ 750 δεκτο.

Αλλα οχι πιστα, σου ειπα, παμε μια κοντριτσα προς Χαλκιδικη.

Πες οτι σε πιστα με τρως λογο απειριας.

Παρε το 750 και ελα να δεις, δεκτες κοντρες με Ζ750.

Τι αλλο θες!

Ποσο θα τσουξει οταν χασεις με το 750?

Ελα σε προκαλω με 600R, παμε σε μη ελεγχομενες συνθηκες να ριξουμε γελιο, τι λες?

Τοσο σε ενοχλει ο δρομος?

Θα τραβηξουμε και με καμερα τον τερματισμο, ξεκιναμε απο κοκκινο στη Βουλγαρη μεχρι Καλλικρατεια και τα αποτελεσματα στο forum, αντε να σε δουμε.

Λεωνίδας
14/12/2006, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
δεκτες κοντρες με Ζ750. :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
:bawl: :bawl:

kalesin
14/12/2006, 11:46
στις περ/ρες μοτοσυναντησεις η απορια ειναι "Τι καιρο θα κανει ρε μαγκες;"

εδω πρεπει ολοι μαζι να αναρωτηθουμε
"Ποιο εφημερευει ρε παιδια;"


:look:

vassilis88
14/12/2006, 11:48
ντοινγκ

ρε φιλε καταλαβε

ενα πραγμα δειχνει ποσο γρηγορος εισαι

το χρονομετρο

στην πιστα

ολα τα αλλα ειναι π@παριες

villy
14/12/2006, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Ελα μορτη, φερε το Ζ 750 δεκτο.





Να έρθω εγώ με ZXR 400 να σου ρίξω στ'αυτιά; :evil: :evil: :evil:
.
.
.
.
Αλλά ΧΩΡΙΣ κράνος γιατί θα χάνω από τελική :smokin: .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


72004

Ταξιδευτής
14/12/2006, 12:02
:lol:

Κοσμικε αρχοντα καιρος να τα μαζευεις σιγα σιγα.... :lol: :a31:

Ερωτηση ακαδημαικου ενδιαφεροντος:

Γνωριζουμε οτι:

ΔΕΝ ξερεις να φρεναρεις (βλεπε παλιοτερο post σου)
ΔΕΝ ξερεις να καθεσαι στη μηχανη (βλεπε φωτογραφιες σου)
ΔΕΝ ξερεις να στριβεις (βλεπε βιντεο σου)
ΔΕΝ εχεις ιδεα απο εξοπλισμο (επισης βλεπε φωτογραφιες σου)
ΔΕΝ εχεις φυσικη κατασταση (οπως παραπανω)

Οποτε:
Με ΠΟΙΟ προσον προκαλεις τον οποιονδηποτε σε κοντρα; :a31:
Με την καινουργια μπαταρια σου η τα ολοφρεσκα 7 μηνων λαστιχα σου;;;; (Για να μην πουμε για το ...χαμηλωμα 2 εκατοστων του μπροστινου!) :a31:

Α! Και οπως σου ειπαν και πριν, ο μαγκας στην πιστα φαινεται! :wave2:

melsaltas
14/12/2006, 12:07
Φιλε FZR προ(σ)καλεις τον οποιονδηποτε για κοντρα σε δρομο που προφανως γνωριζεις καλα?!?!

Δηλ προτιμας μια "κοντρα" σε ΜΗ ελεγχομενο μερος και με οτι συνεπαγεται με αυτο παρα σε μια πιστα?

Κατι δεν παει ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ καλα στο κεφαλι σου.

Κοιτα το σε παρακαλω πριν κανεις ζημια σε σενα και στους παραδιπλα σου.


Φιλικα
Μελετης

FZR600R
14/12/2006, 12:13
Εγω σε προκαλω ανοιχτα.

Φερε μου το Z750.

Θες 2-3 κμ, 10...20...θες παραπανω?

Ραψε το μεχρι να μιλησουν τα κοντερ.

Αυτα - και αν αλλαξεις γνωμη ελα.

Θα τραβηξουμε και video.

Ταξιδευτής
14/12/2006, 12:15
Tα ...κοντερ;;; :confused: :confused:
Δηλαδη δεν εχεις σκοπο να στριψεις ποτε; :lol:

Σε περιμενω στην πιστα! :D :wave2:

zireous
14/12/2006, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Νομιζω ο,τι το sig σου λεει πολλα>>>
"Δεν αρκεί να βγάλεις δίπλωμα οδήγησης, πρέπει να τη ψάξεις για να επιβιώσεις."


Εχεις βιωματικες επιπλοκες ακομη πριν απο την ωρα που εβγαλες διπλωμα, τιποτα παραπανω.


Οσο για το video, το τραβηξα για πλακα στη γειτονια, τιποτα επιληψιμο - θαρρώ.

Το sig μου αφορά αυτούς που θέλουνε να ασχοληθούν με τη σωστή οδήγηση -ακόμα και τη γρήγορη. Άν κάνεις κλικ θα δεις λίγα σχετικά πράγματα...

Επίσης, παίρνω σαν δεδομένο το ότι κανείς δεν σου μαθαίνει να οδηγάς σωστά, ούτε φυσικά όταν βγάζεις δίπλωμα -εκτός αν ασχοληθείς ο ίδιος και πας σε καμιά σχετική σχολή, και εκεί κολλάει το sig μου, είναι ξεκάθαρο το νόημά του. Εσύ φυσικά, τα ξέρεις όλα, οπότε μην ασχολείσαι.


Προτείνω πρόσφατο ενδιαφέρον DVDάκι του περιοδικού Μοτο αφιερωμένο στις τούμπες (δεν δείχνει πτώματα όμως), για να έχεις και κάνα ρεαλιστικό παράδειγμα του τί παθαίνεις όταν το παρακάνεις.



Καλοκαιράκι που θα περάσω για χαλαρές βόλτες προς τα βόρεια, όποτε θες μου δείχνεις την αγαπημένη σου διαδρομή, και συγκρίνουμε χρόνους (μόνο), κόντρες δεν κάνω. Άν και δεν έχει κανένα νόημα -άν είχαμε ίδιες μηχανές, με τα ίδια εξτρά επάνω, ίσως, αλλιώς συγκρίνεις πιθήκια με βόδια -no offense.



Μιας και είναι δίπλα οι Σέρρες, θα είχε ακαδημαϊκό ενδιαφέρον μια αναμέτρηση αλλά 1) δεν έφαγα κάποια χρόνια στη δουλειά για να σακατέψω μια μηχανή που ήθελα 15 χρόνια (και που κάνει γύρω στα 13.000 ευρά) για μια μαλακία της στιγμής (που μπορεί να την κάνω και εγώ δεν βάζω μόνο εσένα στη μπρίζα) και 2) δεν οδηγάω επειδή γουστάρω να είμαι πρώτος, απλά γουστάρω να οδηγάω άρα δεν μου λέει τίποτα μια κόντρα -κάτι ελάχιστα γρήγορες φιλικές βόλτες μόνο, και με ανθρώπους που είμαι 1000% σίγουρος ότι δεν θα παρασυρθούν και θα στολίζουν μπαριέρες προσπαθώντας να κάνουν τη διαφορά, που σημαίνει βόλτα για τη βόλτα.




Με ανησυχεί ότι στο quote αναφέρεσαι μόνο στο sig μου και λίγο στο βιντεάκι σου, δηλαδή στα υπόλοιπα που σου λέω συμφωνείς;


Επιμένω: :a41:

FZR600R
14/12/2006, 12:51
ΟΚ, Καλοκαιρακι ελα να συγκρινουμε χρονους.

Στειλε μυνημα μεσω forum.

Συμφωνω 100% (το μονο σημειο) με την λογικη σου στο>>>

1) δεν έφαγα κάποια χρόνια στη δουλειά για να σακατέψω μια μηχανή που ήθελα 15 χρόνια (και που κάνει γύρω στα 13.000 ευρά) για μια μαλακία της στιγμής (που μπορεί να την κάνω και εγώ δεν βάζω μόνο εσένα στη μπρίζα)

Φιλικα οποτε θες παμε για χρονους.




δηλαδή στα υπόλοιπα που σου λέω συμφωνείς;

Οχι.

melsaltas
14/12/2006, 12:54
Βρε zireous πολυ δεν αχοληθηκες-ασχοληθηκαμε................???????????
:confused: :confused: :confused:

byron
14/12/2006, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Με ανησυχεί ότι στο quote αναφέρεσαι μόνο στο sig μου και λίγο στο βιντεάκι σου, δηλαδή στα υπόλοιπα που σου λέω συμφωνείς;


Μ΄αρέσει που επιμένεις ρε zireous.....

Αφήστε το να πάει να γ@μηθεί το κωλοthread, που έχουμε γεμίσει 700 σελίδες με τις παπαριές του.

Ταξιδευτής
14/12/2006, 13:10
+99999999999999000000000000

Κακως ασχοληθηκαμε τοσο πολυ με το φυτο! :nono:

Λες και εχουμε να αποδειξουμε κατι με το να κανουμε ..."κοντρα" με τον κυριο Καγκουριδη Κουλομαροπουλο... :yuck:

FZR600R
14/12/2006, 13:16
Απο δω και περα θα μιλαμε με video, δειξτε video με τις ικανοτητες σας.


Εγω θα μιλαω με videos και σε καλους δρομους που ειναι σχεδον σαν πιστα.

Αντε γεια και πολυ το τραβηξαμε με το μπλαμπλα.

gloum
14/12/2006, 13:25
Συγνώμη κιόλας που μπαίνω στην κουβέντα..Αλλά επειδή είπες ότι θα μιλάς με βίντεο...Και κρίνοντας το υπερσουπερντουπεργαμαουα βίντεο που έχει στείλει σε άλλο ποστ ούτε καν μαμά και μπαμπά δεν έχεις μάθει να λές οπώς τα μωρά...

Πάντως πιστεύω την λέξη κάγκουρας την ξέρεις καλά....Αυτό δείχνεις συνεχώς..Φιλική συμβουλή..ΜΑΘΕ να στρίβεις και ΜΑΘΕ να ντύνεσαι...Και σε παρακαλώ..επειδή εδώ μέσα γράφουν και ανρθωποι που ΞΕΡΟΥΝ να οδηγούν ψευτοεντυπωσιασμούς κλπ μπορείς να κάνεις ελεύθερα σε άλλα φόρουμ..Αλλά εδώ δεν σε παίρνει..Σε παίρνουν είδηση...Πρόσεχε γιατί έτσι όπως οδηγάς θα φας τα μούτρα σου και είναι κρίμα..ΠΡΟΣΕΧΕ!!!:)

gloum
14/12/2006, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Απο δω και περα θα μιλαμε με video, δειξτε video με τις ικανοτητες σας.


Εγω θα μιλαω με videos και σε καλους δρομους που ειναι σχεδον σαν πιστα.

Αντε γεια και πολυ το τραβηξαμε με το μπλαμπλα.

Πως φαίνεται ότι δεν έχεις περάσει ούτε έξω από πίστα ποτέ.....αχ..:)

LittleJohn
14/12/2006, 13:33
Βάλε πρώτα κανένα σωστό εξοπλισμό πάνω σου, μπες και σε καμιά πίστα να μάθεις να τσουλάς και μετά βάλε τα video σου...

Γιατί το μοναδικό video που σε βλέπω τώρα, θα είναι με καμιά γριά να σε κοπανάει στο κεφάλι με κανένα μπαστούνι, επειδή την πήρες παραμάζωμα...

fantacid
14/12/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Απο δω και περα θα μιλαμε με video, δειξτε video με τις ικανοτητες σας.


Εγω θα μιλαω με videos και σε καλους δρομους που ειναι σχεδον σαν πιστα.

Αντε γεια και πολυ το τραβηξαμε με το μπλαμπλα.

Tο δικο μου ειναι μεγαλο να το ανεβασω εδω,αλλα αν ψαξεις λιγο θα το βρεις καπου στο ιντερνε.

κανε search gia nitrus circus,δεν ειναι τπτ σπουδεω κατι μλκιστες που εκανα με κατι φιλους!
:lol: :lol: :lol:

στους πιο πανω σοβαροφανεις κυριους θα ηθελα να παρακαλεσω να μην μου στεναχωρουν αυτο το παληκαρι για ειναι απο τα λιγα!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bored
14/12/2006, 14:08
Όλοι προτείνουν κόντρες... σειρά μου! Εγώ με το lancia και αυτός με το fzr του, σε διαδρομή σε πάρκινγκ πανεπιστημίου (φυσικά δεν θα υπάρχει ψυχή τριγύρω κ το πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ρίου είναι δίπλα). Για έξτρα handicap θα δουλεύω μόνο 1η 2α.

autocross, αν σου λέει κάτι.

ΜΟΖΑΡΤ
14/12/2006, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Απο δω και περα θα μιλαμε με video, δειξτε video με τις ικανοτητες σας.


Εγω θα μιλαω με videos και σε καλους δρομους που ειναι σχεδον σαν πιστα.

Αντε γεια και πολυ το τραβηξαμε με το μπλαμπλα.
θελω εγω κοντρα σε δρομο αλλα ρε γαμωτο εχω 636.

Alx 84
14/12/2006, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
θελω εγω κοντρα σε δρομο αλλα ρε γαμωτο εχω 636.


ε και;;;; θα του αφήσεις 20 μετρα προβάδισμα!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zolotas
14/12/2006, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Με φωναξε κανεις?:look:

:nono: με R1 ειναι ανιση η μαχη οποτε ξεχνα το.......αλλος ?????

λοιπον FZR600R θα μου δωσεις την καμερα να σε βγαλω βιντεακι ,αν και μου φανηκε περιεργο που εισαι απο καλαμαρια (αρα εισαι νεοπλουτος ),δλδ νομιζα εισαι απο δυτικες συνοικιες ,την αγαπημενη μου περιοχη στην οποια τα μηχανακια πινουν πιο πολυ καφε και απο τους ιδιοκτητες τους

EVI
14/12/2006, 22:12
to post einai mamakia


an htan cbr vs 636 tha eixe pio endoiaferon

kanas patriotis me cbr kai vindeocamera?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zolotas
14/12/2006, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
θελω εγω κοντρα σε δρομο αλλα ρε γαμωτο εχω 636.

ετσι εξηγειται γιατι ψαχνεσαι να το δωσεις .........τα ντοκουμεντα μιλανε ...

τελικα θα παρεις vfr η fazer1000???:confused:

nikos force
14/12/2006, 23:07
εγω παντως FZR600R σε γουσταρω τρελα...θυμιζεις αλλες εποχες(τις οποιες εποχες σκοτωνοντουσαν ολη την ωρα,αλλα...). το μονο που με χαλσε λιγο ηταν το βιντεο. ηταν ψιλοπατατα(απο ολες τις αποψεις). παντως ολοι ΕΣΕΙΣ οι πισταδοροι θελω να μου λυσετε μια απορια. σε ποια πιστα μαζευεστε οοοολοι εσεις καθε λιγο και λιγακι και ολες οι(λιγες) πιστες ειναι συνεχεια αδειες?(μη μου πειτε για trackdays,οπου γαμος και χαρα η βασιλω πρωτη?)παρτε χαμπαρι οτι ολοι οι δηθεν στυλFZR600R ειναι το ιδιο γελοιοι με τους ολους τους λοιπους δηθεν.

Alx 84
14/12/2006, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ετσι εξηγειται γιατι ψαχνεσαι να το δωσεις .........τα ντοκουμεντα μιλανε ...

τελικα θα παρεις vfr η fazer1000???:confused:

FZR600R για αρχή (για την κόντρα) κ μετά βλέπουμε!:p

nikos force
14/12/2006, 23:11
παλι καλα που υπαρχουν και λιγοι που λενε την αληθεια(στους οποιους τρεφω μια ιδιαιτερη συμπαθεια ασχετα με το αν δεν τους ξερω και ασχετα με το αν εχουν χεσμενη η οχι τη συμπαθεια μου)αναφεροντας οτι καποτε πηγαιναν βολτες ''χωρις αυριο'' .

zolotas
14/12/2006, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
FZR600R για αρχή (για την κόντρα) κ μετά βλέπουμε!:p

κοιτα...... στην εποχη του πολλοι το χαλβαδιαζανε και ηταν απο τα πολυ καλα μηχανηματα ,κανω λαθος ??????

H.A.Balafoutre
14/12/2006, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
κοιτα...... στην εποχη του πολλοι το χαλβαδιαζανε και ηταν απο τα πολυ καλα μηχανηματα ,κανω λαθος ?????? ;)

Για να σου πω την αλήθεια το FZR600 το είχα στα πλάνα αν αγόραζα μηχανή εκείνη την εποχή. Ή αυτό ή το FZR250R. Μιλάμε για άλλες εποχές. Θυμάμαι τον πολυαγαπημένο σε όλους σας Διατσίδη σε εκπομπή του Άρη Σταθάκη στον ΑΝΤ1 στην πίστα της Τρίπολης με μια Φερραρι 348 ή 355 αν δεν απατόμαι και με μια 911 και αυτός με ένα FZR600 στη μέση έτοιμος για κόντρα. Έλεγε για τις διαφορές μεταξύ τους, του στύλ τόσο κοστίζει η Φερράρι τόσο το Πόρσε και δέκα φορές λιγότερο το Yamaha, το Φερράρι έχει τόσους ίππους, το Πόρσε κάτι λιγότερους και κοιτάξτε τι θα τους κάνω με μόνον 100άλογα. Ξεκινάνε και τους είχε για πλάκα. Τι να λέμε.......:beer: :beer: :beer:

Αλλά σε πίστα όλα αυτά......:wave2:

fantacid
15/12/2006, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Για να σου πω την αλήθεια το FZR600 το είχα στα πλάνα αν αγόραζα μηχανή εκείνη την εποχή. Ή αυτό ή το FZR250R. Μιλάμε για άλλες εποχές. Θυμάμαι τον πολυαγαπημένο σε όλους σας Διατσίδη σε εκπομπή του Άρη Σταθάκη στον ΑΝΤ1 στην πίστα της Τρίπολης με μια Φερραρι 348 ή 355 αν δεν απατόμαι και με μια 911 και αυτός με ένα FZR600 στη μέση έτοιμος για κόντρα. Έλεγε για τις διαφορές μεταξύ τους, του στύλ τόσο κοστίζει η Φερράρι τόσο το Πόρσε και δέκα φορές λιγότερο το Yamaha, το Φερράρι έχει τόσους ίππους, το Πόρσε κάτι λιγότερους και κοιτάξτε τι θα τους κάνω με μόνον 100άλογα. Ξεκινάνε και τους είχε για πλάκα. Τι να λέμε.......:beer: :beer: :beer:

Αλλά σε πίστα όλα αυτά......:wave2:

Ωχ,τι ειπες τωρα!!!

το θυμαμε σαν χθες.....

δυο θερια δεξια αριστερα κ στη μεση η μοτο.....
κανει μια "τι 4 κ 5 χιλιαδες κυβικα .....τωρα θα δειτε τι θα τους κανω μονο με 1000*!!" κ φευγει σφαιρα!!!!

δε θυμαμε τι μηχανη ηταν αλλα θυμαμε την ατακα του στο τελος!
ολα τα λεφτα!!

*μπορει να ειπε κ 600 εαν ηταν το FZR600 οπως ειπε ο H.A.Balafoutre

xtrm600
15/12/2006, 00:26
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σε καλό μου νυχτιάτικα...:lol:

Μεγάλη ανακάλυψη η αποψινή...Για τετοιες περιπτώσεις θελω να ειδοποιούμαι με mail plz

Και προτείνω ολα τα υπέροχα αυτα ποστς να αποκτήσουν δικό τους χώρο ωστε να τα βρίσκουμε ευκολότερα

:lol: :bigcry: :bigcry: :lol:

Ουτε ο Στηβ Ντουζος τετοιο σουξέ

gcrook
15/12/2006, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Απο δω και περα θα μιλαμε με video, δειξτε video με τις ικανοτητες σας.


Εγω θα μιλαω με videos και σε καλους δρομους που ειναι σχεδον σαν πιστα.

Αντε γεια και πολυ το τραβηξαμε με το μπλαμπλα.
Πολυ συντομα θα δεις ενα βιντεο στην κατηγορια trackdays (που απορω αν μπαινεις ποτε εκει γιατι ολο βιντεο βαζουμε δικα μας) , που θα σε κανει να ξαναρχισεις να τρως Milupa και λοιπες κρεμουλες.
Μαρτυς μου ο div400 και ο tropeas.
Stay tuned mothafucka!!!:rotflmao: :rotflmao:



Ρε τι γραφουμε πρωινιατικα.:rotflmao:

Alx 84
15/12/2006, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πολυ συντομα θα δεις ενα βιντεο στην κατηγορια trackdays (που απορω αν μπαινεις ποτε εκει γιατι ολο βιντεο βαζουμε δικα μας) , που θα σε κανει να ξαναρχισεις να τρως Milupa και λοιπες κρεμουλες.
Μαρτυς μου ο div400 και ο tropeas.
Stay tuned mothafucka!!!:rotflmao: :rotflmao:



Ρε τι γραφουμε πρωινιατικα.:rotflmao:

άι γειά σου παλικάρι 'μ! αυτό ήθελα να το γράψω από χτές αλλά βαριόμουν να πατήσω το κουμπί!:p :p
είμαι κ εγώ μάρτυρας ε!:winka:

αλλά τώρα τι λέμε! ο δικός σου δε μπαίνει σε πίστα οπότε....:rolleyes:

alex14
15/12/2006, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Stay tuned mothafucka!!!:rotflmao: :rotflmao:




:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao:

zireous
16/12/2006, 13:18
Όσο για το αν οδηγάει αρχαίο μηχανάκι ο τύπος, αυτό δέ μου λέει τίποτα, αν είναι καλοσυντηρημένο μια χαρά θα πηγαίνει (όπως πηγαίνει και το αρχαίο αγροτικό μου).


Το βασικό μου πρόβλημα με τον FZR600R είναι ότι είναι θύμα της "νέας σχολής" πραγμάτων που θέλει πιτσιρικάδες άσχετους ουσιαστικά με μηχανές να νομίζουν -με ελάχιστη πείρα- ότι πατάνε τα πάντα, παντού, και ότι στη τελική είναι άτρωτοι. Ο συγκεκριμένος έχει κάνει και τραγικά λάθη όπως να πουλάει μούρη χρησιμοποιώντας το ονοματεπώνυμό του στο σάιτ του, και επίσης τραγικά βίντεο. Άν έχετε μαζέψει έστω και έναν μηχανάκια από την άσφαλτο (ακόμα και τυχαία ή σε απλή βόλτα και όχι σε κόντρα) ξέρετε για τί πράμα μιλάω. Υπάρχει και χειρότερη μαλακία που μπορεί να σου κάτσει άν πέσεις από λάθος μόνος σου, και είναι να πέσεις σε μπαριέρες ή να σε πατήσει κουτί. Παρόλο που καί η πίστα είναι επικίνδυνη (ο απλός λόγος είναι ότι πας τάπα μόνιμα), είναι σαφώς πιο ασφαλής τόπος από οποιοδήποτε κωλόδρομο.


Περιοδικά που φροντίζουν να βάζουν ξώβυζα ξανθά (ή όχι) βλαμμένα δίπλα σε μηχανές και κουτιά φροντίζουν ώστε ο κάθε άσχετος να θέλει να ξύσει αυτιά πρώτα (ή να ξυρίσει πεζοδρόμια με κουτιά) και μετά να μάθει να τα πηγαίνει -αφού πάει τις άδειες με κανένα εξίσου βλαμμένο-, το άμεσο αποτέλεσμα είναι διάφοροι άσχετοι να κάνουν μαλακίες σε δρόμους με κίνηση, και κάθε βδομάδα να μαζεύουν τουλάχιστον έναν... Άσε που εδώ στην επαρχία καί όλοι πάνε ξεκράνωτοι, καί οι κουτάκιδες την έχουνε δει σουμάχερ και προσπαθώντας να ντριφτάρουνε χωρίς επιτυχία σε κάθε στροφή, με αποτέλεσμα εκεί που πας κανονικά από την άλλη να βλέπεις ξαφνικά έναν κακομοίρη να προσπαθεί να μαζέψει τα αμάζευτα -συχνά κλείνοντας όλο το δρόμο.
Κάντε εξάσκηση εκεί που δεν περνάει άνθρωπος τουλάχιστον ρε κουλομαρίες.

Δεν είμαι γκαζοκομπλεξικός, το πρώτο μου κωλίδι το έκανα στα 7 μου χρόνια (Γιώργο αν διαβάζεις αυτό -που χλωμό το βλέπω-, θυμίζω τα 30+ μέτρα που κάναμε τότε με τα "κοντρατζίδικα" κάθε μέρα στο κωλοστενό που μέναμε), και συστηματικά ντριφτάρω με όλα τα οχήματα που έχω οδηγήσει και περιλαμβάνουν από πατίνι, μέχρι φορτηγά. Η μέγιστη διαφορά είναι ότι βάζεις το μυαλό να δουλέψει και δε κάνεις αηδίες εκεί που είσαι επικίνδυνος για τους άλλους, και κρατάς τα "εξτρά" για περιπτώσεις ανάγκης.






FZR600R, εγώ προτείνω μέχρι το καλοκαίρι να πάρεις κανά χιλλιάρι πάντως, γιατί τα 140+ (δυναμομετρημένα) αλογάκια της σουτζούκας είναι κάπως πολλά για τα 98 (ονομαστικά) του FZR600R. Είναι και φτηνά τα μετάχειρα χιλλιάρια, βλέπεις πολλοί νομίζουν ότι τα χιλλιάρια είναι του χεριού τους μέχρι που τα ανοίγουν, τα σπάνε, και μετά από τον καλιμπρά, ή τα σκοτώνουν για μια χούφτα ευρά ή τα δίνουν στον έμπορα για να παραμυθιάσει τον επόμενο αγοραστή δεόντως... :a47:


Μή περιμένεις φράγκα όταν ανέβω προς τα πάνω, σουβλάκια θα κεράσει ο χαμένος -τόσο κοστολογώ εγώ τη "κόντρα" έστω και απλά χρονομετρημένη. Πας πρώτος.
(Τονίζω ότι επειδή το όλο σου στυλ μέχρι στιγμής είναι τουλάχιστον ύποπτο, γι' αυτό είπα για "χρονομέτρηση" σε περιβάλλον με μηδενική κίνηση, στη χειρότερη που δεν μπορείς να κρατήσεις το στόμα σου κλειστό για το που και το πότε, πληρώνω απλά μια κλήση και καθαρίζω, η νομοθεσία προβλέπει κι άλλα για τις κόντρες...). Βίντεο απαγορεύονται δια ροπάλου.


Το πιθανότερο είναι να ανέβω κοντά σε μια ημερομηνία για το CSS (με ενδιαφέρουν τα του 3ου λέβελ, αλλά αντίθετα με ότι νομίζουν τύποι σαν και σένα είμαι σίγουρος ότι θα μου βρουν οι ειδικοί ψεγάδια και στα σχετικά με το πρώτο -έτσι κι αλλιώς πρέπει να τα πάρω με τη σειρά, βλέπεις μερικοί μπορεί να είμαστε (άν και κωλόγεροι συγκριτικά) καυλόγκαζοι, αλλά δεν είμαστε στόκοι καυλόγκαζοι...


Τέσπα (που λέτε και σεις οι νεότεροι), προτείνω να νοικιάσεις μια στολή από εκεί και να πας και συ στο CSS, καλό θα σου κάνει, και αν στο μέλλον κάτσει καμιά στραβή, περισσέψουν τίποτε φράγκα και βρεθούμε σε πίστα (και γώ με τους αρχάριους θα είμαι μη νομίζεις), θα τα πούμε εκεί.
:a55: :a41:

KivraZ
21/01/2007, 14:50
RE file 20 metra to 636??????MONO???Mipos o mpampas sou pire kana fz1 kai den to xereis????giati mono to fz1 tha mporouse na vlepei tin pinakida apo to 636.......

fethry
21/01/2007, 17:55
και γω θυμάμαι μιά φορά με το παπί, ένα 636μου'χε ρίξει 398m σε 400άρι...
αλλά η εκκίνηση μου ήταν απαράδεκτη...

project.breeze
21/01/2007, 19:01
Φίλε FZR θα σου πω κάποια πραγματάκια με καλή διάθεση και χωρίς να έχω πρόθεση να σε προσβάλλω.Πάρτα σαν συμβουλές και όχι σαν υποδείξεις με την κακή έννοια...

1.Η συμπεριφορά σου γενικότερα δεν αρμόζει σε άτομο της ηλικίας σου (από ότι σε κόβω στο βιντεάκι είσαι 25-28 μπορεί και παραπάνω δεν ξέρω).Σε πληροφορώ πως μέσα στο forum υπάρχουν παλλικάρια πολυ πιο ώριμα από σένα (Elias π.χ) τα οποία σου βάζουν τα γυαλιά σε πολλά θέματα.Σε θεωρητικές γνώσεις δεν είναι κακό να σου βάζει τα γυαλιά κάποιος μικρότερος αλλά σε επίπεδο συμπεριφοράς και οδηγικής ωριμότητας δεν δικαιούσαι να υστερείς τόσο έναντι ενός 18χρονου ή 19χρονου.

2.Πρέπει να αντιμετωπίσεις την αλήθεια,το 600αρι σου δεν έχει καμμία τύχη έναντι σε οποιοδήποτε σύγχρονο 600αρι.Ούτε σε επίπεδο "γκαζιού" ούτε σε επίπεδο φρένων,ούτε σε επίπεδο αναρτήσεων και γενικά δεν έχει καμμία τύχη και σε επίπεδο στησίματος.Αν κατάφερες να πατήσεις κάτω ένα Z750 που είναι έτη φωτός μπροστά από το δικό σου είναι γιατί ο οδηγός πήγαινε βόλτα και εσύ νόμιζες ότι τον κόντραρες ή γιατί εκεινη την ώρα μιλούσε στο κινητό.Άντε δέχομαι και το γεγονός πως μπορεί να ήταν ΤΟΣΟ κουλός πια (αν και δεν μου αρέσει αυτή η έκφραση).

3.Κάνατε "αγώνα" 2 λεπτών με ένα ZX 636 που είναι το πιο ροπάτο και δυνατό 600αρι.Ας υποθέσουμε πως αφού επρόκειτο για αγώνα η μέση ταχύτητα σας δεν ήταν με τίποτα κάτω από 120 (αν κάνατε όντως κόντρα).Μέσα σε 2 λεπτά λοιπόν με αυτή την μέση ταχύτητα διανύσατε 4χλμ.Είναι δυνατόν να προσπαθείς να μας πείσεις πως μέσα σε 4χλμ κόντρας το 636 σου έκανε μόνο 20 μέτρα διαφορά;Αν μου έλεγες 400-500 μέτρα μπορεί και να σε πίστευα φίλε μου,αλλά τα 20 μέτρα είναι πολύ λίγα...

4.Όταν κυκλοφορείς έτσι ντυμμένος και μάλιστα το παίζεις και κοντράκιας είναι δυνατόν να σε πάρουμε στα σοβαρά;Είμαι σίγουρος πως αν φορούσες τα στοιχειώδη (κράνος,μπουφανάκι της προκοπής,γαντάκια) θα σε αντιμετώπιζαν όλοι (και εγώ μαζί) πολύ πιο σοβαρά.


Υ.Γ Οι παραπάνω παρατηρήσεις γίνανε με καλή και φιλική διάθεση γιατί είναι κρίμα ένας νέος άνθρωπος σαν και σένα να σκέφτεται έτσι.Δεν με προβληματίζει τόσο η δικιά σου συμπεριφορά όσο το γεγονός ότι κάποια στιγμή θα γίνεις πατέρας και θα είναι κρίμα να δώσεις τέτοια παραδείγματα στα παιδιά σου,φρόντισε να γίνεις διαλλακτικός και άκου και καμμία άλλη άποψη...:wave2:

bored
21/01/2007, 22:28
runneras, γιατί σοβαρεύεις την κουβέντα;

χαλάς την πιάτσα:mad:

:rotflmao:

FZR600R
21/01/2007, 23:31
Ειστε ασχετοι - λυπαμαι πολυ.

Αν ποτε σας θυμηθω - θα τραβηξω το καζανακι.

FZR600R - the Twisties King.

NICK-Z-DAGREEK
21/01/2007, 23:43
:a022: :a022: :a022:

project.breeze
21/01/2007, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Ειστε ασχετοι - λυπαμαι πολυ.

Αν ποτε σας θυμηθω - θα τραβηξω το καζανακι.

FZR600R - the Twisties King.



Ευτυχώς που έχουμε κάποιους σχετικούς σαν και σένα να μας το θυμίζουν που και που...Πραγματικά λυπάμαι για την ξεροκεφαλιά σου.Πήγαινε σε κανένα forum μαγειρικής ας πούμε ή στο cosmopolitan,εκεί μπορεί να πιστέψουν ότι έφαγες Ζ750 και ότι το 636 σου έκανε μόνο 20 μέτρα διαφορά...:beer:

project.breeze
21/01/2007, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
runneras, γιατί σοβαρεύεις την κουβέντα;

χαλάς την πιάτσα:mad:

:rotflmao:


Ήταν μία απέλπιδα προσπάθεια να τον συνεφέρω αλλά μάταια.Ξέρω από κάτι τέτοιους τύπους σαν τον FZR,μυθομανείς λέγονται.Είναι ψυχική πάθηση,αντιμετωπίστε τον σαν άρρωστο από δω και πέρα...:rolleyes:

NICK-Z-DAGREEK
22/01/2007, 00:02
FZR600R εγω ενα πραγμα θα σου πω...

τραβα αγορασε ενα κρανακι και ενα μπουφανακι για να εισαι κοντα μας να μας λες τις ιστοριες σου γιατι πολλοι απο αυτους που αποκαλεις ασχετους εχουν κανει αρκετες χιλιαδες περισοτερα χιλιομετρα απο σενα και εχουν δει τον χαρο με τα ματια τους απο πτωσεις....

Βλεποντας σε μου θυμηζεις το ευατο μου στα 15 με τη διαφορα οτι τοτε ειχαμε παπακια και την γλυτωναμε....

τωρα αν εισαι τοσο μαλακας πια....σου ευχομαι καλη τυχη ααα ημουν και 100 κιλα ελαφρυτερος

kalant
22/01/2007, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από NICK-Z-DAGREEK
ααα ημουν και 100 κιλα ελαφρυτερος[/SIZE]

λιγο ακομα γκαζι και θα σε επαιρνε ο αερας...

:lol:

kalant
22/01/2007, 00:08
.

NICK-Z-DAGREEK
22/01/2007, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
λιγο ακομα γκαζι και θα σε επαιρνε ο αερας...

:lol:

ειχα βαλει κοφτη στα 90 χλμ γιατι ειχα το GLX το 50RRR

οχι αyτο στη φωτογραφια..με πιανςς?????

:eyepop:

kalant
22/01/2007, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από NICK-Z-DAGREEK
ειχα βαλει κοφτη στα 90 χλμ γιατι ειχα το GLX το 50RRR

οχι αyτο στη φωτογραφια..με πιανςς?????

:eyepop:


για το παπι μιλαω κι εγω...

αλλωστε ησουνα ξεκαθαρος...


Αρχικά δημιουργήθηκε από NICK-Z-DAGREEK

Βλεποντας σε μου θυμηζεις το ευατο μου στα 15 με τη διαφορα οτι τοτε ειχαμε παπακια και την γλυτωναμε....
[/SIZE]

αλλα κι εσυ παλι 100 κιλα ελαφρυτερος...

ποσο ειναι ο fzr? καμια 200αρα? :lol:

ronin1
22/01/2007, 01:02
βαλε κ καμια κοντρα με τον αλλο ..τον παραγωγο, bmw 1200 pvw skata ton lene exei kamia 10aria nicknames...

κανετε καλο team εδω μεσα...

KivraZ
22/01/2007, 13:34
μην τον γοιυχαρετε και τοσο πολυ αλλο ποια..........τι θυμαστε απο τα νιατα του 70.....80........
το JOE BAR δεν θυμαστε?? ε αφηστε κατι να θυμουνται και τα δικα μας παιδια καποτε να γελανε...

george88
22/01/2007, 17:43
FZR να 'σαι καλά που κάνεις όλο το forum να γελάει..την επόμενη φορά ομως πoυ θα κάνεις αντίστοιχο post καν'το στην κατηγορία: Ανέκδοτα-Humor. :beer: :wave2:

ernti
22/01/2007, 22:19
ποσο ειναι ο fzr? καμια 200αρα? :lol: [/B][/QUOTE]

Για ποτε λες?
Για off season?

Ταξιδευτής
25/01/2007, 13:50
Εγω για off season ξερω μονο για τις αγελαδες! (ειμαι του επαγγελματος!) :lol:

FZR600R VERY R!
18/03/2007, 22:26
ρε παιδια, που μπορω να δω τα βιντεο του FZR600R?? και τις φωτο? ειμαι περιεργος...........

gcrook
18/03/2007, 22:34
ITS ALIVE!!!αναφωνησε με βροντερο αλλαλαγμο:lol: ο Δοχτωρ Φρανκενσταιν και συνεχισε τα πειραματα του πανω στα ακραια μοτοσυκλετιστικα φαινομενα.:hypnotize :look: :hypnotize

OzZzZzY
18/03/2007, 23:05
εδω το gsxr 750 παει σχεδον τα ιδια με το 636..που πας να σταθεις εσυ ρε τυροπιτά??:(

T.R.E
18/03/2007, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
εδω το gsxr 750 παει σχεδον τα ιδια με το 636..που πας να σταθεις εσυ ρε τυροπιτά??:(


Ποιος στο ειπε εσενα αυτο???:nono: :nono: :nono:


Η μηπως το συμπερανες μονος σου?

Να φ'λαει...:confused:

mob rules
19/03/2007, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Ποιος στο ειπε εσενα αυτο???:nono: :nono: :nono:


Η μηπως το συμπερανες μονος σου?

Να φ'λαει...:confused:

φυσικα μηλαει για gsxr 20ετιας πχ.του 86 με 100hp:)

T.R.E
19/03/2007, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
φυσικα μηλαει για gsxr 20ετιας πχ.του 86 με 100hp:)

Το γαματο ειναι ομως οτι του την λεει και απο πανω... :lol: :lol: :lol:

zukik4
19/03/2007, 20:43
filarako bazeis 2lepti kontra me tilekateyinomeni formoula;

mob rules
20/03/2007, 04:26
ρε παιδια θελω να σχολιασω κατι,οσους λενε το FZR οτι ειναι ''χρεπι''και σαραβαλο,ρε παιδια ντροπη!
ενα μηχανακι που εχει αφησει τετοια ιστορια ειναι χρεπι,μονο και μονο επειδη ειναι παλιο?
με αυτη την λογικη τοτε το NR750 το NSR το GSXkatana ειναι σαραβαλα?:mad:
μηλαμε για μηχανακια που αφησαν εποχη και ειναι τουλαχιστον ντροπη να τα κακολογουμε μονο και μονο γιατι ο αναβατης του ειναι :a31: :a31: :a31: και μαληστα πολυ,και ειναι και βλακια να κορο'ι'δευουμε παιδια με ειδικες αναγκες(αφου το βλεπετε ρε οτι εχει προβλημα το παιδι αφηστετο να περασει κανα Z 750-625=125:lol: )


φιλε FZR μπορεις να μας κανεις μια λιστα με τα μηχανακια που ΔΕΝ περνας (αν υπαρχουν:a01: )οχι τιποτα αλλο,να ξερουμε να φυλαγομαστε σε περιπτωση που σε δουμε στον δρομο:lol:

αααα!!!και οσοι ειπατε για τον εξοπλησμο του FZR (κρανος μπουφαν κλπ)περα οτι φοραει καμερα :rotflmao: στο κεφαλι που ειναι πιο ασφαλες,πιστευω οτι το κεφαλι του ειναι τοσο ξερο ωστε δεν θα παθει τιποτα(χτυπα ξυλο).
οποτε η καμερα σωζει ζωες:lol: :lol: :lol:
περα απο την πλακα ο fzr600rrrrrr ειναι χρεπιος και οχι το μηχανακι του!!!!

mob rules
20/03/2007, 04:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Το γαματο ειναι ομως οτι του την λεει και απο πανω... :lol: :lol: :lol:
δυστιχως η ευτυχως ετσι ειναι μηχανακι που καποτε το ετρεμαν τα 1000αρια τωρα το βλεπεις με 600 και το παιζεις στα δακτυλα!!
οπως και το 636,σε καμια 20ετια ετσι θα το βλεπουν τα 400αρια!!(υποθεση κανω)

OrEsTiS82
20/03/2007, 06:23
Εγω σεβομαι την μηχανη (και ολες τις υπολοιπες) γιατι εχει μεγαλη ιστορια,καποτε αυτη η μηχανη ηταν σε αφισες στα δωματια χιλιαδων ανθρωπων,δεν μπορουμε να την προσβαλουμε.
Οσο για το πειραγμα που ειχα διαβασει παραπανω,για την μηχανη που οδηγαει, ε αυτη ηθελε η αυτη μπορουσε οικονομικα να παρει και την πηρε, δεν κανει να κοροιδευουμε γιατι καποια στιγμη ερχεται και η σειρα μας...
(Ο συγκεκριμενος οδηγος εχει πεταξει κοτσανες αλλα ας μην ξεφευγουμε)