PDA

View Full Version : Σέρρες το Μάρτιο



alximistis
13/12/2006, 14:36
Πριν αρχίστε να κράζετε είναι νωρίς κλπ διαβάστε πρώτα και ύστερα.
Λοιπόν...

Τέλος Μάρτη γίνεται το California Superbike School στην πίστα των Σερρών.
Ήδη κάποιοι έχουμε εκδηλώσει ενδιαφέρον αλλά ακόμα δεν έχουμε "κλείσει".
Απ' ότι μαθαίνω όμως ήδη υπάρχει μεγάλη ζήτηση και μπορεί πολύ εύκολα να βρεθούμε εκτός. Οπότε για να μην την πατήσουμε πέρα από τα μηνύματα που έχω στείλει βάζω και αυτό το ποστάκι για να... οργανωθούμε.
Όσοι πιστοί προσέλθετε. Μόνο λίγο γρήγορα αν γίνεται μέχρι το τέλος της βδομάδας γιατί το ξαναλέω απ' όσα έχω ακούσει οι θέσεις "κλείνουν" ταχύτατα.

zolotas
13/12/2006, 22:14
καλα εκανες και το εθιξες ......... οποιοι εχουν παει ας μας πουν μερικα χρησιμα πραγματακια ,οτιδηποτε θεωρουν σωστο .......tips and tricks........και αν αξιζει τον κοπο ........εσεις δλδ τι αποκομισατε ,εμπειριες ,εντυπωσεις ,τι εξοπλισμο
θελει ....πχ μονο δερματινα??
επισης πρεπει να συμμετασχεις σε ολα τα level η ειναι περριτο???

καφες -τσιγαρο επιτρεπονται ??

road spirit
13/12/2006, 22:58
αξίζει με χίλια, δεν χωράει κουβέντα.

Από εξοπλισμό χρειάζονται τα πάντα, φουλ δερματα πανω κατω, μποτες, γαντια. Αν δεν εχεις μπορείς να ενοικιάσεις απο το 0300. Μπορείς να συμμετάσχεις και σε ενα μονο level, ξεκινάς από το 1ο.

Θα πρέπει να εισαι σερρες από την προηγούμενη, καθώς τα μαθήματα αρχίζουν από τις 7 το πρωί. Στην ιστοσελίδα τους νομίζω έχει αρκετες πληροφορίες, τσεκαρε το, πάρε και τηλ την Ιωάννα Αρβανιτάκη στο περιοδικό, θα σου πεί ότι χρειάζεται να ξέρεις

Τσιγάρα και καφές? θα κάνεις αρκετά :D :D

Atsatsos
14/12/2006, 19:30
Λεπόν:
31 Μαρτίου & 1 Απριλίου στο πάρκινγκ :p των μεγάρων
19 & 20 Μαίου Σέρρες
16 & 17 Ιουνίου Μέγαρα
7 Ιουλίου Σέρρες
15 & 16 Σεπτεμβρίου Μέγαρα
13 & 14 Οκτωβρίου Μέγαρα

Να τονίσω οτι οι ξένοι εκπαιδευτές ΔΕΝ έρχονται στα μέγαρα. ΜΟΝΟ σέρρες.
Λοιπόν, τα λέμε πάνω.
Εγώ θα είμαι 19 ή 20 Μαίου για το session 1 και 7 Ιουλίου για το session 2.
2 μήνες νωρίτερα booking!!!Τουλάχιστον.

H.A.Balafoutre
14/12/2006, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
Λεπόν:

19 & 20 Μαίου Σέρρες

7 Ιουλίου Σέρρες


Να τονίσω οτι οι ξένοι εκπαιδευτές ΔΕΝ έρχονται στα μέγαρα. ΜΟΝΟ σέρρες.
Λοιπόν, τα λέμε πάνω.
Εγώ θα είμαι 19 ή 20 Μαίου για το session 1 και 7 Ιουλίου για το session 2.
2 μήνες νωρίτερα booking!!!Τουλάχιστον.

Μάλιστα. Για να δούμε πως θα την παλέψουμε τη δουλειά.

fazerakis
15/12/2006, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos

Να τονίσω οτι οι ξένοι εκπαιδευτές ΔΕΝ έρχονται στα μέγαρα. ΜΟΝΟ σέρρες.
Λοιπόν, τα λέμε πάνω.
.

Οχι πλέον πάνε και Μέγαρα. Αλλά και η ελληνική ομάδα έχει στελεχωθεί από πολύ άξιους εκπαιδευτές,
Βέβαια αξίζει πολύ περισσότερο να κάνει κανείς τα μαθήματα στις Σέρρες. Είναι και 30Ευρώ πιο φτηνό το μάθημα!!!!

alximistis
15/12/2006, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
Λεπόν:
31 Μαρτίου & 1 Απριλίου στο πάρκινγκ :p των μεγάρων
19 & 20 Μαίου Σέρρες
16 & 17 Ιουνίου Μέγαρα
7 Ιουλίου Σέρρες
15 & 16 Σεπτεμβρίου Μέγαρα
13 & 14 Οκτωβρίου Μέγαρα

Να τονίσω οτι οι ξένοι εκπαιδευτές ΔΕΝ έρχονται στα μέγαρα. ΜΟΝΟ σέρρες.
Λοιπόν, τα λέμε πάνω.
Εγώ θα είμαι 19 ή 20 Μαίου για το session 1 και 7 Ιουλίου για το session 2.
2 μήνες νωρίτερα booking!!!Τουλάχιστον.


Τις ημερομηνίες που τις βρήκατε βρε;
Γιατί εγώ ξέρω 31 Μαρτίου και 1 Απριλίου στις Σέρρες.
Μήπως κατάλαβα λάθος;;;;;;;
Είσαι σίγουρος γι' αυτές;

jarv
15/12/2006, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
Λεπόν:
31 Μαρτίου & 1 Απριλίου στο πάρκινγκ :p των μεγάρων
19 & 20 Μαίου Σέρρες
16 & 17 Ιουνίου Μέγαρα
7 Ιουλίου Σέρρες
15 & 16 Σεπτεμβρίου Μέγαρα
13 & 14 Οκτωβρίου Μέγαρα

Να τονίσω οτι οι ξένοι εκπαιδευτές ΔΕΝ έρχονται στα μέγαρα. ΜΟΝΟ σέρρες.
Λοιπόν, τα λέμε πάνω.
Εγώ θα είμαι 19 ή 20 Μαίου για το session 1 και 7 Ιουλίου για το session 2.
2 μήνες νωρίτερα booking!!!Τουλάχιστον.

από αρβύλα πάμε καλά, ποιος είπε πως οι Άγγλοι δεν έρχονται στα Μέγαρα, θέλετε να σας στείλω φωτογραφίες μήπως, και γιατί να μην έρχονται, θα το πω ακόμα μία φορά, η ΠΙΣΤΑ είναι το μέσον για να γίνονται τα μαθήματα, επειδή δεν μπορούμε να βγούμε στους δρόμους, η πίστα των Σερρών είναι πολύ μα πάρα πολύ καλή, αλλά η πίστα των Μεγάρων είναι πιο κοντά στην Ελληνική πραγματικότητα.

gcrook
15/12/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
από αρβύλα πάμε καλά, ποιος είπε πως οι Άγγλοι δεν έρχονται στα Μέγαρα,.

Πραγματι!
Να μεταβιβασετε παρακαλω τα χαιρετισματα μου στον Mike!
Δασκαλεεεεεεε:lol: :beer:


72075

bartlal
15/12/2006, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis

Μήπως κατάλαβα λάθος;;;;;;;


γιατι, πρωτη φορα θα ειναι? :mad:

alximistis
15/12/2006, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
γιατι, πρωτη φορα θα ειναι? :mad:


ψιτ... όλα τα ποστ δεν είναι για σπαμ...

zolotas
15/12/2006, 15:53
level 1 εχει κλεισει απο περυσι και μονο λιστα αναμονης για σερρες .......και αν σου κατσει σε ειδοποιουν 2-3 μερες πριν

Atsatsos
15/12/2006, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
από αρβύλα πάμε καλά, ποιος είπε πως οι Άγγλοι δεν έρχονται στα Μέγαρα, θέλετε να σας στείλω φωτογραφίες μήπως, και γιατί να μην έρχονται, θα το πω ακόμα μία φορά, η ΠΙΣΤΑ είναι το μέσον για να γίνονται τα μαθήματα, επειδή δεν μπορούμε να βγούμε στους δρόμους, η πίστα των Σερρών είναι πολύ μα πάρα πολύ καλή, αλλά η πίστα των Μεγάρων είναι πιο κοντά στην Ελληνική πραγματικότητα.

Sorry παιδιά για την παραπληροφόρηση. Η Ιωάννα σίγουρα ξέρει καλύτερα από τον οποιονδήποτε.
Κι εγώ από αρβύλα το άκουσα μάλλον :eyepop:
Γιώργο είσαι σίγουρος για αυτό που λες (Ιωάννα HELP :( :confused: ). Ξενέρωσα :sick:

zolotas
15/12/2006, 20:35
Λευτερη και χρονια πολλα ρε ................:beer: δυστυχως ετσι ειναι ,μιλησα με την Ιωαννα το μεσημερι ...αλλα πιστευω ολοι οι καλοι χωρανε :D

Atsatsos
16/12/2006, 09:24
Γιώργο σ 'ευχαριστώ πολύ.
Έτσι είναι. Κι εμένα τον ιούνιο (νομίζω) που είχε με ενημέρωσαν λίγες μέρες νωρίτερα. Αλλά δεν μπόρεσα να πάω. :(

firefox
08/01/2007, 14:27
ποσο κοστίζει το CSS και από που μπορεί κανένας να πάρει πληροφορίες περί CSS. εκτος από site και κανένα τηλέφωνο αν υπάρχει από αυτούς που το διοργανώνουν. ευχάριστο

jarv
08/01/2007, 14:49
μπορείς να καλέσεις στο 210-2851300 και να σου πω ότι θέλεις.
Ανακεφαλαίωση: 24 Μαρτίου Riding School Mέγαρα, 31/3 & 1/4 CSS Μέγαρα και 19-20 Μαΐου CSS Σέρρες δεν υπάρχουν θέσεις, μόνο λίστα αναμονής. Συμβουλή όποιος θέλει να κάνει μάθημα μέσα στο 2007 ας πάρει τηλ να δηλώσει για να πιάνει σειρά, δεν σας κάνω πλάκα αλλά οι συμμετοχές είναι τόσες που μπορεί να φάω και ξύλο...
Ιωάννα

R-1nas
08/01/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
μπορείς να καλέσεις στο 210-2851300 και να σου πω ότι θέλεις.
Ανακεφαλαίωση: 24 Μαρτίου Riding School Mέγαρα, 31/3 & 1/4 CSS Μέγαρα και 19-20 Μαΐου CSS Σέρρες δεν υπάρχουν θέσεις, μόνο λίστα αναμονής. Συμβουλή όποιος θέλει να κάνει μάθημα μέσα στο 2007 ας πάρει τηλ να δηλώσει για να πιάνει σειρά, δεν σας κάνω πλάκα αλλά οι συμμετοχές είναι τόσες που μπορεί να φάω και ξύλο...
Ιωάννα

Ma kala otan milagame sto tilefono egrafes to post ?

Me pikranes asxima alla xalali sou!

Xalia paidia den yparxei tipota

byron
08/01/2007, 15:18
Θα είμαι στο CSS της 31/1-1/4 στα Μέγαρα. Έχει δηλώσει συμμετοχή κάποιος άλλος συμφορουμίτης ;

gcrook
08/01/2007, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Ma kala otan milagame sto tilefono egrafes to post ?

Me pikranes asxima alla xalali sou!

Xalia paidia den yparxei tipota

Αρα το χασαμε το τρενο.
Χαλαλι του.
Τα φραγκα που δεν εχουμε και που δεν θα βρουμε θα πανε για το τρακντει του bikenet στιε Σερρες..
Που δεν θα παμε γιατι δεν εχουμε φραγκα, αλλα τουλαχιστον γλιτωσαμε τα 250 του CSS που δεν θα καναμε λογω ελλειψης ρευστου οπως προανεφερα.
:look: :dizzy: :look:

Καμμενος.....

zephyr1
08/01/2007, 15:29
Τελικα αυτα τα μαθηματα κανουν πολυ καλο.:p

Τοσο ωραια κινηση που πριν ανακοινωθουν εχουν κλεισει οι θεσεις,αλλη μια ωραια Ελληνικη πρωτοβουλια.

Ξερει κανεις το προγραμμα για το 2008 για να κλεισω και γω μια θεση!:evil:

byron
08/01/2007, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Τοσο ωραια κινηση που πριν ανακοινωθουν εχουν κλεισει οι θεσεις,αλλη μια ωραια Ελληνικη πρωτοβουλια.

Ξερει κανεις το προγραμμα για το 2008 για να κλεισω και γω μια θεση!:evil:

:nono: Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο.
Από αυτό το thread θυμήθηκα να δηλώσω συμμετοχή γύρω στα μέσα Δεκέμβρη. Πήρα τηλ. στην Ιωάννα και υπήρχαν θέσεις για Μέγαρα και (νομίζω) λίγες για Σέρρες. Το ότι τα μαθήματα κλείνουν αρκετά πιο πριν το ήξερα καθώς έχει αναφερθεί ουκ ολιγες φορές από συμμετέχοντες.

SPORAKIAS
08/01/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
:nono: Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο.
Από αυτό το thread θυμήθηκα να δηλώσω συμμετοχή γύρω στα μέσα Δεκέμβρη. Πήρα τηλ. στην Ιωάννα και υπήρχαν θέσεις για Μέγαρα και (νομίζω) λίγες για Σέρρες. Το ότι τα μαθήματα κλείνουν αρκετά πιο πριν το ήξερα καθώς έχει αναφερθεί ουκ ολιγες φορές από συμμετέχοντες.

για πες...για πες...

γιατι εγω εστειλα e-mail και μου εστειλαν απαντηση οτι θα με ενημερωσουν(ενω εσυ βρηκες..)...

και εγω οταν βγηκε αυτο το θρεντ εστειλα(δλδ μπορει και λιγο πριν απο εσενα)....

μηπως επρεπε να επερνα και εγω τηλ. για να το σιγουρεψω(το κιν. της κοπελας εγω δεν το ηξερα)...???

πηγα με τον ''κανονικο'' τροπο...απο το site...

λιγο βυσματικο μου κανει αυτο (δεν λεω οτι εσυ φταις σε τπτ.....) που βρηκες με την μια ...μετα απο ''προσωπικο'' τηλ...:rolleyes:

zolotas
08/01/2007, 15:59
μαγκες μην κουραζεστε.........δεν αξιζει μια τα μαθηματα,μην παει κανεις λεμε και οσοι δηλωσατε ακυρωστε το .

byron
08/01/2007, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
για πες...για πες...

Τι βυσματικό ρε παίδες :confused: Μπήκα στο site, και λόγω του ότι ήθελα να ρωτήσω και κάποια πράγματα (φόρμα, μπότες κλπ) πήρα τηλέφωνο στην Ιωάννα. Αφού μου έλυσε τις απορίες, δήλωσα συμμετοχή για τα Μέγαρα. Δεν θυμάμαι ακριβή ημερ/νια αλλά γυρω στα μέσα Δεκέμβρη δήλωσα.

zephyr1
08/01/2007, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
:nono: Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο.
Από αυτό το thread θυμήθηκα να δηλώσω συμμετοχή γύρω στα μέσα Δεκέμβρη. Πήρα τηλ. στην Ιωάννα και υπήρχαν θέσεις για Μέγαρα και (νομίζω) λίγες για Σέρρες. Το ότι τα μαθήματα κλείνουν αρκετά πιο πριν το ήξερα καθώς έχει αναφερθεί ουκ ολιγες φορές από συμμετέχοντες.

Σιγουρα μπορει να μην εχω δικιο.:smilea:

Αλλα πιστευεις οτι το προβλημα,(αφου εχεις καταφερει και εχεις βρει τον χρονο,εχεις ετοιμη την μοτοσυκλετα σου,εχεις συγκεντρωση το αναλογο ποσο που χρειαζεται-δεν ειναι και λιγο-,πιστευεις οτι το σχολειο σε κανει καλυτερο)θα ηταν να μην υπαρχουν θεσεις?

Αφου συμπληρωνονται τοσο γρηγορα τα γκρουπ,ας γινουν πιο συχνα.

Θα μου πεις οτι ειναι ολα ειναι κανονισμενα και δεν αλλαζουν ετσι ευκολα(καταλαβαινεις τι θελω να πω).

Αυτο που κανουν αυτες οι σχολες ειναι πραγματικα σημαντικο εργο για ολους εμας.

Αλλα οχι μεσα σε 4-5 χρονια λειτουργιας(νομιζω δεν ξερω ακριβως) τους να εχουνε προβλημα θεσεων.

Οδηγαω καποια χρονια και αυτα που θα μπορουσα να μαθω σε 1 ή 2 μαθηματα, εφαγα μια ζωη και τα χω μαθει και λαθος.

Ειμαι ανθρωπος της τελευταιας στιγμης(απ'της υποχρεωσης ετσι εχω γινει)και δεν μπορω να ξερω 2 μηνες πριν αν μπορω.:winka:

:wave2:

byron
08/01/2007, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
μαγκες μην κουραζεστε.........δεν αξιζει μια τα μαθηματα,μην παει κανεις λεμε και οσοι δηλωσατε ακυρωστε το .

Αυτό τι είναι τώρα ; Spam ή προσωπική άποψη. ; Αν είναι το 2ο πες μας κάτι παραπάνω. Εκτός και είσαι σε waiting list :smokin:

zephyr1
08/01/2007, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
μαγκες μην κουραζεστε.........δεν αξιζει μια τα μαθηματα,μην παει κανεις λεμε και οσοι δηλωσατε ακυρωστε το .

Α ρε zolot απαιχτε.

Ειπα να κανω αναφορα στον φιλο,αλλα με προλαβε!

Μαλλον σε κλασανε απο την σταση σου.:rolleyes:

jarv
08/01/2007, 16:27
Την πρώτη χρονιά που ήρθαν οι άγγλοι στην Ελλάδα κάναμε ένα μονοήμερο σχολείο, τη δεύτερη χρονιά κάναμε τρία διήμερα, την τρίτη τέσσερα διήμερα μετά πέντε και φέτος λέμε για έξι, για να οργανωθεί ΣΩΣΤΑ ένα διήμερο, θέλει ένα μήνα δουλειάς στα κόκκινα. Θα μπορούσαμε να αφήσουμε όλες τις άλλες δραστηριότητες που κάνουμε, μαθήματα on off, Bazzar, test drive, XT festival κλπ. όμως δεν θέλουμε και δεν πρέπει να το κάνουμε, τη χρονιά που μας πέρασε είχαμε πολλές συμμετοχές και θα μπορούσαμε να κάνουμε και άλλο διήμερο όμως οι ημερομηνίες που βρίσκαμε ήταν μόνο για Δεκέμβριο, ποιος θα μπορούσε με κρύο να κάνει μάθημα. Μην ξεχνάτε πως η "σχολική" περίοδος δεν μπορεί να είναι από τέλος Νοέμβρη έως και αρχές Μάρτη, λόγω κρύου, πάγου ή ακόμα και χιονιού, επίσης εξαιρούμε τον Αύγουστο για τους γνωστούς λόγους. Άρα τι μένει, έξι μήνες που πρέπει να τα χωρέσουν όλα. Στην Αγγλία τα μαθήματα γίνονται ΠΑΝΤΑ καθημερινή, εδώ δεν μπορεί να γίνει γιατί κανένας από εσάς δεν μπορεί, άρα μειώνουμε ακόμα περισσότερο τις διαθέσιμες ημερομηνίες. Τώρα αν έχετε υπομονή να περιμένετε να έρθει η καινούρια μοτοσυκλέτα που έχετε παραγγείλει τότε σίγουρα έχετε υπομονή να περιμένετε για ένα σχολείο και νομίζω πως έχω αποδείξει εδώ και χρόνια πως χάρες δεν κάνω σε κανέναν για τη σειρά προτεραιότητας. Ο γιος μου για να καταλάβετε περιμένει να έρθει η σειρά του εδώ και καιρό.
Και κάτι άσχετο αλλά σχετικό, τι θα λέγατε να κανονίζαμε μέσα στον Φεβρουάριο, ένα Σάββατο να πιούμε παρέα καφέ στο Auto Festival και να παρακολουθήσετε, όσοι θέλετε, ένα σεμινάριο οδήγησης στην πόλη από τον Θανάση Χούντρα, δεν στοιχίζει τίποτα περισσότερο από δύο ώρες από το πρόγραμμα σας.
Ιωάννα

gcrook
08/01/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv

Και κάτι άσχετο αλλά σχετικό, τι θα λέγατε να κανονίζαμε μέσα στον Φεβρουάριο, ένα Σάββατο να πιούμε παρέα καφέ στο Auto Festival και να παρακολουθήσετε, όσοι θέλετε, ένα σεμινάριο οδήγησης στην πόλη από τον Θανάση Χούντρα, δεν στοιχίζει τίποτα περισσότερο από δύο ώρες από το πρόγραμμα σας.
Ιωάννα

To ξανακανω ανετα.
Αν μιλαμε για το ιδιο πανω κατω που ηταν και το τελευταιο θεωρητικο class του Riding School.
Γιατι ειμασταν λιγο πτωματα εκεινη την μερα:blush:

alximistis
08/01/2007, 16:46
Και κάτι άσχετο αλλά σχετικό, τι θα λέγατε να κανονίζαμε μέσα στον Φεβρουάριο, ένα Σάββατο να πιούμε παρέα καφέ στο Auto Festival και να παρακολουθήσετε, όσοι θέλετε, ένα σεμινάριο οδήγησης στην πόλη από τον Θανάση Χούντρα, δεν στοιχίζει τίποτα περισσότερο από δύο ώρες από το πρόγραμμα σας.
Ιωάννα [/B][/QUOTE]


Επίσης το κάνω! Ανετότατα!!!!!!
Αρκεί να μην λείπω γιατί παίζει να πάω μέχρι Αγγλία το Φλεβάρη.

Atsatsos
08/01/2007, 17:12
σεμινάριο οδήγησης στην πόλη της θεσαλλονίκης;:a24: :a01:

zolotas
08/01/2007, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
μαγκες μην κουραζεστε.........δεν αξιζει μια τα μαθηματα,μην παει κανεις λεμε και οσοι δηλωσατε ακυρωστε το .

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ .:beer:

το κακο ειναι οτι θα το μαθεις τελευταια στιγμη αλλα φαινεται και δικαιο απο μια αποψη,θα μπορουσαν να εχουν ενα λογαριασμο τραπεζης ,να στειλεις μια προκαταβολη για καπαρωμα.........αλλα λογω του οτι αλλος εχει πουλησει το μηχανακι αλλος το περιμενει εκεινη την εποχη αλλος δεν μπορει .......να μην πανε χαμενα τα χρηματα...........

και εφοσον υπαρχει και ζητηση μεγαλη κανονιστε να κανετε πιο συχνα .......

jarv
09/01/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ .:beer:

το κακο ειναι οτι θα το μαθεις τελευταια στιγμη αλλα φαινεται και δικαιο απο μια αποψη,θα μπορουσαν να εχουν ενα λογαριασμο τραπεζης ,να στειλεις μια προκαταβολη για καπαρωμα.........αλλα λογω του οτι αλλος εχει πουλησει το μηχανακι αλλος το περιμενει εκεινη την εποχη αλλος δεν μπορει .......να μην πανε χαμενα τα χρηματα...........

και εφοσον υπαρχει και ζητηση μεγαλη κανονιστε να κανετε πιο συχνα .......

Νομίζω πως το "καπάρωμα" δεν είναι και ο πιο σωστός τρόπος, δηλάδή κάποιος που έχει δηλώσει έγκαιρα για μία ημερομηνία θα πρέπει να στείλει χρήματα 2-3 μήνες νωρίτερα, αν θέλεις να κλείσεις αεροπορικό εισιτήριο στέλνεις χρήματα τον Ιανουάριο για να ταξιδέψεις κάποια στιγμή μέσα στη χρονιά;;;

Alki_Viades
09/01/2007, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Στην Αγγλία τα μαθήματα γίνονται ΠΑΝΤΑ καθημερινή, εδώ δεν μπορεί να γίνει γιατί κανένας από εσάς δεν μπορεί, άρα μειώνουμε ακόμα περισσότερο τις διαθέσιμες ημερομηνίες.
Ιωάννα

Nα προτεινω το εξης: οταν βλεπετε πως οι συμμετοχες ειναι πολλες μπορειτε να κολλησετε μια παρασκευη στα σκ που γινονται Μεγαρα, οποτε:

οργανωτικα θα εχεις πολυ λιγοτερη προσπαθεια σε σχεση με ενα ολοκληρο ξεχωριστο σκ
πιο ευκολα κλεινεις πιστα παρασκευες παρα σκ
πιστευω πολλοι θα ηταν διατεθειμενοι & θα μπορουσαν να παρουν μια παρασκευη αδεια

Επισης προτεινω μεγαρα γιατι:
ο περισσοτερος κοσμος ειναι απο Αθηνα και λογω καθημερινης χρειαζεσαι οσες περισσοτερες συμμετοχες μπορεις να μαζεψεις
για σερρες δεν βγαινει ευκολα παρασκευη αφου ειτε θα παρεις αδεια ΚΑΙ την πεμπτη ή θα φυγεις στο καπακι μετα την δουλεια και θα φτασεις με την ψυχη στο στομα

Προλαβαινετε να κανετε την αρχη στις 30 Μαρτιου... :wave2:


ΥΓ Δεν εχω παει ουτε Μεγαρα ουτε Σερρες, οποτε δεν μπορω να κρινω την ποιοτητα μαθηματος σε καθε πιστα, αυτο ομως ειναι θεμα του CSS...

jarv
09/01/2007, 11:32
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Nα προτεινω το εξης: [b]οταν βλεπετε πως οι συμμετοχες ειναι πολλες μπορειτε να κολλησετε μια παρασκευη στα σκ που γινονται Μεγαρα, οποτε:

Το έχουμε σκεφτεί, όμως μην φαντάζεστε πως είναι τόσο εύκολο να βρούμε ελεύθερη την πίστα όποτε θέλουμε, στην πίστα γίνονται συνεχώς event από πολλές εταιρίες, τις ημερομηνίες που θέλαμε για το 2007 τις έχω ζητήσει από τον Νοέμβριο.

οργανωτικα θα εχεις πολυ λιγοτερη προσπαθεια σε σχεση με ενα ολοκληρο ξεχωριστο σκ
πιο ευκολα κλεινεις πιστα παρασκευες παρα σκ
πιστευω πολλοι θα ηταν διατεθειμενοι & θα μπορουσαν να παρουν μια παρασκευη αδεια

Σίγουρα είναι πιο εύκολο να οργανωθεί αλλά για τους εκπαιδευτές είναι δύσκολο, τρεις συνεχόμενες ημέρες μέσα στην πίστα πιστέψτε με είναι εξουθενωτικό, αυτό μπορεί να γίνει όταν οι έλληνες εκπαιδευτές θα είναι 15 τουλάχιστον.

Nostra
09/01/2007, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Το έχουμε σκεφτεί .....


δεν έχουμε γνωριστεί αλλά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και ασχολείσαι εκ των έσω με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό...


Η κατάντια της πίστας των μεγάρων σας έχει κάνει να προβείτε σε κάποια διαμαρτυρία ή πίεση στους ιδιοκτήτες της ώστε να διαθέσουν κάποια από τα έσοδά τους για να την φτιάξουν ή απλά βολεύεστε όλοι (και μιλάω για τους εργοδότες σου όχι σε εσένα προσωπικά) από την αθρόα συμμετοχή και απλά γεμίζετε τις συμμετοχές των track days σας χωρίς να σας ενδιαφέρει η ποιότητα της πίστας αφού από τη μεριά σας δίνετε βάση στην ποιότητα των υπηρεσιών σας ?

Φιλικά,

τάσος

zephyr1
09/01/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
δεν έχουμε γνωριστεί αλλά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και ασχολείσαι εκ των έσω με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό...


Η κατάντια της πίστας των μεγάρων σας έχει κάνει να προβείτε σε κάποια διαμαρτυρία ή πίεση στους ιδιοκτήτες της ώστε να διαθέσουν κάποια από τα έσοδά τους για να την φτιάξουν ή απλά βολεύεστε όλοι (και μιλάω για τους εργοδότες σου όχι σε εσένα προσωπικά) από την αθρόα συμμετοχή και απλά γεμίζετε τις συμμετοχές των track days σας χωρίς να σας ενδιαφέρει η ποιότητα της πίστας αφού από τη μεριά σας δίνετε βάση στην ποιότητα των υπηρεσιών σας ?

Φιλικά,

τάσος

Τασο καλημερα!

Η Ιωαννα εχει ξανααπαντησει,θα το βρω και θα στο παραθεσω.

:wave2:

Nostra
09/01/2007, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Τασο καλημερα!

Η Ιωαννα εχει ξανααπαντησει,θα το βρω και θα στο παραθεσω.

:wave2:


thanks.... :wave2: :wave2: :wave2:


αν και το να είχαν πει κάτι πριν από 6 μήνες ή ένα χρόνο και να έμεινε εκεί η διαμαρτυρία ΔΕΝ με καλύπτει...

βέβαια θα μου πεις στους τυφλούς βασιλεύει η μονόφθαλμη πίστα....


αλλά ξεκινώντας μια νέα χρονιά .... τί κινήσεις κάνανε, κάνουν ή θα κάνουν αυτοί που διοργανώνουν track days ?

zephyr1
09/01/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
thanks.... :wave2: :wave2: :wave2:


Ευρηκα,χωρις αναζητηση εχω γινει παλιοσειρη.



Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Το forum το παρακολουθώ σχεδόν καθημερινά και διαβάζω όλα αυτά που γράφετε. Η πίστα των Μεγάρων δεν είναι στη δική μας αρμοδιότητα, αυτό που ίσως δεν ξέρετε είναι πως η πίστα άνοιξε για τους μοτοσυκλετιστές (track day) πριν από δύο χρόνια μετά από δική μας πίεση. Αν δεν είχαμε αποφασίσει να ξεκινήσουμε track day, η πίστα ακόμα θα ήταν ανοιχτή μόνο για αυτοκίνητα.
Αν υπάρχουν σχέδια για καινούρια άσφαλτο δεν το γνωρίζουμε, μπορούμε όμως να σας διαβεβαιώσουμε πως δεν θα σταματήσουμε να «πιέζουμε» για κάτι καλύτερο και ασφαλέστερο για όλους εσάς.



:winka:

jarv
09/01/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
δεν έχουμε γνωριστεί αλλά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και ασχολείσαι εκ των έσω με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό...


Η κατάντια της πίστας των μεγάρων σας έχει κάνει να προβείτε σε κάποια διαμαρτυρία ή πίεση στους ιδιοκτήτες της ώστε να διαθέσουν κάποια από τα έσοδά τους για να την φτιάξουν ή απλά βολεύεστε όλοι (και μιλάω για τους εργοδότες σου όχι σε εσένα προσωπικά) από την αθρόα συμμετοχή και απλά γεμίζετε τις συμμετοχές των track days σας χωρίς να σας ενδιαφέρει η ποιότητα της πίστας αφού από τη μεριά σας δίνετε βάση στην ποιότητα των υπηρεσιών σας ?

Φιλικά,

τάσος

το συγκεκριμένο θέμα έχει συζητηθεί πολλές φορές, σας παραθέτω την απάντηση του Θανάση Χούντρα (εργοδότης μου) από το forum του 0-300

http://www.0300.gr/forum/viewtopic.php?t=1341

Ενδιαφέρον θέμα.
Μέχρι πριν δυό χρόνια από τη μια τρώγαμε απανωτές πόρτες στην προσπάθειά μας να ανοίξουμε τα Μέγαρα για τις μοτοσυκλέτες και από την άλλη τα ακούγαμε από τον κόσμο, τους αναγνώστες μας, ότι τα Μέγαρα δεν επιτρέπουν μοτοσυκλέτες και έχουμε και εμείς ευθύνη.
Σήμερα, καταφέραμε και η πίστα είναι ανοικτή για τις μοτοσυκλέτες και το παραπάνω θέμα ξεχάστηκε. Ωστόσο είναι ανοικτή για μοτοσυκλέτες μόνο όταν υπάρχει ασθενοφόρο (σωστό είναι αυτό). Μόνο που ο ιδιοκτήτης δεν είναι διατεθειμένος να έχει καθημερινά, οπότε περιορίζεται η χρήση στα track days.
Τώρα για την άσφαλτο, τον πόντο κερδίζει ο φίλος που εντοπίζει τη μη ύπαρξη ανταγωνισμού. Αν υπήρχε άλλος χώρος πολλά θα ήταν διαφορετικά.
Όσο για τα σχολεία, δεν εξαρτώνται από την κατάσταση του οδοστρώματος. Μακάρι να ήταν καλύτερο, αλλά η δουλειά γίνεται άριστα και με το παραπάνω (για ορισμένες ασκήσεις).
Το όλο θέμα πάντως θα βρει τη λύση του "σύντομα" (1-2 χρόνια...)

Nostra
09/01/2007, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Αν υπάρχουν σχέδια για καινούρια άσφαλτο δεν το γνωρίζουμε, μπορούμε όμως να σας διαβεβαιώσουμε πως δεν θα σταματήσουμε να «πιέζουμε» για κάτι καλύτερο και ασφαλέστερο για όλους εσάς.



τί είδους πίεση γίνεται ?


η πιο απόλυτη πίεση θα μπορούσε να είναι η μη χρήση/ενοικίαση της πίστας μέχρι να γίνει "πίστα".... όχι μόνο η άσφαλτος αλλά και οι αμμοπαγίδες κλπ...



και για να συμπληρώσω .... αν τα track days και τα μαθήματα δεν είχαν πλήρη συμμετοχή και εβγαιναν παθητικά σε οικονομικό επίπεδο... απλά θα τα σταματάγατε ή τότε όντως θα πιέζατε πιο σθεναρά για καλυτέρευση των υπηρεσιών της πίστας?

jarv
09/01/2007, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
τί είδους πίεση γίνεται ?


η πιο απόλυτη πίεση θα μπορούσε να είναι η μη χρήση/ενοικίαση της πίστας μέχρι να γίνει "πίστα".... όχι μόνο η άσφαλτος αλλά και οι αμμοπαγίδες κλπ...

Τον Δεκέμβριο που δεν είχαμε προγραμματισμένα track day με έπαιρναν τηλέφωνο καθημερινά και γκρίνιαζαν γιατί δεν κάνουμε, αν σταματήσουμε όπως λες θα το δεχθείτε, φωνάζατε χρόνια να ανοίξει η πίστα και τώρα φωνάζετε να κλείσει;; Η πίστα των Μεγάρων δεν μας ΑΝΗΚΕΙ, άρα πως θα αποφασίσουμε εμείς, πιστεύεται πως δεν μπορεί να επιβιώσει και χωρίς εμάς, άρα για ποια πίεση μιλάμε. Ξέρετε αλήθεια σε ποιον ανήκει η πίστα;;;


και για να συμπληρώσω .... αν τα track days και τα μαθήματα δεν είχαν πλήρη συμμετοχή και εβγαιναν παθητικά σε οικονομικό επίπεδο... απλά θα τα σταματάγατε ή τότε όντως θα πιέζατε πιο σθεναρά για καλυτέρευση των υπηρεσιών της πίστας?

έχουμε αποδείξει πως ΔΕΝ μας ενδιαφέρει μόνο το κέρδος, κάνοντας για τρείς συνεχόμενες χρονιές μαθήματα με λίγες συμμετοχές, τον πρώτο χρόνο μάλιστα που ξεκινήσαμε (2000-2001) τα μαθήματα ήταν δωρεάν. μία επιχείρηση πόσα χρόνια μπορεί να επιβιώσει χωρίς κέρδος, το έχετε σκεφτεί αυτό ή όλα είναι εύκολα.

Nostra
09/01/2007, 12:15
φυσικά και μια επιχείρηση πρέπει να είναι κερδοφόρα για να είναι βιώσιμη, δε θα έλεγα ποτέ το αντίθετο...

επίσης δεν είπα να κλείσει η πίστα.
απλά αναρωτιέμαι τι μπορεί να κάνει τους ιδιοκτήτες της να την ανακαινίσουν (για το καλό όλων)...


και όχι δε ξέρω ποιοι είναι ιδιοκτήτες της πίστας των μεγάρων.... ποίοι είναι?


τέλος, αντιλαμβάνομαι ότι λέτε και ξαναλέτε και ξαναδικαιολογείστε για τα ίδια και είναι κουραστικό αυτό για εσάς... αλλά όσο ο μοτοσυκλετιστικός κόσμος αυξάνεται και ανανεώνεται οι αναζητήσεις και οι απορίες θα ανακυκλώνονται και αφού είστε κατά κάποιο τρόπο πιο κοντά στους τελικούς χρήστες της πίστας από ότι οι ιδιοκτήτες της τότε ... θα επιβαρύνεστε αναγκαστικά με τις απορίες/αντιδράσεις των πελατών/χρηστών σας...

R-1nas
09/01/2007, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Ο γιος μου για να καταλάβετε περιμένει να έρθει η σειρά του εδώ και καιρό.
Και κάτι άσχετο αλλά σχετικό, τι θα λέγατε να κανονίζαμε μέσα στον Φεβρουάριο, ένα Σάββατο να πιούμε παρέα καφέ στο Auto Festival και να παρακολουθήσετε, όσοι θέλετε, ένα σεμινάριο οδήγησης στην πόλη από τον Θανάση Χούντρα, δεν στοιχίζει τίποτα περισσότερο από δύο ώρες από το πρόγραμμα σας.
Ιωάννα


Eeee sygnomi, exete gio? Giati sto tilefono pano apo 25-30 me to zori se ekana (OXI paidia den glyfo!) plaka mas kaneis etsi? pes mou oti kaneis plaka :-)

Kai na ksanapo oti auto to mathima - syzitisi "asfaleis odigisei mesa stin poli" pou kanei o thanasis TZAMPA re gyftoi to palikari ta leei tsakistite na pate! Ante mpas kai sothei kanenas parapano! Ego exo glytosei 2 fores apo auta pou elege! Xoris kourasei me poly gelio giati o thanasis stin epikoinonia exei xarisma, auta !

Mas blepo olous sto parking ton megaron gia mathima. pane oi serres :-(

Xairetismata apo Dubhai.

zolotas
09/01/2007, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
TZAMPA re gyftoi to palikari ta leei tsakistite na pate!

ε οχι και γυφτοι ρε γιατρε .......

jarv
10/01/2007, 09:29
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
[B]Eeee sygnomi, exete gio? Giati sto tilefono pano apo 25-30 me to zori se ekana (OXI paidia den glyfo!) plaka mas kaneis etsi? pes mou oti kaneis plaka :-)

Καλημέρα, την τούρτα σε ποια διεύθυνση να τη στείλω;;;
Έχω γιο 20 χρονών...

road spirit
10/01/2007, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Και κάτι άσχετο αλλά σχετικό, τι θα λέγατε να κανονίζαμε μέσα στον Φεβρουάριο, ένα Σάββατο να πιούμε παρέα καφέ στο Auto Festival και να παρακολουθήσετε, όσοι θέλετε, ένα σεμινάριο οδήγησης στην πόλη από τον Θανάση Χούντρα, δεν στοιχίζει τίποτα περισσότερο από δύο ώρες από το πρόγραμμα σας.
Ιωάννα

+1

πως ή από που θα ενημερωθούμε για κατι τέτοιο, αν και εφόσον γίνει τελικά?

jarv
10/01/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7-cubed
+1

πως ή από που θα ενημερωθούμε για κατι τέτοιο, αν και εφόσον γίνει τελικά?

αν το ζητήσετε θα γίνει, όμως ας πει κάποιος δύο εναλλακτικές ημερομηνίες, γιατί αν ο καθένας πει την ημερομηνία που τον βολεύει δεν θα βγάλουμε άκρη και λέω δύο για να δούμε και το δικό μας πρόγραμμα αν ταιριάζει, πάντως μην το αφήσετε μετά τον Μάρτη γιατί θα έχουν αρχίσει τα δύκολα.

byron
10/01/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
αν το ζητήσετε θα γίνει, όμως ας πει κάποιος δύο εναλλακτικές ημερομηνίες,

Προφανώς μιλάμε για Σαββάτο ή Κυριακή, σωστά ;

zephyr1
10/01/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
αν το ζητήσετε θα γίνει, όμως ας πει κάποιος δύο εναλλακτικές ημερομηνίες, γιατί αν ο καθένας πει την ημερομηνία που τον βολεύει δεν θα βγάλουμε άκρη και λέω δύο για να δούμε και το δικό μας πρόγραμμα αν ταιριάζει, πάντως μην το αφήσετε μετά τον Μάρτη γιατί θα έχουν αρχίσει τα δύκολα.

Αν πει καποιος 2 εναλλακτικες ημερομηνιες,την κατσαμε.

Ανακοινωστε εσεις της ημερομηνιες και μεις θα βρουμε τον χρονο.Να γινει και ενα thread γι'αυτο με τους συμμετεχοντες ,γιατι το προβλημα θα ειναι οι πολλες συμμετοχες και οχι το αντιθετο.

Δεν θελω να βρεθω σε σεμιναριο οδηγησης και να το παρακολουθω απο εξω παλι.(δεν αφορα τα δικα σας σεμιναρια αυτο).

:wave2:

jarv
11/01/2007, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Αν πει καποιος 2 εναλλακτικες ημερομηνιες,την κατσαμε.

Ανακοινωστε εσεις της ημερομηνιες και μεις θα βρουμε τον χρονο.Να γινει και ενα thread γι'αυτο με τους συμμετεχοντες ,γιατι το προβλημα θα ειναι οι πολλες συμμετοχες και οχι το αντιθετο.

Δεν θελω να βρεθω σε σεμιναριο οδηγησης και να το παρακολουθω απο εξω παλι.(δεν αφορα τα δικα σας σεμιναρια αυτο).

:wave2:

Άνοιξα νέο θέμα με τίτλο Σεμινάριο Πόλης, με ημερομηνία...

Frezas
11/01/2007, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Eeee sygnomi, exete gio? Giati sto tilefono pano apo 25-30 me to zori se ekana (OXI paidia den glyfo!) plaka mas kaneis etsi? pes mou oti kaneis plaka :-)

Kai na ksanapo oti auto to mathima - syzitisi "asfaleis odigisei mesa stin poli" pou kanei o thanasis TZAMPA re gyftoi to palikari ta leei tsakistite na pate! Ante mpas kai sothei kanenas parapano! Ego exo glytosei 2 fores apo auta pou elege! Xoris kourasei me poly gelio giati o thanasis stin epikoinonia exei xarisma, auta !

Mas blepo olous sto parking ton megaron gia mathima. pane oi serres :-(

Xairetismata apo Dubhai.

Mηχαλη εισαι θεος ρε φιλε, το ' χεις....:lol:

R-1nas
12/01/2007, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Mηχαλη εισαι θεος ρε φιλε, το ' χεις....:lol:

Ti gelas esy? Me ton pono mou?

apo ekei pou tha ekana genethlia mesa stis serres me blepo spiti!


Kai i eironia tha einai i tourta na einai apo tin kyria Ioanna(gio 20 xronon!)
ksereis happy birthday pano kai to sima tou california apo kato to R1 pio dipla! :P :P :P


Pantos mia mikri parigoria einai oti 24 martiou(tha fao kryo karga!) tha eimai sto parking(akoma den to mathate pio einai?tstststs) gia 0-300 riding school mazi me tin rena mou.

Pantos kati pou mou perase apo to myalo entelos aneuthina einai kati to opoio isxyei kai gia to autokinito.

p.x

ekana ta mathimata tou k.Iaberi gia autokinito me bmw entelos tsampa giati imoun kato ton 23 tote. malista yparxei epidotisei apo to kratos eok den thimame. Ta mathimata eginan sto olympiako stadio, kai to oti itan tsampa den simainei oti itan moufa. isa isa efaga kai sfaliara otan tou zitisa na me mathei na pigeno me to "plaei"... katalabenete ti thelo na po ;-)

Episeis exo ekptosei apo tin asfalistiki mou epeidei exo kanei auto to mathima!
Mipos tha ginotan melontika kati tetoio efikto kai gia tous pitsirikades mpas kai sothei kamia zoi parapano?


Auti tin fora kalimera apo Shangai - China local time 01:44! Nihaou! si-si!