PDA

View Full Version : .. καλές γιορτές ..



jimbar
13/12/2006, 16:37
Αυτά είναι γεγονότα του Αυγούστου 2004. Ο καινούργιος δρόμος (λέγεται και «Εθνική Λαυρίου») Αθήνας - Λαυρίου.

Ένα σημείο που δεν θυμάμαι πολύ καλά σε ένα τροχαίο που δεν θα έπρεπε να είχε διαδραματιστεί. Η ιστορία μου είναι και διαθήκη, και φόρος τιμής όσων δεν είναι εδώ σήμερα να πουν την δική τους ιστορία, να λάβουν απάντηση για το δικό τους άοσμο και άχρωμο «γιατί». Φόρος τιμής για τις αυτές ψυχές που μας κοιτούν και μας συντροφεύουν στις σκέψεις μας.

Για να μοιραστώ αυτή την ιστορία θα πρέπει να την πω από την αρχή. Το θέμα είναι .. που πραγματικά είναι η αρχή; Όμως θα το κάνω διότι στην ουσία πρέπει να μάθουν οι νεότεροι και να θυμόμαστε οι παλαιοί. Ένα τροχαίο, πολύς πόνος, πολύ μοναξιά και πολύ αγάπη από πολλά και αγαπημένα πρόσωπα του moto.gr. Στην ουσία ανήκω στους τυχερούς που την γλιτώσανε. Οι άλλοι;

Λίγο πολύ, όλοι μας χάσαμε ένα αγαπημένο μας πρόσωπο και, για πολλούς από μας είχαμε και την «δική μας» ιστορία. Όμως το ουσιαστικότερο είναι, το τι έχει απομείνει. Άκουσα πολλούς να λένε «.. και τι έγινε ρε μεγάλε; Ο πρώτος είσαι που έπεσες και τα έσπασες σχεδόν όλα; Η «μαγκιά» είναι να ξανακαβαλίσεις και να μην φοβηθείς..»

Εγώ θυμάμαι το τροχαίο μου κάθε μέρα, διότι με την μετατόπιση σπονδύλων μου, νιώθω πολύ καλά το πάθος μου και τον καθημερινό πόνο που μου ασκεί, διότι αρνούμαι να αφήσω τον «κουβά» μου (όπως αποκαλώ το Transalpάκι μου).

Ασχέτως αν χρειάστηκε να αγοράσω αυτοκίνητο, χαιρετώ κάθε μοτοσικλετιστή στις εθνικές οδούς και ακόμη «πλαγιάζω» στις στροφές ασχέτως αν κάθομαι σε δερμάτινη καρέκλα και αν το τιμόνι μου είναι πλέον στρογγυλό. Μετά από κάθε αυτοκινητιστική μου βόλτα, παραμελώ τον πόνο μου για λίγα μέτρα, ξανακαβαλώ την μηχανή μου για να «εισπνεύσουν» αέρα οι πνεύμονές μου και να ζωγραφιστεί το χαμόγελο χαράς στο πρόσωπό μου.

Ήθελα σήμερα, μετά από τόσο πολύ καιρό απουσίας από το site και τον μοτοσικλετιστηκό χώρο, να αφιερώσω, ως δείγμα της ταπεινής μου συμπόνιας, σε όλες αυτές τις αδικοχαμένες ψυχές, τον δικό μου σεβασμό στο πρόσωπό τους (γνωστούς και μη) και να ευχηθώ να είναι καλά εκεί που είναι και κάποια μέρα θα τα πούμε από κοντά.

Όσο για εσάς, σας εύχομαι ολόψυχα, ποτέ να μην πάθετε το παραμικρό, και να χαμογελάτε πάντα.

Καλές γιορτές .. και Πάντα Όρθιοι !!! ..
σας σκέπτομαι ..
Τζίμης

SPORAKIAS
13/12/2006, 16:44
:a10: ...καλες και αναιμακτες γιορτες να εχουμε ολοι μας....:wave2:

bartlal
13/12/2006, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar

Καλές γιορτές .. και Πάντα Όρθιοι !!! ..
σας σκέπτομαι ..
Τζίμης

καλες γιορτες και σε σενα Τζιμη!

ενταξ, 6 μηνες και 11 μερες ελλειψες, δεν μας πηραν και τα χρονια! :p :p


και απο οτι Γλεπω, την επεσες στα χρωματα αυτη τη φορα αντι των bold letters! :lol:


...περα απο την πλακα, καλες γιορτες να εχουμε ολοι, και αυτοι που τους λειπουν ατομα και θα ειναι κατα καποιες λιγοτερες οι καρεκλες στα οικογενειακα τραπεζια των ημερων, αλλα και αυτοι που ζουν, ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ! :winka:

:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

dammed_kittin
13/12/2006, 17:08
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!!!!!!!!!!


(k se osous prosfata exasan diko tous anthrwpo pou sigoura tha tous leipsei stis giortes)

gcrook
13/12/2006, 17:13
Νασαι καλα ρε Τζιμακο.
Το παρταλι σου το ξερεις οτι θα ειναι παντα καλοδεχουμενο παντου:wave2:

Cpt. Haddock
13/12/2006, 17:14
Welcome back Τζίμη!!


:beer: :beer: :beer: :beer:

Καλές γιορτές να έχεις και να σε βλέπουμε πιο συχνά!

:wave2:

Druuna
13/12/2006, 17:34
Γεια σου Τζιμακο!!!!!!


:beer: :wave2:

Alkis
13/12/2006, 17:42
Καλές γιορτές ρε Δημήτρη...

Θα σε δούμε καθόλου ή την κάνεις κάνα ταξίδι; :beer: :beer:

cityfly
14/12/2006, 09:01
γεια σου τζίμη


καλές γιορτές


:wave2: :wave2: :wave2:

melsaltas
14/12/2006, 09:11
Χαθηκες Τζιμη.........

Καλες γιορτες σε σενα και σε οσους αγαπας!!!!!!!!!!!!!!!!

:wave2: :wave2: :wave2:

villy
14/12/2006, 09:13
Καλές γιορτές κι από εμένα!


Θαυμάζω το θάρρος σου, το κουράγιο, την εσωτερική δύναμη που διαθέτεις για να γράφεις αυτά που γράφεις και να κάνεις αυτά που κάνεις, μετά από μία τόσο άτυχη στιγμή!


:wave2: :beer: :beer:

TROOPER
14/12/2006, 09:56
καλες γιορτες και απο μενα φιλε...:a10:

kalesin
14/12/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar

Όσο για εσάς, σας εύχομαι ολόψυχα, ποτέ να μην πάθετε το παραμικρό, και να χαμογελάτε πάντα.

Καλές γιορτές .. και Πάντα Όρθιοι !!! ..
σας σκέπτομαι ..
Τζίμης


Οσο εσυ αλλα κ ο καθενας που εχει περασει ασχημες στιγμες, στεκεται στα ποδια του κ σηκωνει το κεφαλι ψηλα κ μας χαμογελαει, θα χαμογελαμε κ εμεις με ακομα μεγαλυτερη δυναμη

να εισαι παντα καλα


:wave2:

ruyjin
14/12/2006, 10:21
Καλες γιορτές jimmako !!!!!!!!!!!!

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

FestoNero
14/12/2006, 10:22
Καλες Γιορτες!!!!
:wave2:

kathreftis
14/12/2006, 18:31
Καλές γιορτές και σε εσένα φίλε Δημήτρη και πάντα όρθιος
Καλή τύχη στους στόχους που τελικά έβαλες και πάντα γελαστός

gian_nykt
14/12/2006, 18:40
εσυγκεκινήθηκα......:(
Καλές γιορτές :) , περαστικά κι αγύριστα τα κακά που έτυχαν σε πολλούς απο μάς και .................... να μαστε όλοι καλά .............. :beer:

VegasKitty
14/12/2006, 18:45
ΠΙστευω οτι αυτες οι γιορτηνες μερες, οπως ομως και ολες οι αλλες του χρονου, πρεπει απλα να μας κανουν να σκευτομαστε με ακομη περισσοτερη χαρα και αγαπη τα ατομα που ηταν διπλα μας αλλα δεν ειναι πλεων....

Οσο και να μας ποναει αυτο, κατα βαθος απλα πρεπει να πιστευουμε οτι οπου ειναι να ειναι καλα, και οτι μας κοιτανε και εκεινοι και μας αγαπανε το ιδιο!!!

Καλες Γιορτες να εχουμε παιδια, και πανω απο ολα υγεια να εχουμε, για να μπορουμε να ειμαστε "καλα"!!! :winka:

tifoefs
14/12/2006, 23:14
Οι γιορτες ειναι για να θυμομαστε τις στιγμες μας ... δεν μας υποχρεωνει κανεις να γιορταζουμε κατι συγκεκριμενα μια ορισμενη στιγμη γιατι ο καθενας εχει τις δικες του θυμησες και επετειους.
Ειθε αυτες οι στιγμες να ειναι ευχαριστες αλλα και να μην ειναι, η γιορτη και η επετειος για οποιαδηποτε θυμηση παντα φερνει ηρεμια και γαληνη γιατι αυτο ολοι αποζηταμε τελικα.

Αν το καταφερουμε στο δρομο μας να βρισκομαστε και να μοιραζομαστε πειραγματα, αλητειες, σκεψεις τοτε εχουμε κατι να γιορταζουμε παντα και αυτο γιατι ειμαστε ρατσα που αντεχει και μαθαινει απο το σκληρο δρομο.

Καλα ναστε αληταριοι/ες σε οποιο δρομο διαλεγετε να ακολουθησετε.

:a51: :a51:

MUSTILI
15/12/2006, 10:28
Γεια σου φιλε!!!καλες γιορτες. Παντα δυνατος!!!!!:beer:

makis206
15/12/2006, 10:33
Kαλές γιορτές σε όλους μας κι ας είναι κάθε μέρα στη ζωή μας γιορτινή !

:beer: :beer: :beer: