PDA

View Full Version : γκαντεμιά απροσεξία και ανικανότητα



nikforos
13/12/2006, 19:37
:beer:
δεν ξέρω που να γράψω ένα τέτοιο θέμα. γράφω στα γενικά και πηγαίνετέ το όπου κρίνετε κατάληλότερα.

κάτι πρέπει επιτέλους να γίνει με τα συνεργεία που πάμε τα μοτόρια μας και βγαίνουνε χειρότερα απο ότι μπήκανε !!

πήγα το μηχανάκι σε ένα συνεργείο να μου βάλει την θεμοστατικη βαλβίδα που ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε αφαιρέσει. οχι οτι είμαι τεμπελης και δεν μπορώ να την βάλω μόνος μου αλλά το μεταλλικό περίβλημα που την ενσωματώνει με τις θερμοκρασίες και τις συστολές-διαστολές που αναπτύσει σφίγκουν τόσο τα παξιμάδια του που με απλά εργαλεία (συνηθισμένα γερμανικά και καρυδάκια ) όσο λάδι σπρέι και ότι άλλο να ρίξεις δεν χαλαρώνουν. συν το ότι δεν διαθέτω προσωπική μεγγενη να το πιάσω καλά.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ??
στα τριάντα ευρώ της χρέωσης περιλαμβάνεται ένα υπέροχο ρυάκι απο παραφλού (πανάκριβο) που ξεκινάει από το κολλάρο της βαλβίδας , συνεχίζει πάνω στα μπουζί (2κυλινδρο εν σειρά), διαχέεται στο μπροστινό και πίσω τμήμα του μοτέρ (βλέπε μικρά ρυάκια) και καταλήγει στο έδαφος. (ατιμη βαρυτητα)

το tricky part της υπόθεσης ήταν ότι το ψυκτικό κύκλωμα όντας σε πολύ χαμηλή πίεση και θερμοκρασία, όταν βάζεις μπροστά δεν στάζει

οταν ομως κανεις καμιά 500αριά μέτρα και αρχίσει να ζεσταίνεται, η αύξηση της ροής και η ελαφρά διαστολή των κολλάρων λόγω θερμοκρασίας τί κάνουν ????

τεσπα 2 χλμ έκανα μέχρι να καταλάβω οτι όσο ζεσταίνει τόσο περισσότερο τρέχει, μέχρι που γέμισε ο δρόμος παραφλού. (απ το ακριβό).

εχασα το ραντεβού μου, παράτησα το μηχανακι στη μεση του πουθενα και αύριο το πρωί πρέπει να πάω με εργαλεία να κάνω μιά δουλεία που πλήρωσα κάποιον άλλο για να την κάνει.

δεν ξέρω την πολιτική του φόρουμ για τα συνεργεία αλλά κάτι πρέπει να γίνει. απο άσχετο σε απρόσεχτο και απο απατεώνα σε ανίδεο πέφτουμε. έχω αλλάξει πολλές γειτονιές και πολλούς μαστόρους.

PriestBecause
14/12/2006, 00:39
Τι να σου πω ρε φιλε.Προς στιγμη δεν εχω τετοιο προβλημα γιατι η μηχανη που οδηγω ειναι του πατερα αρα τα κανονιζει αυτος...Αλλα για να σου πω την αληθεια ενα αγχος με κθριευει για το μελλον που θα εχω δικια μου μηχανη για το αν ο μηχανικος θα ειναι ενταξει η θα μου γ____ει τη μηχανη.:(

Respect
14/12/2006, 06:46
Άσε... και τελικά όταν πιστέψεις ό,τι η τύχη σου χαμογέλασε θεωρώντας πως επιτέλους βρήκες το σωστό μηχανικό, αρχίζεις και βλαστημάς με αυτά που χρεώνει!!! :hypnotize :mad:

g.papalexis
14/12/2006, 09:27
άμα μένει κανένας Πετρούπολη να σας πω ένα φιλαράκι που κάνει καλή δουλειά κι είναι τρελλός με τα μηχανάκια.Ερασιτέχνης αλλά από όσα συνεργεία είχα πάει όσα χρόνια έμενα Αθήνα ο καλύτερος μακράν.Και χαμηλές χρεώσεις.
Respect κάνει και strom. Αυτός φταίει που πήρα το vstrom κι εγώ.

Gandalf dr685sm
14/12/2006, 09:33
nikforos...


Δεν είσαι ο μόνος... είναι το μόνιμο πρόβλημα όλων όσων αφήνουν την μηχανή τους σε τεχνικό ( ??? ) για να την φτιάξει... και μετά την ξαναφτιάχνουμε οι ίδιοι για να είναι οκ...

Προσωπικά το έχω πέι.

Τα μικρά μόνος μου (λάδια, τακάκια, αλυσίδες κτλ.) ... Για μεγάλη φασαρία τώρα (μοτέρ άνοιγμα και τα ρέστα) σε εξουσιοδοτημένο ΜΟΝΟ, και ας κοστίζει κάτι παραπάνω... γιατί εκεί θα βρώ πιθανόν (οχι πάντα και εκεί )το δίκιο μου , αντί για κάποιο τυχαίο παπάρα της γειτονιάς.


Gandalf

vrider
14/12/2006, 09:41
Νικηφορε,

Οταν συμβαινουν τετοια πραγματα, τοτε νομιζω οτι θα πρεπει να τον αναφερεις με το ονομα του τον μαστορα και το συνεργειο που ειναι τσαπατσουλης (το ειπα οσο πιο ωραια μπορουσα).

Αλλωστε αυτος, κατα τη γνωμη μου, ειναι και ενας απο τους λογους υπαρξης του φορουμ, δηλαδη η ανταλλαγη πληροφοριων και η ενημερωση αλληλων, μεσω αυτης της σελιδας.

Οχι τιποτα αλλο αλλα μπας και προλαβεις και κανεναν αλλο απο το να παθει τα ιδια με σενα.

Χαρης

Cpt. Haddock
14/12/2006, 09:45
Όπως λέει κι ο Μάγος, στο εξουσιοδοτημένο πάλι μπορεί να στην κάνουν την πατάτα αλλά πιο εύκολα θα βρεις το δίκιο σου...

τεσπα, ου μπλέξεις, εγώ έχω αλλάξει 5 συνεργεία :sick: (σε 1 χρόνο :eyepop: )


επίσης, η πολιτική του φόρουμ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28026)

:wave2: :wave2: :wave2:

zephyr1
14/12/2006, 09:46
Up.:rolleyes:

Λεωνίδας
14/12/2006, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
τεσπα, ου μπλέξεις, εγώ έχω αλλάξει 5 συνεργεία :sick: (σε 1 χρόνο :eyepop: ) υπάρχουν 5 συνεργεία BMW :confused: :rolleyes:

Cpt. Haddock
14/12/2006, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
υπάρχουν 5 συνεργεία BMW :confused: :rolleyes:

ω, ναι, εύκολα...

:uplate:

Ταξιδευτής
14/12/2006, 10:02
Νικηφορε, σε καταλαβαινω γιατι και εγω ειχα αυτο το αγχος οταν πρωτοπηρα το Ζ.
Ηθελα να βρω ενα συνεργειο που να εμπιστευομαι, να ξερω οτι θα κανουν ΣΩΣΤΗ δουλεια, οτι δεν θα με κοροιδεψουν, κλπ κλπ...

Η αντιπροσωπεια αποκλειοταν δια ροπαλου (ειμαι αρκετα γερος πλεον για να καθομαι να τρωω την καραμελα της εγγυησης), οποτε τι κανουμε; Ευτυχως ειμαι τυχερος διοτι καποια παιδια απο εδω μου προτειναν ενα συνεργειο στο Ν. Ηρακλειο.
Πηγα, γνωριστηκα με τα δυο παιδια που το εχουν και απο τοτε δεν παω ΠΟΥΘΕΝΑ αλλου!

Καταρχας, τα δυο παιδια που το εχουν ειναι πολυ νεαροι και εχουν μεγαλο παθος για τις μηχανες. Ειναι γνωστες και το πιο σημαντικο ειναι μερακληδες στη δουλεια τους!
Εδω πηγα για ενα απλο σερβις για λαδακια/φιλτρο, και κατσανε και λυσανε ολη την μηχανη για να την ελεγξουν (παροτι η μηχανη ειναι καινουργια..) και σφιξανε οτι βιδα υπαρχει στην μηχανη και λαδωσανε οτιδηποτε κινειται!

Δευτερον, το συνεργειο τους ειναι πιο καθαρο και απο χειρουργειο. Εχεις δει πολλους να καθονται να ριχνουν σφουγγαρισμα σε ολο το συνεργειο τους 2 φορες τη μερα;;

Τριτον, το συνεργειο τους ειναι ολοκαινουργιο και οτι εχουν μεσα ειναι μερικων χρονων! Αυτο ειναι πολυ σημαντικο για εμενα, διοτι εχω βαρεθει τα συνεργεια/τρυπες που η μουχλα και η σαπιλα στα εργαλεια βαραει κοκκινο...

Τεταρτον, επειδη γουσταρουν αυτο που κανουν, εχουν αγορασει και εγκαταστησει και ενα ολοκαινουργιο δυναμομετρο για οσους πελατες θελουν να δουν τι βγαζει η μηχανη τους (και ακομα πιο πολυ αν θελουν να την "ανεβασουν".)

Τελος, επι προσωπικου επιπεδου εχω να πω μονο τα καλυτερα και οτι τους θεωρω πλεον καλους φιλους!

Οταν ειχα ενα σοβαρο ατυχημα στην Α.Ο. και η μηχανη ηταν στο σπιτι μου και εγω δεν ημουν σε καμια θεση να την οδηγησω, ο ενας απο τους δυο ηρθε απο το σπιτι να δει την μηχανη (δεν με ηξερε τοτε καν το παιδι), εκανε μια εκτιμηση της ζημιας (επεσε 99% μεσα) και μου εφερε και φωτογραφιες του συνεργειου για να το δω αν μου αρεσει!

Μαλιστα προσφερθηκε να κανονισει να φερει γερανο να βαλουμε επανω την μηχανη να την παμε στο συνεργειο.

Οταν δε την φτιαξανε (ημερα Παρασκευη), εγω ετυχε να μην ειχα πληρωθει για τον μηνα και ετσι δεν ειχα να τους πληρωσω (περιπου 550 ευρω). Παρολα αυτα μου ειπανε: "ελα παρε την μηχανη, να μην μεινεις χωρις την μηχανη σου Σαββατοκυριακο και ερχεσαι απο βδομαδα οταν πληρωθεις με το καλο και τα λεμε!"

Τι να πει κανεις μετα απο αυτο;
Κανω διαφημιση ισως με ολο αυτο, αλλα πιστευω οτι η ΚΑΛΗ δουλεια ΑΞΙΖΕΙ διαφημισης!

Η διευθυνση ειναι
Λεωφ. Πλαπουτα 48 (στο πισω μερος του κτηριου)
Τηλ. 210 2832.104 (Βασιλης και Πανος)

Αν λοιπον σε ενδιαφερει να πας κι απο εκει μια βολτα, καντο και νομιζω οτι θα εκπλαγεις! :wave2:

bartlal
14/12/2006, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής

Οταν δε την φτιαξανε (ημερα Παρασκευη), εγω ετυχε να μην ειχα πληρωθει για τον μηνα και ετσι δεν ειχα να τους πληρωσω (περιπου 550 ευρω). Παρολα αυτα μου ειπανε: "ελα παρε την μηχανη, να μην μεινεις χωρις την μηχανη σου Σαββατοκυριακο και ερχεσαι απο βδομαδα οταν πληρωθεις με το καλο και τα λεμε!"

Η διευθυνση ειναι
Λεωφ. Πλαπουτα 48 (στο πισω μερος του κτηριου)



αρα εχω περιθωρια να κανω και εγω χριστουγεννα αν ειναι να μην τους πλερωκω ολα μαζεμενα....





sosta? :smokin:


:lol: :lol: :lol:




ΥΓ: Ταξιδευτή, δεν παει για σενα το quote! :winka:

loukasfilm
14/12/2006, 14:28
Νικηφόρε, καταρχήν υπομονή σε όλους συμβαίναουν και οι στραβές. Αν χρειάζεσαι συνεργείο για σίγουρη και ποιοτική δουλειά, υπάρχει ένας πολύ καλός μηχανικός στην περιοχή της Μεταμόρφωσης. Για να σου δώσω να καταλάβεις εγώ στεναχωριέμαι που έχω την εγγύηση, και δεν αποφασίζω να πάω σε αυτόν. Αν θέλεις στείλε μου πμ να σου δώσω τα στοιχεία του.

Nostra
14/12/2006, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
εγώ στεναχωριέμαι που έχω την εγγύηση, και δεν αποφασίζω να πάω σε αυτόν


να δω πόσες φορές θα το πω...



ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ....

:smokin:

thePrince
14/12/2006, 14:43
Πονεμένη η ιστορία με τα συνεργεία... Τραβιόμουν σε έναν "μάστορα" στον πειραιά με το Canyon για κάνα χρόνο - ίσως περισσότερο - μια φορά το μήνα κάτι χάλαγε. Μέχρι που έφτασα στη φάση να φύγω με τη μηχανή και να πάω 5 φανάρια παρακάτω και να μείνω... Το πήρα απόφαση και άλλαξα συνεργείο και η μηχανή έστρωσε (και έχει μαζέψει 70.000 χλμ. τώρα πια), 2 φορές τον χρόνο με βλέπει, για service. Τώρα πήρα καινούργια μηχανή και ελπίζω να αργήσω να μπω σε συνεργείο...

loukasfilm
14/12/2006, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
να δω πόσες φορές θα το πω...



ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ....

:smokin:


Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός? Με ενδιαφέρει αυτό. Το έχεις κάνει εσύ? ή κάποιος γνωστός σου? Και αν δεν σου είναι δύσκολο συνάντησες κάποιες δυσκολίες μετά? από την αντιπροσωπεία?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Nostra
14/12/2006, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός? Με ενδιαφέρει αυτό. Το έχεις κάνει εσύ? ή κάποιος γνωστός σου? Και αν δεν σου είναι δύσκολο συνάντησες κάποιες δυσκολίες μετά? από την αντιπροσωπεία?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


έχει ξανασυζητηθεί...


ψάξε λίγο με την εύρεση "εγγ*ηση" ...



τι αναλυτικός να γίνω...

υπάρχει νόμος...

οι εγγυήσεις είναι πανευρωπαϊκές...

εσύ τι θεωρείς δηλαδή ... αν αλλάξεις λάδια και φίλτρο λαδιού και αέρα μόνος σου χάνεται η εγγύηση?

loukasfilm
14/12/2006, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
έχει ξανασυζητηθεί...


ψάξε λίγο με την εύρεση "εγγ*ηση" ...



τι αναλυτικός να γίνω...

υπάρχει νόμος...

οι εγγυήσεις είναι πανευρωπαϊκές...

εσύ τι θεωρείς δηλαδή ... αν αλλάξεις λάδια και φίλτρο λαδιού και αέρα μόνος σου χάνεται η εγγύηση?


Έβαλα την λέξη εγγύηση και μου έβγαλε 21 σελίδες με θρεντς που αναφέρεται η λέξη εγγύηση. Όχι δεν θεωρώ ότι άμα αλλάξεις λάδια και φίλτρο θα χάσεις την εγγύηση. Άλλά δεν μπορούν να πατήσουν σε κάτι τέτοιο, για να αρνηθούν να αλλάξουν κάποιο σημαντικό και ακριβό εξάρτημα της μηχανής όπως πχ ο εγκέφαλος?

Nostra
14/12/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Άλλά δεν μπορούν να πατήσουν σε κάτι τέτοιο, για να αρνηθούν να αλλάξουν κάποιο σημαντικό και ακριβό εξάρτημα της μηχανής όπως πχ ο εγκέφαλος?

αλλάζοντας λάστιχα ή αλυσιδογράναζα μπορεί να επηρεάσεις τον εγκέφαλο ?

loukasfilm
14/12/2006, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
αλλάζοντας λάστιχα ή αλυσιδογράναζα μπορεί να επηρεάσεις τον εγκέφαλο ?


Όχι νόστρα δεν μπορείς. Το ξέρω το ξέρεις και το ξέρουνε και αυτοί. Η ερώτηση είναι το έχεις κάνει εσύ? ή επειδή το λέει ο νόμος το λες? Γιατί αν χρειαστείς δικηγόρους δνε νομίζω ότι πολλοί από εδώ θα είχαν την αποφασιστικότητα που έδειξε ο τροπέας πχ.

Nostra
14/12/2006, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Όχι νόστρα δεν μπορείς. Το ξέρω το ξέρεις και το ξέρουνε και αυτοί. Η ερώτηση είναι το έχεις κάνει εσύ? ή επειδή το λέει ο νόμος το λες? Γιατί αν χρειαστείς δικηγόρους δνε νομίζω ότι πολλοί από εδώ θα είχαν την αποφασιστικότητα που έδειξε ο τροπέας πχ.

πολλές φορές είναι και πως συμπεριφέρεσαι...


μπορεί να πας εσύ με την ίδια βλάβη και εγώ και σε σένα να κάνουν κόνξες και σε μένα να μη πουν τίποτα...


τέσπα... είμαστε εκτός θέματος του τόπικ...


ψάξε λίγο στα τόπικ που βρήκες στην εύρεση...


:wave2: :wave2:

loukasfilm
14/12/2006, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
πολλές φορές είναι και πως συμπεριφέρεσαι...


μπορεί να πας εσύ με την ίδια βλάβη και εγώ και σε σένα να κάνουν κόνξες και σε μένα να μη πουν τίποτα...


τέσπα... είμαστε εκτός θέματος του τόπικ...


ψάξε λίγο στα τόπικ που βρήκες στην εύρεση...


:wave2: :wave2:


Σε αυτό έχεις δίκιο. Εξάλλου εσύ μπορείς να πηγαίνεις και με συνταγή από τον ολντμαν, και να μην τους παίρνει να σου πούνε όχι. :lol:
Ευχαριστώ θα ψάξω στα τόπικ.

crs-k
14/12/2006, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
................
Εξάλλου εσύ μπορείς να πηγαίνεις και με συνταγή από τον ολντμαν
...............


Δινει και συνταγες τωρα? :dizzy: :hypnotize


:lol: :rotflmao: :lol:

OldMan
14/12/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Όχι νόστρα δεν μπορείς. Το ξέρω το ξέρεις και το ξέρουνε και αυτοί. Η ερώτηση είναι το έχεις κάνει εσύ? ή επειδή το λέει ο νόμος το λες? Γιατί αν χρειαστείς δικηγόρους δνε νομίζω ότι πολλοί από εδώ θα είχαν την αποφασιστικότητα που έδειξε ο τροπέας πχ.

Δεν τίθεται πλέον ζήτημα δικηγόρων, αγωγών κ.λ.π. :wave2:

Εφόσον τα προβλεπόμενα services της μηχανής έχουν γίνει σε συνεργείο με επάρκεια λειτουργίας (αυτά με την ταμπέλα του σωματείου με το γερμανικό κλειδί...) και έχουν καταγραφεί και υπογραφεί στο Βιβλίο Συντήρησης της moto, ΔΕΝ μπορεί να αρνηθεί κανείς την εγγύηση !!

Οι ίδιοι οι κατασκευαστές είναι δεσμευμένοι ( βάσει Οδηγίας της Ε.Ο.Κ., ή οποία αποτελεί αναπόσπαστο μέρος άλλης οδηγίας σχετικά με το πιστοποιητικό καταλληλότητας CE) να παρέχουν την εγγύηση στα μηχανάκια τους.

(ο εκάστοτε αντιπρόσωπος μπορεί να λέει ότι θέλει, αλλά διακινδυνεύει το κόψιμο του κώλου του από την μαμά εταιρία...) :wave2:

loukasfilm
14/12/2006, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δεν τίθεται πλέον ζήτημα δικηγόρων, αγωγών κ.λ.π. :wave2:

Εφόσον τα προβλεπόμενα services της μηχανής έχουν γίνει σε συνεργείο με επάρκεια λειτουργίας (αυτά με την ταμπέλα του σωματείου με το γερμανικό κλειδί...) και έχουν καταγραφεί και υπογραφεί στο Βιβλίο Συντήρησης της moto, ΔΕΝ μπορεί να αρνηθεί κανείς την εγγύηση !!

Οι ίδιοι οι κατασκευαστές είναι δεσμευμένοι ( βάσει Οδηγίας της Ε.Ο.Κ., ή οποία αποτελεί αναπόσπαστο μέρος άλλης οδηγίας σχετικά με το πιστοποιητικό καταλληλότητας CE) να παρέχουν την εγγύηση στα μηχανάκια τους.

(ο εκάστοτε αντιπρόσωπος μπορεί να λέει ότι θέλει, αλλά διακινδυνέυει το κόψιο του κώλου του από την μαμά εταιρία...) :wave2:

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για όλα. Τελικά αν δεν επέμβει ο γιατρός να δώσει συνταγή δεν υπάρχει λύση. Κατάλαβες Λύκε?:rotflmao:

OldMan
14/12/2006, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δινει και συνταγες τωρα? :dizzy: :hypnotize

Μόνο για ψυκτικό υγρό σε LC8 και μόνο σε επιλεγμένους πελάτες...:D

OldMan
14/12/2006, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Τελικά αν δεν επέμβει ο γιατρός να δώσει συνταγή δεν υπάρχει λύση.

Συγγνώμη, αλλά ΤΙ παραπάνω ή διαφορετικό είπα από τον Nostra ?? :look:


(δεν καταλαβαίνω γιατί πείστηκες από την δική μου απάντηση και όχι από του Τάσου ??):D

loukasfilm
14/12/2006, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Συγγνώμη, αλλά ΤΙ παραπάνω ή διαφορετικό είπα από τον Nostra ?? :look:


(δεν καταλαβαίνω γιατί πείστηκες από την δική μου απάντηση και όχι από του Τάσου ??):D


Δεν είπα ότι πείστικα από την δική σου απάντηση και όχι από του νόστρα. Τίποτα διαφορετικό δεν είπες από τον νόστρα, απλά είσουνα πιο συγκεκριμένος και σαφής. Ευχαρίστησα και τον νόστρα και εσένα.
:beer:

crs-k
14/12/2006, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
.................................
(δεν καταλαβαίνω γιατί πείστηκες από την δική μου απάντηση και όχι από του Τάσου ??):D



Μηπως φταιν τα "ασπρα σου μαλια" ??? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:


.


72034

loukasfilm
14/12/2006, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μηπως φταιν τα "ασπρα σου μαλια" ??? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:


.


Αυτό μοιάζει σαν να το έχει ξυρίσει με κάποιο τρόπο και όχι με άσπρες τρίχες.
:lol:

bartlal
14/12/2006, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μηπως φταιν τα "ασπρα σου μαλια" ??? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:


.

den ειναι ασπρα τα μαλλια εκει ρε χαζο, το ξυρισμα για τη λοβοτομη ειναι! :winka:




:lol: :lol: :lol:

Nostra
14/12/2006, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
den ειναι ασπρα τα μαλλια εκει ρε χαζο, το ξυρισμα για τη λοβοτομη ειναι! :winka:




:lol: :lol: :lol:


δε μΕ λέτε.... εκεί στη βρύση....




νερό έπινε?


:evil: :evil:


:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

loukasfilm
14/12/2006, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μηπως φταιν τα "ασπρα σου μαλια" ??? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:


.

Πάντως ο άνθρωπος έχει γούστο. Και εμένα το ΚΛΕ πορτοκαλί μαύρο είναι.

:beer:

Nostra
14/12/2006, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Πάντως ο άνθρωπος έχει γούστο. Και εμένα το ΚΛΕ πορτοκαλί μαύρο είναι.

:beer:



α.... ρε Ντουζλαμάν....


έχεις κάψει καρδιές εδώ κάτω....


:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

OldMan
14/12/2006, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μηπως φταιν τα "ασπρα σου μαλια" ??? :dizzy:

Μαλακία, εεε ...??? :sad:

(είπα να διασπείρω μερικές γκρίζες τρίχες για να δώσω ένα ώριμο look, αλλά πέσανε όλες σε ένα μέρος ...) :a31:

loukasfilm
14/12/2006, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μαλακία, εεε ...??? :sad:

(είπα να διασπείρω μερικές γκρίζες τρίχες για να δώσω ένα ώριμο look, αλλά πέσανε όλες σε ένα μέρος ...) :a31:


Τι δεν το καλύπτει η εγγύηση? Μήπως το συνεργείο δεν είχε την ταμπέλα του σωματείου με το κλειδί?

:rotflmao:

crs-k
14/12/2006, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
δε μΕ λέτε.... εκεί στη βρύση....

νερό έπινε?


:evil: :evil:



ΔΕΝ εχουμε βρει τσιπουρο-βρυση ακομα ρε γαμωτ' ... :( :sick: :sad:

OldMan
14/12/2006, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΔΕΝ εχουμε βρει τσιπουρο-βρυση ακομα ρε γαμωτ' ... :( :sick: :sad:

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Μια που τόφερε η κουβέντα...:D


Κανένα χάρτη ανοίγουμε ...??? :smokin:

Nostra
14/12/2006, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΔΕΝ εχουμε βρει τσιπουρο-βρυση ακομα ρε γαμωτ' ... :( :sick: :sad:


και πόσο νερό ήπιε? :confused:


:evil: :evil:

Cpt. Haddock
14/12/2006, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Μια που τόφερε η κουβέντα...:D


Κανένα χάρτη ανοίγουμε ...??? :smokin:

:a014:


λέμε τώρα... :sad:

OldMan
14/12/2006, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a014:
λέμε τώρα... :sad:

Εσείς φίλτατε κάτι για Σάμο δεν έχετε κανονίσει (αν δεν απατώμαι...) ???

(αφίετε τα όρη ελθείν προς τους βρωμερούς...) :D

Nostra
14/12/2006, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εσείς φίλτατε κάτι για Σάμο δεν έχετε κανονίσει (αν δεν απατώμαι...) ???



:nono: :nono: :nono: :nono:


Μυτιλήνη έχει κανονίσει... :rolleyes:

crs-k
14/12/2006, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Μια που τόφερε η κουβέντα...:D


Κανένα χάρτη ανοίγουμε ...??? :smokin:



Μια πουτανα-φεραμε ...

Ανοιγουμε, αλλα τον ξανακλεινουμε ... :sick:


Κατσε να πιασει και κανα χιονακι (δεν ειδαμε και Χειμωνα ακομα φετος) και να βρουμε και κανα λαστιχακι ... :wacko:

Μεχρι τοτε μονο καμμια ασφαλταδα με τα slick χωματινα ... :dizzy: :sad:

Cpt. Haddock
14/12/2006, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εσείς φίλτατε κάτι για Σάμο δεν έχετε κανονίσει (αν δεν απατώμαι...) ???


ναι αλλά θελαν κατι περίεργοι με laverda jota να έρθουν και για να τους αποφύγουμε πάμε χίο



Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
(αφίετε τα όρη ελθείν προς τους βρωμερούς...) :D


:a35:

tifoefs
14/12/2006, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μηπως φταιν τα "ασπρα σου μαλια" ??? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:


.

Αυτο ρε συ δεν ειναι ασπρα μαλλια !!

Αν και με προλαβε ο bartlal +1 οτι ειναι λοβοτομη !!

:eyepop: :eyepop: :a53:

mumbler
15/12/2006, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Νικηφορε, σε καταλαβαινω γιατι και εγω ειχα αυτο το αγχος οταν πρωτοπηρα το Ζ.
Ηθελα να βρω ενα συνεργειο που να εμπιστευομαι, να ξερω οτι θα κανουν ΣΩΣΤΗ δουλεια, οτι δεν θα με κοροιδεψουν, κλπ κλπ...

Η αντιπροσωπεια αποκλειοταν δια ροπαλου (ειμαι αρκετα γερος πλεον για να καθομαι να τρωω την καραμελα της εγγυησης), οποτε τι κανουμε; Ευτυχως ειμαι τυχερος διοτι καποια παιδια απο εδω μου προτειναν ενα συνεργειο στο Ν. Ηρακλειο.
Πηγα, γνωριστηκα με τα δυο παιδια που το εχουν και απο τοτε δεν παω ΠΟΥΘΕΝΑ αλλου!

Καταρχας, τα δυο παιδια που το εχουν ειναι πολυ νεαροι και εχουν μεγαλο παθος για τις μηχανες. Ειναι γνωστες και το πιο σημαντικο ειναι μερακληδες στη δουλεια τους!
Εδω πηγα για ενα απλο σερβις για λαδακια/φιλτρο, και κατσανε και λυσανε ολη την μηχανη για να την ελεγξουν (παροτι η μηχανη ειναι καινουργια..) και σφιξανε οτι βιδα υπαρχει στην μηχανη και λαδωσανε οτιδηποτε κινειται!

Δευτερον, το συνεργειο τους ειναι πιο καθαρο και απο χειρουργειο. Εχεις δει πολλους να καθονται να ριχνουν σφουγγαρισμα σε ολο το συνεργειο τους 2 φορες τη μερα;;

Τριτον, το συνεργειο τους ειναι ολοκαινουργιο και οτι εχουν μεσα ειναι μερικων χρονων! Αυτο ειναι πολυ σημαντικο για εμενα, διοτι εχω βαρεθει τα συνεργεια/τρυπες που η μουχλα και η σαπιλα στα εργαλεια βαραει κοκκινο...

Τεταρτον, επειδη γουσταρουν αυτο που κανουν, εχουν αγορασει και εγκαταστησει και ενα ολοκαινουργιο δυναμομετρο για οσους πελατες θελουν να δουν τι βγαζει η μηχανη τους (και ακομα πιο πολυ αν θελουν να την "ανεβασουν".)

Τελος, επι προσωπικου επιπεδου εχω να πω μονο τα καλυτερα και οτι τους θεωρω πλεον καλους φιλους!

Οταν ειχα ενα σοβαρο ατυχημα στην Α.Ο. και η μηχανη ηταν στο σπιτι μου και εγω δεν ημουν σε καμια θεση να την οδηγησω, ο ενας απο τους δυο ηρθε απο το σπιτι να δει την μηχανη (δεν με ηξερε τοτε καν το παιδι), εκανε μια εκτιμηση της ζημιας (επεσε 99% μεσα) και μου εφερε και φωτογραφιες του συνεργειου για να το δω αν μου αρεσει!

Μαλιστα προσφερθηκε να κανονισει να φερει γερανο να βαλουμε επανω την μηχανη να την παμε στο συνεργειο.

Οταν δε την φτιαξανε (ημερα Παρασκευη), εγω ετυχε να μην ειχα πληρωθει για τον μηνα και ετσι δεν ειχα να τους πληρωσω (περιπου 550 ευρω). Παρολα αυτα μου ειπανε: "ελα παρε την μηχανη, να μην μεινεις χωρις την μηχανη σου Σαββατοκυριακο και ερχεσαι απο βδομαδα οταν πληρωθεις με το καλο και τα λεμε!"

Τι να πει κανεις μετα απο αυτο;
Κανω διαφημιση ισως με ολο αυτο, αλλα πιστευω οτι η ΚΑΛΗ δουλεια ΑΞΙΖΕΙ διαφημισης!

Η διευθυνση ειναι
Λεωφ. Πλαπουτα 48 (στο πισω μερος του κτηριου)
Τηλ. 210 2832.104 (Βασιλης και Πανος)

Αν λοιπον σε ενδιαφερει να πας κι απο εκει μια βολτα, καντο και νομιζω οτι θα εκπλαγεις! :wave2:


Aπο τιμούλες τι λέει?:smilea:

nikforos
15/12/2006, 19:15
τεσπα

χωρις να δώσω το συνεργείο (αν και μερικοί ξέρουν σχεδον για ποιό μιλάω βλ zephyr1)
την άλλη μέρα που πήγα να του το πώ υπήρξε η κλασικη αντιμετώπιση του τύπου "φταίνε όλοι εκτός απο μένα" αφου ναι μεν τίποτα δεν ετρεχε χαμέ όταν έφυγα απο το συνεργέιο,

αλλά

το γεγονός οτι τα μόνα σωληνάκια που χάνανε ήταν αυτά που είχε ξεσφίξει θεωρήθηκε ασήμαντο και αποδόθηκε στην θεά τύχη και στα ελατωματικά σωληνάκια μου.

το ποσό που μου πήρε είναι ασήμαντο μπροστά στην ταλαιπωρία του να μείνεις χωρίς μέσο μια μέρα που απεργούν τα ΜΜΜ και η κίνηση στους δρόμους ξεπερνά κάθε προηγούμενο 10 χλμ μακριά απο το σπίτι σου.

:beer: