PDA

View Full Version : Rithmisi ston psekasmo



NIKOS_21
14/12/2006, 11:39
kalispera paidia, eimai peripou sta 10.000 klm kai tha paw to R6 montelo 2005 gia service....
to bibliaraki leei oti prepei na ginei allagh ladiwn+filtro , katharismos filtros aera, mpouzi, kai ritmisi sto psekasmo.
gia peite mou re paidia ti akribws kanoun otan lene <ritmisi sto psekasmo> kai an mporoun olla ta sinergeia na thn kanoun?
apo oti diabasa se proigoumeni sizitisi enos paidiou tou zitisane 170 europoula gia to sigekrimeno servise (se R1) ara kapou ekei to ipologizw kai egw

OldMan
14/12/2006, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από NIKOS_21
gia peite mou re paidia ti akribws kanoun otan lene <ritmisi sto psekasmo> kai an mporoun olla ta sinergeia na thn kanoun?

Ότι ακριβώς κάνουν όταν λένε <ρύθμιση στο καρμπυρατέρ> !!

(για την αλήθεια, κάνουν λιγότερα πράγματα στον ψεκασμό - αναλόγως μοντέλου..)

Αν το συνεργείο έχει το manual, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα !!! :wave2:

xtreme69
16/12/2006, 10:35
το κοντερ του R6 ειναι και εγκεφαλος, απο εκει ο μηχανικος μπορει να σου ρυθμισει τον ψεκασμο, μην εμπιστευεσαι τους παντες ομως.

Frezas
16/12/2006, 14:08
Eγω πληρωσα για r6 06 στα 10000 κλμ, περιπου 145 ευρω.

Ο μηχανικος μου ειναι αστερι κατα την γνωμη μου,
πηγαινει σε αυτον για σερβις το fazerclub, ειναι στο
Πειραια.Απο τους 10 καλυτερους της Yamaha!

Αν φοβασαι να το πας αλλου, πες μου να σου στειλω με πμ
τα στοιχεια του.

:wave2:

panjimnakos
16/12/2006, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Eγω πληρωσα για r6 06 στα 10000 κλμ, περιπου 145 ευρω.

Ο μηχανικος μου ειναι αστερι κατα την γνωμη μου,
πηγαινει σε αυτον για σερβις το fazerclub, ειναι στο
Πειραια.Απο τους 10 καλυτερους της Yamaha!

Αν φοβασαι να το πας αλλου, πες μου να σου στειλω με πμ
τα στοιχεια του.

:wave2:

Φιλε μπορεις να μου στειλεις κ εμενα τα στοιχεια του? Κοντευω τις 10000 και πρεπει να το παω!

doken
01/01/2007, 23:49
τιποτα σπουδαιο,συνδέουν τα μπέκ με ενα λευκο ασπρο μηχανηματακι,σαν εγκεφαλος aftermarket είναι και αυτο δείχνει πόσο ψεκάζει καθε μπέκ,οπότε αυτοι ισοσταθμούν τα 4 μπεκ να ψεκάζουν όλα το ίδιο

dirtbird
02/01/2007, 06:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από doken
τιποτα σπουδαιο,συνδέουν τα μπέκ με ενα λευκο ασπρο μηχανηματακι,σαν εγκεφαλος aftermarket είναι και αυτο δείχνει πόσο ψεκάζει καθε μπέκ,οπότε αυτοι ισοσταθμούν τα 4 μπεκ να ψεκάζουν όλα το ίδιο


????? Γιατί??

Ξερυθμίζεται ο εγκέφαλος?????


:confused: :confused: :rolleyes: