PDA

View Full Version : Παράδειγμα προς αποφυγη?



gloum
15/12/2006, 11:42
Γυρίζω χθες από την δουλειά και περιμένω σε ένα φανάρι (αντίθετα με κάποιους άλλους:)) και έρχεται δίπλα μου ένα ολοκαίνουργιο ΒMW adventure.Ο ιδιοκτήτης έχει full εξοπλισμό.Μπότες spidi παντελόνακι τζιν κανονικό,μπουφάν cordura dainese,γαντάκια alpinestars (νομίζω) και φοράει και κράνος...τι κράνος???..Κράνος ΝOVA 15ετίας ανοίχτο κιόλας...Τα ξέρετε τα nova φαντάζομαι.Η γνωστή μάρκα μοναστηράκι....και ρωτάω τον εαυτό μου...ρε φίλε..

1)Λεφτά έχεις (ακριβή μηχανή ακριβός εξοπλισμός..
2)Λογικά ξέρεις από ασφάλεια (βλέπε εξοπλισμός...εκτός αν κάνεις επίδειξη???δεν πιστεύω)

Και πας και πέρνεις ενα φτηνιάρικο κράνος απο το μοναστηράκι???Είναι δυνατόν να τσιγκουνέυεσαι το κράνος???Αν δεν φορούσες καθόλου θα έλεγα δεν θες να χαλάσει το μαλλί κλπ...Τώρα όμως που κάνεις τον κόπο και το φοράς..τι πας και παίρνεις την κατσαρόλα??Τι να πώ..κρίμα πολύ πολύ κρίμα...

tati
15/12/2006, 11:50
δεν έχεις άδικο, αλλά ποτε δεν ξερεις τι μπορει να εχει συμβεί.........

μπορεί να χει πλύνει το καλό του κράνος και να περιμένει να στεγνωσει:alien:

ας πούμε........:wacko:

GIXXERAKIAS
15/12/2006, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
δεν έχεις άδικο, αλλά ποτε δεν ξερεις τι μπορει να εχει συμβεί.........

μπορεί να χει πλύνει το καλό του κράνος και να περιμένει να στεγνωσει:alien:

ας πούμε........:wacko: :D :D και γω οταν το πλενω φοραω ενα προιστορικο ace το οποιο ειναι ανοιγομενο χωρις το κομματι που ανοιγει:D το εχασα σε μια μαχη με μπαριερα αφου με πεταξε κατω ενα τουτου αλλα με λιγη ταχυτητα!!Μιλαμε ειναι πολυ αθλιο:D

villy
15/12/2006, 11:54
Απο τους κλασικούς Μ@λ@κες που φοράνε εξοπλισμο χωρίς να καταλαβαίνουν γιατί τον φοράνε..:sad: :sad: :sad:


Επρεπε να του πεις:


Φίλε κυκλοφόρησε το καινούριο Φοβερό Νova PVR :hypnotize


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

motaba
15/12/2006, 11:55
:lol: :lol:

Η μπορεί να είχε τα "καλό" η καλή του και βαρέθηκε να το αλλάξει ....:sick:

:wave2:





Σωστός ο gloum όμως! :lol:

gloum
15/12/2006, 11:55
Όλοι μας έχουμε παλιά κράνη..αλλά τουλάχιστον είναι κράνη..:)(εγώ έχω ένα FM με ένα ποντίκι πάνω χεχεχε).Ας έβαζε και κατσαρόλα που θα ταίριαζε με το χρώμα των βαλιτσών στην μηχανή κίολας..

tati
15/12/2006, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Ας έβαζε και κατσαρόλα που θα ταίριαζε με το χρώμα των βαλιτσών στην μηχανή κίολας..

τσ τσ τσ τσ .........κακιούλες...........

:lol:

symvoulos
15/12/2006, 12:01
ΑΝΕΒΑΖΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΚ
ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ
ΑΝΕΒΕΝΟΝΤΑΣ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΟ ΤΣΙΜΕΝΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ¨....ΑΣΤΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΟ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!
Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ CBR600RR ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΠΛΗΡΗΣ...
:eek:

SPORAKIAS
15/12/2006, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:D :D και γω οταν το πλενω φοραω ενα προιστορικο ace το οποιο ειναι ανοιγομενο χωρις το κομματι που ανοιγει:D το εχασα σε μια μαχη με μπαριερα αφου με πεταξε κατω ενα τουτου αλλα με λιγη ταχυτητα!!Μιλαμε ειναι πολυ αθλιο:D

αν το εχεις πλυνει το καλο κρανος και φορας αυτο ..το παλιο..που λειπει το κομματι που ανοιγει ...και βρεθει παλι (κτυπα ξυλο-μακρια απο εμας) ενα τουτου και σε ριξει παλι σε μια μπαριερα....τι θα γινει...???:( -δεν θελω να μπω σε λεπτομεριες...:(

εγω θελω να πλυνω το κρανος μου εδω και 1 1/2 μηνα και δεν μπορω λογω του οτι δεν εχω καλο δευτερο κρανος...:nono: ποτε χωρις καλο κρανος....:wacko:

ολα τα αλλα δικαιολογιες...:mad:

φιλικα παντα...:wave2: :winka:

Respect
15/12/2006, 15:24
Τι κρίμα να μη τον έχεις βγάλει φωτο.. :winka:

Gandalf dr685sm
15/12/2006, 15:48
Προσωπικά έχω πάρει δύο κράνη...

Και τα δύο στο νούμερο μου.

Ενα ΜΧ και ενα full face. Και τα δύο καλής ποιότητας , καθώς το ρημαδό-κρανίο μου, δεν έχει την ικανότητα να αλλάζει ποιότητα σκελετού, εντός πόλης και εκτός πόλης.
Την ψιλοακούω τον χειμώνα μόνο , όταν πλένω το full face, για αυτό και κοιτάω και κανά μετεωρολογικό πρώτα.



Gandalf

gixxerpap
15/12/2006, 19:11
bmw ειχε ο ανθρωπος, περιμενατε να ειναι και εξυπνος?


τι θα πει εχω ενα καλο και ενα κακο κρανος?

το κακο το φοραω δηλαδη οταν ξερω οτι δε θα χτυπησω πολυ?

και τι θα πει εχω και ενα δευτερο φθηνιαρικο, για να το φοραει η κοπελια μου ή ο φιλος μου?
αυτοι κινδυνευουν λιγοτερο δλδ, ή μηπως δεν τρεχει και τιποτα αν χτυπησουν????

.....να σοβαρευομαστε λιγοοοοοοο!!!!

GIXXERAKIAS
15/12/2006, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
bmw ειχε ο ανθρωπος, περιμενατε να ειναι και εξυπνος?


τι θα πει εχω ενα καλο και ενα κακο κρανος?

το κακο το φοραω δηλαδη οταν ξερω οτι δε θα χτυπησω πολυ?

και τι θα πει εχω και ενα δευτερο φθηνιαρικο, για να το φοραει η κοπελια μου ή ο φιλος μου?
αυτοι κινδυνευουν λιγοτερο δλδ, ή μηπως δεν τρεχει και τιποτα αν χτυπησουν????

.....να σοβαρευομαστε λιγοοοοοοο!!!! Το καο εχει μεινει για να μας θυμιζει την ηρωικη του προσπαθεια να με σωσει!Προς θεου δεν ανεβαινω στην μηχανη με το ημιανοιγομενο(πλεον ειναι τελειως ανοιχτο:D και θα ειναι το γελοιοτερο θεαμα στον κοσμο πανω στην ss με το κρανος αυτο) το εχω για το σκουτερ σε πολυ μικρες αποστασεις πχ γυμναστηριο και σθπερ μαρκετ,στα οποια παω σαν κοτα με το κρανος και δινω ΠΑΝΤΟΥ προτεραιοτητα και ας την εχω εγω,προσεχω παρα πολυ εχει πηξει το μυαλο μου μετα απο τοσα χρονια:beer: :wave2:

GIXXERAKIAS
15/12/2006, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Το "κακο" κρανος εχει μεινει για να μας θυμιζει την ηρωικη του προσπαθεια να με σωσει!Προς θεου δεν ανεβαινω στην μηχανη με το ημιανοιγομενο(πλεον ειναι τελειως ανοιχτο:D και θα ειναι το γελοιοτερο θεαμα στον κοσμο πανω στην ss με το κρανος αυτο) το εχω για το σκουτερ σε πολυ μικρες αποστασεις πχ γυμναστηριο και σθπερ μαρκετ,στα οποια παω σαν κοτα με το κρανος και δινω ΠΑΝΤΟΥ προτεραιοτητα και ας την εχω εγω,προσεχω παρα πολυ εχει πηξει το μυαλο μου μετα απο τοσα χρονια:beer: :wave2: τι μ@λ@κ@ ειμαι :a31: :a31: ηθελα να κανω edit:D