PDA

View Full Version : Στο τσακ την γλύτωσα σήμερα...



THEOD
16/12/2006, 13:25
Πριν κανένα δίωρο επιστρέφω με το Φείζερ από έναν φίλο προς το σπίτι, και ο φίλος ακολουθεί από πίσω με αυτοκίνητο...

Ανηφόρα και πλακόστρωτο με χαραγμένο τσιμέντο και προσπαθώντας να κάνω τον έξυπνο και να τον εντυπωσιάσω, λέω ας ρίξω ένα κωλίδι και να αφήσω λίγο λάστιχο κάτω...

Μεγάλη λαμακία μου...Χουφτώνω την 1η πιο άγρια από ότι έπρεπε...Η πρόσφυση λίγη και το πίσω λάστιχο αρχίζει να γράφει τρελλά και ο κώλος να γλυστράει ελαφρά στο πλάι...Όλα καλά και ελεγχόμενα μέχρι στιγμής...
Δίνω παραπάνω για να εντυπωσιάσω και λόγω του ανομοιόμορφου πλακόστρωτου το λάστιχο βρίσκει ξαφνικά πρόσφυση και ενώ ο κώλος είναι στο πλάι το μηχανάκι εκσφενδονίζεται μπροστά και λόγω της ανηφόρας ο εμπρός τροχός χάνει την επαφή με το έδαφος...Ταυτόχρονα η απότομη-ξαφνική επιτάχυνση με αναγκάζει να κρατιέμαι με δύναμη από το τιμόνι και δεν καταφέρνω αμέσως να κλείσω το γκάζι...

Τα είδα όλα...
Η ουρά σε μεγάλη γωνία, το μηχανάκι έτοιμο για καπάκι στην ανηφόρα, τα πόδια μου στον αέρα, και λέω μέσα μου ....πάει....το εγκαινίασα....
Από καθαρή τύχη και χωρίς ούτε και εγώ ξέρω πως, τελικά ο εμπρός τροχός προσγειώνεται και μετά από 1-2 άγριες ταλαντώσεις του μπροστινού το μηχανάκι ηρεμεί και μαζί του και εγώ...

Ο φίλος από πίσω κορνάρει ενθουσιασμένος με την φάση νομίζοντας ότι ήταν ελεγχόμενο...."Ρε μαλάκα, απίστευτο από που έκανες - στο πλάι και σούζα ταυτόχρονα...πως το κάνεις ??? μου λέει μόλις σταματώ και έρχεται δίπλα..."... Ένας περαστικός με παπί έχει μείνει κάγκελο θαυμάζοντας την σκηνή και νομίζοντας ότι έβλεπε κάποιους από αυτούς τούς τύπους που γυρίζουν κλιπάκια με σούζες, τανζανιές κλπ....
Κίτρινος από την τρομάρα μου, αίντε τώρα να τους εξηγήσεις ότι δεν το ήθελα, ότι χέστηκα πάνω μου και πως ούτε κατάλαβα πως έγινε και γιατί ήμουν ακόμα όρθιος...Χρειάστηκε αρκετή ώρα και απανωτά τσιγάρα για να επανέλθει ο σφυγμός μου στα φυσιολογικά και να σταματήσει το τρέμουλο στα χέρια ώστε να μπορώ να γράψω στο πληκτρολόγιο...

Συμπέρασμα...Μάγκες, ΠΟΤΕ προσπάθεια για φιγούρα και ειδικά αν το οδόστρωμα είναι ανομοιόμορφο και με κλίση...

zephyr1
16/12/2006, 13:38
Καλημερα!

Με το πλακοστρωτο ξεγελιεσαι,την εχω πατησει και εγω.

Το κακο ειναι οτι ενω δεν εχεις προσφυση ξαφνικα αποκτας και τουμπαλιν.

Παλι καλα που δεν εφαγες καμια τουμπα,και οσο για την φιγουρα μεγαλα παιδια ειμαστε οτι φιγουρα καναμε,καναμε.

Προσοχη.

nasos75
16/12/2006, 13:41
Κοντα στο νου και η γνωση που λεμε.

Καλα που δεν επαθες τιποτα, τελος καλο ολα καλα.

Αν δεν το εχεις στο αιμα σου το καγκουριλικη ομως μην προσπαθεις (οχι οτι εγω το εχω)!

:D

:wave2:

perastikos
16/12/2006, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
εντυπωσιάσω

Η μηχανή που έχεις εντυπωσιάζει από μόνη της ;)

Και καλά, τον φίλο σου πήγες να εντυπωσιάσεις? Να ήταν κανένα γκομενάκι να το καταλάβω :p

div400
16/12/2006, 15:09
σορρυ αλλα

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

μου θυμισες δυο λαλκισμενα στο μπουρναζι που προσπαθωντας να εντυπωσιασουν πιπινια με σουζες εφαγαν καπακι μπροστα σε ολο το μπουρναζι, ηταν καλο το γελιο αυτο....

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

[serious mode on]

ναι εχμμμ γκουχου γκουχου
παλι καλα να λες που ηταν μονο τρομαρες ..... το παθημα σου εγινε μαθημα κτλ κτλ

[serious mode off]

costas_k
16/12/2006, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
σορρυ αλλα

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

μου θυμισες δυο λαλκισμενα στο μπουρναζι που προσπαθωντας να εντυπωσιασουν πιπινια με σουζες εφαγαν καπακι μπροστα σε ολο το μπουρναζι, ηταν καλο το γελιο αυτο....

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

[serious mode on]

ναι εχμμμ γκουχου γκουχου
παλι καλα να λες που ηταν μονο τρομαρες ..... το παθημα σου εγινε μαθημα κτλ κτλ

[serious mode off]




στη συγκεκριμενη περιοχη πιστεψε με ειναι συνηθες το φαινομενο,ασε που η πλατεια εχει να δει καινουρια ασφαλτο απο τοτε που ανακαλυφθηκε το φραπε(sic)....




:lol: :lol: :lol: :lol:

arxaios
16/12/2006, 21:34
Απλά κορυφαίο φίλε THEOD :lol: :lol: :lol:

Προχτές καγκουράκος (μαθητής στο σχολείο) με παπί 'εχω μονο sebring και τίποτα άλλο' κάνοντας σούζα έσκασε πάνω σε παρκαρισμένο τουτού και συγγνώμη που το λέω αλλά πολύ το ευχαριστήθηκα :lol: :lol: :lol:

Ευτυχώς μόνο υλικές ζημιές και ένας καταρακωμένος εγωισμός.......

Alx 84
16/12/2006, 23:07
πάλι καλά που τη γλίτωσες! πάντως το κομμάτι σου το έκανες κ με το παραπάνω. δε μπορείς να πείς!:winka:

fantacid
17/12/2006, 00:17
συνηθως οι μλκιες πληρωνονται.........φθηνα τη γλιτωσες!
:mad:

gloum
17/12/2006, 03:58
Μόνο μία παρατήρηση...Πλακόστρωτό και ανηφόρα????:nono: :)

ktm640lc4
17/12/2006, 22:03
Πλακοστρωτο και ανηφορα εχει και πειραια. Δεν ειναι σπανιο. Απο cavo doro να πας προφητη ηλια.

Εκει δεν κανεις τιποτα γιατι αν κανεις εφυγες.

Νασε καλα αφου δεν επαθες τιποτα εισαι οκ. Με εκανες και γελασα.:lol: :beer:

THEOD
18/12/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Μόνο μία παρατήρηση...Πλακόστρωτό και ανηφόρα????:nono: :)

Είναι αυτή η καινούργια μόδα με τις πλάκες χαραγμένες σαν τσιμέντο που βάζουν τώρα τελευταία στις ανηφόρες (και δεν καταλαβαίνω γιατί αφού στην βροχή γλυστράνε περισσότερο από ότι η άσφαλτος)...
Αλλά το πρόβλημα δεν το δημιούργησε η ολισθηρότητα αλλά η ανομοιόμορφη πρόσφυση...εκεί που το λάστιχο γλυστράει τρελλά ξαφνικά μαγκώνει και το μηχανάκι εκσφενδονίζεται μπροστά...
Τέσπα...φυσικά αυτό δεν μειώνει την δική μου λαλακία...απλά δεν το περιμενα ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο...

zolotas
21/12/2006, 22:31
δεν ξερω αν ειδατε το dvd του περιοδικου μοτο .........εχει κατι απιστευτα .......σπασμενα μηχανακια .....απο σουζες και εντο ............. αιματα και ξαπλωμενους στο χωμα ......πικρα σκετη

675
21/12/2006, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
δεν ξερω αν ειδατε το dvd του περιοδικου μοτο .........εχει κατι απιστευτα .......σπασμενα μηχανακια .....απο σουζες και εντο ............. αιματα και ξαπλωμενους στο χωμα ......πικρα σκετη

καμια φορα ειναι καλο να προβαλλεται τετοιο υλικο...

δυστυχως οι περιοσσοτεροι χρειαζομαστε να δουμε για να παραδειγματιστουμε και ακομα χειροτερα να παθουμε...:sick:

ΠΡΟΣΟΧΗ στο δρομο και ΟΧΙ ΦΙΓΟΥΡΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ!!!






μονο στα γκομενακια...:rotflmao: :wave2: :beer:

zolotas
21/12/2006, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr







μονο στα γκομενακια...:rotflmao: :wave2: :beer:


τα γκομενακια θελουν αυτοκινητο πλεον για να μην σου πω για off-road animal .......χαχα .......σιγα μην βλεπουν εσενα τον βλαχο να κανεις καγκουριες .......

κλιματισμο ,σιντακι με ευθημα τραγουδια και σαλε ..........περασαν οι εποχες που ειχες μηχανη και σε κοιτουσαν σαν ξερολουκουμο τα κοριτσακια ......... αντε να βγαλεις γκομενα τωρα 13 χρονο και παλι παιζεται .....

675
21/12/2006, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
τα γκομενακια θελουν αυτοκινητο πλεον για να μην σου πω για off-road animal .......χαχα .......σιγα μην βλεπουν εσενα τον βλαχο να κανεις καγκουριες .......

κλιματισμο ,σιντακι με ευθημα τραγουδια και σαλε ..........περασαν οι εποχες που ειχες μηχανη και σε κοιτουσαν σαν ξερολουκουμο τα κοριτσακια ......... αντε να βγαλεις γκομενα τωρα 13 χρονο και παλι παιζεται .....

αν ειναι ομως εμφανισημος ο αναβατης...αλλαζουν τα πραματα:cool: :p

hornet
22/12/2006, 06:04
χαχαχααχ απλα μεσα απο το κρανος δεν φαινεσαι και πολυ οποτε εχεις καποιες ελπιδες...απλα μετα αμα κατσει δεν βγαζεις ποτε το κρανος:rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
22/12/2006, 08:06
μωρέ τη γλίτωσες επρεπε να κανεις τη κουνέλα...
και να το παιξεις ανετος και οτι το ήθελες...






:smokin:

KaTaNaS
22/12/2006, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
μωρέ τη γλίτωσες επρεπε να κανεις τη κουνέλα...
και να το παιξεις ανετος και οτι το ήθελες:smokin:


χαχαχχαχα το κλασσικό "κόλπο ήταν" :lol: :rotflmao: :rotflmao:

THEOD
22/12/2006, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
μωρέ τη γλίτωσες επρεπε να κανεις τη κουνέλα...
και να το παιξεις ανετος και οτι το ήθελες...
:smokin:


Πως να το παίξεις άνετος με τα μούτρα κατακίτρινα και τα χέρια να τρέμουν ???
:winka: :winka: :winka:

DUKASII
22/12/2006, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Πως να το παίξεις άνετος με τα μούτρα κατακίτρινα και τα χέρια να τρέμουν ???
:winka: :winka: :winka:

εγω καπως ετσι είμαι οποτε κατεβαίνω απο το κτμ...


:lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao:

kachius
22/12/2006, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εγω καπως ετσι είμαι οποτε κατεβαίνω απο το κτμ...


:lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao:


χα χα χα
:rotflmao:

σωστός :winka:

crs-k
22/12/2006, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εγω καπως ετσι είμαι οποτε κατεβαίνω απο το κτμ...

:lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao:



Κι εγω απ' την Αφρικα ... :evil:
















... τωρα που ειναι ΧΩΡΙΣ λαστιχα. :(


:lol: :rotflmao: :lol:

DUKASII
22/12/2006, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κι εγω απ' την Αφρικα ... :evil:
















... τωρα που ειναι ΧΩΡΙΣ λαστιχα. :(


:lol: :rotflmao: :lol: ναι οκ ...αλλά από τι μαθαίνω εσύ κατεβαίνεις τελευταία από την αφρικα....ΠΡΙΝ σταματήσει..:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
22/12/2006, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ναι οκ ...αλλά από τι μαθαίνω εσύ κατεβαίνεις τελευταία από την αφρικα....ΠΡΙΝ σταματήσει..:lol: :rotflmao: :lol:


Μ@λ@κας ειμαι?

Πενηντα μετρα μακρυτερα σταματησε ... :dizzy:



Γι' αυτο ειμαι και "κιτρινος" εξ' αλλου ... :hypnotize


:lol: :rotflmao: :lol:

AFTER
22/12/2006, 08:39
Θαναση αμα δεν εδωσες αυτογραφο μετα, εισαι μεγαλος μ@λ@κ@ς!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :lol: :rotflmao: :rotflmao:



Σημασια εχει που δεν επεσες, ΟΛΟΙ εχουμε κανει τετοια(και κανουμε) καποια στιγμη, και ας μην το παραδεχονται πολλοι :winka:

DUKASII
22/12/2006, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Θαναση αμα δεν εδωσες αυτογραφο μετα, εισαι μεγαλος μ@λ@κ@ς!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :lol: :rotflmao: :rotflmao:



Σημασια εχει που δεν επεσες, ΟΛΟΙ εχουμε κανει τετοια(και κανουμε) καποια στιγμη, και ας μην το παραδεχονται πολλοι :winka: +1

αμα κάτσω να γράψω ποσες φορές μου χει ξεφύγει λίγο το "κολπο" και εχω λερώσει παντελόνι και εσώρουχο...

θα περάσω και τον crsk σε ποστ...






την επόμενη φορά theod να δεις που θα το "'εχεις " καλύτερα...

MIKE_16V
22/12/2006, 09:15
:lol: :lol: Ωραιο ποστ :winka:


Επρεπε να του πεις...Γιαυτο το πηρα το 1000 ρε μαγκα....για να σας κανω ολους μουρλους:D