PDA

View Full Version : ουτε στον εχθρο μου



flwros
17/12/2006, 18:08
καλησπερα,σημερα βγηκα απ τον ευαγγελισμο με κερασμα κατι λαμακια στον ωμο μου κ κατι ραμματα στο κεφαλι απο ενα π...στη που τελευταια στιγμη θυμηθηκε να μπει σε στενο και να γινουμε τροπετο.η διαμονη μου εκει ηταν φοβερη γιατι γνωρισα πολλα παλικαρακια που δεν εφτεγαν αλλα μετραγαν απ το πουθενα κατι50αρες μερες κ κατι χειρουργεια παραπανω απ μενα.ενα απο ολα τα παιδια ειναι απ το παγκρατη ο τασος μ ενα smc που τον εκανε νοικοκυρη ενας ταριφας στη μιχαλακοπουλου τον οκτωμβρη.το συμπερασμα με τον φιλο τασο μετα απο τοσα ξενυχτια πονου παρεου ηταν οτι "ΠΑΜΕ ΓΙΑ 1000 ΤΩΡΑ.-"
Ο δικος μου θυτης προς το παρον εχει διαφορετικη γνωμη καθοτι κ χωρις ασφαλεια κ με ξενο αυτοκινητο
τωρα ξεκιναει ο αγωνας μου...

cbr1100xx
17/12/2006, 18:26
Κατα αρχην περαστικα και υπομονοι χρειαζεται.

Και τωρα η ερωτησει που................ σκοτωνει...........

ραματα στο κεγαλι γιατι??? δεν φορουσες κρανος παληκαρι και αν ναι πως εγιναν τα ραματα??? και αν οχι γιατι οχι????

xtrm600
17/12/2006, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbr1100xx
Κατα αρχην περαστικα και υπομονοι χρειαζεται.

Και τωρα η ερωτησει που................ σκοτωνει...........

ραματα στο κεγαλι γιατι??? δεν φορουσες κρανος παληκαρι και αν ναι πως εγιναν τα ραματα??? και αν οχι γιατι οχι????

240? Πρόστιμο στον τραυματία φίλο μας λοιπόν,και για μια βδομάδα θα μπαίνει στο φλορουμ με τον κηδεμόνα του:sick:




Περαστικά και αγύριστα φιλαράκο:beer:

H.A.Balafoutre
18/12/2006, 15:25
Περαστικά βρε παιδιά και σε σένα και στους υπόλοιπους με ατυχήματα. Αλλά καλύτερα να προλαμβάνουμε παρά να αντιδρούμε, αφου τους ξέρουμε τι κάφροι είναι.

Με το καλό και με υγεία και πάλι στο μετερίζι.:wave2:

evvou
18/12/2006, 16:31
περαστικα και αγυριστα βρε παιδι :wave2:

TROOPER
18/12/2006, 16:46
περαστηκα ρε φιλε...τι να πω...:wave2:

mats8282
22/12/2006, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtrm600
240? Πρόστιμο στον τραυματία φίλο μας λοιπόν,και για μια βδομάδα θα μπαίνει στο φλορουμ με τον κηδεμόνα του:sick:




Περαστικά και αγύριστα φιλαράκο:beer:



Πλακα πλακα εγινε ενα θεμα με συναδελφο ο οποιος επεσε σε εργα(δεν ειμαι ο μονος :sick: ) και χτυπησε στο κεφαλι επειδη δεν φοραγε κρανος.Ο εισαγγελεας(ο θεος να τον κανει) εκρινε αθωο τον εργολαβο για αυτον τον λογο και ειπε στον συναδελφο οτι κανονικα επρεπε να του κανει μυνηση ο εργολαβος :eyepop:

flwros
27/12/2006, 17:35
σας ευχαριστω ολους!δεν φοραγα κρανος γιατι ημουν με το παπι της δουλειας,το ατυχημα εγινε σε στενο του κολωνου.επειδη δουλευω σε συνεργειο δεν μπορω ανα πασα ωρα κ στιγμη που βγαινω να παρω κατι να φοραω κρανος κ ειδικα κοντα στο συνεργειο,βλακεια λογος αλλα δεν γινεται!!το τρακαρισμα πρεπει να γινε με καμια 30χιλ αλλα μαλλον πηγα αφρεναριστος +αυτα που πηγαινε ο αλλος!!οσο κ να προσεχεις δεν σε προσεχει κανενας

VanDiemen
27/12/2006, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtrm600
240? Πρόστιμο στον τραυματία φίλο μας λοιπόν,και για μια βδομάδα θα μπαίνει στο φλορουμ με τον κηδεμόνα του:sick:




Περαστικά και αγύριστα φιλαράκο:beer:

Περαστικά σου φίλε. Περασμένα ξεχασμένα σε λίγο καιρό και από δω και μπρος πάντα όρθιος!

Στον xtrm600 όμως έχω να ρωτήσω. Τι εννοείς με το ειρωνικό σχόλιο ότι "θα μπαίνει στο φλορουμ με τον κηδεμόνα του"; Ότι είναι φλώρος επειδή ρώτησε το παιδί αν φορούσε κράνος; Δηλαδή είναι φλώρος αυτός που φοράει κράνος; Εσύ που είσαι μάγκας λοιπόν σπάσε και μπαίνε από δω και μπρος στο www.suicide_rider.com για να πουλάς εκεί στους ομοίους σου την περίσσεια μαγκιά σου και άσε μας εμάς εδώ να μιλάμε για κράνη και άλλα τέτοια φλωρίστικα θέματα. Να μη σου πρήζουμε και τα ήδη τεράστια παπάρια σου.

VAL-MPARIERINO
28/12/2006, 11:41
Xαλάρωσε, δεν ενοεί με την λέξη ΄΄φλόρουμ΄΄ ότι το παιδί είναι φλώρος!!!
1. Φλόρουμ είναι περιπεκτικός χαρακτηρισμός του Φόρουμ:winka:
2. Ο ποιητής ήθελε να πει στο κοινό: ρωτήστε αν ειναι καλά το παιδί και μην προτρέχετε να τον κράξετε γιατι δεν φορούσε κράνος, πάντα υπάρχει ένας λόγος που κάποιος μας δεν φόρεσε κάποια στιγμή το κράνος του ε;;:winka:


Α ξεχασα, για τα ΄΄σπασε΄΄ και τα ΄΄τεράστια παπαρια του΄΄ δεν θα το σχολιάσω, είναι και χριστούγεννα και θα προτιμούσα να πιούμε κανα Δασόμελο:beer:

gloum
28/12/2006, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO

2. Ο ποιητής ήθελε να πει στο κοινό: ρωτήστε αν ειναι καλά το παιδί και μην προτρέχετε να τον κράξετε γιατι δεν φορούσε κράνος, πάντα υπάρχει ένας λόγος που κάποιος μας δεν φόρεσε κάποια στιγμή το κράνος του ε;;:winka:

Λόγος πολλές φορές υπάρχει.Εμείς είμαστε οι μαλάκες αν τον ακούμε:D

VAL-MPARIERINO
28/12/2006, 11:47
Εχετε απόλυτο δίκιο κύριε προβοκάστορα δεν είπε κανεις το αντίθετο!!!:beer:

VanDiemen
28/12/2006, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO
Xαλάρωσε, δεν ενοεί με την λέξη ΄΄φλόρουμ΄΄ ότι το παιδί είναι φλώρος!!!
1. Φλόρουμ είναι περιπεκτικός χαρακτηρισμός του Φόρουμ:winka:
2. Ο ποιητής ήθελε να πει στο κοινό: ρωτήστε αν ειναι καλά το παιδί και μην προτρέχετε να τον κράξετε γιατι δεν φορούσε κράνος, πάντα υπάρχει ένας λόγος που κάποιος μας δεν φόρεσε κάποια στιγμή το κράνος του ε;;:winka:


Α ξεχασα, για τα ΄΄σπασε΄΄ και τα ΄΄τεράστια παπαρια του΄΄ δεν θα το σχολιάσω, είναι και χριστούγεννα και θα προτιμούσα να πιούμε κανα Δασόμελο:beer:

Σχετικά με τον τρόπο που μίλησα έχεις δίκιο. Δέχομαι το λάθος μου και ζητώ συγνώμη. Αλλά από τον τρόπο που γράφει ο τύπος, δε φαίνεται να διαμαρτύρεται για το γεγονός ότι τον κλείσαμε (τον άλλο τύπο) στην εστία του και αρχίσαμε να βαράμε δυνατά σουτ επάνω του, τώρα που τον βρήκαμε ευάλωτο (άστοχη μεταφορά όπως τα υποτιθέμενα σουτ που θα βαρούσα εγώ, αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ). Αν ήταν τέτοιου είδους η ένστασή του δε θα ειρωνεύονταν καθόλου το θέμα του κράνους αλλά θα έλεγε ευθέως "σιγά ρε παιδιά, ο τύπος ακόμα δεν τίναξε τις σκόνες από πάνω του και 'σεις τον πιάσατε απ'τη μύτη;". Παρ'όλα αυτά, έτσι όπως τα γράφει λέει "τςςςς Κράνος.. φλωριές.. Τι φλώρια που κυκλοφορούν εδώ μέσα! Όχι σαν εμένα το μάγκα που δε φοράω και δεν έχω πάθει ποτέ τίποτα!".

agrotemaxios
29/12/2006, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Σχετικά με τον τρόπο που μίλησα έχεις δίκιο. Δέχομαι το λάθος μου και ζητώ συγνώμη. Αλλά από τον τρόπο που γράφει ο τύπος, δε φαίνεται να διαμαρτύρεται για το γεγονός ότι τον κλείσαμε (τον άλλο τύπο) στην εστία του και αρχίσαμε να βαράμε δυνατά σουτ επάνω του, τώρα που τον βρήκαμε ευάλωτο (άστοχη μεταφορά όπως τα υποτιθέμενα σουτ που θα βαρούσα εγώ, αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ). Αν ήταν τέτοιου είδους η ένστασή του δε θα ειρωνεύονταν καθόλου το θέμα του κράνους αλλά θα έλεγε ευθέως "σιγά ρε παιδιά, ο τύπος ακόμα δεν τίναξε τις σκόνες από πάνω του και 'σεις τον πιάσατε απ'τη μύτη;". Παρ'όλα αυτά, έτσι όπως τα γράφει λέει "τςςςς Κράνος.. φλωριές.. Τι φλώρια που κυκλοφορούν εδώ μέσα! Όχι σαν εμένα το μάγκα που δε φοράω και δεν έχω πάθει ποτέ τίποτα!".


Φίλε μου έχω την ταπεινή εντύπωση οτι την έχεις ακούσει λίγο στερεοφωνικά με το μήνυμα του συναδέλφου χτρμ. Απλά διατυπώθηκε η άποψη ότι πχ όταν έχεις γίνει "τουφέκι" από τον πολύ κράσο :beer: :beer: :beer: το να σου πεί ο οποιοσδήποτε "σου χω φάει το κεφάλι να μην πίνεις αφού σε χαλάει" είναι τουλάχιστον τραβηγμένοαμπελοφιλοσοφέθασεκάνωάνθρωπο ;) ;) ;)

Εκτός αυτού θα ήταν σωστότερο να ρώταγες τον ίδιο για το τι ακριβώς εννοεί:confused: :confused:

Πάνω απ όλα να είμαστε καλά !!!

Συμφωνώ και με τον μίστερ βαλ-μπαριερινο

VAL-MPARIERINO
29/12/2006, 09:28
όπως κατάλαβες κι εσύ, διαβάσαμε και οι 2 μας ένα κειμενακι 5 γραμμών και δώσαμε 2 διαφορετικές ερμηνείες!!! Εσύ το αντιλήφθηκες το κείμενο ότι μας λέει φλώρους το παληκάρι επειδή αφοράμε τα ομορφα μας κράνη κι εγώ το αντιλήφθηκα ότι ο ποιητής ήθελε να προτρέψει το κοινό να μην κράξει πρώτα, αλλά να ευχηθέι περαστικά στον παθόντα, σωστά;;

Ο γραπτός λόγος αυτά έχει φίλε μου, ο καθένας ανάλογα με την ψυχολογία του, την διάθεση του κτλ διαβάζει και αντιλαμβάνεται ένα κείμενο με τον δικό του τρόπο.
Εσένα τώρα σου φαίνεται ότι μας ειρωνευεται ο xtrm600 που φοράμε κράνη, άποψη δεκτή, αλλά εγώ επιμένω ότι δεν μας ειρωνεύεται, αλλά ας κάνουμε υπομονή μέχρι να μας πει την αποψη του και ο ίδιος!!!!


Μέχρι τότε ας πιούμε ενα δασομελο:beer:

DUKASII
29/12/2006, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO
όπως κατάλαβες κι εσύ, διαβάσαμε και οι 2 μας ένα κειμενακι 5 γραμμών και δώσαμε 2 διαφορετικές ερμηνείες!!! Εσύ το αντιλήφθηκες το κείμενο ότι μας λέει φλώρους το παληκάρι επειδή αφοράμε τα ομορφα μας κράνη κι εγώ το αντιλήφθηκα ότι ο ποιητής ήθελε να προτρέψει το κοινό να μην κράξει πρώτα, αλλά να ευχηθέι περαστικά στον παθόντα, σωστά;;

Ο γραπτός λόγος αυτά έχει φίλε μου, ο καθένας ανάλογα με την ψυχολογία του, την διάθεση του κτλ διαβάζει και αντιλαμβάνεται ένα κείμενο με τον δικό του τρόπο.
Εσένα τώρα σου φαίνεται ότι μας ειρωνευεται ο xtrm600 που φοράμε κράνη, άποψη δεκτή, αλλά εγώ επιμένω ότι δεν μας ειρωνεύεται, αλλά ας κάνουμε υπομονή μέχρι να μας πει την αποψη του και ο ίδιος!!!!


Μέχρι τότε ας πιούμε ενα δασομελο:beer: αμα αγαπήσει ο ΑΝΘΡΩΠΑΣ.....

xtrm600
29/12/2006, 13:18
Xρόνια πολλά κλπ

Για τον συμφλορουμίτη VanDiemen εκτός απο χρόνια πολλά,έχω να του πω πως όποιος έχει την σφήγκα σφίγγεται.
Εισαγγελείς γίναμε όλοι

Και καλή χρονιά :lol: :beer: