PDA

View Full Version : Αυτοκριτικη



crs-k
17/12/2006, 20:58
Στην πτωση ποτέ δεν φταιει ενα πραγμα.

Κατα κανονα φταιμε εμεις!!!

Το πρωτο πραγμα που εκανα οταν σηκωθηκα (και ειδα οτι ηταν καλα κι η Τουλα), ηταν να παω στο σημειο και να προσπαθησω να καταλαβω τι εφταιξε.

Αργοτερα (στον γυρισμο στην ανιαρη Εθνικη) ειχα ολο τον καιρο να το σκεφτω, να βρω δικαιολογιες και να τις απορριψω κι αυτες με την σειρα τους.


Εβαλα λοιπον τα πραγματα σε μια σειρα ...

1ο Λαθος: ΔΕΝ ειχα λαστιχα!
Η δικαιολογια οτι ημουν σκασμενος κι επρεπε να βγω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, ειναι ελαφρυντικο απλως.

2ο Λαθος: ΔΕΝ "διαβασα" σωστα το συγκεκριμενο σημειο!!
Εδω βρηκα περισσοτερες δικαιολογιες ...
α) Ο ηλιος ηταν κοντρα στα ματια εκει κι εμπαινες ξαφνικα σε σκοτεινο κι η κορη ΔΕΝ προλαβαινε να προσαρμοστει.
β) Εχω την (καλη) συνηθεια να ΜΗΝ "κοβω" ΚΑΜΜΙΑ στροφη (1 φορα θα πετυχεις τον αγροτη και θα γινεις χαλκομανια), αλλα να μπαινω ΠΟΛΥ βαθεια μεσα της, με αποτελεσμα να πατησω στο συγκεκριμενο σημειο που ηταν πολυ στην ακρη.
γ) Το επιπλεον βαρος (δικαβαλο) μου εδινε την (λανθασμενη) αισθηση του καλυτερου κρατηματος ...
δ) Η κουβεντα με την συνεπιβατιδα, αποσπα μερος της προσοχης.
Βλεπουμε ομως οτι καμμια δικαιολογια τελικα ΔΕΝ αναιρει το οτι ΔΕΝ "διαβασα" σωστα τον δρομο!


Το οτι ηταν εντελως ανωδυνη για μενα (που ειχα εξοπλισμο) και αρκετα ανωδυνη για την Τουλα που ειχε πολυ λιγοτερο (μιας και πρωτη φορα εκανε ταξιδι) ειναι το μονο ευχαριστο!


Γι αυτο ξαναΦΩΝΑΖΩ ...


Ποτέ χωρις εξοπλισμο !!!


Αν φοραγα "τζινακι", οπως αρκετα παιδια στην βολτα, θα με τρεχατε στο Νοσοκομειο της Τρίπολης (δεν λεω, ωραια διαδρομη :dizzy: :lol: ) με σπασμενο το γονατο το λιγοτερο (μιας και με πονεσε και μεσα απ' τα προστατευτικα) ... :sick:

Ενω τωρα απλως ξεσκονιστηκαμε ... :winka:

Μακαρι να ΜΗΝ συμβαινουν ποτέ και σε κανενα ...

Ελα ομως που συμβαινουν ... :(

GIXXERAKIAS
17/12/2006, 21:10
Αφου δεν χτυπησατε ολα καλα βρε φιλε!Οπως τα λες ειναι παντα τα ματια μας στον δρομο και παντα με εξοπλισμο!(αν και αν ερχομουν θα ερχομουν με τζινακι,αλλα ολα τα αλλα τα εχω,παντελονι δεν εχω...ακομα:D )

:wave2: :wave2: :wave2:

crs-k
17/12/2006, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
.....................
θα ερχομουν με τζινακι
.....................
παντελονι δεν εχω...ακομα
.....................



Αυτο ειναι το "γονατο" της κορντουρας μου (με το προστατευτικο απο μεσα) ... :(


Μηπως πρεπει να το ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙΣ πιο γρηγορα το θεμα του παντελονιου? :winka:



.


72295

GIXXERAKIAS
17/12/2006, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αυτο ειναι το "γονατο" της κορντουρας μου (με το προστατευτικο απο μεσα) ... :(


Μηπως πρεπει να το ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙΣ πιο γρηγορα το θεμα του παντελονιου? :winka:



. :eyepop: :eyepop: Εφαγε καλη σουπα το γονατο ε?Πσλι κσλα που το φοραγες!!Καθε μερα το σκεφτομαι αλλα τωρα το δωρο ειναι πολυυυυ κοντααααααα:D :D :D

Druuna
17/12/2006, 21:24
Λοιπον ενα μονο πραγματακι να πω εγω που αισθανομαι την αναγκη....
εμενα σαν εμπειρια η πτωση ετσι οπως ,εγινε μου φανηκε απλως πολυ ενδιαφερουσα....Ουτε τρομαξα ουτε τιποτα....κι αν φορουσα καταλληλο παντελονι και μποτες, δεν θα ειχα ουτε γρατζουνια.....
Αυτο ομως που δεν θα ξεχασω ηταν το παγωμα κι ο τρομος που ειδα στα ματια αυτων που παρακολουθουσαν, ειχαν παραλυσει εντελως,γιατι κατι δεκατα του δευτερολεπτου απ το ξαφνιασμα της πτωσης οταν σταματησα να κυλαω ειχα μεινει εντελως ακινητη ανασκελα ,ξαφνιασμενη που δεν πονουσα πουθενα.....Αμεσως ομως ανασηκωθηκα και φωναξα τον Χρηστο που με βοηθησε να σηκωθω γιατι ηθελα να δουν πως ειμαι καλα και να μην ανησυχουν γιατι οι ανθρωποι ειχαν παραλυσει.....

Παιδια χιλια συγγνωμη για την τρομαρα που σας δωσαμε....Νομιζω οτι αυτοι που ηταν παροντες στο πεσιμο τραβηξανε πιο μεγαλο ζορι ακομα κι απο μας που το ζησαμε, κι οταν τους ειδα μετα που κοιτουσαν ερευνητικα με αγωνια να τους βεβαιωσω πως ειμαι καλα στεναχωρεθηκα που υποχρεωθηκαν να ζησουν αυτη τη σκηνη....Εστω κι αν τελος καλο ολα καλα.....

gixxerpap
17/12/2006, 21:32
το οτι πηγαινες κομματια, δεν ειδα να το σχολιαζεις καθολου.....

με μια μηχανη μαλιστα που δεν ειναι για τετοια οδηγηση και τετοιες κλισεις....

....δεν ντρεπεσαι λεω γω....στην ηλικια σου.......αντι να εισαι παραδειγμα για τους υπολοιπους!

φτου σου!:D

ολο λογια εισαι:a024:

crs-k
17/12/2006, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
το οτι πηγαινες κομματια, δεν ειδα να το σχολιαζεις καθολου.....

με μια μηχανη μαλιστα που δεν ειναι για τετοια οδηγηση και τετοιες κλισεις....

Πρωτον ΔΕΝ πηγαινα κομματια και μαλιστα δικαβαλος (εκει) κι εχω και μαρτυρες ... :wacko:

Και Δευτερον, τι εχει η μηχανη ? :dizzy: :lol:



....δεν ντρεπεσαι λεω γω....στην ηλικια σου.......

Τι τρεχει να την ηλικια μου ? :mad:




ολο λογια εισαι:a024:

Πότε σου υποσχεθηκα γαμο και δεν το θυμαμαι ρε? :rolleyes: :uplate:



:lol: :rotflmao: :lol:

gixxerpap
17/12/2006, 21:40
μην αποπροσανατολιζεις τον κοσμο με εξυπναδες!

εχεις χαρη που δεν επαθε τιποτα η τουλα.....θα στο σπαγα το ξεροκεφαλο!

Υ.Γ.: εντουραδα, ποτε θα παμε?

crs-k
17/12/2006, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
μην αποπροσανατολιζεις τον κοσμο με εξυπναδες!

εχεις χαρη που δεν επαθε τιποτα η τουλα.....θα στο σπαγα το ξεροκεφαλο!

Κοιτα ποιος μιλαει ... :dizzy: :lol:




Υ.Γ.: εντουραδα, ποτε θα παμε?


Με ποναει η μεση και ΔΕΝ μπορω να σηκωνω τερατα ... :eek: :lol:

gixxerpap
17/12/2006, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κοιτα ποιος μιλαει ... :dizzy: :lol:





Με ποναει η μεση και ΔΕΝ μπορω να σηκωνω τερατα ... :eek: :lol:


δεν πιστευω να εννοεις το υπερπαναλαφρο μικροσκοπικο τοσοδουλι μηχανακι μου?

crs-k
17/12/2006, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
δεν πιστευω να εννοεις το υπερπαναλαφρο μικροσκοπικο τοσοδουλι μηχανακι μου?


:a13:

athandim
17/12/2006, 21:47
Nα είστε πάντα γεροί και οι δύο...:) :sun: :wave2:

gixxerpap
17/12/2006, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
:a13:

τωρα τι θες, να αρχισω τις ανταλλαγες παλι???
:mad:

Druuna
17/12/2006, 21:53
Ευχαριστουμε κι εσυ να εισαι παντα καλα.

:wave2:

KaTaNaS
17/12/2006, 22:11
Δόξα στο Θεό όλα καλά Χρηστάρα!



δε θέλω να γίνομαι μοιρολάτρης αλλά αν δεν έπεφτες εσύ ώστε να κόψουμε απο πολύ νωρίτερα ολοι οι υπολοιποι που ακολουθούσαμε μαλλον κάποιος απο εμας τους λοιπούς θα την πάταγε...


το κομμάτι ήταν πράγματι πολύ ύπουλο,το αμέσως προηγουμένο τμήμα (ένεκα οτι το έπιανε ο ήλιος) ήταν στεγνό, και ξαφνικά εκει που εμπαινες στη στροφή υπήρχε ΜΟΝΟ υγρασία!



ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ


Τουλίτσα, μιλάμε είσαι η προσωποποίηση της θετικής ενέργειας! :beer: :beer: :beer:


:wave2:

ktm640lc4
17/12/2006, 22:14
Τελικα ακομα και τα προστατευτικα στα ποδια ειναι ολα τα λεφτα, οχι μονο το κρανος.

Ετσι την πατησα και εγω μια φορα ενα καλοκαιρι και σηκωθηκα με 2 τρυπες στο γονατο. Μικρες μεν, τρυπες δε.

Προσοχη παιδια. Αφου ειστε καλα...:beer:

crs-k
17/12/2006, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
..........................
δε θέλω να γίνομαι μοιρολάτρης αλλά αν δεν έπεφτες εσύ ώστε να κόψουμε απο πολύ νωρίτερα ολοι οι υπολοιποι που ακολουθούσαμε μαλλον κάποιος απο εμας τους λοιπούς θα την πάταγε...
.........................


Η μοιρα του πλοηγου ... :sad:



:lol: :rotflmao: :lol:

makis206
17/12/2006, 23:28
Ωωωω είχε και τα δυσάρεστα η βόλτα..

Ας είναι το τελευταίο για όλους μας αλλά επειδή αυτό δυστυχώς δεν γίνεται ας είμαστε πάντα σωστά προστατευμένοι.

Στο εξής πάντα όρθιοι αγαπητό μας ζεύγος !:lol:

:beer: :beer: :beer:

sniper
18/12/2006, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Η μοιρα του πλοηγου ... :sad:



:lol: :rotflmao: :lol:

Και του κουλού.... που πας ρε με το παπόρι βαθιά στη στροφή; :lol:

Vstrommer71
18/12/2006, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Δόξα στο Θεό όλα καλά Χρηστάρα!
δε θέλω να γίνομαι μοιρολάτρης αλλά αν δεν έπεφτες εσύ ώστε να κόψουμε απο πολύ νωρίτερα ολοι οι υπολοιποι που ακολουθούσαμε μαλλον κάποιος απο εμας τους λοιπούς θα την πάταγε...


Παντα ο κος Λυκος αναλαμβανει τον ρολο του πλοηγου!Οποτε μπαινει πρωτος στην στροφη για να δει τι παιζει,και ω....πεφτει!!!!Παλια βαζανε....γουρουνια στα ναρκοπεδια :lol: :lol: :lol:



Παρ'ολα αυτα κε Λυκε περαστικα!!!!Οπως ισως ξερετε(απο την Φυσικη) η ευσταθης θεση ισορροπιας της μοτοτσυκλετας ειναι ΚΑΤΩ ασχετα αν εμεις...παλευουμε να την κρατησουμε ορθια :a024:

Cpt. Haddock
18/12/2006, 09:29
Το καλό ήταν οτι η πτώση ήταν πρακτικά ανώδυνη. Αυτό μετράει!

Κατα τα άλλα, όπως έγραψε ο Χρήστος, δικαιολογίες μπορούμε πάντοτε να βρούμε αλλα κατα κανόνα φταίμε εμείς. Τα λάστιχα είναι αυτά που είναι, ο δρόμος είναι αυτός που είναι, η οδήγησή μας πρέπει να προσαρμόζεται ανάλογα.

Καλό "διάβασμα" της στροφής και σωστό εξοπλισμό κορίτσια.... κάτι κάνει!

Περαστικά Τούλα!

:beer: :beer: :beer:




Οι πληροφορίες οτι η πτώση ήταν προμελετημένη ελέγχονται ως ανακριβείς :evil: :a13:

:lol: :rotflmao: :lol:


ΥΓ. Χρήστο τα κλειδιά της μηχανής τα έχεις ή στα πήραν τα παιδιά σου; :lol: :lol:

Stergios69
18/12/2006, 09:48
Περαστικά και από μένα... :wave2:
Μήπως σου την φύλαγε καμιά φυγόκεντρος που την έφαγες την καημένη ότι δεν υπάρχει; :D
:beer: :beer: :beer:

villy
18/12/2006, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Περαστικά και από μένα... :wave2:
Μήπως σου την φύλαγε καμιά φυγόκεντρος που την έφαγες την καημένη ότι δεν υπάρχει; :D
:beer: :beer: :beer:


+1 :D , ή έψαχνε να βρει την κεντρομόλο, αλλά του ξέφυγε :lol: :lol: :lol:

Περαστικά!!!

Η μηχανή έπαθε τίποτα;

LINA
18/12/2006, 09:59
Η πρωτη βολτα του μοτο σε μοτο της Τουλας μας και γεματη καλες και κακες εμπειριες !! Το μονο που θα ευχηθω ειναι να ξαναρθεις μαζι και να μη ξανασυμβει ποτε !!!

εισαι ψυχαρα Τουλαρα !!!:wave2:




περαστικα

sas
18/12/2006, 10:39
Τέλος καλό....όλα καλά.
Και όπως πολύ σωστά είπε ο Χρήστος, οι δικαιολογίες πολλές (the easy way), αλλά ας έχουμε το θάρρος να ψαχτούμε τι κάναμε λάθος ώστε να μην το κάνουμε την άλλη φορά. ;)

Μπράβο ρε Τούλα (απ'ότι κατάλαβα από αυτά που γράφονται δε μάσησες). Σε αντίστοιχη περίπτωση (πρώτη βόλτα...πρώτη σούπα) η ευαγγελία θα προτιμούσε να το κόψει με τα πόδια (και μσεί το περπάτημα) :lol:

X_NR750
18/12/2006, 11:14
Περαστικα σας κατ'αρχην

με ποσα επεσες?

crs-k
18/12/2006, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
.................
με ποσα επεσες?


20-30? :confused:

Καπου εκει φανταζομαι ... :rolleyes:

Οι πισω ισως να ειδαν ... :wacko:

X_NR750
18/12/2006, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
20-30? :confused:

Καπου εκει φανταζομαι ... :rolleyes:

Οι πισω ισως να ειδαν ... :wacko:


Ειχες φρεναρει και επεσες με 20-30?

η κορντουρα εγινε ετσι με αυτα τα χιλιομετρα?

Vstrommer71
18/12/2006, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
20-30? :confused:

Καπου εκει φανταζομαι ... :rolleyes:

Οι πισω ισως να ειδαν ... :wacko:
Αν μη τι αλλο,αν πεφτεις πρεπει να εχεις και αρκετο...φιλοθεαμον κοινο να σε θαυμαζει!:lol: :lol: :lol: :lol:

crs-k
18/12/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Ειχες φρεναρει και επεσες με 20-30?

η κορντουρα εγινε ετσι με αυτα τα χιλιομετρα?


Ειχα φρεναρει ΠΡΙΝ.

Εστριψα (το μεγαλυτερο μερος).

Και η πτωση ηρθε στο ανοιγμα του γκαζιου στην εξοδο.

Η μηχανη πηγε καμμια 30αρια μετρα, ΟΛΑ πανω στην ασφαλτο για να καταλαβεις.

villy
18/12/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
20-30? :confused:

Καπου εκει φανταζομαι ... :rolleyes:

Οι πισω ισως να ειδαν ... :wacko:






Εκτος του ότι δεν διάβασε "σωστά" τον δρόμο...
.
.
.
.
.
.
δεν διάβασε σωστά ούτε το ταχύμετρο :hypnotize :lol: :lol: :lol: :rolleyes:

crs-k
18/12/2006, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
..........................
δεν διάβασε σωστά ούτε το ταχύμετρο :hypnotize :lol: :lol: :lol: :rolleyes:


ΔΕΝ το κοιταω ΠΟΤΕ ... :nono: :wacko:





















... γιατι ΤΡΟΜΑΖΩ ... :( :sick: :sad:


:lol: :rotflmao: :lol:

X_NR750
18/12/2006, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ειχα φρεναρει ΠΡΙΝ.

Εστριψα (το μεγαλυτερο μερος).

Και η πτωση ηρθε στο ανοιγμα του γκαζιου στην εξοδο.

Η μηχανη πηγε καμμια 30αρια μετρα, ΟΛΑ πανω στην ασφαλτο για να καταλαβεις.


Ισως πρεπει την Afrika να την πηγαινεις λιγο ποιο μαλακα
η καποιο ποιο sport μηχανακι να σου πηγαινει καλυτερα

Nostra
18/12/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Ισως πρεπει την Afrika να την πηγαινεις λιγο ποιο μαλακα
η καποιο ποιο sport μηχανακι να σου πηγαινει καλυτερα



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

sas
18/12/2006, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Ισως πρεπει την Afrika να την πηγαινεις λιγο ποιο μαλακα
η καποιο ποιο sport μηχανακι να σου πηγαινει καλυτερα

Να δω τον Χρήστο πάνω σε ss.....το ss να έχει τακουνάτα πατούμενα και να κόβει λάσπες:rotflmao:

crs-k
18/12/2006, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Ισως πρεπει την Afrika να την πηγαινεις λιγο ποιο μαλακα


Εχω διαπιστωσει οτι εχω αρκετα "μαλακο" και "προοδευτικο" χερι στο γκαζι.
Να φανταστεις οτι στους κατακλυσμους των προηγουμενων ημερων, πηγαινα χωρις λαστιχα και χωρις ΙΧΝΟΣ γλυστριματος.

Το "στιγμιαιο" λαθος φταιει ... :sick:




η καποιο ποιο sport μηχανακι να σου πηγαινει καλυτερα


Εγω ΔΕΝ σ' εβρισα! :mad:


:lol: :rotflmao: :lol:

byron
18/12/2006, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Ισως πρεπει την Afrika να την πηγαινεις λιγο ποιο μαλακα
η καποιο ποιο sport μηχανακι να σου πηγαινει καλυτερα

Συμφωνώ και εγώ :rotflmao: :rotflmao:

Κάτι πιο σπορ είναι ότι χρειάζεσαι Χρήστο....:wave2:


72328

Vstrommer71
18/12/2006, 11:47
Αυτος θα τουμπαρει και το...μοντελο ,ετσι τσιτα που παει οποτε αστο καλυτερα!:smokin:

X_NR750
18/12/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εχω διαπιστωσει οτι εχω αρκετα "μαλακο" και "προοδευτικο" χερι στο γκαζι.
Να φανταστεις οτι στους κατακλυσμους των προηγουμενων ημερων, πηγαινα χωρις λαστιχα και χωρις ΙΧΝΟΣ γλυστριματος.

Το "στιγμιαιο" λαθος φταιει ... :sick:





Εγω ΔΕΝ σ' εβρισα! :mad:


:lol: :rotflmao: :lol:

Οκ απλα θυμηθηκα τον ευατο μου με το transalp

οχι οτι ειμαι οδηγαρα απλα το μηχανακι δεν μου πηγαινε

KaTaNaS
18/12/2006, 11:55
πάντως η αφασία ήταν να "κυνηγιούνται" σε κατηφορικό στροφιλίκι 2 αφρικάνες, ένα ντουκάτι και ένα μονοκύλινδρο ΚΤΜ! :lol:


αγώνας OPEN :lol: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
18/12/2006, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
πάντως η αφασία ήταν να "κυνηγιούνται" σε κατηφορικό στροφιλίκι 2 αφρικάνες, ένα ντουκάτι και ένα μονοκύλινδρο ΚΤΜ! :lol:


αγώνας OPEN :lol: :rotflmao: :rotflmao:

Να ζητήσω εδώ συγγνώμη απο τις 3 μηχανές (το ένα που θυμάμαι είναι το βαραντέρο) που τις πέρασα στο "ανοιχτό" κατηφορικό κομμάτι (αριστερή και δεξιά) πριν στριψουμε αριστερά για Χρυσοβίτσι.... εγώ τρόμαξα λίγο όταν ειδα ότι τελειωσε ο δρόμος :rolleyes:

DUKASII
18/12/2006, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Να ζητήσω εδώ συγγνώμη απο τις 3 μηχανές (το ένα που θυμάμαι είναι το βαραντέρο) που τις πέρασα στο "ανοιχτό" κατηφορικό κομμάτι (αριστερή και δεξιά) πριν στριψουμε αριστερά για Χρυσοβίτσι.... εγώ τρόμαξα λίγο όταν ειδα ότι τελειωσε ο δρόμος :rolleyes: ΕΛΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΕΡΑΑΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ...

ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ...

sniper
18/12/2006, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΛΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΕΡΑΑΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ...

ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ...

Εσύ γύρνα πλευρό.... ακόμα κοιμάσαι... λαμόγιο... αλλά ξέχασα... ζητησες συγγνώμη νωρίτερα :lol:

DUKASII
18/12/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εσύ γύρνα πλευρό.... ακόμα κοιμάσαι... λαμόγιο... αλλά ξέχασα... ζητησες συγγνώμη νωρίτερα :lol: εγω ζήτησα συγνωμη που δεν ήρθα να σας περασω ολους απο πάνω...

και απο τι εμαθα ξεσαλωσατε..:lol:

crs-k
18/12/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΛΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΕΡΑΑΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ...

ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ...


Γιατι τα περναει τα Βαρκαντερο? :eek: :eyepop:


:lol: :rotflmao: :lol:

cityfly
18/12/2006, 12:26
:wave2: :wave2: :wave2:

τέλος καλό όλα καλά


:beer:

OldMan
18/12/2006, 12:29
Τι έγινε ρε μάγκες ..??? :confused:

Έπεσε κανείς ??? :look:

crs-k
18/12/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τι έγινε ρε μάγκες ..??? :confused:

Έπεσε κανείς ??? :look:



Οχι απ' τους συνηθεις υποπτους, ΜΗΝ ανησυχεις ... :wacko: :lol:

hornet
18/12/2006, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Λοιπον ενα μονο πραγματακι να πω εγω που αισθανομαι την αναγκη....
εμενα σαν εμπειρια η πτωση ετσι οπως ,εγινε μου φανηκε απλως πολυ ενδιαφερουσα....Ουτε τρομαξα ουτε τιποτα....κι αν φορουσα καταλληλο παντελονι και μποτες, δεν θα ειχα ουτε γρατζουνια.....
Αυτο ομως που δεν θα ξεχασω ηταν το παγωμα κι ο τρομος που ειδα στα ματια αυτων που παρακολουθουσαν, ειχαν παραλυσει εντελως,γιατι κατι δεκατα του δευτερολεπτου απ το ξαφνιασμα της πτωσης οταν σταματησα να κυλαω ειχα μεινει εντελως ακινητη ανασκελα ,ξαφνιασμενη που δεν πονουσα πουθενα.....Αμεσως ομως ανασηκωθηκα και φωναξα τον Χρηστο που με βοηθησε να σηκωθω γιατι ηθελα να δουν πως ειμαι καλα και να μην ανησυχουν γιατι οι ανθρωποι ειχαν παραλυσει.....

Παιδια χιλια συγγνωμη για την τρομαρα που σας δωσαμε....Νομιζω οτι αυτοι που ηταν παροντες στο πεσιμο τραβηξανε πιο μεγαλο ζορι ακομα κι απο μας που το ζησαμε, κι οταν τους ειδα μετα που κοιτουσαν ερευνητικα με αγωνια να τους βεβαιωσω πως ειμαι καλα στεναχωρεθηκα που υποχρεωθηκαν να ζησουν αυτη τη σκηνη....Εστω κι αν τελος καλο ολα καλα.....

αστα τουλα μιας και σας ειδα Live μπροστα μου να πεφτετε και οπως και να το κανεις ειναι καπως...επισης με τρομαξε λιγο το γεγονος το οτι εμεινες ακινητη...το συνηθες για εμενα ειναι να πεταγομαι στο δευτερολεπτο οποτε το να μεινει καποιος ακινητος δεν ειναι καλο...αλλα τελικα ολα καλα σχετικα παντα

Cpt. Haddock
18/12/2006, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Οχι απ' τους συνηθεις υποπτους, ΜΗΝ ανησυχεις ... :wacko: :lol:

εσύ ΔΕΝ είσαι στους συνήθεις υπόπτους; :evil:

gcrook
18/12/2006, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Λοιπον ενα μονο πραγματακι να πω εγω που αισθανομαι την αναγκη....
εμενα σαν εμπειρια η πτωση ετσι οπως ,εγινε μου φανηκε απλως πολυ ενδιαφερουσα....Ουτε τρομαξα ουτε τιποτα....κι αν φορουσα καταλληλο παντελονι και μποτες, δεν θα ειχα ουτε γρατζουνια.....
Αυτο ομως που δεν θα ξεχασω ηταν το παγωμα κι ο τρομος που ειδα στα ματια αυτων που παρακολουθουσαν, ειχαν παραλυσει εντελως,γιατι κατι δεκατα του δευτερολεπτου απ το ξαφνιασμα της πτωσης οταν σταματησα να κυλαω ειχα μεινει εντελως ακινητη ανασκελα ,ξαφνιασμενη που δεν πονουσα πουθενα.....Αμεσως ομως ανασηκωθηκα και φωναξα τον Χρηστο που με βοηθησε να σηκωθω γιατι ηθελα να δουν πως ειμαι καλα και να μην ανησυχουν γιατι οι ανθρωποι ειχαν παραλυσει.....

Παιδια χιλια συγγνωμη για την τρομαρα που σας δωσαμε....Νομιζω οτι αυτοι που ηταν παροντες στο πεσιμο τραβηξανε πιο μεγαλο ζορι ακομα κι απο μας που το ζησαμε, κι οταν τους ειδα μετα που κοιτουσαν ερευνητικα με αγωνια να τους βεβαιωσω πως ειμαι καλα στεναχωρεθηκα που υποχρεωθηκαν να ζησουν αυτη τη σκηνη....Εστω κι αν τελος καλο ολα καλα.....

:(

Κατι πηρε βρε Τουλα το ματι μου πριν που διαβασα για την βολτα αλλα τωρα το ειδα:eek:
Αφου εισαι καλα εσυ και ο Χριστος τελειωσε.
Και ναι...η πτωση ειναι μια εμπειρια, και παραδοξως πολλες φορες δεν ποναει...αρκει να φοραμε τα προβλεπομενα..(παλι το στρατο μου μεσα).:rotflmao: :wave2: :wave2:

hornet
18/12/2006, 12:44
χιλιομετρα δεν κοιταξα αλλα εκτιμωντας και μονο γυρω στα 30-40 και η αληθεια ειναι οτι ο εναλλαγες πληρους φωτος μιας και ο ηλιος ειχα αρχισει να κατεβαινει σε τελειως ανηλιαγα τμηματα ηταν πολυ κουραστικο και τελικα και εκρυβε και υπουλες παγιδες..στο σημειο εκεινο ειχε βρυα και λειχηνες στην ακρη του δρομου πραγμα που μαρτυραει οτι ποτε δεν το βλεπει ηλιος και εχει μονιμα υγρασια το σημειο...εντεινωντας την κατασταση ειχε πατησει αγροτικο πριν λιγο αφηνωντας λασπωμενες ροδιες

Nefeli
18/12/2006, 13:34
Ευτυχώς όλα καλά

DimChios
18/12/2006, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
20-30? :confused:

Καπου εκει φανταζομαι ... :rolleyes:

Οι πισω ισως να ειδαν ... :wacko:




:look: :look:

50-60....

:cool:

DimChios
18/12/2006, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
πάντως η αφασία ήταν να "κυνηγιούνται" σε κατηφορικό στροφιλίκι 2 αφρικάνες, ένα ντουκάτι και ένα μονοκύλινδρο ΚΤΜ! :lol:


αγώνας OPEN :lol: :rotflmao: :rotflmao:




Οπου εκεί οφείλω να ομολογήσω ότι κ@υλωσα περισσότερο από όλη τη διαδρομή!!!

:D :D :D


Τι ήταν αυτό ρε? Γ@μ@το!!!

:smokin:

Druuna
18/12/2006, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Οπου εκεί οφείλω να ομολογήσω ότι κ@υλωσα περισσότερο από όλη τη διαδρομή!!!

:D :D :D


Τι ήταν αυτό ρε? Γ@μ@το!!!

:smokin:



Και να ησουνα ο μονος!!!!!

:winka: :blush: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
18/12/2006, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Και να ησουνα ο μονος!!!!!

:winka: :blush: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Κι εσύ? Κι εσύ??? :o

:lol: :lol: :lol:

Και που.... ήταν και η πρώτη σου βόλτα...

Είναι νωρίς ακόμα!

:smokin:

Druuna
18/12/2006, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Κι εσύ? Κι εσύ??? :o

:lol: :lol: :lol:

Και που.... ήταν και η πρώτη σου βόλτα...

Είναι νωρίς ακόμα!

:smokin:


ΚΥΡΙΩΣ εγω!!!!!Φοβαμαι να σκεφτω τι ειμαι ικανη να κανω στη δευτερη!!!


:smokin: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
18/12/2006, 14:19
κι εγώ είχα χαρεί ο μ@λ@κας... :rolleyes:

σκέφτηκα, "¨θα έχει την Τούλα, δε θα τον πιάσει η κ@λοπιλάλα, θα είμαστε κουλαριστοί..."


@@@@δια :bigcry: :bigcry:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Druuna
18/12/2006, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
κι εγώ είχα χαρεί ο μ@λ@κας... :rolleyes:

σκέφτηκα, "¨θα έχει την Τούλα, δε θα τον πιάσει η κ@λοπιλάλα, θα είμαστε κουλαριστοί..."


@@@@δια :bigcry: :bigcry:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Αλλα επαιξες κι εχασες!!!!!


:D :winka: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alx 84
19/12/2006, 10:17
Το βασικό όπως ειπώθηκε έιναι ο εξοπλισμός! αφού τελείωσε ανώδυνα, χαμογελάμε κ πάμε παρακάτω!:wave2:

Nik0s
19/12/2006, 15:54
Έλα ρε παιδιά, δηλαδή λείπουμε μερικές μέρες από το φόρουμ λόγω φόρτου εργασίας και πάτε και πέφτετε ? Αν είναι δυνατόν ! :D

Τούλα, περαστικά - είμαι σίγουρος οτι ο λύκος το έκανε επίτηδες γιατί κατά βάθος (:winka: ) προτιμάει τα αγοράκια σε άγριες βουνοπλαγιές, και λέει κάτσε τώρα μη της αρέσει και συνηθίσει να έρχεται... :lol:

Πάντα όρθιοι !

:wave2: :wave2: :wave2:

DimChios
19/12/2006, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Έλα ρε παιδιά, δηλαδή λείπουμε μερικές μέρες από το φόρουμ λόγω φόρτου εργασίας και πάτε και πέφτετε ? Αν είναι δυνατόν ! :D

Τούλα, περαστικά - είμαι σίγουρος οτι ο λύκος το έκανε επίτηδες γιατί κατά βάθος (:winka: ) προτιμάει τα αγοράκια σε άγριες βουνοπλαγιές, και λέει κάτσε τώρα μη της αρέσει και συνηθίσει να έρχεται... :lol:

Πάντα όρθιοι !

:wave2: :wave2: :wave2:






:lol: :lol: :lol: :lol:

ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΟΣ Ή ΜΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Aggelos_SV
19/12/2006, 20:03
Περαστικα εις αμφοτερους crs-k και Druuna.....τι περαστικα δηλαδη,περασμενα ειναι ηδη,σιγα την πτωση.....τς τς τς τς ....φλωρικη:p

προς crs-k : Παντα ορθιος ,ας ειναι αυτο το τελευταιο ,εσυ να σαι καλα .....:wave2: :lol: :rotflmao:
στα χρωσταγα αυτα:lol: :lol:

καλα με 20-30 χλμ/ωρα σκιστηκε τοσο πολυ η cordura? στη δικη μου τουμπα που ηταν με 100+ χλμ επαθε αρκετα μικροτερη ζημια :look:

sniper
19/12/2006, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
.......

καλα με 20-30 χλμ/ωρα σκιστηκε τοσο πολυ η cordura? στη δικη μου τουμπα που ηταν με 100+ χλμ επαθε αρκετα μικροτερη ζημια :look:

Είναι τσίπης και αγοράζει απο κινέζους... τι περιμένεις; :rotflmao: :rotflmao:

taxydromos
19/12/2006, 20:54
Χρηστο....οδηγουσες απ'οτι καταλαβα "χωματερα" και σε προδωσε η λασπη στην κορυφη της στροφης..
σου 'φυγε αποτομα χωρις να σου αφησει περιθωρια αντιδρασης και εσκασες με το γονατο..:(
πιστευω οτι δεν φταις,απλως ησουν ατυχος..
παντως στατιστικα εξαντλησες την πτωση για μεγαλοοοο διαστημα!!:smilea:
θα το αναλυσουμε περαιτερω στον παρνωνα τσιπουριζοντας..:beer:
ps.μακαρι ολες οι συνεπιβατιδες να εμοιαζαν της Τουλας... :wave2:

$py
20/12/2006, 11:19
Σιδερενιοι και οι δυο σας :beer: :wave2: :beer:

alximistis
20/12/2006, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Περαστικα εις αμφοτερους crs-k και Druuna.....τι περαστικα δηλαδη,περασμενα ειναι ηδη,σιγα την πτωση.....τς τς τς τς ....φλωρικη:p

προς crs-k : Παντα ορθιος ,ας ειναι αυτο το τελευταιο ,εσυ να σαι καλα .....:wave2: :lol: :rotflmao:
στα χρωσταγα αυτα:lol: :lol:

καλα με 20-30 χλμ/ωρα σκιστηκε τοσο πολυ η cordura? στη δικη μου τουμπα που ηταν με 100+ χλμ επαθε αρκετα μικροτερη ζημια :look:


Αυτό είναι κάτι που με έβαλε και μένα σε υποψίες φιλαράκι.
Με τόσα λίγα χλμ κι έγινε έτσι η κορντούρα;;;;;; Εντύπωση μου κάνει.
τεσπα δεν έχει σημασία.
Θα πω συγχαρητήρια στο Χρήστο που κάνει την αυτοκριτική του και μπράβο του γι' αυτό.
καλό είναι να το κάνουμε όλοι μας αυτό που και που...

crs-k
20/12/2006, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
Χρηστο....οδηγουσες απ'οτι καταλαβα "χωματερα" και σε προδωσε η λασπη στην κορυφη της στροφης..
............................

Μια χαρα "ασφαλτινα" οδηγουσα ... :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:





θα το αναλυσουμε περαιτερω στον παρνωνα τσιπουριζοντας..:beer:
............................

Δεν ξερω αν θα τα καταφερω να ερθω τελικα ... :sad:

XR 600
20/12/2006, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Και να ησουνα ο μονος!!!!!

:winka: :blush: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αντε περαστικα και σ ανωτερα................δεκαημερο ονοφαδικο και βαλε:rolleyes:

XR 600
20/12/2006, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μια χαρα "ασφαλτινα" οδηγουσα ... :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:





Δεν ξερω αν θα τα καταφερω να ερθω τελικα ... :sad:

λες να παμε τζιπαδα?????:look: :wacko: :sick: :uplate: :uplate: :wave2:

crs-k
20/12/2006, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από XR 600
λες να παμε τζιπαδα?????:look: :wacko: :sick: :uplate: :uplate: :wave2:


Δεν ξερω αν θα καταφερω να παω γενικως και ασχετως οχηματος ... :sick:

Uriah Heep
20/12/2006, 18:55
Τώρα το διάβασα!

Ευτυχώς που δεν είχε σοβαρές συνέπειες...:wave2:

:beer: :beer: :beer:

m1ke
20/12/2006, 19:50
Χρήστο περαστικά, αφού δεν χτυπήσατε δεν τρέχει τίποτα. Ορισμένες φορές δυστυχώς δεν μπορείς να αποφύγεις την πτώση, οπότε μην ψάχνεις το πως και γιατί.

Την Κυριακή είχε πολύ υγρασία και το απόγευμα έγιναν πολλά τροχαία σε όλη την περιοχή από Επίδαυρο και Ναύπλιο, μέχρι πάνω Βυτίνα.

Εγώ την Κυριακή πήρα τη δεύτερη μηχανή ενός φίλου και πήγαμε χαλαρή βόλτα προς Επίδαυρο (είχα να οδηγήσω από το προηγούμενο ατύχημα που είχα).

Επιστρέφοντας σε μία ευθεία 100 μέτρα πριν την στροφή και με 60χλμ. στο κοντέρ με το που άγγιξα το μπροστινό η μηχανή έκανε ακαριαίο tank slapping και εγώ βρέθηκα στον δρόμο και η μηχανή στο χαντάκι. Ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα και η μηχανή την έγβαλε με ψιλοζημιές.

caesarsk
21/12/2006, 23:00
Αν και αρκετά αργά πλέον


και αφού τα έχω πει και από το τηλέφωνο


ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΠΩ




Ο ΓΕΡΟΣ




ΤΟ ΠΕΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΣΙΜΟ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ....


(και καλά στο δεύτερο πάει μόνος στο πρώτο τι παίρνει και άλλο κόσμο μαζί του?????)



ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2!!!

KaTaNaS
22/12/2006, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Επιστρέφοντας σε μία ευθεία 100 μέτρα πριν την στροφή και με 60χλμ. στο κοντέρ με το που άγγιξα το μπροστινό η μηχανή έκανε ακαριαίο tank slapping και εγώ βρέθηκα στον δρόμο και η μηχανή στο χαντάκι. Ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα και η μηχανή την έγβαλε με ψιλοζημιές.


τι λές τωρα! :sick:


περαστικά ρε γαμωτο...

προσοχη!:wave2:

tai
22/12/2006, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

2ο Λαθος: ΔΕΝ "διαβασα" σωστα το συγκεκριμενο σημειο!!
Εδω βρηκα περισσοτερες δικαιολογιες ...
α) Ο ηλιος ηταν κοντρα στα ματια εκει κι εμπαινες ξαφνικα σε σκοτεινο κι η κορη ΔΕΝ προλαβαινε να προσαρμοστει.
αρκετες μερες εχω να μπω, αλλα βλεπω δεν το χωνεψες μωρη κουλάτζα ακόμα Ε??:lol:
καποια στιγμή πρέπει να το πάρεις απόφαση και να μην κυνηγας αυτους που δεν μπωρεις να προλάβεις,:lol:
αλλη φορα θα σε έχω απο κοντα, γιατι τρεχεις να με προλαβεις και τσακίζεσαι. :lol:
Και καλά εσύ, οι άλλοι τι σου φταινε που τους τρομαζεις στην πρωτη βόλτα τους??:lol:
-Πάω να παραγγείλω μεχρι να έρθεις σου είπα.
-θα σε προλάβω μου λές.
Ε! δεν πιστευα οτι θα το προσπαθούσες :lol: :lol:



Το είχα δεί το μερος :sick: γι'αυτο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=618438#post618438) την εκανα. :beer: :beer:


Τουλα ελπίζω να πέρασαν και οι γρατζουνιές.
:wave2:

crs-k
22/12/2006, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
αρκετες μερες εχω να μπω, αλλα βλεπω δεν το χωνεψες μωρη κουλάτζα ακόμα Ε??:lol:
............................


Οντως εχεις ΠΟΛΛΕΣ μερες να μπεις ... :(


Και ΔΕΝ φτανει αυτο, αλλα ΔΕΝ βλεπεις (ημερομηνιες) κι ολας ... :sick:


:lol: :rotflmao: :lol:







Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
.................
καποια στιγμή πρέπει να το πάρεις απόφαση και να μην κυνηγας αυτους που δεν μπωρεις να προλάβεις,:lol:
................


Αμα ομως εχει χΟΥμορ ο ανθρωπΑς ... :wacko:

:lol: :rotflmao: :lol: