PDA

View Full Version : Παραλίγο να ήμουν νεκρός...



NikdeV82
18/12/2006, 10:17
Καλησπέρα..

Σάββατο βραδάκι με μαζί με φίλο, γυρνούσαμε από Χαλάνδρι μέσω Κηφισίας και μιλούσαμε για γκόμενες...

Λίγο πριν την στροφή για Γαλάτσι, ένας οδηγός 40άρης με MX-5 πράσινο και γκομενα ξανθιά με στυλ πουτανάκι πολυτελείας μέσα, κάνει σφηνα μπροστά μου χωρίς φλάς με 100χλμ περίπου φρενάρω... (άναψα μόνο φώτα). Βγάζω φλάς να τον περάσω από αριστερα και μόλις πάω δίπλα του κάνει σφήνα πάνω μου και ταυτόχρονα φρενάρω και κάνω αριστερά. Αφού περάσαμε το μαιετηριο μετά τη στροφή δεξια σταματάω δίπλα του και το φιλαράκι μου του λέει
" Καλά τι κάνεις θα μας σκοτώσεις "
-Φίλε μόνο οι μηχανές θα κάνουν σφήνες ?"
-Φίλε τα φλάς δεν τα ξέρεις ?
-Άσε μας ρε φίλε...
-Καλά μας δουλεύεις θα μας σκότωνες..
-Φίλε μόνο οι κωλομηχανές θα κάνουν σφήνες εγώ δεν έχω το δικαίωμα ?
-Ναι ρε φίλε αλλά δεν έβγαλες ΕΝΑ φλάς!

Τέλος πάντων φεύγω συνεχίζω την ανηφόρα.. μετά την διχάλα πάω αριστερά πρός ΚΥΨΕΛΗ πίσω μου αυτός ... Ξαφνικά πάλι σφηνα και φρένω μπροστά μου! Φρένα παραλίγο.. _τα βρισίδια για τη μάνα του τα άκουσαν μέχρι το φανάρι.. Συνεχίζω από δίπλα του και λέω στο φίλο μου στο φανάρι σταματάμε και του γαμαμε τη μανα. _και τι κάνει ο τύπος!!!!!!!!!!!!!

Το ΘΕΙΚΟ! -Ξαφνικά πατάει φρένο έρχεται δεξιά μου και αρχίζει με μανία να με σπρώχνει το απέναντι ρεύμα.. να αποφεύγω με ελιγμούς και φρένα τα απέναντι αυτοκίνητα και το μαλάκα που με μίσος με κοιτούσε και έστριβε το αμάξι πάνω μου...
οχι μια δυο τρεις φορες ... ΔΩΔΕΚΑ φορές έριξε το αμάξι πάνω μου ... και εγώ να κάνω ελιγμούς στο απέναντι ρεύμα.. ο τύπος αποφεύγει το παραπέντε δύο αμάξια στο απέναντι ρεύμα... Που για να τον αποφύγουν έπεσαν στο πεζοδρόμιο.

-Ηρέμώ και αφήνω απόσταση απτον φονια περίπου 300-400μ ... αρχίζει και κατεβαίνει τον περιφερειακό Πολυγώνου μέχρι την διασταυρωση με Ευελπίδων.. μετά στρίβει δεξια... και ακολουθώ στο τέρμα δεξιά ρεύμα για να μην με βλέπει στον καθρέφτη του... ώσπου τον βλέπω στο φαναρι σταματημένο στο αριστερο ρέυμα πίσω από ένα ταξί.Στο δεξί Ρεύμα πάλι ταξί και δεξιά του άλλο ταξί.. _Γαμιόλη λέω.. Γκάζι και ... Το δεξί καθρεφτάκι του κρεμόταν από ένα καλωδιάκι...

-Ισως με κράξετε. ϊσως πείτε ότι μπορεί να είχε οτιδήποτε πάνω του...

ΑΛΛΑ>>> Αυτό που έγινε με αυτόν να με σπρωχνει το απέναντι ρεύμα μέχρι το πεζοδρόμιο και να θέλει να με σκοτωσει νομίζω ότι και λίγο του είναι ...

:mad:

ΥΓ. Καταραμένος να σε ρε παλιόπουστα

gloum
18/12/2006, 10:22
Ένα τηλέφωνο εκέινη την στιγμή στην τροχαία.Λες ο οδηγος με αριθμό τάδε κάνει αυτά που κάνει και τους πρήζεις συνέχεια αναφέροντας την θέση σου.Και όταν με το καλό σκάσουν οι μπάτσοι διακριτικά και από απόσταση χαζεύεις το θέαμα..Πάντως μιλάμε για άνρθωπο με ψυχολογικά προβλήματα..:mad:

NikdeV82
18/12/2006, 10:26
όταν πήγα σπίτι το δεξί μου χέρι ακόμα έτρεμε από τα νεύρα.. Φίλε άστα...

NikdeV82
18/12/2006, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikdeV82
όταν πήγα σπίτι το δεξί μου χέρι ακόμα έτρεμε από τα νεύρα.. Φίλε άστα...


Ευτυχώς το κορίτσι μου ούτε που σκονίστηκε... :winka:

zephyr1
18/12/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikdeV82
Καλησπέρα..

Σάββατο βραδάκι με μαζί με φίλο, γυρνούσαμε από Χαλάνδρι μέσω Κηφισίας και μιλούσαμε για γκόμενες...

Λίγο πριν την στροφή για Γαλάτσι, ένας οδηγός 40άρης με MX-5 πράσινο και γκομενα ξανθιά με στυλ πουτανάκι πολυτελείας μέσα, κάνει σφηνα μπροστά μου χωρίς φλάς με 100χλμ περίπου φρενάρω... (άναψα μόνο φώτα). Βγάζω φλάς να τον περάσω από αριστερα και μόλις πάω δίπλα του κάνει σφήνα πάνω μου και ταυτόχρονα φρενάρω και κάνω αριστερά. Αφού περάσαμε το μαιετηριο μετά τη στροφή δεξια σταματάω δίπλα του και το φιλαράκι μου του λέει
" Καλά τι κάνεις θα μας σκοτώσεις "
-Φίλε μόνο οι μηχανές θα κάνουν σφήνες ?"
-Φίλε τα φλάς δεν τα ξέρεις ?
-Άσε μας ρε φίλε...
-Καλά μας δουλεύεις θα μας σκότωνες..
-Φίλε μόνο οι κωλομηχανές θα κάνουν σφήνες εγώ δεν έχω το δικαίωμα ?
-Ναι ρε φίλε αλλά δεν έβγαλες ΕΝΑ φλάς!

Τέλος πάντων φεύγω συνεχίζω την ανηφόρα.. μετά την διχάλα πάω αριστερά πρός ΚΥΨΕΛΗ πίσω μου αυτός ... Ξαφνικά πάλι σφηνα και φρένω μπροστά μου! Φρένα παραλίγο.. _τα βρισίδια για τη μάνα του τα άκουσαν μέχρι το φανάρι.. Συνεχίζω από δίπλα του και λέω στο φίλο μου στο φανάρι σταματάμε και του γαμαμε τη μανα. _και τι κάνει ο τύπος!!!!!!!!!!!!!

Το ΘΕΙΚΟ! -Ξαφνικά πατάει φρένο έρχεται δεξιά μου και αρχίζει με μανία να με σπρώχνει το απέναντι ρεύμα.. να αποφεύγω με ελιγμούς και φρένα τα απέναντι αυτοκίνητα και το μαλάκα που με μίσος με κοιτούσε και έστριβε το αμάξι πάνω μου...
οχι μια δυο τρεις φορες ... ΔΩΔΕΚΑ φορές έριξε το αμάξι πάνω μου ... και εγώ να κάνω ελιγμούς στο απέναντι ρεύμα.. ο τύπος αποφεύγει το παραπέντε δύο αμάξια στο απέναντι ρεύμα... Που για να τον αποφύγουν έπεσαν στο πεζοδρόμιο.

-Ηρέμώ και αφήνω απόσταση απτον φονια περίπου 300-400μ ... αρχίζει και κατεβαίνει τον περιφερειακό Πολυγώνου μέχρι την διασταυρωση με Ευελπίδων.. μετά στρίβει δεξια... και ακολουθώ στο τέρμα δεξιά ρεύμα για να μην με βλέπει στον καθρέφτη του... ώσπου τον βλέπω στο φαναρι σταματημένο στο αριστερο ρέυμα πίσω από ένα ταξί.Στο δεξί Ρεύμα πάλι ταξί και δεξιά του άλλο ταξί.. _Γαμιόλη λέω.. Γκάζι και ... Το δεξί καθρεφτάκι του κρεμόταν από ένα καλωδιάκι...

-Ισως με κράξετε. ϊσως πείτε ότι μπορεί να είχε οτιδήποτε πάνω του...

ΑΛΛΑ>>> Αυτό που έγινε με αυτόν να με σπρωχνει το απέναντι ρεύμα μέχρι το πεζοδρόμιο και να θέλει να με σκοτωσει νομίζω ότι και λίγο του είναι ...

:mad:

ΥΓ. Καταραμένος να σε ρε παλιόπουστα


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Καλα ρε αυτο πηγε να σας σκωτοσει,εισασταν και 2 και ζημια μονο στον καθρεφτη?

Δεν ξερω πως το βλεπουν οι αλλοι και βασικα δεν με ενδιαφερει,αλλα ο τυπος μ'αυτο που εγινε ,την επομενη φορα θα τη χωσει σε οποιοδηποτε μοτοσυκλετιστη για να μην κλαιει το καθρευτη του.

Εκανες τα ελαχιστα.:mad:

THEOD
18/12/2006, 10:31
Με βάση την περιγραφή σου ο σπασμένος καθρέπτης είναι το λιγότερο που του άξιζε....:evil:

Φοβάμαι όμως ότι το μάρμαρο θα το πληρώσει άλλος ανυποψίαστος συνάδελφος...Ο τύπος την στιγμή που προσπάθησε να σε σκοτώσει απλά είναι ψυχάκιας και κάπου θα του βγεί... :( Ελπίζω να μην είμαι κάπου γύρω...:wave2:

NikdeV82
18/12/2006, 10:33
Δεν ξέρω παιδιά εύχομαι κανείς να μην το ζήσει αυτο... :eyepop:

merkouris
18/12/2006, 10:35
τι λες ρε φιλε και λιγα του εκανες του κ@ρ.....λη.και τον καθρεφτη και την οροφη και ολο του το αμαξη και αυτον και την γκομενα του.το γαμημενο τι μυαλα κουβαλανε???το θεμα ειναι οτι εσυ εισαι μια χαρα.

NikdeV82
18/12/2006, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikdeV82
Δεν ξέρω παιδιά εύχομαι κανείς να μην το ζήσει αυτο... :eyepop:


ΥΓ. Εκεί που τα πηρα ήταν ότι πρίν αρχίσει να κάνει τις μαλακίες να με σκοτώσει του μιλούσε η γκόμενα έντονα και κουνουσε τα χέρια της , προφανώς αυτός ήταν ή πιωμένος ή κανένας γαμησετα τύπος... κι αυτός θέλοντας να το παίξει γαμιάς/λεφτάς/στ'αρχίδια μου για τα κωλόπαιδια με την κωλομηχανή στη γκόμενα, αποφάσισε να μας σκοτώσει..

ΥΓ1. Φυσικά αφού έκανε ότι έκανε έτρεχε και πέρασε με τρία κόκκινα για να ξεφύγει.. :smokin:

zephyr1
18/12/2006, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikdeV82
Δεν ξέρω παιδιά εύχομαι κανείς να μην το ζήσει αυτο... :eyepop:


Δυσκολο.Συνεβη την προηγουμενη βδομαδα.:rolleyes:





Εχτες το βραδυ γυριζωντας απο Ν.Ιωνια προς Αγια Παρασκευη,γυρω στις 24:00 μετα την γεφυρα της βεικου,πηγαινω αριστερα με καμια 80χλμ και κουτακιας απο δεξια ερχεται και μπαινει μπροστα μου.

Του αναβοσβηνω τα φωτα και αυτος αντι να κανει λιγο δεξια να περασω μου κλεινη τον δρομο σαν να το εκανε επιτηδες.

Συνεχισα να του αναβοσβηνω τα φωτα για να περασω γιατι ηρθε τελειταια στιγμη και δεν προλαβαινα να φυγω απο δεξια.

Αρχισε απο μεσα απο τα τζαμι να μου κανει χειρονομιες και πηγα διπλα του απο δεξια να δω τι μου ελεγε.

Και ξερετε τι μου ελεγε?

Να κανω αριστερα και να σταματησω για να μου εξηγησει, απ'οτι καταλαβα.

Επειδη την προηγουμενη βδομαδα εχασα εναν αδελφικο φιλο απο καποιο μαλακα που εκανε επιτοπου,θωλοσα με την μια.
Ο τυπος ηθελε να μου κανει τσαμπουκα.Σταματαει και σταματαω και εγω.Κατευθειαν κατεβαινει απο το αμαξι και εγω τρεχω κατα πανω του.
Αρχιζει τα τι θες ρε μαλακα κτλ.αλλα επηδει εχω πλεον βαρεθει τον ελληνισττροπο τσαμπουκα που καταληγει παντα σε συζητηση ή ειναι ο ενας απεναντι στον αλλο και χωνουν μπινελικια.........................παω κατα πανω του και του τραβαω μια χαστουκα με τα γαντια.

Τι μου ειπε ο τυπος?
Φιλε και εγω μηχανη οδηγαω.
Αρχιδια μηχανη οδηγας,γιατι δεν εκανες δεξια να περασω?
Να με περναγες απ'δεξια.
Του ριχνω αλλο ενα σπρωξιμο και του λεω:καλα ρε λιωμα εισαι?
Και μου λεει ηρεμησε φιλε,μπορει να χεις και δικιο.
Τοτε αμεσως καβαλησα την μηχανη και εφυγα με τυψεις κιολας που τον ειχα χτυπησει.
Στεναχωρηθηκα αλλα πιεσα τον εαυτο μου να μην το σκεφτεται γιατι καποιος τετοιος μπορει να εφαγε τον φιλο μου και τοσους αλλους.

Το ξερω οτι η αντιδραση μου δεν ηταν σωστη για 1002 λογους,αλλα ελεος δεν αντεχω αλλο με τοσους ανεγκεφαλους οδηγους.

Μπορειτε να μου πειτε οτι θελετε αλλα εκεινη την στιγμη δεν σκεφτηκα τιποτα αλλο.
Και παλι ομως στεναχωρηθηκα,τον λυπηθηκα.
Γαμωτο μου. :cry:

Trickster
18/12/2006, 10:38
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

πινακίδα κράτησες;; κάντην post εδώ μέσα...

mats8282
18/12/2006, 10:38
:eyepop: θα δερνομασταν ακομα ποιοι μπατσοι και ποιος καθρεφτης..........Μπραβο παντως που συγκρατησες τα νευρα σου :wave2:




Edit--->Δεν μπορουσες να τον αποφυγεις με το Vstrom????Τωρα το ειδα...

gloum
18/12/2006, 10:38
Μπορείς κάλιστα να σημειώσεις τον αριθμό και να εντοπίσεις 2-3 καλόπαιδα(όλοι ξέρουμε που να τα βρούμε).Αυτά θα ξέρουν πως να του σχίσουν λάστιχα κλπ:) Σοβαρά τώρα ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος....

NikdeV82
18/12/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Μπορείς κάλιστα να σημειώσεις τον αριθμό και να εντοπίσεις 2-3 καλόπαιδα(όλοι ξέρουμε που να τα βρούμε).Αυτά θα ξέρουν πως να του σχίσουν λάστιχα κλπ:) Σοβαρά τώρα ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος....

Απ'τα νεύρα μου δεν κράτησα πινακίδα.

Mazda MX-5 νομίζω με μαύρη όροφή και χρώμα πράσινο κυπαρισσι. Νομίζω η πινακίδα είχε Υ .
Από τα νεύρα μου την ξέχασα.

NikdeV82
18/12/2006, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
:eyepop: θα δερνομασταν ακομα ποιοι μπατσοι και ποιος καθρεφτης..........Μπραβο παντως που συγκρατησες τα νευρα σου :wave2:




Edit--->Δεν μπορουσες να τον αποφυγεις με το Vstrom????Τωρα το ειδα...

Σκέψου έναν δρόμο με δύο λωρίδες το αρχίδι στην δικιά του κανονική έμένα να με σπρώχνει τέρμα αριστερά. Πίσω από αυτόν άλλα αμάξια και στο απέναντι ρεύμα που με έβγαλε συνεχώς αμάξια... Έχεις πάει περιφερειακό πολυγώνου να δεις πως είναι ? Στροφές και γεμάτος νερά... τον απέφυγα επειδή είχα το suzukι αν ήμουν με το παπί.....:wave2:

gian_nykt
18/12/2006, 11:51
καλά......ηλίθιοι είναι μερικοί???
δλδ δεν καταλαβένουν οτι μπωρεί να μας σκοτώσουν? Τι σκατόμυαλοι ειναι αυτοί ρε γμτ!!
:eek: :mad: :confused:

gloum
18/12/2006, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikdeV82
Απ'τα νεύρα μου δεν κράτησα πινακίδα.

Mazda MX-5 νομίζω με μαύρη όροφή και χρώμα πράσινο κυπαρισσι. Νομίζω η πινακίδα είχε Υ .
Από τα νεύρα μου την ξέχασα.

:nono: Mέγα φάουλ.....ΠΑΝΤΑ κρατάμε πινακίδα.Τέλος πάντων.Εφόσον είσαι καλά αυτό έχει σημασία φίλε μου

ktm640lc4
18/12/2006, 12:14
Eδω ειναι η κολαση εδω ειναι και ο παραδεισος.

Θα το βρει απο αλλου ο πουστης.

DimChios
18/12/2006, 14:08
Πάλι θα με πούν κάποιοι "αλήτη", "κάγκουρα", που τσαμπουκαλεύομαι, που φωνάζω και "ψάχνομαι" για καυγά και άλλα τέτοια....


ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ???? ΜΟΝΟ?????

ΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΑΠ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ, ΣΩΣΤΑ?

ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΡΓΙΟΛΗ!!! ΜΕ ΜΟΤΟ ΕΙΣΑΙ, ΕΥΕΛΙΚΤΟΣ!!!

ΣΚΙΣ ΤΟ ΤΟ Μ@@@@ΠΑΝΟ!!!

Α ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΠΙΑ!!!

Ξέρω την τρομάρα σου ρε φίλε, την έχω νιώσει όπως και πολλοι συνάδελφοί μας!!!

Τι? φοβάστε μη μας κατηγορήσουν?

ΜΑ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΗΤΕΣ, Μ@Λ@ΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ!!!

Οκ, αλυσίδα έχει γίνει, ο ένας κοντράρει τον άλλο! Όποιος όμως έχει λίγο μυαλό δεν σκέφτεται έτσι, λειτουργεί ανθρώπινα και με σεβασμό! Είτε μοτοσυκλετιστης είναι είτε αυτοκινητάκιας!

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤ Π@Π@ΡΙΑ ΜΟΥ!!!

Έτσι κι αλλιώς, τελικά, μιά μάχη είναι οι δρόμοι μας!

H.A.Balafoutre
18/12/2006, 14:18
Αυτό που έκανε ο τύπος είναι τουλάχιστον εγκληματικό. Πινακίδες και στην τροχαία, ούτε καθρεπτάκια ούτε τίποτα αφου σου λέει και τέτοια πράγματα περί δικαιωμάτων στη σφήνα.....μάλλον κάτι δεν πάει καλά στην γκόμενα δίπλα του και είναι τραβεστί.

Αν και έχω πετύχει παρόμοιο περιστατικό μεταξύ αυτοκινήτων, να προσπαθεί να τον πετάξει έξω από στροφή, δύσκολα μπορώ να σου πω πιο είναι το σωστό. Τέτοια ώρα τέτοια λόγια.

Μακάρι να μην συμβαίνουν τέτοια περιστατικά, σε κανέναν.

chris1980
18/12/2006, 14:51
απορω πως κρατηθηκες και αρκεστηκες στον καθρεφτη φιλε μου.επρεπε να τον ειχατε λιωσει στο ξυλο και να του εσπαγες και το κουτι.
ενναλακτικα κρατας πινακιδα,μαθαινεις ποιος ειναι,μαζευεις παρεα και του ανοιγεις δευτερη κω@#$#%δα απο το πολυ γ@#$%σι.καλα ειναι και τα πολιτισμενα αλλα αυτος προσπαθησε να σε σκοτωσει εν ψυχρω

SPORAKIAS
18/12/2006, 16:08
:nono: ...και λιγα εκανες...:nono:

TROOPER
18/12/2006, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πάλι θα με πούν κάποιοι "αλήτη", "κάγκουρα", που τσαμπουκαλεύομαι, που φωνάζω και "ψάχνομαι" για καυγά και άλλα τέτοια....


ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ???? ΜΟΝΟ?????

ΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΑΠ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ, ΣΩΣΤΑ?

ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΡΓΙΟΛΗ!!! ΜΕ ΜΟΤΟ ΕΙΣΑΙ, ΕΥΕΛΙΚΤΟΣ!!!

ΣΚΙΣ ΤΟ ΤΟ Μ@@@@ΠΑΝΟ!!!

Α ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΠΙΑ!!!

Ξέρω την τρομάρα σου ρε φίλε, την έχω νιώσει όπως και πολλοι συνάδελφοί μας!!!

Τι? φοβάστε μη μας κατηγορήσουν?

ΜΑ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΗΤΕΣ, Μ@Λ@ΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ!!!

Οκ, αλυσίδα έχει γίνει, ο ένας κοντράρει τον άλλο! Όποιος όμως έχει λίγο μυαλό δεν σκέφτεται έτσι, λειτουργεί ανθρώπινα και με σεβασμό! Είτε μοτοσυκλετιστης είναι είτε αυτοκινητάκιας!

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤ Π@Π@ΡΙΑ ΜΟΥ!!!

Έτσι κι αλλιώς, τελικά, μιά μάχη είναι οι δρόμοι μας!

+10000000000000000000

zireous
18/12/2006, 16:54
Παρόλο που σε ανάλογη φάση που θα μου τύχαινε τώρα δε ξέρω τι θα έκανα (συνήθως όταν πάω να κατεβω από μηχανή σε ανάλογες φάσεις, οι κουτάκηδες φεύγουν -και καλά κάνουν), οφείλω να θυμήσω τα εξής:


Σε τέτοια σκηνικά, ότι και να σου κάνουν αρχικά, εφόσον δέν έχεις πέσει, προσπαθείς να κρατήσεις απόσταση ασφαλείας παρά το θυμό σου, να δεις τη πινακίδα και να τον δώσεις στους μπάτσους.


Είναι η πιο ασφαλής μέθοδος.

Δώδεκα η ώρα δεν είναι νωρίς για να είναι κόκκαλο κάποιος, και δεν υπάρχει ευκολότερο πράγμα από το να σε ρίξει κάποιος από τη μηχανή. Άν το κεφάλι του είναι γεμάτο σκατά η ζωή σου δεν έχει γι' αυτόν τόση αξία όση νομίζεις.


Τα "να μαζευτείτε κάνα δύο παλικάρια και να του το κάνετε καλοκαιρινό" τα ακούω βερεσέ. Όπως και στο παρελθόν εγώ καθαρίζω μόνος μου -αλλά όχι ενώ οδηγάς, ειδικά όταν έχει ο άλλος το πλεονέκτημα όπως στη περίπτωση που οδηγάς μηχανή, και ο άλλος κουτί.


Το να είναι αυτός εγκληματίας δεν σημαίνει ότι θα κάνει και μένα -όσο και να δικαιολογείται το εν βρασμώ ψυχής. Και μερικές φορές παραείναι εύκολο.

THEOD
18/12/2006, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous


Σε τέτοια σκηνικά, ότι και να σου κάνουν αρχικά, εφόσον δέν έχεις πέσει, προσπαθείς να κρατήσεις απόσταση ασφαλείας παρά το θυμό σου, να δεις τη πινακίδα και να τον δώσεις στους μπάτσους.




Ετσι για ν' άχουμε καλό ρώτημα...
Αν πας στην αστυνομία και τον καταγγείλεις (ειδικά αν είσαι μόνος - χωρίς μάρτυρες) τι νομίζετε ότι θα γίνει...θα τον κάνουν ντα ??? ή μήπως ούτε καν θα ασχοληθούν με την καταγγελία ???
Εκτός αν (πάντα με μάρτυρες) είσαι αποφασισμένος για μήνυση και τα σχετικά..., οπότε πάλι πιας τ' αυγό και κούρευτο...

Cloud
18/12/2006, 18:43
Ακριβώς, συνεπώς τι να την κάνεις την πινακίδα;
Και αυτη να έχεις δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις από αυτή ,που μενει και να του κάνεις κανένα "δωράκι".

nassosxlvbros
18/12/2006, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikdeV82
Καλησπέρα..

Σάββατο βραδάκι με μαζί με φίλο, γυρνούσαμε από Χαλάνδρι μέσω Κηφισίας και μιλούσαμε για γκόμενες...

Λίγο πριν την στροφή για Γαλάτσι, ένας οδηγός 40άρης με MX-5 πράσινο και γκομενα ξανθιά με στυλ πουτανάκι πολυτελείας μέσα, κάνει σφηνα μπροστά μου χωρίς φλάς με 100χλμ περίπου φρενάρω... (άναψα μόνο φώτα). Βγάζω φλάς να τον περάσω από αριστερα και μόλις πάω δίπλα του κάνει σφήνα πάνω μου και ταυτόχρονα φρενάρω και κάνω αριστερά. Αφού περάσαμε το μαιετηριο μετά τη στροφή δεξια σταματάω δίπλα του και το φιλαράκι μου του λέει
" Καλά τι κάνεις θα μας σκοτώσεις "
-Φίλε μόνο οι μηχανές θα κάνουν σφήνες ?"
-Φίλε τα φλάς δεν τα ξέρεις ?
-Άσε μας ρε φίλε...
-Καλά μας δουλεύεις θα μας σκότωνες..
-Φίλε μόνο οι κωλομηχανές θα κάνουν σφήνες εγώ δεν έχω το δικαίωμα ?
-Ναι ρε φίλε αλλά δεν έβγαλες ΕΝΑ φλάς!

Τέλος πάντων φεύγω συνεχίζω την ανηφόρα.. μετά την διχάλα πάω αριστερά πρός ΚΥΨΕΛΗ πίσω μου αυτός ... Ξαφνικά πάλι σφηνα και φρένω μπροστά μου! Φρένα παραλίγο.. _τα βρισίδια για τη μάνα του τα άκουσαν μέχρι το φανάρι.. Συνεχίζω από δίπλα του και λέω στο φίλο μου στο φανάρι σταματάμε και του γαμαμε τη μανα. _και τι κάνει ο τύπος!!!!!!!!!!!!!

Το ΘΕΙΚΟ! -Ξαφνικά πατάει φρένο έρχεται δεξιά μου και αρχίζει με μανία να με σπρώχνει το απέναντι ρεύμα.. να αποφεύγω με ελιγμούς και φρένα τα απέναντι αυτοκίνητα και το μαλάκα που με μίσος με κοιτούσε και έστριβε το αμάξι πάνω μου...
οχι μια δυο τρεις φορες ... ΔΩΔΕΚΑ φορές έριξε το αμάξι πάνω μου ... και εγώ να κάνω ελιγμούς στο απέναντι ρεύμα.. ο τύπος αποφεύγει το παραπέντε δύο αμάξια στο απέναντι ρεύμα... Που για να τον αποφύγουν έπεσαν στο πεζοδρόμιο.

-Ηρέμώ και αφήνω απόσταση απτον φονια περίπου 300-400μ ... αρχίζει και κατεβαίνει τον περιφερειακό Πολυγώνου μέχρι την διασταυρωση με Ευελπίδων.. μετά στρίβει δεξια... και ακολουθώ στο τέρμα δεξιά ρεύμα για να μην με βλέπει στον καθρέφτη του... ώσπου τον βλέπω στο φαναρι σταματημένο στο αριστερο ρέυμα πίσω από ένα ταξί.Στο δεξί Ρεύμα πάλι ταξί και δεξιά του άλλο ταξί.. _Γαμιόλη λέω.. Γκάζι και ... Το δεξί καθρεφτάκι του κρεμόταν από ένα καλωδιάκι...

-Ισως με κράξετε. ϊσως πείτε ότι μπορεί να είχε οτιδήποτε πάνω του...

ΑΛΛΑ>>> Αυτό που έγινε με αυτόν να με σπρωχνει το απέναντι ρεύμα μέχρι το πεζοδρόμιο και να θέλει να με σκοτωσει νομίζω ότι και λίγο του είναι ...

:mad:

ΥΓ. Καταραμένος να σε ρε παλιόπουστα

πωπω αδερφε το διαβαζω και τρεμω....!!!
αλλα σε τετοιες καταστασεις-θυμησου το παλικαρι με το TDR προπερσυ τετοιες μερες στη Συγγρου-απλα,κανεις το παπι.ξεφορτωνεις το κοριτσι και τηλεφωνας σε φιλους σου.......:beer:
Απλα,το να του κανεις το μαγκα δικαβαλος με ενα τυπο σε αμαξι (και μαλλον γρηγορο) που του την εχει σφυριξει με τα διτροχα τι να πω...πας γυρευοντας για το ΚΑΤ...:nono:
ενω αν σε δει μπροστα του φαντη μπαστουνι εσενα το φαντη και το μπαστουνι....ειναι αλλο πραμα....:wave2:

zolotas
18/12/2006, 21:13
αυτο ειναι αλητεια .......ντροπη και αισχος .......εσπασες τον καθρεπτη του επιβατικου ι.χ. και εχεις το θρασος και το λες ?? μα που ζουμε?? που βαδιζει η κοινωνια??? αυτη ειναι η οικογενειακη γαλουχηση ?? υπαρχουν και νομοι .Ο νομος της ζουγκλας δεν θα περασει .

σαφεστατα και καταδικαζω τα γεγονοτα

the_passenger
18/12/2006, 21:27
Ρε αυτά τα μουν@π@ν@ θέλουν ξύλο μέχρι να γίνουν αλοιφή ρεεεεεεε
Που να του σκάσει σε κολόνα και να καεί ζωντανό μέσα το @ρχίδι......................
ΟΥΣΤ

τί να πώ, τέτοιο παρόμοιο ούτε μου έχει τύχει ούτε το είχα φανταστεί.. αν μου τύχαινε δεν ξέρω τί θα έκανα... τουλάχιστον φίλε έκανες κάτι, αν και το λιγότερο δυνατό

ν... :eyepop: :eyepop: :eyepop:

apatsi02
18/12/2006, 22:00
φιλαράκι τρέμω μόνο και στην ιδέα ο αρχιμαλάκας να σε πετύχαινε
και ξέρεις κάτι
μετά θα έλεγε ότι ο αλήτης ο μηχανόβιος έπεσε πάνω του
πιστέυω όταν θα μου τύχει εμένα
γιατί λίγο πολύ σε όλους μας συμβαίνει
να έχω την ψυχραιμία να αντιδράσω με δύο τρόπους
ή να του πετάξω στο κεφάλι το λουκέτο από το δισκόφρενο που έχω στην τσέπη μου
ή άκολουθείς διακριτικά μέχρι εκεί που μένει και βρίσκει το βρωμόκουτό του μπουρδέλο το άλλο πρωί
με κάτι τέτοια θέλω να φύγω για πάντα στο εξωτερικό
γαμώ τους νεόπλουτους και τους κομπλεξικούς νεοέλληνες μου γαμώ
:mad:

zolotas
18/12/2006, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatsi02
με κάτι τέτοια θέλω να φύγω για πάντα στο εξωτερικό
:


......η να πουλησεις την μηχανη ........ξεχασε το
:smilea: με τιποτα δεν πωλειται

δυστυχως αυτα τα ερπετα ζουν ακομη και μη μασατε τιποτα παιδια .......αν δειτε οτι σας παιρνει και μονο τοτε δωστε ενα μαθημα αντρικιο αλλα και προσοχη γιατι κυκλοφορουν και κουμπουρες ,μαχαιρια....

εκανε τον μαγκα ο τυπος με το τσουλι διπλα .........αλλα πηρε το μαθημα του


:D .........μπραβο φιλε :beer: HARD ROCK αλληλουια :a08: κατι τετοια διαβαζω και γουσταρω :beer:

zolotas
18/12/2006, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1

αλλα επηδει εχω πλεον βαρεθει τον ελληνισττροπο τσαμπουκα που καταληγει παντα σε συζητηση ή ειναι ο ενας απεναντι στον αλλο και χωνουν μπινελικια.........................παω κατα πανω του και του τραβαω μια χαστουκα με τα γαντια.

: [/QUOTE]



:a08: αυτα ειναι .........και μην το σκεφτεσαι καθολου :beer: ......να φανταστω οτι εχεις και βαρυ χερι ......γιατι απο κλοτσιες εχω υποψη μου :D ......ο ΛΑΛΑΚΗς στο καραβι ακομα θα σε θυμαται :eek: ...........ΓΟΥΣΤΑΡΩ .........:beer: :beer:

DimChios
18/12/2006, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
αυτο ειναι αλητεια .......ντροπη και αισχος .......εσπασες τον καθρεπτη του επιβατικου ι.χ. και εχεις το θρασος και το λες ?? μα που ζουμε?? που βαδιζει η κοινωνια??? αυτη ειναι η οικογενειακη γαλουχηση ?? υπαρχουν και νομοι .Ο νομος της ζουγκλας δεν θα περασει .

σαφεστατα και καταδικαζω τα γεγονοτα




Μαλλον κατι δεν καταλαβα καλά!!! :confused:

Άλλα δεν λες παρακάτω???

:look:

zolotas
18/12/2006, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μαλλον κατι δεν καταλαβα καλά!!! :confused:

Άλλα δεν λες παρακάτω???

:look:

τωρα τι ψαχνεις και σι?? μηπως θες να σου σπασω τον καθρεπτη??:mad: ......απλα δεν ειχα παρει τα φαρμακα μου και δεν ηξερα τι ελεγα :D

DimChios
18/12/2006, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
τωρα τι ψαχνεις και σι?? μηπως θες να σου σπασω τον καθρεπτη??:mad: ......απλα δεν ειχα παρει τα φαρμακα μου και δεν ηξερα τι ελεγα :D


Α, καλά....

:alien: :alien: :alien:

NikdeV82
19/12/2006, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
......η να πουλησεις την μηχανη ........ξεχασε το
:smilea: με τιποτα δεν πωλειται

δυστυχως αυτα τα ερπετα ζουν ακομη και μη μασατε τιποτα παιδια .......αν δειτε οτι σας παιρνει και μονο τοτε δωστε ενα μαθημα αντρικιο αλλα και προσοχη γιατι κυκλοφορουν και κουμπουρες ,μαχαιρια....

εκανε τον μαγκα ο τυπος με το τσουλι διπλα .........αλλα πηρε το μαθημα του


:D .........μπραβο φιλε :beer: HARD ROCK αλληλουια :a08: κατι τετοια διαβαζω και γουσταρω :beer:


Να σαι καλα φιλαράκι,τώρα διαβάζουμε και (μπορούμε και) γελάμε :a5: :a5: :a5:

Aggelos_SV
19/12/2006, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous


Σε τέτοια σκηνικά, ότι και να σου κάνουν αρχικά, εφόσον δέν έχεις πέσει, προσπαθείς να κρατήσεις απόσταση ασφαλείας παρά το θυμό σου, να δεις τη πινακίδα και να τον δώσεις στους μπάτσους.




+100059,3

...και επιπλεον τον ακολουθεις οσο πιο ηρεμα μπορεις και σε ααφαλη αποσταση οπου παει,σταμπαρεις το σπιτι του και σε περιπτωση που η αστυνομια δεν κανει τιποτα ...

Αληθεια τον καθρεπτη με τι τον εφαγες?Χερι ποδι ή με το τιμονι?Δεν το εχω επιχειρησει ποτε ( δεν εχω καταφερει να νευριασω τοσο πολυ ακομα ) αλλα για δωσε καμια δοκιμασμενη συμβουλη για οταν θα ερθει εκεινη η ωρα :winka:

Aggelos_SV
19/12/2006, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatsi02
με κάτι τέτοια θέλω να φύγω για πάντα στο εξωτερικό
γαμώ τους νεόπλουτους και τους κομπλεξικούς νεοέλληνες μου γαμώ


βγαλε τα εισιτηρια και φυγαμε μαζι...
κωλονεοελληνοτουρκοσποροι:a66:

Davelis
21/12/2006, 10:20
επρεπε να σταματησεις μπροστα του και να τον αρπαξεις να τον σαπισεις στο ξυλο

Alki_Viades
21/12/2006, 15:46
Φιλε Νικ μετα απο τοσα ποστ εμενα μου μενει η απορια τι θα κανεις αν σου ξανασυμβει παρομοια φαση.

α) θα τον πετυχεις σταματημενο σε φαναρι και θα τον πλακωσεις στο ξυλο;

β) θα σταματησεις μπροστα του αναγκαζοντας τον να σταματησει κι αυτος και θα τον πλακωσεις στο ξυλο;

γ) θα παρεις τον αριθμο του και 5 φιλαρακια σου και θα τον πλακωσετε στο ξυλο;

δ) θα του σπασεις τον καθρεφτη ή θα του κλωτσησεις την πορτα;

ε) θα τον πλαγιοκοπησεις με τη μηχανη βγαζοντας τον εκτος πορειας και πανω στην πιο χοντρη τσιμεντενια κολωνα που θα βρεις;

ζ) θα ακολουθησεις σε αποσταση ασφαλειας και θα καλεσεις το 100 (εχει και ευκολο νουμερο, ε-κα-το!) υποβαλλοντας μηνυση για αποπειρα κατα της ζωης σου;


Ειμαι πραγματικα περιεργος..... :rolleyes:

costas_k
22/12/2006, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikdeV82
Καλησπέρα..

Σάββατο βραδάκι με μαζί με φίλο, γυρνούσαμε από Χαλάνδρι μέσω Κηφισίας και μιλούσαμε για γκόμενες...

Λίγο πριν την στροφή για Γαλάτσι, ένας οδηγός 40άρης με MX-5 πράσινο και γκομενα ξανθιά με στυλ πουτανάκι πολυτελείας μέσα, κάνει σφηνα μπροστά μου χωρίς φλάς με 100χλμ περίπου φρενάρω... (άναψα μόνο φώτα). Βγάζω φλάς να τον περάσω από αριστερα και μόλις πάω δίπλα του κάνει σφήνα πάνω μου και ταυτόχρονα φρενάρω και κάνω αριστερά. Αφού περάσαμε το μαιετηριο μετά τη στροφή δεξια σταματάω δίπλα του και το φιλαράκι μου του λέει
" Καλά τι κάνεις θα μας σκοτώσεις "
-Φίλε μόνο οι μηχανές θα κάνουν σφήνες ?"
-Φίλε τα φλάς δεν τα ξέρεις ?
-Άσε μας ρε φίλε...
-Καλά μας δουλεύεις θα μας σκότωνες..
-Φίλε μόνο οι κωλομηχανές θα κάνουν σφήνες εγώ δεν έχω το δικαίωμα ?
-Ναι ρε φίλε αλλά δεν έβγαλες ΕΝΑ φλάς!

Τέλος πάντων φεύγω συνεχίζω την ανηφόρα.. μετά την διχάλα πάω αριστερά πρός ΚΥΨΕΛΗ πίσω μου αυτός ... Ξαφνικά πάλι σφηνα και φρένω μπροστά μου! Φρένα παραλίγο.. _τα βρισίδια για τη μάνα του τα άκουσαν μέχρι το φανάρι.. Συνεχίζω από δίπλα του και λέω στο φίλο μου στο φανάρι σταματάμε και του γαμαμε τη μανα. _και τι κάνει ο τύπος!!!!!!!!!!!!!

Το ΘΕΙΚΟ! -Ξαφνικά πατάει φρένο έρχεται δεξιά μου και αρχίζει με μανία να με σπρώχνει το απέναντι ρεύμα.. να αποφεύγω με ελιγμούς και φρένα τα απέναντι αυτοκίνητα και το μαλάκα που με μίσος με κοιτούσε και έστριβε το αμάξι πάνω μου...
οχι μια δυο τρεις φορες ... ΔΩΔΕΚΑ φορές έριξε το αμάξι πάνω μου ... και εγώ να κάνω ελιγμούς στο απέναντι ρεύμα.. ο τύπος αποφεύγει το παραπέντε δύο αμάξια στο απέναντι ρεύμα... Που για να τον αποφύγουν έπεσαν στο πεζοδρόμιο.

-Ηρέμώ και αφήνω απόσταση απτον φονια περίπου 300-400μ ... αρχίζει και κατεβαίνει τον περιφερειακό Πολυγώνου μέχρι την διασταυρωση με Ευελπίδων.. μετά στρίβει δεξια... και ακολουθώ στο τέρμα δεξιά ρεύμα για να μην με βλέπει στον καθρέφτη του... ώσπου τον βλέπω στο φαναρι σταματημένο στο αριστερο ρέυμα πίσω από ένα ταξί.Στο δεξί Ρεύμα πάλι ταξί και δεξιά του άλλο ταξί.. _Γαμιόλη λέω.. Γκάζι και ... Το δεξί καθρεφτάκι του κρεμόταν από ένα καλωδιάκι...

-Ισως με κράξετε. ϊσως πείτε ότι μπορεί να είχε οτιδήποτε πάνω του...

ΑΛΛΑ>>> Αυτό που έγινε με αυτόν να με σπρωχνει το απέναντι ρεύμα μέχρι το πεζοδρόμιο και να θέλει να με σκοτωσει νομίζω ότι και λίγο του είναι ...

:mad:

ΥΓ. Καταραμένος να σε ρε παλιόπουστα εγω θα σε κραξω επειδη οπως εξελιχθηκε η φαση κινδυνεψες και μονο.απορω τι δικιο εψαχνες εκεινη την ωρα,αφου τον εβλεπες τι ΜΠΑΓΛΑΜΑΣ ηταν.παρε νουμερο και φυγε.τελοσπαντων αφου εισαι καλα....... :wave2:

VAL-MPARIERINO
22/12/2006, 13:36
Επαθε ένα παρόμοιο σκηνικό στην Αλεξάνδρας, πριν χρόνια, ακολούθησε τον τύπο με σκοπό να τον ρωτήσει τι κάνει και γιατί θέλει να τον γκρεμίσει απο την μηχανή....... ο τύπος 50αρης κατέβηκε απ το αμάξι και του κόλησε το κουμπούρι του στο κούτελο αναφωνόντας: Τι θες ρε κολόπαιδο βραδιάτικα;;; Οτι γουστάρω κάνω:uplate:

Η ζωή του γνωστού μου, του πέρασε εμπρός απο τα μάτια του, πάγωσε και δεν αντέδρασε καθόλου!!!

Αυτό σκέφτομαι όταν τα πέρνω στο κεφάλι και αναρωτιέμαι να τον εγαμήσω τον μαλάκα να την δείξω πάλι την ανωτερότητα και να κρατηθώ σε απόσταση ασφαλείας.......;;;

Δεν ξέρω πια τι να πω, έχουμε καταντήσει αηδία στους δρόμους:(

Julius
22/12/2006, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikdeV82




Megisti malakia




tha ton akolouthousa mexri na parkarei kai sthn synexeia....... tha toy evaza to mx5 ston kolo

TOYLAXISTON

EKEINOS
22/12/2006, 17:08
Η αστυνομια θα εκοβε στην καλυτερη μια κληση για επικινδυνη οδηγηση,
αφου θα ειχατε αλλαξει στοιχεια πρωτα,εκτος αν τους ελεγες οτι ηταν
κανενας διαδηλωτης η μεταναστης.
Μετα το πρωτο σκηνικο παιρνεις το νουμερο,πας σε μια σχολη οδηγων,
μαθαινεις που μενει,σχιζεις λιγο την οροφη,η λιγο βιτριολι και ριχνεις
μεσα ενα πυρσο,αν σε περιπτωση εχει αλλα παρκαρισμενα κοντα,
αλλαζεις μεθοδο και του ριχνεις 2 κουτια υγρα φρενων.Ολα αυτα γιατι
προκειται για αποπειρα ανθρωποκτονιας.

Παντως παραξενευτικα που δεν βγηκανε οι σοφρωνες του site
να στην πουνε

zireous
25/12/2006, 02:18
Επειδή δεν τα πιάνετε τα ψιλά νοήματα να το πω αλλιώς:


Διαβάστε το πρώτο ποστ. Πόσες φορές πήγε να τον κλείσει;

Τόσες φορές θα μπορούσε να τον είχε ρίξει κάτω.


Νομίζεις ότι άν πάρεις τους μπάτσους και τους πεις ότι ένας μεθυσμένος με ένα κάμπριο κάνει επικίνδυνους ελιγμούς και μάλιστα έβγαλε πιστόλι και έριξε προς το μέρος ενός περαστικού, ενώ προσπάθησε να σε ρίξει από τη μηχανή επίτηδες, δεν θα έρθουν; Άν σου πουν μα μου και έχεις αρχίδια, πες τους ότι αν δεν έρθουν θα πας στα κανάλια -και στη τελική πήγαινε και κάντονα ρόμπα (καί τους μπάτσους), γιατί τέτοιοι θρασύδειλοι μαλάκες όταν τους κάνεις ρόμπα βάζουνε μυαλό.

Άν νομίζεις ότι είναι επικίνδυνος ο τύπος, θα προσπαθήσεις να του "χαλάσεις" και το αμάξι; Και αυτός νομίζεις μετά θα γεμίσει ευγνωμοσύνη για τους υπόλοιπους μοτοσυκλετιστές; Ξέρεις την έννοια ηθικός αυτουργός;


Ξαναλέω, αν μου τύχαινε μένα, θα φρόντιζα (παρόλο που δεν είμαι των μέσων) να τον έβγαζα στα κανάλια, να ξέρουν τουλάχιστον οι υπόλοιποι τί μαλάκα να αποφύγουν -η πινακίδα θα βοηθούσε περισσότερο μαζί με τον χαρακτηρισμό (οδηγός 40άρης με MX-5 πράσινο).

NikdeV82
25/12/2006, 19:02
Παρατηρω ότι οι απόψεις διχάζονται...

-Τώρα που το σκέφτομαι πιστεύω πως έκανα το καλύτερο...

Καλές Γιορτές με την Ευκαιρία!

και να προσέχετε!

ΟΛΟΙ σας γιατί, αυτές τις ημέρες κυκλοφορούν πολλοί και πιωμένοι :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

NikdeV82
25/12/2006, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
+100059,3

...και επιπλεον τον ακολουθεις οσο πιο ηρεμα μπορεις και σε ααφαλη αποσταση οπου παει,σταμπαρεις το σπιτι του και σε περιπτωση που η αστυνομια δεν κανει τιποτα ...

Αληθεια τον καθρεπτη με τι τον εφαγες?Χερι ποδι ή με το τιμονι?Δεν το εχω επιχειρησει ποτε ( δεν εχω καταφερει να νευριασω τοσο πολυ ακομα ) αλλα για δωσε καμια δοκιμασμενη συμβουλη για οταν θα ερθει εκεινη η ωρα :winka:


Πόδι...:cool:

NikdeV82
25/12/2006, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Φιλε Νικ μετα απο τοσα ποστ εμενα μου μενει η απορια τι θα κανεις αν σου ξανασυμβει παρομοια φαση.

α) θα τον πετυχεις σταματημενο σε φαναρι και θα τον πλακωσεις στο ξυλο;

β) θα σταματησεις μπροστα του αναγκαζοντας τον να σταματησει κι αυτος και θα τον πλακωσεις στο ξυλο;

γ) θα παρεις τον αριθμο του και 5 φιλαρακια σου και θα τον πλακωσετε στο ξυλο;

δ) θα του σπασεις τον καθρεφτη ή θα του κλωτσησεις την πορτα;

ε) θα τον πλαγιοκοπησεις με τη μηχανη βγαζοντας τον εκτος πορειας και πανω στην πιο χοντρη τσιμεντενια κολωνα που θα βρεις;

ζ) θα ακολουθησεις σε αποσταση ασφαλειας και θα καλεσεις το 100 (εχει και ευκολο νουμερο, ε-κα-το!) υποβαλλοντας μηνυση για αποπειρα κατα της ζωης σου;


Ειμαι πραγματικα περιεργος..... :rolleyes:

ε) ΑΥΤΟ μου αρεσε :bawl:

zireous
26/12/2006, 17:23
Επιμένω ότι τέτοιες πρόχειρες λύσεις δεν απομακρύνουν το πρόβλημα από τους δρόμους. Το μόνο που κάνουν είναι να επαληθεύουν τη γενικότερη μαλακία στους δρόμους και το γεγονός ότι είναι μεταδοτική. Το σκεπτικό του "Τί σου έκανε ο λιώμας ο κουτάκιας σε έκλεισε; Συνέχισε να τον προκαλείς και μετά σπάστου το καθρέφτη." απλά δείχνει ότι καί ο μοτοσυκλετιστής έχει αποδεχτεί τη θέση του στη ζούγκλα. Ποιά ζούγκλα όμως;

Ο λιώμας που σε έκλεινε ήταν η εξαίρεση, δεν σε κλείνουν όλοι όταν κυκλοφορείς.
Στη πραγματικότητα κυκλοφορώντας στην Αθήνα για αρκετά χρόνια βλέπω ότι τώρα πια το πολύ 1 στους δέκα κάνει ελαφριές παραβάσεις που είναι επικίνδυνες για μένα, και πάρα πολύ σπάνια (θα πω μία φορά το μήνα όπως μου τύχαινε παλιότερα, μιας και δεν πολυκυκλοφορώ πια Αθήνα) συναντώ κάποιον τόσο αξιόλογο όσο αυτόν που αναφέρεις. Δεν είναι ζούγκλα η Αθήνα όταν ένας κάνει τέτοιες μαλακίες στο δρόμο, ζούγκλα είναι όταν όλοι τις κάνουνε.

Παλιότερα που είχα ασχοληθεί, ήξερα αρκετούς τρόπους για να σπάσω τους καρπούς κάποιου (δεν θα ξαναοδηγούσε τουλάχιστον), αλλά η βία δεν είναι πια (τουλάχιστον για μένα) λύση. Και έχε κατά νου ότι όταν βαδίζεις σε τέτοια μονοπάτια, παίζει και να μη βγεις ζωντανός.




Δώστον λοιπόν στους μπάτσους, και δώστονα καλά, και παίχτο παλληκάρι εκεί που σε παίρνει.
Το θέμα είναι να βγάλεις τον κίνδυνο από το δρόμο, άν του κάψεις το αμάξι απλά θα πάρει άλλο και θα θερίζει κόσμο.


Και κάτι άλλο, εδώ που είμαι έχει μεν λιγότερη κίνηση αλλά το 70% αυτών που κυκλοφορούν είναι λιώμα, δεν ξέρουν να οδηγάνε, και έχουνε και δόντι στους μπάτσους... Δεν θα τους λυπηθώ καθόλου άμα χρειαστεί. Ασυνείδητα τομάρια είναι.

Καλές γιορτές.
:beer:

zolotas
26/12/2006, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous





Και κάτι άλλο, εδώ που είμαι έχει μεν λιγότερη κίνηση αλλά το 70% αυτών που κυκλοφορούν είναι λιώμα, δεν ξέρουν να οδηγάνε, και έχουνε και δόντι στους μπάτσους... Δεν θα τους λυπηθώ καθόλου άμα χρειαστεί. Ασυνείδητα τομάρια είναι.

Καλές γιορτές.
:beer:

ποιο μερος ειναι αυτο????:confused:

AFTER
26/12/2006, 22:39
Παιδια και να τους δειρετε δεν προκειται να καταλαβουν....τα κοκκαλα κολανε μονα τους

Οταν ομως ξυπνησουν το πρωι και δουν το αμαξι τους κομματια, πιστεψτε με.....ποναει ΠΟΛΥ :mad:

vassilis88
26/12/2006, 23:47
ρε παιδια εχετε σκεφτει αμα κατεβειτε κ αντι να δειρετε καποιον φατε ξυλο?ειδικα αν ο αλλος ειναι κανας βοσκος χωριατης μπορει να χει τπτ μαχαιρια κ ιστοριες μαζι του.
βεβαια αμα φτασει κανεις να κατεβει κατω δν θα σκεφτεται τετοια πραγματα....
δν ξερω πως θα αντιδρουσα σε παρομοια κατασταση.προσοχη κ μακαρι να μην ξανασυμβει σε κανενα τιποτα.

marios_1977
27/12/2006, 13:54
Εγω ειμαι της αποψης οτι αρκετα ασχοληθηκες με τον καραγκιοζη.
Αστον να παει στο διαολο και να σαι σιγουρος οτι καποια στιγμη θα το φαει το κεφαλι του.

Μαριος

Tropeas
27/12/2006, 17:14
Δεν θα του σπαγα τον καθρέπτη,
θα κράταγα την πινακίδα και θα έκανα ότι έκανε και ο DimChios ,
θα έπερνα αστυνομία και θα απαιτούσα να ερχούντουσαν, πέραν του ότι θα τον ακολούθαγα τον π@#$τη μέχρι το σπίτι του απλά και μόνο "να ξέρω" και να "ξέρει"...
χωρίς κανέναν υπαινιγμό βίας... απλά "σε ξέρω"...

DimChios
27/12/2006, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
....θα τον ακολούθαγα τον π@#$τη μέχρι το σπίτι του απλά και μόνο "να ξέρω" και να "ξέρει"...
χωρίς κανέναν υπαινιγμό βίας... απλά "σε ξέρω"...




ΣΟΦΟΝ!!!

:winka:


:beer: :beer: :beer:

zireous
02/01/2007, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ποιο μερος ειναι αυτο????:confused:

Άν είμουν αισιόδοξος θα σού 'λεγα, σε οποιοδήποτε επαρχιακό μέρος με λίγη κίνηση...


Οι μοντεράτορες, και ο νετόμπατσος μόνο ξέρουν (ή νομίζουν ότι ξέρουν) που είμαι. :a39:

Λεωνίδας
02/01/2007, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Άν είμουν αισιόδοξος θα σού 'λεγα, σε οποιοδήποτε επαρχιακό μέρος με λίγη κίνηση...


Οι μοντεράτορες, και ο νετόμπατσος μόνο ξέρουν (ή νομίζουν ότι ξέρουν) που είμαι. :a39: Μ' αρέσουν οι ψευδαισθήσεις ανωνυμίας :rolleyes:

Gandalf dr685sm
02/01/2007, 14:56
Τα έχουμε πεί αρκετές φορές... και δυστυχώς και εγώ έχω προχωρήσει σε κινήσεις αυτοδικίας, μιας και πραγματικά έχω κουραστεί απο το "ορθώς πράττειν" όταν ο άλλος είναι απλά δολοφόνος σε υποψηφιότητα. Ειδικά στην περίπτωση του φίλου μας εδώ.

Πως θα αντιδρούσα εγώ;...

Δεν ξέρω.. είναι με την στιγμή και την διάθεση πραγματικά.

Μπορεί να μην έκανα τίποτα και στο πρώτο "κρούσμα μαλακίας" εκ μέρους του, να τρέναρα λίγο την ταχύτητα μου , μιας και μεθυσμένοι ουκ ολίγοι στο δρόμο.

Αν ήμουν στις κακές μου , εκεί που ο φίλος τον είχε πετύχει στο φανάρι, αρκούσε για να είχαμε γύρο Κ1 , με προσπάθεια για ΚΟ στα 10δεύτερα. Για αυτόν , το αυτοκίνητο του και την γκόμενα του που πιθανώς ηγρόν αγόραζε και αυτή.

Το χειρότερο όμως μάγκες , είναι να μπορεί κάποιος να κρατήσει την ψυχραιμία του. Να πάει με τον φίλο του ώς μάρτυρα, οτι το ΜΧ5, αυτό , τον χτύπησε , τον έριξε κάτω (και ας μην το έκανε ποτέ) και ο τύπος εξαφανίστηκε... έχοντας βέβαια την πινακίδα του.
Δεν έχετε πραγματικά ιδέα, για το τι επακολουθεί. Απο δικαστήρια, αφαίρεση διπλώματος (και αυτά αυταπάγγελτα έτσι; ) και μετά αν γουστάρεις ή το παίζεις γενναιόδωρος και δεν τον κυνηγάς, ή απλά τον τρέχεις και τον κάνεις να σου πάρει και εκείνο το νέο μηχανάκι που ήθελες ρε παιδί μου , με όλο τον εξοπλισμό.... Το θέμα είναι όμως ποιός έχει και την ψυχραιμία να το κάνει , έτσι;

Καλή χρονιά και προσοχή ακόμα και σήμερα παιδιά... Οι γιορτές δεν τελείωσαν και οι μαλάκες κυκλοφορούν ακόμα ελεύθεροι... σαν τους Καλικάντζαρους ενα πράγμα.

Gandalf

smog zx
02/01/2007, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
ρε παιδια εχετε σκεφτει αμα κατεβειτε κ αντι να δειρετε καποιον φατε ξυλο?ειδικα αν ο αλλος ειναι κανας βοσκος χωριατης μπορει να χει τπτ μαχαιρια κ ιστοριες μαζι του.
βεβαια αμα φτασει κανεις να κατεβει κατω δν θα σκεφτεται τετοια πραγματα....
δν ξερω πως θα αντιδρουσα σε παρομοια κατασταση.προσοχη κ μακαρι να μην ξανασυμβει σε κανενα τιποτα.

Συμφωνω με τον προλαλισαντα παιδια γιατι δεν ξερουμε τι κρυβει ο καθενας.!
Αφου δεν σε εριξε κατω δινεις τοπο στην οργη και συνεχιζεις τον δρομο σου.!
Ωστε να μπορεσεις να ξανααντιμετωπισης εναν τετοιο μ@λ@κ@ αυριο μεθαυριο.!:winka: :winka: :winka: