PDA

View Full Version : Ανακοινωση : Προσκληση Σε Εκδηλωση - Διαμαρτυρια



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
07/07/2004, 13:35
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ : ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΚΔΗΛΩΣΗ - ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ [ΑΝΕΜΟΣ - Πολιτισμός & Μοτοσυκλέτα ] 2004-07-07

Ο σύλλογος «ΑΝΕΜΟΣ – Πολιτισμός & Μοτοσυκλέτα» το Σάββατο 10 Ιουλίου και από τις 07:00 π.μ έως 11:00 π.μ διοργανώνει εκδήλωση – διαμαρτυρία για θέμα που απασχολεί όλους τους μοτοσυκλετιστές της Αθήνας (και όχι μόνο). Η εκδήλωση θα γίνει σε κεντρικό σημείο της Αθήνας και είναι απολύτως νόμιμη.

Όποιος φίλος μοτοσυκλετιστής θέλει να λάβει μέρος παρακαλείται να προσέλθει για πλήρη ενημέρωση για την εκδήλωση – διαμαρτυρία από την έδρα του συλλόγου στην Δημοσθένους 224 στην Καλλιθέα, αύριο Πέμπτη και από ώρας 20:30 έως 23:30.

Όποιος φίλος μοτοσυκλετιστής ενδιαφέρεται να λάβει μέρος αλλά δεν μπορεί να έλθει στον σύλλογο αύριο, μπορεί να μάθει λεπτομέρειες την Παρασκευή και από ώρας 17:00 και μετά στα κάτωθι τηλέφωνα :



6937241044 Μάνος

6944717490 Χάρης

6977414446 Θανάσης

69377070100 Βασίλης



ΥΓ. Η διαμαρτυρία δεν έχει σχέση με τον τηλεοπτικό σταθμό STAR



Το Δ.Σ του ΑΝΕΜΟΥ

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
07/07/2004, 13:44
απο οτι ρωτησα θα παμε να παρκαρουμε της μοτο μας σε κεντρικους δρομους σε σειμεια που παρκαρουν αυτοκηνητα να πιανη καθε μοτο τον χορο ενος αυτοκηνητου. και θα μιρασουμε οσοι θελουμε φιλαδια ενημεροτηκα στον κοσμο για την αντημετοπιση που εχουν οι μοτοσυκλετηστες απο το κρατος.
θα παρακαλουσα οσοι ενδαφεροντε να βοηθησουν την αξιολογη για εμενα ενεργια των παιδιων του ανεμου, να ποσταρουν για να οργανοσουν πιο σωστα ξερωντας ποσοι θα ειμαστε και ποιους δρομους θα κλησουμε.

(1) γιαγια αρκουδα.
(2)
(3)
(4)
(5)
(6)
(7)
(8)
(9)
(10)

και αν χρηαστη προσθεστε νουμερα με αντιγραφη - επικοληση στο δικο σας ποστ
γιωργος

adam_tsouk
07/07/2004, 13:52
η ιδια φαση είχε παιχτεί και στη Γαλλία επειδή γράφανε τις μηχανές που παρκάρανε στα πεζοδρόμια με αποτέλεσμα να γινει πανικος με τα αυτοκινητα!!

ειχε γινει ομως καθημερινη αν δεν κανω λαθος. Σαββατο ειναι ολα κλειστα!! μακάρι να μπορούσα να έρθω αλλά θα λείπω...

δεν μπορούμε ν αδώσουμε ραντεβού στο κέντρο για όσους τελικά τα καταφέρουν;;;

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
07/07/2004, 19:09
και το σαββατο κατεβαινη κοσμος. ας μην γινη χαμος. σκοπος ειναι να μας ακουσουν και να μας δουν. ειναι μια ευκαιρια για ολους μας. περα απο το να λεμε πρεπει και να κανουμε. η κηνηση που κανουν τα παιδια του ανεμου γινετε για ολους μας και αφορα ολους μας. πρεπει κατι να κανουμε και εμεις για εμας. πρεπει τωρα που φισαει αυτος ο ΑΝΕΜΟΣ να γεμισουμε τα πνευμονια μας και να φωναξουμε να μας ακουσουν. πρεπει επιτελους να ενωθουμε σαν μια γροθια και να κτηπισουμε το τραπεζι για να μας δουνε. ενας κουκος δεν φερνη την ανοιξη, αν ομως ειμαστε εκατονταδες θα φερουμε την ανοιξη και το καλοκαιρι. μονο για την εθνηκη ελλαδος να σηνοδευσουμε ξερουμε? ποτε θα κοιταξουμε να συκοσουμε το αναστημα μας, και να ζητησουμε το δικιο μας? η εθνηκη υπεριφανια φτανει μονο μεχρη το πανευροπαικο κυπελο? για την δικια μας καμπουρα που την καταπιεζουν? που ειναι η υπεριφανια μας? τους αφηνουμε να μας πηδανε και σκηβουμε το κεφαλι? ως ποτε...
μετα θα μας φωναζουν...
ειναι βαρια... βαρια ... του μπατσου η ψωλια.... και θα το φχαριστιομαστε......
περαστηκα μας αν δεν κανουμε τιποτα. θα ειμαστε αξειοι της τυχης μας. και μην ξανακουσω να κατηγωρητε μετα τους μπατσους.......
τωρα ειναι η ευκαιρια. τι θα γινη θα περιμενουμε αλλα χχχχχχ χρονια να ξαναπεραση?
γιωργος

crs-k
07/07/2004, 19:42
Ρε 'συ Γιωργη,
Πρεπει να γινει μια πιο συνδιασμενη ενεργεια, απο την ΜΟΤΟΕ ας πουμε.
Τουλαχιστον να ειναι περισσοτερες Λεσχες απο μια, για να μας παρουν και λιγο πιο σοβαρα. Να μην παμε κι ειμαστε 3 κι ο Κουκος.
Δεν πετυχαινουμε τιποτα ετσι.
Παρ' ολα αυτα, κι αν τελικα γινει, εγω κατα 90% θα ειμαι εκει.

Μικρή Λουλού
07/07/2004, 20:07
ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο CRS-K ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ..!!
ΑΝ ΘΕΛΕΙ Ο "ΑΝΕΜΟΣ" ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΜΟΤΟΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ !!!
ΑΝ ΠΑΛΙ (ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ) ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΝΟΠΩΛΗΣΕΙ,ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΕΙ ΤΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥ...
ΓΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ "ΑΝΕΜΟΥ" ,ΕΑΝ ΜΠΕΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΜΟΤΟΕ, ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΜΕ..!!
ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΘΥΜΙΖΕΙ..
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ.....

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
07/07/2004, 22:23
να με συνχωρητε αλλα η γνωμη που εχω για την μοτοε δεν ειναι και οτι καλιτερο. θημαστε τον γιωργο με την λιλιαν? το παιδι που εχασε τα χερια του απο τον αλβανο στην συγκρου? τα παιδια του ανεμου , του TDM CLUB, και καποιοι ανωνοιμοι ξεκηνησαν την προσπαθεια και εγηνε το οτι εγηνε. αυτοι κηνησαν γη και ουρανο και κοινητοποιησαν τους μοτοσηκλετιστες και τις λεσχες. τι εκανε η μοτοε?....... πολυ κλοκλο και απο αυγο ναθηνκ.... το μονο που εγηνε ειναι να ερθη εκπροσοπος της λεμοτ στην λεσχη ανεμος και να ταξη λαγους με πετραχηλια. αποτελεσμα δεν κανανε ΤΙΠΟΤΑ. το βραδυ που ειχαν παει τα καναλια στου ψηρη μπηκε μπροστα στην καμερα ο εκπροσοπος τους και ελεγε της συνηθεις παπαριες που λενε και οι πολητηκοι για να παρουν ψηφους. και αυτοι για να παρουν μελοι. γιατι τους εχουν φτισει τα μελοι τους και ψαχνουν για νεα μελοι. εγω δεν ειμαι μελος του ανεμου και δεν προκητε να γηνω ποτε πια μελος σε καμια λεσχη. αλλα δεν μπορω να μην τους βγαζω το καπελο για της ενεργιες τους που δεν εχουν σκοπο να αποκτησουν νεα μελοι αλλα να βοηθησουν τον κοσμο της μοτοσηκλετας. αυτο το ξερουν οτι δεν θελο να ξαναγηνω μελος σε λεσχη. αλλα τους εχω πη οτι οποτε θελησουν την βοηθηα μου θα ειμαι εκει. αλλα δεν δυσταζω να μηλησω αν δω κατι στραβο και να παλεψω για να διορθοθη αυτο. ενας απο τους λογους που εφυγα απο την λεσχη που ημουν ειναι και αυτος. δεν τους αρεσε να τους δυχνω τα λαθη τους. ολες οι λεσχες λιγο πολυ κανουν εκδηλοσεις για να φτιαξουν το ιματς τους. αυτοι εδω και σχεδων 2 χρωνια που επικηνωνω μαζι τους, εχω δη εργα και οχι λογια.

ποσοι απο εσας ξερετε οτι πιγεναν και βαφαν με φοσφοριζε χροματα σαμαρακια και παγιδες στους δρομους?
ποσοι απο εσας ξερετε οτι εχουν βαλη με δικα τους εξοδα ταμπελες σε επικηνδηνα σημεια της ελλαδος που να δηχνουν οτι εδω ειναι επικηνδηνο σιμειο στους οδηγους?
και ποσα αλλα που θα μπορουσαν να γραψω σεληδες.
και ομως δεν βγηκαν ουτε στην τηλεοραση ουτε πουθενα να το διαφιμησουν και να διαφιμηστουν.
μονο το περιοδηκο μοτο και μπραβο του καποιες απο της ενεργειες τους της ειχε βαλει στης σεληδες του.
γιαυτο μην πιστευετε οτι το κανουν για αλλο λογο εκτος απο το οτι ειναι ( μαλων) απο τους τελευταιους << ρομαντικους?!! ανθρωπους?!! σηνηδητοποιημενους μοτοσηκλετηστες??!! >> δεν ξερω πως να τους πω, αλλα με τετοιες ενεργειες εστω και χωρης την σημπαρασταση των << μεγαλων >> λεσχων - ομοσπονδιων. εγω προσοπηκα θα ειμαι διπλα τους. ειναι μια παρεα 20 -30 μοτοσηκλετηστων που εχουν τα δικα τους ιδεωδη για τον μοτοσηκλετησμο και κανουν αυτο που θεωρουν σωστο για τον συνανθρωπο. και ολλοι τους ειναι πρωιν αιδιασμενα μελοι των μεγαλων λεσχων που ειναι μονο λογια και το μονο που ζητουν οι δηοικοντες της μεγαλες λεσχες ειναι την ατομικη τους προβολη. πιστεψε με ειμαι απο το 1975 μοτοσυκλετηστης και ειμαι πολυ απογοητευμενος απο της λεσχες. αν με βλεπεις να ειμαι τοσο ενθουσιασμενος ειναι γιατι πιστευω σε αυτους. το οτι δεν ειμαι μελος δεν εχει σημασια. αν θα δω κατι στραβο δεν εχω προβλημα να τους τα χωσω...
γιωργος
και μην με παρεξηγητε που γραφω με τοσο εντονο υφος.. ευχαριστω.

υγ. νομηζης οτι αν το προτηνουν στην μοτοε θα γινη τιποτα? οι ανθρωποι της μοτοε ειναι απασχολημενοι με το ιματς τους και να εχουν καλες σχεσεις με τους εκαστοτε κηβερνωντες. για να μην χασουν την θεσουλα τους και της γνωριμιες τους στους πολιτικους κυκλους....βλεπε προσφατες εκλογες... μηπως ηταν καποιο ονομα απο τον χορο της μοτοσηκλετας στα ψηφοδελτια? και μην μου πης οτι το εκανε για το καλο της μοτοσηκλετας ....εεεεεε αυτο δεν το πιστευω με τιποτα..

hornet
08/07/2004, 10:49
Γιωργο απλα τα παιδια ειναι και αυτα αηδιασμενα μελη καποιων λεσχων και ειναι λιγο δυσπιστοι στις λεσχες.Εγω καποια παιδια τα ξερω και γνωριζω το ηθος τους αλλα......

Και παρακαλω να τα μεταφερεις αυτα στα παιδια αν μπορεις.
Θα μιλησω σαν χρηστης του moto.gr αλλα και σαν moderator αυτου.

Θελω να εκφρασω το παραπονο μου στην λεσχη αλλα και στα ηγετικα μελη του ανεμου:

Ουδεποτε ο ανεμος μας εχει ανακοινωσει επισημως τις ενεργειες του παρολες τις προσπαθειες που εχουν γινει απο το moto.gr για προσεγγιση και διερωτωμαι γιατι;
Ειμαστε οι αποκληροι των ελληνων μοτοσυκλεττιστων;
Μας θεωρουν χαβαλεδες και γενικοτερα ανικανους να κανουμε καποιες σοβαρες κινησεις;
Θελω να υπενθυμισω σε μερικους οτι οποτε μας εκαναν προταση επισημη να συμμετασχουμε σε καποια κινηση παντα η παρουσια μας ηταν αισθητη.
Για το θεμα Λιλιαν -Γιωργος εαν δεν ηταν η ιδια η λιλιαν να μας ενημερωσει παλι θα το μαθαιναμε πλαγιως και εκει υπενθυμιζω οτι ειμασταν παροντες
Στην μεγαλη πορεια προπερσι απαιτησαμε απο το μοτο-περιοδικο μεσω γνωστου μελους να ενημερωθουμε επισημως και αφου εγινε αυτο παλι συμμετασχαμε δυναμικα
Απο ολα αυτα που μας αναφερες ρε Γιωργο εμεις δεν τα γνωριζουμε γιατι ποτε κανεις απο τον ανεμο δεν μπηκε στον κοπο να μας ενημερωσει.
Κανουν διαφορα σεμιναρια ενδιαφεροντα και παλι καμια ενημερωση απλα τα μαθαινουμε ξωφαλτσα απο ανθρωπους σαν εσενα που ενδιαφερονται και για τους υπολοιπους που δεν ειναι μελη της "αριστοκρατικης μπουρζουαζιας"



Για το καμπινκ στην ελαφονησσο μια απο τα ιδια παλι.Καμια ενημερωση αλλα μαλλον υποψιαζομαι οτι ειμαστε ανεπιθυμητοι
οποτε καλυτερα στην απεξω.

Αλλα πριν προσπαθησουμε να αποδειξουμε στο κρατος και στον υπολοιπο κοσμο οτι δεν πρεπει να μας βαζει ταμπελες πρεπει πρωτα να μην βαζουμε οι ιδιοι ταμπελες μεταξυ μας!

Γιωργο αυτο το κειμενο δεν εχει να κανει με σενα σε καμια περιπτωση και θελω να συνεχισεις να μας ενημερωνεις ετσι για το καλο που λενε διοτι τουλαχιστον απο εμενα δεν προκειται να συμμετασχω πουθενα αν δεν ενημερωθω επισημως απο τον οποιονδηποτε φορεα κανει οτιδηποτε και προλαβαινοντας καποια απαντηση ,μα μπορεις να δεις τα υπολοιπα φορουμ,εδω ειναι το σπιτι μου εμενα και μερικων δεκαδων αλλων.


Υ.Γ:Προσπαθειες προσεγγισης εγιναν απο πλευρας moto.gr αλλα επεσαν στο κενο και στην παγερη αδιαφορια και απο τον ανεμο και απο το mag.

Υ.Γ2:Η ενημερωση για καποια πραγματα που ειναι για το καλο ολων δεν θεωρειται διαφημιση

Θα σε παρακαλεσω πολυ εαν εχεις την καλοσυνη να το μεταφερεις αυτο το κειμενακι σε σημειο οπου μπορει να διαβαστει απο τους αμεσα ενδιαφερομενους.

Ελπιζω σε καποια απαντηση!

Σταθης
Moto.gr moderation team

crs-k
08/07/2004, 11:00
Προσυπογραφω τα λεγομενα του Σταθη (αν εχει καποια σημασια αυτο).
Καποιος που θελει να κανει καποια ενεργεια για καποιο χωρο, φροντιζει πρωτ' απ' ολα να ενημερωσει και "ενωσει" στο μεγαλυτερο δυνατο βαθμο το χωρο αυτο. Αλλιως το κανει για προσωπικη του προβολη ή τουλαχιστον αυτο καταλαβαινουν οι αλλοι.

Χρηστος

idi
08/07/2004, 11:04
Συμφωνώ με το Στάθη, πρέπει όλοι οι μοτοσυκλετιστές ενωμένοι να διεκδικούμε τα ...αυτονόητα δικαιώματα μας, γιατί μόνο με μαζική συμμετοχή θα επιτύχουμε κάτι.
Επίσης δηλώνω συμμετοχή σε αυτή την εκδήλωση, και σε οποιαδήποτε εκδήλωση / διαμαρτυρία προάσπισης του μοτοσυκλετιστή αρκεί να έχουμε προσκληθεί επίσημα και όχι να είμαστε τα «αποπαίδια».

Κανένας
08/07/2004, 11:39
Η απάντηση από τον Μάνο επειδή του έστειλα μήνυμα

Ξέρεις , έχω προσπαθήσει μερικές φορές να κάνω εγγραφή στο moto.gr (αφού κατα κανόνα εγω κάνω επαφή με τα φορουμ, τα περιοδικά και τις λέσχες) , αλλά κατι συμβαίνει και με φτύνει. Δεν είμαι και καθόλου σχετικός με τα μηχανήματα του διαόλου και έτσι μένω να ξύνω το κεφάλι μου με απορία.

Για το θέμα επικοινωνίας που θέτουν οι φίλοι του moto.gr έχουν απόλυτο δίκιο!!! Εννοείται οτι δεν υπάρχει καν ίχνος προνομιακής επικοινωνίας με κανέναν. Αλοίμονο!!!!
Και βεβαίως λάθη γίνονται (και θα γίνουν και στο μέλλον). Το σίγουρο είναι πως δεν περιέχουν ΚΑΜΜΙΑ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΑ !!!
Λόγω της συγκεκριμένης δυσκολίας που έχω , έχω παρακαλέσει κατα καιρούς , φίλους να μεταφέρουν τις ανακοινώσεις του Ανέμου , αλλά βέβαια αν ψάχνεις να κάνεις δουλειά μέσω αντιπροσώπων , έχεις και τα αντίστοιχα αποτελέσματα....



Επίσης κάθε συμβουλή για το πως θα μπορέσω επιτέλους να κάνω εγγραφή ο δύστυχος , δεκτή!!!


:beer: :beer: :beer:

:sun:

crs-k
08/07/2004, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
Η απάντηση από τον Μάνο επειδή του έστειλα μήνυμα

Ξέρεις , έχω προσπαθήσει μερικές φορές να κάνω εγγραφή στο moto.gr (αφού κατα κανόνα εγω κάνω επαφή με τα φορουμ, τα περιοδικά και τις λέσχες) , αλλά κατι συμβαίνει και με φτύνει. Δεν είμαι και καθόλου σχετικός με τα μηχανήματα του διαόλου και έτσι μένω να ξύνω το κεφάλι μου με απορία.
..............



Ειναι ηδη γραμμενος εδω και καμμια ωρα τουλαχιστον! :)
Δες επανω στο πιο Νεο μελος! :cool:

hornet
08/07/2004, 11:53
Οκ τοτε ολα καλα!

Κανένας
08/07/2004, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ειναι ηδη γραμμενος εδω και καμμια ωρα τουλαχιστον! :)
Δες επανω στο πιο Νεο μελος! :cool:
:blush:
:beer: :beer: :beer:

Μανος
08/07/2004, 11:57
Όντως τελικά αφού παράτησα την δουλειά κατάφερα να γραφτώ (μπέρδεμα βρε παιδάκι μου !!!!!).
Οχι και εδω και μία ώρα βρε σείς !! Κανένα 20 λεπτο το πολύ !!!

Αφού γράφτηκα πήγα να απαντήσω και με πέταγε όξω . Τελικά πήρα ενα e-mail που μου έλεγε να κάνω κατι κλικ κλπ και τελικά... τα κατάφερα!

Μπορεί να σας φαίνονται στοιχειώδη όλα αυτά , αλλά για μένα είναι πολύπλοκα .....

Στο θέμα μας τωρα:

Εννοείται πως αφού είμαι πλέον γραμμένος , η επικοινωνία μας θα είναι τακτική.

Την απάντησή μου την διαβάσατε πιο πάνω μέσω του Navigator (ευχαριστώ φίλε!).
Αυτά τα λίγα για τωρα γιατι ήδη με στραβοκοιτάνε στην δουλειά.

Καλώς σας βρήκα !

crs-k
08/07/2004, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μανος

..........
Καλώς σας βρήκα !


Καλως ηρθες! :wave2:


Αλλα ...
Δεν καταλαβα να απαντησες στις πιο πανω "ενστασεις" του ποστ ... :confused:

Μανος
08/07/2004, 12:22
Δώσε μου λίγο χρόνο!
Είμαι στην δουλειά !!!!

Σε καμμιά ωρίτσα θα επανέλθω !!!

idi
08/07/2004, 12:24
καλοσηρθες Μανο:wave2:

tidime
08/07/2004, 12:31
φίλε Στάθη
Απαντάω σαν απλό μέλος και όχι σαν επίσημος εκφραστής του Ανέμου. Για να λυθούν κάποιες παρεξηγήσεις....

1. Λίλιαν - Γιώργος
Δεν ηταν εκδήλωση του Ανεμου. Ηταν των "Λεσχών για τον άνθρωπο". Συμμετήχαν στην Λέσχη οι Ανεμος,TDM Hellas,Varadero Club, ΛΕΦΚΑ. Επίσημες ανακοινώσεις δεν πρόλαβαν να γίνουν καθώς όλα οργανώθηκαν γρήγορα , μέσα σε μιά εβδομάδα, και δεν υπήρχε και κάποιος που επιστατούσε της όλης κατάστασης. Και οι υπόλοιποι μέσω της Λίλιαν μάθαμε το πρόβλημα και η κινητοποίηση έγινε από στόμα σε στόμα κυρίως και από post οποιουδήποτε μπορούσε πρώτος.

2. Ελαφόννησος
Είναι εκδήλωση του περιοδικού ΜΟΤΟ και όχι του Ανέμου. Δεν θα μπορούσε να κάνει ανακοίνωση ο Ανεμος. Μην μπερδεύεται τον Ανεμο με το MAG και το ΜΟΤΟ. Είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα , δεν έχουν καμμία σχέση μεταξύ τους. Το ότι κάποια μέλη του Ανέμου ανήκαν στο MAG δεν κάνει τον Ανεμο συνέχεια του , ούτε αδελφό σωματείο. Ο Ανεμος λειτουργεί αυτόνομα και η σχέση του με το ΜΟΤΟ φτάνει μέχρι την σελίδα των ανακοινώσεων των λεσχών , ακριβώς όπως κάνει με όλα τα μοτοπεριοδικά.

3. Προσέγγιση
Η προσέγγιση στο ΜΟΤΟ και στο MAG δεν είναι κάτι που μπορεί να κάνει ο Ανεμος κάτι. Εχει γίνει κάποια αντίστοιχη προσέγγιση στον Ανεμο και εισπράξατε αδιαφορία ??????? Αν ναι είναι κάτι που δεν το ξέρω και ζητώ συγνώμη.

4. ΜΟΤΟΕ
Σας παραπέμπω σε όλες τις προηγούμενες ενέργειές της (ποιές ????). Οι κινήσεις του Ανέμου δεν έχουν στόχο την ΜΟΤΟΕ ούτε στέκονται απέναντι της. Απλά κάνουμε ενέργειες θεωρόντας ότι οι πολλές συζητήσεις και η τελμάτωση μόνο καλό δεν μας κάνει. Προσκαλούμαι όλους όσους θέλουν να κάνουν κάτι για αυτή την ρημάδα την μοτοσυκλέτα και τους αναβάτες της. Απλά ,γρήγορα και ανιδιοτελή. Η ΜΟΤΟΕ ας κρατήσει τα οφίτσια της , εμείς απλά θέλουμε να γίνουν κάποια πράγματα.

Ελπίζω να λύθηκαν η να λυθούν οι απορίες - παρεξηγήσεις γιατί προσωπικά δεν θεωρώ κανέναν αποπαίδι και πράγματι θα χαιρόμουν να τα λέγαμε και από κοντά.

Μηνάς Τζωρτζάκης
Ηγετικό μέλος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Υ.Γ. Εχεις τα χαιρετήσματα από τον Στεφανο (della)

Julius
08/07/2004, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tidime
3. Προσέγγιση
Η προσέγγιση στο ΜΟΤΟ και στο MAG δεν είναι κάτι που μπορεί να κάνει ο Ανεμος κάτι. Εχει γίνει κάποια αντίστοιχη προσέγγιση στον Ανεμο και εισπράξατε αδιαφορία ??????? Αν ναι είναι κάτι που δεν το ξέρω και ζητώ συγνώμη.



Καλησπέρα,

Αρχικά Μάνο καλώς ήρθες στην παρέα…


Επίσης να απαντήσω στον φίλο tidime τουλάχιστο στο θέμα «3» για την προσέγγιση ….

Προσέγγιση έχει γίνει και σε συνάντηση έχω έρθει (στο ρούφ) και λίγα λόγια για το site είπα και ότι απλά επιθυμούμε να λαμβάνουμε νέα του Ανέμου και να ενημερώνουμε τα μέλη του moto.gr

Επίσης μίλησα και με τον υπεύθυνο του site που του εξήγησα ότι οι σύλλογοι τα νέα έχουν την δυνατότητα να τα «ανεβάζουν» μόνοι τους στην κεντρική σελίδα και αυτόματα ενημερώνονται με εμαιλ τα μέλη του συλλόγου…

Τεσπα τελικά το θέμα δεν προχώρησε, τηλεφώνησα να κανονίσω ραντεβού αλλά ήτανε δύσκολη περίοδος και μείναμε στο…. «θα σε πάρω εγώ όταν χαλαρώσω να κανονίσουμε να τα πούμε »


Αυτά από εμένα όσο αφορά το θέμα προσέγγισης

Φιλικότατα

Julius


ΥΓ. Χαιρετίσματα στον Στέφανο
ΥΓ. θα ήθελα να γράψω και για τα υπόλοιπα αλλά πήζω άσχημα σήμερα

hornet
08/07/2004, 13:11
Ωπα δεν ηταν ολα για τον ανεμο και ηταν γενικα ενα ποστ παραπονου,ασφαλως και δεν εχει καμια σχεση με τον ανεμο η συναντηση της Ελαφονησου (το φοβηθηκα αυτο οτι θα παρθει λαθος!)
Συγγνωμη αλλα για τη προσεγγιση του moto.gr στον ανεμο θα αναφερθει ο Γιωργος εκ μερους του moto.gr παντως εχει υπαρξει και κατεληξε οπως αναφερω.
Δεν θα το ανεφερα εαν δεν το ειχα πιστοποιησει πρωτα.

Τελως παντων ηταν ενα παραπονο μου και οχι μονο τελικα δικο μου οτι δεν ενημερωνομαστε και μας ζητουν χρηστες να συμμετασχουμε σε διαφορες εκδηλωσεις που ειδικοτερα στην τελευταια ανακοινωση δεν ξεραμε καν περιτινος προκειται.

Και τα διαφορα παραδειγματα ασφαλως και δεν φωτιζουν μονο τον ανεμο αλλα οπως προανεφερα ηταν γενικοτερα παραπονα απλα ο ανεμος σταθηκε ως αφορμη για περεταιρω επεκταση.

Επισης και εμεις εδω εχουμε βημα συζητησεων ενταξει ειναι λιγο ιδιαιτερο το κλιμα αλλα και εμεις θελουμε να προσπαθουμε για κατι καλυτερο

Υ.Γ:Χαιρετισματα και απο εμενα στον τουμπανο.
Υ.Γ2:Και εγω τα ιδια

Μανος
08/07/2004, 13:22
Λοιπόν επανέρχομαι , μιάς και έφυγε ο boss και έτσι έχω μόνο τους πελάτες να με βρίζουν....

Με πρόλαβε βέβαια ο Μηνάς και απάντησε και δεν θα μπορούσα να απαντήσω καλύτερα.

Να δώσω κάποιες γενικές απαντήσεις όμως , μπορώ.

Παιδιά , ο Ανεμος φτιάχτηκε αρχικά απο μιά παρέα φίλων που γνωρίστηκαν μέσω της μοτοσυκλέτας. Και φτιάχτηκε ένας καινούργιος Σύλλογος γιατι οι ήδη υπάρχοντες , είτε είναι ανενεργοί , είτε έχουν διαφορετικούς στόχους (εκδορμές κυρίως).
Ο στόχος λοιπόν του Ανέμου έχει να κάνει με την προσπάθεια βελτίωσης των συνθηκών τις οποίες αντιμετωπίζει ο μοτοσυκλετιστής καθημερινά.

Δεν είμαστε πολιτικοί , επομένως επικοινωνιακά ομολογώ οτι πάσχουμε. Κοινώς: Δεν πάμε για Δήμαρχοι!

Αυτό που προσπαθούμε είναι μικρές δράσεις (στα όρια των δυνατοτήτων μας) που θα καταδεικνύουν το πρόβλημα σε κάποιες μεγαλύτερες ομάδες ανθρώπων (και ίσως αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και στα αυτιά κανενός "αρμοδίου" με ένα μινιμουμ ευαισθησίας).
Δεν ισχυριζόμαστε οτι θα αλλάξουμε τον κόσμο.
Μικρά βήματα κάνουμε (τα οποία ελπίζουμε να γίνουν μεγαλύτερα με τον καιρό , αλλά κυρίως να αποτελέσουν παράδειγμα για παρόμοιες δράσεις και απο άλλους συλλόγους , είτε μεμονωμένα είτε συνδυασμένα).

Για το θέμα ΜΟΤΟΕ , φοβάμαι οτι αν επεκταθώ θα γίνω κακός και δεν θέλω να εγκαινιάσω την πρώτη μου μέρα στο φορουμ με "κακίες". Ας πούμε λοιπόν οτι η ΜΟΤΟΕ είναι λίγο δυσκίνητη. Μπορεί να έχει "τα κουμάντα" στις Αρχές κλπ , αλλά είναι "λευκός ελέφαντας". Τέλος με την ΜΟΤΟΕ (είπαμε , οχι κακίες απο την πρώτη μέρα!):rolleyes:

Ήταν καλό που ο φίλος Navigator με ειδοποίησε για το ζήτημα (υποθέτω οτι και η Γιαγια Αρκούδα θα μου το έλεγε οταν βρισκόμασταν αργότερα) γιατι έτσι έστρωσα τον κώλο μου να επιμείνω και τελικά να τα καταφέρω να εγγραφώ.

Και για κάποια σχόλια που έκαναν τα παιδιά πιο πάνω , να πω οτι ούτε αποπαίδια σας θεωρούμε , ούτε ανίκανους και χαβαλέδες (ειδικά το "αποπαίδια" .... βρε σείς , ο Ανεμος με τα 60 επίσημα μέλη να θεωρεί το moto.gr με τα ΧΧ μέλη , "αποπαίδι" ......).
Ούτε ταμπέλες βάζουμε (και μάλιστα έχουμε αντιμετωπίσει προβλήματα γι αυτή μας την τακτική) , ούτε θεωρούμε τους εαυτούς μας αριστοκρατική κάστα.
Επαναλαμβάνω οτι ο ΑΝΕΜΟΣ δεν έχει καμμία σχέση με ΜΟΤΟ , MAG , 0-300 κλπ. ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ !!

Να τελειώσω ζητώντας συγγνώμη για την μέχρι τώρα έλλειψη επικοινωνίας (πραγματικά θέλω να πιστέψετε οτι φταίω αποκλειστικά εγώ γι αυτό , και να είστε σίγουροι οτι θα επανορθώσω).


ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΟΡΘΩΣΩ (τα θέλατε !!!!!) :
Την Τετάρτη 14 Ιουλίου , 5-7 μ.μ. ο Ανεμος κάνει αιμοδοσία.
Η Τράπεζα αίματος είναι η παλιά MAG (ως παλιό μέλος του MAG είχα αναλάβει διαχειριστής της και αφού το MAG είναι τελιωμένη ιστορία , και ήταν κρίμα να πάει στράφι η τράπεζα , την υιοθέτησε ο Ανεμος , μετονομάζοντάς της σε "Τράπεζα Αίματος ΑΝΕΜΟΣ-MAG").
Στην τράπεζα δίνει όποιος θέλει και μπορεί. Δεν έχει σημασία αν είναι μέλος του Συλλόγου η όχι (οι περισσότεροι εθελοντές δεν είναι). Ο εθελοντής έχει δικαίωμα λήψης αίματος (χτυπα ξύλο) αυτός και οι συγγενείς του 1ου βαθμού. Οπότε όποιος θέλει και μπορεί με χαρά θα τον δω (ως διαχειριστής της τράπεζας) την Τετάρτη.
Η αιμοδοσία θα γίνει στην έδρα του Ανέμου (Δημοσθένους 224 , Καλλιθέα , κοντά στο Ωνάσειο) σε κινητό κλιμάκιο αιμοληψίας του Λαικού Νοσοκομείου.
Οι ήδη αιμοδότες ξέρουν πολύ καλά την εσωτερική γαλήνη που προσφέρει αυτή η 10λεπτη διαδικασία.

Καλούς δρόμους σε όλους!

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
08/07/2004, 13:23
το προβλημα του μανου οτι δεν μπορουσε να κανει ενγραφη το ηξερα και του ειπα οτι να μην ανησηχη γιατι οτι βλεπω και μου αρεση ειτε στο ενα φορουμ ειτε στο αλλο εγω θα το μεταφερω. πιθανων το λαθος ειναι δικο μου. αλλα δεν φανταστηκα οτι θα επρεπε να μας γηνη επισημη προσκληση απο καποιον για να σημετεχουμε σε κατι που ειναι καλο για εμας. εγω προσοπικα δεν περιμενω να με καλεσουν σε κατι που με αφορα. θα παω μονος μου. ειναι για το δικο μου σημφερον και δεν βαζω καμοια σημαια πανω απο το κεφαλη μου, παρα μονο το συμφερων των μοτοσηκλετιστων. και οσο για τον γιωργο και την λιλιαν θα το ειχα μεταφερη εγω μολης το εβλεπα. αλλα αν θημαστε δεν ημουν μελος ακομα.


tidime


1. Λίλιαν - Γιώργος
Δεν ηταν εκδήλωση του Ανεμου. Ηταν των "Λεσχών για τον άνθρωπο". Συμμετήχαν στην Λέσχη οι Ανεμος,TDM Hellas,Varadero Club, ΛΕΦΚΑ. Επίσημες ανακοινώσεις δεν πρόλαβαν να γίνουν καθώς όλα οργανώθηκαν γρήγορα , μέσα σε μιά εβδομάδα, και δεν υπήρχε και κάποιος που επιστατούσε της όλης κατάστασης. Και οι υπόλοιποι μέσω της Λίλιαν μάθαμε το πρόβλημα και η κινητοποίηση έγινε από στόμα σε στόμα κυρίως και από post οποιουδήποτε μπορούσε πρώτος.


μηνα δεν ειπα οτι ηταν εκδηλοση του ανεμου αλλα ξεκινησε απο τα μελοι του ανεμου και του TDM CLUB και απο τους ανωνημους μοτοσηκλετηστες. και προς τιμη σας δεν βαλατε το ονομα σας στην ενεργια αυτη. αλλα βαλατε το κηνηση Λεσχών για τον άνθρωπο. αυτο δειχνη σε εμενα τον σεβασμο προς τον ανθρωπο ειτε τον ανωνημο μοτοσηκλετηστη ειτε τον ανωνημο πολητη που θα ηθελε να δοσει κατι. και δεν ξεχνω τα παιδια της ομαδας ζητα που ηρθαν και εδωσαν και αυτοι. αυτο που ειπαν στον γιωργο... εσυ εισαι τυχερος, εχεις τουλαχιστον αυτους που νοιαζονται για εσενα..... και εδηξαν το ανωνημο συγκεντομενο πληθος...
και στο θεμα μοτοε.....
ειναι δυνατον να <<Συμμετήχαν στην Λέσχη οι Ανεμος,TDM Hellas,Varadero Club, ΛΕΦΚΑ.>> και να μην ειναι η μοτοε, και η λεμοτ? ο κοσμος ολος βουηξε αυτοι που ηταν και δεν το εμαθαν? και πως το εμαθαν ολοι οι αλλοι? και ολοι εμεις που στελναμε ημεηλ και φαχ στης λεσχες? πως μονο αυτοι δεν το μαθαν και ολοι οι αλλοι το εμαθαν?

και πως ειναι δηνατον μια λεσχη σαν την ΛΕΦΚΑ με ηλικια 3 ετων να εχει τοσα μελοι (πανω απο 160 ) και η λεμοτ 20 -30 που ειναι απο της παλεωτερες?
μηπως τα παιδια της ΛΕΦΚΑ και της καθε ΛΕΦΚΑ ειναι ενεργα και ενδιαφερονται για τους μοτοσηκλετιστες και με της ενεργειες τους κερδιζουν την εκτημηση των μοτοσηκλετηστων, την ωρα που οι βολεμενοι των μεγαλων λεσχων αδιαφορουν?

περα απο αυτα ολλα πιστευω οτι ειναι κοινο συμφερον να μην βαζουμε σημαιες μονοι μας. οταν ακουμε κατι που μας ενδιαφερη και ειναι για το κοινο συμφερων πρεπει να σημετασχουμε οποιος και αν το κανει. γιατι στο κατω κατω ειναι και για εμας..
γιωργος

hornet
08/07/2004, 13:42
Γιωργο ειμαστε 3 moderators και 4 προγραμματιστες που φροντιζουν το site μια απλη αναφορα στο προβλημα και ολα θα λυνοντουσαν σε κλασματα δευτερολεπτων.

Δεν τιθεται θεμα σημαιας αλλα σημασιας (το οποιο πλεον λυθηκε!)

Και αν το θες γιατι να μην το βλεπουν και αλλο ενα κομματι του διαδικτυου και να συμμετασχει αν θελει;
Τωρα την συννεοηση αυτη που ειχες κανει με το μανο και γενικοτερα με τα παιδια εμεις δεν την ξεραμε,(ευγενης σκοπος παντως!)

Εμεις παντως σας παραθετουμε ακομα ενα ελευθερο βημα και για ανακοινωσεις αλλα και συζητησεις οπου ο καθενας θα μπορει να συμμετασχει

Απλα αυτο ζητησαμε και νομιζω οτι θα το εχουμε και σας ευχαριστουμε πολυ για αυτο.

ninja9r
08/07/2004, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius


Επίσης να απαντήσω στον φίλο tidime τουλάχιστο στο θέμα «3» για την προσέγγιση ….

Προσέγγιση έχει γίνει και σε συνάντηση έχω έρθει (στο ρούφ) και λίγα λόγια για το site είπα και ότι απλά επιθυμούμε να λαμβάνουμε νέα του Ανέμου και να ενημερώνουμε τα μέλη του moto.gr

Επίσης μίλησα και με τον υπεύθυνο του site που του εξήγησα ότι οι σύλλογοι τα νέα έχουν την δυνατότητα να τα «ανεβάζουν» μόνοι τους στην κεντρική σελίδα και αυτόματα ενημερώνονται με εμαιλ τα μέλη του συλλόγου…

Τεσπα τελικά το θέμα δεν προχώρησε, τηλεφώνησα να κανονίσω ραντεβού αλλά ήτανε δύσκολη περίοδος και μείναμε στο…. «θα σε πάρω εγώ όταν χαλαρώσω να κανονίσουμε να τα πούμε »


Αυτά από εμένα όσο αφορά το θέμα προσέγγισης

Φιλικότατα

Julius




Δεν διαψεύδω τίποτε από τα παραπάνω. Οντως, είχε γίνει επαφή και όντως είχε υπάρξει συζήτηση γύρω από το πως θα ενημερώνεται το moto.gr για τα νέα του ΑΝΕΜΟΥ.

Δυστυχώς, και αυτό σε καμία περίπτωση δεν είναι ευθύνη του Μάνου, το θέμα δεν προχώρησε, λόγω τεράστιας έλλειψης χρόνου και όχι επιλεκτικής ενημέρωσης. Βλέπετε, την ενημέρωση στο moto.gr θα μπορούσα να την κάνω εγώ (ναι, ο υπεύθυνος της σελίδας του ΑΝΕΜΟΥ) ο οποίος δεν προλάβαινε ούτε αυτήν να συντηρήσει, ενώ στα περισσότερα υπόλοιπα σημεία διαδικτυακής "συζήτησης" το αναλάμβαναν άλλα μέλη.

Julius
08/07/2004, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ninja9r


ax ax xa ax mono thimouna oti exeis kawasaki alla den mou pigene na grapso "to palikari me thn kawaso"



:wave2:

ninja9r
08/07/2004, 14:55
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Και επί της ουσίας: Για να γίνει καταχώρηση του Ανέμου στις σελίδες των Λεσχών και να μπορούμε να δημοσιεύουμε κι εκεί τα νέα μας, τι ακριβώς θα πρέπει να κάνουμε; Συγχώρεσε την μνήμη μου που δυστυχώς δεν έχει συγκρατήσει την διαδικασία.

Αν μπορείς, επικοινώνησε είτε στο admin@anemosclub.gr είτε στο ninja@otenet.gr και ενημέρωσέ με...

By the way, αυτήν την στιγμή είμαι "το παιδί με το παπί" καθώς το 9αρι πουλήθκε και το 10αρι δεν το έχω παραλάβει ακόμη :cry:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
08/07/2004, 17:15
αφου ολα πηραν τον δρομο τους και λυθηκαν οι παρεξηγεισεις..........τελικα το θεμα μας ειναι συμετοχες. για να βλεπω. αλλα μαλων θα ανοιξω νεο ποστ για να φενεται καλυτερα.

ninja9r
09/07/2004, 13:16
Και το κείμενο που θα μοιραστεί επί τόπου...

http://www.anemosclub.gr/images/action/parking/parking.jpg

Μανος
10/07/2004, 13:27
Εγινε κι αυτό !

Λίγος προγραμματισμός απο τον Ανεμο και πολλή θέληση απο μέλη και φίλους χρειάστηκαν και μία επιτυχημένη εκδήλωση είναι γεγονός!

Καμμιά 35αριά μοτοσυκλέτες πάρκαραν σαν αυτοκίνητα σήμερα το πρωι απο τις 7 στην οδό Μπόταση. Κατέλαβαν (σύμφωνα με τον Κ.Ο.Κ. πάντα) θέσεις που θα μπορούσαν να εξυπηρετήσουν αυτοκίνητα και να διευκολύνουν λίγο την ασφυκτική κατάσταση που αντιμετωπίζουν οι Αθηναίοι με το θέμα «στάθμευση».
35 εθελοντές μοίρασαν με χαμόγελο και ευγένεια τα φυλλάδια στους οδηγούς (πάνω απο 800 φυλλάδια μοιράστηκαν!). Κανένα παρατράγουδο! Καμμιά γκρίνια! Μόνο χαμόγελα !
Παρά την ζέστη , παρά την πολύ μεγάλη κίνηση , οι οδηγοί δέχονταν με εμφανές ενδιαφέρον το φυλλάδιο . Μερικοί σταμάταγαν επίτηδες για να το πάρουν.
Δώσαμε και σε πρώην υπουργό!
Κινήσαμε και το ενδιαφέρον δημοσιογράφων (οπότε έπεται συνέχεια).
Οι εμπειρίες που μαζέψαμε απο την δράση αυτή είναι χρήσιμες και κάποια στιγμή θα πρέπει να τις μοιραστούμε και με άλλες λέσχες για να γίνουν τα βήματα πιο μεγάλα , πιό αποτελεσματικά
Η υποχρεώσεις μας μεγαλώνουν και προσευχόμαστε να είμαστε το ίδιο δυνατοί για να ανταποκριθούμε (κι αν είναι δυνατόν συσπειρωμένοι και ενωμένοι).

Αυτό το Σαββατοκύριακο , 35 μοτοσυκλετιστές έχουν τους ώμους λίγο πιο ίσιους. Το κεφάλι τους λίγο πιο ψηλά! Έκαναν αυτό που υπαγόρευσε η ψυχή τους! Πήραν δύναμη για να επαναλάβουν αυτήν (και παρόμοιες) δράσεις.

Σε όλους τους «πρωταγωνιστές» του σημερινού πρωινού , ένα μεγάλο ευχαριστώ!