PDA

View Full Version : O Rossi τα οδηγάει όλα!



sapila racing
20/12/2006, 09:34
Ισως ακούσατε οτι εκανε και δοκιμές με το αγωνιστικό Mercedes του DTM (Γερμανικό πρωτάθλημα Τouring).

Δείτε και το video!
http://video.google.com/videoplay?docid=60657566376990261&q=motogp+test

ΜΟΖΑΡΤ
20/12/2006, 09:37
και εμεις ολα τα οδηγουμε αλλα κανενας δεν μας τα δινει:mad:

byron
20/12/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ισως ακούσατε οτι εκανε και δοκιμές με το αγωνιστικό Mercedes του DTM

Πολλά κέφια είχε ο Θεούλης όταν τον έφτιαξε τον Vale....

gloum
20/12/2006, 10:12
Aς τον βάλουμε να οδηγήσει στους ελληνικούς δρόμους μποτιλιαρισμένους με βροχή να δούμε αν φτουράει ο κάγκουρος..:a21: :a24: :a5: :lol: Θυμάμαι πριν απο 8-9 χρόνια λέγαμε για τον Doohan...τώρα..Vale και πάλι Vale

makis206
20/12/2006, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Πολλά κέφια είχε ο Θεούλης όταν τον έφτιαξε τον Vale....

Μωρέ και με μένα είχε γλέντια τρικούβερτα αλλά οδηγώ CBF ο έρμος :cry:

:lol: :beer: :rotflmao:

byron
20/12/2006, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μωρέ και με μένα είχε γλέντια τρικούβερτα αλλά οδηγώ CBF ο έρμος :cry:

:lol: :beer: :rotflmao:

Όπα ρε Μάκαρε στάκα... :nono:

Ο έρμος ο Vale καβαλάει μηχανάκια. Ενώ εσύ :a021: all night long...

Cretan stud....

Dodok edessa
20/12/2006, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
και εμεις ολα τα οδηγουμε αλλα κανενας δεν μας τα δινει:mad:




++++++100000000000000000

μερικοι ανθρωποι ειναι κωλοφαρδοι .....

Xrider
20/12/2006, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
++++++100000000000000000

μερικοι ανθρωποι ειναι κωλοφαρδοι .....

Μερικοι ανθρωποι τους το διαλεξαν για επαγγελμα...*βλεπε μπαμπα Vale*

Cpt. Haddock
20/12/2006, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Cretan stud....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

makis206
20/12/2006, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Όπα ρε Μάκαρε στάκα... :nono:
Ο έρμος ο Vale καβαλάει μηχανάκια. Ενώ εσύ :a021: all night long...
Cretan stud....

Ωραία όλα αυτά βρε Βύρωνα αλλά καλά θα ήτανε να κ@υλώναμε ολημερίς με τα γκάζια και να ξεσπούσαμε τις κ@υλες μας με τον δικό μου τρόπο all night long.

:lol: :lol: :beer: :lol: :lol:

nikos force
20/12/2006, 10:49
παντως αυτη η dainese μεχρι και καποτες με το λογοτυπο της θα του δινει...

makis206
20/12/2006, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Γελάς ;:evil:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ktm640lc4
20/12/2006, 10:59
Δεν νομιζω οτι ειναι κωλοφαρδος. Ταλεντο εχει, απεριοριστο.

Αν μπορουσα να οδηγησω σαν τον ροσι σιγουρα θα οδηγουσα και μια μερσεντες στο γερμανικο πρωταθλημα.

makis206
20/12/2006, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Δεν νομιζω οτι ειναι κωλοφαρδος. Ταλεντο εχει, απεριοριστο.
Αν μπορουσα να οδηγησω σαν τον ροσι σιγουρα θα οδηγουσα και μια μερσεντες στο γερμανικο πρωταθλημα.

Χωρίς αμφισβήτηση για το ταλέντο του εγώ πιστεύω οτι υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες για να δημιουργηθεί μια τέτοια πορεία.

Βασικός παράγοντας είναι η παιδεία που μπορεί να έχει κάποιος από μικρός όσο αναφορά την οδήγηση γενικότερα, πιτσιρικάς μπορεί να μπαινόβγαινε καθημερινά στις πίστες τη στιγμή που εμείς τουλάχιστον κάνουμε αμάν να μπούμε νοικιάζοντας ένα καρτ (αν μπορούμε να μιλήσουμε για πίστα βέβαια..) ! Κι αν γυρίσω τις αναμνήσεις στα παιδικά μου χρόνια..

Έχουν να κάνουν και οι ευκαιρίες που δίνονται στην ζωή του καθενός. Εγώ μπορεί να είμαι καλύτερος απ'τον Ρόσσι ή τον Σουμάχερ (λέμε τώρα), θα είχα όμως ποτέ την ευκαιρία να πάλευα μέσα σ'ένα παγκόσμιο πρωτάθλημα ;

Δεν γεννήθηκαν Θεοί όλοι αυτοί που μας κάνουν να υποκλεινόμαστε σήμερα, απλώς με τα χρόνια συνεχούς ασχολίας και πολύ σκληρή δουλειά, κατάφεραν και καταφέρνουν να γίνονται κορυφαίοι σ'αυτό που κάνουν.

:beer: :beer:

byron
20/12/2006, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
απλώς με τα χρόνια συνεχούς ασχολίας και πολύ σκληρή δουλειά, κατάφεραν και καταφέρνουν να γίνονται κορυφαίοι σ'αυτό που κάνουν.


+ σε όλα όσα είπες Μάκη. Αλλά προυποθέτει και ένα τεράστιο ταλέντο που σου έρχεται από ψηλά. Όλα αυτά μαζί φτιάχνουν τέτοιους αθλητές (και όχι μόνο στα μηχανοκίνητα σπορ).

Δεν είναι μόνο αποτέλεσμα της επιλογής του πατέρα Rossi. Εκατοντάδες χιλιάδες πιτσιρικάδες τρέχουν, κολυμπάνε, παίζουν μπάσκετ, κλπ. Αυτοί που ξεχωρίζουν είναι όσοι συνδιάζουν και το ταλέντο και την καλλιέργεια του.

:beer:

ktm640lc4
20/12/2006, 11:28
Συμφωνω μαζι σου.

Απλα εγιναν μερικα πραγματα που οταν κινηθηκαν, σαν γραναζια ενα πραγμα, εβγαλαν τον ροσι.

1. Μπορει να ειχε αστρο. Ισως.
2. Γεννηθηκε σε μια χωρα που εχει τα παντα οσον αφορα πιστες και λοιπα.
3. Εχει απιστευτο ταλεντο.
4. Ειναι εξυπνος.

Σημαντικο για μενα ειναι το 3. Το καλλιεργησε και εγινε οτι εγινε.

Ολα αυτα μαζι (1,2,3,4) ειναι ο ροσι. Ενα ενα μονο του ειναι ολοι οι υπολοιποι. Και εμεις μαζι.

makis206
20/12/2006, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
1. Μπορει να ειχε αστρο. Ισως.
Ολα αυτα μαζι (1,2,3,4) ειναι ο ροσι.

Άρα είναι και λίγο κωλόφαρδος !

:lol: :beer: :beer: :lol:

ktm640lc4
20/12/2006, 11:49
Εγραψα ενα κατεβατο αλλα το εκανα ντιλιτ.:lol:








Περιεκτικοτερο.......
Ισως και να ειναι.:smokin:

dodos_1
20/12/2006, 12:35
παιδια θεος ο vale αλλα και αυτος ο κυριος δεν παει πισω...:smokin:


72690

GIXXERAKIAS
20/12/2006, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άρα είναι και λίγο κωλόφαρδος !

:lol: :beer: :beer: :lol: Α γεια σου βρε Μακη!!Ναι ο τυπος ειναι κωλοφαρδος και πολυ μαλιστα!!Που ειχε την τυχη να εχει εναν πατερα που διεθετε χρονο και (βασικο αυτο)πολυ χρημα για να μπορει ο γιος του να ειναι ολη μερα στις πιστες απο πιτσιρικι στα καρτ και μετα στα μοτοσακα!Ειπατε κατι για ταλεντο?Ταλεντα υπαρχουν παρα πολλα εκει εξω στον δρομο που και σουζες κανουν και στριβουν στα ορια της μηχανης και του εαυτου τους,αλλα πολυ απλα δεν ειχαν την τυχη(κωλοφαρδια )που ειχε ο ροσσι και γι"αυτο ειναι και θα ειναι εκει εξω να τα κανουν στον δρομο και οχι στις πιστες!Εσεις αν σας διναμε απο 10 χρονων μια αγωνιστικη 125 και να λυωνατε μεσα στην πιστα απο τα 10 μεχρι τα 26(δεν ξερω ποσο ειναι οΡοσσι υποθεση κανω)πιστευετε οτι δεν θα πηγαινατε ταπα μια moto gp?Αφου το ξερετε practice makes better!!Ποσο μαλλον αν το κανετε αυτο το πραγμα (αγωνιστικη οδηγηση) απο πιτσιρικαδες!!Ολοι μπορουμε να τα κανουμε αυτα που κανει ο Ροσσι και ο καθε Ροσσι απλα δεν ειχαμε την τυχη του και το αστρο του!Ας ετρεχα στα moto gp και ας εβγαινα παντα τελευταιος!!!Γιατι και μονο η οδηγηση ενος τετοιου κτηνους ειναι απο μονο του τερστιος αθλος για μενα!:wave2:

ktm640lc4
20/12/2006, 13:19
Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα προπονησης. Σιγουρα ειναι κωλοφαρδος...............αλλα.

δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος καλυτερος στον κοσμο ολο απο τον ροσι.

Μοτοσυκλετες των motogp ισως να οδηγουσαμε αλλα θα βγαιναμε τελευταιοι.

Εγω δεν λεω απλα να πας. Λεω να κερδιζεις σε επιπεδο παγκοσμιου σε εναν απο τους σκληροτερους αγωνες που υπαρχουν.

Εκει εξω υπαρχουν πολλοι σιγουρα, αλλα ο Ροσι τους παταει ολους.





Γνωμη μου παντα. Και φιλικα πιο παντα.:)

sapila racing
20/12/2006, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
παιδια θεος ο vale αλλα και αυτος ο κυριος δεν παει πισω...:smokin:

Καμμία σχέση.....μην μπερδευουμε τις πο@τσες με τις βούρτσες!!

Στα χρόνια του στα SBK ηταν πολύ καλός, αλλα οταν προσπάθησε να δείξει οτι ηταν αυτός που κέρδιζε και πήγε στην Honda πήρε τα @ρχι@ του.
Τον εχω δει live στο Nurburgring να γυριζει στην 15-17η θέση και όλο νευρα.

Επίσης τωρα πια που ειναι εκτός πιστών (μην μιλήσουμε για το ρεζιλίκι του Foggy Petronas team του) βγαίνει και λέει διάφορα που τον κάνουν τουλάχιστον γραφικό.....

πχ οτι άνετα θα κέρδιζε τον Doohan, τον Rossi κλπ αν ετρεχε ταυτόχρονα μαζί τους στις ίδιες κατηγορίες.
Α μην ξεχάσω, εχει τρέξει στα 500 wild card και οχι μόνο μια φορά, δεν νομιζω να ειχε πάρει βαθμό καν. :smokin:

byron
20/12/2006, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Α μην ξεχάσω, εχει τρέξει στα 500 wild card και οχι μόνο μια φορά, δεν νομιζω να ειχε πάρει βαθμό καν.

Έχω την εντύπωση ότι σε κάποιο Donigton είχε πάει καλά. Ίσως και βάθρο αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

tools
20/12/2006, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
...

ναι,αλλα τουλαχιστον αυτος ηταν ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ τρελος...:alien:
κ μονο που εβλεπες το ματι του...
κατι σε oldman(οχι τον δικο μας ρε,τον γκαρυ:lol: )

sapila racing
20/12/2006, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από tools
ναι,αλλα τουλαχιστον αυτος ηταν ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ τρελος...:alien:
κ μονο που εβλεπες το ματι του...
κατι σε oldman(οχι τον δικο μας ρε,τον γκαρυ:lol: )

Από τρέλλα του σκίζει όλους!
Πήγαινε και τσακωνόταν μέσα στα πιτς για να σπάσει τον τσαμπουκά των άλλων οδηγών!!
Μόνο με τον Witham δεν ειχε τσακωθεί.

tools
20/12/2006, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Από τρέλλα του σκίζει όλους!
Πήγαινε και τσακωνόταν μέσα στα πιτς για να σπάσει τον τσαμπουκά των άλλων οδηγών!!
Μόνο με τον Witham δεν ειχε τσακωθεί.

χαχα ναι,κορυφαιο με τον chilli με το μπουρνουζι:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:hypnotize :a24: :a66: :a017:

sapila racing
20/12/2006, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Έχω την εντύπωση ότι σε κάποιο Donigton είχε πάει καλά. Ίσως και βάθρο αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Βύρωνα εκανα λάθος, είχε πάρει βαθμούς, και μάλιστα 2! :rotflmao:
Ηταν 18ος στο πρωτάθλημα το 1990. Φωτό από το Donington, με την ρόζ Elf-La Cinq NSR 500.
Ηταν το πρώτο του GP 500, στην ουσία ηταν αντικαταστάτης του Pier Francesco Chili.


72705

byron
21/12/2006, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ηταν 18ος στο πρωτάθλημα το 1990.

Κάτι είχε κάνει ρε γαμωτ σε ένα Donington με wild card αλλά δεν θυμάμαι και βαριέμαι να ψάξω. Πρεπει να ήταν κοντά σε βάθρο και έπεσε ή έμεινε λίγο πριν την σημαία ή κάτι τέτοιο..... Γεράματα :a024:

ktm640lc4
21/12/2006, 10:24
Στην παραπανω φοτο αγοραζει οικοπεδο?

:D

sapila racing
21/12/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Στην παραπανω φοτο αγοραζει οικοπεδο?

:D

Οχι κανονικά το πάει :lol: Δεν πέφτει.
Η φωτό ειναι από τις δοκιμές, οχι απ τον αγώνα.

H.A.Balafoutre
21/12/2006, 14:34
Παιδιά τα περί τύχης και διάφορα άλλα μοιρολατρικά δεν τα πολυπιστεύω. Ο Ρόσσι είναι και καλός χαρακτήρας για τη δημοφιλία που απολαμβάνει. Άρα, το καλύτερο που πήρε από τον πατέρα του μέσα στις πίστες από μικρός είναι οι σωστές αξίες.

Αλλά το καλύτερο που κάνει είναι να τους τηλεφωνεί και να τους λέει....

Ρόσσι: Γεία σας ο Ρόσσι είμαι, θα ήθελα να οδηγήσω μια Merc DTM edition.....

Γραμματέας στην Mercedez: Ποιός είστε?

Ρόσσι: Καλέ κυρία, ο Ρόσσι είμαι o Valentino....καλά καλά, δόσε μου κάποιον προϊστάμενο.....


Και έτσι απλά πάει και τους ξεσηκώνει όλους και γουστάρει τρελά επειδή μπορεί να το κάνει σαν πρωταθλητής. Κι όχι σαν κάποιος συγκαμμένος κομπλεξικός θύμα του εαυτού του.