PDA

View Full Version : "Ευχαριστίες" στον πανηλίθιο



alximistis
20/12/2006, 10:17
Μεερικές φορές τελικά η ηλιθιότητα είναι... αήτητη!!!! Δηλαδή τι μερικές φορές... πάντα!

Γυρνάω από τη δουλειά χτες βραδάκι. Στην Αθήνα χαμός! Ειδικά στο κέντρο-κέντρο και στην Ακαδημίας πνίγεται το σύμπαν.
Έχω στρίψει και κατευθύνομαι προς Β. Σοφίας. Μπροστά μου παπάκι και μπροστά του λεωφορείο. Το κενό ανάμεσα μας σε μένα και το παπί είναι περί το 1 μέτρο. Ανάμεσα στο παπί και στο λεωφορείο περίπου τα ίδια. Ίσως λίγο παραπάνω.
Το παπί κάνει ΄δεξιά κανονικότατα ο άνθρωπος όταν από το πουθενά πετάγεται μοτοσικλέτα αν είδα καλά Varadero΄και χώνεται στο ελάχιστο ανάμεσα στο παπί και στο λεωφορείο.
Εγώ που είχα δει το παπί που έφευγε βρέθηκα ξαφνικά με ένα... τέρας ελάχιστα από τη ρόδα μου.
Αμέσως φρένο σταματέι ο τίγρης μου παίζω τα φώτα κορνάρω. Ο παπάκις του ρίχνει κι ένα μπινελίκι.
Ο τύπος μας κουνάει τα χέρια ΚΟΡΟΙΔΕΥΤΙΚΑ του στυλ γεια σας και κάνει τρελλό ελιγμό περνέι στην τσίλια μπροστά από το λεωφορείο το οποίο επίσις κορνάρει δαιμονισμένα και χάνεται!!!
Φυσικά ξεκράνωτος και χωρίς ίχνος σοβαρής προστασίας!!!!!

Θέλω λοιπόν να πω σε αυτόν τον κύριο... σε αυτήν την οδηγάρα αν διαβάζει τώρα που πολύ αμφιβάλλω ότι θα εκτιμούσα πάρα πολύ αν μου παρέδιδε μαθήματα οδήγησης αλλά θα επιθυμούσα να ΜΗΝ το κάνει μέσα στην Αθήνα όταν είναι πήχτρα καθώς και όταν κινδυνεύει η ασφάλεια μου και των υπολοίπων.
Σας ευχαριστώ πολύ κύριε εσαάς και την ευγένειά σας...

gloum
20/12/2006, 10:24
Επιμένω και θα επιμένω..λέμε για τους οδηγούς αυτοκινήτου αλλά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό μοτοσυκλετιστών έχουν ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ παιδεία....Εδώ κράνς ξεκίνησαν να φοράνε ούτε 5 χρόνια τώρα(για την πλειοψηφία μιλάω).Δες κανένα παλιό περιοδικό να φωτό απο δρόμους..Οι πιο πολλοί ξεκράνωτοι..

bartlal
20/12/2006, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
...Το παπί κάνει ΄δεξιά κανονικότατα ο άνθρωπος όταν από το πουθενά πετάγεται μοτοσικλέτα αν είδα καλά Varadero΄και χώνεται στο ελάχιστο ανάμεσα στο παπί και στο λεωφορείο.
Εγώ είχα δει το παπί που έφευγε βρέθηκα ξαφνικά με ένα... τέρας ελάχιστα από τη ρόδα μου.

περα οτι δεν θα σχολιασω την συμπεριφορα του οδηγου varadero, μιας και θεωρειται δεδομενο το αρνητικο σχολιο, αλλα, ρε στελιο, ΤΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΣ? ΠΟΥ ΣΤΟ Π@ΤΣΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ??? ειδες το παπι να φευγει και ειπες να φυγεις και συ και στο καπακι αναρωτιεσαι πως "βρέθηκα ξαφνικά με ένα... τέρας ελάχιστα από τη ρόδα μου" ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΠΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ? ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙΣ ΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΔΕΞΙΟΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΠΙΟΥ, ΑΛΛΟ ΠΑΠΙ, ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ Ή ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ?

ρε μαλακα αντρα, θα ανοιξεις τα γαμωματια σου και τα γαμωαυτια σου και την γαμωπροσοχη σου προκειμενου να προσεχεις 800.000 φορες εκει εξω, οταν οδηγας? μια το φαναρι που νομιζες οτι ειναι πρασινο, μια αυτο, μια το αλλο, ε ρε φιλε, δεν θα αργησει να γινει και τιποτα χειροτερο... :mad:



εντελως φιλικα και χωρις ιχνος περιπαιγματος, αλλα με πολυ αυστηρο υφος,
Γιωργος

:wave2:

alximistis
20/12/2006, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
περα οτι δεν θα σχολιασω την συμπεριφορα του οδηγου varadero, μιας και θεωρειται δεδομενο το αρνητικο σχολιο, αλλα, ρε στελιο, ΤΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΣ? ΠΟΥ ΣΤΟ Π@ΤΣΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ??? ειδες το παπι να φευγει και ειπες να φυγεις και συ και στο καπακι αναρωτιεσαι πως "βρέθηκα ξαφνικά με ένα... τέρας ελάχιστα από τη ρόδα μου" ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΠΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ? ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙΣ ΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΔΕΞΙΟΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΠΙΟΥ, ΑΛΛΟ ΠΑΠΙ, ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ Ή ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ?

ρε μαλακα αντρα, θα ανοιξεις τα γαμωματια σου και τα γαμωαυτια σου και την γαμωπροσοχη σου προκειμενου να προσεχεις 800.000 φορες εκει εξω, οταν οδηγας? μια το φαναρι που νομιζες οτι ειναι πρασινο, μια αυτο, μια το αλλο, ε ρε φιλε, δεν θα αργησει να γινει και τιποτα χειροτερο... :mad:



εντελως φιλικα και χωρις ιχνος περιπαιγματος, αλλα με πολυ αυστηρο υφος,
Γιωργος

:wave2:


Το παπί φεύγει κανονικά προς τα δεξιά. Κι εγώ φεύγω προς τα αριστερά από το λεωφορείο.
Αντίθετες κατευθύνσεις. Με ταχύτητες μηδενικές-πολύ χαμηλές- όλοι και με τα οχήματα όλα ακίνητα πλην των δίτροχων να κοιτάξω τι;;;;;;;;;;
Ο ΄τύπος ήρθε από δεξιά εντελώς δεξιά πρέπει ή να έκανε τρελλό ζικ-ζακ ή να έκοψε σχεδόν κάθετα για να βρεθεί εκεί που βρέθηκε.
Δεν μιλάμε για οχήματα εν κινήσει. Το ξαναλέω μόνο τα μηχανάκια και αυτά με δυσκολία. Απόδειξη αυτού το ότι πρόλαβα και όχι απλά έκοψα αλλά κοκάλωσα!
Το παπί το είδα να φεύγει κανονικά ο άνθρωπος προς τα δεξιά.
Τι να κοτάξω;;;;;;;;

bartlal
20/12/2006, 11:57
:sick:


72682

alximistis
20/12/2006, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:sick:


Θα φροντίσω την άλλη φορά να έχω και φωτγραφική μαζί μου Γιώργο μου...

bartlal
20/12/2006, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Θα φροντίσω την άλλη φορά να έχω και φωτγραφική μαζί μου Γιώργο μου...

o Τασος ειμαι! :winka:

alximistis
20/12/2006, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
o Τασος ειμαι! :winka:


όχι... όχι... πάλι σε γιατρό!
Τρεις ώρες ψυχανάλυσης έκανα για να το ξεπεράσω χτες...
αααααααααααααααααααα...