PDA

View Full Version : ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΜΑΖΕΨΕΙ!!!



hector
20/12/2006, 12:54
Τι θα γινει με αυτον τον Πολυποδα...θα βρεθει κανενας μπογιας να τον μαζεψει η θα τον τρωμε στην μαπα για πολυ ακομα;Ειπαμε ο παραλογισμος εχει και τα ορια του! Και οταν αυτα ξεπερνιουνται μπαινουμε στις σκοτεινες ζωνες του φασισμου, της καταστολης, της ξενοφοβιας, και καθε λογις αντι-ανθρωπιστικου λογισμου (και κατ'επεκταση πραξεων).Οχι τιποτα, αλλα σε κατι τετοιους αστειους πολιτικαντιδες βρισκουν πατημα και κατι (δυστηχως οχι και τοσο λιγοι οσο νομιζουμε) χουντικοφασιστοκαραγκιοζηδες της ΕΛ.ΑΣ και ξετσουτσουνιζουν που και που σε βαρος φοιτητων, αλλοδαπων, συνταξιουχων, δασκαλων και πασης φυσεως "εχθρους της ενομης κοινωνιας".....

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΜΑΖΕΨΕΙ!!!!


72694

alximistis
20/12/2006, 13:42
Το πρόβλημα δεν είναι ο Πολύδωρας ούτε ο κάθε πολύδωρας αλλά αυτοί που τον καλύπτουν. Και αυτοί οι οποίοι τον αφήνουν για να μην πω προτρέπουν τον εν λόγω κύριο να λέει αυτά που θέλει...

zoropatra
20/12/2006, 13:45
ρε παιδια αφου και οι αστυνομικοι εχουν νευρα τι να κανουμε?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alex14
20/12/2006, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Το πρόβλημα δεν είναι ο Πολύδωρας ούτε ο κάθε πολύδωρας αλλά αυτοί που τον καλύπτουν. Και αυτοί οι οποίοι τον αφήνουν για να μην πω προτρέπουν τον εν λόγω κύριο να λέει αυτά που θέλει...

Με λιγα λογια .. ΕΜΕΙΣ :(

gloum
20/12/2006, 13:52
Και δυστυχώς το 40% των Ελλήνων ψηφοφόρων τουλάχιστον συμφωνούν μαζί του(όχι δεν είμαι πασόκος ούτε ΚΚΕ ούτε συν ούτε ΛΑΟΣ και λοιπες αηδίες)

Cpt. Haddock
20/12/2006, 13:53
γιατί να τον μαζέψουν;

μια χαρά τα λέει... :evil:

:smokin:

alximistis
20/12/2006, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
γιατί να τον μαζέψουν;

μια χαρά τα λέει... :evil:

:smokin:


ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΑ!!!!!!!!

zoropatra
20/12/2006, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Και δυστυχώς το 40% των Ελλήνων ψηφοφόρων τουλάχιστον συμφωνούν μαζί του(όχι δεν είμαι πασόκος ούτε ΚΚΕ ούτε συν ούτε ΛΑΟΣ και λοιπες αηδίες)


τι εχει μεινει?



αααα ναι!!! ρε αυτος ειναι νεα δημοκρατια!!!!!!


ουυυυυυουυυυυυυ ρε!!!!!!!!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

X_NR750
20/12/2006, 14:42
Ασε που οι μπατσοι με την αβαντα που τους κανει εχουν ξεσαλωσει

αλλη μια φορα το συμπερασμα ειναι το ιδιο ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΦΤΑΙΜΕ που ψηφιζουμε τους διαφορους καραγκιοζηδες για να κλεβουν,να μας κοροιδευουν και να ειναι και κυριοι στην τελικοι

idi
20/12/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από hector
Τι θα γινει με αυτον τον Πολυποδα...θα βρεθει κανενας μπογιας να τον μαζεψει η θα τον τρωμε στην μαπα για πολυ ακομα;Ειπαμε ο παραλογισμος εχει και τα ορια του! Και οταν αυτα ξεπερνιουνται μπαινουμε στις σκοτεινες ζωνες του φασισμου, της καταστολης, της ξενοφοβιας, και καθε λογις αντι-ανθρωπιστικου λογισμου (και κατ'επεκταση πραξεων).Οχι τιποτα, αλλα σε κατι τετοιους αστειους πολιτικαντιδες βρισκουν πατημα και κατι (δυστηχως οχι και τοσο λιγοι οσο νομιζουμε) χουντικοφασιστοκαραγκιοζηδες της ΕΛ.ΑΣ και ξετσουτσουνιζουν που και που σε βαρος φοιτητων, αλλοδαπων, συνταξιουχων, δασκαλων και πασης φυσεως "εχθρους της ενομης κοινωνιας".....

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΜΑΖΕΨΕΙ!!!!

παρε τα οπλα και ξεκίνα μαζι με τον resistman ένοπλο απελευθερωτικό αγωνα :rotflmao:

οι 2 σας ..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΠΟΥ ΨΗΦΗΣΕ ΜΟΛΙΣ ΤΟ 47% ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
20/12/2006, 14:55
Δηλ ρε μπαγκες με πασα ειλικρίνεια γιατι θα με τρελάνετε...

Στις εκλογες το 90% των Ελλήνων ψήφησαν αυτους που με ευκολια εσεις μπινελικοντε και καταριέστε....

Εχετε την έντυπωση οτι τα μελη του moto.gr αποτελούνται απο το υπολοιπο 10% των Ελλήνων???

Αν ΟΧΙ γιατι προκαλείται με τετοιες δηλώσεις περι «χουντας» κτλ?...

Μήπως, λεω, εχετε καποιο κομπλεξ που οι πολιτικες σας θεσεις ΔΕΝ εχουν αποδοχη απο τους γυρω σας και βρηκατε την ανωνυμία του internet ιδανικο περιβάλλον για ΝΑ ΞΕΣΠΑΤΕ?

bored
20/12/2006, 15:01
το μλκ! :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
20/12/2006, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Δηλ ρε μπαγκες με πασα ειλικρίνεια γιατι θα με τρελάνετε...

Στις εκλογες το 90% των Ελλήνων ψήφησαν αυτους που με ευκολια εσεις μπινελικοντε και καταριέστε....

Εχετε την έντυπωση οτι τα μελη του moto.gr αποτελούνται απο το υπολοιπο 10% των Ελλήνων???

Αν ΟΧΙ γιατι προκαλείται με τετοιες δηλώσεις περι «χουντας» κτλ?...

Μήπως, λεω, εχετε καποιο κομπλεξ που οι πολιτικες σας θεσεις ΔΕΝ εχουν αποδοχη απο τους γυρω σας και βρηκατε την ανωνυμία του internet ιδανικο περιβάλλον για ΝΑ ΞΕΣΠΑΤΕ?



Εγώ δεν δήλωσα τίποτα απολύτως περί χούντας!!!
Ούτε ξεσπάω πουθενά.
Και δεν αντιλαμβάνομαι αυτό περί 90% και 50% και δεν ξέρω γω τι άλλο.
Δηλαδή οι αντιρρήσεις δεν πρέπει να υπάρχουν;
Οι διαφωνίες;;;;

Nostra
20/12/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Εγώ δεν δήλωσα τίποτα απολύτως περί χούντας!!!
Ούτε ξεσπάω πουθενά.
Και δεν αντιλαμβάνομαι αυτό περί 90% και 50% και δεν ξέρω γω τι άλλο.
Δηλαδή οι αντιρρήσεις δεν πρέπει να υπάρχουν;
Οι διαφωνίες;;;;


εσύ είσαι μπάγκας?



ο idi στους μπάγκες μίλησε ...


άντε... :evil: :evil:

idi
20/12/2006, 15:09
ρε αλχημιστη παντα τα ιδια με σενα...

"ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ" ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΣ "ΧΟΥΝΤΑ" ΚΑΙ "ΦΑΣΙΣΤΕΣ" ΤΗ ΝΟΜΙΜΑ ΕΚΛΕΓΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ?

Cpt. Haddock
20/12/2006, 15:10
Ας μιλήσουμε και λίγο σοβαρά :smokin:



Πολύδωρας και λοιπες δημοκρατικές δυνάμεις...
Δηλώσεις και κουβέντα να γίνεται

Για τον ίδιο τον Πολύδωρα δεν έχω και πολλά να σχολιάσω, ποτέ δεν τον πήρα στα σοβαρά, ειδικά επειδή προσπαθεί να μιλήσει με ύφος διανοούμενου ενώ μακράν απέχει απ' τον να είναι.
Μια μετάφραση ποιητικής συλλογής, ή η χρήση λατινικών αποφθεγμάτων δε σε κάνει και άνθρωπο των γραμμάτων...εντυπωσιάζει λίγο τους αδαείς αλλα πίσω απ' τη βιτρίνα φαίνεται η κενότητα και η ματαιοδοξία.

Δε θα με απασχολούσε ουδόλως τι λέει, αλλά είναι υπουργός, ως εκ τούτου πρέπει να λάβουμε υπόψιν τα λεχθέντα.

Για την (συγκεκριμένη) ταμπακιέρα όμως:

Είπε (εν ολίγοις) οτι συγκεκριμένη/ες παρατάξεις βρίσκονται κοντά η/και καλύπτουν πράξεις βίας απο αναρχικά/αριστερά/αντιεξουσιαστικά στοιχεία.

Όμως, μια μόνιμη επωδός απο το 60 και μετά όλων των αριστερών (ου μην και κεντρώων κομμάτων) είναι οτι μια συγκεκριμένη παράταξη (η δεξιά εν προκειμένω) υποθάλπτει κρατική βία και παρακρατικές συμπεριφορές.

Και ερωτώ: Ποια η διαφορά μεταξυ των δύο πιο πάνω ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ απόψεων; Επι της ουσίας καμία αν κανείς το δει ψύχραιμα, απλά θεωρούμε στην Ελλάδα δεδομένο το παρακράτος=δεξια, όταν το παρακράτος χτυπάει πολλές πορτες...

(να διευκρινίσω οτι θεωρώ τελείως αφελείς τις δηλώσεις του Πολύδωρα και επι της ουσίας αλλα και πολιτικά μια και κάνουν ζημιά στο κόμμα του - αλλα ας πρόσεχε αυτός που τον επέλεξε).

Αντί λοιπόν να αναλυθεί η αριστερά (ο ΣΥΝ εν προκειμένω) σε ιερεμιάδες περί εκτροπής, κρατικής βίας, ατοπήματος κλπ θα προτιμούσα να απαντήσει στη συγκεκριμένη άποψη.

Αλλα στη "δημοκρατία" μας δεν μπορεί κανείς να πει την άποψή του αν αυτή προσκρούει σε θέσφατα και στερεότυπα δεκαετιών.

Οι "τιμητές" της δημοκρατίας ειναι αυτοί που πρώτοι την προδίδουν...

:smokin:

Boxer
20/12/2006, 15:11
Ο Πολυδωρας ειναι πολυ ροκ ατομο.

Πηρε το χεβιμεταλ του Λαλιωτη και το προχωρησε.

Ο ανθρωπος παιζει μεγαλη μπαλα μονος του.

Πηρε την κυβερνηση απο το χερακι και μετεθεσε τη συζητηση σε αλλο γηπεδο.

Που ειναι ο ΟΤΕ οεο ;

Που ειναι η ακριβεια ; οεο

Που ειναι η ανεργια ; οεο

Εγω θα του εδινα τη χρυση μπαλα.

Ποιος Ζινταν και Καναβαρο μου λετε τωρα.


ΒΥΡΩΝ ΠΟΛΥΔΩΡΑΣ καβαλα στη Χαρλευ

:beer:

alximistis
20/12/2006, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε αλχημιστη παντα τα ιδια με σενα...

“ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ” ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΣ “ΧΟΥΝΤΑ” ΚΑΙ “ΦΑΣΙΣΤΕΣ” ΤΗ ΜΟΝΙΜΑ ΕΚΛΕΓΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ?


Μα δεν είπα ούτε χούντα ούτε φασίστες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Και εν πάση περιπτώση "χούντα" δεν μπορείς να λες καμία νόμιμη εκλεγμένη κυβέρνηση!!!
Φασίστες όμως ναι. Αν προσδιορίζει συγκεκριμένη συμπεριφορά και μόνο ναι.
Γιατί η αντίρρηση είναι πάνω στην συμπεριφορά και όχι στα πιστεύω του ατόμου!
Αυτό κριτικάρεις όχι το πιστεύω του!!!

alximistis
20/12/2006, 15:15
[Δε θα με απασχολούσε ουδόλως τι λέει, αλλά είναι υπουργός, ως εκ τούτου πρέπει να λάβουμε υπόψιν τα λεχθέντα.

Για την (συγκεκριμένη) ταμπακιέρα όμως:

Είπε (εν ολίγοις) οτι συγκεκριμένη/ες παρατάξεις βρίσκονται κοντά η/και καλύπτουν πράξεις βίας απο αναρχικά/αριστερά/αντιεξουσιαστικά στοιχεία.


ΟΧΙ καπετάνιε μου!!!!
Είπε κι άλλα πράγματα.
ξαναδές τις δηλώσεις του. Όλες.

zoropatra
20/12/2006, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Δηλ ρε μπαγκες με πασα ειλικρίνεια γιατι θα με τρελάνετε...

Στις εκλογες το 90% των Ελλήνων ψήφησαν αυτους που με ευκολια εσεις μπινελικοντε και καταριέστε....


ρε idi σοβαρα τωρα θελω να σου πω πως οτι και να λεει το 90% των ελληνων εγω

με αυτα που βλεπω να γινονται απο τους μεγαλους εγω θα τους βριζω!!!!


γιατι πολυ απλα κανενας δεν μπορει να μου πει να μην λεω την αποψη μου για αυτους!!!!!


δεν μπορει να μην μπορουν να πιασουν ουτε αυτοι ουτε οι προηγουμενοι αυτους που κανουν

τις φασαριες.......και δεν το κανουν γιατι πολυ απλα τους θελουν να κανουν αυτα που κανουν!!!!



και επειδη ξερεις πολυ καλα αυτα που γινονται στην ΑΕΚ θα σου πω οτι ο ντεμης αυτους που

εκαναν φασαριες τους βρηκε και τους εδωσε (μπορει οχι ολους αλλα εκανε κατι!!)

δεν μπορουν αυτοι να βρουν τους αλλους?με τοσους ρουφιανους και ασφαλιτες που εχουν?

Cpt. Haddock
20/12/2006, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra

γιατι πολυ απλα κανενας δεν μπορει να μου πει να μην λεω την αποψη μου για αυτους!!!!!



ναι, αλλά τα παίρνεις οταν κάποιος άλλος (από αυτούς) λέει την αποψή του...

:wave2: :wave2:

zoropatra
20/12/2006, 15:20
και ενα καλο που διαβασα σε καποιο αλλο ποστ και ταιριαζει 100% ειναι αυτο:








ΑΝ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ

idi
20/12/2006, 15:20
Εχεις καθε δικαιωμα να αντιδρας και να διαμαρτύρεσαι αλλα οχι να χαρακτηρίζεις ως φασιστες τους εκπροσώπους τερστιας μεριδας των συνανθρώπων σου.

Τεσπα δε βγαζω ακρη συνεχίστε τα μπινελικια και στο τελος ολοι μαζι θα τραγουδαμε μπατσοι γουρουνια και τα λοιπα... δε πρόκριτε να βγει ακρη απο συζήτηση μεσα σε αυτο το φορουμ ... ισως απο κοντα

zoropatra
20/12/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ναι, αλλά τα παίρνεις οταν κάποιος άλλος (από αυτούς) λέει την αποψή του...

:wave2: :wave2:


δεν ξερω αν διαβασες το ποστ μου αλλα εγω δεν βριζω τους οπαδους αυτων!!!

αλλα αυτους,γιατι πολυ απλα αυτοι φταινε!!!!


και εχεις παρατηρισει σιγουρα οτι εγω δεν γραφω πολλα ποστ σε τετοιες συζητησεις,γιατι

πολυ απλα δεν βγαζεις ακρη!!!:smilea:


:beer:

gloum
20/12/2006, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
τι εχει μεινει?



αααα ναι!!! ρε αυτος ειναι νεα δημοκρατια!!!!!!


ουυυυυυουυυυυυυ ρε!!!!!!!!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Απλά δεν είμαι κομματικός..ούτε κομματόσκυλο:)

zoropatra
20/12/2006, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Εχεις καθε δικαιωμα να αντιδρας και να διαμαρτύρεσαι αλλα οχι να χαρακτηρίζεις ως φασιστες τους εκπροσώπους τερστιας μεριδας των συνανθρώπων σου.

Τεσπα δε βγαζω ακρη συνεχίστε τα μπινελικια και στο τελος ολοι μαζι θα τραγουδαμε μπατσοι γουρουνια και τα λοιπα... δε πρόκριτε να βγει ακρη απο συζήτηση μεσα σε αυτο το φορουμ ... ισως απο κοντα

σε ποιον παει η απαντηση αδερφε?


γιατι εγω δεν ειπα τιποτα για φασιστες κτλ.

zoropatra
20/12/2006, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Απλά δεν είμαι κομματικός..ούτε κομματόσκυλο:)




αρα?



ρε αυτος ειναι αναρχικος!!!!!!


ουυυυυυυυυουυυυυυυ ρε!!!!!!!!!!!!!





πλακα κανω σε οτι γραφω....απλα καπως ετσι ειναι τα πραγματα στην ελλαδα.....καπου πρεπει να εισαι ενταγμενος :winka:

alximistis
20/12/2006, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
σε ποιον παει η απαντηση αδερφε?


γιατι εγω δεν ειπα τιποτα για φασιστες κτλ.


μην αναρρωτιέσαι τσάμπα.
αυτό κάνει συνέχεια. Ανάβει την κουβέντα΄και μετά την κάνει.
Ίσως κάποιος να είπε κάτι αλλά ξέρω πως δεν είμαι εγώ, ο κάπτεν, εσύ, ο Boxer από όσο βλέπω...
τώρα τι να σε πω.

zoropatra
20/12/2006, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
μην αναρρωτιέσαι τσάμπα.
αυτό κάνει συνέχεια. Ανάβει την κουβέντα΄και μετά την κάνει.
Ίσως κάποιος να είπε κάτι αλλά ξέρω πως δεν είμαι εγώ, ο κάπτεν, εσύ, ο Boxer από όσο βλέπω...
τώρα τι να σε πω.

καλα κανω εγω και δεν γραφω ποτε σε τετοιες κουβεντες!!!!

ποτε δεν βγαζεις ακρη και παντα βγαινεις ο κακος της υποθεσης!!!

alximistis
20/12/2006, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
καλα κανω εγω και δεν γραφω ποτε σε τετοιες κουβεντες!!!!

ποτε δεν βγαζεις ακρη και παντα βγαινεις ο κακος της υποθεσης!!!


μην το παίρνεις έτσι.
κουβέντα κάνουμε. Λέμε πέντε απόψεις και αναλόγως άλλοι συμφωνούμε κι άλλοι διαφωνούμε.
Διάλογος να γίνεται...
θύμισε μου κάποια στιγμή να ανοίξω θρεντάκι για ένα γνωστό ρητό:
Πας Π.....Σ Πατρινός...

(πλάκα κάνω)...

Nostra
20/12/2006, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
μην το παίρνεις έτσι.
κουβέντα κάνουμε. Λέμε πέντε απόψεις και αναλόγως άλλοι συμφωνούμε κι άλλοι διαφωνούμε.
Διάλογος να γίνεται...



αυτό είναι το πρόβλημα με σένα...

δεν έχεις μια άποψη ....


πέντε-πέντε τις ξεφουρνίζεις...

καμιά φορά συμφωνείς μαζί σου , άλλες διαφωνείς...

διάλογο κάνεις μόνος σου... καμιά φορά και τριάλογο, ενίοτε και γκανιάν....

έχεις σκεφτεί να το ψάξεις?


:lol: :lol: :lol: :lol:

zoropatra
20/12/2006, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
μην το παίρνεις έτσι.
κουβέντα κάνουμε. Λέμε πέντε απόψεις και αναλόγως άλλοι συμφωνούμε κι άλλοι διαφωνούμε.
Διάλογος να γίνεται...
θύμισε μου κάποια στιγμή να ανοίξω θρεντάκι για ένα γνωστό ρητό:
Πας Π.....Σ Πατρινός...

(πλάκα κάνω)...


ειναι τα 40 ''π'' αλλα εγω ξερω μονο λιγα στην αρχη......


Πας Πουστης Πατρινος Παλιας Που@#$ας Παραγιος........και παει λεγοντας.......


αυτο ειναι πολυ παλιο....εχει βγει απο φανταρους.

alximistis
20/12/2006, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
αυτό είναι το πρόβλημα με σένα...

δεν έχεις μια άποψη ....


πέντε-πέντε τις ξεφουρνίζεις...

καμιά φορά συμφωνείς μαζί σου , άλλες διαφωνείς...

διάλογο κάνεις μόνος σου... καμιά φορά και τριάλογο, ενίοτε και γκανιάν....

έχεις σκεφτεί να το ψάξεις?


:lol: :lol: :lol: :lol:


Στη δουλειά μου απ' ότι μου΄λένε δηλαδή είμαι καλός.
Είναι όμως μία δουλειά στην οποία δεν λες ποτέ την άποψη σου. Ίσως να μου έχει γίνει συνήθειο τι να πω...
από την άλλη, σκέφτηκες ότι ίσως να εκφράζομαι επίτηδες έτσι;;;;;;;

alximistis
20/12/2006, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
ειναι τα 40 ''π'' αλλα εγω ξερω μονο λιγα στην αρχη......


Πας Πουστης Πατρινος Παλιας Που@#$ας Παραγιος........και παει λεγοντας.......


αυτο ειναι πολυ παλιο....εχει βγει απο φανταρους.


αλήθεια γιατί βγήκε αυτό;
Εγώ είμαι από Αίγιο η καταγωγή μου αλλά δεν ε΄χω μάθει ποτέ γιατί βγήκε αυτό με την Πάτρα...

Cpt. Haddock
20/12/2006, 15:47
:a27: :a27: :a27: :a27: :a27:

:a6:

:mad:

zoropatra
20/12/2006, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
αλήθεια γιατί βγήκε αυτό;
Εγώ είμαι από Αίγιο η καταγωγή μου αλλά δεν ε΄χω μάθει ποτέ γιατί βγήκε αυτό με την Πάτρα...

σου ειπα απο φανταρους.......δεν υπαρχει καποιος λογος!!!!απλα δεν περναγαν καλα εδω...και
καταλαβαινεις πως γινεται!!!!!

Nostra
20/12/2006, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
αλήθεια γιατί βγήκε αυτό;
Εγώ είμαι από Αίγιο η καταγωγή μου αλλά δεν ε΄χω μάθει ποτέ γιατί βγήκε αυτό με την Πάτρα...


δε ξέρανε ότι ήσουν από το Αίγιο ... νόμιζαν ότι ήσουν στην Πάτρα...


θεώρησε πάντως ότι βγήκε για σένα...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

alximistis
20/12/2006, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
σου ειπα απο φανταρους.......δεν υπαρχει καποιος λογος!!!!απλα δεν περναγαν καλα εδω...και
καταλαβαινεις πως γινεται!!!!!

ΟΚ. ευχαριστώ για την πληροφόρηση.

alximistis
20/12/2006, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
δε ξέρανε ότι ήσουν από το Αίγιο ... νόμιζαν ότι ήσουν στην Πάτρα...


θεώρησε πάντως ότι βγήκε για σένα...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ε όχι και... Πατρινός!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απ΄ολα όσα λέει ΑΥΤΟ με πείραξε εμένα χιχιχιχι...

hector
20/12/2006, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Δηλ ρε μπαγκες με πασα ειλικρίνεια γιατι θα με τρελάνετε...

Στις εκλογες το 90% των Ελλήνων ψήφησαν αυτους που με ευκολια εσεις μπινελικοντε και καταριέστε....

Εχετε την έντυπωση οτι τα μελη του moto.gr αποτελούνται απο το υπολοιπο 10% των Ελλήνων???

Αν ΟΧΙ γιατι προκαλείται με τετοιες δηλώσεις περι «χουντας» κτλ?...

Μήπως, λεω, εχετε καποιο κομπλεξ που οι πολιτικες σας θεσεις ΔΕΝ εχουν αποδοχη απο τους γυρω σας και βρηκατε την ανωνυμία του internet ιδανικο περιβάλλον για ΝΑ ΞΕΣΠΑΤΕ?

....χμμμ...τωρα το πως εσυ εθεσες τον ευατο σου συνηγορο του 90% των Ελληνων δεν το πιανω...! Αλλα το προσπερνω...!

Και για να καταλαβω, τα πολιτικα, ηθικα, νομικα, συνταγματικα και πασης φυσεως παραπτωματα, των πολιτικων που το 90% των ελληνων εχει ψηφησει πρεπει να τα αποδεχομαστε;

Θες να πεις οτι το 90% των ελληνων η εστω το 47% που ψηφησε ΝΔ πρεπει να αποδεχονται και να παραδεχονται οτι συμβαινει σημερα στην Ελληνικη πραγματικοτητα;

Εχεις πραγματικα την εντυπωση οτι αναφερομαι στο 10% των Ελληνων....

Δηλωσεις περι "χουντας" δεν εγιναν! Αν αναφερεσαι στο οτι μεσα στην ΕΛ.ΑΣ υπαρχουν χουντικοφασιστοκαραγκιοαζιδες...Ε...αυτο ειναι και γνωστο και πασυφανες....

Μηπως λεω το διαδικτυο ειναι πραγματι ενα ιδανικο περιβάλλον για ολο τον κοσμο να εκφραζετε ελευθερα...ακομα και για εμας τους κομπλεξικους της μειοψηφιας...

Επισης μηπως εχεις ιδιοκτησιακη σχεση με το moto.gr εισαι και φιλοκυβερνητικος η φιλοδεξιο...δεν ξερω εγω τι....και δεν σου αρεσει να λεμε κακα λογια...

ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΗΣΜΟΥΣ:wave2: :wave2: :wave2: :rotflmao: :rotflmao:

samoure
20/12/2006, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από hector
....χμμμ...τωρα το πως εσυ εθεσες τον ευατο σου συνηγορο του 90% των Ελληνων δεν το πιανω...! Αλλα το προσπερνω...!

Και για να καταλαβω, τα πολιτικα, ηθικα, νομικα, συνταγματικα και πασης φυσεως παραπτωματα, των πολιτικων που το 90% των ελληνων εχει ψηφησει πρεπει να τα αποδεχομαστε;

Θες να πεις οτι το 90% των ελληνων η εστω το 47% που ψηφησε ΝΔ πρεπει να αποδεχονται και να παραδεχονται οτι συμβαινει σημερα στην Ελληνικη πραγματικοτητα;

Εχεις πραγματικα την εντυπωση οτι αναφερομαι στο 10% των Ελληνων....

Δηλωσεις περι "χουντας" δεν εγιναν! Αν αναφερεσαι στο οτι μεσα στην ΕΛ.ΑΣ υπαρχουν χουντικοφασιστοκαραγκιοαζιδες...Ε...αυτο ειναι και γνωστο και πασυφανες....

Μηπως λεω το διαδικτυο ειναι πραγματι ενα ιδανικο περιβάλλον για ολο τον κοσμο να εκφραζετε ελευθερα...ακομα και για εμας τους κομπλεξικους της μειοψηφιας...

Επισης μηπως εχεις ιδιοκτησιακη σχεση με το moto.gr εισαι και φιλοκυβερνητικος η φιλοδεξιο...δεν ξερω εγω τι....και δεν σου αρεσει να λεμε κακα λογια...

ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΗΣΜΟΥΣ:wave2: :wave2: :wave2: :rotflmao: :rotflmao:


+1

Δηλαδη ρε φιλε τι θες να πεις και να αποδειξεις με αυτο που λες?

Και στο κατω κατω απο τη στιγμη που ριχνει καποιος την ψηφο του σε ενα πολιτικο η σε μια παραταξη δεν σημαινει οτι θα συμφωνει με οποιαδηποτε μ@λ@κι@ πει το καθε φασιστομουτρο που ειναι στην κυβερνηση...

Ημαρτον

blueblack
20/12/2006, 17:37
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
[B]Ας μιλήσουμε και λίγο σοβαρά :smokin:



Πολύδωρας και λοιπες δημοκρατικές δυνάμεις...
Δηλώσεις και κουβέντα να γίνεται

Για τον ίδιο τον Πολύδωρα δεν έχω και πολλά να σχολιάσω, ποτέ δεν τον πήρα στα σοβαρά, ειδικά επειδή προσπαθεί να μιλήσει με ύφος διανοούμενου ενώ μακράν απέχει απ' τον να είναι.
Μια μετάφραση ποιητικής συλλογής, ή η χρήση λατινικών αποφθεγμάτων δε σε κάνει και άνθρωπο των γραμμάτων...εντυπωσιάζει λίγο τους αδαείς αλλα πίσω απ' τη βιτρίνα φαίνεται η κενότητα και η ματαιοδοξία.

Δε θα με απασχολούσε ουδόλως τι λέει, αλλά είναι υπουργός, ως εκ τούτου πρέπει να λάβουμε υπόψιν τα λεχθέντα.

Για την (συγκεκριμένη) ταμπακιέρα όμως:

Είπε (εν ολίγοις) οτι συγκεκριμένη/ες παρατάξεις βρίσκονται κοντά η/και καλύπτουν πράξεις βίας απο αναρχικά/αριστερά/αντιεξουσιαστικά στοιχεία.

Όμως, μια μόνιμη επωδός απο το 60 και μετά όλων των αριστερών (ου μην και κεντρώων κομμάτων) είναι οτι μια συγκεκριμένη παράταξη (η δεξιά εν προκειμένω) υποθάλπτει κρατι

marios8
20/12/2006, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Δηλ ρε μπαγκες με πασα ειλικρίνεια γιατι θα με τρελάνετε...

Στις εκλογες το 90% των Ελλήνων ψήφησαν αυτους που με ευκολια εσεις μπινελικοντε και καταριέστε....

Εχετε την έντυπωση οτι τα μελη του moto.gr αποτελούνται απο το υπολοιπο 10% των Ελλήνων???

Αν ΟΧΙ γιατι προκαλείται με τετοιες δηλώσεις περι «χουντας» κτλ?...

Μήπως, λεω, εχετε καποιο κομπλεξ που οι πολιτικες σας θεσεις ΔΕΝ εχουν αποδοχη απο τους γυρω σας και βρηκατε την ανωνυμία του internet ιδανικο περιβάλλον για ΝΑ ΞΕΣΠΑΤΕ?



Δηλαδη idi επειδη τον ψηφισε το 47% των Ελληνων να του πω και μπραβο οταν ανεβαινει στη μηχανη ξεκρανοτος? Με την ιδια λογικη μην κρινεις τους δρομους γιατι ετσι αποφασισε το 47% των Ελληνων. Θες να πιασω και το ποδοσφαιρο που ειναι και το ευαισθητο σημειο σου? Αστο καλυτερα γιατι και γι αυτο εχει αποφασισει το 47% των Ελληνων.

ΥΓ Δεν σημαινει οτι δεν εχεις δικιο στο οτι πρεπει να ειμαστε ποιο προσεκτικοι στο τι λεμε και στις ορολογιες που χρησημοποιουμε. Αλλα αν δεν κανουμε κριτικη τοτε γ@μ@τα με κεφαλαια γραμματα

idi
21/12/2006, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
μην αναρρωτιέσαι τσάμπα.
αυτό κάνει συνέχεια. Ανάβει την κουβέντα΄και μετά την κάνει.
Ίσως κάποιος να είπε κάτι αλλά ξέρω πως δεν είμαι εγώ, ο κάπτεν, εσύ, ο Boxer από όσο βλέπω...
τώρα τι να σε πω.

ρε πας καλα? κοιτα το πρωτο ποστ του thread!

idi
21/12/2006, 10:06
βρήκατε το φορουν να βγαλετε τα απωθημένα σας?

οταν χαρακτηρίζεται φασιστες τη νομιμα εκλεγμενη κυβέρνηση ... δεν υπαρχει λογος να επιχειρηματολογήσω στις παραπιες σας

και στο κατω κατω αν ειναι φασίστες αυτοι που κυβερνάνε...αφου το 47 ή το 30κατι% τους ψήφισε.... KAΘΗΣΤΕ ΑΝΑΨΤΕ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ΣΕΞ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΕΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ

και αν δε σας αρεσουν οι αποψεις μου.... χεστηκα ... τις συμμερίζονται οι περισσοτεροι Ελληνες μαζι μου ... και φυσικα τα περισσοτερα μελη του φορουμ που σεβονται το πολιτευμα και τη βουληση του λαου μεσω του μοναδικου δημοκρατικου τροπου διακυβέρνησης που λεγετε ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΚΛΟΓΕΣ

ζητω η επανάσταση με το φραπε στο χερι!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zephyr1
21/12/2006, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

και στο κατω κατω αν ειναι φασίστες αυτοι που κυβερνάνε...αφου το 47 ή το 30κατι% τους ψήφισε.... KAΘΗΣΤΕ ΑΝΑΨΤΕ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ΣΕΞ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΕΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ



Ενω εσυ ρε Γιωργο θα την γλυτωσεις?:confused:

idi
21/12/2006, 10:30
Οχι θα σεβαστω ομως το αποτελεσμα των επομενων εκλογων . Δε θα βγω να λεω "α με τους φασιστες που μα κυβερνανε" κτλ

Και δε θα ξανα-ψηφήσω ΝΔ (μια φορα ψήφισα μονο και αυτη στις τελευτές εκλογες. ολες οι αλλες ηταν μικρα κομματα τυπου Λεβεντη και Βερτη) :wave2:

zephyr1
21/12/2006, 10:36
Ψηφησες ΝΔ?:eyepop: :a018: :a023: :a02:


:wave2:

idi
21/12/2006, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ψηφησες ΝΔ?:eyepop: :a018: :a023: :a02:
:wave2:



:lol: :lol: :lol:

cityfly
21/12/2006, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Ο Πολυδωρας ειναι πολυ ροκ ατομο.
Πηρε το χεβιμεταλ του Λαλιωτη και το προχωρησε.
Ο ανθρωπος παιζει μεγαλη μπαλα μονος του.
Πηρε την κυβερνηση απο το χερακι και μετεθεσε τη συζητηση σε αλλο γηπεδο.
Που ειναι ο ΟΤΕ οεο ;
Που ειναι η ακριβεια ; οεο
Που ειναι η ανεργια ; οεο
Εγω θα του εδινα τη χρυση μπαλα.
Ποιος Ζινταν και Καναβαρο μου λετε τωρα.
ΒΥΡΩΝ ΠΟΛΥΔΩΡΑΣ καβαλα στη Χαρλευ
:beer:


μήπως σε λένε μητρόπουλο;


(από τα σημερινά νέα)


72760

hector
21/12/2006, 10:41
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
[B]βρήκατε το φορουν να βγαλετε τα απωθημένα σας?

.... KAΘΗΣΤΕ ΑΝΑΨΤΕ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ΣΕΞ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΕΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ

και αν δε σας αρεσουν οι αποψεις μου.... χεστηκα ... τις συμμερίζονται οι περισσοτεροι Ελληνες μαζι μου ... και φυσικα τα περισσοτερα μελη του φορουμ που σεβονται το πολιτευμα και τη βουληση του λαου μεσω του μοναδικου δημοκρατικου τροπου διακυβέρνησης που λεγετε ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΚΛΟΓΕΣ

ζητω η επανάσταση με το φραπε στο χερι!




Οι εμπεριστατωμενες και βαθια δουλεμενες αποψεις σου (τουλαχιστον οπως τις εκφραζεις) με εχουν καταγοητευσει....ειδικα το σημειο που ανφερεσε και στην εντερικη σου δυσλειτουργεια, που ελπιζω να μην επιρεαζει την κοινωνικη σου ζωη....
:wave2: :wave2: :rotflmao: :rotflmao:

Α!!μηπως πρεπει να κανεις ανοιγμα στην πολιτικη....οπως λες τα ποσοστα σου θα ειναι τεραστια...καλη επιτυχια:D

idi
21/12/2006, 10:45
με ταπωσες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :a46: :a024: :a019: :a019: :a019:

hector
21/12/2006, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
με ταπωσες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :a46: :a024: :a019: :a019: :a019:


μου απαντησες.....:bawl: :a20: .....θες να ανταλλαξουμε και αλλες μονοσυμαντες εκφρασεις η εισαι καλυμενος;

hidefnick
21/12/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ας μιλήσουμε και λίγο σοβαρά :smokin:

Πολύδωρας και λοιπες δημοκρατικές δυνάμεις...
Δηλώσεις και κουβέντα να γίνεται
Για τον ίδιο τον Πολύδωρα δεν έχω και πολλά να σχολιάσω, ποτέ δεν τον πήρα στα σοβαρά, ειδικά επειδή προσπαθεί να μιλήσει με ύφος διανοούμενου ενώ μακράν απέχει απ' τον να είναι.
Μια μετάφραση ποιητικής συλλογής, ή η χρήση λατινικών αποφθεγμάτων δε σε κάνει και άνθρωπο των γραμμάτων...εντυπωσιάζει λίγο τους αδαείς αλλα πίσω απ' τη βιτρίνα φαίνεται η κενότητα και η ματαιοδοξία.
Δε θα με απασχολούσε ουδόλως τι λέει, αλλά είναι υπουργός, ως εκ τούτου πρέπει να λάβουμε υπόψιν τα λεχθέντα.
Για την (συγκεκριμένη) ταμπακιέρα όμως:
Είπε (εν ολίγοις) οτι συγκεκριμένη/ες παρατάξεις βρίσκονται κοντά η/και καλύπτουν πράξεις βίας απο αναρχικά/αριστερά/αντιεξουσιαστικά στοιχεία.
Όμως, μια μόνιμη επωδός απο το 60 και μετά όλων των αριστερών (ου μην και κεντρώων κομμάτων) είναι οτι μια συγκεκριμένη παράταξη (η δεξιά εν προκειμένω) υποθάλπτει κρατική βία και παρακρατικές συμπεριφορές.
Και ερωτώ: Ποια η διαφορά μεταξυ των δύο πιο πάνω ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ απόψεων; Επι της ουσίας καμία αν κανείς το δει ψύχραιμα, απλά θεωρούμε στην Ελλάδα δεδομένο το παρακράτος=δεξια, όταν το παρακράτος χτυπάει πολλές πορτες...
(να διευκρινίσω οτι θεωρώ τελείως αφελείς τις δηλώσεις του Πολύδωρα και επι της ουσίας αλλα και πολιτικά μια και κάνουν ζημιά στο κόμμα του - αλλα ας πρόσεχε αυτός που τον επέλεξε).
Αντί λοιπόν να αναλυθεί η αριστερά (ο ΣΥΝ εν προκειμένω) σε ιερεμιάδες περί εκτροπής, κρατικής βίας, ατοπήματος κλπ θα προτιμούσα να απαντήσει στη συγκεκριμένη άποψη.
Αλλα στη "δημοκρατία" μας δεν μπορεί κανείς να πει την άποψή του αν αυτή προσκρούει σε θέσφατα και στερεότυπα δεκαετιών.
Οι "τιμητές" της δημοκρατίας ειναι αυτοί που πρώτοι την προδίδουν...
:smokin:


+100000

Σιγά και μην απαντήση ο αρχηγός. Να χάσει άλλες 200-300 ψήφους ? Μπααααααα Εδώ έκανε κρα να μαζέψει το gay lobby. (μην κατηγορηθώ για ρατσιστής - γιατί απλά δεν είμαι. Απλώς το βρίσκω φαιδρό η πρώτη συνάντηση ενός αρχηγού κόμματος να είναι με το gay lobby στην χώρα των 250 ευρώ σύνταξη)

Πάντως :a27: πάλι καλά που δεν το έχουμε γυρίσει στους κακούς μπάτσους για άλλη μια φορά.

Resistman
23/12/2006, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ας μιλήσουμε και λίγο σοβαρά :smokin:



Πολύδωρας και λοιπες δημοκρατικές δυνάμεις...
Δηλώσεις και κουβέντα να γίνεται

Για τον ίδιο τον Πολύδωρα δεν έχω και πολλά να σχολιάσω, ποτέ δεν τον πήρα στα σοβαρά, ειδικά επειδή προσπαθεί να μιλήσει με ύφος διανοούμενου ενώ μακράν απέχει απ' τον να είναι.
Μια μετάφραση ποιητικής συλλογής, ή η χρήση λατινικών αποφθεγμάτων δε σε κάνει και άνθρωπο των γραμμάτων...εντυπωσιάζει λίγο τους αδαείς αλλα πίσω απ' τη βιτρίνα φαίνεται η κενότητα και η ματαιοδοξία.

Δε θα με απασχολούσε ουδόλως τι λέει, αλλά είναι υπουργός, ως εκ τούτου πρέπει να λάβουμε υπόψιν τα λεχθέντα.

Για την (συγκεκριμένη) ταμπακιέρα όμως:

Είπε (εν ολίγοις) οτι συγκεκριμένη/ες παρατάξεις βρίσκονται κοντά η/και καλύπτουν πράξεις βίας απο αναρχικά/αριστερά/αντιεξουσιαστικά στοιχεία.

Όμως, μια μόνιμη επωδός απο το 60 και μετά όλων των αριστερών (ου μην και κεντρώων κομμάτων) είναι οτι μια συγκεκριμένη παράταξη (η δεξιά εν προκειμένω) υποθάλπτει κρατική βία και παρακρατικές συμπεριφορές.

Και ερωτώ: Ποια η διαφορά μεταξυ των δύο πιο πάνω ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ απόψεων; Επι της ουσίας καμία αν κανείς το δει ψύχραιμα, απλά θεωρούμε στην Ελλάδα δεδομένο το παρακράτος=δεξια, όταν το παρακράτος χτυπάει πολλές πορτες...

(να διευκρινίσω οτι θεωρώ τελείως αφελείς τις δηλώσεις του Πολύδωρα και επι της ουσίας αλλα και πολιτικά μια και κάνουν ζημιά στο κόμμα του - αλλα ας πρόσεχε αυτός που τον επέλεξε).

Αντί λοιπόν να αναλυθεί η αριστερά (ο ΣΥΝ εν προκειμένω) σε ιερεμιάδες περί εκτροπής, κρατικής βίας, ατοπήματος κλπ θα προτιμούσα να απαντήσει στη συγκεκριμένη άποψη.

Αλλα στη "δημοκρατία" μας δεν μπορεί κανείς να πει την άποψή του αν αυτή προσκρούει σε θέσφατα και στερεότυπα δεκαετιών.

Οι "τιμητές" της δημοκρατίας ειναι αυτοί που πρώτοι την προδίδουν...




:smokin:


Ρε καπταιν μπλεκουμε εντελως ανομοια πραγματα και αυτο φαινεται απο πολλα:

πρωτον απ τους ποσους νεκρους προκαλεσαν οι αναρχικοι ( απ το 60 και μετα αν θες)

δευτερον απ τις ενεργειες τους. Μιλαμε για εκδοτικες προσπαθειες, συμπαρασταση σε μεταναστες, αλληλεγγυη σε απεργους, πραξεις αντιστασης και "ανθρωπιας" σ ενα κοσμο εντέλως μηδενικης ανοχης και αλλα που δεν προλαβαινω να γραψω. Για να μην ξεκινησω τα θεωρητικα περι του κοσμου τον οποιο ονειρευονται οι αναρχικοι και εχουν περιγραψει οι αναρχικοι θεωρητικοι...

Ο κοσμος των παρακρατικων ειναι αυτος της ψευτομαγκιας, της οπλοφοριας, της μιζας, του παρε δωσε με την καθε εξουσια, του ψευτοκυριλε, του συγκαλυπτειν, του προβοκαρειν, του δολοφονειν και βασανιζειν και πουθενα λογαρισμο δεν δινω γιατι κανεις δεν μου ασκει διωξη και αν φτασω στο δικαστηριο μονο απο συγκυρια τιμωρουμαι...Συν οτι κανει την μαυρη δουλεια του κρατους και αυτο δεν λερωνει τα "καθαρα" χερια του


Αν μου παραθεσεις τη βια, ως επιχειρημα για να εξομοιωσεις την δραση τους, περαν του οπως προανεφερα ειναι αλλη ταξης βια, πρωτογονη θα λεγα, ειναι και αλλης στοχευσης: ποτε δεν χτυπηθηκε μεροκαματιαρης απο ομαδα που αναλαμβανει και ευθυνη για πραξεις βιας ( για μαγαζακια κτλ περαν του οτι ειναι έλαχιστες οι περιπτωσεις, προερχονται συνηθως ή απο προβοκατορες ή απο χρηστες και χουλιγκανια που εκεινη την στιγμη δεν προλαβε να τους μαζεψει κανεις που ηταν παρων). Αντιθετως στοχοι ηταν σημαινοντες "δημιουργιες" του καπιταλιστικου συστηματος ( τραπεζες κτλ) και δεν θ ανοιξουμε τη συζητηση περι της αποτελεσματικοτητας αυτων των ενεργειων, στην οποια ισως και να συμφωνουμε.


ο Πολυδωρας ζητα δηλωσεις μετανοιας και στο διαβα της ιστοριας τους "Πολυδωρες" τους εφαγε η μαρμαγκα και αλλα τινα. Εξαιρεση κανουν στην μνημη μας μονο λογω γραφικοτητας.

Ζητα να αποκηρυξει ο Συν τη βια και ολα τα κομματα. ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Οσο καποιοι καταπιεζουν και ευθυνονται για εξαφανισεις, βιασμους, δολοφονιες,παρακολουθησεις, στημενες δικες, πρεπει να ειναι και ετοιμοι να δεχθουν και τις απαντησεις ειτε ενοπλες (απο 17Ν πχ στο παρελθον ), ειτε με πετρες και μπουκαλια ( απο καθε κομματι της αριστερας ή του αναρχικου χωρου) ειτε με ενεργεις ανενταχτες καπου θεωρητικα που ωστοσο εκφραζουν αυτη την αγανακτηση...


Η δημοκρατια τους η ψοφια θα τους πνιξει...και αυτο δεν ειναι μαρξιστικη νομοτελεια αλλα ζητημα αυτοκαταστροφης του καπιταλισμου λογω των απιστευτων αντιφασεων του και των οικονομικων αδιεξοδων του..Τοσο απλα..

[χαθηκα αλλα δεν εχω ιντερνετ, εισαι καλα ρε ; :rotflmao: :beer: ]

bored
23/12/2006, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από hector
μονοσυμαντες εκφρασεις η εισαι καλυμενος;

Greek, motherfucker, do you speak it???

αφου ρε δε ξέρεις τι σημαίνουν οι λέξεις που γράφεις, τί τις γράφεις;:confused: :cry:

άκου κει

"μονοσυμαντες εκφρασεις"

FZR600R
24/12/2006, 13:14
Resistman, αν ηταν μαγκες οι αναρχικοι θα πηγαιναν με μπαντες στη Βουλη.

Καμια σχεση η 17Ν με το μπασταρδακι που σπαει για να ξεσπαει.

Ο κομμουνισμος δεν εχει καμια σχεση με την Ελλαδα πλην την καταστροφη της.

Ειτε το πιστευεις ειτε οχι, οι σημερον αναρχικοι ειναι γλαφυροι και σας χρειαζονται - ετσι για να ριχνουν καπνο στην ομιχλη. Εχε υποψη οτι οι τα κομματοσκυλα πισω απο σας ειναι στη χλίδα και εσεις ουτε στη χλαμυδα.

Οσο για τους αλλοδαπους που στηριζετε...θα χαρω να ξαναδω tanks στο δρομο.

Ο Hitler σεβαστηκε μερικώς την Ελλαδα - οι analχικοι οχι.

FZR600R
24/12/2006, 13:35
Φανταζομαι επισης οτι στις Θερμοπυλες αντι μολών λαβέ
τα κομουνια θα λεγανε allez passez.


Γι' αυτο και σας αφηνουν να πετατε molotov.

Tωρα ξερεις την αληθεια.

GUZZISTA
24/12/2006, 13:39
ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΗΣ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑΣ ΘΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ ΠΑΠΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΦΕΡΕΙ ΑΝΤΗΡΗΣΗ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΗ ΧΑΟΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΟΥΡΔΟΥΛΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΕ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΚΕΣΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΣΕΒΟΝΤΟΥΣΑΝ ΟΛΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:beer: :beer: :beer: :beer:

BELZEBOYLIS
24/12/2006, 13:54
Ρε δε πάτε στο Διάολο . χρονιάρες μέρες , μαλακισμένα !

zephyr1
24/12/2006, 14:28
Χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα,χαλαρωστε ρε τετοιες μερες.:beer:

FestoNero
24/12/2006, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Ρε δε πάτε στο Διάολο . χρονιάρες μέρες , μαλακισμένα !
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:
:a20:
:a56:

warlord
25/12/2006, 10:51
FZR600R και GUZZISTA δεν πατε για κανα ψαρεμα αφου η αγγαμια σας την ειπε?
BELZEBOYLIS:a18: :a20:
δηλαδη ρε μαγκες ποσο πολυ τα σκεφεστε αυτα που γραφετε?

Cpt. Haddock
27/12/2006, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
[χαθηκα αλλα δεν εχω ιντερνετ, εισαι καλα ρε ; :rotflmao: :beer: ]

(σχετικα) καλά, την παλεύω...

Κουβαλάω νερό στο μύλο του καπιταλισμού :rotflmao: :rotflmao:

:beer:




Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
Η δημοκρατια τους η ψοφια θα τους πνιξει...και αυτο δεν ειναι μαρξιστικη νομοτελεια αλλα ζητημα αυτοκαταστροφης του καπιταλισμου λογω των απιστευτων αντιφασεων του και των οικονομικων αδιεξοδων του..Τοσο απλα..

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

ρε μλκ σου είπα να μην ξαναδιαβάσεις ριζοσπάστη, εσύ εκεί... :lol: :lol: :lol:

(κατα τα λοιπά, συμφωνούμε διαφωνόντας )

:wave2: