PDA

View Full Version : χθες...



Davelis
21/12/2006, 10:24
Προχθες γυρισα Ελλαδα.
Χθες επρεπε το μεσημερι να παω για δουλειες,και πηρα το μηχανακι.
Αλλα απογοητευτηκα.
Βαρεθηκα να βλεπω TDM και Varadero και αλλα θηρια με ξεκρανωτους που το ακουστικο στο αυτι τους ελειπε τρομαρα τους!
Και απορω.
Εγω μ@λ@κ@ς ειμαι που εχω ενα ταπεινο Lead(Τωρα που βγηκε απο συνεργειο ποιος με πιανει) και φοραω κρανος δηλαδη;
Οι αλλοι πιο εξυπνοι απο μενα ειναι;


Να δω ποτε θα βαλουμε μυαλο στην Ελλαδα...:bigcry:

zoropatra
21/12/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Davelis
Προχθες γυρισα Ελλαδα.
Χθες επρεπε το μεσημερι να παω για δουλειες,και πηρα το μηχανακι.
Αλλα απογοητευτηκα.
Βαρεθηκα να βλεπω TDM και Varadero και αλλα θηρια με ξεκρανωτους που το ακουστικο στο αυτι τους ελειπε τρομαρα τους!
Και απορω.
Εγω μ@λ@κ@ς ειμαι που εχω ενα ταπεινο Lead(Τωρα που βγηκε απο συνεργειο ποιος με πιανει) και φοραω κρανος δηλαδη;
Οι αλλοι πιο εξυπνοι απο μενα ειναι;


Να δω ποτε θα βαλουμε μυαλο στην Ελλαδα...:bigcry:


γιατι καθεσαι και σκας ρε κολητε?

εσυ εισαι ενταξει με τον ευτο σου?

ξερεις να προφυλασεσαι?

αστους αλλους να κοψουν το λαιμο τους,αφου δεν βαζουν μυαλο με αυτα

που βλεπουν καθε μερα τι να τους κανω εγω εσυ και οι αλλοι?


εδω στην ελλαδα κανουμε την σκεψη πως:

''ελα μωρε αφου δεν προσεχε''

''σιγα μην μου συμβει εμενα''



:beer: :beer: :beer:

zephyr1
21/12/2006, 10:34
Παντως εγω τελευταια βλεπω ολο και περισσοτερους με κρανακι.:sun:

Cpt. Haddock
21/12/2006, 10:37
εγω απλά δεν ασχολούμαι με το πόσοι φοράνε ή όχι κράνος

στα π@π@ρια μου

μόνο σε 2 φίλους μου τη λέω που εσχάτως :a31: (ειδικά ο ένας)



:mad:

anf125
21/12/2006, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Παντως εγω τελευταια βλεπω ολο και περισσοτερους με κρανακι.:sun:

Έχει πιάσει κρύο... είναι και τα νέα τσουχτερά πρόστιμα... έετσι, έεεετσι :D

b_bong12
21/12/2006, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Παντως εγω τελευταια βλεπω ολο και περισσοτερους με κρανακι.:sun:

ε και???????

Ενας το πρωι το παραβιασε το stop,το φαναρι μαλλον-με κρανος. Και θα τον ετρωγα.



:ZZZ:
αχ αυτη η κορνα πως ξυπναει
:sun:

TROOPER
21/12/2006, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
εγω απλά δεν ασχολούμαι με το πόσοι φοράνε ή όχι κράνος

στα π@π@ρια μου

μόνο σε 2 φίλους μου τη λέω που εσχάτως :a31: (ειδικά ο ένας)



:mad:

καπ10 θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω με τη στρατηγικη σου...
και ιδου ο λογος :

οδηγος μηχανης παει στον δρομο του!ειμαι με αμαξι και προσπαθω να βγω απο στοπ αλλα δυσκολευομαι λογω διπλοπαρκαρισμενων τουτου (στο δρομο της μοτοσυκλετας) και δεν εχω καλη ορατοτητα.σκαω μουρη και ξαφνικα ακουω το μπαμ.ο οδηγος της μηχανης ειναι ακρανοτος και βρισκει με το κεφαλι του στο πεζοδρομιο και μενει στον τοπο!

ερωτηση:εγω που βγηκα απο στοπ θα πληρωσω.ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΑΡΧΙΔΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΑ ΕΞ ΑΜΕΛΕΙΑΣ????????

ΑΝ ΦΟΡΟΥΣΕς ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΠΣΙΡΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣΤΑΝ ΩΡΑΙΑ!!!!!!

ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΝΑΩ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ!!!!

ετσι λοιπον θελω να σου πω οτι δεν ειναι *χ/μου ο ακρανοτος μοτοσυκλετιστης γιατι ενδεχομενως να παραβιαζει τις δικες μου ελευθεριες!!!

εννοειτε φιλικα ηλια ε...:wave2:

νυχτερινος
21/12/2006, 23:56
O κόσμος έχει προβλήματα καί σκέφτεται άλλα......όταν οδηγεί.Τα stop καί τα φανάρια παραβιάζονται
διαρκώς, οι προτεραιότητες δεν τηρούνται,και οι μοτοσυκλετιστές ειναι αόρατοι.Αλίμονο μας αν δεν προσέχουμε και αν δεν φοράμε τον εξοπλισμό μας.............Συνέχεια μαθαίνω για τραυματισμένους και νεκρούς μηχανόβιους..........πότε θα σταματήσει αυτό..?Πότε θα καταλάβουν οτι η moto δεν είναι γα'ι'δουρακι που σε πάει ήρεμα και ήσυχα?Πότε θα σεβαστούν οι 'συνάδελφοι' την ίδια τους τη ζωή?
Πότε θα συνειδητοποιήσουν τι συμβαίνει γύρω τους?Αραγε...............πιστεύουν οτι ένα ατύχημα σοβαρό δε θα τους χτυπήσει ποτέ την πόρτα?Νομίζουν ότι είναι άτρωτοι,ότι ο θάνατος θα 'επισκέπτεται' μόνο τους........ΑΛΛΟΥΣ???????????????

zolotas
22/12/2006, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από νυχτερινος
Νομίζουν ότι είναι άτρωτοι,ότι ο θάνατος θα 'επισκέπτεται' μόνο τους........ΑΛΛΟΥΣ???????????????

η αληθεια ειναι οτι η μηχανη δεν σηκωνει και πολλα λαθη ,αρκει μια απροσεξια για να σε στειλει ,μια λαθος γκαζια ,μια λανθασμενη εισοδος σε στροφη .........και με κρανος δεν νοιωθω και καποια σοβαρη ασφαλεια .........αλλα πιστευω οτι μια εκπαιδευση και ενα κλικ παρακατω απο την αυτοπεποιθηση που νοιωθουμε ειναι προς οφελος ..........

εχω σαν σκεπτικο ......και οι καλυτεροι οδηγοι εχουν πεσει .........γιατι να ρισκαρω εγω ????? ξερω οτι ειναι ουτοπια και η οδηγικη απολαυση σε παρασερνει να κανεις το κατι παραπανω αλλα ειναι ρισκο μεγαλο .............οι δρομοι δεν ειναι πιστα .....δυστυχως

gian_nykt
22/12/2006, 17:48
Tο θέμα ειναι παιδιά να είμαστε όσο το δυνατόν καλύτερα εξοπλισμένοι εφ'όσον βγένουμε στο δρόμο φιατι είμαστε εκτεθημένοι σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ κινδύνους δυστυχός!! Εμεις μπορεί να προσέχουμε αλλά ο κάθε βλάκας-αφειρημένος-βιαστικός-προβληματικός-προβληματισμένος-αγχωμένος-παππούς-και δεν ξερω και γω τι άλλο, είναι εκει έξω και κρατάει τιμόνι!!!!
Κι εγω κυκλοφορώ με κράνος πάντα, και μεσα στην πολη μάλιστα εχω ενα jet και πάλι λεω μόλις την παίξει λίγο ακόμα το κράνος και μαζέψω και κανενα φράγκο, να παρω έστω ενα σπαστό κι ενα μουφάν πιο σωστό να το βολευτώ, να τα φοράω όλα σε καθημερινή βαση .....και λίγα λέω!!Και casual παπουτσάκια με ενισχύσεις σε μέρη που ποδιού.......για να μην πώ κανενα μπουφάν με αερόσακο.....ΟΤΙ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ στην κακιά την ώρα!!!

Παντα Όρθιοι !!!

Davelis
22/12/2006, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καπ10 θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω με τη στρατηγικη σου...
και ιδου ο λογος :

οδηγος μηχανης παει στον δρομο του!ειμαι με αμαξι και προσπαθω να βγω απο στοπ αλλα δυσκολευομαι λογω διπλοπαρκαρισμενων τουτου (στο δρομο της μοτοσυκλετας) και δεν εχω καλη ορατοτητα.σκαω μουρη και ξαφνικα ακουω το μπαμ.ο οδηγος της μηχανης ειναι ακρανοτος και βρισκει με το κεφαλι του στο πεζοδρομιο και μενει στον τοπο!

ερωτηση:εγω που βγηκα απο στοπ θα πληρωσω.ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΑΡΧΙΔΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΑ ΕΞ ΑΜΕΛΕΙΑΣ????????

ΑΝ ΦΟΡΟΥΣΕς ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΠΣΙΡΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣΤΑΝ ΩΡΑΙΑ!!!!!!

ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΝΑΩ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ!!!!

ετσι λοιπον θελω να σου πω οτι δεν ειναι *χ/μου ο ακρανοτος μοτοσυκλετιστης γιατι ενδεχομενως να παραβιαζει τις δικες μου ελευθεριες!!!

εννοειτε φιλικα ηλια ε...:wave2:


+100000

Maira
23/12/2006, 03:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Davelis
Προχθες γυρισα Ελλαδα.
Χθες επρεπε το μεσημερι να παω για δουλειες,και πηρα το μηχανακι.
Αλλα απογοητευτηκα.
Βαρεθηκα να βλεπω TDM και Varadero και αλλα θηρια με ξεκρανωτους που το ακουστικο στο αυτι τους ελειπε τρομαρα τους!
Και απορω.
Εγω μ@λ@κ@ς ειμαι που εχω ενα ταπεινο Lead(Τωρα που βγηκε απο συνεργειο ποιος με πιανει) και φοραω κρανος δηλαδη;
Οι αλλοι πιο εξυπνοι απο μενα ειναι;


Να δω ποτε θα βαλουμε μυαλο στην Ελλαδα...:bigcry:



ΠΟΤΕ!!!!

zireous
25/12/2006, 03:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καπ10 θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω με τη στρατηγικη σου...
και ιδου ο λογος :

οδηγος μηχανης παει στον δρομο του!ειμαι με αμαξι και προσπαθω να βγω απο στοπ αλλα δυσκολευομαι λογω διπλοπαρκαρισμενων τουτου (στο δρομο της μοτοσυκλετας) και δεν εχω καλη ορατοτητα.σκαω μουρη και ξαφνικα ακουω το μπαμ.ο οδηγος της μηχανης ειναι ακρανοτος και βρισκει με το κεφαλι του στο πεζοδρομιο και μενει στον τοπο!

ερωτηση:εγω που βγηκα απο στοπ θα πληρωσω.ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΑΡΧΙΔΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΑ ΕΞ ΑΜΕΛΕΙΑΣ????????

ΑΝ ΦΟΡΟΥΣΕς ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΠΣΙΡΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣΤΑΝ ΩΡΑΙΑ!!!!!!

ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΝΑΩ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ!!!!

ετσι λοιπον θελω να σου πω οτι δεν ειναι *χ/μου ο ακρανοτος μοτοσυκλετιστης γιατι ενδεχομενως να παραβιαζει τις δικες μου ελευθεριες!!!

εννοειτε φιλικα ηλια ε...:wave2:

Εγώ έχω βρει τη λύση, αλλά δεν μπορούν όλοι γκαμώτο...

Μόνο μηχανή, μηδέν τύψεις.

Το κακό είναι ότι όταν οδηγάω στην Αθήνα, τελευταία κοιτάω και πάνω.