PDA

View Full Version : Φαινόμενα κακοποίησης (σηκώνει μήνηση από τη μαμά ΚΤΜ)...



Adventure-R
14/11/2003, 21:02
Τον τελευταίο καιρό δουλεύω σε ένα project. Προσπαθώ να μάθω το αδβέντουρ μου σε έλειψη γενικού service, αλλαγή λαδιών, λάδωμα αλυσίδας, λίπανση ντίζας και (τελευταία) αλλαγή τακακίων.
Επισυνάπτω σχετικές φωτό από πίσω τακάκι, ύστερα από προειδοποιητικούς σχετικούς ήχους προερχόμενους από τον πίσω τροχό. Θα ακολουθήσουν σοκαριστικές φωτό από την κακοποιημένη δισκόπλακα. Το τελευταίο σηκώνει μήνηση...


119

Adventure-R
14/11/2003, 21:03
και προφιλ.


120

stefanos
14/11/2003, 21:19
Πάλι καλά που δεν έφαγες και τα εμβολάκια της δαγκάνας και την ζάντα και το λάστιχο και το γρανάζι.
Τα αποτελέσματα της πολλής δουλειάς που τρώει τον αφέντη.
Ο δίσκος έγινε τώρα ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ?

Adventure-R
15/11/2003, 00:51
Γουστάρωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!

Ρε Στέφανε ξέχασες και την σέλα! Αν το συνέχιζα ίσως να μου έπαιρνε και λίγο από τη χωρίστρα...

Αυτό το τακάκι είναι συλλεκτικό (Το πουλάω σε χαμηλή τιμή)

Η δισκόπλακα έχει γίνει σεληνιακή.

haskosktm
15/11/2003, 08:07
Ρε φιλε πως τα καταφερες???

Εχει τυχη να δουλεψω την μηχανη καμια βδομαδα με τελιωμενο πισω τακακι, φαγωθηκε η πισω πλακα αλλα οχι τοσο πολυ..... η δικια σου πρεπαι να εγινε χαλια.......

niko13g
15/11/2003, 09:20
ΜΠΡΑΒΟ !!! ρε φιλε ! πραγματικά αυτό που έκανες θέλει πολυ δουλειά και υπομονή ! Δείχνει επίσεις και σκληρό χαρακτήρα αφού φαντάζομαι την μηχάνη να υποφέρει και να ''φωνάζει'' και εσύ να μην δείχνεις καμία σημασία ...

Περιμένουμε ολοι τις φωτο απο τις δισκόπλακες ]!
:D :D :D

wizard
15/11/2003, 10:11
..θυμίζει το ανέκδοτο με το Χότζα και το γάιδαρο - που τον μάθαινε να τρώει όλο και λιγώτερο, μέχρι που ψόφησε. Και καπάκι ατάκα ο Χότζας "Φτου! πάνω που είχε μάθει!.."


Keep up the good work! (..σκάβε και κανένα λάκο σιγά-σιγά..) :D

DEMINIO
15/11/2003, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Adventure-R
Επισυνάπτω σχετικές φωτό από πίσω τακάκι

Καλά ρε, ΠΑΣ ΚΑΛΑ ;;;;; Πέταξες αυτό το τακάκι ;;;;;:confused: Είχε πολύ ψωμί ακόμα ρεεεεεεε................:rolleyes:
Μου φαίνεται πως έχεις λεφτά για πέταμα εσύ.......:rolleyes: :D :D

swtos
15/11/2003, 10:32
καλά δεν ντράπηκες να πετάξεις καινούριο τακάκι ????

Το άλλο τακάκι εξαερώθηκε, γι' αυτό δεν υπάρχει στη φωτό ???

ΥΓ. Θα σε μηνύσω εγώ για κακοποίηση και βιασμό ανηλίκου ....

AFTER
15/11/2003, 15:48
Σε εμενα παντως,σε ενα DT200R που ειχα παλια,οταν τελειωνε το πισω τακακι,με εβγαζε απο το κοπο να το αλλαξω!
Το πεταγε εξω μονο του,και επεφτε στον δρομο!
Σε μια εντουραδα δεν το ειχα καταλαβει και φρεναρα με το εμβολο!

ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ!!!

:p :p

easyrider
15/11/2003, 19:38
...να φρεναρεις με τη σολα του παπουτσιου!!!!!!! (πιστευω πως πιτσιρικαδες πολλοι οπως και εγω το εφαρμοζατε στο ποδηλατο;) )
οποτε τι να τα κανεις τα τακακια?!?!?!?!!?:D :D :D

Adventure-R
15/11/2003, 23:31
Διακρίνονται επίσης τα σημάδια απλυσιάς (από την αρχή του καλοκαιριού!!) Οι παλιοί λένε ότι αν το αφήσεις, η βρώμα κάποια στιγμή πέφτει μόνη της.


122

DIT
17/11/2003, 11:17
οδηγό του (γνωστό και ως σιδεροφάγο)το κομμάτι των
Πύξ-Λάξ...."κι όλο μ'αφήνεις να σ'αφήσω"

πρόσεχε μην σε αφήσει τελείως αντμίνε!!!

haskosktm
17/11/2003, 14:39
kala re file den thn lupase ka8olou thn mhxanh sou? egw mono pou blepw ths foto stenaxwriemai.... ligo sevasmos se auto pou mas prosferei tosh poli xara.... ena plusimataki, ligo ladwma den blaptei....