PDA

View Full Version : Ειναι κανεις απο Ροδο ή ξερει απο Ροδο??



GTZ750
22/12/2006, 23:22
Καταρχην ενα απο τα πιο βασικα!!!

εχει καλούς δρόμους ή είναι σαν όλα τα άλλα νησιά του πανεμορφου Αιγαιου μας???

και οταν λεω καλους δρομους οχι να εχει ευθειες αλλα κανενα καλο στροφιλικι για να μπορεις να κανεις καμια πολεμικη βόλτα!!!

κατι μου λεει οτι απο εκει που ειχα τον Αγιο δίπλα τωρα .......

δωστε πληροφοριες γιατι ειναι φλεγων το θεμα!!!!:wave2: :wave2: :wave2:

DimChios
23/12/2006, 04:18
Να απαντήσω εγώ που είμαι ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ τελικά!

:lol: :lol: :lol:

Έμεινα περίπου 35 μέρες στο νησί το καλοκαίρι που μας πέρασε κι έκανα 4000 χλμ!

Έχει (το πλήστον) ΤΕΛΕΙΟΥΣ δρόμους!!!

ΠΟΛΥ ΠΡΑΜΑ ΣΕ ΛΕΩ!!!

Για λεπτομέρειες πρέπει να βρώ το χάρτη γιατί δεν θυμάμαι και πολλά απ έξω....

Πού θα μέινεις???

:wave2:

DimChios
23/12/2006, 04:32
Ρίξε μια ματιά και ΕΔΩ! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23857)

Τότε που ήταν να πάω εγώ με είχαν ενημερώσει για διάφορα πράγματα σχετικά με το νησί, ίσως να βρείς κι εσύ κάτι που να σε ενδιαφέρει!

:smokin:


Για δουλειά πας? :look:

ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΥΣ!!!

:winka:

GTZ750
23/12/2006, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ρίξε μια ματιά και ΕΔΩ! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23857)

Τότε που ήταν να πάω εγώ με είχαν ενημερώσει για διάφορα πράγματα σχετικά με το νησί, ίσως να βρείς κι εσύ κάτι που να σε ενδιαφέρει!

:smokin:


Για δουλειά πας? :look:

ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΥΣ!!!

:winka:

για δουλεια θα παω και θα μεινω αρκετα!!!!

ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!:wave2:

GTZ750
23/12/2006, 09:28
Αφαντου θα μεινω ή μεσα στη πόλη!!!!

gixxerpap
23/12/2006, 11:51
ωραια, βρηκαμε σπιτακι για κανα σκ:D

adam_tsouk
23/12/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Έχει (το πλήστον) ΤΕΛΕΙΟΥΣ δρόμους!!!

ΠΟΛΥ ΠΡΑΜΑ ΣΕ ΛΕΩ!!!




ετσι την θυμαμαι κ γω (πανε κ ολιγα χρονιακια):D


Ασε που εχει κ μεγαλες διαδρομες οπου εξιζει η μηχανη.:winka:


τελικα πολυ ΜΕ γυροφερνει η ροδος τελευταια! :lol:

ΜΟΖΑΡΤ
23/12/2006, 14:44
ΕΙΝΑΙ Ο ΑΔΕΛΦΟς ΜΟΥ ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ ΕΚΕΙ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΣΤΡΟΦΕς ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ:sun:

Akatanomastos
23/12/2006, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
Καταρχην ενα απο τα πιο βασικα!!!

εχει καλούς δρόμους ή είναι σαν όλα τα άλλα νησιά του πανεμορφου Αιγαιου μας???

και οταν λεω καλους δρομους οχι να εχει ευθειες αλλα κανενα καλο στροφιλικι για να μπορεις να κανεις καμια πολεμικη βόλτα!!!

κατι μου λεει οτι απο εκει που ειχα τον Αγιο δίπλα τωρα .......

δωστε πληροφοριες γιατι ειναι φλεγων το θεμα!!!!:wave2: :wave2: :wave2:


ma kai si xeimoniatika pas sti rodo?
::confused:
tespa kala tha peraseis, exei ta panta ekei kato

adam_tsouk
23/12/2006, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ΕΙΝΑΙ Ο ΑΔΕΛΦΟς ΜΟΥ ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ ΕΚΕΙ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΣΤΡΟΦΕς ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ:sun:

πολυ ψωναρες ομως ρε φιλαρακι....


και λιγο του... κλειστου κυκλου....:rolleyes:

DimChios
23/12/2006, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ΕΙΝΑΙ Ο ΑΔΕΛΦΟς ΜΟΥ ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ ΕΚΕΙ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΣΤΡΟΦΕς ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ:sun:





Καλά στέφανα λοιπόν!!!


:smokin:






:lol:
:lol: :lol: :lol:

ΜΟΖΑΡΤ
24/12/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
πολυ ψωναρες ομως ρε φιλαρακι....


και λιγο του... κλειστου κυκλου....:rolleyes:
οι ολανδεζες:sick: ναι του πολυ κλειστου κυκλου αλλα του ανοιχτου κωλου:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zzr2005
24/12/2006, 14:27
φίλε θα σε συμβούλευα να αποφεύγεις τις γρήγορες βόλτες στο νησί.....
παρέμεινα 6 μηνες στο νησί (ως φαντάρος) και μένει μόνιμα κολλητός μου κ μου έχει πει πολλές ιστορίες...

οι ντόπιοι οδηγούν πολύ χάλια κ με νοοτροπία ο δρόμος μου ανήκει.....όπως σε κάθε νησιά άλλωστε...μπορεί να δεις ανετα καποιον να ειναι στο ρεύμα σου ενώ βγαίνεις απο τη στροφή....
επίσης να προσέχεις πολύ στις μεγάλες ευθείες του νησιού. Υπάρχουν πολλές διασταυρώσεις με χωρια όπου μπορείς να δεις το αγροτικό να διασχίζεις καθετα και να παει η ψυχή σου στην κούλουρη....
επίσης πολλοί φαντάροι (σαν του λόγου μας) πέρνουν ενοικιαζόμενα και τα σκίζουν....(σαν του λόγου μας)....:D
άμα βλέπεις κανα ATOS να μπαίνει με μπούνια μακριαααα....:lol:

όσο για στροφές...αν και μεγάλο νησί δεν θυμάμαι τιποτα ιδιαίτερες....
κάτι καλές με καλή ασφαλτο έχει στο δρόμο από Λίνδο προς Πευκούλια ή κάπως έτσι...(κάτι με πεύκα έχει σχέση... :D )......


μην παρασυρθείς ποτέ στις γρήγορες καμπές πριν τη Λίνδο...πολύ χάλια δρόμος με ανωμαλίες (εκτός αν τον εχουν στρώσει πρόσφατα.....

αντε καλές βόλτες......

ela ela
25/12/2006, 18:26
Επειδη την μυριζομαι την δουλεια οτι πας μεταθεση εκει περα και η Ροδος ειναι απο 2εως 3 χρονακια ακου τι Θα κανεις:smilea:
1)οτι εκανα και εγω!:smilea:
2)Εφοσον δεν θα κατσεις για παντα εκει κρατα τη μηχανη καποια στιγμη θα ξαναγυρισεις Αθηνα και θα την ΞΑΝΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ.
3)αγορασε ποδηλατο ,καλυτερα ενα MTB να κανεις τις βολτες σου στα βουνα,ακομα και κουρσα μπορεις να παρεις=αγωνιστικο ποδηλατο.
4)το ποδηλατο εκει περα θα σου προσφερει υγεια,ευεξια και αθληση που συνεπαγετε απο τα προηγουμενα!
5)στη Ροδο παραγονται τα FIDUSA ΑΠΟ τις καλυτερες μαρκες ποδηλατων κατα παραγγελια.Παρε αλλη μαρκα αν σου ειναι ακριβη.
6)ξεχνα τη μηχανη οσο θα εισαι εκει και τις τρελες με αυτη,περιορισου μονο για τουριστικη βολτα και ΠΟΤΕ για πολεμικη βολτα...Γιατι....???για να μην εισαι ο τραυματιας στο πολεμο :yuck:
7)ΑΣΧΟΛΕΙΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΥΠΟΤΙΜΗΣΕΙΣ:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

GTZ750
30/12/2006, 11:27
λοιπον στην Ροδο θα παω καλοκαιρακι!!!

δεν θα παω τωρα!!!

οσο να αφησω την μηχανη εδω στη Χαλκιδα δεν υπαρχει τετοια περιπτωση!!!

Αυτο που θα κανω μαλλον οπωσδηποτε ειναι να παρω και ενα εντουρακι για καθε μερα και για καμια βολτα σε κανενα βουνο!!!

ακουσα οτι διοργανωνονται αγωνες και track day στο στρατιωτικο αεροδρομια ξερει κανεις αμα ισχυει αυτο?????

GTZ750
30/12/2006, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ωραια, βρηκαμε σπιτακι για κανα σκ:D

εννοειτε αυτο!!!!:wave2: :wave2: :wave2:

urinam
02/01/2007, 13:53
Γειά χαρά! Έχω μεγαλώσει στη Ρόδο οπότε νομίζω πως μπορώ να βοηθήσω. Ας ξεκινήσουμε από τα εύκολα. Track Days στο αεροδρόμιο γίνονται αλλά όχι και πολύ συχνά. Για γρήγορες βόλτες καλύτερα να πας με καμία παρέα απο εκεί. Τοπικοί ήρωες αλλά αρκετά φιλικοί. Ή μπορείς να πιάσεις έναν χάρτη και βρεις τα σκούρα σημεία. Αυτά αξίζουν:) (ορεινό στροφιλίκι). Οι ευθείες δεν λένε, έχει δίκιο ο zzr2005. Διασταυρώσεις-θάνατος. Βάλε και τους Άγγλους οι οποίοι μπερδεύονται σε βενζινάδικα-διασταυρώσεις και πηγαίνουν ανάποδα και έχεις μια ωραία ρώσικη ρουλέτα. Πρόταση:Γύρος της Ρόδου. 220 χλμ.Με φωτογραφίες και φαγητό είναι μια ωραία μονοήμερη εκδρομή. Ξεκινάς νωρίς το πρωί προς τα ανατολικά και όταν δύει ο ήλιος γυρνάς. Πολύ καλό. Αυτά. Γενικά νομίζω πως θα περάσεις καλά.
Υ.Γ. Οι γκόμενες είναι πράγματι πολύ ψωνισμένες. Με αρκετές εξαιρέσεις βέβαια.

GTZ750
02/01/2007, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από urinam
Γειά χαρά! Έχω μεγαλώσει στη Ρόδο οπότε νομίζω πως μπορώ να βοηθήσω. Ας ξεκινήσουμε από τα εύκολα. Track Days στο αεροδρόμιο γίνονται αλλά όχι και πολύ συχνά. Για γρήγορες βόλτες καλύτερα να πας με καμία παρέα απο εκεί. Τοπικοί ήρωες αλλά αρκετά φιλικοί. Ή μπορείς να πιάσεις έναν χάρτη και βρεις τα σκούρα σημεία. Αυτά αξίζουν:) (ορεινό στροφιλίκι). Οι ευθείες δεν λένε, έχει δίκιο ο zzr2005. Διασταυρώσεις-θάνατος. Βάλε και τους Άγγλους οι οποίοι μπερδεύονται σε βενζινάδικα-διασταυρώσεις και πηγαίνουν ανάποδα και έχεις μια ωραία ρώσικη ρουλέτα. Πρόταση:Γύρος της Ρόδου. 220 χλμ.Με φωτογραφίες και φαγητό είναι μια ωραία μονοήμερη εκδρομή. Ξεκινάς νωρίς το πρωί προς τα ανατολικά και όταν δύει ο ήλιος γυρνάς. Πολύ καλό. Αυτά. Γενικά νομίζω πως θα περάσεις καλά.
Υ.Γ. Οι γκόμενες είναι πράγματι πολύ ψωνισμένες. Με αρκετές εξαιρέσεις βέβαια.

ευχαριστω πολυ!!!

πραγματικα μου εφτιαξες την διαθεση τωρα!!!!

Alexander
03/01/2007, 00:51
Γύρισέ την όλη τη Ρόδο... Μόνο Κάλαθο μην πας... :cry: