PDA

View Full Version : KLE 500 super motard???



haldaios
24/12/2006, 16:05
παιδιά σκέφτομαι να κάνω το KLE μου super motard. το έχει φτιάξει κανείς? εντυπώσεις και αρνητικά θα ήθελα. ευχαριστώ :beer:

kalant
24/12/2006, 17:03
γιατι να κανεις κατι τετοιο?

πεταμενα λεφτα ειναι για μενα...

εκτος και αν τα εχεις για πεταμα...

καλες γιορτες :beer:

$py
25/12/2006, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από haldaios
παιδιά σκέφτομαι να κάνω το KLE μου super motard. το έχει φτιάξει κανείς? εντυπώσεις και αρνητικά θα ήθελα. ευχαριστώ :beer:



Exeis dei pouthena kati tetio i einai dikia sou idea?

marios8
25/12/2006, 16:19
Γιατι θες να χαλασεις το KLE?:sick:

Julius
25/12/2006, 17:19
to kostos na plekseis zantes kai na alakseis lastixa einai sxetika mikro (analoga kai me ta lasixa)


eixe ftiaksei enas filos kai to evaze kai se pista gia ton xavale toy.... kali fasi, plaka exei


den to odigisa pote alla ap'oti elege eitane poio "striftero" kai pexnidiariko



ean exeis ta xrimata kanto tha einai eyxaristi ananeosh





:wave2:

675
25/12/2006, 20:10
και μενα με τρελαινουν τα super motard και θα γουσταρα πολυ να μετατρεψω καποιο μηχανακι..

αληθεια το κοστος για αλλαγη ζαντας-λαστιχου μπρος-πισω ποσο παει περιπου ξερει κανεις??:rolleyes:

(γενικοτερα για αλλη ροδα μιλαμε δηλαδη...)

ASTRAKITCAR
03/01/2007, 19:38
το εχω κανει εγω.

3 χρονια τωρα ετσι το εχω.

ζαντες 2 χερι,πλεξιμο και ακτινες υπολογιζε 250€

αλλα 300€ για λαστιχα καινουρια.

εχω αλλαξει αναρτηση μπρος πισω...

τρομπα φρενου απο 1100 street....

και εισαι ετοιμος...

ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και θα το κρατησω ακομα...εχω και μηχανολογικες βελτιωσεις και καταναλωση 5,2lt στα 100km εντος πολης....

47 αλογα στροφαλο και 160-60-17 πισω λαστιχο,αν και με 150-60-17 ηταν πιο διασκεδαστικο.
μπροστα εχω φτιαχτη γεφυρα,κανει δουλεια.....και special μπροστινο φτερακι δικιας μου εφαρμογης ολα.

προχωρα αν θες να το κρατησεις...arrow τελικο γνησιο 150€ απο εμενα προσφορα....

για το πλεξιμο τα 250€ παλι απο εμενα σε δικο μου μαστορα.
οτι θες ρωτα φιλε,για αυτο ειμαστε εδω,για ανταλαγη αποψεων και να γλιτωσεις κανα μαρουλι...

ktm lc4 620
03/01/2007, 19:48
exo akoysi pola edo mesa alla ayto para paei min to kaneis tha se koroideyoyn to kle einai ena mixanaki gia na keneis tin doyleia soy den aksizi metatropes k piragmata

marios8
03/01/2007, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm lc4 620
exo akoysi pola edo mesa alla ayto para paei min to kaneis tha se koroideyoyn to kle einai ena mixanaki gia na keneis tin doyleia soy den aksizi metatropes k piragmata



:nono: :nono: :nono:

smog zx
03/01/2007, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm lc4 620
exo akoysi pola edo mesa alla ayto para paei min to kaneis tha se koroideyoyn to kle einai ena mixanaki gia na keneis tin doyleia soy den aksizi metatropes k piragmata
οχι φιλε κανεις λαθος εχω δει παρα πολλα KLE motard και εκτος απο πολυ ομορφα ειναι και πολυ πρακτικα για καποιον που δεν κανει εκτος δρομου διαδρομες.!
Ασε που εχω και φιλο με KLE motard και τουμπανιασμενο μοτερ που κατι ανυποψιαστα KTM τα κανει να λαχανιαζουν:a8: :a8: :a8:

smog zx
03/01/2007, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από haldaios
παιδιά σκέφτομαι να κάνω το KLE μου super motard. το έχει φτιάξει κανείς? εντυπώσεις και αρνητικά θα ήθελα. ευχαριστώ :beer:
Φιλε αν εχεις τα λεφτα και μην ακους περι πεταμενων (χρηματων) γιατι οταν κανεις την κ@υλ@ σου τιποτα δεν ειναι πεταμενο καντο με κλειστα τα ματια.!:smokin: :smokin: :smokin:

dreamer_19
03/01/2007, 23:00
φιλε αν το γουσταρεις κανε την τρελα σου! μην ακους κανεναν! :beer:

haldaios
04/01/2007, 04:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
το εχω κανει εγω.

3 χρονια τωρα ετσι το εχω.

ζαντες 2 χερι,πλεξιμο και ακτινες υπολογιζε 250€

αλλα 300€ για λαστιχα καινουρια.

εχω αλλαξει αναρτηση μπρος πισω...

τρομπα φρενου απο 1100 street....

και εισαι ετοιμος...

ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και θα το κρατησω ακομα...εχω και μηχανολογικες βελτιωσεις και καταναλωση 5,2lt στα 100km εντος πολης....

47 αλογα στροφαλο και 160-60-17 πισω λαστιχο,αν και με 150-60-17 ηταν πιο διασκεδαστικο.
μπροστα εχω φτιαχτη γεφυρα,κανει δουλεια.....και special μπροστινο φτερακι δικιας μου εφαρμογης ολα.

προχωρα αν θες να το κρατησεις...arrow τελικο γνησιο 150€ απο εμενα προσφορα....

για το πλεξιμο τα 250€ παλι απο εμενα σε δικο μου μαστορα.
οτι θες ρωτα φιλε,για αυτο ειμαστε εδω,για ανταλαγη αποψεων και να γλιτωσεις κανα μαρουλι...


Χρονια πολλα κιολας καλη χρονια να εχουμε!! θα μπορουσες να εβαζες photo απο τη μηχανη? δεν εχω ακομα σκοπο να το κανω τωρα αλλα ενδιαφερομαι στο αμεσο μελλον, ευχαριστω παντος για την προσφορα :beer:

ASTRAKITCAR
04/01/2007, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από smog zx
οχι φιλε κανεις λαθος εχω δει παρα πολλα KLE motard και εκτος απο πολυ ομορφα ειναι και πολυ πρακτικα για καποιον που δεν κανει εκτος δρομου διαδρομες.!
Ασε που εχω και φιλο με KLE motard και τουμπανιασμενο μοτερ που κατι ανυποψιαστα KTM τα κανει να λαχανιαζουν:a8: :a8: :a8:

αυτο το ατομο πρεπει να το γνωρισω...στειλε μου pm να συναντηθουμε σε παρακαλω το Σαββατοκυριακο αν ειναι δυνατο...

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται.η βελτιωση και η εξελιξη,ο πειραματισμος και η χαρα να φτιαχνεις κατι που δεν υπαρχει σε ευρεια παραγωγη και να το χαιρεσαι δεν μπορει να γινει κατανοητο απο ατομα τα οποια ειτε αλλαζουν μοτο σε καθε αλλαγη μοντελου,ειτε δεν ξερουν να γρασαρουν την αλυσιδα τους και πανε στον μηχανικο,ακομα και γι αυτο....

ο γερος μου εκτος απο ομορφος ειναι και διασκεδαστικος....πηγα ολλανδια στο εργοστασιο μεγαλης εταιρειας αναρτησεων για να φτιαξω αυτο που ηθελα....
πιο διασκεδαστικο ειναι το βλεμα στα φαναρια μηχανοβιων που προσπαθουν να προσδιορισουν τι ταυτοτητας ειναι το μοτο που καβαλαω...βλεπετε αυτοκολητα δεν υπαρχουν επανω.
προχωρα και οτι θες εδω,φωτο δεν μπορω να βαλω.αν ειναι να βρεθουμε απο κοντα μαζι με το παιδι απο επανω που του εκανα προταση.

mats8282
04/01/2007, 11:01
Καλο μοτερακι εχει,αρκετα δυνατο απο το εργοστασιο αλλα μεχρι εκει.Για να το κανεις motard θελει παρα πολλα λεφτα αφου motard δεν ειναι τα ζαντολαστιχα μονο,ειναι και αναρτησεις-φρενα κτλ κτλ.Απο εκει και περα ειναι δικη σου επιλογη και αναλογα με τα βιτσια και την τσεπη σου.Με το βαρος τι κανεις ομως?Ποσα κιλα ειναι το μηχανακι?Διαιτα περνει?Εμφανισιακα τι φτιαξιματα μπορεις να κανεις??

ASTRAKITCAR
04/01/2007, 11:35
φρενα οπως ειπα και πριν αλλαζεις την τρομπα με 40€ και καθαρισες...

ελατηρια μπροστα με 110€

ενα αμορτισερ πισω με 500€ το πολυ και καθαρισες.

αλλα 550€ για λαστιχα,ζαντες,ακτινες,πλεξιμο και εισαι πρωτος.

τωρα αν θεωρειται μια επενδυση 1200€ πολλα για να χωρας παντου στην πολη,να περνας πανω απο καθρεπτες,να πας χαλκιδα για μπανιο,να κανεις μονος σου το service σε μια ωρα,αφου τακακια,μπουζι,φ.αερα,φ.βενζινης,λαδια,υγρο ψυγειου ειναι προσβασιμα ευκολα,να καις 5Lt στα 100km στην πολη,μια μανετα γνησια 11€ κοστος,μπουζι 6€ τα δυο,φ.αερα 10€,τακακια μπρος πισω 40€,ειναι πολλα.

καποιοι καποτε εδιναν 800€ μονο για ζαντες,λαστιχα,ακτινες πλεξιμο για να το κανουν motard....
εδω με 1200€ εισαι ετοιμος...
τελικο για βαβουρα χειροποιητο 200€
arrow για λιγη βαβουρα 150€
ξεπουλημα κανονικο....

mats8282
04/01/2007, 11:46
Ο δισκος του μπροστα αντεχει την παραπανω προσφυση,τα καλαμια?Αναρτησεις δεν ειναι μονο τα ελατηρια και φρενα η τρομπα...Με λιγα λογια αμα θελει να σκασει 1200Ε για τα παραπανω και οτι αυτα προσφερουν(το 1/3 της αξιας της μηχανης),χωρις να προστεθουνε στην μεταπωληση, καλα κανει και μπραβο του.Motard δεν θα εχει,απλα θα ειναι πολυ πιο ΟΝ η μηχανη(των 181 κιλων αδεια).Τελος παντων θεμα βιτσιου ειναι αυτα.Αμα γουσταρει και εγω μαζι του ειμαι :wave2:

$py
04/01/2007, 12:46
Valte kai kamia foto re paidiaaaaa :D

marios8
04/01/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
.Motard δεν θα εχει,απλα θα ειναι πολυ πιο ΟΝ η μηχανη(των 181 κιλων αδεια).

Κατ αρχας το βαρος ειναι 178 κιλα. Το αν ειναι ή οχι μοταρ εχει να κανει με το τι εννοεις εσυ μοταρ. Αν για σενα το ΧΤΧ 660 με τα 173 κιλα ειναι μοταρ τοτε μια χαρα θα ειναι και το ΚLE.
Ριξε μια ματια εδω

http://www.mototriti.gr/moto/00_NEW/SYGKRISEIS/page4.asp?basic_id=41,%201142&OLOI=yes&BASIKA=&test=&EXOPLISMOS=&DOSEIS=&TEKMHRIA=&SERVICE=&TECH=&Moto=

:wave2:

mats8282
04/01/2007, 14:44
Ειπα εγω τπτ για ΧΤΧ :confused: :confused: :confused:

Τα κιλα τα ειδα εδω--> http://www.kawasaki.gr/Product.asp?catid=157&productid=99 τωρα αμα το μοτοτριτη εχει αλλη αποψη παω πασο....

Δεν εχουν καμμια σχεση τα motard με αυτα τα μηχανακια...Εχει παρεξηγηθει πολυ ο ορος SM..
Ειχα και εγω ενα TTR600 με αλλαγμενα ζαντολαστιχα αλλα SM δεν ητανε...Για να γινοτανε SM ηθελα παρα πολλα λεφτα και παλι σε σχεση με τα ΚΤΜ και τα σχετικα μουφα θα ητανε....

marios8
04/01/2007, 14:48
:)


73622

marios8
04/01/2007, 14:51
Και αλλη μια για τον φιλο μου τον $py :beer:


73623

marios8
04/01/2007, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ειπα εγω τπτ για ΧΤΧ :confused: :confused: :confused:

Τα κιλα τα ειδα εδω--> http://www.kawasaki.gr/Product.asp?catid=157&productid=99 τωρα αμα το μοτοτριτη εχει αλλη αποψη παω πασο....

Δεν εχουν καμμια σχεση τα motard με αυτα τα μηχανακια...Εχει παρεξηγηθει πολυ ο ορος SM..
Ειχα και εγω ενα TTR600 με αλλαγμενα ζαντολαστιχα αλλα SM δεν ητανε...Για να γινοτανε SM ηθελα παρα πολλα λεφτα και παλι σε σχεση με τα ΚΤΜ και τα σχετικα μουφα θα ητανε....


Βλεπω εισαι και παρεξηγησιαρης:p . Τσακω μια :beer: Αυτα που λες για τα sm και το ποσο εχει παρεξηγηθει ο ορος εχεις απολυτο δικιο και γι αυτο σου εδωσα το παραδειγμα του ΧΤΧ. Αλλωστε για μενα ειναι μλκια να χαλας το μοτο σου για να το κανεις μοταρ:wave2:

mats8282
04/01/2007, 15:08
ΕΓΩ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ????ΕΕΕΕΕ????ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ????












:beer: :beer: :wave2: :wave2:

ASTRAKITCAR
04/01/2007, 15:40
για το πηρουνι εχω φτιαξει γεφυρα χειροποιητη.

αντεχει μια χαρα ο δισκος,κοντα 300mm ειναι...

20 μερες αφου αγορασεις το μηχανακι χανει την αξια του,το ιδιο και τα αξεσουαρ.

αυριο πουλαω,ζαντες τελικο και ελατηρια,αφου εχω τα παλια.

πουλαω και το πισω αμορτισερ ή το στελνω στο εργοστασιο για ανακατασκευη και το βαζω σε οποιο σχεδον μηχανακι παρω μελλοντικα.


ολα χανουν την αξια τους,το θεμα ειναι οτι εχεις να μπορεις να το χαρεις οπως μπορεις.

photo δεν μπορω να βαλω.

haldaios
04/01/2007, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
το εχω κανει εγω.

3 χρονια τωρα ετσι το εχω.

ζαντες 2 χερι,πλεξιμο και ακτινες υπολογιζε 250€

αλλα 300€ για λαστιχα καινουρια.

εχω αλλαξει αναρτηση μπρος πισω...

τρομπα φρενου απο 1100 street....

και εισαι ετοιμος...

ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και θα το κρατησω ακομα...εχω και μηχανολογικες βελτιωσεις και καταναλωση 5,2lt στα 100km εντος πολης....

47 αλογα στροφαλο και 160-60-17 πισω λαστιχο,αν και με 150-60-17 ηταν πιο διασκεδαστικο.
μπροστα εχω φτιαχτη γεφυρα,κανει δουλεια.....και special μπροστινο φτερακι δικιας μου εφαρμογης ολα.

προχωρα αν θες να το κρατησεις...arrow τελικο γνησιο 150€ απο εμενα προσφορα....

για το πλεξιμο τα 250€ παλι απο εμενα σε δικο μου μαστορα.
οτι θες ρωτα φιλε,για αυτο ειμαστε εδω,για ανταλαγη αποψεων και να γλιτωσεις κανα μαρουλι...

μπορεις να μου πεις απο που πηρες την τρομπα φρενου? χρειαστηκες να κανεις πατεντα για να το τοποθετησεις?:wave2:

$py
05/01/2007, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Και αλλη μια για τον φιλο μου τον $py :beer:


Τελικά το μηχανάκι χάνει πολύ στην άσφαλτο, άμα δεν έχει χωματάκι από κάτω... :lol:







:beer: :beer:

ASTRAKITCAR
05/01/2007, 14:17
για την τρομπα δεν χρειαζεται τιποτα.φευγει ολη η μανετα κομπλε με την τρομπα που εχεις επανω και απλα συνδεεις το ρακορ απο το σωληνακι.5 λεπτα δουλεια στα μεταχειρισμενα με 40€ απλα κοιτα να την βγαλει επι τοπου πανω απο το μηχανακι,μην εινια καμια σε κανα ραφι και εχει ξεραθει απο υγρα το τσιμουχακι...

vakou
05/01/2007, 14:29
& στην πίστα & στον Αγιο ένα KLE motard με την εξάτμηση στην ουρά κάτι θυμίζει σε αρκετά πιο γρήγορα μηχανάκια.


73683