PDA

View Full Version : kavasaki versys



smlakis
24/12/2006, 19:14
endiaferome na to paro kai opiadipote pliroforia apo atoma poy thn exoyn parei i thn odigisan einai politimi

kalant
24/12/2006, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από smlakis
endiaferome na to paro kai opiadipote pliroforia apo atoma poy thn exoyn parei i thn odigisan einai politimi

ρωτα τον AFTER...

ξερει πολλα αυτος...

:smokin:

AFTER
24/12/2006, 20:47
Παραθεση απο τις εντυπωσεις μου


Λοιπον παιδες, σημερα οδηγησα το versys

Εντυπωσεις θετικοτατες
Ο κινητηρας τραβαει απο πολη χαμηλα, τολμω να πω ''σχεδον'' σαν μονοκυλινδρο
Δοκιμασα να τον κανω να σκορτσαρει αλλα δεν τα καταφερα(μεσα σε λογικα πλαισια, οχι 6η και 20χλμ/ω)
Η επιταγχυνση ειναι συνεχης και δυνατη και τα 100 ερχονται πολυ γρηγορα με 2-3 πολυ γρηγορες αλλαγες
Πανω απο τις 8000 στροφες/λ δεν εχει νοημα να το πηγαινεις, ειναι ολοφανερο οτι δεν εχει σχεδιαστει για να οδηγειται ετσι, καλυτερα μια πανω και να τραβαει στις μεσαιες.
Παρολα αυτα, το versys ΕΧΕΙ δυναμη, και τραβηγμα απο χαμηλα που σου κολλαει το στομαχι στην πλατη.Σιγουρα δεν θυμιζει 650cc δικυλινδρο αλλα πολυ μεγαλυτερο
Τολμω επισης να πω οτι ειναι πιο δυνατο απο v-strom 650 που εχω οδηγησει, τουλαχιστον δινει πιο ''στεγνα'' την δυναμη(πιο διασκεδαστικα)

Τωρα για στροφιλικια δεν μπορω να πω, γιατι το οδηγησα μεσα στην πολη
Ενα μπορω να πω:
Aν κλεισετε τα ματια και βαλετε καποιον τα το οδηγησει, αποκλειεται να σας πει οτι οδηγησε 650cc δικυλινδρο
Το μηχανακι ειναι πουπουλο!!

Η σελα αν και κανει τα ποδια να κλεινουν πολυ στην οδηγηση, οταν τα κατεβαζετε ανοιγουν και ισως δυσκολεψουν στα φαναρια
Παντως το τιμονι κοβει ΠΟΛΥ

Το στησιμο του ειναι καθαρα στριταδικο, φαινεται οτι οι αναρτησεις ουτε που θελουν να δουνε χωμα. Ειναι το ιδιο σφηχτες με του Ζ

Η ζελατινα μου φαινεται λιγο μικρη(υπαρχουν after market), αλλα μεχρι τα 120 που το πηγα, δεν εδειξα να ενοχλουμε απο το αερα, βοηθαει και το τεποζιτο παντως που ειναι πολυ ψηλο

Το μονο ελατωμα που του βρηκα ειναι οτι το τιμονι ειναι πολυ ψηλο και πλατυ,...αλλαγη γρηγορα

Παντως χαιρομουν να χουφτωνω το γκαζι στις χαμηλες στροφες με 30-40 χλμ/ω, και να με κολλαει πισω απο την ΔΥΝΑΤΗ και συνεχη επιταγχυνση
Απολαυση θα ειναι στα στροφιλικια ή για να ξεφευγεις απο δυσκολες καταστασεις μεσα στην πολη
Αυτο που μου αρεσε ομως ειναι οτι κινητηρας αυτος σε αφηνει να ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ.
Νιωθεις το γκαζι του, δεν ειναι ηρεμη δυναμη, οπως εχουν πει για το F800S, ή οπως ειναι το translap ας πουμε...
Απο οτι μου ειπανε φτανει ευκολα τα 200χλμ/ω, στην κορυφη δηλαδη της κατηγοριας οπως και το v-strom

smlakis
06/01/2007, 18:30
Καλή χρονιά σε όλους σας.
Θέλω να αγοράσω το versys από τον τερζη στην Θεσσαλονίκη είναι αξιόπιστο το μαγαζί η να πάω στον ερμιδη που είναι ο αντιπρόσωπος της Kawasaki?
Ο τερζης δίνει καλυτέρα δώρα
:D

SeNNinhA
06/01/2007, 18:39
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΡΖΗ

kalant
06/01/2007, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από smlakis
Καλή χρονιά σε όλους σας.
Θέλω να αγοράσω το versys από τον τερζη στην Θεσσαλονίκη είναι αξιόπιστο το μαγαζί η να πάω στον ερμιδη που είναι ο αντιπρόσωπος της Kawasaki?
Ο τερζης δίνει καλυτέρα δώρα
:D

αν το δινει και ο τερζης με εγγυηση αντιπροσωπειας παρτο απο αυτον που δινει καλυτερα δωρα...

μετα αμα θες για το service το πηγαινεις και στον επισημο αντιπροσωπο...

:beer:

kalant
06/01/2007, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΡΖΗ

για να το λες κατι θα ξερεις εσυ...

AFTER
06/01/2007, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΡΖΗ

Γιατι ρε?
Ειναι καλος τραγουδιστης ο Πασχαλης....

smlakis
06/01/2007, 19:01
Γιατί μακριά από τερζη?
:confused: :confused:

smlakis
06/01/2007, 19:11
δινει 600 ευρο

vasdekiss
06/01/2007, 19:14
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Όταν λες καλύτερα δώρα τι ακριβώς εννοείς; Στην kawasaki στην Μπότσαρη πήγες; Ψήνομαι και εγώ για το συγκεκριμένο αλλά από ότι μου είπαν ακόμα δεν υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα versys στην αγορά. Τα λέμε...

kostom
06/01/2007, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER



Το στησιμο του ειναι καθαρα στριταδικο, φαινεται οτι οι αναρτησεις ουτε που θελουν να δουνε χωμα. Ειναι το ιδιο σφηχτες με του Ζ



Από πότε τα Ζ έχουν σφιχτές αναρτήσεις?????
:eyepop: :confused: :confused: :eyepop:


73741

AFTER
06/01/2007, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Από πότε τα Ζ έχουν σφιχτές αναρτήσεις?????
:eyepop: :confused: :confused: :eyepop:


Ειπα, ειναι το ιδιο σφιχτες!
Δηλαδη,τοσο σφιχτες, οσο του Ζ.

Σαν να λεμε, οτι ενα παπι ειναι τοσο γρηγορο, οσο ενα αλλο.
Αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειναι γρηγορο

:rotflmao:

smlakis
06/01/2007, 22:59
Μου υποσχέθηκε 600 ευρώ δώρα όλα αυτά βεβαία από το τηλέφωνο γιατί μένω Σέρρες και δεν έχω χρόνο για βόλτες και έρευνα αγοράς χωρίς να υπάρχει το μηχανάκι.
Με άλλους που μίλησα στο τηλ (ερμιδη-new motoland) μου έδωσαν την ίσια τιμή(7190)και από δώρα ο πρώτος θα δούμε και ο δεύτερος μπουφάν κράνος και βαλίτσα.



Δεν ξέρω τι παίζει με την παραεισαγωγη και με την εγγυηση :confused: :confused: :confused:

vasdekiss
07/01/2007, 06:41
Καλημέρα. Μια και είσαι στις Σέρρες γιατί δεν πετάγεσαι και μέχρι την Δράμα ή την Καβάλα να δεις και εκεί τι παίζεί; Στην Καβάλα Kawasaki φέρνει ο Γιαγκουδάκης (http://www.giagkoudakis.gr/) , για Δράμα δεν είμαι σίγουρος αλλά καμιά φορά στις μικρότερες πόλεις παίρνεις και καλύτερη τιμή. Τα λέμε...

yiagt
07/01/2007, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από smlakis
Μου υποσχέθηκε 600 ευρώ δώρα

Πήγαινε κ από κοντά να δεις τα δώρα που θα σου δώσει για 600 ευρώ. Το πιθανότερο είναι τα δώρα αυτά να μην κάνουν παραπάνω από 300.Κράνος 100 ευρώ μου το πούλησε για 200, γάντια, κλειδαριά και βαλίτσα που μου έδωσε τα χρέωσε νομίζω παραπάνω από όσο θα έπρεπε. Πρόσεξέ τον, μην ψαρώσεις και κάνε παζάρια:wave2:

Για να μην λέμε όμως μόνο τα αρνητικά το μηχανάκι βγήκε ΑΨΟΓΟ και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα με χρόνο παράδοσης, γραφειοκρατικά κτλ..:beer:

kostom
07/01/2007, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ειπα, ειναι το ιδιο σφιχτες!
Δηλαδη,τοσο σφιχτες, οσο του Ζ.

Σαν να λεμε, οτι ενα παπι ειναι τοσο γρηγορο, οσο ενα αλλο.
Αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειναι γρηγορο

:rotflmao:



:a013: :a013:


73795

smlakis
11/01/2007, 21:13
Το ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ το versys.
Από το motonewland στην Μπότσαρη 7190 με δώρο κράνος μπουφάν συναγερμό
Και λουκετο βαλίτσα σκάρα γάντια με 250


ΥΓ. ρωτώ τους διαχειριστές αν επιτρέπετε να λέμε για μαγαζιά τιμές και δώρα
:D :D :D :D :D
:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

johnpan
12/01/2007, 00:27
άντε με το καλό και πάντα όρθιος. Κάνε τα 1000 χλμ τάκα τάκα και γράψε ένα αναλυτικό review με πολλές φωτογραφίες να γουστάρουμε!! :beer: :beer:

H.A.Balafoutre
12/01/2007, 01:11
Καλοτάξιδο το μοτόρι και κάτι άλλο, να μου το θυμηθείτε το νέο ψαλίδι του ER-6 θα είναι αυτό του Versys.;)

vasdekiss
12/01/2007, 16:13
Καλορίζικο, καλοτάξιδο και πάντα όρθιος...
Άντε να παίρνουμε και εμείς σειρά σιγά σιγά...
Τι χρώμα το πήρες αλήθεια;

spive82
12/01/2007, 16:33
kalotaksido kai panta othios :winka: :beer:

smlakis
12/01/2007, 21:20
Ευχάριστο παιδιά το πήρα μαύρο χρώμα;) ;)

Smith
13/01/2007, 18:50
Αντε Καλοτάξιδο και Καλά Χιλιόμετρα...
Χαλαρά και με προσοχή ε...:beer: :beer:

zilmer
14/01/2007, 16:36
καλοταξιδο και καλα χλμ και παντα ορθιος :beer:
ελα απο εδω www.kawasaki-bikers.gr βα νας μας πεις εντυπωσεις και σχολια αν θες