PDA

View Full Version : allagi kinitira



OzZzZzY
27/12/2006, 16:13
tha mai syntomos..
exw ena scooter yamaha aerox 50
oti lefta evgala apo ta kalanta :D :D (leme twra) thelw na ta dwsw gia na tou allaxw kinitira..i erwtisi mou einai an pairnei kinitira apo gilera runner dixrono 125 ' 180..
opoiosdipote dixronos axiopistis etaireias etaireias kinitiras apo 110 kyvika k panw pou na nai sigouro oti bainei sto mixanaki mou mou kanei..
apantiste grigora prin xalasw ta lefta apo ta kalanta :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
27/12/2006, 16:30
thn protoxronia ama thes ela na ta peiw tsampe.
Ego de sou xanadino frago giati olo se ahdies pas kai ta tros...... :rotflmao: :rotflmao:

OzZzZzY
27/12/2006, 16:33
dikaiwma mou :D
scooter mou dwse o theos (i aderfi mou estw) se afto tha dwsw lefta :mad:

Atsatsos
27/12/2006, 17:11
Πούλα το, βάλε τα λεφτά από τα κάλαντα και της πρωτοχρονιάς και το χαρτζιλίκι από τα γενέθλια και της γιορτής σου και πάρε κάτι άλλο.

dirtbird
27/12/2006, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
Πούλα το, βάλε τα λεφτά από τα κάλαντα και της πρωτοχρονιάς και το χαρτζιλίκι από τα γενέθλια και της γιορτής σου και πάρε κάτι άλλο.

aston den akoyei tipota....


ton vlepo kai ton foton sth gyra..... :lol: :lol:

OzZzZzY
27/12/2006, 19:23
min eirwneveste k apantiste an xerete kanonika..
entaxei entaxei esy eisai o theos exeis ktm exc 300 xarikes? :mad:

pavlaras1
27/12/2006, 20:26
Εχεις να ανεβασεις τιποτα φωτος απο το μηχανακι σου απο διαφορετικες οπτικες γωνιες για να δουμε και τις λαμπες φθοριου που εβαλες με την ευκαιρεια?

Αν θελεις στειλε και προσωπικο μηνυμα.

Οτι μπορεις να αλλαξεις κινητηρα και να του βαλεις τον 100cc τον εργοστασιακο που εχει η Yamaha μπορεις.

Αλλα για μεγαλυτερο κινητηρα απο τα 100cc δεν ξερω με σιγουρια να σου πω αν και εχω ακουσει εδω στην Θεσσαλονικη οτι ενας απο την περιοχη του Αγιου Δημητριου εβαλε 250cc με αντιβαρα στο μπροστινο πιρουνι λογο οτι του κανει σουζες με το παραμικρο.

Εχω την εντυπωση οτι τον εχω δει αλλα δεν τον εχω μιλησει ποτε.

Αν τυχει και τον δεις στον δρομο θα τον καταλαβεις απο τον ηχο και απο τον κινητηρα που φαινεται απο κατω που προεξεχει απο τα πλαστικα.

Χρειαστηκε να κοψει μερος απο τα πλαστικα.

Παρα πανω λεπτομερειες δεν ξερω.

Να ξερεις οτι αυτο αν το κανεις ειναι πληρη παρανομο και οτι αν θελεις να εισαι νομιμος πρεπει να βγαλεις ειδικη αδεια κυκλοφοριας για μηχανη μεγαλυτερου κυβισμου και αλλο διπλομα οδηγησης.

pavlaras1
27/12/2006, 20:32
Να πω με την ευκαιρεια και κατι αστειο αν μου επιτρεπεται.

Να σου δωσω και το δικο μου κινητηρα να το ενωσεις με τον δικο σου ωστε να εχεις διπλα καρμπυρατερ και διπλα πιστονια και διπλα μπουζι και θα εχεις και ΔΕΚΑ ΑΛΟΓΑ συνολο.

:lol: χα χα χα χα :lol:

Ειναι που ειναι για ανακυκλωση το δικο μου καλυτερα να το δωσω σε εσενα να το ευχαριστηθεις κιολλας.

:rotflmao: χο χο χο :rotflmao:

Παμε για μπυρες καλυτερα και ας αφησουμε τις βελτιωσεις και τις μετατροπες :winka:

:beer:

dirtbird
27/12/2006, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
min eirwneveste k apantiste an xerete kanonika..
entaxei entaxei esy eisai o theos exeis ktm exc 300 xarikes? :mad:

an e;inai etsi opos ta les, tote allos soy edose to scooter (meso ths adelfis esto) .

kai to 300 einai gia toyw aggeloys.


Και αν θέλεις σοβαρή απάντηση μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις με σοβαρή ερώτηση.

:winka:

πιο λίγο θα σου κοστίσει να πάρεις άλλο scooter από τις πατέντες που σκέφτεσαι, άσε που δεν γίνονται...

Anritsu
27/12/2006, 20:53
Re C ozzy mipws kata tyxh exeis ena yamaha aerox 50 exeis ????


:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Kalh xronia .

STOYBI
27/12/2006, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
dikaiwma mou :D
scooter mou dwse o theos (i aderfi mou estw) se afto tha dwsw lefta :mad:


Ε τοτε κατσε με αυτο οπως σου το εδωσε η αδελφη σου, και μην κατηγορεις καποιον που για να σε βοηθησει να καταλαβεις ( εστω και με τον τροπο του ) οτι αυτα που ζητας να κανεις στο σκουτερακι σου ειναι τσαμπα κοπος και πεταμενα λεφτα ! Οταν θα φτασεις στην ηλικια του σιγουρα και στο ευχομαι ισως να εχεις κατι πολυ καλλυτερο απο το 300σαρι του !! Σημασια εχει οτι εκεινος περασε απο την δικια σου ηλικια ( οπως και εγω αλλωστε ) και ξερουμε τι λεφτα εχουμε πεταξει σε μετατροπες που ποτε δεν δουλεψαν !! :rolleyes:

Επι της ουσιας !! 1) Το μοτερ που ζητας δεν μπαινει στο σκουτερακι σου !! Αποκλειετε να εχει στο ιδιο σημειο τις βασεις του κινητηρα ( ασε που και να τις ειχε αυτες δεν θα αντεχαν )!!!


2) Και να ελυνες ομως το παραπανω προβλημα θα ειχες το βασικοτερο .... Τα φρενα !! Οπως ξερεις το αυτοματο σκουτερακι σου βασιζετε μονο σε αυτα τα ρημαδια εστω για την πιο αμελητεα επιβραδυνση.. Του 50 αριου τα φρενα ουδεμια σχεση εχουν με των 125-180 ετσι το πιο πιθανο θα ηταν να ειχες σοβαρο προβλημα με τα καλαντα του χρονου !!!

Οποτε στην καλλυτερη αγορι μου κατσε οπως εισαι τωρα , φροντισε τις οικονομιες σου ετσι ωστε αργοτερα να παρεις κατι μεγαλυτερο και καλλυτερο !!!

:smokin:

dirtbird
28/12/2006, 06:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Οταν θα φτασεις στην ηλικια του σιγουρα και στο ευχομαι ισως να εχεις κατι πολυ καλλυτερο απο το 300σαρι του !!

:smokin:

Εννοείς ότι με το πλήρωμα του χρόνου θα βγουν και καλύτερα μηχανάκια, κτλ, κτλ, κτλ,

ΕΤΣΙ? :smokin:

SHM1: ti exei o tropos mou?
ΣΗΜ2: τι έχει η ηλικία μου?
:mad:
















































απλά το δεύτερο ψηφίο είναι τριπλάσιο του πρώτου

:bigcry: :bigcry: :lol: :wave2: :beer: :beer:

STOYBI
28/12/2006, 15:52
dirtbird
Εννοείς ότι με το πλήρωμα του χρόνου θα βγουν και καλύτερα μηχανάκια, κτλ, κτλ, κτλ,

Ναι.. Ναι ! Οτι δεν θα υπαρχουν διχρονες μπαχαντελες κ.τ.λ. κ.τ. λ.

:rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

gloum
29/12/2006, 11:50
ΟZZY φίλε μου άκου και τις γνώμες των άλλων..Δεν σε πικάρουμε επειδη έχεις scooter η επειδή δεν έχεις μηχανή προς Θεού.Αν δεις το μηχανάκι από το οποίο ξεκίνησα θα πέσεις κάτω από τα γέλια:).Αλλά τόσο καιρό σε ακούω να κάνεις την μια μετατροπή από εδώ την άλλη από εκει την παράλη απο δίπλα..Ειλικρινά τα λεφτά και ο κόπος που βάζεις ΔΕΝ αξίζουν..Πάνω απ'όλα πρέπει να είσαι ασφαλής..και αυτό που θες να κάνεις ΔΕΝ είναι.Τα φρένα σου δεν αντέχουν.Οπότε τα αλλάζεις.Μετα βλέπεις πως οι αναρτήσεις είναι λίγες για το πολύ παραπάνω βάρος του κινητήρα..οπότε αλλάζεις και αυτές.Κάνεις την τρομακτική διαπίστωση ότι το ρεζερβουαρ είναι πολύ λίγο για τον κυβισμό σου,καίει σαν τρελλό και πας βενζινάδικο κάθε δύωρο.Τέλος το πλαίσιο δεν αντέχει οπότε αλλάζεις και αυτό..Και σε τι καταλήγεις?Σε ενα μηχανάκι frankenstein που έχεις βάλει ένα σωρό λεφτά,που ΔΕΝ πάει,ΔΕΝ είναι ασφαλές και που με την (καλή) τρέλλα που έχεις θα το χρησιμοποιήσεις ελάχιστα γιατί ΣΤΑΝΤΑΡ όταν μεγαλώσεις θα πάρεις άλλη μηχανή...Κάνε απολογισμό..αξίζει??.Κάνε λίγο υπομονή μάζεψε λίγα λεφτά ακόμα και πάρε έστω με δόσεις κάτι καλύτερο.Με το που το κάνεις θα συνειδητοποιήσεις πόσο δίκιο έχουμε σε αυτά που σου λέμε.:)

ΥΓ: Θα είσαι παράνομος.Αυτό σημαίνει ανασφάλιστος.Αν θες να σου εξηγήσω τι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό..ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ από μια απλή κλήση στην αστυνομία:)