PDA

View Full Version : Το ειδα και αυτο



SPORAKIAS
27/12/2006, 17:38
κατεβαινα τη συγγρου κατα τις 12 σημερα και βλεπω τα πιο μπροστα μου αυτοκινητα να πατανε φρενο .....χωρις να εχουν καποιο ''εμποδιο''.....:confused:

τι γινετε λεω και εγω ?...παλι σε χαζεμενους πεσαμε...:rolleyes:

και ομως....εκεινη την ωρα ειχε γεμισει η αριστερη και μεσαια λωριδα με θραυσματα απο τζαμι....:confused:

μιλαμε χαμος...:confused:

για να καταλαβετε μου χτυπαγανε πανω στο κρανος..!!!:confused:

αν περναγε καποιος εκεινη την ωρα χωρις κρανος μπορει να ειχε σκοτωθει..(αν μπαινανε τα θραυσματα στα ματια του)....:(

προχωροντας 100 μετρα πιο κατω βλεπω ενα παλιο (opel kadett που ειναι σαν stationwagon) να τραβαει σιγα-σιγα προς τα δεξια και τον οδηγο να ''ψαχνετε''...:confused:

ο κ.κ Καραγκιοζης ειχε φορτωσει το πορτ-παγκαζ τοσο πολυ που εκλεισε η πισω πορτα πιεζομενη και μαλλον σε καποια λακουβα δεν αντεξε και εσπασε....:confused:

ελεος....στα @@ τελειως...δεν σκεφτονται τπτ....:rolleyes: :a31:

pavlaras1
28/12/2006, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
κατεβαινα τη συγγρου κατα τις 12 σημερα και βλεπω τα πιο μπροστα μου αυτοκινητα να πατανε φρενο .....χωρις να εχουν καποιο ''εμποδιο''.....:confused:

τι γινετε λεω και εγω ?...παλι σε χαζεμενους πεσαμε...:rolleyes:

και ομως....εκεινη την ωρα ειχε γεμισει η αριστερη και μεσαια λωριδα με θραυσματα απο τζαμι....:confused:

μιλαμε χαμος...:confused:

για να καταλαβετε μου χτυπαγανε πανω στο κρανος..!!!:confused:

αν περναγε καποιος εκεινη την ωρα χωρις κρανος μπορει να ειχε σκοτωθει..(αν μπαινανε τα θραυσματα στα ματια του)....:(

προχωροντας 100 μετρα πιο κατω βλεπω ενα παλιο (opel kadett που ειναι σαν stationwagon) να τραβαει σιγα-σιγα προς τα δεξια και τον οδηγο να ''ψαχνετε''...:confused:

ο κ.κ Καραγκιοζης ειχε φορτωσει το πορτ-παγκαζ τοσο πολυ που εκλεισε η πισω πορτα πιεζομενη και μαλλον σε καποια λακουβα δεν αντεξε και εσπασε....:confused:

ελεος....στα @@ τελειως...δεν σκεφτονται τπτ....:rolleyes: :a31:

Εγω ολους αυτους που κανουνε τετοια πραγματα τους αποκαλω "ΖΩΑ".

Βλεπω συνεχεια και καθημερινα τετοια πραγματα και με εκνευριζουν αφανταστα.

Παραπλησιο σκηνικο εχω δει με ημιφορτηγακι staton wagon δεκα χρονων να το οδηγει ενας 50 αρις φορτωμενο με σιδεριες των 5 μετρων μηκος περιπου και καμια 30αρια σε τεμαχια να προεξεχουν απο το πορτμπαγκαζι και να ειναι ετοιμα να φυγουν.

Οταν πατουσε φρενο λιγο ποιο δυνατα πηγαιναν μπροστα και οταν πατουσε γκαζι λιγο ποιο δυνατα βγαινανε προς τα εξω.

Δεν πηγαινε με μεγαλη ταχυτητα αλλα με καμια 40-50 χιλιομετρα αλλα παρολα αυτα εμενα με φοβιζε ολο αυτο το σκηνικο μονο στην σκεψη να φυγει μια σιδερια και να καρφωθει ητε σε καποιον που βρισκεται μπροστα ή πισω απο αυτον τον οδηγο.

Δεν μιλαω τωρα να γινει καμια τρακα και να φυγουν ολες οι σιδεριες και το που μπορουν να καρφωθουν και ποσους εχει να σκοτωσει.