PDA

View Full Version : Νησιδεσ Με Πρασινο.



Dirty_Gas
09/07/2004, 09:48
Πράσινο. Δίνει ζωή στη ζωή μας. Οξυγόνο, χρώμα, χαρά. Δεν έχουμε πολύ και πρέπει να προστατεύσουμε αυτό το λίγο υπάρχον. Ας βάλουμε λοιπόν και λίγο ανάμεσα στους δρόμους για να ομορφαίνει τη τραγική κατάστση που επικρατεί με την κίνηση. Ας το φροντίσουμε και το ποτίσουμε για να μεγαλώσει.
ΟΜΩΣ...
Τι σας φταίμε εμείς ρε ανεγκέφαλοι ανευθυνο-υπεύθυνοι που γεμίζετε τους δρόμους με νερά; Έχετε προσπαθήσει να φρενάρετε εκεί πάνω; Και αν τα καταφέρουμε από θαύμα να φρενάρουμε, με τον πίσω τι γίνεται; Θα τα καταφέρει ή...
ΕΧΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ...
ότι κάτι πρέπει να γίνει. Μια διαμαρτυρία στους δήμους η κάτι τελος πάντων. Δεν ξέρω αν έχω μόνο εγώ αυτό το πρόβλημα. Ίσως γιατί η 1η πτώση μου ήταν συνδυασμός νερά με πιτσιρίκια και έχω μια φοβία.
Τελος πάντων. Καλά χιλιόμετρα και... Στεγνά!!!:wave2:

GST
09/07/2004, 10:07
φιλε μου κανε υπομονη μεχρι να ερθει η ολυμπιαδα που θα επανελθει ο λυθαργοσ γιατι ολοι τωρα ειναι σε κατασταση πανικου....το γνωστο ολα την τελευταια στιγμη .......και θα σε γραψουν ολοι στα παλια τουσ τα παπουτσια.......................................................και ασχετο ρε τι αβαταρ ειναι αυτο ζαλιστηκα:hypnotize

idi
09/07/2004, 10:08
Κώστα αυτό το πράγμα συζητούσαμε προχθές με φίλους.... τι γαμ%$##^ κατάσταση είνε αυτή gamoto! Ποτίζουν το δρόμο και το πράσινο στη νησίδα ξεραίνεται... ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ είναι τελικά?
Ή μήπως οι κηπουροί μας γράφουν στα παπάρια τους. Και εκτός το θέμα της ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ (φυσικά το πλέον σοβαρό) είναι και ότι φοράς τα ωραία σου καλοκαιρινά ανοιχτόχρωμα ρουχαλάκια και ξαφνικά νιώθεις ένα ντους από το πουθενά. Άσε τα απόνερα από τα αυτοκίνητα που σε συνδυασμό με το γεγονός οτι έχει να βρέξει πολύυυυυ καιρό και ότι φυσάει και ότι ΕΧΟΥΜΕ ΓΑ&^%%&^ ΣΤΑ ΚΟΛΟΕΡΓΑ και έχει έτσι και αλλιώς σκόνη.... καταλήγουμε με ένα στρώμα λάσπης κάθε μέρα πάνω μάς

Διαδήλωση μέσα εγώ...

crs-k
09/07/2004, 10:21
Η μαλακιες ειναι οτι:

1. Δεν εχουν ρυθμισμενα τα μπεκς, να ποτιζουν ΜΟΝΟ το συγκεκριμενο χωρο.
Χτες πηγαινοντας να μπω στην Αττικη Οδο, απο την Εισοδο 12 (Λ.Πεντελης) για να παω Καισαριανη, Το μπεκ με ψεκασε μεσα απο το ανοικτο κρανος, πανω στα γυαλια και εχασα τον κοσμο!!! Και σημειωταιον οτι επειδη ειχα δει τα νερα στο δρομο, ειχα απομακρυνθει οσο με επερνε (2 λωριδες) απο το ποτισμα!

2. Δεν ελεγχουν την ποσοτητα που μπορει να αποροφησει το συγκεκριμενο μερος, με αποτελεσμα να υπερχειλιζει στο δρομο, πολλες φορες μαλιστα παρασερνοντας μαζι και χωματα. Κανοντας ζημια δηλαδη και στην ιδια την καλλιεργεια!!!

x-rider
09/07/2004, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Η μαλακιες ειναι οτι:

1. Δεν εχουν ρυθμισμενα τα μπεκς, να ποτιζουν ΜΟΝΟ το συγκεκριμενο χωρο.

2. Δεν ελεγχουν την ποσοτητα που μπορει να αποροφησει το συγκεκριμενο μερος, με αποτελεσμα να υπερχειλιζει στο δρομο, πολλες φορες μαλιστα παρασερνοντας μαζι και χωματα. Κανοντας ζημια δηλαδη και στην ιδια την καλλιεργεια!!!


ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ:lol: :rotflmao: :lol:

:sun: :beer: :sun:

Dirty_Gas
09/07/2004, 10:45
Το ηθικό δίδαγμα είναι ότι ζούμε σε ένα κόσμο με άσχετους που δε μπορούν να φτιάξουν ούτε ένα μπεκάκι να δουλεύει σωστά.
Το νου σας λοιπόν γιατί δεν ξέρεις από που μπορεί να σου 'ρθει... :eyepop: Ερώτηση: Η Αττική Οδός δεν είναι αυτή που πληρώνουμε όλοι πανάκριβα με τη δικαιολογία ότι παρέχουν ασφάλεια πάνω από όλα;:confused: :confused: :confused:

rd350lc
09/07/2004, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Η μαλακιες ειναι οτι:

1. Δεν εχουν ρυθμισμενα τα μπεκς, να ποτιζουν ΜΟΝΟ το συγκεκριμενο χωρο.
Χτες πηγαινοντας να μπω στην Αττικη Οδο, απο την Εισοδο 12 (Λ.Πεντελης) για να παω Καισαριανη, Το μπεκ με ψεκασε μεσα απο το ανοικτο κρανος, πανω στα γυαλια και εχασα τον κοσμο!!! Και σημειωταιον οτι επειδη ειχα δει τα νερα στο δρομο, ειχα απομακρυνθει οσο με επερνε (2 λωριδες) απο το ποτισμα!

2. Δεν ελεγχουν την ποσοτητα που μπορει να αποροφησει το συγκεκριμενο μερος, με αποτελεσμα να υπερχειλιζει στο δρομο, πολλες φορες μαλιστα παρασερνοντας μαζι και χωματα. Κανοντας ζημια δηλαδη και στην ιδια την καλλιεργεια!!!
sostos se ola! thn kalliergeia ti thn htheles kai kshpnas ton geopono mesa mou? ta mpek nomizo einai ta idia asxeta me thn epifaneia pou theloun na potisoun kathe fora gi' auto kai potizoun kai to dromo! alla emena allo me tsatizei! den ksero ti ora potizoun se sas ekei kato alla edo (kastoria) potizoun h malakes 3-4 to proi! kai sunexizo me rotan emena ystera apo thn douleia me tosa ksidia an mporo na stamatao????

crs-k
09/07/2004, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dirty_Gas
..............
Ερώτηση: Η Αττική Οδός δεν είναι αυτή που πληρώνουμε όλοι πανάκριβα με τη δικαιολογία ότι παρέχουν ασφάλεια πάνω από όλα;:confused: :confused: :confused:


Εμενα η μαλακια εγινε στο κομματι προσβασης, λιγο πριν απο τα διοδια ....
Αυτο δεν μετραει για Αττικη Οδο κι ας μην μπορεις να κανεις πισω !!! :mad:

Θάνος
09/07/2004, 11:08
Δεν είναι μόνο το πότισμα.

Είναι ο κάθε ένας που βγαίνει με το λάστιχο και πλένει:

το αυτοκίνητο του...
το πεζοδρόμιο μπροστά από το μαγαζί του...
το δρόμο μπροστά από την είσοδο της πολυκατοικίας του...

είναι οι αποχετεύσεις των ομβρίων των πολυκατοικιών που πετάνε τα νερά του ποτίσματος κατευθείαν στο δρόμο...

Είναι βρώμικη συνομωσία... :confused: :smokin:

idi
09/07/2004, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Δεν είναι μόνο το πότισμα.

Είναι ο κάθε ένας που βγαίνει με το λάστιχο και πλένει:

το αυτοκίνητο του...
το πεζοδρόμιο μπροστά από το μαγαζί του...
το δρόμο μπροστά από την είσοδο της πολυκατοικίας του...

είναι οι αποχετεύσεις των ομβρίων των πολυκατοικιών που πετάνε τα νερά του ποτίσματος κατευθείαν στο δρόμο...

Είναι βρώμικη συνομωσία... :confused: :smokin:

Η CIA και ο Θανασης dirtymoto ειναι πισω απο ολα αυτα...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
09/07/2004, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Η CIA και ο Θανασης dirtymoto ειναι πισω απο ολα αυτα...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:


Σσσσσσσσσς!!! Κρυβε λογια!!! :ninja:

Θάνος
09/07/2004, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ο Θανασης dirtymoto ειναι πισω απο ολα αυτα...

Εμ ποιος είναι νομίζεις...; :D :D

Θάνος
09/07/2004, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Σσσσσσσσσς!!! Κρυβε λογια!!! :ninja:

Ούπς... :blush:

darkCount
09/07/2004, 12:08
Mallon 8a to epekteinei to magazi o Tanashs. 8a plenei kai rouxa!!:rotflmao:

Mou thn exei dwsei sta neura to sk@topotisma giati exw xalasei 4 mplouzakia se 2 ebdomades!:evil: :bigcry:

Kai den feygoun oi lekedes apo tis pitsilies tou dromou leme! Einai apisteyth h mpixla!

idi
09/07/2004, 12:09
ζουμε στη βρομοπολη!!!
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Dirty_Gas
09/07/2004, 12:22
Χαρά στο κουράγιο σας !!!:D :D :D
Εγώ έρχομαι και φεύγω και πάλι όμως μου την δίνει η μαλακία που κουβαλάνε στον "εγκέφαλο". Πρέπει να κουβαλάμε και αδιάβροχα μαζί για καλό και κακό.
Και το ποιό επικίνδυνο απ' όλα είναι όταν μαζί με τα νερά θέλεις να κοιτάξεις και στο πεζοδρόμιο που περνάει μια Μ_____Α.

Τι κάνεις; Που κοιτάς; Το δρόμο ή το μωρό;:sun:

crs-k
09/07/2004, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dirty_Gas
................
Τι κάνεις; Που κοιτάς; Το δρόμο ή το μωρό;:sun:


Καλα εισαι σοβαρος τωρα ??? :confused:
Οδηγας μηχανη και ρωτας που θα κοιταξεις ??? :confused:















ΦΥΣΙΚΑ το Μωρο κι ας πεσεις !!! :lol: :rotflmao: :lol:

x-rider
09/07/2004, 12:52
MAΘHMATA ΑΣΦΑΛΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ:rotflmao:

:sun: :beer: :sun:

Μικρή Λουλού
09/07/2004, 18:58
ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.........





ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΟΛΑ !!!








ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΣΑΣ....

idi
10/07/2004, 12:53
:D :D :D

φιλε θαναση.... πλακιτσα καναμε... μη το πεις στους φιλους στη CIA ...ετσι.... και εγω ...κερασει...
:lol: :lol: :lol: :wave2:

crs-k
10/07/2004, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.........
ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΟΛΑ !!!
ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΣΑΣ....


Θαναση μου ...
Καλε μου Θαναση ...

Εγω ουτε τον Idi, ουτε τον Thano_ ξερω! :nono:
Δεν εχω καμμια σχεση μ' αυτους τους αλητες! :nono: :yuck:
Απλως ειδα φως και μπηκα να πω μια καλησπερα ... :(
Αν ηξερα οτι υπηρχαν τετοιοι αλητες-μηχανοβιοι, εδω μεσα .... :yuck:
Καλυτερα να 'σπαγα το ποδι μου!

Καταλαβες καλε μου Θανασακο ? :p :p :p

ctpanoramix
12/07/2004, 10:18
oso kai na krazoume edw mesa, mporoume na kanoume tipota gia na veltiw8ei auti i katastasi? Egw to vlepw ligo duskolo ....... alla an exei kapoios kamia idea egw eimai mesa na tous g@m!Σ0y%& olous osous petane nera stous dromous giati apo tote pou evala kai to konto ftero sto TT ola mesa stin mapa ta trwo ektos vevaia apo podia xeria pantelonia kai mplouzes... ta opoia einai stantar