PDA

View Full Version : Προσοχή Πάγος



Zid
28/12/2006, 08:34
Μόλις πριν λίγο έκλεισα την χρονιά με άλλη μία τούμπα!!!
Πίσω από τη ΦΑΓΕ στη στροφή που πάει αριστερά για το γήπεδο της Λυκόβρυσης ... .
Στο συγκεκριμένο σημείο επί μονίμου βάσεως τρέχουν νερά... σήμερα λόγω του παγετού είχε γίνει μια ωραία πίστα πατινάζ .
Η τούμπα δεν ήταν εντυπωσιακή μιας και έπεσα με 5χλμ.Στη προσπάθεια μου να σηκώσω τη μηχανή γλίστραγαν τα πόδια μου στο πάγο και δεν μπορούσα να τη σηκώσω ... με τα πολλά τα κατάφερα...!!! Το ωραίο σε όλη την υπόθεση ήταν πως στα 20 μέτρα είχε γίνει τρακάρισμα (2 αυτοκίνητα ,πάλι λόγω του πάγου!!! και οι αστυνομικοί που είχαν έρθει δεν είχαν μπεί κάν στο κόπο να βάλουν κάποιο σημάδι ότι γλυστράει ή δεν ξέρω τί , καθόντουσαν και γράφαν για το τρακάρισμα .. ενώ όλοι οι υπόλοιποι αμέριμνοι πέρναγαν από το σημείο-πίστα πατινάζ.... ΚΑΙ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΠΕΣΑ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΚΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ!!!:mad: :mad: :mad:

Alx 84
28/12/2006, 08:40
Εισαι καλά εσυ;;;; άστα να πάνε είναι οι δρόμοι. προσοχή σε όλους!

Zid
28/12/2006, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
Εισαι καλά εσυ;;;; άστα να πάνε είναι οι δρόμοι. προσοχή σε όλους!

Ναι μια χαρά Αλέξανδρε:) Είχα κόψει γιατί είχε νερά από πριν , αλλά ο πάγος μου την έφερε.... !!!!:(
Τα κλασσικά μανέτα στραβή και αντίβαρο γρατσουνισμένο... :p πρέπει μάλλον να βάλω της κωλοχούφτες ρε γαμώτο!!!!! :p

argpap
28/12/2006, 09:17
Πριν μια ώρα πέρασα απο εκει!! Πιστα πατινάζ βρε παιδια...(με το αμάξι σήμερα λόγο παραλαβής κουτας) και πάλι γλυστρούσε. Απο οπου εχει νερα μακρια αυτες τις μέρες. Να είσαι καλά φίλε

tombell
28/12/2006, 09:49
Η δουλειά μου είναι δίπλα στη στροφή που ανέφερες.

Κι εγώ σήμερα πηγαίνοντας με τη μηχανή, πέρασα από ένα κομμάτι πάγου 1 μέτρου μήκους

αλλά ευτυχώς τη γλίτωσα τη σούπα.

Προσοχή με τα κρύα

:wave2:

gerodim
29/12/2006, 09:58
Τώρα θυμήθηκα πέρυσι το γενάρη που είχα ανέβει κηφησιά με τα χιόνια... Πήγαινα σα χεσμένος για να μην πέσω στους πάγους και τελικά δεν έπεσα... Μόλις όμως πάρκαρα τη μηχανή και πήγα να περπατήσω στο πεζοδρόμιο την έφαγα τη σούπα μου.... Ευτυχώς δεν είχα βγάλει εξοπλισμούς :lol: .

Gandalf dr685sm
29/12/2006, 10:02
Πάγο έχει σε όλα τα Β.Προάστεια αυτόν τον καιρό.

Γίνεται λόγω της υγρασίας που έχει νωρίς το βράδυ. Μετά αυτό με την παγωνιά , όπως καταλαβαίνετε , γίνεται , ωραιότατος πάγος. Καλό είναι να αποφεύγετε σημεία με σκιά και σημεία που γνωρίζετε οτι μαζεύουν νερά , μέχρι να ανεβάσει λίγο θερμοκρασία...(απο αύριο είπε η ΕΜΥ).


Gandalf

gcrook
29/12/2006, 12:11
Αυτες οι τουμπες οι σταματημενες στον παγο ειναι ολα τα λεφτα.:wacko:

alximistis
29/12/2006, 12:16
Να τη θυμάσαι να γελάς....

Zid
29/12/2006, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Να τη θυμάσαι να γελάς....

Όντως μακάρι όλες οι τούμπες να είναι έτσι!!!!:p :)