PDA

View Full Version : ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ - ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΑ



TATAR
28/12/2006, 18:27
Συγνώμη που χαλώ το κλιμα των ημερών αλλά πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΤΟ 1968 (ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΑ !!!

27 Δεκεμβρίου 2006 - 10:27
Νεκρός 32χρονος Ηρακλειώτης στο Μπαλί

Ήταν λάτρης των μηχανών μεγάλου κυβισμού ο νέος άνδρας που έχασε τη ζωή του την παραμονή των Χριστουγέννων, όταν πήρε τη μοτοσυκλέτα του για να ξεσκάσει από την πίεση των ημερών.
Ο 32χρονος Νίκος Γιαρλός, από το Ηράκλειο, σκοτώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής, όταν κατευθυνόταν από το Ηράκλειο προς το Μπαλί και για άγνωστους λόγους έχασε τον έλεγχο της μηχανής του, με αποτέλεσμα να συρθεί για 300 περίπου μέτρα στο οδόστρωμα, το όχημα να πάρει φωτιά και ο ίδιος να βρει φρικτό θάνατο.
Οι φίλοι και συνάδελφοί του, που έμαθαν για το θανατηφόρο τροχαίο, έφτασαν λίγη ώρα αργότερα στο σημείο, μεταξύ Μπαλί και Χάρακα, στην εθνική οδό Ρεθύμνου-Ηρακλείου. Δεν πίστευαν ότι αυτό συνέβη στον Νίκο Γιαρλό, ο οποίος ασχολιόταν χρόνια με τις μηχανές. Στο σημείο έφτασε και δύναμη της Τροχαίας Ρεθύμνου, που περισυνέλεξε όλα τα στοιχεία που αφορούσαν στο τροχαίο, προκειμένου να διαπιστωθούν οι συνθήκες του δυστυχήματος.
Η μηχανή του νεαρού έχει καεί ολοσχερώς και χρειάστηκε η επέμβαση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας για να κατασβεστεί η φωτιά. Ο άτυχος άνδρας είχε διαμελιστεί, και το άψυχο σώμα του μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Ρεθύμνου για τις περαιτέρω διαδικασίες. Την προανάκριση για να διαπιστωθούν τα αίτια του τροχαίου δυστυχήματος ενεργεί το τμήμα Τροχαίας Ρεθύμνου, ενώ η πρώτη εκτίμηση είναι ότι ο 32χρονος έχασε τον έλεγχο της μηχανής του έχοντας αναπτύξει μεγάλη ταχύτητα.
ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΝΕΑ ΚΡΗΤΗ

SPORAKIAS
28/12/2006, 18:32
:( :sad: ....κριμα...

Tropeas
28/12/2006, 18:35
:sad:

vaskunito
28/12/2006, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
όταν πήρε τη μοτοσυκλέτα του για να ξεσκάσει από την πίεση των ημερών.



Κρίμα. Αλλά θα ήθελα να επισημάνω επίσης, πως στην μηχανή καλύτερα να μην ανεβαίνουμε όταν έχουμε προβλήματα ή σκοτούρες στο μυαλό μας, γιατί τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται έτσι. Η μηχανή θέλει συνεχής προσοχή και καθαρό κεφάλι.


Αυτά.

Ας είναι το τελευταίο.

johnpan
28/12/2006, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito

Ας είναι το τελευταίο.

Καλύτερα να το λέμε από μέσα μας αυτό γιατί έχει καταντήσει ανέκδοτο.

Εγώ θα πω σκέτο κρίμα :confused:

H.A.Balafoutre
28/12/2006, 19:26
Κρίμα στο παλικάρι.

Αλλά εμένα αυτό το "ασχολιόταν χρόνια με τις μηχανές" και έφτασε στα 32 του το παλικάρι, για να πεθάνει από υπερβολική ταχύτητα (πάλι αυτή η υπερβολική ταχύτητα) εύκολη διαπίστωση από τους πανεπιστήμονες δεν το δέχομαι. Κάτι άλλο έγινε. Αλλά και πάλι να πήγε μόνος του εκεί....

Τέλος πάντων από τα γραφώμενα πιστεύω ήταν έμπειρος και με τα μυαλά στο κεφάλι του. Μήπως κάποιος τον πέταξε από τον δρόμο...ή οτιδήποτε άλλο. :sad:

SPORAKIAS
28/12/2006, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Κρίμα στο παλικάρι.

Τέλος πάντων από τα γραφώμενα πιστεύω ήταν έμπειρος και με τα μυαλά στο κεφάλι του. Μήπως κάποιος τον πέταξε από τον δρόμο...ή οτιδήποτε άλλο. :sad:

ή και ο ιδιος ο δρομος...:mad: ..γιατι ειναι κωλοδρομος.....:mad: ...αλλα και αυτος επρεπε να προσεχει πιο πολυ ....γαμωτο...:mad: :sad:

b_bong12
28/12/2006, 21:28
:sad:
γαμωτη

THEOD
28/12/2006, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Κρίμα στο παλικάρι.

Αλλά εμένα αυτό το "ασχολιόταν χρόνια με τις μηχανές" και έφτασε στα 32 του το παλικάρι, για να πεθάνει από υπερβολική ταχύτητα (πάλι αυτή η υπερβολική ταχύτητα) εύκολη διαπίστωση από τους πανεπιστήμονες δεν το δέχομαι. Κάτι άλλο έγινε. Αλλά και πάλι να πήγε μόνος του εκεί....

Τέλος πάντων από τα γραφώμενα πιστεύω ήταν έμπειρος και με τα μυαλά στο κεφάλι του. Μήπως κάποιος τον πέταξε από τον δρόμο...ή οτιδήποτε άλλο. :sad:

Φυσικά δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τι έγινε, αν αληθεύει όμως ότι σύρθηκε για 300 !!! μέτρα τότε τα χιλιόμετρα ήταν στην 3η εκατοντάδα...
Και η εμπειρία δεν είναι πανάκεια...τα νεκροταφεία είναι γεμάτα από "έμπειρους" μοτοσυκλετιστές που κάποια στιγμή υπερεκτίμησαν τις συνθήκες και η τύχη τους γύρισε την πλάτη.....

Κρίμα.... :( :( :(

johnpan
28/12/2006, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ή και ο ιδιος ο δρομος...:mad: ..γιατι ειναι κωλοδρομος.....:mad: ...αλλα και αυτος επρεπε να προσεχει πιο πολυ ....γαμωτο...:mad: :sad:

"αλλα και αυτος επρεπε να προσεχει πιο πολυ ....γαμωτο" = "έπρεπε να πήγαινε σιγότερα... γαμώτο"

Σωστός ο φίλος THEOD από πάνω

H.A.Balafoutre
29/12/2006, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ή και ο ιδιος ο δρομος...:mad: ..γιατι ειναι κωλοδρομος.....:mad: ...αλλα και αυτος επρεπε να προσεχει πιο πολυ ....γαμωτο...:mad: :sad:

Φυσικά και δεν ξέρω το ποιόν του εν λόγω δρόμου.



Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φυσικά δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τι έγινε, αν αληθεύει όμως ότι σύρθηκε για 300 !!! μέτρα τότε τα χιλιόμετρα ήταν στην 3η εκατοντάδα...
Και η εμπειρία δεν είναι πανάκεια...τα νεκροταφεία είναι γεμάτα από "έμπειρους" μοτοσυκλετιστές που κάποια στιγμή υπερεκτίμησαν τις συνθήκες και η τύχη τους γύρισε την πλάτη.....

Κρίμα.... :( :( :(

Τι να πω.

Πιστεύω πως ήταν από τους έμπειρους εκείνους με την κυριολεξία του όρου, από τα συνφραζόμενα, αλλά πάλι....παραμονή Χριστουγέννων....μόνος του σε δρόμο ναί μεν άθλιο, αλλά και γνωστό του λόγω της πολύχρονης ενασχόλησής του με τις μοτό και τις διάφορες διαδρομές ανα την Κρήτη, δηλαδή τι, τον έπιασε εκείνη τη μέρα και εποχή να κάνει "χρόνο" στην εν λόγω διαδρομή?

Τέσπα ρε παιδιά, δεν θέλω να προσβάλω τη μνήμη του θανόντα, αλλά αν οι πραγματικα γνώστες της μοτοσικλέτας, στην ουσία της πιστεύω κι όχι στο πάω τάπα δίχως αύριο, έχουν τέτοια άσχημη κατάληξη, τότε για όλους εμάς τους άπειρους με 1-2 χρόνια εμπειρίας τι μπορεί να σημαίνει κάτι τέτοιο?

Και πάλι θα πω πως οφείλουμε να είμαστε πάντα μα πάντα 101% συγκεντρωμένοι με την οδήγηση της μοτό. Διότι, ακριβώς όπως το λέει ο Theod, η εμπειρία δεν φτάνει να υπάρχει αλλά πρέπει και να την σεβόμαστε.

TROOPER
29/12/2006, 02:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
:sad:

+1

makis206
29/12/2006, 07:19
Τώρα το είδα :sad:

Ίσως να τον γνώριζα φατσικά απ'το στέκι στο Μπαλί κιόλας..:sad:

Καλό σου ταξίδι φίλε..

Ταξιδευτής
29/12/2006, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
... αλλά αν οι πραγματικα γνώστες της μοτοσικλέτας, στην ουσία της πιστεύω κι όχι στο πάω τάπα δίχως αύριο, έχουν τέτοια άσχημη κατάληξη, τότε για όλους εμάς τους άπειρους με 1-2 χρόνια εμπειρίας τι μπορεί να σημαίνει κάτι τέτοιο?


+1000 στον Theod, αλλα φιλε Γιωργο δεν καταλαβαινω την συλλογιστικη σου εδω.
Επειδη ενας εμπειρος οδηγος βρηκε τετοιο ασχημο τελος τι σημαινει; Οτι και ολοι εμεις οι απειροι ειμαστε καταδικασμενοι;
Αμα ειναι ετσι να παρατησω τη μηχανη και να πιασω το εργοχειρο! Οχι τιποτε αλλο αλλα θελω να ζησω να χαρω την οικογενεια μου σε 10 χρονια...

Ρωτας τι σημαινει αυτο για ολους εμας. Θα σου πω τι σημαινει: απολυτως τιποτα.
Ναι ΜΠΟΡΕΙ να ηταν εμπειρος και οδηγαρα. Ομως, κατα πασα πιθανοτητα ετρεχε πολυ σε ενα δρομο που αν καταλαβα καλα ειναι κακος, μεσα στην καρδια του χειμωνα που το νερο στο δρομο ευκολα γινεται παγος και χιλια δυο αλλα.
Οσο εμπειρος και να ειναι ενας οδηγος, αν ειναι μπει τεζα σε μια στροφη και ενω ειναι πλαγιασμενος βρει στην κορυφη της στροφης νερο, παγο, χωμα, κοπρια, λασπη, πως ακριβως θα τον βοηθησει η εμπειρια του;
Εκει μιλαει η φυσικη. Θα φαει ενα μεγαλοπρεπες lowsiding στην καλυτερη περιπτωση και αν πηγαινει και με πολλα....τελος.

Ενας απειρος οδηγος αν εχει λιγο μυαλο στο κεφαλι του (και νομιζω οτι ολοι εχουμε), δεν θα προκαλεσει την τυχη του εκει που δεν τον παιρνει. Εγω τουλαχιστον αυτο εμαθα να κανω.
Οταν σε ενα ορεινο δρομο βλεπω κατω νερα, σκιερα σημεια, τυφλες στροφες, κλπ κοβω και παω προσεκτικα και αφηνοντας περιθωρια λαθους.
Μπορει να μην ειναι πανακεια αυτο, αλλα τουλαχιστον μειωνει τις πιθανοτητες να παθω κατι τετοιο... Και ας ειμαι ενας "απειρος αναβατης"...

Κατα τα αλλα κριμα στο παλικαρι, αλλα...... :(
Τεσπα, ας μην γινω κακος παλι.... :nono:

Alx 84
29/12/2006, 09:05
Καλό του ταξίδι... :sad: :sad: :sad:

H.A.Balafoutre
29/12/2006, 14:20
Αγαπητέ Ταξιδευτή, περισσότερο μια προσωπική απορία εξέφρασα, διότι πιστεύω πως η εμπειρία σε τέτοιες στιγμές σε βοηθάει, να τις προλαμβάνεις τις στραβές. Όχι ν'αντιδράς όταν τις ζεις αλλά να τις προλαμβάνεις. Αυτά.

Ας είναι ελαφρύ το χώμα.

zolotas
29/12/2006, 22:29
καλο ταξιδι στον φιλο ..........ηταν η μοιρα του ,δεν μπορουσε να την αλλαξει :(
μεχρι εκει ηταν το καντηλι του.....

blueblack
30/12/2006, 21:09
ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ........

Τούς έφαγε όλους ή έμπειρία........
Άπλά έγώ ήμουν ό πιό κωλόφαρδος καί είμαι άκόμα έδώ μαζί σας....!!!!!

Καλό ταξίδι στό φίλο μας.....
Πρίν άπό μιά ώρα γύρισε ή γυναίκα μου άπό τά μνήματα,πήγε νά δεί δικούς της..
Μέτρησε μού είπε 3 φρέσκους τάφους,νέα παιδιά,καί διάβασε γιά μηχανές...!!!
ΓΙΑΥΤΟ.........ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ..........ΟΛΟΙ.......
:wave2:

zireous
02/01/2007, 15:25
Η εμπειρία είναι απλά μια λέξη...

Και εγώ ασχολούμαι χρόνια με μηχανές, αλλά ακόμα και μετά από κάμποσο ψάξιμο και αρκετή "προπόνηση" μόνο σε άδειους δρόμους, βλέπω ότι είναι μια κωλολέξη.

Θέλει πολύ ψάξιμο και υπομονή και πάντα μια ερευνητική βόλτα πρώτα για να κάνεις μια γρήγορη βόλτα σε δημόσιους δρόμους. Μια κωλολεπτομέρεια -μια φτυαριά χώμα από ένα φορτηγό- είναι αρκετή να σε στείλει.

Από τα 5-6 μηχανάκια που καβάλαγα για χρόνια και μερικά ακόμα δανεικά, είδα ότι δεν παίζει αυτό το πράμα που λένε εμπειρία (και είμαι και κάμποσο μεγαλύτερος από τα 32). Κάθε διαφορετκός τύπος μηχανής έχει τα δικά του χούγια, και η υπερβολική αυτοπεποίθηση σε στέλνει αδιάβαστο. Θέλει χρόνο και πρόγραμμα για να δεις πως αντιδρά και να τη συνηθίσεις να δουλεύει σαν μέρος σου άψογα.

Θέλει να τον αποκτήσεις σιγά σιγά και μετά να "τον έχεις" τον χειρισμό της και να επιβεβαιώνεις ότι "τον έχεις" συχνά αλλιώς αδρανεί. Και εκεί που "τον έχεις", να συνεχίσεις να τσεκάρεις τα πάντα και να υποθέτεις ότι θα συμβεί η στραβή.
Γι' αυτό σας βάζω τις φωνές να ψάξετε τα φρένα σας, τις εκτροπές και τις λοιπές αηδίες, αλλιώς είστε θύματα των αδυναμιών σας -αργά ή γρήγορα.

Κατά τα άλλα εγώ νιώθω σαν αρχάριος τώρα, σε κάμια δεκαριά χρόνια τα ξαναλέμε άν έμαθα και τίποτα.

:mad: :sad:

alximistis
02/01/2007, 15:39
Δεν αφήνουμε τις πολλές αναλύσεις και τα ευχολόγια.
Καλό του ταξίδι και δύναμη στους δικούς του να το ξεπεράσουν.

maria_eleni1978
12/01/2007, 06:26
ftene i politiki
ftei to sistima.......
eleos pia!!!!!!!!
exo aganaktisi na akouo gia thanatifora atiximata!!!!
exo aganaktisi na to zo!!!
gnorizete posi elines motosikletistes exoun xasi tin zoi tous;
den iparxoun nomi
den iparxoun dromi
telos

maria_eleni1978
12/01/2007, 06:31
na exi ena kalo taksidi to palikari...kai dinami stous dikous tou...


agapite mou H.A.Balafoutre o adelfos ixe poli megali empiria me tis mixanes pistepseme...
den prolabe omos na antidrasi...

maria_eleni1978
12/01/2007, 06:33
na exi ena kalo taksidi to palikari...kai dinami stous dikous tou...


agapite mou H.A.Balafoutre o adelfos mou ixe poli megali empiria me tis mixanes pistepseme...
den prolabe omos na antidrasi...

gian_nykt
12/01/2007, 09:19
τον Νίκο τον ήξερα......
απ'ότι ακούγετε πρέπει να πήγαινε καμια 200άρα αλλά κανείς δεν ξέρει αν έπεσε μόνος, πετάχτηκε κάτι ή έγινε κάτι άλλο!!
Το θέμα είναι οτι ανήκε στην ομάδα των δαγκώνω την ταυτότητα και πάω, αλλά εκείνη την ημέρα............μάλλον............είχε "κλείσει" το ραντεβού του!!!
Απο την πτώση σύρθηκε και κόπηκε πάνω στα κάθετα κολωνάκια των στηθέων στο πλάϊ του δρόμου....και μάλιστα δίς.....δλδ 3 κομμάτια!!!!!!!
Αυτά γνωρίζω απο δώ κι απο κεί!
Ηταν καλό κοπέλι.....του μεροκάματου.....και δυστυχός της ταχύτητας!!
Φορούσε την φόρμα του, τις μπότες του, τα γάντια του και το κράνος του και καβαλούσε το Thunderace του για μια γρήγορη βόλτα για ξεχαρμάνιασμα απο τα καθημερινά προβλήματα.......που δυστυχώς εκείνη την ημέρα ηταν μοιραία!!!
Με πήρε φίλος παραμονή Χρισ/νων και μου είπε το θλιβερό μαντάτο κι έμεινα!!!
Κρίμα............

H.A.Balafoutre
12/01/2007, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από maria_eleni1978
na exi ena kalo taksidi to palikari...kai dinami stous dikous tou...


agapite mou H.A.Balafoutre o adelfos ixe poli megali empiria me tis mixanes pistepseme...
den prolabe omos na antidrasi...


Ονομάζομαι Γιώργος.

Πιστεύω, πως έθεσα την άποψή μου προς γνώση όλων, απλά και με μεγάλο σεβασμό προς τη μνήμη του αδερφού σου (αν κατάλαβα σωστά).


Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
......αλλά κανείς δεν ξέρει αν έπεσε μόνος, πετάχτηκε κάτι ή έγινε κάτι άλλο!!!........

Κρίμα............

Αυτή ήταν η απορία μου. Και μόνον. Δεν θα ήθελα να πω κάτι περισσότερο. Πιστεύω να μην είπα κάτι που σε προσέβαλε Μαρία-Ελένη.

Με εκτίμηση, Γιώργος.

VanDiemen
14/01/2007, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από maria_eleni1978
na exi ena kalo taksidi to palikari...kai dinami stous dikous tou...


agapite mou H.A.Balafoutre o adelfos mou ixe poli megali empiria me tis mixanes pistepseme...
den prolabe omos na antidrasi...

Δεν καταλάβαμε αν πρόκειται για τον αδερφό σου ή για ξένο προς εσένα άτομο και δικαιολογημένα, δε νομίζεις; Δε θα έχω τη λεπτότητα που χρησιμοποίησε ο Balafoutre ο οποίος έχω παρατηρήσει ότι πάντα έχει την πιο νηφάλια, ψύχραιμη και άκρως αντικειμενική και έγκυρη άποψη! Παρ'όλα αυτά του την είπες!
Αυτό που σου είπαν (κι άλλα παιδιά) είναι ότι τα νεκροταφεία είναι γεμάτα με έμπειρους! Η εμπειρία δεν αρκεί! Αν αρκούσε, όλοι αυτοί που έφυγαν ανεξαιρέτως, θα ήταν μαζί μας! Το να οδηγεί κανείς μοτοσυκλέτα 20 χρόνια, δεν τον κάνει Valentino Rossi ή Ayrton Senna. Το να θεωρείται κάποιος καλός οδηγός, δεν περιορίζεται στη δυνατότητα που έχει να πάρει μια στροφή με 200 (μπορεί να την καταφέρει κάποια στιγμή κωλοφαρδίας), ούτε στο να οδηγεί από 7μισυ χρονών, αλλά μεταξύ άλλων, να σέβεται πρωτίστως τους άλλους και την ίδια του τη ζωή και να μην υπερεκτιμά τις δυνατότητές του και αυτές της μηχανής του.
Κρίμα για το παληκάρι που έφυγε. Κρίμα γι' αυτόν και την οικογένειά του, αλλά κάπου όλα έχουν όρια! Δεν μπορώ να ακούω τεθλιμμένους συγγενείς, φίλους και συμπάσχοντες-συμπαθούντες να λένε ότι ήταν ο καλύτερος οδηγός, ο πιο έμπειρος κ.τ.λ. κ.τ.λ. Αν ίσχυαν αυτά, όλοι αυτοί που σκοτώθηκαν, θα ήταν μαζί μας ή ίσως θα πρώτευαν σε κάποιο moto GP.
Αντίθετα, αν δούμε λίγο ρεαλιστικά τα πράγματα νομίζω ότι αυτή η κίνηση θα αποβεί προς το συμφέρον όλων.

jiannisan
01/03/2007, 00:48
Καταρχας συγνωμη αν σας ξυπναω μια παλια πληγη.......
Λιγο αργα αλλα ποιος ξερει μπαινω και εγω στην συζητηση σας και να πω οτι ο Νικος ηταν ενα πολυ καλο παιδι και καναμε πολλες φορες παρεα αφου τυνχανει να εχω και εγω μοτοσυκλετα..
Ειχε ενα yzf πριν το κανει R1 και ειχε κανει πολλες αλλαγες απανω σαυτο , οπως φρενα δαγκανες brembo και πολλα αλλα επι τισ ασφαλειας του.
Ποτε δεν εβγαινε χωρις δερματινα και ολο τον εξωπλισμο του αναβατη οπως ολοι ξερουμε.
Τωρα το γιατι επεσε μονο αυτος και ο θεος το ξερει γιαυτο λοιπον να μιν λεμε πολλα γιαυτους που φευγουν αλλα να αναλογιζομαστε καθε μερα την δικια μας θεση επανω στην σελα της μηχανης μας.
Και ποτε δεν εβγαινε με την ταυτοτητα στο στομα οπως διαβασα παραπανω..
Ποτε δεν υποχρεωσε κανενα να τον ακολουθισει η να τον φοβασαι οταν ειναι απο πισω σου.
Το μονο που εχουμε να πουμε ειναι ενα αντιο στον ΝΙκο και να ειναι ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει......
Και να ευχομαστε ΟΧΙ αλλα τετοια περιστατικα και καλα χιλιομετρα σε ολους χωρις εγωισμους απανω στα τιμονια ειτε ειναι ισια ειτε ειναι στρογκυλα!!!!!!!!!!!
Εδω στο ηρακλειο παντος παιδια το 2006 ειχαμε πολλα ατυχηματα στους δρομους ειτε απο αυτοκινητα που εκοπσαν το δρομο σε μηχανες (δεν ξερω αν ακουσατε το καλοκαιρι στην χερισονησσο με τον διαμελισμο του νεαρου) ειτε απο μηχανες
Λες και επεσε καταρα.Τελος παντων καλα μυαλα σε ολους εμας και σε αφτους που θα ερθουν και σε αφτους που φευγουν δλδ σε αυτους που σταματανε για καποιους λογους

gian_nykt
01/03/2007, 18:18
Καλά......αρκετοί απο την παρέα τις έκαναν τις λαλακίες τους....τεσπά.....ας προσέχουμε εμεις και ασε το τι και γιατί...!
Μακριά απο όλους μας.......και βρε αδερφε....αν δεν τερματίσεις και το μπροστινό λάστιχο, κι αν δεν ρίξεις τον χρόνο της διαδρομής απο το σημείο Χ στο Μπαλί και πίσω, κι αν δεν φτάσεις 1ος στην καντίνα, κι αν αρχίσει ενας τις λαλακίες και σου φύγει......ε δεν τρέχει και τίποτα....!!
Κυρίως στους Κυριακάτικους πρωϊνους του Balington Racing club αναφέρωμαι!!
ΠΡΟΣΟΧΗ και καλό δρόμο σε όλους μας!!!
Ας ελπίσουμε να μην υπάρξει άλλο θύμα των 2 τροχών που τόσο αγαπάμε!