PDA

View Full Version : Ανθρωπιά;;;;;



Alx 84
29/12/2006, 14:28
χθές το απόγευμα πλησιάζω στην πλατεία κορυζή(από φιλοθέη) για να βγώ καποδιστρίου! εκεί βλέπω ένα τύπο με ένα παπί να μιλάει με ένα τύπο σε ένα αυτοκίνητο. "Η φίλοι είναι η τσαμπουκάς παίζεται" σκέφτομαι. συνεχίζω κ σταματάω στο φανάρι. με πλησιάζει το παλικάρι τσουλώντας το παπί σβηστό.

-Παλικάρι, έχεις ένα κέρμα;;;
-κέρμα;;;
-ναι, έμεινα από βενζίνη κ δεν έχω μια πάνω μου και ζήτησα απο τον τύπο και μου λέει καλά να πάθεις!!!!!!

του έδωσα 3 ευρώ κ πήγε απέναντι που είχε βενζινάδικο!
και λέω εγώ τώρα. ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ Ε;;;; αυτοί είναι οι χριστιανοι ε;;;; που τους βλέπουμε στις εκκλησίες και μπλά μπλά μπλά... να πεθαίνει ο άλλος δε θα τον βοηθήσει κανένας ρε!:mad: :mad: :mad:

να μείνει στη μέση του πουθενά κ να μη σταματάει κανένας ρε! να δούμε μετά... ακου καλά να πάθεις!:mad: :yuck: :yuck:

Maira
29/12/2006, 14:45
Παρόμοια φάση στην Ηρακλείου στον Περισσό. Βλέπω έναν τύπο να σπρώχνει ένα παπί.

Σταματάω: "Μήπως θες βοήθεια?"

"Άσε ρε κοπελιά! Έχω μείνει από βενζίνη και πήγα στο βενζινάδικο, του είπα πως δεν έχω μια γιατί κάπου μου έπεσε το πορτοφόλι και αν μπορούσε να μου βάλει λίγη, έστω 50 λεπτά, να φτάσω μέχρι το σπίτι μου και με έβρισε! Μήπως έχεις εσύ?"

Του έδωσα 1 ευρώ γιατί δεν έιχα άλλα κέρματα και έφυγα με καντίλια!!!!!

Ρε και υπάλληλος να είναι, τι είναι 50 λεπτά για τον συνάνρθωπό σου που σε χρειάζεται!!!!!

:a023: :a023: :a023:

makis206
29/12/2006, 14:50
Δεν μπορώ να καταλάβω πως έφτασε μέχρι εκεί η κατάσταση.. τόσο πολύ αποξενωθήκαμε πια ;

Θα είχε λειφθεί ποτέ από κανέναν μας το ένα ευρώ ;

Και στην περίπτωση που δεν είχαμε κέρματα να δώσουμε, τόσο δύσκολο θα ήταν να το λέγαμε ευγενικά βλέποντας την ταλαιπωρία του άλλου ;

Κρίμα..

kalant
29/12/2006, 15:15
και μετα κατι τετοιοι τυπου ευχονται αγαπη και ευτυχια...

αντε γ@μ@θειτε ρε χρονιαρες μερες...

:smokin:

Gandalf dr685sm
29/12/2006, 15:30
και οχι μόνο παιδια... και κωλοτούμπες-προσκυνήματα σε εικόνες κάνουν και δεν ξέρω τι άλλο.

Και "ενοχλούνται" απο αυτά που συμβαίνουν γύρω τους και γενικά αντιδρούν , μέχρι που φτάνει σε αυτούς η ώρα να κάνουν την "καλή πράξη"... και εκεί.... απλά προσπερνούν, ενίοτε και βρίζοντας.

Κατά τα άλλα είναι οπαδοί του Χριστόδουλου και φανατίζονται αν τους πειράξεις τα "όσια και τα ιερά".


Μάλιστα...


Gandalf

gcrook
29/12/2006, 17:55
Kαλα παλι στη θρησκεια θα το γυρισετε εδω μεσα:rotflmao:
Ισως να φταιει το κλιμα των ημερων, που περιμενουμε να δουμε δειγματα (χειροπιαστα ως επι το πλειστον) , της Θειας Χαρης.
Αλλα δεν ειναι ετσι δυστυχως.

ktm640lc4
30/12/2006, 08:37
Φαση ιδια πριν χρονια στην παραλιακη καλοκαιρι χαμος. Αυτοκινητα και μηχανακια.

Παπι σταματημενο δεξια, ενα παλικαρι με την κοπελα του.

Δεν ειχα φραγκο πανω μου και βγαλαμε το σωληνακι απο το καρμπιρατερ και αδειασαμε το μισο ρεζερβουαρ σε ενα μπουκαλι για να παρει. :)


Περιμενε ειπε πολυ ωρα χωρις ανταποκριση.








Αλλα δεν βαριεσαι μαλακες υπαρχουν, μερικες φορες πεφτεις πανω τους. Δεν τρεχει τιποτα.
:smokin:

zolotas
30/12/2006, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
χθές το απόγευμα πλησιάζω στην πλατεία κορυζή(από φιλοθέη) για να βγώ καποδιστρίου! εκεί βλέπω ένα τύπο με ένα παπί να μιλάει με ένα τύπο σε ένα αυτοκίνητο. "Η φίλοι είναι η τσαμπουκάς παίζεται" σκέφτομαι. συνεχίζω κ σταματάω στο φανάρι. με πλησιάζει το παλικάρι τσουλώντας το παπί σβηστό.

-Παλικάρι, έχεις ένα κέρμα;;;
-κέρμα;;;
-ναι, έμεινα από βενζίνη κ δεν έχω μια πάνω μου και ζήτησα απο τον τύπο και μου λέει καλά να πάθεις!!!!!!

του έδωσα 3 ευρώ κ πήγε απέναντι που είχε βενζινάδικο!
και λέω εγώ τώρα. ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ Ε;;;; αυτοί είναι οι χριστιανοι ε;;;; που τους βλέπουμε στις εκκλησίες και μπλά μπλά μπλά... να πεθαίνει ο άλλος δε θα τον βοηθήσει κανένας ρε!:mad: :mad: :mad:

να μείνει στη μέση του πουθενά κ να μη σταματάει κανένας ρε! να δούμε μετά... ακου καλά να πάθεις!:mad: :yuck: :yuck:

καλα εκανες .........και μπραβο..........αλλα το χριστιανοι δεν καταλαβα που κολλαει..........

οι πωρομενοι ειναι τα χειροτερα λαμογια και ανωμαλιαρηδες .........μακρυα απ αυτους που εχουν και μαλλια στον λοκο(ΓΙΑ ΤΙς ΓΥΝΑΙΚΕς)

DimChios
30/12/2006, 09:21
[spammode=on]Ρε παλληκάρια, μήπως έχετε από ένα ευρώ?[spammode=off]


:look: :look: :look:






sorry,δέν κρατήθηκα ρε σείς!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :lol: :bigcry:

adam_tsouk
30/12/2006, 10:38
εγω σπανιως δινω!


να μην πω... ΠΟΤΕ!


οχι γιατι δεν εχω αισθηματα ή δεν λυπαμαι τον οποιο του τυχει στραβη ΑΛΛΑ το 99,9% των ζητουλων ειναι μουφα, ζακια και δεν ξερω τι αλλο...

οποτε δεν δινω. Δεν θα ειχα κανενα προβλημα να τον πετυχω στο βενζιναδικο και να του φουλαρω το παπι. τι σκατα, τζινες θα το κανει?:lol:

makis206
30/12/2006, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω σπανιως δινω!
να μην πω... ΠΟΤΕ!
οχι γιατι δεν εχω αισθηματα ή δεν λυπαμαι τον οποιο του τυχει στραβη ΑΛΛΑ το 99,9% των ζητουλων ειναι μουφα, ζακια και δεν ξερω τι αλλο...
οποτε δεν δινω. Δεν θα ειχα κανενα προβλημα να τον πετυχω στο βενζιναδικο και να του φουλαρω το παπι. τι σκατα, τζινες θα το κανει?:lol:

Ωρέ Άνταμ

άμα τον δεις τον ταλαίπωρο να σπρώχνει δεν θα δώκεις κακούργε ;:D

:lol: :beer: :lol:

loukasfilm
30/12/2006, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
[spammode=on]Ρε παλληκάρια, μήπως έχετε από ένα ευρώ?[spammode=off]







sorry,δέν κρατήθηκα ρε σείς!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :lol: :bigcry:

Να σε δώ να σου τύχει με το καινούργιο θηρίο, και να τους ζητάς κανά εικοσάευρω.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
30/12/2006, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
Να σε δώ να σου τύχει με το καινούργιο θηρίο, και να τους ζητάς κανά εικοσάευρω.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:lol: :lol: :lol:

:beer: :beer: :beer:







Να σε ενημερώσω βέβαια πως στους παλιο-BMW-δάκηδες φέρνουν ακόμη και βενζίνη άν τυχών μείνεις! :blush:

:lol: :lol:

vaskunito
31/12/2006, 00:11
Συμφωνώ με τον Τσουκ. Γιατί όπου παπί, σκεφτείτε τον κάθε έναν που ζητάει λεφτά. Καθίστε σε μια καφετέρεια στο κέντρο της Αθήνας και θα δείτε. Γιατί δηλαδή, εσείς δίνετε σε όλους;

Άμα είναι πραγματική ανάγκη γιάτι όχι. Άλλα δυστυχώς τα περισσότερα δεν είναι.

fantacid
31/12/2006, 01:19
ρε παιδια αλλο ζητιανευω ενα κατοσταρικο στη καφετερια κ σου τα @@ μεχρι να ξηλωθεις
κ
αλλο εμεινα στο δρομο κ σπρωχνω σαν το πουστη!!!

οχι στα τζανκια δε δινω κυριως οταν αρισουν πιπες προλογο.......
αλλα στον μηχανοβιο που σπρωχνει αδικα θα δωσω!!


ασχετο αλλα προxθες το διαβασα σε οικονομικη εφημεριδα..... βρεθηκε νεκρος ενας ζητιανος κ διαπιστωθηκε οτι ειχε λογαριασμο σε καταθεσεις υψους 1.000.000€ ----ναι καλα διαβασατε δεν ειναι typo!!!

vaskunito
31/12/2006, 01:58
καλά σίγουρα. Σε αυτόυς που έχουν πραγματικά ανάγκη θα δώσουμε όλοι μας. Αλλά, πως διακρίνεις αυτόν που έχει πάντα πραγματική ανάγκη. Δεν είναι εύκολο. Και όλοι μας την έχουμε πατήσει με την καλοσύνη μας. Γι αυτό και δεν δίνουμε λεφτά πλέον στον καθένα.
Καλά δεν λέμε για πράγματα που είναι ολοφάνερα (να σπρώχνεις μηχανάκι στον δρόμο). Αλλά ποτέ λεφτά. Πάμε στο πρατήριο να σου το γεμίσω (ούτως ή άλλος το σπρώξιμο θα το κάνεις σου δώσω δεν σου δώσω λεφτά). Πεινάς; Πάμε να σου αγοράσω φαγητό. Αλλά ποτέ λεφτά. Γιατί περισσότερο κακό τους κάνουμε (πρεζόνια κτλ) παρά καλό.

Άποψη μου στην τελική.

siraxanz
31/12/2006, 21:21
Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι γιά πρέζα τα ευρώπουλα του παπόβιου....
παλιό το κόλπο ;)

fantacid
31/12/2006, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι γιά πρέζα τα ευρώπουλα του παπόβιου....
παλιό το κόλπο ;)


...ναι ε??

τελικα ειμαι πολυ νεος......!

Maira
02/01/2007, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι γιά πρέζα τα ευρώπουλα του παπόβιου....
παλιό το κόλπο ;)


Στις 1:30 το βράδυ, σπώχνοντας το παπί, μες στο κρύο δε νομίζω πως τα θέλει για την δόση του σε δρόμο που περνάει ένα αμάξι κάθε 10 λεπτά!!!!!

Αλλά στην τελική άποψη του καθενός!!!!

Πάντως κάθε μέρα εύχομαι να μην πέσω στην ανάγκη ανθρώπου που έχει τέτοια άποψη!!!!! Γιατί όλοι μπορεί κάποια στιγμή να χρειαστούμε τον συνάνθρωπό μας!!!!

:wave2:

siraxanz
02/01/2007, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Στις 1:30 το βράδυ, σπώχνοντας το παπί, μες στο κρύο δε νομίζω πως τα θέλει για την δόση του σε δρόμο που περνάει ένα αμάξι κάθε 10 λεπτά!!!!!

Αλλά στην τελική άποψη του καθενός!!!!

Πάντως κάθε μέρα εύχομαι να μην πέσω στην ανάγκη ανθρώπου που έχει τέτοια άποψη!!!!! Γιατί όλοι μπορεί κάποια στιγμή να χρειαστούμε τον συνάνθρωπό μας!!!!

:wave2:

Maira sorry δεν κατάλαβες τι λέω, εννοώ ότι το να ζητά κάποιος 1€ γιά βενζίνη είναι ένα παλιό κόλπο των πρεζάκηδων!
Εννοείτε ότι όποιος από εμάς βρεθεί σε τέτοια φάση εκτιμά την κατάσταση και πράτει αναλόγως...
Η αλληλοβοήθεια πρέπει να είναι και πιστεύω πως είναι χαρακτηριστικό ιδίωμα και συνείδηση των δυκυκλιστών, έχεις δίκηο, φαίνετε πιός έχει ανάγκη γιά βενζίνη και ποιός είναι δήθεν.
:) :) :)

project.breeze
02/01/2007, 16:16
Παιδιά καλά κάνατε και βοηθήσατε απλά πρέπει να ξέρετε ότι το σκηνικό που αναφέρετε είναι το νέο trend των ναρκομανών,με την πρόφαση ότι μείνανε από βενζίνη ζητάνε λεφτά.Βλέποντας κάποιο τέτοιο περιστατικό μπορείτε να κρίνετε από τον τρόπο ομιλίας ή και την όλη εμφάνιση του ατόμου αν πραγματικά χρειάζεται τα λεφτά για να πάει σπίτι του ή για να πάει να τα ακουμπήσει στο βαποράκι και να εξασφαλίσει την δόση του.Εγώ πάντως σε ναρκομανή λεφτά δεν πρόκειται να δώσω.Δεν είναι από τσιγγουνιά αλλά από ενδιαφέρον.Δεν θέλω να είμαι συνένοχος σε φόνο...

Maira
02/01/2007, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Παιδιά καλά κάνατε και βοηθήσατε απλά πρέπει να ξέρετε ότι το σκηνικό που αναφέρετε είναι το νέο trend των ναρκομανών,με την πρόφαση ότι μείνανε από βενζίνη ζητάνε λεφτά.Βλέποντας κάποιο τέτοιο περιστατικό μπορείτε να κρίνετε από τον τρόπο ομιλίας ή και την όλη εμφάνιση του ατόμου αν πραγματικά χρειάζεται τα λεφτά για να πάει σπίτι του ή για να πάει να τα ακουμπήσει στο βαποράκι και να εξασφαλίσει την δόση του.Εγώ πάντως σε ναρκομανή λεφτά δεν πρόκειται να δώσω.Δεν είναι από τσιγγουνιά αλλά από ενδιαφέρον.Δεν θέλω να είμαι συνένοχος σε φόνο...


Έχεις δίκιο πως φαίνονται! Αλλά εδώ μιλάμε για περιπτώσεις που υπήρχε ανάγκη! Και εννοείται πως στους ναρκομανείς δεν δίνω ούτε δεκάρα! Αν θέλουν να πεθάνουν να πεθάνουν μόνοι τους χωρίς τη δική μου βοήθεια!

makis206
02/01/2007, 20:44
Προσωπικά προτιμώ να δώσω 1 ευρώ σε κάποιον, έστω κι αν η περίπτωση να τον ξελασπώσω να είναι μία στο εκατομμύριο απ'το να τον διώξω με αγένεια.

Αν είναι καθαρά κάποιος ναρκομανής αλλάζει το πράγμα

:beer: