PDA

View Full Version : Taxi στο Mega



vaskunito
31/12/2006, 20:44
Ρε παίδες... έχει κανείς σας την εντύπωση πως η εκπομπή ταξί του Μέγκα είναι από τις ποιό ηλίθιες και επικύνδυνες και είναι θέμα χρόνου πρίν προκαλέσουν ένα ατύχημα (ιδιαίτερα σε μηχανή) γιατί αυτή η χαζοβιόλα που οδηγεί δεν προσέχει καθόλου;

Δηλαδή δεν έχουνε ίχνος ευθύνης ρε γαμώτη μου;

kalant
31/12/2006, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Ρε παίδες... έχει κανείς σας την εντύπωση πως η εκπομπή ταξί του Μέγκα είναι από τις ποιό ηλίθιες και επικύνδυνες και είναι θέμα χρόνου πρίν προκαλέσουν ένα ατύχημα (ιδιαίτερα σε μηχανή) γιατί αυτή η χαζοβιόλα που οδηγεί δεν προσέχει καθόλου;

Δηλαδή δεν έχουνε ίχνος ευθύνης ρε γαμώτη μου;


νομιζω οτι προσεχει οταν οδηγει, συνηθως οταν ειναι σταματημενο το ταξι γυριζει πισω προς τους επιβαινοντες...

επισης οταν οδηγει, μονο καμια ματια απο τον καθρεπτη της ριχνει...

μην ανυσυχεις, απο κατι αλλους μ@λ@κες πιο πολυ κινδυνευουμε...

SPORAKIAS
31/12/2006, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Ρε παίδες... έχει κανείς σας την εντύπωση πως η εκπομπή ταξί του Μέγκα είναι από τις ποιό ηλίθιες και επικύνδυνες και είναι θέμα χρόνου πρίν προκαλέσουν ένα ατύχημα (ιδιαίτερα σε μηχανή) γιατί αυτή η χαζοβιόλα που οδηγεί δεν προσέχει καθόλου;

Δηλαδή δεν έχουνε ίχνος ευθύνης ρε γαμώτη μου;

αυτο το θρεντ σκεφτομουνα εδω και 1 μηνα να το ανοιξω...

ενταξει ωραιο το παιχνιδι..χαβαλε εχει ...αλλα αρκετα επικινδυνο....(απο χειροτερους οντως ...ειμαστε γεματοι...:mad: )

καλαντ... το θεμα ειναι οτι μπορει να κοιταει τους καθερεπτες αλλα το μυαλο της ειναι αλλου....:nono:

ασε που μπορει να εχει γινει ηδη καμια στραβη και να εχει ''κοπει''....

FestoNero
31/12/2006, 21:20
Πιστευα οτι η εκπομπη ηταν στημενη, δηλαδη οτι το ταξι δεν κυκλοφορει κανονικα αλλα το τραβα γερανος, και απλα συμπληρωνουν τα απαραιτητα εξωτερικα πλανα..
Δυστυχως την πετυχα μια φορα στη πλατεια Συνταγματος που ειχε σταματησει (παρανομα :evil: )
και δεν τη τραβουσε γερανος..
:sick:

kalant
31/12/2006, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
αυτο το θρεντ σκεφτομουνα εδω και 1 μηνα να το ανοιξω...

ενταξει ωραιο το παιχνιδι..χαβαλε εχει ...αλλα αρκετα επικινδυνο....(απο χειροτερους οντως ...ειμαστε γεματοι...:mad: )

καλαντ... το θεμα ειναι οτι μπορει να κοιταει τους καθερεπτες αλλα το μυαλο της ειναι αλλου....:nono:

ασε που μπορει να εχει γινει ηδη καμια στραβη και να εχει ''κοπει''....

εχω την εντυπωση οτι γυρω της υπαρχουν ανθρωποι της εκπομπης, αφου πρωτον κατα την διαρκεια της εκπομπης δειχνουν εξωτερικα πλανα του ταξι και δευτερον οταν σταματαει και βγαινουν εξω για να ρωτησουν περαστικους οι παικτες, παντα υπαρχει καμερα εξω και τους ακολουθει στα πεζοδρομια, αρα μαλλον το ταξι ειναι απομονωμενο καπως, αφου την περιτριγυριζουν ατομα της εκπομπης...

δεν ξερω ισως και να εχει γινει καποια στραβη παντως...

KaTaNaS
31/12/2006, 21:22
paidia επειδή και εγω στην αρχή ανησύχησα σας καταλαβαίνω...


αλλά μετά παρακολουθώντας την εκπομπή κατάλαβα πώς ούτως ή άλλως δε μπορεί να γνωρίζει η ηθοποιός όλους τους δρόμους...


οπότε ένα βανάκι (με φαίνεται προκειμένου να παίρνει και με την κάμερα το ταξί) που έχει όλα τα οπτικοακουστικά συστήματα και ενδοεπικοινωνία στην ουσία την οδηγεί... και πηγαίνουν κολλητά, οπότε δε χρειάζεται αν προσέχει ιδιάιτερα πολλά πράγματα!

kalant
31/12/2006, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
paidia επειδή και εγω στην αρχή ανησύχησα σας καταλαβαίνω...


αλλά μετά παρακολουθώντας την εκπομπή κατάλαβα πώς ούτως ή άλλως δε μπορεί να γνωρίζει η ηθοποιός όλους τους δρόμους...


οπότε ένα βανάκι (με φαίνεται προκειμένου να παίρνει και με την κάμερα το ταξί) που έχει όλα τα οπτικοακουστικά συστήματα και ενδοεπικοινωνία στην ουσία την οδηγεί... και πηγαίνουν κολλητά, οπότε δε χρειάζεται αν προσέχει ιδιάιτερα πολλά πράγματα!

σε προλαβα katana...

μολις αυτο εγραψα κι εγω...

:beer:

KaTaNaS
31/12/2006, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
σε προλαβα katana...


γαμώτ πρέπει να βάλω FCR δε πάει μΙα το εργαλέιο! :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:


:wave2:


ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ

kalant
31/12/2006, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
γαμώτ πρέπει να βάλω FCR δε πάει μΙα το εργαλέιο! :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:


:wave2:


ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ

χρονια πολλα και σε σενα, καλη χρονια να εχεις...

:beer:

SPORAKIAS
31/12/2006, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
εχω την εντυπωση οτι γυρω της υπαρχουν ανθρωποι της εκπομπης, αφου πρωτον κατα την διαρκεια της εκπομπης δειχνουν εξωτερικα πλανα του ταξι και δευτερον οταν σταματαει και βγαινουν εξω για να ρωτησουν περαστικους οι παικτες, παντα υπαρχει καμερα εξω και τους ακολουθει στα πεζοδρομια, αρα μαλλον το ταξι ειναι απομονωμενο καπως, αφου την περιτριγυριζουν ατομα της εκπομπης...

δεν ξερω ισως και να εχει γινει καποια στραβη παντως...

ελπιζω να ειναι ετσι....αλλα σημερα που το εβλεπα ανεβαινε την συγγρου νομιζω και πηγε να μπει μπροστα της με φλας ενα τζιπακι.....και ευτυχως δεν μπηκε.....αφου γυρναει και λεει...'παραλιγο θα τον ετρωγα τον καημενο'.....:eek: :uplate: :eyepop:

kalant
31/12/2006, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ελπιζω να ειναι ετσι....αλλα σημερα που το εβλεπα ανεβαινε την συγγρου νομιζω και πηγε να μπει μπροστα της με φλας ενα τζιπακι.....και ευτυχως δεν μπηκε.....αφου γυρναει και λεει...'παραλιγο θα τον ετρωγα τον καημενο'.....:eek: :uplate: :eyepop:

ενταξει λογω της προτοτυπιας της εκπομπης κατι τετοια τα λεει και για πλακα καμια φορα...

σιγα μην κινδυνευε κοσμος και την ειχαν να οδηγει και να παιζει κιολας...

βεβαια μπορει να υπαρχει καποιος κινδυνος αλλα νομιζω οτι οι συνοδοι της τα προλαμβανουν κατι τετοια...

vaskunito
31/12/2006, 21:53
Καλά όλα αυτά φίλτατοι, αλλά εδώ είναι Ελλάδα, και δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση άμα στον τομέα της ασφάλειας τα γράψαν στα παπάρια τους. Απ'ότι ξέρω αυτό το τηλεπαιχνίδι είναι αντιγραφή του taxi-girl (αμερικάνικο;) και ελπίζω πάνω στην αντιγραφή να αντιγράψανε και κάνα δύο τυπικά μέτρα ασφαλείας. Αλλά και μόνο την εικόνα που βγάζουν προς τα έξω στους τηλεθεατές (να οδηγείς και η προσοχή σου να βρίσκεται παντού εκτός του δρόμου) μου φαίνετε μάλλον λανθασμένη.

Και μην ξεχνάτε, όσα μέτρα και να παρθούν, οι δρόμοι είναι επικύνδινοι και η κυκλοφορία πολλές φορές απρόβλεπτη και πολλά μπορούν να συμβούν. Εγώ μια φορά πάντως, είμαι σκεπτικός γιά το πόσο καλή και σωστή είναι αυτή η εκπομπή. :nono:

vaskunito
31/12/2006, 21:55
[i]

ασε που μπορει να εχει γινει ηδη καμια στραβη και να εχει ''κοπει''.... [/B]


Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ. Δεν θα μου έκανε καμιά εντύπωση αν όντως ήταν αλήθεια.

kalant
31/12/2006, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Καλά όλα αυτά φίλτατοι, αλλά εδώ είναι Ελλάδα, και δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση άμα στον τομέα της ασφάλειας τα γράψαν στα παπάρια τους. Απ'ότι ξέρω αυτό το τηλεπαιχνίδι είναι αντιγραφή του taxi-girl (αμερικάνικο;) και ελπίζω πάνω στην αντιγραφή να αντιγράψανε και κάνα δύο τυπικά μέτρα ασφαλείας. Αλλά και μόνο την εικόνα που βγάζουν προς τα έξω στους τηλεθεατές (να οδηγείς και η προσοχή σου να βρίσκεται παντού εκτός του δρόμου) μου φαίνετε μάλλον λανθασμένη.

Και μην ξεχνάτε, όσα μέτρα και να παρθούν, οι δρόμοι είναι επικύνδινοι και η κυκλοφορία πολλές φορές απρόβλεπτη και πολλά μπορούν να συμβούν. Εγώ μια φορά πάντως, είμαι σκεπτικός γιά το πόσο καλή και σωστή είναι αυτή η εκπομπή. :nono:

κοιτα, με αυτο που λες συμφωνω εν μερει, εδω με λογικη και σωστη οδηγηση κινδυνευουμε αλλα πιστευω οτι υπαρχουν μικρες πιθανοτητες να συμβει κατι λογω των παραπανω που ειπαμε...

οσα για το κακο παραδειγμα που λες οτι δινει η εκπομπη ειναι λαθος, σιγα μην περιμενε ο ελληνας το ταξι για να καγκουριασει, εδω ρε συ ολους με τα κινητα, τις μουσικες και τις συζητησεις με τους συνοδηγους τους βλεπω στο δρομο...

στους δρομους της ελλαδας ολοι κινδυνευουμε, ακομα και με τα ποδια να πηγαινουμε στην δουλεια μας παλι το ιδιο...

fantacid
31/12/2006, 22:07
δε ξερω τι ακολουθει κ ποιος της λεει που να παει κ που να στριψει αλλα σαν οχημα ειναι σιγουρα ακαταλληλο κ παρανομο για να κυκλοφορει στους δρομους!

εχει φιμε τελειως σκουρες ζελατινες ακομα κ στο μποστινο κρυσταλο κ μεσα φωτακια/παπαριτσες ακομα κ ντισκομπαλα, πραμα που κανει ακομα πιο δυκολη κ επικυνδινη την οδηγιση του συγκεκριμενου οχηματος!

αλλα θα μου πεις εστω κ υπαρχει ενας μπατσος να τη σταματησει κ να την ζωγραφισει, τι στα @@ τους αφου αλλος πλερωνει τις κλησεις!

zireous
01/01/2007, 01:56
Μόλις αποφανθείτε περί της ταξιτζούς, σκεφτείτε ότι τουλάχιστον 1 στους 10 οδηγούς αυτοκινήτων είναι όντως επικίνδυνος, και οι 9 στους 10 σίγουρα είναι αλλού όταν οδηγάνε και μόνο οι διαγραμμίσεις και τα φανάρια τους βοηθάνε να μην γίνει η μηχανική πλέον οδήγηση, επικίνδυνη...

el_hymador
01/01/2007, 10:19
Να βγει εκπομπη Μοto - girl με οδηγο την Τζουλια Αλεξανδρατου!!!

Δεν νομιζω να εθετε κανεις θεμα ασφαλειας (παρα μονο σε οτι αφορα τα εγκεφαλικα και τις ανακοπες...)

adam_tsouk
01/01/2007, 21:38
εγω τσαντιζομαι....





που δεν χρησιμοποιω ταξιΑ!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
01/01/2007, 22:55
Ναι αυτο μας πειραξε.
:a55:

Boxer
02/01/2007, 08:22
Το πιο σωστο θα ητανε να χρησιμοποιουν δεξιοτιμονο ταξι , και η χοντρη να κανει πως οδηγαει , με τον ταριφα να οδηγαει κανονικα.

Cpt. Haddock
02/01/2007, 08:30
Τι λέτε ρε σεις;

Δλδ οι "πραγματικοί" ταρίφες δεν κάνουν το ίδιο;

Δεν αγορεύουν συνεχώς "κάνε με πρωθυπουργό κλπ" κοιτώντας απο τον καθρέπτη τους επιβαίνοντες στο πίσω κάθισμα;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ποιά η διαφορά;

(άσε που εκεί τους πληρώνουμε κιόλας...)

:lol: