PDA

View Full Version : ΠΟΣΑ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΕΙΔΑΤΕ ΧΤΕΣ ΓΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΣΠΙΤΙ???



zzr2005
01/01/2007, 17:41
παιδιά δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ ξημερώματα που γύρισα σπιτι σε μια απόσταση 5 χιλιομέτρων είδαδύο γερά στούκια...
το ένα στον υπογειο κομβο της Εθνικής στο ύψος της Νέας Ιωνίας μετά τη Renault ...ένα αυτοκίνητο είχε καβαλήσει το κράσπεδο και ένα ή δυο ακόμα τρακαρισμένα αλλά μαλλον χωρίς τραυματίες...

και δεύτερο στο Μενίδι γερό στούκι με εμπλοκή 2-3 αυτοκινήτων που είχαν γινει ψιλοκ@λος....
κανείς δεν έχει την προνοητικότητα να μην πιει ή έστω να μην οδηγήσει αυτή την ήμέρα???

κίνδυνος θάνατος το βράδυ της Πρωτοχρονιάς....:mad:

φυσικά εγώ δεν τόλμησα να πάρω τη μηχανή ....αφενός υπό την πιθανότητα να πιω αρκετά και αφετέρου υπό τον φόβο των απανταχού μεθυσμένων ΙΧήδων που μπορούν να μετατρέψουν την πρωτη ημέρα του χρόνου σε αξέχαστη....
:mad:

cbr1100xx
01/01/2007, 18:42
Συμερα αξημερωτα σοβαρο ατυχημα στην πατησιων στο πολυτεχνειο αυτοκινητο κτυπησε πεζο μαλλον σοβαρα.
μετα απο λιγο γαλατσιου αυτοκινητο σε κολονα.
Πατησιων στο υψος κολιατσου καραμπολα μονο υλικες ζημιες.
Αχαρνων στον αγιο νικολαο γερη στουκα αυτοκινητον δεν το ειδα αλλα ειχε πολλα μπαζα κατω και δεξια του δρομου.
Εθνικη προς λαμια στα πρωτα διοδια στο δεξι ρευμα καρεκλες και σιδερα χυμα στον δρομο παρακατο ενα αγροτικο παρατημενω χτυπημενο πισω αριστερα.
Ολα αυτα σε μια ηρεμη απο κινησει αθηνα απο τις 5 το πρωι εως της 9 που γυρισα απο την βολτα:eyepop: :eyepop: :sad: :sad:

DimChios
01/01/2007, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
παιδιά δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ ξημερώματα που γύρισα σπιτι σε μια απόσταση 5 χιλιομέτρων είδαδύο γερά στούκια...
το ένα στον υπογειο κομβο της Εθνικής στο ύψος της Νέας Ιωνίας μετά τη Renault ...ένα αυτοκίνητο είχε καβαλήσει το κράσπεδο και ένα ή δυο ακόμα τρακαρισμένα αλλά μαλλον χωρίς τραυματίες...

και δεύτερο στο Μενίδι γερό στούκι με εμπλοκή 2-3 αυτοκινήτων που είχαν γινει ψιλοκ@λος....
κανείς δεν έχει την προνοητικότητα να μην πιει ή έστω να μην οδηγήσει αυτή την ήμέρα???

κίνδυνος θάνατος το βράδυ της Πρωτοχρονιάς....:mad:

φυσικά εγώ δεν τόλμησα να πάρω τη μηχανή ....αφενός υπό την πιθανότητα να πιω αρκετά και αφετέρου υπό τον φόβο των απανταχού μεθυσμένων ΙΧήδων που μπορούν να μετατρέψουν την πρωτη ημέρα του χρόνου σε αξέχαστη....
:mad:





Γ@μησέ τα!!! Το πρώτο που αναφέρεις -ένα Πεζό 306 άσπρο- το είδα κι εγώ! Δίπλα σχεδόν μένω!

Ήταν ένα από τα 4 ή 5 :eyepop: :eyepop: που είδα!!!

Είμουν με τη μοτό....για αρκετούς λόγους τη θεώρησα πιό ασφαλή από το αμάξι ειδικά τέτοια μέρα-νύχτα! :rolleyes:


ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!

:wave2:

zolotas
01/01/2007, 19:31
δυστυχως δεν ξεκινησε καθολου καλα και για μενα .......στις 12:30 μπροστα στο medditerannean cosmos στο ρευμα προς χαλκιδικη ενα αυτοκινητο σταματησε δεξια στις μπαριερες διπλα και ανοιγοντας την πορτα περασε ενα αυτοκινητο και εγινε το μοιραιο (μαλλον χαζευε την λιακαδα ο τυπος):mad: .......


εγω ακολουθουσα στα 100 περιπου μετρα......και ο μαγκας πηγε να την κοπανησει ......τον προλαβαμε μαζι με ενα ι.χ που ειδε καθαρα το σκηνικο και τον σταματησαμε 500μ πιο κατω...:mad: τον κρατησε ο οδηγος και εγω ετρεξα στη γυναικα .......

τον πηραν απευθειας οι μπατσοι γιατι ηταν για πολλες μπουνιες ,εκανε σαν να μην εγινε τιποτα:mad: ......τα υπολοιπα στο δικαστηριο...
εκαβ και μπατσοι ηρθαν πολυ γρηγορα ........

αυτες οι στασεις στο δρομο αν δεν εχει ειδικο χωρο για παρκινγκ ειναι κινδυνος θανατος ,ειτε για φωτο ειτε για κατουρημα .........καλυτερα υπομονη μεχρι να βρεθει 100% ασφαλες σημειο

zzr2005
01/01/2007, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios


Είμουν με τη μοτό....για αρκετούς λόγους τη θεώρησα πιό ασφαλή από το αμάξι ειδικά τέτοια μέρα-νύχτα! :rolleyes:

:wave2:

λες ????
εγώ πάντως ειδικά χτες δεν έπαιρνα με τίποτα μηχανή....προτιμούσα να βγω να ψάχνω για ταξί στο κρύο....

αν και στο παρελθόν έχω παίσει κ σε μεθυσμένο ταρίφα....
:eek:
άβυσσος η ψυχή του οδηγού...

916
01/01/2007, 20:21
Πριν λίγη ώρα ένα παλικάρι με ένα AX-1 έπεσε στο Περιστέρι,αφού κάποιος μαλάκας είχε ρίξει πετρέλαια στο δρόμο.Το θέμα είναι ότι πέρασαν τόσοι οδηγοί και δε σταμάτησε κανείς.Και εντάξει από τους ΙΧήδες ας πούμε το καταλαβαίνω.Αλλά οι μοτοσυκλετιστές;Ευτυχώς δεν είχε χτυπήσει,φόραγε κράνος και γάντια βέβαια.

Κάποια στιγμή θα πρέπει να ληφθούν μέτρα για τους οδηγούς βυτιοφόρων καυσίμων.Να ταπώνουν τις σωλήνες με κάτι ώστε να μην πέφτει πετρέλαιο στο δρόμο

Για όσους θα κηνηθούν προς το περιστέρι,να προσέξουν για λάδια-πετρέλαια στο δρόμο μετά τον Αγ.Ταξιάρχη,έξω απο το βενζινάδικο της SHELL

rsp
01/01/2007, 21:37
Μηχανη και παλι μηχανη!! Προσεχουμε και δεν κανουμε βλακειες!!(ουτε τις κλασσικες)

gregorgeous89
06/01/2007, 16:26
12:30 μπροστα στο medditerannean cosmos
Συχνά κ εγώ βλέπω ατυχίματα εκή.ΠΡΟΣΟΧΗ όσοι περνάμε από εκεί:uplate: