PDA

View Full Version : fzs η cb600hornet



stelios8
02/01/2007, 11:29
Γεια σας παιδια και καλη χρονια.

Σκεφτομαι να παρω μια μηχανη(μεταχειρισμενη) και ειμαι αναμεσα στο
fazerS το παλιο kai to cb600hornet.
μπορω να διαθεσω πανω κατω 4.500 ευρω

Μου αρεσει περισοτερο το fazer αλλα ακουσα απο φιλους μου οτι βγαζει προβληματα και
διαβαζω στο foroum οτι εχει και ακριβα servise σε σχεση με το hornet.....

Eνα αλλο προβλημα ειναι οτι ειμαι ψηλος (1.90) και δεν ξερω αν θα ειμαι ανετα σε μακρινα ταξιδια, βεβαια θα το χρησιμοποιω κυριως στη πολη (λαρισα).Ποιο πιστευετε οτι ειναι ποιο ανετο
για το υψος μου?

Αυτα και συγνωμη αν σας κουρασα αν μπορει καποιος ας απαντησει για να παρω την
πιο σωστη αποφαση.:confused: :confused: :confused: :confused:

simeon
02/01/2007, 12:27
[i]
Μου αρεσει περισοτερο το fazer αλλα ακουσα απο φιλους μου οτι βγαζει προβληματα και
διαβαζω στο foroum οτι εχει και ακριβα servise σε σχεση με το hornet.....
[/B]

Καλη χρονια φιλε μου....
Συγνωμη για το υφος μου αλλα οι φιλοι σου εχουν σαν hobby τις μηχανεσ ή το πλεξιμο....

ειναι η πρωτη φορα που ακουω καποιον να λεει πως το FZS βγαζει προβληματα!
Ο κινητηρας του FZS 600 θεωρειτε πανευρωπαϊκα απο τους ποιο αξιοπιστους!!!
και το θεωρω απο τα πλεον οικονομικα μηχανακια απο αποψη συντηρησης!
Τα φρενα που εχει δανειστει απο το R1 ειναι απλα αψογα και ο κινητηρας γραμμικοτατος χωρις σκαμπανεβασματα.
Ρεζερβουαρ 22λιτ εναντι 17 του Hornet που βοηθαει στο ταξιδι

Το hornet δεν το εχω οδηγησει και δεν μπορω να σου πω αν ειναι καλυτερο η χειροτερο, παντως ειναι χωρις fairιng, και στο ταξιδι αυτο παιζει σημαντικο ρολο (και του φαζερ αν και μικρο το fairng για το μεγεθος του πιστεψε με κανει καλη δουλεια)

Απο εκει και περα μιλαμε για ενα εντελως απροβληματιστο μηχανακι που τα service του ειναι καθε 20.000κμ μπουζι φιλτρα και καθε 40.000 βαλβιδες. Προσωπικα που δεν πηγαινω στην μοτοδυναμικη στα 40.000κμ στον μηχανικο μου, μου κοστισαν 150eυρω (τα λαδια δικα μου) με ρυθμιση 2 βαλβιδες (δεν νομιζω το service του hornet να ειναι φθηνοτερο)
Στην αντιπροσωπεια μου ειχαν πει καπου 300 συνολο αλλα και σε εξουσιοδοτημενο Honda ποσο νομιζεις πως θα πληρωσεις???? Φανταζομαι πως κι εσυ αν το παρεις μεταχειρισμενο θα εχει ληξει η εγγυηση οποτε δεν εισαι αναγκασμενος να πηγαινεις σε εξουσιοδοτημενο... ;)

Σκεψου κατι απλο απο αποψη aftersales support: Μοτοδυναμικη vs Σαρακαακης οποτε τι αλλο να σχολιασουμε εμεις........

Αν καταληξεις στο Φαζερ παντως σου προτεινω να προτιμησεις μοντελο 2002 ή 2003 που εχουν αρκετες βελτιωσουλες καλυτερα φωτα και ειναι και ποιο ομορφα (κατα τη γνωμη μου) και μπορεις να το βρεις σε αριστη κατασταση με 4.000ευρω.

maintenance
02/01/2007, 12:36
το ότι συμφωνώ, είναι δεδομένο.

για αυτό θέλω το 1000, για να μην φύγω απο fazer.

:D

idi
02/01/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από stelios8

Μου αρεσει περισοτερο το fazer αλλα ακουσα απο φιλους μου οτι βγαζει προβληματα και
διαβαζω στο foroum οτι εχει και ακριβα servise σε σχεση με το hornet.....


OXI ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!!

(ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!) :a02:

kalant
02/01/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από stelios8
Γεια σας παιδια και καλη χρονια.

Σκεφτομαι να παρω μια μηχανη(μεταχειρισμενη) και ειμαι αναμεσα στο
fazerS το παλιο kai to cb600hornet.
μπορω να διαθεσω πανω κατω 4.500 ευρω

Μου αρεσει περισοτερο το fazer αλλα ακουσα απο φιλους μου οτι βγαζει προβληματα και
διαβαζω στο foroum οτι εχει και ακριβα servise σε σχεση με το hornet.....

Eνα αλλο προβλημα ειναι οτι ειμαι ψηλος (1.90) και δεν ξερω αν θα ειμαι ανετα σε μακρινα ταξιδια, βεβαια θα το χρησιμοποιω κυριως στη πολη (λαρισα).Ποιο πιστευετε οτι ειναι ποιο ανετο
για το υψος μου?

Αυτα και συγνωμη αν σας κουρασα αν μπορει καποιος ας απαντησει για να παρω την
πιο σωστη αποφαση.:confused: :confused: :confused: :confused:

φιλε μου δεν ξερω με τι ασχολουνται οι φιλοι σου, αλλα επιοικως ειναι ασχετοι με το θεμα...

ακου το fazer βγαζει προβληματα...

χρονια πολλα και καλη χρονια :beer:

schumacher_
02/01/2007, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από stelios8
Γεια σας παιδια και καλη χρονια.

Σκεφτομαι να παρω μια μηχανη(μεταχειρισμενη) και ειμαι αναμεσα στο
fazerS το παλιο kai to cb600hornet.
μπορω να διαθεσω πανω κατω 4.500 ευρω

Μου αρεσει περισοτερο το fazer αλλα ακουσα απο φιλους μου οτι βγαζει προβληματα και
διαβαζω στο foroum οτι εχει και ακριβα servise σε σχεση με το hornet.....

Eνα αλλο προβλημα ειναι οτι ειμαι ψηλος (1.90) και δεν ξερω αν θα ειμαι ανετα σε μακρινα ταξιδια, βεβαια θα το χρησιμοποιω κυριως στη πολη (λαρισα).Ποιο πιστευετε οτι ειναι ποιο ανετο
για το υψος μου?

Αυτα και συγνωμη αν σας κουρασα αν μπορει καποιος ας απαντησει για να παρω την
πιο σωστη αποφαση.:confused: :confused: :confused: :confused:

Μήπως κανένας φίλος πουλάει το Hornet του? 'Η μήπως έχει αντιπροσωπεία Honda? Άλλη εξήγηση δεν παίζει, εκτός και αν είναι όντως ψιλοάσχετοι με το θέμα, οπότε το έχουν ήδη αναφέρει οι προηγούμενοι...

Εδώ και 8 μήνες πήρα ένα μεταχειρισμένο Fzs600, μοντέλο 2000... ήταν (και είναι ακόμα :D ) σε άψογη κατάσταση (αθάνατος κινητήρας) και η τιμή που το πήρα (3900?) ήταν υψηλή σχετικά (απ' ότι έχω αντιληφθεί πλέον) αλλά είχε αρκετά έξτρα πάνω και ήταν άριστο μηχανικά... στα λεφτά λοιπόν που ψάχνεις μπορείς να βρεις πολύ καλά Fzs600 '02-'03 που θα κάνουν σίγουρα καλύτερη δουλειά από το hornet που αναφέρεις... μέσα στην πόλη δε νομίζω να παρατηρήσεις κάποια διαφορά, αν δεν κάνω μεγάλο λάθος η θέση οδήγησης είναι πάνω-κάτω η ίδια (έχω οδηγήσει CB SF 400 που δε νομίζω να έχει καμιά τρελή διαφορά με το hornet)... για ταξίδι όμως δεν το συζητάμε καν! Μετά τα 100-120 με το γυμνό hornet θα προσπαθείς να κρατήσεις το κεφάλι σου κάπως σταθερό και πάνω απο 150 το βλέπω χλωμό να πιάσεις... στο fazer θα μπεις πίσω από το φερινγκ και θα είσαι κύριος... λόγω ύψους, άντε να δώσεις και άλλα ~100? για να πάρεις μία πιο ψηλή ζελατίνα... γενικά (επειδή κοιτούσα κι εγώ για hornet πριν πάρω το fazer) νομίζω πλέον ότι είναι ψιλοτσάμπα λεφτά τα γυμνά... μηχανή για σπίτι-δουλειά-καφετέρια-μόστρα, άντε και καμιά κοντινή χαλαρή εκδρομή...

Τώρα βέβαια, περί ορέξεως...

:beer: :beer:

stelios8
02/01/2007, 21:04
Προσωπικα δεν ξερω καποιον που να εχει το fazer για να κανω δοκιμη αλλα μου αρεσει εμφανισιακα περισοτερο απο το hornet το οποιο ολοι το παινευουν για το οτι δεν βγαζει καθολου προβληματα.

Ειχα καταληξει στο fazer αλλα καποιοσ φιλος μου ειπε πως μετα απο καποια χιλιομετρα
το fazer αρχιζει να κανει θορυβους απο τη μηχανη και αφου το ρυθμισεις ξαναρχιζει μετα απο λιγο καιρο και οτι το ειχε καποιος γνωστος του και το πουλησε για αυτο το λογο.Τωρα ουτε
εγω ουτε καποιος γνωστος μου εχουμε εμπειρια με μηχανες (μονο με παπακια) και για
αυτο το λογο ψαχνω στοιχεια στο ιντερνετ(συγνωμη αν σας ζαλιζω)

Κανοντας μια ερευνα στο foroum προσεξα να μιλανε για καποιο προβλημα με καποιο
εξαρτημα ονοματι TPS που μπορει να εμφανιστει.Αυτο υπαρχει και στο παλιο fazer FZS?
Και αν παρουσιαστει ποσο κοστιζει το ανταλακτικο?

ειναι πολυ σημαντικο για εμενα οτι παρω να μην βγαζει προβληματα..... :confused: :confused: :confused:

TROOPER
02/01/2007, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από stelios8
Προσωπικα δεν ξερω καποιον που να εχει το fazer για να κανω δοκιμη αλλα μου αρεσει εμφανισιακα περισοτερο απο το hornet το οποιο ολοι το παινευουν για το οτι δεν βγαζει καθολου προβληματα.

Ειχα καταληξει στο fazer αλλα καποιοσ φιλος μου ειπε πως μετα απο καποια χιλιομετρα
το fazer αρχιζει να κανει θορυβους απο τη μηχανη και αφου το ρυθμισεις ξαναρχιζει μετα απο λιγο καιρο και οτι το ειχε καποιος γνωστος του και το πουλησε για αυτο το λογο.Τωρα ουτε
εγω ουτε καποιος γνωστος μου εχουμε εμπειρια με μηχανες (μονο με παπακια) και για
αυτο το λογο ψαχνω στοιχεια στο ιντερνετ(συγνωμη αν σας ζαλιζω)

Κανοντας μια ερευνα στο foroum προσεξα να μιλανε για καποιο προβλημα με καποιο
εξαρτημα ονοματι TPS που μπορει να εμφανιστει.Αυτο υπαρχει και στο παλιο fazer FZS?
Και αν παρουσιαστει ποσο κοστιζει το ανταλακτικο?

ειναι πολυ σημαντικο για εμενα οτι παρω να μην βγαζει προβληματα..... :confused: :confused: :confused:

1-1...

Τα χοντα σε γενικες γραμμες ειναι απροβληματιστα.Το προβλημα ειναι οτι αν τυχει και χρειαστει κατι....κλαφτα χαραλαμπε!!!Βλεπεις ο σαρακακης προσεχει τους πελατες του... :a31: .

προσωπικα εχω το fazer του 05.εχει κανει 16000 κμ και δε μου εχει βγαλει το παραμικρο!!!!

οσο για το TPS...ειναι εξαρτημα που βρισκεται μονο στα μηχανακια με ψεκασμο και οχι στα καρμπυρατερατα.αρα στα παλια φαζερακια δεν υπαρχει.σωστα ακουσες για προβλημα του tps αλλα να σου πω οτι:1.δεν ειχανε ολα τα tps προβλημα και 2.η yamaha εκανε ανακληση σε ολα τα μοντελα με ψεκασμο προκειμενου να ελεγχθουνε και μονο αυτα που ειχανε tps με συγκεκριμενο κωδικο αλλαχτηκανε χωρις καμια επιβαρυνση (κοινως τσαμπα) ειτε ειχανε προβληματα ειτε οχι.ειτε ητανε στην εγγυηση ειτε οχι.ειτε ητανε αντιπροσωπειας ειτε οχι.

αν με ρωτουσες φιλε μου <<να το παρω???>>
η απαντηση μου θα ητανε ναι.ειναι ενα πιστο μηχανακι,φιλικο στην πολη,φορτωνεται,ο 2ος ειναι ανετος,στο ταξιδι εισαι γρηγορος οταν θες (ε ενταξει δεν ειναι και busha) και τουρισταδικος αν δεν εισαι για πριζες.και οσο για τις τρυπες που εχει στις μεσαιες...φιλε μου αξιζει γιατι μετα τις 9000 σαλ...αποζημιωνεσαι.

αυτα τα ολιγα.οτι χρειαστεις εδω ειμαστε.

kalant
02/01/2007, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από stelios8
Προσωπικα δεν ξερω καποιον που να εχει το fazer για να κανω δοκιμη αλλα μου αρεσει εμφανισιακα περισοτερο απο το hornet το οποιο ολοι το παινευουν για το οτι δεν βγαζει καθολου προβληματα.

Ειχα καταληξει στο fazer αλλα καποιοσ φιλος μου ειπε πως μετα απο καποια χιλιομετρα
το fazer αρχιζει να κανει θορυβους απο τη μηχανη και αφου το ρυθμισεις ξαναρχιζει μετα απο λιγο καιρο και οτι το ειχε καποιος γνωστος του και το πουλησε για αυτο το λογο.Τωρα ουτε
εγω ουτε καποιος γνωστος μου εχουμε εμπειρια με μηχανες (μονο με παπακια) και για
αυτο το λογο ψαχνω στοιχεια στο ιντερνετ(συγνωμη αν σας ζαλιζω)

Κανοντας μια ερευνα στο foroum προσεξα να μιλανε για καποιο προβλημα με καποιο
εξαρτημα ονοματι TPS που μπορει να εμφανιστει.Αυτο υπαρχει και στο παλιο fazer FZS?
Και αν παρουσιαστει ποσο κοστιζει το ανταλακτικο?

ειναι πολυ σημαντικο για εμενα οτι παρω να μην βγαζει προβληματα..... :confused: :confused: :confused:

οπως ειπε και ο trooper υπαρχει το προβλημα με το tps αλλα ειναι σε μια σειρα, οχι ολα και επισης αλλαχθηκε στην εγγυηση στα μοντελα που χρειαζοταν...

το μηχανακι ειναι σουπερ φιλε...

απο κει και περα αφου εχεις και το υψος ενας λογος παραπανω να παρεις το fazer μιας και θα σε βολεψει η ζελατινα του...


:beer: :beer: :beer: :beer:

simeon
03/01/2007, 00:24
οσο για το TPS...ειναι εξαρτημα που βρισκεται μονο στα μηχανακια με ψεκασμο και οχι στα καρμπυρατερατα



να διορθώσω, και διορθωστε με αν κανω λάθος, οτι και το FZS600 εχει TPS απλα δεν εχει ακουστει ποτε προβλημα γιατι δεν εχει σχεση με αυτο του FZ6 (το οποιο βεβαια αντικατασταθηκε δωρεαν απο την Yamaha στις πρωτες προβληματικες παρτιδες)....

Φιλε μου φανταζομαι οτι καταλαβαινεις πως αλλο μηχανακι το fzs600 και αλλο το FZ6
(fzs600 το fazer πριν το 2003 ενω fz6 το φαζερ μετα) εχουν αλλο κινητηρα (χωρις να σημαινει πως τα fz6 εχουν προβληματα)

Ο θορυβος που αναφερεις ισως ειναι ο τεντωτηρας καδενας ο οποιοσ κολάει σε μερικα και ακουγετε ελαχιστα μεχρι να ζεσταθει ο κινητηρας. Προσωπικα μου το εκανε καποια περιοδο και σταματησε μονο του μετα απο 2.000km
Στον μηχανικο μου που πηγα να ρωτησω αν εχει προβλημα μου ειπε πως αν εχω λεφτα για πεταμα να του κανω δωρω μπορω να το αφησω να το φτιαξει αλλιως απλα θα το κουνησει οταν κανω service.

Γενικα παντως δεν εχει να κανει με τον κινητηρα και σαφως δεν θεωρειτε αξιο αναφορας (κατι θα επρεπε να βρεθει ασχημο και σε αυτο το μηχανακι)

Σου επαναλαμβανω πως το hornet δεν το γνωριζω αλλα αν προτιμας το φαζερ τα προβληματα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα σε απασχολησει σε αυτο το μηχανακι!!! Μιλαμε για μηχανακι σκυλι που αν του κανεισ μια σωστη συντηρηση δεν θα σου ζητησει τιποτα....

(φυσικα οποιο και αν διαλεξεις μεγαλη προσoχη και υπομονη στην επιλογη αφου πας σε μεταχειρισμενο ;) )

TROOPER
03/01/2007, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από simeon
να διορθώσω, και διορθωστε με αν κανω λάθος, οτι και το FZS600 εχει TPS απλα δεν εχει ακουστει ποτε προβλημα γιατι δεν εχει σχεση με αυτο του FZ6 (το οποιο βεβαια αντικατασταθηκε δωρεαν απο την Yamaha στις πρωτες προβληματικες παρτιδες)....


φιλε μου το tps μπαινει μονο στα ψεκαστα απο οσο φυσικα γνωριζω μιας και δεν ειμαι μηχανικος.ψεκασμο το fazer εχει απο το 2004 αρα ολα τα προηγουμενα μοντελα (καρμπυρατερατα) δεν ειχανε tps.

αν κανω λαθος διωρθωστε με.

:wave2:

Alx 84
03/01/2007, 09:50
Να τα πάρουμε λίγο απλά!

σου αρέσει περισσότερο το Fazer; αυτό να πάρεις. δεν έχει ακουστεί κάτι για τα 2 αυτά μοντέλα από θέμα προβλημάτων.

Καλές αγορές!:beer:

nikonian
03/01/2007, 10:36
Λοιπόν,
είχα το fazer 600 και τώρα έχω το Hornet.
Το πρώτο είναι πολύ πιο πρακτικό και άνετο και το δεύτερο πολύ πιο όμορφο, και διασκεδαστικό.

Το μόνο που παρουσίασε το fazer ήταν ένας τεντωτήρας καδένας εκκ. στα 25000 χλμ και η αντικατάστασή του ήταν φτηνή.

Το Hornet έχει 32.000 χλμ και φοράει ακόμα μαμά αλυσογράναζα σε άριστη κατάσταση και μαμά τακάκια μπροστά (έχουν ψωμί ακόμα).

Ό,τι και να πάρεις είναι άριστη επιλογή. Δυο μηχανάκια που μεταχειρισμένα αξίζουν περισσότερο απ'ότι κοστίζουν.

pariscbr600
03/01/2007, 17:46
file moy pare to hornet dokimasmeni lysi ase pou pigainei kalytera stis hamiles r.p.m kai ehei kalyteri metapolisi honda olo prosonta

mi masas apo toys fazerakides:wave2: :lol:

sotosfz6
03/01/2007, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
φιλε μου το tps μπαινει μονο στα ψεκαστα απο οσο φυσικα γνωριζω μιας και δεν ειμαι μηχανικος.ψεκασμο το fazer εχει απο το 2004 αρα ολα τα προηγουμενα μοντελα (καρμπυρατερατα) δεν ειχανε tps.

αν κανω λαθος διωρθωστε με.

:wave2:

απο συζητησεις που εχουμε κανει κατα καιρους θυμαμαι οτι το tps δεν εχει να κανει με τον ψεκασμο...ειχαν και τα παλια μοντελα...απλα μια παρτιδα fz6(και αλλων μοντελων yamaha) βγηκε off....

sotosfz6
03/01/2007, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από pariscbr600
file moy pare to hornet dokimasmeni lysi ase pou pigainei kalytera stis hamiles r.p.m kai ehei kalyteri metapolisi honda olo prosonta

mi masas apo toys fazerakides:wave2: :lol:

:a9:

TRECK
09/01/2007, 12:25
Χαιρετώ τη παρέα καλή χρονιά και καλές βόλτες σε όλους!!!!!
Φίλε Στέλιο εάν ήταν για το καινούργιο hornet θα σουλεγα οτι έχεις απορία λόγω νέου λοοκ το παλιό δε συγκρίνεται με το fz !!

SeNNinhA
09/01/2007, 15:09
Επειδη τα είχαν φίλοι, τα έχ οδηγήσει και τα δύο

-Το fairing του Fazer κάνει καλή δουλειά μέχρι τα 170. Μετά θέλει σκήψιμο.
-Το Hornet με μια μικρή, φθηνή και όμορφη μασκα που το είχε ο φίλος ήταν ανεκτό και αυτό, ελάχιστα χειρότερο από το Fazer. Χωρίς μάσκα, αασσταααα...
-Το μεγάλο τεπόζιτο του Fazer βοηθάει πολύ στο ταξίδι ενώ με το Hornet κάνεις στάσεις όπως τα SS και τα supersport.
-Ποιότητα κατασκευής υπερτερεί το Hornet αλλα περισσότερο η γενικότερη αίσθηση αυτής είναι, παρά κάτι ουσαστικό διότι μεταχειρισμένο το Fazer και επιπλέον με όλη την χρήση του δεν έβγαλε τίποτε.
-Εμφανισιακά γενικά αρέσει περισσότερο το Hornet κατα πλειοψηφία και με διαφορά (και σε εμένα το ίδιο)
-Φώτα δεν έχουν και πολύ καλά για το βράδυ (ούτε άσχημα όμως) αν το περιμένεις το Fazer για καλύτερο. Βελτιώνεται πάντως αν βραχυκυκλώσεις και τις 2 λάμπες να ανάβουν μαζί.
-Φρένα έχει καλύτερα και με διαφορά το Fazer
-Αναρτήσεις είναι πάνω κάτω το ίδιο εκτός εαν μιλάμε για τα τελευταία Hornet που όντως βελτιώθηκαν
-Άνεση για οδηγό και συνοδηγό, περίπου η ίδια και μάλλον το Fazer κερδιζει στα σημεία
-Οδική συμπεριφορά ουδέτερη αλλά εδώ θα πώ την προσωπική μου γνώμη. Το fazer έχει ενα κακό. Κάθεσαι αρκετά όρθιος σε μια θέση κάπως μακριά από το τιμόνι αλλά κυρίως από το μπροστινό σύστημα. Αυτό είναι καλό για ταξίδι αλλά κόβει την ευχαρίστηση της οδήγησης αρκετά. Το Hornet είναι λίγο πιο πολεμικό. Η θέση οδήγησης σε βάζει και αισθάνεσαι πιο πολύ την μοτοσυκλέτα και γενικά μου άρεσε περισσότερο για να στρίβω με αυτό παρά με το Fazer. Είναι πιο FUN. Τα παραπάνω είναι προσωπική γνώμη και ίσως κάποιοι να έχουν αντιρήσεις. Δεκτες.

Πάρε ότι σου αρέσει καλύτερα γιατί και οι δύο μια χαρά μοτο είναι και αξίζουν τα λεφτά τους.

naked
14/01/2007, 13:40
Φιλε προβληματισμενε καλη χρονια,καταρχας το ερωτημα ειναι γυμνο ή με καποιο φερινγκ?
τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες και τα 2 μοτο ειναι αψογα,το ενα ειναι ενα ομορφο γυμνο χωρις τρελες διαφορες εμφανισης απο το 2006 hornet και το αλλο ειναι ενα απο τα καλυτερα 600σαρια που κυκλοφορησαν ποτε.
Οσο για προβληματα ευτυχως οι επιλογες σου ειναι αναμεσα στις καλυτερες μαρκες μοτο.
Οποτε οποιο και να παρεις καλες βολτες και σιγουρα απροβληματιστα χλμ:smokin:

naked
15/01/2007, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRECK


?????????????????????????????????????

b_bong12
17/01/2007, 14:21
τσεκαρε τα πμ σου..