PDA

View Full Version : Καλή χρονιά!!!



Maira
03/01/2007, 12:01
Επειδή πίξαμε στα άσχημα από την αρχή της χρονιάς, ας πούμε και κάτι ευχάριστο (δεν είχε άσχημο τέλος δλδ!) σ' αυτήν την κατηγορία!!!!

Πριν λίγα λεπτά είχα το πρώτο μου τρακάρισμα μέσα στο 2007!

Μην τρελένεστε είμαι ακαίρεα!!!!:D

Ελπίζω μόνο να μην πάει όλος ο χρόνος έτσι!!!!!

Στρίβω από Σταδίου, στο κέντρο, στην Αρσάκη για να περάσω την Πανεπιστημίου και να μπω Χαρ. Τρικούπη. Βλέπω σε σχετικά μικρή απόσταση το φανάρι πορτοκαλί. Επειδή χρειάζεται να πάω ανάποδα στην Πανεπιστημίου μέχρι να μπω Χαρ. Τρικούπη (είναι νόμιμο αυτό) αποφασίζω πως δεν προλαβαίνω και φρενάρω! Με το που ακινητοποιήται η μηχανή ακούω ΜΠΑΜ και τραντάζομαι ολόκληρη. Ευτυχώς πρόλαβα και πάτησα γερά κάτω!

Ο ταξιτζής που ακολουθούσε και είχε σκοπό να περάσει το φανάρι δεν πρόλαβε να σταματήσει και σταμάτησε πάνω μου! Η μηχανή ψηλή, ζημιές μηδές. Βέβαια άκουσε τα καντίλια του ο ταρίφας!!!!

Τέλος καλό όλα καλά!! :smokin:

Cpt. Haddock
03/01/2007, 12:02
ουφ...

:look:


Καλή χρονιά... :sick:

Nostra
03/01/2007, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Ο ταξιτζής που ακολουθούσε και είχε σκοπό να περάσει το φανάρι δεν πρόλαβε να σταματήσει και σταμάτησε πάνω μου! Η μηχανή ψηλή, ζημιές μηδές. Βέβαια άκουσε τα καντίλια του ο ταρίφας!!!!

Τέλος καλό όλα καλά!! :smokin:


τράβα κοίτα τη μηχανή για καλό και για κακό και άσε τις ζημιές μηδέΣ..... !!!


προφανώς σου χτύπησε το λάστιχο αλλά καλύτερα να κοιτάξουν αυτά που δε φαίνονται με την πρώτη ματιά....


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


άντε και καΌ πάΚα....

Λεωνίδας
03/01/2007, 12:09
Κανένα αγιασμό στη μηχανή σκέφτηκες να κάνεις :confused:

kalant
03/01/2007, 12:10
αλλο απο κει, τι γινετε ρε π@@στη μου, ακομα δεν μπηκε το 2007 και εχουμε τρακαρισματα και κλοπες...

γ@@ω την π@@@@να μου γ@@ω...

:smokin:

bartlal
03/01/2007, 12:12
excuse me, αλλα επειδη το βαρεθηκα το 2007 απο προχθες, μηπως μπορειτε να γυρισετε το χρονο στο 2008?
ε αγαπητοι μου συμφορουμιτες/ισσες?



:sick:

Nostra
03/01/2007, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
excuse me, αλλα επειδη το βαρεθηκα το 2007 απο προχθες, μηπως μπορειτε να γυρισετε το χρονο στο 2008?
ε αγαπητοι μου συμφορουμιτες/ισσες?



:sick:


και θα χάσεις ένα καλοκαίρι μακρυά από την Ικαρία? :confused: :confused: :confused:

Maira
03/01/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Κανένα αγιασμό στη μηχανή σκέφτηκες να κάνεις :confused:


Λες???? :confused: :confused:

Όσο για ζημιές ε εντούρο είναι!!!! Δεν έχει ανάγκη σε τέτοια!!!! :D

Λεωνίδας
03/01/2007, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
και θα χάσεις ένα καλοκαίρι μακρυά από την Ικαρία? :confused: :confused: :confused: :a24: :a21: :a24: :a21:

Kizoku
03/01/2007, 12:55
Καλή Χρονιά! :sick:

bartlal
03/01/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
και θα χάσεις ένα καλοκαίρι μακρυά από την Ικαρία? :confused: :confused: :confused:

θα παω το πασχα, αρα την ψιλοπαλευω την απωλεια!


:evil:


:smokin:

VANDA
03/01/2007, 14:48
:look:

Όλα αυτά λίγο πριν σε δω να περνάς δίπλα μου? Ή λίγο μετά?

Maira
03/01/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
:look:

Όλα αυτά λίγο πριν σε δω να περνάς δίπλα μου? Ή λίγο μετά?


Στην προηγούμενη έξοδό μου από το γραφείο!!!!!

:beer:

zolotas
03/01/2007, 14:55
καλα αν ηταν κι αυτο το ποστ αλλη μια κλοπη ......θα ηταν να το κλεινουμε το μαγαζι :a02:

περαστικα ..............

TROOPER
03/01/2007, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
excuse me, αλλα επειδη το βαρεθηκα το 2007 απο προχθες, μηπως μπορειτε να γυρισετε το χρονο στο 2008?
ε αγαπητοι μου συμφορουμιτες/ισσες?



:sick:

+1000000

DimChios
03/01/2007, 20:00
Της πουτ@ν@ς γίνεται από προχτες!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΡΕ ΓΜΤ!!! :sick: :sick:

anf125
03/01/2007, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Στρίβω από Σταδίου, στο κέντρο, στην Αρσάκη για να περάσω την Πανεπιστημίου και να μπω Χαρ. Τρικούπη. Βλέπω σε σχετικά μικρή απόσταση το φανάρι πορτοκαλί. Επειδή χρειάζεται να πάω ανάποδα στην Πανεπιστημίου μέχρι να μπω Χαρ. Τρικούπη (είναι νόμιμο αυτό) αποφασίζω πως δεν προλαβαίνω και φρενάρω!

Πρέπει να είναι από τους χειρότερους δρόμους της Αθήνας εκείνο το στενό. Δεν μπορείς να αναπτύξεις ταχύτητα γιατί είναι σα ναρκοπέδιο από λακούβες και μπαλώματα και πετάγονται και πεζοί συχνά από το διπλανό παρκάκι.

Γενικά κανόνας είναι πώς στο πορτοκαλί ή σταματάς από νωρίς ή περνάς. Φρενάρισμα της τελευταίας στιγμής είναι πολύ επικίνδυνο, ειδικά αν δεν έχεις δει καθρέφτη και δεν ξέρεις τι ακολουθεί :nono:

ΥΓ: Επαναφέρω το θέμα για δακτύλιο και στα ταξί στο κέντρο... τι πα να πει επαγγελματίες... και οι υπόλοιποι λόγω δουλειάς κινούμαστε συνήθως, δεν είμαστε χασομέρηδες. :evil: