PDA

View Full Version : Βλαμμένος Ταρίφας!!!



Kizoku
03/01/2007, 13:47
Λοιπόν, μέρα μεσημέρι, γιορτές, κίνηση στους δρόμους......... ξέρετε!!!!!

Περιμένουμε όλοι υπομονετικά στα φανάρια επί της Ριζάρη, σαν καλά παιδάκια που είμαστε, και στην Βασ. Σοφίας γίνεται της πουτ..... :rolleyes:

Το φανάρι αργεί να ανάψει και ο δρόμος μπροστά κολλημένος όπως συνήθως.
Και ξαφνικά εκεί που είμαι με το ένα χέρι στο φρένο και ρεμβάζω νιώθω να κινούμαι προς τα μπροστά!!!!!!!
Συνειδητοποιώ λοιπόν μετά από λίγο ότι κάτι με ΣΠΡΩΧΝΕΙ !!!
ΝΑΙ ΝΑΙ κι όμως!!! Το αξιολάτρευτο αυτό είδος του ζωικού βασιλείου μας, "Ταρίφας ο κοινός, ο σπαζ@ρχίδιους" αποφάσισε να μου δώσει λίγη έξτρα ώθηση-παρότρυνση για να ξεκινήσω έστω και με κόκκινο.

Καλά εκείνη τη στιγμή ο τύπος έφαγε το βρισίδι της χρονιάς του, αλλά τώρα πραγματικά γελάω με το σκηνικό!

makis206
03/01/2007, 13:53
Κάτι έχουν πάθει οι ταρίφες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=33352) με την αλλαγή του χρόνου :uplate: :a24:

:lol: :beer: :beer:

gloum
03/01/2007, 13:57
:rotflmao: :rotflmao: Όντως ακούγεται αστείο το σκηνικό πάντως...

zoropatra
06/01/2007, 14:21
εγω εχω παθει ακριβως το ιδιο σε φαναρι αλλα με γκομενα που μιλαγε στο κινητο της

Aggelos_SV
11/01/2007, 17:28
Δυο φορες μου εχει συμβει εμενα ακριβως το ιδιο περιστατικο.

Η πρωτη φορα ηταν φετος το καλοκαιρι ,στην διασταυρωση της Μεσογειων με την κατεχακη.Ημουν στη Μεσογειων στο φαναρι για να στριψω προς Κηφισιας .Ο δρομος ηταν μπλοκαρισμενος και υπηρχε και τροχονομος.Ειμαι πρωτος στο φαναρι και αναβει πρασινο,αλλα η κινηση μπροστα δεν ειναι εφικτη λογω μποτιλιαρισματος.Ξαφνικα νιωθω μια ωθηση απο πισω...:eyepop: Ενας ΜΑΛΑΚΑΣ με ενα τζιπ ηθελε να με περασει απο πανω.Ευτυχως ισα που μου ακουμπησε την βαση της πινακιδας.Εφαγε πολυ μπινελικι παρουσια και τροχονομου.

Η δευτερη ηταν πριν απο λιγες μερες,το Σαββατο πριν τα Χριστουγεννα.Πατησιων προς Σταδιου και ταριφας με ακουμπαει πισω στην βαση της πινακιδας και στην εξατμιση(ημουν εν κινησει σε αυτη την περιπτωση).Αναβω αλαρμ μπροστα του , σταματαω , κατεβαινω ...την συνεχεια δεν την αναφερω για αποτροπη παρομοιων αντικοινωνικων συμπεριφορων...Παντως ο ταριφας θα το θυμαται για πολλα χρονια

Tropeas
11/01/2007, 17:53
2 και εγώ...
α. φορτηγάκι στην Υμμητού και Βουλιαγμένης ... μου σπασε την πινακίδα...
σόρυ δεν υπολόγισα μου είπε...:rolleyes: παρα τρίχα γλυτώσαμε (δικάβαλο) να μας πετάξει στην Βουλιαγμένης και να μας κάνουν ....
β. Περικλέους και Μεσογείων... βιαζόταν ο κύριος απο πίσω και λιγο πριν ανάψει το φανάρι με ακούμπησε και με έσπρωξε... περιτό να πω ότι δεν πέρασε για το επόμενο τέταρτο απο το φανάρι... :p μέχρι να διευθετηθεί το θέμα , και να μην φέρω αστυνομίες κλπ... (το έπαιζε εξυπνίδης...)

johnpan
11/01/2007, 18:43
γι'αυτό εγώ δε γράφω τίποτα... Ό,,,τι και να γράψεις, πάει κάθε τσουτέκι και σου γράφει τη δικιά του εμπειρία που κάνει μεγαλύτερη εντύπωση!!!

χαχαχαχαχαααααααααααα!!! Πλάκα κάνω ρε! :a27:

Nostra
11/01/2007, 18:46
κι εγώ 4 φορές....







2 στον Tropea και 2 στον Aggelos_SV....














μα που πάνε κι αυτοί με τα SV... αφού όλο τους SVήνουνε.....



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a$wto$
11/01/2007, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
γι'αυτό εγώ δε γράφω τίποτα... Ό,,,τι και να γράψεις, πάει κάθε τσουτέκι και σου γράφει τη δικιά του εμπειρία που κάνει μεγαλύτερη εντύπωση!!!

χαχαχαχαχαααααααααααα!!! Πλάκα κάνω ρε! :a27:


Πριν χροονια... ειμουν σταματημενος στο φαναρι μπροστα στην ΧΑΝΘ που παει αριστερα για Τσιμισκη.Πισω ταριφα-μαν.Αναβει φαναρι και φευγει γκαζωτο με καυτευθυνση ευθεια(!)Ταρακουνηθηκα καλα ευτυχως διχως πτωση.
Με βρηκε στην πισω πατουρα και κρεμασε ο προφυλακτηρας του. :lol: :lol: :lol:

Aggelos_SV
11/01/2007, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra

μα που πάνε κι αυτοί με τα SV... αφού όλο τους SVήνουνε.....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μπααααα .Εχουμε ωραια κωλαρακια ( τα Svια εννοω ε...:p ) και ολο θελουν να μας βαζουν χερι ή μαλλον προφυλακτηρα!:lol:

deus_cide
17/01/2007, 10:36
Ε ρε κ να'χα μπρατσα...να'μουν και 2 μέτρα,να με εσπρωχνε λιγο κ ο ταριφας.
Πάντως εγω με ταριφα ειχα καλη εμπειρία οταν πρωτη μέρα χιόνισε περσι,κ βγηκα στις
2 το βραδυ να παρω τσιγαρα με το ατερμονο γκαζι το typhoon 50cc δίχρονιλας......
με 20ΚΜ/H και οι 2....

ΠΕΛΑΤΕΣ=ΣΤΟΠ ΕΔΩ ΕΙΜΑΤΣΕ!!!!!
ΤΑΡΙΦΑΣ=ΚΟΚΚΑΛΩΜΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ Κ ΕΠΕΙΤΑ ΑΛΑΡΜ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ.
ΕΓΩ=ΦΡΕΝΟ Κ 8 ΜΕΤΡΑ ΣΟΥΡΣΙΜΟ ΤΟΥ ΛΑΣΤΙΧΟΥ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΟ ΔΡΟΜΑΚΙ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ=ΜΕ 4ΚΜ/H ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΛΑΚΤΙΡΑ ΤΟΥ (MERCED.E220 cdi LIFTING) ΚΑΙ ΑΠΛΑ
ΚΡΕΜΑΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ....

ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ=Ως παραδοσιακός καγκουρας ;) δεν υπηρχε ασφαλεια κ η ζημιά μου κοστισε 500Ε!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕ ΚΑΛΕΣΕ ΤΡΟΧΑΙΑ!!!!!! :)