PDA

View Full Version : Ε.Α.Π. - ελληνικό ανοικτό πανεπιστήμιο



Nostra
04/01/2007, 14:53
1. ανακΕνωσις

φέτος... μετά από 7-8 χρόνια αιτήσεων κληρώθηκα(με) και εισαχθήκα(με) στο τμήμα...
Διοίκηση επιχειρήσεων και Οργανισμών... (μέγιστη κωλοφαρδία...με 1 προς 14)
Οι θεματικές ενότητες που θα "παρθούν" είναι οι ΔΕΟ11 και ΔΕΟ13 ...

ζητούνται πληροφορίες ή/και τα βιβλία για πρόωρη ανάγνωση....


2. ερωτήΞεις...

Πόσοι εδώ μέσα είναι/ήταν στο ΕΑΠ?
σε ποια τμήματα και πως έχουν δει την ως τώρα λειτουργία του εν λόγω εξ' αποστάσεως ιδρύματος?


3. Δεκλαρέσιον

έχω γνώση για το www.eap-forums.gr/ και γνωρίζω πλήρως πως λειτουργεί η όλη διαδικασία...
απλά θέλω να επικοινωνήσω με συνάδελφους/συμφορουμίτες μοτοσυκλετιστές που συμφοιτούν στο ΕΑΠ...



:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Trickster
04/01/2007, 15:13
Προπάντων μην αγχώνεσαι να μπεις από τώρα στο trip του διαβάσματος.. θα το σιχαθείς αργότερα όταν θα είναι ο καιρός :lol: :lol:

Από την άλλη θα σου δωθούν τα απαραίτητα στοιχεία κατά το καλοκαίρι φέτος που θα σου στείλουν ενα user, pass για πρόσβαση στα resources της σχολής σου. Θα κοιτάξω και γώ να σου βρω links αν υπάρχουν για την σχολή σου..

Το σύστημα διδασκαλίας για μένα που είμαι πληροφορική είναι ανεκτό για κάποιες ενότητες, απαράδεκτος για κάποιες άλλες.. Φρόντισε να μην το χάσεις στην πορεία γιατί μετά θα είναι δύσκολο να το μαζέψεις (αλλά υποπτεύομαι οτι αυτό στο έχουν πει ήδη και άλλοι)

:beer: :beer:


καλή τύχη από δω και πέρα...!!!

Trickster
04/01/2007, 15:20
Έλα μπέκα εδώ (http://online.eap.gr/) και μετά εδώ (http://class.eap.gr/QuickPlace/info/Main.nsf/h_Toc/8EF966FB20929D25C22571F0002EAC88/?OpenDocument)
και δες ότι σε αφήνει.. Μετά το καλοκαίρι που θα έχεις pass θα μπορείς να μπείς και παραμέσα..

Nostra
04/01/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Προπάντων μην αγχώνεσαι να μπεις από τώρα στο trip του διαβάσματος.. θα το σιχαθείς αργότερα όταν θα είναι ο καιρός :lol: :lol:

Από την άλλη θα σου δωθούν τα απαραίτητα στοιχεία κατά το καλοκαίρι φέτος που θα σου στείλουν ενα user, pass για πρόσβαση στα resources της σχολής σου. Θα κοιτάξω και γώ να σου βρω links αν υπάρχουν για την σχολή σου..

Το σύστημα διδασκαλίας για μένα που είμαι πληροφορική είναι ανεκτό για κάποιες ενότητες, απαράδεκτος για κάποιες άλλες.. Φρόντισε να μην το χάσεις στην πορεία γιατί μετά θα είναι δύσκολο να το μαζέψεις (αλλά υποπτεύομαι οτι αυτό στο έχουν πει ήδη και άλλοι)

:beer: :beer:


καλή τύχη από δω και πέρα...!!!


έχω μεγάλη εμπειρία σε distance learning education καθώς είμαι ήδη στο Open university of england...

επίσης η μητέρα μου έιχε περάσει περσυ στον ευρωπαικό Πολιτισμό και έχω γνώση του εσωτερικού συστήματος του ΕΑΠ...

αυτό που θέλω είναι καταρχήν τα βιβλία για τις προαναφερθείσες Θ.Ε. (θεματικές ενότητες) καθώς δεν πέρασα μόνο εγώ φέτος σε αυτήν τη σχολή και θέλω από τώρα τα βιβλία για ανάγνωση για πολλούς λόγους...


τέλος αν και άσχετο με τη μοτοσυκλέτα και υπάρχοντας ήδη συγκεκριμένο forum για το ΕΑΠ... απλά θέλω να φέρω σε επαφή εδώ-συμφορουμίτες που είναι στο ΕΑΠ σε ίδιες σχολές και δεν το γνωρίζουν...


:wave2: :wave2: :wave2:

latris mixanis
04/01/2007, 15:34
Βλαμμένο έλα από το σπίτι να σου δώσω τα βιβλία να διαβάσεις :a38: ααα και ότι άλλες πληροφορίες θέλεις...Καλή αρχή να έχεις και αρκετό χρόνο αφού θα πάρεις δυο θεματικές ενότητες!

Tropeas
04/01/2007, 17:01
4η συνεχή χρονιά και τίποτα ....
Trickster για πες για την Πληροφορική ποιο συγκεκριμένα τα προβλήματα στην ύλη που με ενδιαφέρουν σε παρακαλώ...
:rolleyes:
σε ποιο χρόνο είσαι και πόσες και ποιες θεματικές ενότητες έχεις περάσει?

Trickster
04/01/2007, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
4η συνεχή χρονιά και τίποτα ....
Trickster για πες για την Πληροφορική ποιο συγκεκριμένα τα προβλήματα στην ύλη που με ενδιαφέρουν σε παρακαλώ...
:rolleyes:
σε ποιο χρόνο είσαι και πόσες και ποιες θεματικές ενότητες έχεις περάσει?

καλά μην φανταστείς.. νέος είμαι πρώτη χρονιά αλλά έχω πάρει 2 θεματικές ενότητες, πλη10 και 11. :) :)
Αν και πολλοί λένε οτι η πλη11 είναι χειρότερη εγώ τα βρήκα λίγο μπαστούνια στους ψευδοκώδικες που είμαστε τώρα στην πλη10.
Αυτό που με χαλάει όμως είναι ότι ο δεύτερος τόμος στην πλη10 είναι ένα μάτσο χάλια, πολλά λάθη στα παραδείγματα και προυποθέτει ότι έχεις μια σχετική ιδέα.
Φυσικά στο λύκειο πλέον κάνουν πληροφορική με καλά βιβλία και πιθανόν να παίρνουν τα παιδιά μια ιδέα από εκει.. αλλά τι να το κάνεις που τέλειωσα το λύκειο το '94. :)

Του χρόνου στα μαθηματικά να δούμε τι θα κάνουμε.. :yuck: :yuck:

και άλλοι έχουν περάσει απο εδώ πληροφορική αλλά δεν μιλάνε..

ΙΠΠΕΑΣ
06/01/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Έλα μπέκα εδώ (http://online.eap.gr/) και μετά εδώ (http://class.eap.gr/QuickPlace/info/Main.nsf/h_Toc/8EF966FB20929D25C22571F0002EAC88/?OpenDocument)
και δες ότι σε αφήνει.. Μετά το καλοκαίρι που θα έχεις pass θα μπορείς να μπείς και παραμέσα..

Απαραιτήτως μετά από τα παραπάνω, μπέκα και εδώ (http://www.eap-forums.gr/) ! :winka: :a01: :a39:

Είναι το ανεπίσημο ! Αν το δεις σαν χώρο για να βρίσκεις λύσεις, τότε έχασες. Αν το βλέπεις σαν χώρο "τριβής", προβληματισμού και ανταλλαγής απόψεων τότε θα είσαι σε καλό δρόμο.

Να υπολογίζεις 2 ώρες διάβασμα την ημέρα για κάθε θεματική. Αν είσαι σε περίοδο που δίνεις εργασία τα 4ωρα και 5ωρα δεν θα είναι υπερβολικά. :wave2: