PDA

View Full Version : Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΤΩΣΗ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ.......



zoropatra
06/01/2007, 16:10
το συμβαν εγινε πριν 2 χρονια στο γαλαξιδι.......

το καλο στην υποθεση ειναι οτι στην ακρη του δρομου αν παρατηρήσετε εχει ενα κρασπεδο

αν δεν υπηρχε αυτο θα ερχοταν το λιμενικο.....γιατι απο κατω ειναι θάλασσα!!!! ΕΔΩ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ!! (http://www.youtube.com/watch?v=PqDkmo2ofGg)

Fear_No
06/01/2007, 16:39
Καλα,τι εγινε ρε τρελε?Εχασες το πισω απο τα φρενα?:(
Το εχεις πουθενα αλλου ανεβασμενο να μπορεσουμε να το κατεβασουμε?

SPORAKIAS
06/01/2007, 16:52
αφου δεν επαθες τπτ...ολα οκ...;)

ευτυχως και η καμερα...αλλα και το αρκουδακι δεν παθανε τπτ.....:D :cool:

ποτε ξανα τετοια....:nono: :beer: ....

αργησες να κοψεις και απο τα αντανακλαστικα ....φρεναρες δυνατα χανοντας το πισω και δεν μπορεσες να το πλαγιασεις εεεεε...?

island
06/01/2007, 16:52
άσχημη ψυχολογία είχες γι αυτή την στροφή ;)

zoropatra
06/01/2007, 17:21
τα χλμ. ηταν λιγο υπερβολικα για την συγκεκρημενη στροφη αλλα αυτο που

με τρομαξε ηταν οτι πανω στην στροφη ηταν ενα ασχετο μηχανακι που πηγενε σιγα οποτε

φρεναρε και ο μπροστα απο εμενα ετσι πανικοβληθηκα μην τους εμβολισω και τους δυο...

ετσι πατησα πολυ το μπροστινο οπου εχασε την προσφυση το πισω και οπως ειδατε εφυγα με αναποδα!!!

μετα σηκωθηκα να φυγω αφου εβαλα την μηχανη μπροστα αλλα μετα ειδα οτι εχει τρυπησει το

καπακι του μοτερ και εχει χασει λαδι........

μετα πολλα αφου ηρθαν και οι υπολοιποι πηραμε την μηχανη πηγαμε σε ενα βενζιναδικο παρακατω

βαλαμε ενα μπουκαλι λαδι μεσα που ειχε χασει.....πηραμε δυο γοπες απο τσιγαρο τις βαλαμε

μεσα στις ρωγμες πηραμε το αυτοκολητο απο το μπουκαλι το κολησαμε επανω και ετσι μετα γυρισα

πατρα οδικος!!!

zoropatra
06/01/2007, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS


αργησες να κοψεις και απο τα αντανακλαστικα ....φρεναρες δυνατα χανοντας το πισω και δεν μπορεσες να το πλαγιασεις εεεεε...?


ετσι ετσι!!!!

zoropatra
06/01/2007, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fear_No
Καλα,τι εγινε ρε τρελε?Εχασες το πισω απο τα φρενα?:(
Το εχεις πουθενα αλλου ανεβασμενο να μπορεσουμε να το κατεβασουμε?

θα το ανεβασω στο ραπιντ αυριο μαλλον....

FZR600R
06/01/2007, 17:27
Ωραιο videaki.

Εγω λεω πως ειχες κρυα λαστιχα και ο δρομος δεν ηταν και ο,τι καλυτερο.

Νομιζω οτι και το μηχανακι σε προδωσε κατι τοσο και λιγο ελλειψη αυτοπεποιθησης στο πλαγιασμα.

zoropatra
06/01/2007, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Ωραιο videaki.

Εγω λεω πως ειχες κρυα λαστιχα και ο δρομος δεν ηταν και ο,τι καλυτερο.

Νομιζω οτι και το μηχανακι σε προδωσε κατι τοσο και λιγο ελλειψη αυτοπεποιθησης στο πλαγιασμα.


οχι οχι τα λαστιχα ηταν μια χαρα και απο αποψη φθορας αλλα και θερμοκρασιας....ο δρομος παλι μια χαρα ηταν.......ουτε το μηχανακι με προδωσε...απλα ηταν υπερβολικο το πατημα του μπροστινου τοσο ωστε να μην μπορω να πλαγιασω την μηχανη.......

FZR600R
06/01/2007, 17:34
υπερβολικο το πατημα του μπροστινου

Καλα δε το περιμενα να πατησεις μπροστινο, ειναι βεβαια σουπα σε στροφη.

Thanks για το video.

zoropatra
06/01/2007, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Καλα δε το περιμενα να πατησεις μπροστινο, ειναι βεβαια σουπα σε στροφη.

Thanks για το video.


γιατι εσυ τι φρενο πατας πισινο?

FZR600R
06/01/2007, 17:37
Πανω σε στροφη δεν πατω ποτε μπροστινο, πλαγιαζω.

zoropatra
06/01/2007, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Πανω σε στροφη δεν πατω ποτε μπροστινο, πλαγιαζω.

οκ!απλα οπως ειδες εγω εχω αρχισει και παταω πριν την στροφη.....

FZR600R
06/01/2007, 17:44
Καλη φαση το video παντως. Το ξαναβλεπω...

FZR600R
06/01/2007, 17:46
Φαση εχεις που εισαι cool στην αντανακλαση μετα την πτωση.

Στο ξαναλεω οτι ο δρομος εαν ηταν ιδανικος θα φρεναρες εστω και ετσι.

zoropatra
06/01/2007, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Καλη φαση το video παντως. Το ξαναβλεπω...

ολοκληρο το βιντεο ειναι περιπου 10-15 λεπτα.....οπου φαινονται και οι αλλες μοτο της παρεας...

απλα εγω εβαλα μονο αυτο το κοματι.......

FZR600R
06/01/2007, 17:50
Αμα λεει φορτωσε το καποια φαση.

SPORAKIAS
06/01/2007, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R

Στο ξαναλεω οτι ο δρομος εαν ηταν ιδανικος θα φρεναρες εστω και ετσι.

ρε αρχηγε κανεις οτι δεν καταλαβαινεις ή δεν ξερεις απο οδηγηση....???

ειχε πολλα χλμ (για την συγκεκριμενη στροφη) και αργησε να φρεναρει....

οταν αρχισε να φρεναρει..... πατησε δυνατα τα φρενα (τα μπροστα φυσικα) για να προλαβει μην φυγει με πολλα εκτος...αποσταθεροποιηθηκε το πισω(γι'αυτο λεει το παληκαρι οτι εφυγε με αναποδα).....εχασε τη στροφη (το πλαγιασμα-φυσικο ηταν).....και επεσε......τοσο απλα...:rolleyes:

FZR600R
06/01/2007, 18:19
ρε αρχηγε κανεις οτι δεν καταλαβαινεις ή δεν ξερεις απο οδηγηση....???

Γινεσαι πιο γελοιος...


ειχε πολλα χλμ

Απλως τα'χασε τα χλμ ηταν καλα για τη στροφη.

Εισαι τελειως εκτος. Εσυ θα ειχες φυγει στον αδοξαστο.

Tropeas
06/01/2007, 18:38
Ρε συ ζοροπάτρα,...
μου το χες δείξει και πέρισυ και το βλέπω και τώρα....
και δεν μπορώ να πιστέψω την ταχύτητα που έχειςκαι όλας σηκωθει....
μόλις έχει πέσει το μηχανάκι εσύ είσαι ήδη μπροστά του όρθιος και έρχεσαι!!!
:eyepop:
ΩΡΑΙΟΣ! :beer:

SPORAKIAS
06/01/2007, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Γινεσαι πιο γελοιος...

ΑΡΧΙΣΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ???ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΟΦΤΟ ΤΩΡΑ......!!! :nono:

Απλως τα'χασε τα χλμ ηταν καλα για τη στροφη.

ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ...????!!! :confused:

Εισαι τελειως εκτος. Εσυ θα ειχες φυγει στον αδοξαστο.

ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.... :a01:

FZR600R
06/01/2007, 18:43
Δες τον μπροστα αν εχεις ακομη απορια γιατι δεν επεσε.

Αυτη η στροφη ηταν ανετα με 120.

SPORAKIAS
06/01/2007, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Δες τον μπροστα αν εχεις ακομη απορια γιατι δεν επεσε.

Αυτη η στροφη ηταν ανετα με 120.

ο μπροστα πατησε πιο νωρις τα φρενα και ετσι μπορεσε και πηρε γραμμη....:rolleyes:

FZR600R
06/01/2007, 18:50
ο μπροστα πατησε πιο νωρις τα φρενα και ετσι μπορεσε και πηρε γραμμη

Ακριβως.

SPORAKIAS
06/01/2007, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ρε αρχηγε κανεις οτι δεν καταλαβαινεις ή δεν ξερεις απο οδηγηση....???

ειχε πολλα χλμ (για την συγκεκριμενη στροφη) και αργησε να φρεναρει....

αρα....???....αυτο δεν ελεγα...?? :confused: :confused:

FZR600R
06/01/2007, 18:56
αρα....???....αυτο δεν ελεγα...??

Ναι αλλα διαφωνησες για το τιποτα.

SPORAKIAS
06/01/2007, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Φαση εχεις που εισαι cool στην αντανακλαση μετα την πτωση.

Στο ξαναλεω οτι ο δρομος εαν ηταν ιδανικος θα φρεναρες εστω και ετσι.

διαφωνησα γιατι ελεγες αλλα και αλλα....

εδω λες οτι δεν φρεναρε και οτι εφταιγε ο δρομος ....ΕΝΩ ΦΡΕΝΑΡΕ...ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟ....ΤΟ ΟΔΟΣΤΡΟΜΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΠΤ....

και πιο πριν λες οτι δεν παταμε μπροστινο στη στροφη.....ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΠΑΤΗΣΕ ΦΡΕΝΟ ΜΕΣ ΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗ....

πως να μην διαφωνησω με αυτα που λες...??:confused:

καμια φορα κανει καλο να παραδεχεσαι τα λαθη σου....:o

FZR600R
06/01/2007, 19:14
Πατησε μπροστινο στην αρχη της στροφης με πολλα χλμ, εαν δε καταλαβαινομαστε.

Αρκει για να φας σουπα.

Και παλι σου λεω οτι παρολο το λαθος εαν ειχε καλο οδοστρωμα δεν θα του εφευγε ετσι.

Αμαν.

SPORAKIAS
06/01/2007, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Πατησε μπροστινο στην αρχη της στροφης με πολλα χλμ, εαν δε καταλαβαινομαστε.

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ....ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΑ ΠΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΤΡΟΦΗΣ......

Αρκει για να φας σουπα.

Και παλι σου λεω οτι παρολο το λαθος εαν ειχε καλο οδοστρωμα δεν θα του εφευγε ετσι.

ΚΑΙ ΣΤΟ ΞΑΝΑ ΛΕΩ...ΤΟ ΜΟΝΟ ''ΛΑΘΟΣ'' ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΑΓΙΑΣΜΑ.....ΑΠΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ...

Αμαν.

FZR600R
06/01/2007, 19:21
ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΑ ΠΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΤΡΟΦΗΣ

Οντως αλλα και συνεχιζε να φρεναρει στην αρχη της στροφης.

Αναφερομαι στο σημειο που εγινε η πτωση.

Τελος παντων, καλη φαση video, αυτο μετραει.

kostom
06/01/2007, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R

Και παλι σου λεω οτι παρολο το λαθος εαν ειχε καλο οδοστρωμα δεν θα του εφευγε ετσι.

Αμαν.

Το οδόστρωμα είναι από τα καλύτερα..... ΤΕΛΟΣ :mad:



quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΑ ΠΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΤΡΟΦΗΣ
--------------------------------------------------------------------------------

Απλά τα έχασε και δεν αντέδρασε σωστά ή δεν πρόλαβε.....ΤΕΛΟΣ :mad:






Το Αρκουδάκι το βλέπω μια χαρά πάντως........:rotflmao: :D :lol: :D :rotflmao:


73742

SPORAKIAS
06/01/2007, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Το οδόστρωμα είναι από τα καλύτερα..... ΤΕΛΟΣ :mad:



quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΑ ΠΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΤΡΟΦΗΣ
--------------------------------------------------------------------------------

Απλά τα έχασε και δεν αντέδρασε σωστά ή δεν πρόλαβε.....ΤΕΛΟΣ :mad:






Το Αρκουδάκι το βλέπω μια χαρά πάντως........:rotflmao: :D :lol: :D :rotflmao:

ενταξει ρε φιλε μη βαρας....:( ...πωπω τι εισαι συ....:confused:

:smokin:

αυτο ειπα και εγω για το αρκουδακι....:cool:

kostom
06/01/2007, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ενταξει ρε φιλε μη βαρας....:( ...πωπω τι εισαι συ....:confused:

:smokin:



Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....
το είπατε μία, το είπατε δύο, το είπατε τρείς...
ΗΜΑΡΤΟΝ :bigcry:

:beer:

Θα γράψουμε εμείς κανα βιντεάκι????:cool: :D


73744

SPORAKIAS
06/01/2007, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom

Θα γράψουμε εμείς κανα βιντεάκι????:cool: :D

το εγραψα και σε ενα αλλο θρεντ....
εγινε η αγορα της ψηφιακης και τωρα απομενει η βολτα....:beer: :evil:

kostom
06/01/2007, 19:46
Κάτσε να φτιάξει λίγο ο καιρός γιατί αντί να
γράψουμε καμμιά βόλτα θα γράψουμε κανα
φουντάρισμα και θα γελάμε μετά μόνοι μας...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


73746

SPORAKIAS
06/01/2007, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Κάτσε να φτιάξει λίγο ο καιρός γιατί αντί να
γράψουμε καμμιά βόλτα θα γράψουμε κανα
φουντάρισμα και θα γελάμε μετά μόνοι μας...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a01: :a013:

Ταξιδευτής
06/01/2007, 19:49
Παντως εμενα οσο βλεπω το βιντεακι μου κανει εντυπωση κατι αλλο.
Ακριβως πριν την στροφη και την πτωση η ταχυτητα στο κοντερ ειναι 140 και μετα αρχιζει το φρεναρισμα:

Βλεπω να πεφτει στα 130, και ΑΜΕΣΩΣ μετα το κοντερ δειχνει ...16 και μετα ...0!!! :eyepop:
ΜΕΤΑ το 0 η μηχανη σερνεται με την πισω ροδα μπλοκαρισμενη, περιστρεφεται και πεφτει.

Οσο το βλεπω τοσο με προβληματιζει... Το κοντερ διαβαζει απο το γραναζι της μεταδοσης... Ακομα και αν ειχε μπλοκαρει η πισω ροδα και σερνοταν δεν θα επρεπε να διαβαζει ταχυτητα το κοντερ?? :confused:

Απλα μου εκανε εντυπωση και το αναφερω... Οχι οτι εχει καμια σημασια. Κατα τα αλλα συμφωνω με τους προλαλησαντες... Λαθος ταχυτητα εισοδου στη στροφη + δυνατα φρενα = χασιμο.

GIXXERAKIAS
06/01/2007, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Παντως εμενα οσο βλεπω το βιντεακι μου κανει εντυπωση κατι αλλο.

Οσο το βλεπω τοσο με προβληματιζει... Το κοντερ διαβαζει απο το γραναζι της μεταδοσης... Ακομα και αν ειχε μπλοκαρει η πισω ροδα και σερνοταν δεν θα επρεπε να διαβαζει ταχυτητα το κοντερ?? :confused:

:confused: Γιατι προβληματιζεσαι??Το ειπες και μονος σου οτι το κοντερ διαβαζει απο το γραναζι της μεταδοσης σωστα!!Εφοσον μπλοκαρει ο τροιχος δεν κινηται και η αλυσιδα και μαζι της το γραναζι μεταδοσης ετσι δεν ειναι?Απλα απ'οτι καταλαβα ρωτας γιατι δεν παει κατευθειαν στο μηδεν οταν μπλοκαρει ο τροχος!Δεν γινεται αυτο,λειτουργικα ετσι δουλευει!Κια εσυ οταν πατας φρενο και πεφτεια απο τα χ χιλ μεχρι τα ψ χιλ δεν περφτει στο κοντερ αμεσως στα χιλιομετρα που εκοψες αλλα εχει μια καθυστερηση οπως και τα αναλογικα με την βελονα.Τελος παντων νομιζω αυτο δεν εχει σημασια,το θεμε ειναι οτι δεν επαθε τιποτα το παληκαρι και ολα τα αλλα φτιαχνονται!!:beer: :wave2:

Ταξιδευτής
06/01/2007, 20:45
Nαι σαφως φιλε, αφου ο αγαπητος Ζορο δεν επαθε τιποτα ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες! :)
Παντως για αλλη μια φορα επιβεβαιωνεται αυτο που λεω: η οδηγηση της μηχανης ειναι ΜΕΓΙΣΤΗ τεχνη.

Το οριο μεταξυ οδηγικης νιρβανας και καταστροφης ειναι απειροελαχιστο! Ολο βλεπω το βιντεο και μου κανει εντυπωση το ποσο γρηγορα μπορουν ολα να ερθουν τα πανω κατω.... :look:

zoropatra
06/01/2007, 21:20
εγω δεν εβαλα το βιντεο για διμηουργηθουν διαμαχες........


λοιπον αυτο που ξερω εγω και ενιωσα ειναι:

1)πολλα χλμ. για την στροφη αυτη.(οταν περασα αλλη στιγμη καταλαβα οτι ειναι πολλα)

2)πανικος

3)δυνατο φρεναρισμα.....

4)ο πισω τροχος εχει χασει την προσφυση

5)η μηχανη εχει αρχισει και πλασαρει αναποδα

6)οποτε ειναι και δυσκολο το πλαγιασμα για να μπω στην στροφη......


παντως μην νομιζετε και εγω το βιντεο αν και το εχω δει παρα πολλες φορες τα 2 χρονια που το εχω

γουσταρω και το βλεπω συνεχεια!!!!

και οσοι το εχουν δει μου λενε ακριβως το ιδιο.......ποτε επεσες ποτε σηκωθηκες ουτε που

καταλαβαμε!!!!


για να καταλαβετε σε τι τσιτα ημουν θα προσεξατε οτι με το που σηκωθηκα σηκωσα και την

μηχανη την εβαλα μπροστα για να φυγω αλλα μετα ειδα οτι ειχε τρυπισει το καπακι........

warlord
06/01/2007, 21:31
καλη η πατεντα με το καπακι τις γοπες και το αυτοκολητο...
το αρκουδακι ολα τα λεφτα,το εχεις ακομα?:confused:
αφου δεν επαθες τιποτης,ολα καλα,αμα ανεβασεις ολοκληρο το βιντεο πες το να το κατεβασω





:D

GIXXERAKIAS
06/01/2007, 21:33
Οντως το παρατηρησα,χαμπαρι δεν πηρες ρε θηριο!!:eyepop: :eyepop:
Βασκια ειναι το αγχος εκεινης τις στιγμης που σε εκανε να το κανεις αυτο,με λιγα λογια δεν ηξερες τι εκανες!Και μετα θα το συνηδητοποιουσες(:eyepop: πως στα διαλα γραφεται μια ωρα ψαχνω:D ) αφου ειχες ανεβει!Δεν λες καλα που ειδες και την διαρροη να μην ανεβεαινες επανω και συνεχιζες και εκανες μεγαλυτερη ζημια!!Δεν μας ειπες ομως κοστος επισκευης και τι αλλο επαθε απο την πτωση,ψιλοπραγματα λογικα εκτος απο το ραγισμα στο καπακι ε?

zoropatra
06/01/2007, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
καλη η πατεντα με το καπακι τις γοπες και το αυτοκολητο...
το αρκουδακι ολα τα λεφτα,το εχεις ακομα?:confused:
αφου δεν επαθες τιποτης,ολα καλα,αμα ανεβασεις ολοκληρο το βιντεο πες το να το κατεβασω





:D


το αρκουδι το εχω ακομα!!!!

θα πω του αδερφου μου να το ανεβασω αυριο.....οποτε θα βαλω το λινκ εδω......

zoropatra
06/01/2007, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Οντως το παρατηρησα,χαμπαρι δεν πηρες ρε θηριο!!:eyepop: :eyepop:
Βασκια ειναι το αγχος εκεινης τις στιγμης που σε εκανε να το κανεις αυτο,με λιγα λογια δεν ηξερες τι εκανες!Και μετα θα το συνηδητοποιουσες(:eyepop: πως στα διαλα γραφεται μια ωρα ψαχνω:D ) αφου ειχες ανεβει!Δεν λες καλα που ειδες και την διαρροη να μην ανεβεαινες επανω και συνεχιζες και εκανες μεγαλυτερη ζημια!!Δεν μας ειπες ομως κοστος επισκευης και τι αλλο επαθε απο την πτωση,ψιλοπραγματα λογικα εκτος απο το ραγισμα στο καπακι ε?








1)δεν ηταν το ανχος της στιγμης....παντα ετσι κανω....οσες φορες εχω πεσει με το παπι
τωρα την πρωτη φορα που επεσα με την μηχανη ειχα χτυπησει οποτε δεν δοκιμασα καν να ανεβω επανωγιατι με πηρε το ασθενοφορο......

2)τωρα απο ζημιες.....τιμονι αλλαγη....τεποζιτο βουλιαξα,ουρα σπασιμο.....και το καπακι.

el_hymador
07/01/2007, 00:29
Φιλε αφου εισαι καλα , ολα τα αλλα ειναι φιλολογιες...απλα καλο ειναι μετα απο καθε πτωση να κανουμε αναλυση των συνθηκων και των αιτιων που την προκαλεσαν.

Να πω μια εντελως προσωπικη αποψη? να προσεχετε πολυ οταν οδηγατε σε group...ο ανταγωνισμος (του χαβαλε ανταγωνισμος εννοω) μπορει να προκαλλεσει μεγαλη ζημια...

πολλες φορες παρασυρομαστε και επικεντρωνομαστε στον μπροστινο ....ο ενθουσιασμος της στιγμης μπορει να ακυρωσει τις ορθες εκτιμησεις και να υπερβουμε κατα ενα κλικ στο γκαζι , η στις εισοδους...και τοτε γινεται η στραβη...

προσοχη και παντα ορθιοι:wave2:

vassilis88
07/01/2007, 00:48
μεγαλη πικρα αμα πεφτεις ρε γμτ...:(

οι περισσοτερες πτωσεις οφειλονται στην υπερβολικη ταχυτητα πριν τη στροφη παντως,που κανει το φρεναρισμα δυσκολο..

κ γω τα χω παθει με λιγοτερα χλμ βεβαια κ εχω συνηθισει πλεον κ κοβω πολυ πριν ,ωστε να μην σκεφτομαι πριν τη στροφη τα φρενα κ να την παιρνω οπως θελω με φορα!

zoropatra
07/01/2007, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Φιλε αφου εισαι καλα , ολα τα αλλα ειναι φιλολογιες...απλα καλο ειναι μετα απο καθε πτωση να κανουμε αναλυση των συνθηκων και των αιτιων που την προκαλεσαν.

Να πω μια εντελως προσωπικη αποψη? να προσεχετε πολυ οταν οδηγατε σε group...ο ανταγωνισμος (του χαβαλε ανταγωνισμος εννοω) μπορει να προκαλλεσει μεγαλη ζημια...

πολλες φορες παρασυρομαστε και επικεντρωνομαστε στον μπροστινο ....ο ενθουσιασμος της στιγμης μπορει να ακυρωσει τις ορθες εκτιμησεις και να υπερβουμε κατα ενα κλικ στο γκαζι , η στις εισοδους...και τοτε γινεται η στραβη...

προσοχη και παντα ορθιοι:wave2:


+ 1 :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

johnpan
07/01/2007, 01:21
τελικά πόσα περίπου είχες όταν έπεσες?

Εμένα ποιος με μούντζωσε και πέφτοντας με 80 έσπασα τον καρπό μου? :confused: :confused: :confused:

kalant
07/01/2007, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
τελικά πόσα περίπου είχες όταν έπεσες?

Εμένα ποιος με μούντζωσε και πέφτοντας με 80 έσπασα τον καρπό μου? :confused: :confused: :confused:


αλλος μπορει να πεσει με λιγα χιλιομετρα αγαρμπα και να κανει μεγαλη ζημια και αλλος να πεσει με περισσοτερα χιλιομετρα αλλα ομαλα και να μην παθει τιποτε...

ειναι θεμα κωλοφαρδιας ή γκαντεμιας, εγω εχω σπασει καρπο και αντιχειρα προσπαθωντας μονο να κρατησω τη μηχανη για να μην πεσει εν σταση... :rolleyes:

Smith
07/01/2007, 06:50
αφού δεν ήταν τίποτα σοβαρό, ο.κ....
πάντως και εγώ έπαθα πλάκα με το χρόνο που είσαι όρθιος και πας στη μηχανή....:wave2:

Respect
07/01/2007, 07:25
zoropatra τελικά δε χτύπησες καθόλου; Πες μας για τον εξοπλισμό σου.

Ταξιδευτής
07/01/2007, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Φιλε αφου εισαι καλα , ολα τα αλλα ειναι φιλολογιες...απλα καλο ειναι μετα απο καθε πτωση να κανουμε αναλυση των συνθηκων και των αιτιων που την προκαλεσαν.

Να πω μια εντελως προσωπικη αποψη? να προσεχετε πολυ οταν οδηγατε σε group...ο ανταγωνισμος (του χαβαλε ανταγωνισμος εννοω) μπορει να προκαλλεσει μεγαλη ζημια...

πολλες φορες παρασυρομαστε και επικεντρωνομαστε στον μπροστινο ....ο ενθουσιασμος της στιγμης μπορει να ακυρωσει τις ορθες εκτιμησεις και να υπερβουμε κατα ενα κλικ στο γκαζι , η στις εισοδους...και τοτε γινεται η στραβη...

προσοχη και παντα ορθιοι:wave2:

Eτσι!!!

+10000000000 φιλε!

Ρε συ Ζορο αληθεια, για πες μας για τον εξοπλισμο που φοραγες; Αν δεν κανω λαθος βλεπω μια ωραιοτατη ολοσωμη;

Respect
07/01/2007, 08:41
ταξιδευτή εδώ σου βγάζω το καπέλο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=32591&highlight=%F1%F5%E8%EC%FC/) :beer:

zoropatra
07/01/2007, 10:53
περι εξοπλισμου........

δερματινα πανω κατω
κρανος
μποτες
γαντια

μονο τα απαρετητα δηλαδη.........

τωρα για το με ποσα επεσα.....

οταν η μηχανη ειχε αρχισει να φευγει με αναποδα το κοντερ αν δεν κανω λαθος εγραφε 140...

οταν ομως εγω σουρνομουν κατω με την πλατη και τον κωλο πρεπει να ειχα 90χλμ......


παντως και εγω εχω πεσει με 80 και εσπασα κλιδα και εφαγα τα γονατα....ειναι πως θα πεσεις.....

στην συγκεκριμενη πτωση σουρθηκα ομαλα.......

project.breeze
07/01/2007, 13:53
Αυτά συμβαίνουν όταν ένα ταπεινό Ζ προσπαθεί να ξεφύγει από το FZR του FAZER.Πού πας ρε καραμήτρο Ζοροπάτρα;:smokin:

Respect
07/01/2007, 13:58
Παίρνει τη μορφή επιδημίας μου φαίνεται.. :a01:

SPORAKIAS
07/01/2007, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
εγω δεν εβαλα το βιντεο για διμηουργηθουν διαμαχες........


λοιπον αυτο που ξερω εγω και ενιωσα ειναι:

1)πολλα χλμ. για την στροφη αυτη.(οταν περασα αλλη στιγμη καταλαβα οτι ειναι πολλα)

2)πανικος

3)δυνατο φρεναρισμα.....

4)ο πισω τροχος εχει χασει την προσφυση

5)η μηχανη εχει αρχισει και πλασαρει αναποδα

6)οποτε ειναι και δυσκολο το πλαγιασμα για να μπω στην στροφη......




πες τα ρε χρυσοστομε....:rolleyes:

και δεν ειναι θεμα διαμαχης....

ειχα αρχισει να πιστευω οτι δεν ξερω να οδηγαω και οτι αν με πετυχει ο FZR στο δρομο θα με περασει απο πανω....:lol: ...καλο εεεε....:a09:

zoropatra
08/01/2007, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
πες τα ρε χρυσοστομε....:rolleyes:

και δεν ειναι θεμα διαμαχης....

ειχα αρχισει να πιστευω οτι δεν ξερω να οδηγαω και οτι αν με πετυχει ο FZR στο δρομο θα με περασει απο πανω....:lol: ...καλο εεεε....:a09:


ποτε δεν ξερεις τι γινεται!!!!:eek: :eek: :eek: :eek: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a$wto$
08/01/2007, 14:50
πανω απ'ολα εσυ που δεν επαθες κατι! :beer:

Μια ερωτηση φιλολογικης φυσεως...

θεωρειτε το ΑBS σωτηριο σε παρομοιες περιπτωσεις?

zoropatra
08/01/2007, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από a$wto$
πανω απ'ολα εσυ που δεν επαθες κατι! :beer:

Μια ερωτηση φιλολογικης φυσεως...

θεωρειτε το ΑBS σωτηριο σε παρομοιες περιπτωσεις?

γνωμη μου ειναι πως δεν θα εκανε δουλεια γιατι δεν ειχα μπλοκαρισμα τροχων......το abs απο οτι

ξερω δεν αφηνει τους τροχους να μπλοκαρουν......

SPORAKIAS
08/01/2007, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
γνωμη μου ειναι πως δεν θα εκανε δουλεια γιατι δεν ειχα μπλοκαρισμα τροχων......το abs απο οτι

ξερω δεν αφηνει τους τροχους να μπλοκαρουν......

πιστευω πως μπορει και να εκανε δουλεια....

το ABS δεν θα αφηνε το μηχανακι σου να ''σηκωθει'' (ψιλο εντο--απο το δυνατο μπροστινο φρεναρισμα που εκανες) και ετσι δεν θα ειχες αποσταθεροποιηση του πισου μερους...

και δεν θα μπλοκαρε ο πισω....που σου μπλοκαρε(μου φαινετε πως ακουγετε και στο βιντεο).....

τα μηχανακια με ABS οταν φρεναρουν ''καθονται'' και πετυχαινουν πιο ομαλο κιολας φρεναρισμα....νομιζω...:rolleyes:

καποιοι που εχουν ABS μπορουν να τα πουν καλυτερα...:winka:

project.breeze
08/01/2007, 17:53
Εσύ όμως Zoro ενήργησες γνωρίζοντας πως η μοτοσυκλέτα σου δεν έχει ABS και γι'αυτό δεν επιχείρησες να κάνεις φρενάρισμα πανικού.Αν η μοτοσυκλέτα σου είχε ABS μπορεί να πλακωνόσουν στα φρένα και μπορεί να την γλίτωνες...μπορεί και όχι.Σημασία έχει να μην μιλάμε μόνο υποθετικά,ο,τι έγινε έγινε.Τώρα ατενίζουμε το μέλλον και φροντίζουμε να μαθαίνουμε από τα λάθη μας και από τα λάθη των άλλων,γι'αυτο και ο Zoropatra έκανε πολύ καλά που έβαλε το video του εδώ για να μην κάνουμε και εμείς κάποιο παρόμοιο κακό υπολογισμό.Πάντα όρθιοι/όρθιες ρε και τα σίδερα φτιάχνονται!:beer:

zoropatra
08/01/2007, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Εσύ όμως Zoro ενήργησες γνωρίζοντας πως η μοτοσυκλέτα σου δεν έχει ABS και γι'αυτό δεν επιχείρησες να κάνεις φρενάρισμα πανικού.Αν η μοτοσυκλέτα σου είχε ABS μπορεί να πλακωνόσουν στα φρένα και μπορεί να την γλίτωνες...μπορεί και όχι.


εκεινη την στιγμη δεν εβαλα καν στο μυαλο μου αν εχω ή δεν εχω abs απλα φρεναρα οσο μπορουσα καλυτερα......και το φρεναρισμα αυτο ηταν πανικου....!!!!!

zoropatra
08/01/2007, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
πιστευω πως μπορει και να εκανε δουλεια....

το ABS δεν θα αφηνε το μηχανακι σου να ''σηκωθει'' (ψιλο εντο--απο το δυνατο μπροστινο φρεναρισμα που εκανες) και ετσι δεν θα ειχες αποσταθεροποιηση του πισου μερους...

και δεν θα μπλοκαρε ο πισω....που σου μπλοκαρε(μου φαινετε πως ακουγετε και στο βιντεο).....


ο τροχος μπλοκαρε γιατι το λιγο που παταγα το πισω φρενο οταν σηκωθηκε οτροχος ηταν πολυ για να μπλοκαρει........τωρα δεν ξερω αν θα μπορουσε ενα abs να σωσει κατι γιατι π.χ παιζει να
μην επιανε τοσο πολυ το μπροστινο και εγω ή να ειχα φυγει ποιο περα...δηλαδη πανω στο μαντρακι ή και απο πισω απο το μαντρακι οπου υπαρχει θαλασσα.....

τωρα επειδη υπαρχουν πολλα ''αν'' και ''αλλα'' δεν μπορω να απαντησω παραπανω το μονο που

ξερω ειναι οτι ο τροπος που επεσα ''ετυχε'' να ειναι ο καλυτερος για εμενα και την μηχανη......





αν υπαρχει καποιος που να ξερει απο abs ας απαντησει.....

a$wto$
10/01/2007, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Αν η μοτοσυκλέτα σου είχε ABS μπορεί να πλακωνόσουν στα φρένα και μπορεί να την γλίτωνες...μπορεί και όχι.Σημασία έχει να μην μιλάμε μόνο υποθετικά,ο,τι έγινε έγινε.Τώρα ατενίζουμε το μέλλον και φροντίζουμε να μαθαίνουμε από τα λάθη μας και από τα λάθη των άλλων

Ξερω πολυ καλα οτι σε περιπτωση πανικου ο μπροστινος τροχος γλιστραει πανευκολα με ελαχιστη πιεση στην μανετα του φρενου και πριν το καταλαβεις εισαι ξαπλα.
Προσωπικα πιστευω δεν θα ειχε πεσει ο φιλος μας αν φορουσε ABS η μηχανη του αλλα αυτο ειναι κυριως μια ευχη-υποθεση.

Σκεφτομαι οτι εφοσον οι αγοραστες επιμεινουν στην αγορα μοντελων με ΑΒS τοτε και η αγορα θα προσαρμοστει και θα γινει στανταρ εξοπλισμος οπως αλλωστε τεινει να γινει.

Θεωρω οτι πρεπει ολα τα διτροχα πανω απο 125cc να εχουν καθε ηλεκτρονικο βοηθημα που υπαρχει (ABS,ESP,TCS,DSR,CBC _EDW_ (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Automobile_safety&section=11#Active_safety) )γιατι πανω απ'ολα ειναι δυο τροχοι! και στην καθημερινοτητα ολων μας εχει βροχες,διασπαρτα χαλικια,λαδια,χωμα στη ασφαλτο κτλ κτλ.

Σιγουρα πολλοι δεν θελουν να εχουν "βοηθους" στην οδηγηση τους διαρκως... :) Το καλο λοιπον με τα ηλεκτρονικα ειναι οτι,αν το προβλεψει ο κατασκευαστης, απομονονωνται πανευκολα πχ.με το πατημα ενος κουμπιου.

zoropatra
10/01/2007, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από a$wto$
Ξερω πολυ καλα οτι σε περιπτωση πανικου ο μπροστινος τροχος γλιστραει πανευκολα με ελαχιστη πιεση στην μανετα του φρενου και πριν το καταλαβεις εισαι ξαπλα.
Προσωπικα πιστευω δεν θα ειχε πεσει ο φιλος μας αν φορουσε ABS η μηχανη του αλλα αυτο ειναι κυριως μια ευχη-υποθεση.

Σκεφτομαι οτι εφοσον οι αγοραστες επιμεινουν στην αγορα μοντελων με ΑΒS τοτε και η αγορα θα προσαρμοστει και θα γινει στανταρ εξοπλισμος οπως αλλωστε τεινει να γινει.

Θεωρω οτι πρεπει ολα τα διτροχα πανω απο 125cc να εχουν καθε ηλεκτρονικο βοηθημα που υπαρχει (ABS,ESP,TCS,DSR,CBC _EDW_ (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Automobile_safety&section=11#Active_safety) )γιατι πανω απ'ολα ειναι δυο τροχοι! και στην καθημερινοτητα ολων μας εχει βροχες,διασπαρτα χαλικια,λαδια,χωμα στη ασφαλτο κτλ κτλ.

Σιγουρα πολλοι δεν θελουν να εχουν "βοηθους" στην οδηγηση τους διαρκως... :) Το καλο λοιπον με τα ηλεκτρονικα ειναι οτι,αν το προβλεψει ο κατασκευαστης, απομονονωνται πανευκολα πχ.με το πατημα ενος κουμπιου.


στην δικη μου περιπτωση δεν γληστρησε ο μπροστινος,δεν το λεω για εσενα απλα το αναφερω....
τωρα αν θα εκανε δουλεια δεν ξερω....

παντως εγω δεν θα ηθελα να υπαρχουν βοηθηματα σε μια μηχανη.....

zireous
10/01/2007, 15:09
Μερικοί από σας (πχ ο FZR600R που από ότι λέει και ο ίδιος δεν έχει φάει τούμπα ακόμα, άρα δεν έχει καν νόημα να λέει σε κάποιον για χάσιμο του μπροστινού κλπ) θα έπρεπε να ψάξετε κάνα δυο τρεις σελίδες του φόρουμ "Οδήγηση -Tips & Tricks".

Λυπάμαι που το λέω χοντρά αλλά παιδικά κολλήματα του τύπου μπαίνουμε με πολλά σε στροφή και κόβουμε δυνατά ΠΑΝΩ στη στροφή χωρίς να προσπαθήσουμε έστω και ΑΚΑΡΙΑΙΑ να σηκώσουμε τη μηχανή πρώτα και ΜΕΤΑ να φρενάρουμε, είναι συνήθεις αιτίες για τέτοιες τούμπες -έχω φάει κι εγώ με λιγότερα.
Τον πανικό της στιγμής μπορεί να χρειάζεται να τον καταπολεμάς μια ζωή, αλλά πρέπει να τη ψάχνεις με φρένα πανικού συνειδητά και συχνά για να μην έχεις τέτοιες ξαφνικές -και χαζές ας μου επιτραπεί- πτώσεις.

Στο παραπάνω φόρουμ έχει κι άλλα σχετικά με το ABS κλπ.

Zoro, τώρα που έφαγες μια τούμπα φτάνει έ, όχι άλλη...

:beer:

zoropatra
10/01/2007, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Μερικοί από σας (πχ ο FZR600R που από ότι λέει και ο ίδιος δεν έχει φάει τούμπα ακόμα, άρα δεν έχει καν νόημα να λέει σε κάποιον για χάσιμο του μπροστινού κλπ) θα έπρεπε να ψάξετε κάνα δυο τρεις σελίδες του φόρουμ "Οδήγηση -Tips & Tricks".

Λυπάμαι που το λέω χοντρά αλλά παιδικά κολλήματα του τύπου μπαίνουμε με πολλά σε στροφή και κόβουμε δυνατά ΠΑΝΩ στη στροφή χωρίς να προσπαθήσουμε έστω και ΑΚΑΡΙΑΙΑ να σηκώσουμε τη μηχανή πρώτα και ΜΕΤΑ να φρενάρουμε, είναι συνήθεις αιτίες για τέτοιες τούμπες -έχω φάει κι εγώ με λιγότερα.
Τον πανικό της στιγμής μπορεί να χρειάζεται να τον καταπολεμάς μια ζωή, αλλά πρέπει να τη ψάχνεις με φρένα πανικού συνειδητά και συχνά για να μην έχεις τέτοιες ξαφνικές -και χαζές ας μου επιτραπεί- πτώσεις.

Στο παραπάνω φόρουμ έχει κι άλλα σχετικά με το ABS κλπ.

Zoro, τώρα που έφαγες μια τούμπα φτάνει έ, όχι άλλη...

:beer:

δεν ξερω αν εχεις δει το βιντεο αλλα φρεναρω πριν την στροφη!!!!
και οσα φορουμ και να διαβασω σιγουρα αν δεν καταλαβω εγω καποια πραγματα στην πραξη δεν
γινεται!!!!
τωρα η συγκεκρημενη τουμπα ηταν αποτελεσμα αλλων πραξεων!!!!

ΟΧΙ ΟΔΗΓΙΚΩΝ!!!

zireous
10/01/2007, 15:32
Κι όμως καί αυτό που σε έκανε να πατήσεις φρένο πάνω στη στροφή, κομμάτι της οδηγικής εκπαίδευσης που δεν έχουμε είναι...

Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό που λέω, αλλά παρόλο που έχω γίνει σαν κι αυτόν :a08: επειδή έχω μόνιμα 2 δάχτυλα στο συμπλέκτη, και άλλα 2 στο φρένο, μόνο όταν άρχισα συνειδητά να σηκώνω τη μηχανή και μετά να φρενάρω (σε στροφή πάντα) άρχισε σιγά σιγά να μου γίνεται συνήθεια -όπως και τα δάχτυλα, και ένα κάρο άλλες κινήσεις που κάνω τώρα μηχανικά.

costas81
10/01/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
δεν ξερω αν εχεις δει το βιντεο αλλα φρεναρω πριν την στροφη!!!!
και οσα φορουμ και να διαβασω σιγουρα αν δεν καταλαβω εγω καποια πραγματα στην πραξη δεν
γινεται!!!!
τωρα η συγκεκρημενη τουμπα ηταν αποτελεσμα αλλων πραξεων!!!!

ΟΧΙ ΟΔΗΓΙΚΩΝ!!!

ρε κομαντο φιλε μου πες τους να δουν τον χιλιομετρητη για να καταλαβουν ποσο εντονα πατησες φρενο!

απο 150 --------- 60------------- 0!

λογικο ηταν!το παρακανες λιγο με το πατημα και το τρομαγμα!
σημασια εχει οτι ειμαστε εδω τωρα και γραφουμε παρεα για αυτο!




(ΠΑΛΙΟΚΑΓΚΟΥΡΑ)

zoropatra
10/01/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Κι όμως καί αυτό που σε έκανε να πατήσεις φρένο πάνω στη στροφή, κομμάτι της οδηγικής εκπαίδευσης που δεν έχουμε είναι...

Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό που λέω, αλλά παρόλο που έχω γίνει σαν κι αυτόν :a08: επειδή έχω μόνιμα 2 δάχτυλα στο συμπλέκτη, και άλλα 2 στο φρένο, μόνο όταν άρχισα συνειδητά να σηκώνω τη μηχανή και μετά να φρενάρω (σε στροφή πάντα) άρχισε σιγά σιγά να μου γίνεται συνήθεια -όπως και τα δάχτυλα, και ένα κάρο άλλες κινήσεις που κάνω τώρα μηχανικά.



ειχα να κοιμηθω ενα βραδυ πριν την πτωση....καταλαβες τι θελω να πω?:sad:

zoropatra
10/01/2007, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
ρε κομαντο φιλε μου πες τους να δουν τον χιλιομετρητη για να καταλαβουν ποσο εντονα πατησες φρενο!

απο 150 --------- 60------------- 0!

λογικο ηταν!το παρακανες λιγο με το πατημα και το τρομαγμα!
σημασια εχει οτι ειμαστε εδω τωρα και γραφουμε παρεα για αυτο!




(ΠΑΛΙΟΚΑΓΚΟΥΡΑ)


εγω δεν εχω προβλημα να πεφτω!!!!:eyepop:



ευχαριστω για το καγουρα!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:

OzZzZzY
11/01/2007, 09:50
dn pistevw na xtypise to arkoudaki sto brelok sou :P

sotpag
11/01/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
οχι οχι τα λαστιχα ηταν μια χαρα και απο αποψη φθορας αλλα και θερμοκρασιας....ο δρομος παλι μια χαρα ηταν.......ουτε το μηχανακι με προδωσε...απλα ηταν υπερβολικο το πατημα του μπροστινου τοσο ωστε να μην μπορω να πλαγιασω την μηχανη.......



ρε καμενε μετα απο δυο χρονια ... (οχι οχι 1 1/2 γιατι μετα αρχισαν με εμενα ) αναλυσης απο τον "κοντο" εχεις ορεξη να το ψαχνεις παλι!!!!!


:rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
11/01/2007, 10:27
εν το μεταξύ... οταν ειναι ξαπλωμενη η μοτοσυκλέτα...


και φαίνεσαι εσύ στο βάθος να σηκώνεσαι και να κατευθύνεσαι με στρατιωτικό περίπατο στην μοτοσυκλέτα είσαι σάν τον εξολοθρευτή που σηκώνεται και πάει να αποτελείωσει αυτο που ξεκίνησε! :lol: :rotflmao: :rotflmao:




:wave2:

zoropatra
11/01/2007, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
εν το μεταξύ... οταν ειναι ξαπλωμενη η μοτοσυκλέτα...


και φαίνεσαι εσύ στο βάθος να σηκώνεσαι και να κατευθύνεσαι με στρατιωτικό περίπατο στην μοτοσυκλέτα είσαι σάν τον εξολοθρευτή που σηκώνεται και πάει να αποτελείωσει αυτο που ξεκίνησε! :lol: :rotflmao: :rotflmao:




:wave2: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

H.A.Balafoutre
12/01/2007, 00:51
Αγαπητέ πραγματικά κρίμα που έπεσες, αλλά όπως είπε κι ο KaTaNaS, σηκώθηκες παλικάρι.

Σε όλο το βιντεάκι φαίνεσαι να είσαι άψογος, με το που έρχετε εκείνη η στροφή μου δίνεις την εντύπωση πως στιγμιαία σκέφτηκες πως δεν την έχεις (κι αν δεν κάνω λάθος έχεις ξαναπεράσει από εκεί, ή όχι? Δηλαδή τον ήξερες τον δρόμο.) και λίγο πρίν έχασες την αυτοσυγκέντροσή σου με τα οφθαλμοφανή αποτελέσματα. Πάντως πάλι καλά που δεν ήταν τίποτα χειρότερο. Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη όπως το είδα.

Καλά χιλιόμετρα να έχεις.:wave2:

zoropatra
12/01/2007, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Αγαπητέ πραγματικά κρίμα που έπεσες, αλλά όπως είπε κι ο KaTaNaS, σηκώθηκες παλικάρι.

Σε όλο το βιντεάκι φαίνεσαι να είσαι άψογος, με το που έρχετε εκείνη η στροφή μου δίνεις την εντύπωση πως στιγμιαία σκέφτηκες πως δεν την έχεις (κι αν δεν κάνω λάθος έχεις ξαναπεράσει από εκεί, ή όχι? Δηλαδή τον ήξερες τον δρόμο.) και λίγο πρίν έχασες την αυτοσυγκέντροσή σου με τα οφθαλμοφανή αποτελέσματα. Πάντως πάλι καλά που δεν ήταν τίποτα χειρότερο. Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη όπως το είδα.

Καλά χιλιόμετρα να έχεις.:wave2:

εχω ξαναπερασει πολλες φορες απλα ετυχε να γινει!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

zireous
12/01/2007, 12:11
Εγώ πάντως προς χάριν της συζήτησης σου είπα αυτά που είπα, (μη ξεχάσω, + 10^7 για τον εξοπλισμό που φόραγες, και -10 γιατί μας ζόρισες μέχρι να μας πεις γιατί έπεσες -μπσσιτ, υπόψιν, η κάμερα λέει ότι το πίσω πάτησες και σου μπλόκαρε :rolleyes: :lol: ).

Παρόλο που συμφωνώ ότι στη πράξη είναι πιο άμεσο και κατανοητό κάτι που αφορά την οδήγηση, κοτζάμ φόρουμ και τόσοι σχετικοί άνθρωπες (όσο κι αν είναι) βοηθάνε για τα βασικά.

Πάντα όρθιος, και τσάκα μια μπύρα ακόμα -χωρίς αλκοόλ.

:beer:

Όσο για τα ψηφιακά κοντέρ που αναφέρθηκαν, έχουν γενικά καθυστέρηση, διαβάζουν το γρανάζι συνήθως, και είναι εύκολο να δεις μεγάλες διαφορές στα φρένα ή στις επιταχύνσεις, αλλά καλό είναι να κοιτάς το δρόμο. :bigcry:

Fear_No
16/01/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
το αρκουδι το εχω ακομα!!!!

θα πω του αδερφου μου να το ανεβασω αυριο.....οποτε θα βαλω το λινκ εδω......
Φιλαρακο,μηπως θα ανεβασεις τελικα το βιντεο ετσι ωστε να μπορουμε να το κατεβασουμε?Αν μπορεις βαλε το ολοκληρο!;)

zoropatra
16/01/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fear_No
Φιλαρακο,μηπως θα ανεβασεις τελικα το βιντεο ετσι ωστε να μπορουμε να το κατεβασουμε?Αν μπορεις βαλε το ολοκληρο!;)


αδελεφε θα το βαλω συντομα.....