PDA

View Full Version : MV Agusta 750 !



hereticous
08/01/2007, 02:56
Ρε παιδιά για να ακούσω τις γνώμη σας για αυτή τη μηχανή...Τί λέτε ?
Είναι φιλική ? Βγάζει προβλήματα ?
Εμένα μου φαίνεται μια από τις 5 πιο ωραίες μηχανές που έχω δει.
Πρέπει κάποια στιγμή (μόλις κλείσω τα 21) να πάρω μία.

Καλά τί τιμές παίζουν εξωτερικό ρε παιδιά ? 2002 8000Ε, 2000 6000Ε κτλ...

Είναι καλές και αξιόπιστες μηχανές ?

Μιλάω για την 750, γιατί οι 1000ρεσ δε μου αρέσουν...Πιστεύω οτι δεν είναι καθόλου φιλικές

gloum
08/01/2007, 10:53
Ελάχιστη σημασία έχει τι είναι(ναι είναι γρήγορο φιλικό στρίβει κλπ..στο ελλαδιστάν βρίσκεσαι..αν νομίζεις ότι μπορείς να ξεπεράσεις τα όρια του συγχαρητήρια)..ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΟΥΚΛΑ!!!!!!Ότι πιο ωραίο κυκλοφορεί στον δρόμο..:beer:

vangelis 64
08/01/2007, 12:04
Δεν έχω ακούσει σχόλια για το 750 αλλά πράγματι,όπως λέει και ο gloum,είναι ό,τι πιο ωραίο κυκλοφορεί στο δρόμο!
Το σίγουρο είναι πως τα κουσούρια του θα τα έχει και πως τα ανταλλακτικά του θα τσούζουν αρκετά.
Γιατί όμως λες ότι το 1000 δεν είναι φιλικό?Τι ακριβώς εννοείς?Τα παραπάνω του άλογα,τη θέση οδήγησης ή το στήσιμό του γενικώτερα?

Επειδή πάντως (αν κατάλαβα καλά)δεν έχεις εμπειρία από SS,ίσως θα ήταν καλή ιδέα να ξεκινήσεις με κάτι πιο φθηνό και λιγώτερο απόλυτο,γιατί το MV ΕΙΝΑΙ απόλυτο.

Σε μερικές βδομάδες ένας φίλος θα πάρει το 1000R για το οποίο έχουν ακουστεί καλά λόγια και ίσως είμαι ένας από τους κωλόφαρδους που θα ανέβουν για λίγο πάνω του,καθώς την ξέρει την καψούρα μου!

Anyway, αν η δικιά σου καψούρα είναι το 750,αν η τσέπη σου αντέχει και,κυρίως,αν έχεις την απαραίτητη σύνεση,πάρ' το με τις θερμότερες ευχές μου!

(Πάρε κι ένα R) αχ βαχ....


73965

ruyjin
08/01/2007, 12:08
το μηχανακι της φωτο ειναι για να μπει σε γυαλα, σε μουσειο, στο σαλονι, σε βιτρινα

ειναι :eyepop:

vassilis88
08/01/2007, 13:16
μτχ δν ειναι πολυ ακριβες......υπολογιζε οσο ενα καινουριο γιαπωνεζικο......10 με 15 δλδ αναλογα με τη χρονολογια...

αλλα παιρνεις την ομορφοτερη μοτοσυκλετα παραγωγης..παιρνεις μηχανη που μπορεις να την κρατησεις ολη σου τη ζωη...κ αν χαλασει η στα βαθια σου γεραματα τη βαζεις κ μες το σαλονι να διακοσμει το χωρο....κ μετα την αφηνεις στα παιδια σου να την προσεχουν που θα χει γινει πλεον κλασσικη.........:D

hereticous
08/01/2007, 13:43
Έτσι σκέφτομαι και εγώ...Εξωτερικά είναι απίστευτα όμορφη...

Όχι από SS δεν έχω καμία εμπειρία, αλλά είμαι στα 19 μου, οπότε δεν παίζει και να την πάρω τώρα...
Θέλει τουλάχιστον 2 χρόνια ακόμα
Θα ψάξω τπτ από Βουλγαρία, τώρα που μπήκε EE...
Βρήκα στο νετ κάτι 6000 και τρελένομαι !!!

Σε τι Σκ@τ0κwloχώρα ζούμε ? Έλεος τις τιμές μου μέσα...

Γενικά τα 1000ρια έχω την εντύπωση οτι δεν είναι καθόλου φιλικά...Δεν είναι για εκτός πίστας ΙΜΟ...
Ούτε για πόλη (πολύ κουραστικά και άγρια), ούτε για πουθενά αλλού...Άντε για ταξίδια πες...

Αλλά έτσι και αλλιώς τις επιδόσεις δεν τις χτυπάω του 750...Μακάρι να υπήρχε και 600αρι... :(

TSASTRANA
13/04/2008, 11:06
βασικα αν εχεισ λεφτα και γουσταρεισ παρτο.παντωσ το 750 που θεσ δεν παραγεται πλεον.εγω εχω το brutale 750 2004 kai eimai ευχαριστημενος. δεν το αλλαζω με τιποτα.Ανταλακτικα υπαρχουν,εκτοσ απο λιγες περιπτωσεις.παντωσ να ξερεισ....το πηρεσ...το παντρευτηκες.αν το παρεισ τοτε WELCOME TO THE ELIT αν οχι μπορεισ να το χαζευεισ σε καμια βιτρινα.:wave2: :rotflmao: :lol:

EVI
13/04/2008, 20:52
vre pate kala? ti rotate? EINAI KOYKLARA LEME telos :beer:

McGyver
13/04/2008, 21:03
Σοβαρευτείτε ρε με τα χάρχαλα...

Άκου MV Agusta :rotflmao: ...

Καλύτερο είναι το NW Septembra...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

trigger
13/04/2008, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver

καλύτερο είναι το NW Septembra...


Πόσα άλογα έχει; Με πόσα μπαίνει στο Μπράλο; Επίδαυρο μπορώ να πάω; :confused:

pektis
17/04/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Σοβαρευτείτε ρε με τα χάρχαλα...

Άκου MV Agusta :rotflmao: ...

Καλύτερο είναι το NW Septembra...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Kαι όμως το agusta & ειδικά το f4 είναι από τα πιο όμορφα 1000αρια και με τις καλύτερες επιδώσεις!!!;)

SeNNinhA
17/04/2008, 15:14
Για το 1000αρι κάτι τέστ που είχα διαβάσει έλεγαν ότι μπορεί να πάει πολύ γρήγορα αλλα δεν είναι εύκολη μηχανή και γενικά πήγαινε γρήγορα μόνο με έμπειρους αναβάτες. Δεν ήταν τα άλογα αλλα το στήσιμό της που ήθελα ιδιαίτερη μεταχείρηση. Τι ντίβα θα ήταν άλλωστε.....

Φυσικά αυτά μετράνε όταν σε ενδιαφέρει το χρονόμετρο. Αλλιώς μπορείς να την έχεις επειδή και μόνο σου αρέσει να την βλέπεις. Και εκεί δεν μετράει εαν είναι η 750 ή η 1000.

Σίγουρα μπορείς να βρεις κάτι πιο φιλικό και πιο γρήγορο σε γιαπωνέζικο στην ίδια τιμή αλλα σίγουρα δεν θα είναι το ίδιο όμορφο.

Απο αξιοπιστία σίγουρα δεν είναι γιαπωνέζικο και θέλει να την φροντίζεις όπως κάθε Ιταλίδα αλλα δεν νομίζω να σε αφήνει και στην μέση του δρόμου όπως θέλουν να πιστεύουν πολλοί για τα Ιταλικά.

TSASTRANA
17/04/2008, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Kαι όμως το agusta & ειδικά το f4 είναι από τα πιο όμορφα 1000αρια και με τις καλύτερες επιδώσεις!!!;) και φυσικα ειναι το ομορφοτερο.μην ακουσω κακια κουβεντα γκαζακι θα φαει.:bigcry: :eyepop:

pektis
18/04/2008, 09:30
Mα αυτό λέω!Είναι από τα πιο ωραία ss:smilea:

akispoulis
13/11/2009, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Σοβαρευτείτε ρε με τα χάρχαλα...

Άκου MV Agusta :rotflmao: ...

Καλύτερο είναι το NW Septembra...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ρε ιερόσυλε σκεψου πρωτα τι γραφεις :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

makis206
13/11/2009, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από akispoulis
ρε ιερόσυλε σκεψου πρωτα τι γραφεις :mad:

Και που να μάθεις τι καβαλάει τώρα πια!:evil: :lol: :rotflmao:

giannisfitros
17/11/2009, 18:50
xaxaxaxax