PDA

View Full Version : Περίεργο θέαμα...



THEOD
14/07/2004, 13:44
Ρε παιδιά αυτό που είδα σήμερα δεν το έχω ξαναδεί...

Κηφισίας στο ρεύμα προς Αθήνα, στο ύψος του Υγεία και κατά τις 12.00 είμαι σταματημένος στο φανάρι με το παπί μου.
Δίπλα μου σταματάει Ζητάς με Suzuki 750.
Ανάβει πράσινο, ξεκινάμε, 1η ο Ζητάς, αλλαγή σε 2α και αμέσως μια μεγαλοπρεπή σούζα...!!! Το κρατάει για καμμιά 70αριά μέτρα και πάλι κάτω.

Το επόμενο φανάρι τον πιάνει κόκκινο και σταματάει. Καθώς τον πλησίαζα (είπαμε με το παπί ήμουνα) το φανάρι ανάβει πράσινο και πάλι μια από τα ίδια !!!
Το ωραίο είναι ότι στο φανάρι είχε και πεζό μπάτσο που ρύθμιζε την κυκλοφορία και ο οποίος δεν πίστευε στα μάτια του...

Το επόμενο φανάρι είναι αυτό που αριστερά στριβεις για Χαλάνδρι, Μεσογείων κλπ. Φτάνω δίπλα του και δεν κρατιέμαι. Του λέω (χαμογελώντας) ρε μεγάλε δώσε μου τα στοιχεία σου ώστε αν φάω καμμιά κλήση για επικίνδυνη οδήγηση να στην στείλω να μου την σβήσης... Και τι μου απαντάει. Που να με δεις και στις καλές μου, σήμερα δεν έχω όρεξη !!!

Τα σχόλια δικά σας...

crs-k
14/07/2004, 13:47
Μετα να τον πετυχεις και να σε γραψει για παρκαρισμα στο πεζοδρομιο ....
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

dez
14/07/2004, 13:47
Εχω δει ζηταδες να κανουν σουζες και παντιλικια στο φαναρι μπροστα στην ασφαλεια στην Λ. Αλεξανδρας ... καμποσες φορες :)

CyBeRseXX
14/07/2004, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μετα να τον πετυχεις και να σε γραψει για παρκαρισμα στο πεζοδρομιο ....
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

ARX.KAS XANTZARIDIS XRISTOS itan o "kirios" pou anaferese

cbanthropos
14/07/2004, 14:12
Γιατι τι ειναι οι Ζ ? Πρωην καυλογκαζοι μηχανοβιοι ειναι. Δεν γινεσαι Ζ αμα δεν εισαι ψημενος μηχανοβιος..
Οσο για το 'γιατι κανουν σουζες' ε, τι περιμενατε? Μονο αυτο ειναι παραλογο στον τοπο μας?

:winka:

powerphot
14/07/2004, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
ARX.KAS XANTZARIDIS XRISTOS itan o "kirios" pou anaferese

Τον ξέρεις δηλαδή?:confused:

crs-k
14/07/2004, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Τον ξέρεις δηλαδή?:confused:

Οχι ρε 'συ ... :nono:
Ειναι αυτος που τον εγραψε προχτες! :lol:

antares
14/07/2004, 14:20
Το καλύτερο μέρος για να δεις σούζες ζητάδων είναι στην Αλεξάνδρας, μπροστά από την ασφάλεια (τη ΓΑΔΑ που λένε).
Βγαίνουν από την κάθετη, παραβιάζουν και το κόκκινο, άμα λάχει,αλλά εντάξι, δεν τρέχει μία, τους καλεί το καθήκον (τάχα μου).
Μετά περνώντας μπροστά από το κτίριο της ασφάλειας, τραβάνε και τη σούζα τους, έτσι, να ξεδώσουν λίγο τα παλικάρια!!
Το έχω δει αυτό να το κάνουν και μάλιστα δυό-δυό.
Εξήγηση:
α) "μπαμπάαααα...κοίτα τι κάνω!!!" . Ο μπαμπάς έχει βαθμό ταξίαρχου και κοιτάει από τον 8ο όροφο της ασφάλειας. Σιγά μην του κάνει κανείς παράπονα για το βλαστάρι του.
β) "Είμαστε ο νόμος (ρε!)" Γι αυτούς ο νόμος σου δίνει @ρχίδι@, για μένα ο νόμος σε κάνει @ρχίδι. :lol:
γ) "Η μηχανή είναι ελευθερία, δεν μπαίνουμε σε καλούπια..." .Αν εξαιρέσουμε το μεγάλο καλούπι της αστυνομίας, κατά τ' άλλα, ναι, συμφωνούμε, είσαστε και 'σείς ανήσυχα πνεύματα, ψυχές που αποζητούν τους ανοιχτούς ορίζοντες, έτοιμοι να ακολουθήσετε τα ένστικτα σας!:rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao:

Τι άλλο; Μπορείτε να σκεφτείτε τίποτα;

Spazz
14/07/2004, 14:22
......σου εδωσε τα στοιχεια του τουλαχιστον??
και μετα σου λενε πως πας ετσι.........
απο αυριο θα κουβαλαμε και καμερα............

powerphot
14/07/2004, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από antares
γ) "Η μηχανή είναι ελευθερία, δεν μπαίνουμε σε καλούπια..." .Αν εξαιρέσουμε το μεγάλο καλούπι της αστυνομίας, κατά τ' άλλα, ναι, συμφωνούμε, είσαστε και 'σείς ανήσυχα πνεύματα, ψυχές που αποζητούν τους ανοιχτούς ορίζοντες, έτοιμοι να ακολουθήσετε τα ένστικτα σας!:rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao:

Τι άλλο; Μπορείτε να σκεφτείτε τίποτα; [/B]


Συμφωνώ μ' αυτό, μήπως έπρεπε όμως να σκέφτονται έτσι κι όταν ανοίγουν το μπλοκάκι να γράψουν την μηχανή που είναι παρκαρισμένη στο πεζοδρόμιο η στον πεζόδρομο??:evil:

adam_tsouk
14/07/2004, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Γιατι τι ειναι οι Ζ ? Πρωην καυλογκαζοι μηχανοβιοι ειναι. Δεν γινεσαι Ζ αμα δεν εισαι ψημενος μηχανοβιος..
Οσο για το 'γιατι κανουν σουζες' ε, τι περιμενατε? Μονο αυτο ειναι παραλογο στον τοπο μας?

:winka:

Έτσι ακριβώς.
Σου λέει, δεν έχω που δεν έχω τι να κάνω, ας πάω να πάρω τη μηχανή να κόβω βόλτες, κανείς να μην μπορεί να μου την πει και να κάνω και το κέφι μου!

απλά τυγχάνει να είναι και κωλοπαίδια που γουστάρουν να κάνουν στους άλλους αύτά που δεν παθαίνουν πια οι ίδιοι...

Στρουμφάκια αλήτες μηχανόβιοι!!!

CyBeRseXX
15/07/2004, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Τον ξέρεις δηλαδή?:confused:

Oxi ton souzato zita den ton ksero, an kai pisteuo pos den tha egrafe mixanes gia parking.

Autos pou anefera itan to @ tis amesis drasis pou mou tin ekane.

ctpanoramix
15/07/2004, 11:03
οχι να βλεπεις ζητα να κανει σουζες ..........................
αλλα ζητα να τρωει τουμπες......
και εχω δει εναν που μετα απο σουζα εφερε 3 κωλοτουμπες μαζι με τη μηχανη

φανταζομαι δεν θα ειμαι ο μονος που εχω δει κατι τετοιο
για πειτε και τις δικες σας εμπειριες:D

MIKE_16V
15/07/2004, 11:20
Καλο ειναι παντως να μην του βαζουμε σε ενα καλουπι.

Προσωπικα δεν εχω παραπονο απο κανενα ζητα που με εχει σταματησει στον δρομο. Σπανια να με εχει γραψει ζητας, και αν με εχει, παντα "μειωνε" την κανονικη μου ποινη, καταλαβαινετε.

Για το αν ειναι καυλογκαζοι:sad: δεν νομιζω οτι η πλειοψηφια ειναι, παλιοτερα σιγουρα, τωρα, μπα!

Περιστατικο:ειχα πεσει και ειχε "πατησει" μαυρισει η ακρη απο το πισω λαστιχο, πραγμα που αν δεν παισεις δεν γινετε.
Και ζητας που με σταματησε, μου ειπε, ρε μεγαλε με ποσα μπαινεις και το πατησες εκει? Αποριες κανεις
:eyepop:

milaber
15/07/2004, 13:30
Στην Τσιμισκή τις προάλλες ήταν δυο και ο ένας σε κάθε φανάρι έριχνε κολλιές αβέρτα!

Ότι να 'ναι κάνουν τα παιδιά ρε!
Χαίρονται τα μηχανάκια τους!

Υπάρχει και κανένας που θα τους γράψει;

sniper
15/07/2004, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Στην Τσιμισκή τις προάλλες ήταν δυο και ο ένας σε κάθε φανάρι έριχνε κολλιές αβέρτα!

Ότι να 'ναι κάνουν τα παιδιά ρε!
Χαίρονται τα μηχανάκια τους!

Υπάρχει και κανένας που θα τους γράψει;

Τα μηχανάκια τους;;;;;


Δικά μας είναι Μιλαμπεράκο..... εγώ και σύ τα πληρώνουμε :nono:

milaber
15/07/2004, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τα μηχανάκια τους;;;;;


Δικά μας είναι Μιλαμπεράκο..... εγώ και σύ τα πληρώνουμε :nono:

Σωστοοός...

:(

Να δούμε τα νέα τα V-strom πως θα τα σκίζουν...

:mad:

adam_tsouk
15/07/2004, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τα μηχανάκια τους;;;;;


Δικά μας είναι Μιλαμπεράκο..... εγώ και σύ τα πληρώνουμε :nono:


Πονάει το θέμα....
πάντως κα΄τι τους κρατάνε από τον μισθό.... (κανά ευρόπουλο ίσως;;;)

Κατά τ' άλλα καλά παιδιά... "Ρε φίλε δεν θέλω να σε γράψω αλλά... α) ο προϊστάμενος κοιτάει,
β) δεν γίνεται σε πέρασα στην έκθεση,
γ) για το καλό σου......
κτλ.... κτλ.... κτλ...

Καλά παιδιά δεν μπορώ να πώ. (1 στους 8 ίσως)

sniper
15/07/2004, 15:09
Εγώ πάντως από προσωπική εμπειρία δεν έχω κανένα πρόβλημα... Ίσως έχω πέσει μόνο στους σωστούς....

Τώρα βέβαια αν έχουν πάρει εντολή "Δεν ξέρω τι θα κάνεις, φέρε κλήσεις", είναι τσαντισμένοι γιατί δεν είχε κοκό το βράδυ, είναι κομπλεξικός, δεν γουστάρει που εσύ έχεις τη μηχανή που ονειρεύεται χρόνια αλλά με 3,60 δεν, τότε όλα είναι πιθανά...

Το θέμα είναι πως μιλάς σε ανθρώπους με εξουσία... και φυσικά δεν πρόκειται να κερδίσεις αν πας με τσαμπουκά και ύφος...

Η γροθιά στο μαχαίρι το μόνο που ικανοποιεί είναι την ματαιοδοξία μας και φυσικά βλάπτει όλα τα άλλα....

Πάντως δεν είναι ξεκάρφωτοι.... μέρος της κοινωνίας μας είναι... και όσο ζούμε και αποκτούμε εμπειρίες από τις υπόλοιπες δημόσιες υπηρεσίες τόσο καταλαβαίνουμε ότι δεν διαφέρουν και πολύ από τους υπόλοιπους "δημόσιους λειτουργούς"..... Δυστυχώς...

adam_tsouk
15/07/2004, 15:14
άμα κυκλοφορείς ειδικά μέσα σε μεγάλες πόλεις θα πέσεις και σε καλούς και σε βλαμένους. Σίγουρα δεν φταίνε πάντα οι ίδιοι ΄και στις περισσότερες περιπτώσεις αν κάποιος δεν σε γράψει θα είναι Ζετάς.

Και σίγουρα θέλει να είσαι σωστός στους τρόπους σου.