PDA

View Full Version : Φτάνει να είναι γύφτος ο άλλος..



Trickster
08/01/2007, 15:39
.. για να σου φάει την μπαγαζιέρα για 10 λεπτά που άραξες την μηχανή έξω από υποκατάστημα της εταιρίας σου. Απολογισμός:

1 κράνος
1 ζευγάρι γάντια
1 σετ αδιάβροχο
1 κλειδαριά (χωρίς το κλειδί το αρχ***ι να την βάλει στο κ**ο του)
1 σακ βουαγιάζ χωρίς ευτυχώς κάτι πολύτιμο

το περίεργο είναι πως δεν χτύπησε καν ο συναγερμός και δεν φαίνεται να έχει σπασίματα η βάση..

και ξανασκέφτομαι.. πόσο γύφτος μπορεί να είναι ο άλλος...
:mad: :mad: :mad:

OldMan
08/01/2007, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster

1 κράνος
1 ζευγάρι γάντια
1 σετ αδιάβροχο
1 σακ βουαγιάζ


Για 5 λεπτά μεροκάματο, μια χαρά είναι ...!!!

Cpt. Haddock
08/01/2007, 15:48
πως διάολο?

:confused:

λογικά δεν πρέπει να βγαίνει εύκολα η μπαγκαζιέρα

τι σκατά ρε πούστη μου, αυτό δνε το είχα ξαναδει :mad: :sick:

Trickster
08/01/2007, 15:58
και η φάση είναι οτι τον είδαν 2 συνάδελφοι αλλά δεν ξέραν ποιανού είναι η μηχανή.. λέγαν μήπως ήταν κάτοχος..

OldMan
08/01/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
και η φάση είναι οτι τον είδαν 2 συνάδελφοι αλλά δεν ξέραν ποιανού είναι η μηχανή.. λέγαν μήπως ήταν κάτοχος..

Άρα δεν ξήλωνε - έκοβε - έσπαζε ...

Nostra
08/01/2007, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άρα δεν ξήλωνε - έκοβε - έσπαζε ...


μάλλον δεν είχε κλειδωθεί καλά η μπαγκαζιέρα και το είδε ο κάφρος και την πήρε σαν κύριος και γειά μας....

Themis_81
08/01/2007, 16:05
Θελεις να μας πεις ποια μπαγκαζιερα ειχες ???:look:

SPORAKIAS
08/01/2007, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
και η φάση είναι οτι τον είδαν 2 συνάδελφοι αλλά δεν ξέραν ποιανού είναι η μηχανή.. λέγαν μήπως ήταν κάτοχος..

μηπως .....ηταν ο κατοχος....???:a13:

ξερασε τα ολα...:a52:


απο που την εφαγες...??? :mad:

:rotflmao:

DimChios
08/01/2007, 16:37
Τι άλλο θα ακούσουμε ρε γμτ! :sick:

el_hymador
08/01/2007, 17:24
Kαι εμενα το μαγνητικο tank bag πριν τα Χριστουγεννα , με ενα δερματινο μπουφαν μεσα (οχι μοτοσυκλετας) μεσα σε 30'' ειχε γινει η δουλεια...:sad:

KaTaNaS
08/01/2007, 17:28
lypamai trickster...


αν το καλοσκεφτεί κανείς οι μπαγαζιέρες δεν έχουν σοβαρή κλειδαριά... και πολλοί αφήνουν διόλου ευκαταφρόνητης αξίας αντικείμενα...


οπότε;


πάρτε μια πιο μικρή, το κράνος στο χέρι, και το topcase σα βαλιτσουλα!

zoropatra
08/01/2007, 17:32
εγω λεω α παρουμε ενα φορτηγο να βαλουμε την μηχανη μας μεσα μαζι με τις βαλιτσουλες και

οτι αλλο θελουμε ....γιατι απο εδω και περα δεν θα μενει τιποτα ορθιο!!!!!


εε του πουστη αμα κλεψουν και το φορτηγο τι να πω!!!!!


και δεν λεω για μικρο φορτηγο ε!!!για τρακτορα λεω...........

Respect
08/01/2007, 17:38
Έχω πάρει και απ'αυτό! :ninja:


73993

Trickster
08/01/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Themis_81
Θελεις να μας πεις ποια μπαγκαζιερα ειχες ???:look:

η μπαγκαζιέρα είναι η givi 52lt monokey που έχει πάρα πολύς κόσμος..

Katana έχεις δίκιο, αυτό κάνω συνήθως, σπάνια αφήνω το κράνος στην μπαγκαζιέρα. Αυτό έγινε σήμερα,
γιατί θα έπαιρνα το εταιρικό βανάκι για δουλειά του 10λεπτου μαζί με συνάδελφο και δεν ήθελα να κοπανιέται στην καρότσα.. :bigcry: :bigcry:

Nostra πριν φύγω έφαγα flash οτι δεν έχω κλειδώσει και γύρισα πίσω και ξαναέλεγξα..

Ξενέρωμα.. :mad: :mad: και το δώρο των Χριστουγέννων που θα φύγει σε αυτά..

BAD BOY
08/01/2007, 19:03
Την ...δοση του την εβγαλε.

TROOPER
09/01/2007, 01:25
:sick: :sick: :sick:

DimChios
09/01/2007, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Έχω πάρει και απ'αυτό! :ninja:



[Spam mode on]Μ@ΥΝΑΡΟΣ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ!!![/Spam off]

:smokin:

gloum
09/01/2007, 10:54
Μωρέ καλά κάνω και δεν αφήνω ποτέ tankbag στην μηχανή...Τις ελάχιστες φορές που το βάζω όταν κατέβω το παίρνω μαζί μου..και κράνος πάντα στο χέρι..Κρίμα φίλε...Υπάρχουν χειρότερα..Εμένα παλιά στο DT μου μου είχαν κλέψει την βιδούλα που ρυθμίζεις το μείγμα με συνέπεια η μηχανή να μην μπορεί να πάει πουθένα καθότι ρελαντί δεν υπήρχε και έπρεπε να έχω πάντα γκάζι..ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΒΙΔΟΥΛΑ??

Respect
09/01/2007, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
[Spam mode on]Μ@ΥΝΑΡΟΣ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ!!![/Spam off]

:smokin: Thanks!.. :wave2:
Δε ξέρω αν είσαι του "χώρου" αλλά μετά από τόσα και τόσα που είχα καβαλήσει, όταν ήρθε αυτό στα χέρια μου.. πραγματικά χαμογέλασα!!! :a013:

Αν θα θελήσω να το αλλάξω θα είναι γιατί θα έχουν βγάλει το καινούριο..


74101

DimChios
10/01/2007, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Thanks!.. :wave2:
Δε ξέρω αν είσαι του "χώρου" αλλά μετά από τόσα και τόσα που είχα καβαλήσει, όταν ήρθε αυτό στα χέρια μου.. πραγματικά χαμογέλασα!!! :a013:

Αν θα θελήσω να το αλλάξω θα είναι γιατί θα έχουν βγάλει το καινούριο..



Όχι και πολύ του χώρου, σχεδόν καθόλου!
Ανέκαθεν όμως με εντυπωσίαζαν και στο μυαλό μου έκανα επαγγελματικά ταξίδια με δαύτα!
Γι αυτό πήγα και έβγαλα να έχω όλα σχεδόν τα διπλώματα στην περίπτωση που θα μου την βαρέσει....και σαν "προίκα" ας πούμε!

:wave2: :wave2:

villy
10/01/2007, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
και η φάση είναι οτι τον είδαν 2 συνάδελφοι αλλά δεν ξέραν ποιανού είναι η μηχανή.. λέγαν μήπως ήταν κάτοχος..


Κρίμα φίλε. :(

Το πιο πιθανό είναι να ξεβίδωσαν την βάση από κάτω και να την πήραν όλόκληρη!!!

Πάντως δεν είναι λύση να μην βάζεις πράγματα στη μπαγαζιέρα γιατί αυτός είναι ο λόγος που την αγόρασες.

Η καλύτερη λύση για μένα είναι να βάλεις τον συναγερμό στην πιο ευαίσθητη σκάλα του! Έτσι με το παραμικρό κούνημα, είτε για να βγάλουν την μπαγαζιέρα είτε όταν σε ακουμπήσει αυτοκίνητο όταν την έχεις παρκάρει, τον ακούς!!!

Έγω έτσι έχω τον συναγερμό για μεγαλύτερη ασφάλεια.

Capablanca
11/01/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Κρίμα φίλε. :(

Το πιο πιθανό είναι να ξεβίδωσαν την βάση από κάτω και να την πήραν όλόκληρη!!!

Πάντως δεν είναι λύση να μην βάζεις πράγματα στη μπαγαζιέρα γιατί αυτός είναι ο λόγος που την αγόρασες.

Η καλύτερη λύση για μένα είναι να βάλεις τον συναγερμό στην πιο ευαίσθητη σκάλα του! Έτσι με το παραμικρό κούνημα, είτε για να βγάλουν την μπαγαζιέρα είτε όταν σε ακουμπήσει αυτοκίνητο όταν την έχεις παρκάρει, τον ακούς!!!

Έγω έτσι έχω τον συναγερμό για μεγαλύτερη ασφάλεια.

ναι αλλα ουτε αυτο ειναι λυση...το ειχα στο πιο ευαισθητο σημειο,την κοιταζε ο περαστικος και χτυπαγε με το παραμικρο,δεν σε αφηνε σε ησυχια,οτι ειναι να ερθει ασ ερθει,ας στο διαολο με τους αλητες που δεν σεβονται το μεροκαματο.
ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΛΕΦΤΕΣ:ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΑΣΤΕΙ...ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΑΣΤΕΙ...ΘΑ Γ@ΜΗΘΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ.ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΦΩ

villy
12/01/2007, 06:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capablanca
ναι αλλα ουτε αυτο ειναι λυση...το ειχα στο πιο ευαισθητο σημειο,την κοιταζε ο περαστικος και χτυπαγε με το παραμικρο,δεν σε αφηνε σε ησυχια,οτι ειναι να ερθει ασ ερθει,ας στο διαολο με τους αλητες που δεν σεβονται το μεροκαματο.
ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΛΕΦΤΕΣ:ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΑΣΤΕΙ...ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΑΣΤΕΙ...ΘΑ Γ@ΜΗΘΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ.ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΦΩ



Σε μένα δεν χτυπάει με το κοίταγμα!

Στον δικό σου μπορείς να το ρυθμίσει λίγο πριν την μέγιστη ευαισθησία για να μην έχεις τέτοιο πρόβλημα!

Για να σου χτυπάει σημαίνει ότι κάποιος, για κάποιο λόγο την ακούμπησε, κι εγώ πολύ θα ήθελα να το ξέρω εκείνη την στιγμή, ακόμα κι ας είναι ακούμπημα περαστικού!

:wave2:

rsp
12/01/2007, 08:21
Οπως πολυ ξερετε εχω αλλαξει αρκετα μηχανακια, σε ολα ειχα βαλει βαλιτσα. Πριν λιγο καιρο ανακαλυψα οτι με κλειδι απο παλια μου βαλιτσα που ειχα ξεχασει να δωσω στον καινουργιο κατοχο, ανοιγει και η καινουργια! Αφου το εψαξα λιγο ανακαλυψα οτι και στις 2 μαρκες βαλιτσας που εχω αγορασει δουλευουν και τα κλειδια απο αλλες! Οχι ολα αλλα καποια δουλευουν...Νομιζω οτι καταλαβατε τι σημαινει αυτο....
:wave2:

Trickster
12/01/2007, 08:28
+1

Με ένα κλειδί ανοίγω και τις 2 πλαινές μου, υποθέτω θα μπορώ να ανοίγω και άλλες kappa με το ίδιο κλειδί.. και τελικά αυτή η διαπίστωση είναι η αιτία μιας και δεν έχει σπασίματα η βάση..

:mad: :mad: