PDA

View Full Version : Μα είναι Χαζοί???



pestilence
14/07/2004, 15:19
Πήραμε σήμερα τις κάρτες ελεγχόμενης στάθμευσης...για άλλη μια φορά βρισκόμαστε μπροστά στην πλήρη ανοργανωσιά του κράτους...μου παρέδωσαν μια χάρτινη καρτούλα και με προέτρεψαν να την έχω πάντα κολλημένη στην μηχανή...τι κολλημένη ρε παιδιά??? απαντώ εγώ....χαρτί είναι...λίγο νερό να πέσει πάει καταστράφηκε...και από την άλλη αν εγώ βρεθώ κάπου και μου την φάνε?? κοιταζόντουσαν μεταξύ τους....τελικά κατάλαβα...το σκεπτικό τους ήταν...μόνο αμάξια υπάρχουν...μπράβο παιδιά φοβερή οργάνωση και με το καλό η Ολυμπιάδα...
Φυσικά η κάρτα δεν τοποθετήθηκε στην μηχανή ευτυχώς που παρκάρουμε και μπροστά από την εταιρεία και μπορούμε να επέμβουμε έγκαιρα σε περίπτωση λαμακίας...και αναρωτιέμαι εγώ τώρα...όλοι αυτοί που δεν μπορούν να παρκάρουν κάπου κοντά στην εταιρεία ώστε κάποιος να παρακολουθεί το τι γίνετε...τι κάνουν? πληρώνουν κλήσεις και βλέπουν τις μηχανές να πηγαίνουν βόλτα???

crs-k
14/07/2004, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από pestilence
Πήραμε σήμερα τις κάρτες ελεγχόμενης στάθμευσης...για άλλη μια φορά βρισκόμαστε μπροστά στην πλήρη ανοργανωσιά του κράτους...μου παρέδωσαν μια χάρτινη καρτούλα και με προέτρεψαν να την έχω πάντα κολλημένη στην μηχανή...τι κολλημένη ρε παιδιά???
..............

Καλα χαρτινες οι ηλιθιοι? :hypnotize
Πρεπει να περασω κι εγω να ρωτησω στο Δημο σημερα, καλα που μου το θυμισες! :rolleyes:
Αληθεια δεν γραφει τον Αριθμο Κυκλοφοριας επανω? :confused:
Οποιος στην βουτηξει εχει καρτα? :confused:
Δεν τους ειχα για τοοοσο μαμακες! :uplate:












Τους ειχα για ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ! :lol: :rotflmao: :lol:

BTW Καλως ηρθες :wave2:

Θάνος
14/07/2004, 15:38
Ναι είναι χάρτινες... πήρα κι εγώ και για τη μηχανή και για το αυτοκίνητο και φυσικά δεν την κόλλησα για τους ίδιους λόγους. Το άφησα σε εκκρεμότητα μια και δεν είναι η ώρα ακόμα... ή μήπως είναι; :confused:

Πάντως γράφει τον αριθμό κυκλοφορίας πάνω αλλά νομίζω ότι τον γράφει απλά με μαρκαδόρο... τίποτα ασφαλείας δηλαδή για να πεις ότι δεν θα στην κλέψουν.

Όσο για τη βροχή... ναι είναι ένα θέμα. Εγώ σκέφτομαι να κολλήσω ένα αυτοκόλλητο από αυτά που βάζουμε την ασφάλεια του αυτοκινήτου πίσω από τη ζελατίνα για να μπορώ να τη βάζω και να τη βγάζω... και να την βάζω και να την βγάζω... για να μην μου χαλάσει...

τι άλλες παπαριές θα κάνουμε μέχρι να τελειώσουν αυτοί οι αγώνες...

crs-k
14/07/2004, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Ναι είναι χάρτινες... πήρα κι εγώ και για τη μηχανή και για το αυτοκίνητο και φυσικά δεν την κόλλησα για τους ίδιους λόγους. Το άφησα σε εκκρεμότητα μια και δεν είναι η ώρα ακόμα... ή μήπως είναι; :confused:

Πάντως γράφει τον αριθμό κυκλοφορίας πάνω αλλά νομίζω ότι τον γράφει απλά με μαρκαδόρο... τίποτα ασφαλείας δηλαδή για να πεις ότι δεν θα στην κλέψουν.

Όσο για τη βροχή... ναι είναι ένα θέμα. Εγώ σκέφτομαι να κολλήσω ένα αυτοκόλλητο από αυτά που βάζουμε την ασφάλεια του αυτοκινήτου πίσω από τη ζελατίνα για να μπορώ να τη βάζω και να τη βγάζω... και να την βάζω και να την βγάζω... για να μην μου χαλάσει...

τι άλλες παπαριές θα κάνουμε μέχρι να τελειώσουν αυτοί οι αγώνες...



Εγω το βραδυ τι θα κανω ρε? :confused:
Εμενα ειναι για το σπιτι!
Πρεπει με καποιο τροπο να μην μπορουν να την παρουν. Να ειναι κολλημενη ΜΟΝΙΜΑ! :rolleyes:

afrotwin
14/07/2004, 15:45
lipon 8a ftiaksis ena aftokolito pou 8a leei
exo karta ala ine xartini ke tin exo stin tsepi mou
tin tsepi mou tin exo panta mazi mou vriskete sto piso meros tou panteloniou mou to panteloni to forao ke vriskete ston ogdoo orofo tou ktiriou tade stin odo xatzigamisaki 98 rotiste sto 8iroro an lipi apo tin isodo pigenete sto ipogio ke zitiste ton ilia ton idravliko an lipi ke aftos exoun pai gia mpires sto ka8enio tis odou arxipsolas 15 afou vrite ton ilia paragkilte tou ena kafe na ksenerosi ke meta rotiste tou pio ansaser na parete na sas vgali sto 5 orofo pou 8a pate ke stin eki reseption ke 8a rotisete tin kiria koula pos na pate ston ogdoo orofo.an lipi ke afti apo to gkise katevite ston 4 orofo ke vrite tin kouzina 8a ine eki ke 8a ftiaxni kafe tou proistamenou me ton opio exoun sxesi 4 xronia tora ke den tin patrevete ke tin koroidevi giati ine idi pantremenos me dio pedia ke den mpori na xorisi tin arosti gineka tou tespa na min leme ala gia afto den kani aloste.afou vrite tin koula lipon anevite ston 5 orofo mazi, i koula exi ena kirso ke koutseni ligo min sas paraksenepsi lipon afou ftasete ston pemto orofo 8a sas pi na pate sto telos tou diadromou deksia ke 8a vrite ena alo ansaser pou pai mexri ton evdomo orofo afou ftasete ston 7 orofo 8a proxorisete ston diadromo olo deksia ke 8a vrite kati skales 8a tis anevite ke 8a vrite mia mikri porta 8a tin aniksete ke 8a proxorisete eki 8a vrite ena tilempanistro ke ena tilefono 8a parete ton ari8mo 234534543 ke 8a vgo ego stin grami 8a kitaksete mesa apo to tileskopio ke 8a vgo sto para8iro tis apenanti polikatikias ke 8a vgalo apo tin tsepi mou ke 8a sas dikso tin xartini karta gia na veveo8ite oti tin exo lipame telika an sas taleporiso ligo ala an tin ixate kani aftokoliti plastikopioimeni 8a itan epano stin mixani ke den 8a xriazosaste na kanente ola afta
me aperanti evgnomosini o agapitos sas politis

isterografo
pes te stin gineka sas na plenete sixnotera me gemise mounopsires
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Θάνος
14/07/2004, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εγω το βραδυ τι θα κανω ρε? :confused:
Εμενα ειναι για το σπιτι!
Πρεπει με καποιο τροπο να μην μπορουν να την παρουν. Να ειναι κολλημενη ΜΟΝΙΜΑ! :rolleyes:

Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα διαφανές αυτοκόλλητο και αφού κολλήσεις την κάρτα στη ζελατίνα, να κολλήσεις κι αυτό από πάνω με αρκετό περιθώριο γύρω γύρω να αντέχει και στη βροχή και να μην στο κλέβουν εύκολα. Όσο πιο πολύ αυτοκόλλητο, τόσο πιο δύσκολη η κλοπή του.

Αν μπορείς να το συρράψεις κιόλας ή να το καρφώσεις, ακόμα καλύτερα.

Τώρα βέβαια μπορεί να μην ξεκολλάει αυτό μετά αλλά μέχρι τότε έχει ο θεός. :D

crs-k
14/07/2004, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
lipon 8a ftiaksis ena aftokolito pou 8a leei
...............
pes te stin gineka sas na plenete sixnotera me gemise mounopsires
:rotflmao: :lol: :rotflmao:


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Μπορεις να μου το τυπωσεις σε αδιαβροχο αυτοκολητο αυτο?
Ετσι οπως ειναι με τα Greeklish...

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

crs-k
14/07/2004, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα διαφανές αυτοκόλλητο και αφού κολλήσεις την κάρτα στη ζελατίνα, να κολλήσεις κι αυτό από πάνω με αρκετό περιθώριο γύρω γύρω να αντέχει και στη βροχή και να μην στο κλέβουν εύκολα. Όσο πιο πολύ αυτοκόλλητο, τόσο πιο δύσκολη η κλοπή του.

Αν μπορείς να το συρράψεις κιόλας ή να το καρφώσεις, ακόμα καλύτερα.

Τώρα βέβαια μπορεί να μην ξεκολλάει αυτό μετά αλλά μέχρι τότε έχει ο θεός. :D


Το πρωτο που σκεφτηκα!
Αλλα με ενα ξυραφακι κοβεις το αυτοκολητο που ειναι κολημενο στη μηχανη (γυρω απο την καρτα δηλαδη) και περνεις την καρτα!

:cool:


Τερμα ειναι ηλιθιοι!
:lol: :lol:

Θάνος
14/07/2004, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Μπορεις να μου το τυπωσεις σε αδιαβροχο αυτοκολητο αυτο?
Ετσι οπως ειναι με τα Greeklish...

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Χαχαχαχα :rotflmao: :lol: θέλω κι εγώ ένα τέτοιο!!

Θάνος
14/07/2004, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το πρωτο που σκεφτηκα!
Αλλα με ενα ξυραφακι κοβεις το αυτοκολητο που ειναι κολημενο στη μηχανη (γυρω απο την καρτα δηλαδη) και περνεις την καρτα!

:cool:


Τερμα ειναι η ηλιθιοι!
:lol: :lol:

Ναι αλλά θα γράφει τον αριθμό σου που δεν θα σβήνεται πια.

Τέλος πάντων τι να πεις... αντικλεπτική προστασία σίγουρα δεν έχει... είναι χάρτινη αφού...

pestilence
14/07/2004, 16:08
Τους ειχα για ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ! :lol: :rotflmao: :lol:

BTW Καλως ηρθες :wave2: [/B]

Να'σαι καλά :) :wave2:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
14/07/2004, 17:12
βγαλτε ενχρωμες φοτοτιποιες καμια εκατοσταρια, και οταν σας κλεβουν την μια να βαζετε αλλη. μονο να θεωρισετε το γνησιο στην αστηνομια


3108

ireneepi
14/07/2004, 17:47
Καλα στην Ελλαδα ζουμε....


Ακομα να το παρουμε χαμπαρι...


Τον τελαυταιο καιρο ακουω και βλεπω ιαφορα που γινονται στις χωρες του εξωτερικου και ωρες ωρες βλαστημαω την στιγμη που ηρθα απο Βελγιο...


Επρεπε να μεινω εκει μο φαινεται...ειμαστε τοσο πισω


:ZZZ:

milaber
14/07/2004, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
lipon 8a ftiaksis ena aftokolito pou 8a leei...

:lol: :lol: :lol:

Η θα πληρώμεις τον άφρο να κάθεται και να σου φυλάει τη μηχανή και να τα απαγγέλει στους διερχόμενους!

:lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
14/07/2004, 21:05
πάντος πέρα από την πλάκα, αν δεν δουλεύεις και δεν μένεις σε περιοχή γύρω από τα κτίρια.... γήπεδα κτλ κτλ, παίρνεις κάρτα;;

Και δηλαδή τι θα γίνεται; θα μας σταματάνε στο δρόμο έναν έναν να το ελέγξουν ή θα κοιτάνε όλα τα παρκαρισμένα οι τελειωμένοι;;

:confused: :confused: :confused:

crs-k
14/07/2004, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
πάντος πέρα από την πλάκα, αν δεν δουλεύεις και δεν μένεις σε περιοχή γύρω από τα κτίρια.... γήπεδα κτλ κτλ, παίρνεις κάρτα;;

Και δηλαδή τι θα γίνεται; θα μας σταματάνε στο δρόμο έναν έναν να το ελέγξουν ή θα κοιτάνε όλα τα παρκαρισμένα οι τελειωμένοι;;

:confused: :confused: :confused:


Υπαρχουν περιοχες Ελεγχομενης Σταθμευσης και περιοχες Ελεγχομενης Διελευσης. Και για τις δυο πρεπει να εχεις λογους (να μενεις ή να δουλευεις) για να βγαλεις την αντιστοιχη καρτα. Παντως οι προθεσμιες εχουν ληξει ... :lol:

hornet
15/07/2004, 08:18
Κωστα καλωςηρθες !
Χαχαχα το ιδια ακριβως απορια ειχα και εγω.Αντε να δουμε τι αλλη μ#λ#κια θα σκεφτουνε.....η μαλλον δεν σκεφτονατι καθολου σπιτι ακατοικητο!!!

powerphot
15/07/2004, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Υπαρχουν περιοχες Ελεγχομενης Σταθμευσης και περιοχες Ελεγχομενης Διελευσης. Και για τις δυο πρεπει να εχεις λογους (να μενεις ή να δουλευεις) για να βγαλεις την αντιστοιχη καρτα. Παντως οι προθεσμιες εχουν ληξει ... :lol:

Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες για τις ζώνες σταθμευσης και κυκλοφορίας να κοιτάξει εδώ:

http://www.athens2004.com/athens2004/page/legacy?lang=el&cid=45084157187abf00VgnVCMServer28130b0aRCRD

οι χάρτες είναι σε pdf αρχεια οπότε πρεπει να υπάρχει στο pc ο acrobat εκτος αν έχετε κανένα mac...

ctpanoramix
15/07/2004, 11:22
αν στην κλεψουν την καρτα ή βραχει,σκιστει κτλ δεν σου βγαζουν αλλη μετα?


Αν ειναι ετσι δεν ξαναπαω για δουλεια..... αφου πρεπει να περασω εξω απο το ολυμπιακο σταδιο

adam_tsouk
15/07/2004, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Υπαρχουν περιοχες Ελεγχομενης Σταθμευσης και περιοχες Ελεγχομενης Διελευσης. Και για τις δυο πρεπει να εχεις λογους (να μενεις ή να δουλευεις) για να βγαλεις την αντιστοιχη καρτα. Παντως οι προθεσμιες εχουν ληξει ... :lol:

Το ξέρω ότι έχουν λήξει!!
Αυτό που με απασχολεί είναι ότι ενώ μένω κέντρο αλλά έξω από τα μέτρα δεν με ενδιαφέρει άμεσα γιατί θα λείπω. Το πρόβλημά μου είναι ότι 1 φορά την εβδομάδα κατά μέσω όρο θα πρέπει να βρίσκομαι Αθήνα και δεν είχα κάνει καμία κίνηση γιατί είχαν δηλώσει στην αρχή πως κάποια μερίδα ατόμως και για συγκεκριμένους λόγους (τους διαθέτω) θα μπορούν να μπαίνουν σε αυτές τις ζώνες. Τώρα είπαν δεν ισχύει.