PDA

View Full Version : Αγορά μεταχειρισμένου Cbf600



panos74
09/01/2007, 11:03
Παιδιά χαιρετώ την ωραία παρέα σας,

Αυτή την περίοδο ψάχνω για μεταχειρισμένο CBF και έχω βρει μια περίπτωση στην επαρχία και θα ήθελα την γνώμη σας. Πρόκειται για CBF600S ABS μοντέλο 2004. Το πήγα σε δικό μου μηχανικό και μου είπε τα καλύτερα. Το πρόβλημά μου είναι ότι έχει κάνει σχεδόν 30.000 χλμ. Η τιμή είναι 5.000€. Τι πιστεύετε?

Κάθε άποψη δεκτή.....:wave2:

MikeG
09/01/2007, 11:07
Χωρίς να έχω ιδία άποψη για τα cbf νομίζω ότι τα 30000 χλμ δεν είναι πολλά για μια τέτοια μοτοσυκλέτα.& αν εσύ είσαι ικανοποιημένος από τη τιμή βουρρρ...Χτύπα τη...
Βέβαια μπορείς να ψαχτείς και άλλο & ίσως βρεις κάτι με λιγότερα χιλιόμετρα.Για δες και τις αγγελίες εδώ στο φόρουμ...

:wave2:

Nostra
09/01/2007, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos74
Παιδιά χαιρετώ την ωραία παρέα σας,

Αυτή την περίοδο ψάχνω για μεταχειρισμένο CBF και έχω βρει μια περίπτωση στην επαρχία και θα ήθελα την γνώμη σας. Πρόκειται για CBF600S ABS μοντέλο 2004. Το πήγα σε δικό μου μηχανικό και μου είπε τα καλύτερα. Το πρόβλημά μου είναι ότι έχει κάνει σχεδόν 30.000 χλμ. Η τιμή είναι 5.000?. Τι πιστεύετε?

Κάθε άποψη δεκτή.....:wave2:

Σε ποιον μηχανικό έχει κάνει τα service μέχρι τώρα?

έχει αλλαχθεί κάτι στη μηχανή ? π.χ. αλυσιδογράναζα κλπ.

έχει έξτρας? αν ναι, τί?

το προφίλ του οδηγού που το είχε ποιο είναι?

είσαι επαρχία. Πού? Σε νησί? μήπως έχει προβλήματα από την αλμύρα η μηχανή?

makis206
09/01/2007, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos74
Κάθε άποψη δεκτή.....:wave2:

Eγώ θα σου'λεγα να ρίξεις μια ματιά και σ'αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=33522) !

Στα 6000 ευρώ κι είναι σχεδόν καινούργιο.:winka:

Καλώς ήρθες στην παρέα !

:beer: :beer: :beer: :wave2:

panos74
09/01/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Eγώ θα σου'λεγα να ρίξεις μια ματιά και σ'αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=33522) !

Στα 6000 ευρώ κι είναι σχεδόν καινούργιο.:winka:

Καλώς ήρθες στην παρέα !

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Καλώς σας βρήκα. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω λεπτομέρειες για το που έκανε τα service κλπ. Την μηχανή την βρήκα στην Τρίπολη και ίσως τα χλμ να τα έχει κάνει εθνική. Ο μηχανικός μου πάντως μου είπε η κατάσταση της μηχανής είναι σαν να έχει κάνει πολύ λιγότερα χλμ. Σαν έξτρα δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο, μόνο bagster. Η τιμή θεωρείτε ότι είναι λογική;:confused:

Τα 6000€ δεν μπορώ να τα δώσω, μακάρι να υπήρχαν.:lol:

Nostra
09/01/2007, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos74
Τα 6000€ δεν μπορώ να τα δώσω, μακάρι να υπήρχαν.:lol:


θα δώσεις όμως κάποιο μέρος των χιλίων ευρώ της διαφοράς στα επερχόμενα μεγάλα service... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: