PDA

View Full Version : Θα μπορουσατε να ζησετε χωρις μηχανη?



zephyr1
10/01/2007, 13:05
Δεν μιλαω για της περιπτωσεις που καποιος λογω ανωτερας δυναμης δεν μπορει,και σιγουρα ο ανθρωπος ειναι ετσι φτιαγμενος ωστε να επιβιωνει σε οποιαδηποτε δυσκολια αντιμετωπιζει στην ζωη.(σιγα μην δεν μπορουσε χωρις).


Αλλα μεσα στην μιζερια της εργασιας και της καθημερινοτητας,εμεις ειμαστε οι τυχεροι(ταυτοχρονα και ατυχοι)που μπορουμε την εργασια μας και την κανουμε διασκεδαζοντας.

Οταν μου ειχαν κλεψει την μηχανη μου αποφασισα να κανω κρατει για καποιο καιρο.Κρατηθηκα γυρω στον 1 μηνα.

Νομιζω χωρις μηχανη δεν θα μπορουσα να φχαριστηθω την ζωη μου.(νταξ τα παραλεω λιγο)

Για οποιον κανει καθημερινα 50 με 100 χλμ η μοτοσυκλετα ειναι αναποσπαστο κομματι της ζωης του,και αν σκεφτω οτι ή αλλη επιλογη μου θα ηταν το αμαξι ,μου ρχετε να βαλω τα κλάματα.

Εσεις μπορειτε?

makis206
10/01/2007, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Νομιζω χωρις μηχανη δεν θα μπορουσα να φχαριστηθω την ζωη μου.(νταξ τα παραλεω λιγο)


Δεν έχει τύχει ποτέ να ζήσω χωρίς μηχανή από τα 16 μου εκτός απ'όταν μου έκλεψαν το cub90 15 μέρες πριν φύγω φαντάρος και μόλις απολύθηκα πήρα καινούργιο, πίστεψέ με, ήταν αρκετές για να νιώθω σήμερα οτι χωρίς μηχανή θα ζήσω όπως περιγράφεις στα λόγια που παρέθεσα.

Και χωρίς την παρένθεση !:winka:

:beer: :beer:

villy
10/01/2007, 13:19
Εγώ σίγουρα δεν μπορώ!!!

Οδηγάω 13 χρόνια παπια και μηχανές,
έχω γλυτώσει απίστευτες ταλαιπωρίες, κίνησης, δακτυλίου, παρκαρίσματος κλπ,
έχω γλυτώσει του κόσμου τα λεφτά από συγκοινωνίες,
έχω κάνει πάνω από 150.000χλμ ανα την Ελλάδα συμπεριλαμβανομένων και πολλών νήσων,
έχω νιώσει απίστευτες στιγμές ελευθερίας οδηγώντας επί ώρες προς στο πουθενά,

...

Τώρα κάνω 50χλμ την ημέρα με την μηχανή με φοβερό κέρδος σε χρόνο και χρήμα!

Εγώ δεν τα παραλέω, το λέω ξεκάθαρα πως η ζωή μου ακόμα και ο χαρακτήρας μου θα ήταν διαφορετικός χωρίς μηχανή.

:beer:

zephyr1
10/01/2007, 13:20
Με πιανςς.κι οι 2.

:wave2: :beer: :wave2:

zoropatra
10/01/2007, 13:29
εγω λογο ενος προβληματος στην μηχανη εχω να βγω εκδρομη απο τον μαιο......

εχω ομως το παπι να κυκλοφορω στην πολη και δεν εχω καποιο προβλημα.....

αν δεν ειχα την μηχανη ομως δεν ξερω πως θα ενιωθα!!!!

zephyr1
10/01/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
εγω λογο ενος προβληματος στην μηχανη εχω να βγω εκδρομη απο τον μαιο......

εχω ομως το παπι να κυκλοφορω στην πολη και δεν εχω καποιο προβλημα.....

αν δεν ειχα την μηχανη ομως δεν ξερω πως θα ενιωθα!!!!

Και εγω εχω καιρο να παω βολτα αλλα καθε μερα ειμαι πανω σε 2 τροχους,για την δοση μου.

:beer:

hidefnick
10/01/2007, 13:49
Φυσικά και θα μπορούσα.

Σε ένα μέρος ζεστό, με άσπρη άμμο, περιστοιχισμένο από θάλασσα, με 2 κοκκινομάλες και μία ξανθιά. Ενοείτε ότι η συνολικη επιφάνεια δεν υπερβαίνει το τετραγωνικό χιλιόμετρο.:eyepop: :eyepop: :beer: :beer: :beer:

DUKASII
10/01/2007, 13:53
....ΒΑΛΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ????:mad:

ΠΟΙΑ ΚΟΥΦΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΝΤ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΡΕ??

vassilis88
10/01/2007, 13:53
ολοι θα μπορουσαμε να ζησουμε

αλλα θα μασταν λιγο ως πολυ στενοχωρημενοι.

οπως κ οι αλλοι ανθρωποι που δν εχουν βιωσει τη χαρα της μηχανης.εχει γινει πια συνηθεια κ ενα κομματι απ τη ζωη μας!

zoropatra
10/01/2007, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88


οπως κ οι αλλοι ανθρωποι που δν εχουν βιωσει τη χαρα της μηχανης.εχει γινει πια συνηθεια κ ενα κομματι απ τη ζωη μας!



αλλο να εχεις μαθει με κατι να ζεις και αλλο να μην ξερεις καν τι σου προσφερει!!!!:winka:

zephyr1
10/01/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
....ΒΑΛΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ????:mad:

ΠΟΙΑ ΚΟΥΦΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΝΤ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΡΕ??

Να ο πρωτος που μπορει.:rolleyes:

:lol: :rotflmao:

dirtbird
10/01/2007, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Φυσικά και θα μπορούσα.

Σε ένα μέρος ζεστό, με άσπρη άμμο, περιστοιχισμένο από θάλασσα, με 2 κοκκινομάλες και μία ξανθιά. Ενοείτε ότι η συνολικη επιφάνεια δεν υπερβαίνει το τετραγωνικό χιλιόμετρο.:eyepop: :eyepop: :beer: :beer: :beer:

Μία διευκρίνησις παρακαλώ:
οι κοκκινομάλες είναι φυσικές ή βαμμένες? :confused: :confused:

H.A.Balafoutre
10/01/2007, 14:44
Δύσκολα θα είναι μεν, αλλά θα ζήσω πιστεύω δε.....

gloum
10/01/2007, 14:49
Σίγουρα πολύ δύσκολα...Εύχομαι κανείς εδώ μέσα και γενικά να μην χρειαστεί να μείνει χωρίς κάτι που αγαπάει πραγματικά:wave2:

sniper
10/01/2007, 14:53
Παναγιωτάκη;

Δεν πας να χαλαρώσεις σε καμμιά παραλία;

ΡΕ ΒΑΛΤΟΣ είσαι;;;;

hidefnick
10/01/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μία διευκρίνησις παρακαλώ:
οι κοκκινομάλες είναι φυσικές ή βαμμένες? :confused: :confused:


Φυσικές με ψιλο άσπρο δέρμα και φακίδες... (δεν θέλω σχόλια - όλοι έχουμε απωθημένα):wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
αλλο να εχεις μαθει με κατι να ζεις και αλλο να μην ξερεις καν τι σου προσφερει!!!!:winka:

Τώρα αυτό γιατί μου κάνει λίγο gayστικο???:eyepop:

zephyr1
10/01/2007, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Παναγιωτάκη;

Δεν πας να χαλαρώσεις σε καμμιά παραλία;

ΡΕ ΒΑΛΤΟΣ είσαι;;;;


Παναγιωτακης here.

Ουπς:eyepop: .

Οταν ποσταρα την παραμετρο(εσας)δεν την σκεφτηκα καθολου, γαμώτο.:sick:

Νομιζω ομως οτι αναφερω οχι λογω καποιας ανωτερης δυναμης. Αν και η κλεψια δεν ειναι δυναμη ειναι πουστια.

Ενω η πωληση,ειναι επιλογη.:rolleyes:

:wave2:

sniper
10/01/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
......

Ενω η πωληση,ειναι επιλογη.:rolleyes:

:wave2:

Και η μαλακία τέχνη.... μικρούλη....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(Εσυ Zephyr δεν είσαι ο μικρουλης)

Marinos-GSXR
10/01/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Δεν μιλαω για της περιπτωσεις που καποιος λογω ανωτερας δυναμης δεν μπορει,και σιγουρα ο ανθρωπος ειναι ετσι φτιαγμενος ωστε να επιβιωνει σε οποιαδηποτε δυσκολια αντιμετωπιζει στην ζωη.(σιγα μην δεν μπορουσε χωρις).


Αλλα μεσα στην μιζερια της εργασιας και της καθημερινοτητας,εμεις ειμαστε οι τυχεροι(ταυτοχρονα και ατυχοι)που μπορουμε την εργασια μας και την κανουμε διασκεδαζοντας.

Οταν μου ειχαν κλεψει την μηχανη μου αποφασισα να κανω κρατει για καποιο καιρο.Κρατηθηκα γυρω στον 1 μηνα.

Νομιζω χωρις μηχανη δεν θα μπορουσα να φχαριστηθω την ζωη μου.(νταξ τα παραλεω λιγο)

Για οποιον κανει καθημερινα 50 με 100 χλμ η μοτοσυκλετα ειναι αναποσπαστο κομματι της ζωης του,και αν σκεφτω οτι ή αλλη επιλογη μου θα ηταν το αμαξι ,μου ρχετε να βαλω τα κλάματα.

Εσεις μπορειτε? KAΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!ΟΛΟΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΜΗΧΑΝΗ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ?Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!!!!!ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΟΔΗΓΑΣ ΞΕΧΝΑΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΟΥ[ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙΣ ΤΑ ΞΑΝΑΘΥΜΑΣΑΙ ΒΕΒΑΙΑ!]ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟΣ!ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΛΛΑΖΩ 2ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!Η ΜΗΧΑΝΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗ ΔΕΙΣ{ΜΕΣΟ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗΣ}ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΠΟΤΕ.ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΝΑ ΟΔΗΓΑΣ!!!!!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!:beer:

Tropeas
10/01/2007, 18:23
Αντεξα οριακά 6 μήνες και με αρκετή προσωπική ψυχολογική πίεση να μην ξανακαβαλήσω...
αλλά δεν.... πάντα ήθελα ξανά... και πάντα μάλλον θα θέλω,
απλά κάποιες φορές δεν θα μπορεί να γίνει ή θα υπάρχουν άλλες σοβαρότερες προτεραιότητες...

kaps
11/01/2007, 07:15
Είναι γεγονός πως η μηχανή σε κάνει να ξεχνάς τη μιζέρια , να ομορφαίνεις το σήμερα και να ονειροπολείς το αύριο . Στη σύγχρονη κοινωνία που η πλειοψηφία της αρέσκεται ή καταναγκάζεται να παίζει το ρόλο του προβάτου με τσοπάνο το κάθε άσχετο δήθεν πολύξερο αρχηγάκο εμείς που οδηγούμε τις μηχανές μας ( δεν συμπεριλαμβάνω τους εποχούμενους του είδους ) κόντρα στο μοδάτο ρεύμα της αποχαύνωσης της σκέψης και της αδράνειας της πρωτοβουλίας του ατόμου , εμείς πιστεύω είμαστε οι πεισματάρηδες ρομαντικοί περιηγητές της ζωής και οι εγγυητές πως τα παιδιά μας οι φίλοι μας οι άνθρωποι που μας συντροφεύουν μαθαίνουν μαζί μας να αντικρίζουν τη ζωή κατάματα και να ελλίσονται από τις μίζερες και αποχαυνωτικές συνθήκες της σύγχρονης ζωής .

Julius
11/01/2007, 08:12
Eksartate pos proseggizeis ton motosykletismo


gia emena poy pote den eimouna toy taksidiou ena "kathimerino mixanaki" gia na kano thn douleia mou kai ena "prioni" gia Vouno - pista klp

edo kai 4-5 xronia poy exo epileksei na koinoume me auto ton tropo mono se elaxistes periptoseis mou "eleipse" ena megalo on-off (px stis xomatines ekdromes toy Xristou - crs-k)

tora pleon kai meta apo 5 xronia me scooter mesa sthn athina (kai afou paredose pneyma) skeftome na to antikatastiso me mia motosykleta alla me skopo panta thn kathimerini metakinisi.



Afta


en kataklidi...... NAI (h' OXI??? me mperdepsa) , tha mporousame ypo proipotheseis panta omos

crs-k
11/01/2007, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
....ΒΑΛΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ????:mad:

ΠΟΙΑ ΚΟΥΦΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΝΤ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΡΕ??

:a029:


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Παναγιωτάκη;

Δεν πας να χαλαρώσεις σε καμμιά παραλία;

ΡΕ ΒΑΛΤΟΣ είσαι;;;;

:a029:





Συγνωμη ρε μαγκες αλλα μου βγηκε αυθορμητα η "κακία" ... :(

:lol: :rotflmao: :lol:

Julius
11/01/2007, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
:a029:



:a029:





Συγνωμη ρε μαγκες αλλα μου βγηκε αυθορμητα η "κακία" ... :(

:lol: :rotflmao: :lol:

kai entaksi o nikolas...... einai kakia na ton koroideveis


alla o allos o ilithios, pou to edose gia na parei leei se 5 mines to kenourgio!!! Ego toy eipa oti me ta lefta pernei aneta Hunday Accent kai Transalp 650 alla den me akouei...

Gandalf dr685sm
11/01/2007, 08:43
Όλα είναι θέμα του μυαλού.

Προσωπικά θεωρούσα οτι θα είχα πρόβλημα αν οδηγούσα την μηχανή, "αραιότερα" απο όσο θα ήθελα. Παρόλα αυτά όμως, πλέον η μηχανή κινείται μόνο Σ/Κ σε καμιά εκδρομή και αυτό μόνο αν έχει τον κατάλληλο καιρό.

Λόγοι;

Μάλλον βαρέθηκα να παίζω την ζωή μου κορώνα - γράμματα κάθε μέρα χωρίς λόγο στον δ΄ρομο, είδικά όταν η δουλειά μου είναι σχετικά κοντά και δεν αντιμετωπίζω ουσιαστικά το πρόβλημα της κίνησης και του παρκαρίσματος.

Η μηχανή σήμερα κλείνει σχεδόν 20 μέρες ακινησίας και πραγματικά δεν μπορώ να πώ οτι έχω "τρελαθεί στο πήξιμο". Παρόλα αυτά ανά κάποιο διάστημα μου λείπει η κίνηση με αυτήν , χωρίς όμως να τρελαίνομαι κιόλας.
ίσως να φταίει και το γαμώκρυο που έχει κάθε πρωί και βράδυ , που ειδικά κοντά στο σπίτι μου , είναι λόγος μεγάλος να σε τραινάρει απο την χρήση της, τις καθημερινές.

Η ουσία πάντως είναι καθαρά στο τι ειναι στο μυαλό μας και τι ζυγίζουμε κάθε φορά που ανεβαίνουμε στην μηχανή.


Gandalf

kaps
11/01/2007, 10:09
Σίγουρα ο καθένας μας χρησιμοποιεί τη μηχανή ανάλογα τις ανάγκες που προκύπτουν σε καθημερινή βάση και ανάλογα με την αγάπη που έχει στον μοτοσυκλετιστικό τρόπο ζωής . Υπάρχουν μοτο συκλετιστές που βρέχει χιονίσει είναι πάνω καβάλα στη μοτό τους . Υπάρχουν και αυτοί που την θέλουν για μια εκδρομή . Είναι όμως και άλλοι που την χρησιμοποιούν αποκλειστικά για την γρήγορη μετακίνησή τους και σχεδόν καθόλου δεν νιοάζονται για το αν αυτό που καβαλάνε έχει 2 ή 3 ρόδες αν έχει φρένα ή όχι άν έχει καθρέφτες και φυσικά λίγο νοιάζονται αν στο τέλος της ημέρας είναι στο σπίτι τους ή ξαπλωμένοι σε κανένα ράντζο νοσοκομείου . Αυτούς κατηγοριοποιώ σε εποχούμενους .

Ταξιδευτής
11/01/2007, 21:32
Oπως ειπαν και τα αλλα παιδια εδω, ισως θα μπορουσα να ζησω χωρις τη μηχανη, αλλα σιγουρα δεν θα ημουν ευτυχισμενος.

Στη μηχανη χρωσταω τα παντα. Χωρις αυτην δεν θα ημουν καν ο Νικος που ειμαι σημερα...
Και στην τελικη αυτη ειναι και η μαγεια της Μηχανης. Κατι πολυ παραπανω απο μεταφορικο μεσο, μια πηγη χαρας και μαγειας... Οταν ολα γυρω ζοριζουν εγω εχω μεσα μου μια επιθυμια: να παρω την μηχανη και να την "κανω"! Και νομιζω οτι αυτο ισχυει για ολους μας εδω, ειτε ειμαστε φοιτητες ειτε στελεχη σε πολυεθνικες...

Η Μηχανη μου παντα θα μου δειχνει το Δρομο στη ζωη μου. Σιγουρα χωρις αυτην θα ημουν βαθεια δυστυχισμενος και ανολοκληρωτος ανθρωπος...

Αυτο μου εδωσε την σκεψη να βρω ενα παλιο διηγημα που λατρευω και να το βαλω εδω...Νομιζω ολοι θα βρουν κατι δικο τους εκει μεσα.... :wave2:

TROOPER
12/01/2007, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Δεν μιλαω για της περιπτωσεις που καποιος λογω ανωτερας δυναμης δεν μπορει,και σιγουρα ο ανθρωπος ειναι ετσι φτιαγμενος ωστε να επιβιωνει σε οποιαδηποτε δυσκολια αντιμετωπιζει στην ζωη.(σιγα μην δεν μπορουσε χωρις).


Αλλα μεσα στην μιζερια της εργασιας και της καθημερινοτητας,εμεις ειμαστε οι τυχεροι(ταυτοχρονα και ατυχοι)που μπορουμε την εργασια μας και την κανουμε διασκεδαζοντας.

Οταν μου ειχαν κλεψει την μηχανη μου αποφασισα να κανω κρατει για καποιο καιρο.Κρατηθηκα γυρω στον 1 μηνα.

Νομιζω χωρις μηχανη δεν θα μπορουσα να φχαριστηθω την ζωη μου.(νταξ τα παραλεω λιγο)

Για οποιον κανει καθημερινα 50 με 100 χλμ η μοτοσυκλετα ειναι αναποσπαστο κομματι της ζωης του,και αν σκεφτω οτι ή αλλη επιλογη μου θα ηταν το αμαξι ,μου ρχετε να βαλω τα κλάματα.

Εσεις μπορειτε?

ΟΧΙ !!!!!!!!

:wave2:

ΙΠΠΕΑΣ
12/01/2007, 01:21
Σε άλλες εποχές θα μπορούσα να ζήσω χωρίς μηχανή(πάνω σε ένα άλογο ίσως :D ). Σε αυτή την εποχή από τα ελάχιστα αγνά πράγματα που δίνουν στη ζωή κάποιο νόημα είναι και αυτά τα μηχανήματα με τις δύο ρόδες. :p :beer: :cool:

alex14
12/01/2007, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1

Για οποιον κανει καθημερινα 50 με 100 χλμ η μοτοσυκλετα ειναι αναποσπαστο κομματι της ζωης του,και αν σκεφτω οτι ή αλλη επιλογη μου θα ηταν το αμαξι ,μου ρχετε να βαλω τα κλάματα.

Εσεις μπορειτε?

Σε αυτη την κατηγορια ανηκω και για μενα προσωπικα ΔΕΝ υπαρχει αλλο μεσο μεταφορας.
Δεν το κανω τοσο απο αναγκη οσο γιατι το γουσταρω. Ειναι οπως μαθεις.

:wave2:

DUKASII
12/01/2007, 08:53
είμαι μια βδομάδα χωρίς κτμ......και πραγματικά...



ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!


δε γινεται ρε παιδια..δεν μπορω΄να ζήσω χωρίς μοτο με ΤΙΠΟΤΑ.

:sad: :sad: :sad:

crs-k
12/01/2007, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
είμαι μια βδομάδα χωρίς κτμ......και πραγματικά...



ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!


δε γινεται ρε παιδια..δεν μπορω΄να ζήσω χωρίς μοτο με ΤΙΠΟΤΑ.

:sad: :sad: :sad:




Αρχισαμεεεεε ... :sick:


Ποιος τον αντεχει μεχρι το καλοκαιρι ... :sad:














:lol: :rotflmao: :lol:

DUKASII
12/01/2007, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αρχισαμεεεεε ... :sick:


Ποιος τον αντεχει μεχρι το καλοκαιρι ... :sad:















:lol: :rotflmao: :lol: δε με βλέπω μεχρι το καλοκαίρι...

crs-k
12/01/2007, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
δε με βλέπω μεχρι το καλοκαίρι...


Μεταξυ μας ...


Ειμαι σιγουρος γι' αυτο ... :wacko:




Λοιπον ...

ΔΕΝ ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ χαλασμενο το μηχανακι μου ... :cool:

Αμα του βαλεις βενζινα φτιαχνει! :lol:


Ελα παρτο το ΣΚ, γιατι ΔΕΝ αντεχω την γκρινια σου ... :(

DUKASII
12/01/2007, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μεταξυ μας ...


Ειμαι σιγουρος γι' αυτο ... :wacko:




Λοιπον ...

ΔΕΝ ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ χαλασμενο το μηχανακι μου ... :cool:

Αμα του βαλεις βενζινα φτιαχνει! :lol:


Ελα παρτο το ΣΚ, γιατι ΔΕΝ αντεχω την γκρινια σου ... :( ΚΑΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΔΕ ΞΑΝΑΜΙΛΑΩ....



αλλα σε παρακαλώ πολύ ....



κράτα το μακρυά μου ....:rotflmao: :rotflmao: :lol: :wave2:

crs-k
12/01/2007, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΚΑΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΔΕ ΞΑΝΑΜΙΛΑΩ....

αλλα σε παρακαλώ πολύ ....

κράτα το μακρυά μου ....:rotflmao: :rotflmao: :lol: :wave2:



:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:


Τι μαλακα ειναι ...


:lol: :rotflmao: :lol:

makis206
12/01/2007, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τι μαλακα ειναι ...
:lol: :rotflmao: :lol:

Για κάνε μια απόπειρα να φουλάρεις το ντεπόζιτο ;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

b_bong12
12/01/2007, 10:46
δεν το αντεχω.σε σημειο που να λεω καλυτερα (οταν χρειαζεται σερβις) στο σπιτι μου παρα στο συνεργειο.
Τουλαχιστον να την βλεπω κι'ας μην μπορω να την κινησω.

:wacko:

tati
24/01/2007, 10:58
όλα γίνονται............αν ερθουν ετσι τα πραγματα..

αλλά δε γίνεται........ειναι τρόπος εκφρασης, αντίληψης, τροπος ζωής μου...τελος.

AFTER
24/01/2007, 11:54
τρομαξα λιγο μετα το πεσιμο, αλλα μετα ειπα ''δεν μπορω χωρις μηχανη'', ειδικα τωρα που την χρειαζομαι και για μετακινηση στην δουλεια

δυστυχως δεν θα μπορω να οδηγησω για μερικους μηνες, αλλα......υπομονη

sineder
24/01/2007, 17:37
ΟΥΤΕ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΜΗΧΑΝΗ ΟΥΤΕ ΜΗΝΑΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΞΙΔΙ.:beer: :beer:

zephyr1
24/01/2007, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
ΟΥΤΕ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΜΗΧΑΝΗ ΟΥΤΕ ΜΗΝΑΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΞΙΔΙ.:beer: :beer:


:beer: :beer: :beer:

jen
26/01/2007, 13:10
:rolleyes: Το λοιπόν.. νομίζω ότι θα ζούσα - αφού ζω από τον Οκτώβρη...
Νομίζω ότι δεν θα μου άρεσε :( - αφού μουρμουράω από τότε...
Πίστευα ότι θα χειμώνιαζε επιτέλους για να παγώσω να μην την σκέφτομαι αλλά εχει 20 βαθμούς :mad:
Ζω αλλά χαμογελάω από το τζάμι του λεωφορείου κοιτώντας τα μηχανάκια...
Και οταν με το καλο έρθει η επόμενη ξέρω πλέον πώς είναι ανεκτίμητο να ακούω τον ήχο της ΚΑΘΕ μέρα και ας κάνει παλιοκρυο και ας βρέχει... :bawl: :bawl: :bawl:

afrotwin
26/01/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1




Θα μπορουσατε να ζησετε χωρις μηχανη?

prospa8o na min asxoli8o ala den pai alo

pio megaliteri saxla den mporousa na do:lol:

ne 8a mporousame se kapia ali diastasi...:lol:

ma ke vevea siga to diskolo...

xoris mixani 8a zousame xoris pleksimo omos me tipota...:lol:

episis 8a mporousame na zisoume ke xoris ton gedemeneon markovasili...:lol:


den 8elo na skefto alo
tsampa kourazome

ekpara8iroste ton kirio pou kani teties erotisis
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zephyr1
26/01/2007, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
Θα μπορουσατε να ζησετε χωρις μηχανη?

prospa8o na min asxoli8o ala den pai alo

pio megaliteri saxla den mporousa na do:lol:

ne 8a mporousame se kapia ali diastasi...:lol:

ma ke vevea siga to diskolo...

xoris mixani 8a zousame xoris pleksimo omos me tipota...:lol:

episis 8a mporousame na zisoume ke xoris ton gedemeneon markovasili...:lol:


den 8elo na skefto alo
tsampa kourazome

ekpara8iroste ton kirio pou kani teties erotisis
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Τωρα που το ξαναβλεπω μοιαζει με ερωτηση απο πρωινη εκπομπη για gay χαρλεαδες:lol:

Τι να πεις εμπνέυσης στιγμης.:lol:































Δεν κρατηθηκες ασχοληθηκες ομως.:lol: :a36:


:lol: :rotflmao: :lol:

nimbus
31/01/2007, 20:31
...δυο μηνες έχω να οδηγήσω την καλή μου...
...το μόνο που κυριαρχεί στο μυαλό μου μετά από αυτή την αποτοξίνωση από αυτήν, είναι να οδηγήσω πάλι...όχι ότι δεν μπορώ να ζήσω χωρίς την μηχανή μου...Δεν θέλω το να μην υπάρχει στην ζωή μου...

tati
08/02/2007, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από jen
:

Ζω αλλά χαμογελάω από το τζάμι του λεωφορείου κοιτώντας τα μηχανάκια...


:)

μου άρεσε αυτό που είπες

και εγώ το κανω ασυναίσθητα :wave2:

veletzas
08/02/2007, 11:40
aneta sth meta thanaton zoi
:beer:

VegasKitty
08/02/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
aneta sth meta thanaton zoi
:beer:

Γιατι βρε, εκει που θα εισαι, και αν ειναι οπως θελουμε, χωρις κινηση, με ωραια ασφαλτο και ολα τα σχετικα, δεν θα ηθελες να εχεις και τη μηχανη σου να κανεις τα δικα σου??? :eyepop:

gcrook
09/02/2007, 15:26
Πριν απο λιγο ειδα την μηχανη μου κατω απο το σπιτι σκονισμενη....
Περιμενει την μεταμοσχευση καρδιας για να ξανανιωσει και να με ταξιδεψει οπως εκανε τοσα χρονια.
Μια μεταμοσχευση η οποια μαλλον δεν θα γινει ποτε για πολλους διαφορους λογους.(για νεα μηχανη δεν υπαρχειουτε μια στο...)

Και συνειδητοποιω οτι δεν την παλευω ουτε λεπτο μαλακες χωρις αυτην.:sad:

AFTER
09/02/2007, 15:38
εγω το μονο που μετραω ειναι τις μερες, ωστε να ξανακαβαλησω μηχανη


και ειναι πολλες γαμωτι μου...:(

EVI
09/02/2007, 16:26
και εγω μετραω τις ωρες να ερθει το καλοκαιρι γιατι ενταξει καλα το επαιζα σκληροτραχηλη αλλα ειμαι τελικα μοτοσυκλετιστρια της λιακαδας:sun: και θελω ζεστη λεμεεεεεεεεεεεεεε ειδικα τα βραδυα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε


:D :beer:

Dixasmenos
09/02/2007, 17:45
Δεν τα ρωτάνε αυτά. Η σιωπή μου προς απάντηση.:nono:

zireous
12/02/2007, 22:09
Εγώ πάντως πέρυσι που μια γκαβή μου έριξε το ψωράλογό μου, περίμενα 3 μήνες τα πλαστικά...

Ναι καλά, το ονοφάκι έγινε naked και δε κάθισε μέρα, και κάτι μέρες που ήταν άρρωστο, χαλαρά έπαιρνα δανεικό ένα 250 -το παπί παραείναι κακό για να το πας χαλαρά. :hypnotize

Τώρα με το άλλο μοτόρι, άστα έχω παραχαλαρώσει, με τα ίδια χλμ πηγαίνω (που στο άλλο γλιστράγανε οι κάλτσες του) αλλά τόοοοσο χαλαρά.

Τί χωρίς μηχανή πόσο αντέχω; Τελειώνω το ποστ και πάω βόλτα, ρεμάλια κάντε το ίδιο ο καιρός είναι τζάμι.
:rotflmao:

H.A.Balafoutre
13/02/2007, 00:46
Πως το ξαναείδα αυτό το πόστ και μου ήρθαν διάφορες φάσεις στο μυαλό......και είπα να ξαναποστάρω.



Πολύ δύσκολα ρε παίδες....πραγματικά πολύ δύσκολα εύχομαι κανένας να μην βρεθεί να το ζήσει.....ντάξει θα ζήσει.....αλλά.......μακάρι να μην βρεθεί κανείς και ποτέ σε αυτή τη φάση.......


Τι ευτυχία ΘΕΕ μου να καβαλάς μηχανή........ΤΙ ΕΥΤΥΧΙΑ......πόσα χρόνια περίμενα να πάρω δικιά μου μεγάλη μηχανή και μετά από 2 σχεδόν χρόνια δεν σταματάω να γελάω σε άσχετες φάσεις και με βροχή και με κρύο και με κάψα μέσα στα δερμάτινα............χαχαχαχαχαχα.....πραγματικά ρε παίδες μακάρι ότι μοτόρι και να έχετε να το γουστάρετε όπως μόνον εσείς ξέρετε.

Πιστεύω μόνον οι πιλότοι μαχητικών μπορούν να μας καταλάβουν. Να ναι πάντα καλά εκεί ψηλά τα παλικάρια μας και όλοι μας.

jen
13/02/2007, 15:54
:( tati ευχομαι σύντομα να χαμογελάμε χαράζοντας διαδρομές!
:beer:
Πάντως παιδιά δεν ξέρω... νομίζω ότι το επόμενο θα το αγαπήσω όσο κανένα... ίσως επειδή το περιμένω τόσο πολύ και κυρίως επειδή πιέζομαι πολύ για να το πάρω...
Αυτο που με παρηγορεί ειναι πως όσο περνάει ο καιρός κοντοζυγώνει η ώρα της! :a30:

zolotas
13/02/2007, 23:50
και σε καποια φαση της ζωης παιζει να μην υπαρχει μοτο ειτε απο ατυχια ειτε για οικονομικους λογους ειτε οικογενειας .........αλλα το μικροβιο θα υπαρχει παντα.



αυτα τα προκαταρκτικα (να κουμπωνεις το κρανος .......να βαζεις τα γαντια ,τραβηγμα φερμουαρ στο τζακετ ,2 ξερογκαζιες ).........ειμαι και ο πρωτος ρε πουστη μου ,θα σας παρω τα μυαλα .......ειναι ολα τα λεφτα .

H.A.Balafoutre
14/02/2007, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
και σε καποια φαση της ζωης παιζει να μην υπαρχει μοτο ειτε απο ατυχια ειτε για οικονομικους λογους ειτε οικογενειας .........αλλα το μικροβιο θα υπαρχει παντα.



αυτα τα προκαταρκτικα (να κουμπωνεις το κρανος .......να βαζεις τα γαντια ,τραβηγμα φερμουαρ στο τζακετ ,2 ξερογκαζιες ).........ειμαι και ο πρωτος ρε πουστη μου ,θα σας παρω τα μυαλα .......ειναι ολα τα λεφτα .

Είσαι όμως ποιητής ρε τρελαμένε, είσαι, είσαι.....:lol: :wave2:

zephyr1
12/08/2008, 11:17
Just up!:D

Bavarian
12/08/2008, 11:28
Τις πούλησα όλες και ησύχασα !!!!! πήρα και ένα Seat Ibiza να κυκλοφοράω !!!! αει σιχτίρ πια με τις μαλακίες...ούτε βροχές ούτε κρύα ούτε ζέστες.Α ναι και θα έχει μποτιλιάρισμα ε ? Στα παπάρια μου.



Σοβαρά μιλάω δεν κάνω πλάκα...τις πούλησα όλες και πήρα το πρώτο μου αυτοκίνητο :smokin:

Nikoskazer2000
12/08/2008, 11:39
Ε μα βρήκες και 'συ φόρουμ να κάνεις τέτοια ερώτηση... :rolleyes:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Με ολα τα δίτροχα junkia εδω μέσα τι απαντήσεις περιμένεις να πάρεις δλδ.??? :lol: :rotflmao:


Πάντα γερός με μια δίτροχη παρέα!
:beer: :beer: :beer:

Road67
12/08/2008, 11:53
Η ζωη ειναι στενοχωρη. Δεν υπαρχουν ισορροπιες. Παντοτε κατι σου λειπει. Κρινω λοιπον οτι κατι που με κανει να χαμογελω δε θελω να το αποχωριστω για κανενα λογο. Αν υπαρξει προβλημα θα επιζησω, θα βρω κατι να το αντικαταστησω εστω κι αν δεν ειναι αντιστοιχο ωστε να γεμισει το κενο που αφηνει η μηχανη. Σε αντιθεση με φιλους που το θεωρουν ιεροσυλια ακομη και τσοπερ θα επαιρνα προκειμενου να μη μεινω χωρις μηχανη.

slowman
12/08/2008, 12:25
τωρά το έκανες up για να γράψω ότι μπκήκα στον 5ο μήνα χωρίς μηχανη;:bigcry: :bigcry: :bigcry:
ένα μόνο θα πω!άμα μπω στο 6ο θα τρελαθώ!(ακόμα περισσότερο)!!!

sober
12/08/2008, 13:30
Πολλες φορες την εχω γλιτωσει παρα τριχα απο πεζους που πεταγονται ή αμαξια που ερχονται αναποδα 'η οτι αλλο 8ελετε αφου κυκλοφορω κα8ημερινα στο χαος της Α8ηνας .

Εκεινες τις στιγμες τρομαζω, σιχτιριζω κ λεω ποσο αδικο ειναι να πα8ω κατι εγω χωρις να φταιω επειδη ειμαι στη μηχανη και κανεις δε με υπολογιζει...

Την επομενη ομως μερα παλι 8α ξεκινησω με τη μηχανουλα για τη δουλεια, 8α γελασω με τη παρτη μου που ζωσμενη σα μουτζαχεντιν 8α κουβαλησω καναδυο πραγματα που 8α τυχει να αγορασω και μετα απο καποια μπορα, κρυο ή καυσωνα 8α μπω σπιτι κουρασμενη αλλα με τη αισ8ηση οτι περασα μια μικρη ''περιπετειουλα''...κι αφηνω τους αλλους να εχουν οσα αμαξια 8ελουν...

Δε 8ελω με τιποτα να αφησω τη μηχανη...ακομα κι αργοτερα αν κανω οικογενεια και ισως δε 8α μπορω να κυκλοφορω κα8ημερινα με αυτη, σιγουρα 8α υπαρχει να με περιμενει για καποια εξορμηση...

Μονο οι 2 μας...:a07: :a07: :a07: :a07: :a07: :a07: :a07:

devil's animal
12/08/2008, 13:42
στα 18 μου οταν πηρα επισημα πια το διπλωμα (ενω οδηγουσα ηδη 2 χρονια χωρις,κυριως στο εξοχικο) ο πατερας μου,μου ειπε να μου αγορασει αμαξι.
ειπα οχι.
μετα οταν περασα στο πανεπιστημιο,μου το ειπε παλι.
ειπα οχι.
ξαναπροσπαθησε μετα λεγωντας μου οτι αν ηθελα κατι καινουργιο (γιατι ειχε λεφτα για μεταχειρισμενο) θα την βρισκαμε την ακρη.
ειπα ξανα οχι.
μετα απο 8 χρονια που εχουν περασει μου κανει σχεδον καθε χρονο την ιδια ερωτηση (με αντιτιμο φυσικα να αφησω τα μηχανακια μου).
μαντεψτε ποιες ειναι οι απαντησεις.:lol:


αποτελεσμα.
εχω 2 μηχανακια που τα γουσταρω τα μαλα.
μου τρωνε ολα τα λεφτα (ενταξει και οι γκομενες τα υπολοιπα :blush: ) αλλα χαλαλι τους.


καλως εχοντων των πραγματων θα αγορασω και 3ο πραπρα:ninja: μεσα στον επομενο 1-1,5 χρονο.


απαντηση στο ερωτημα του Πανου:
ΟΧΙ ρε φιλε! δεν γινετε να ζησω χωρις τους 2 τροχους. και αυτοκινητο να παρω θα το κοψω στην μεση να'ουμε.:evil:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MIXALHS 400SF R
12/08/2008, 14:13
Εγώ τα αμάξια δεν τα συμπαθώ καθόλου... Βέβαια όταν οδηγάνε άλλοι κανένα πρόβλημα αλλά ποτέ δεν μπόρεσα ούτε θέλησα να οδηγήσω ούτε καν για δοκιμή... Νοιώθω ασφαλής πάνω στους δυο τροχούς αν και πιο ευάλωτος. Μπααα δεν νομίζω να μπορούσα να ζήσω χωρίς τη μηχανούλα μου ή το μηχανάκι μου (αν και τελείως χρέπι... χαχα)

Ζεύκας
12/08/2008, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

μετα απο 8 χρονια που εχουν περασει μου κανει σχεδον καθε χρονο την ιδια ερωτηση (με αντιτιμο φυσικα να αφησω τα μηχανακια μου).

όταν ήμουν στο νοσοκομείο του Πύργου μετά τον τράκο ήρθε ο θείος μου κ μου είπε:

Θείος: Άμα μου υποσχεθείς πως δεν θα ξανακαβαλήσεις μηχανή θα σου φέρω Audi A3 από Γερμανία.
Μπάμπης: Άσε θείε, τ'αυτοκίνητα είναι σκοτώστρες.
Θείος: Αει στο διάολο από δω χάμου μαλακισμένο!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
12/08/2008, 21:38
Α! και τέλος πάντων αφού είχε πέσει όλο το συγγενολόι να με πείσει να αφήσω τις μηχανές
και ενώ εγώ ήμουν ακόμα με το κολάρο και τους δούλευα, η ξαδερφή μου (κόρη του αποπάνω θείου) πέταξε τη θεϊκή ατάκα:

"Μου φαίνεται πως ο Μπάμπης μας έχει γραμμένους όλους στ'αρχίδια του"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
14/08/2008, 09:45
οχι.

σε καλυψα???

:wave2:

Tropeas
15/08/2008, 13:23
mpa...
θα συνεχίσω να ζω... όσο προλάβω....

Gandalf dr685sm
18/08/2008, 08:53
Θες απάντηση;.... οχι... το έκανα για 1,5 χρόνο περίπου και δεν άντεξα παραπάνω χωρίς μηχανή. Είναι κόλημα χοντρό και σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις χωρίς αυτήν μέσα στην Αθήνα ειδικά που η κίνηση με όποιο άλλο τρόπο (πλήν ΜΕΤΡΟ και ΗΣΑΠ) σου βγάζει τον καρκίνο.


Gandalf

DUKASII
18/08/2008, 09:01
ΟΧΙ ΝΑ ΖΗΣΩ ..ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΣΚΕΦΤΩ ΧΩΡΙΣ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ..:nono:

alex-kal
19/08/2008, 08:39
Nαι, έζησα χωρίς μηχανή για 6 ΟΛΟΚΛΗΡΑ χρόνια..
Είχα ένα τρακάρισμα και έσπασα το πόδι μου (λάμες, χειρουργεία κλπ) και όσο και αν προσπάθησα , δεν τα κατάφερα..
Πήγα και πήρα ένα σχετικά παλιό TDM 850 ('2000) και έγινα και πάλι άνθρωπος..
Πρίν είχα ένα Fazer 600 S ..
Καλώς σας βρήκα λοιπόν , δεν έχω σκοπό να τα ξαναπαρατήσω (έστω και στα 40 μου)..

cptm
19/08/2008, 09:33
Εγώ τα κατάφερα και έζησα 7 χρόνια χωρίς μοτό, μέχρι που απελπίστηκα (βρήκα και τα λεφτά βέβαια) και επέστρεψα πάλι. Η Αθήνα δεν παλεύεται διαφορετικά.

spyros122
21/08/2008, 11:28
εγω εζησα εικοσι χρονια χωρις μηχανη (τα εικοσι πρωτα της ζωης μου)! απο τοτε ομως...:nono: ποτε!!!

McTalas
22/08/2008, 04:41
Θα μπορουσατε να ζησετε χωρις μηχανη?



oxi !!!

josbi
22/08/2008, 08:11
ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!! :nono:

Road67
22/08/2008, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Η ζωη ειναι στενοχωρη. Δεν υπαρχουν ισορροπιες. Παντοτε κατι σου λειπει. Κρινω λοιπον οτι κατι που με κανει να χαμογελω δε θελω να το αποχωριστω για κανενα λογο. Αν υπαρξει προβλημα θα επιζησω, θα βρω κατι να το αντικαταστησω εστω κι αν δεν ειναι αντιστοιχο ωστε να γεμισει το κενο που αφηνει η μηχανη. Σε αντιθεση με φιλους που το θεωρουν ιεροσυλια ακομη και τσοπερ θα επαιρνα προκειμενου να μη μεινω χωρις μηχανη. Το fazer πουληθηκε :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: και το σκουτερ ειναι στο συνεργειο. Υπαρχει ενας ανθρωπος απο το μακρινο οικογενειακο περιβαλλον που με πιεζει με πολλους τροπους για καποια κληρονομικα. Σημερα το μεσημερι που εφυγε το μονο που ηθελα ηταν να παρω ενα διωρο ρεπο και να παω καπου με τη μηχανη μου, να ερθω σ' επαφη με τον αερα και με τις σκεψεις μου ελευθερα κι αυτη τη στιγμη πνιγομαι που δεν εχω τη μηχανη μου. Σε λιγοτερο απο 1,5 μηνα φευγω για μια περιοδο που θα εργαστω στην επαρχια κι αυτη η σκεψη με κραταει. Αλλα οσο αισχρα κι αν ειναι τα οικονομικα μου πιστευω πως δε θα μπορεσω οπως υπολογιζα αρχικα να τα βγαλω περα χωρις μηχανη. Η απολυτη θλιψη :sad:

hlektronio
31/08/2008, 00:51
χαλαρα αμα δεν βρω $ για μια πιο γρηγορη μοτο
θα τα παρατουσα ευκολα
κουραστικα με το βεσπακι και βαρεθηκα κυριως να βγαινω μονος μου για βολτα

zephyr1
03/09/2008, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Τις πούλησα όλες και ησύχασα !!!!! πήρα και ένα Seat Ibiza να κυκλοφοράω !!!! αει σιχτίρ πια με τις μαλακίες...ούτε βροχές ούτε κρύα ούτε ζέστες.Α ναι και θα έχει μποτιλιάρισμα ε ? Στα παπάρια μου.



Σοβαρά μιλάω δεν κάνω πλάκα...τις πούλησα όλες και πήρα το πρώτο μου αυτοκίνητο :smokin:

Αυτοκινητο ή στρωμα.:D

:lol: :rotflmao:

Καλοταξιδο! :beer:

Boxer
04/09/2008, 08:10
Ετσι ελεγα και εγω αλλα τελικα ολα μια ιδεα ειναι.

Τσαντιστηκα με την ανοδο της βενζινης και ειπα απο δω και στο εξης θα πηγαινω στο γραφειο με το τρενο. Οπερ και εγενετο.

Ετσι μετα απο 8 μηνες εχω να πω τα εξης :

-Το μαλλι μου στο γραφειο ειναι παντα αψογο. :D

-Τα ρουχα μου κρατανε καθαρα πολυ περισσοτερο απο πριν.

-Τα παπουτσια μου δεν αχρηστευονται στο εξαμηνο.

-Τερμα τα χοντρα μπουφαν της μηχανης - Ζητω τα πιο ελαφρια και κομψα δερματινα.

-Λογω τρενου κανω μονο 20 λεπτα παραπανω να παω στο γραφειο

-Αγορασα σουπερ ντουπερ κινητο με 4GB μνημη τιγκα στο mp3 και ακουω στη διαδρομη και ενημερωνομαι απο το ραδιοφωνο για ολα τα τελευταια νεα.

-Καμμια φορα ριχνω και κανα υπνακο:ZZZ: (δυο φορες εχω φτασει κηφησια:uplate: )

-Τη μηχανη την παιρνω μονο ΣΚ η οταν τα ΜΜΜ δεν βολευουν.

-Γλυτωσα ενα σκασμο λεφτα απο βενζινες

-Περναω μια χαρα :wave2:

:beer:

ggs
04/09/2008, 09:14
Μετά από 19 χρόνια συνεχούς κίνησης με μοτοσικλέτα , στις αρχές του 2007 είχα πάρει την μεγάλη απόφαση να κινούμαι (τουλάχιστον στην δουλειά μου )με Μ.Μ.Μ.

Μετά από δυο μήνες είχα καταλήξει στα εξής

-Οικονομικά ήταν μια η άλλη (εισιτήρια VS βενζίνη)

- Χρονικά ήταν …χαώδης η διαφορά

-Οι ΠΕΝΤΕ τρίχες που έχω στο κεφάλι μου δεν είδαν καμία βελτίωση…

-Η πρωινή «ευωδιά» που αναβλύζει (ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες) από τις μασχάλες και τα σώματα των συνανθρώπων μας που είναι στριμωγμένοι μέσα στα ΜΜΜ είναι το κάτι άλλο …

- H διαφορά θερμοκρασίας που υπάρχει μέσα - έξω από τα ΜΜΕ (air condition FULL)
Βοηθάει τα μικρόβια να κάνουν πάρτι στον οργανισμό σου και τελικά να μην ξέρεις πώς να ντυθείς (ιδρώνεις τον χειμώνα, κρυώνεις το καλοκαίρι)

Αν βάλεις μέσα και κάτι «μικρές» τεχνικές δυσκολίες ……

Μεγάλες καθυστερήσεις και μετά έρχονται ΟΛΑ μαζί…
Στάσεις εργασίας ….
Κλείσιμο δρόμων
κ.λ.π κ.λ.π.

αποφάσισα ότι μπορεί να είναι πιο ασφαλές για την σωματική μου υγειά ΑΛΛΑ είναι ΠΟΛΥ επισφαλές για την ψυχική μου υγειά …..

οπότε …SAVE MY SOUL και ξανά μηχανή…



:wave2: :wave2:

Boxer
04/09/2008, 12:17
Απαραιτητη διευκρινιση

Ολα τα ανωτερω που εγραψα ισχυουν μονο για οσους κινουνται αποκλειστικα με ΗΣΑΠ και ΜΕΤΡΟ.

Τα λεωφορεια βολευουν σε λιγες περιπτωσεις και βεβαια να μην παιρνεις πανω απο ενα.